Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.10. 20:07:43

TripleH írta:
Bob_Marley írta:Az hogy ki mennyit keres az olyan, hogy ezek az emberek termékek. És mint termék van egy nívójuk, ez fizetésük egy megbecsülésük. Nekem ezzel nincsen gondom, teljesen evidens, hogy miután Kroost, Messit stb-t nézik egy meccsen több millióan, addig az értéke is olyan amit fizetésben meg kell mutatni. Ez olyan dolog, hogy Kis Jóska nem mindegy hogy Mari néni BT-nél dolgozik vagy teszem azt az Aplle-nél. Az egy nívó, egy szint. Jár céges autó, céges hajzselé, céges fogkefe. Ezek a játékosok eljutottak a legmagasabb szintre, semmi kivetnivalót nem találok ebben, hogy ennyit keresnek. Igazából pont hogy miattunk keresnek ennyit. :D Ha nem néznénk a TV-ben, ha nem vennénk meg e jegyet, mez, bögrét akkor nem lenne ilyen bevétel, s akkor a játékosok nem mondhatnák, hogy ennyit kérünk. Mindig a bevételhez mérten lesznek a fizetések. Nekem ezzel nincs gondom, nem érdekel xy mennyit keres, csinálják, jól érzik magukat, egészségükre.
Igazából csak olyan fizetési sapkák kellenének globálisan a fociba, mint az NFL-ben vannak.
NBA-ről tudok beszélni, mert azt sokkal jobban figyelem, de konkrétan pont most emelkedik a sapka, mert akkora a bevétel, hogy a játékosok teljesen jogosan azt mondják, hogy nagyobb pénzt akarnak. NFL-ben van vagy 50-60 játékos egy rosteren, ott kevesebb pénz jut 1 főre, de NBA-ben, 15 fős a keret. Viszonyításképpen James lehet kap 5 év 200 millió dollárt, pedig van fizetési sapka.
Az azt segíti elő, hogy mindenki ugyanolyan "gazdag" legyen. Fociban bevételek alapján van meghatározva m,ennyit költhetsz. Gazdagabb csapat többet tud költeni. Amerikában meg mindenki ugyanannyit költhet, bevételtől függetlenül.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.02.10. 19:59:44

Bob_Marley írta:Az hogy ki mennyit keres az olyan, hogy ezek az emberek termékek. És mint termék van egy nívójuk, ez fizetésük egy megbecsülésük. Nekem ezzel nincsen gondom, teljesen evidens, hogy miután Kroost, Messit stb-t nézik egy meccsen több millióan, addig az értéke is olyan amit fizetésben meg kell mutatni. Ez olyan dolog, hogy Kis Jóska nem mindegy hogy Mari néni BT-nél dolgozik vagy teszem azt az Aplle-nél. Az egy nívó, egy szint. Jár céges autó, céges hajzselé, céges fogkefe. Ezek a játékosok eljutottak a legmagasabb szintre, semmi kivetnivalót nem találok ebben, hogy ennyit keresnek. Igazából pont hogy miattunk keresnek ennyit. :D Ha nem néznénk a TV-ben, ha nem vennénk meg e jegyet, mez, bögrét akkor nem lenne ilyen bevétel, s akkor a játékosok nem mondhatnák, hogy ennyit kérünk. Mindig a bevételhez mérten lesznek a fizetések. Nekem ezzel nincs gondom, nem érdekel xy mennyit keres, csinálják, jól érzik magukat, egészségükre.
Igazából csak olyan fizetési sapkák kellenének globálisan a fociba, mint az NFL-ben vannak.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.10. 19:33:11

mahitoo írta:De egyáltalán mi a lényege ennek? Hogy a szövetség szúr ki velünk? Vagy Perez és a Madrid? Vagy mi???
Az egész onnan indult, hogy milyen sok tényező számít a fociban. És igen, a gyakori déli kezdés kiszúrás a szövetség részéről. Hasonlóan az se véletlen h az Espanyolt és a Bilbaot kapjuk a kupában. Aki ezt hiszi, az nőjön fel. Persze h nem tetszik a spanyol szövetségnek h a Barca nyer.
Perez/Madrid kiszúrás most szóba se jött, az már le lett tárgyalva.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.10. 17:52:23

Az hogy ki mennyit keres az olyan, hogy ezek az emberek termékek. És mint termék van egy nívójuk, ez fizetésük egy megbecsülésük. Nekem ezzel nincsen gondom, teljesen evidens, hogy miután Kroost, Messit stb-t nézik egy meccsen több millióan, addig az értéke is olyan amit fizetésben meg kell mutatni. Ez olyan dolog, hogy Kis Jóska nem mindegy hogy Mari néni BT-nél dolgozik vagy teszem azt az Aplle-nél. Az egy nívó, egy szint. Jár céges autó, céges hajzselé, céges fogkefe. Ezek a játékosok eljutottak a legmagasabb szintre, semmi kivetnivalót nem találok ebben, hogy ennyit keresnek. Igazából pont hogy miattunk keresnek ennyit. :D Ha nem néznénk a TV-ben, ha nem vennénk meg e jegyet, mez, bögrét akkor nem lenne ilyen bevétel, s akkor a játékosok nem mondhatnák, hogy ennyit kérünk. Mindig a bevételhez mérten lesznek a fizetések. Nekem ezzel nincs gondom, nem érdekel xy mennyit keres, csinálják, jól érzik magukat, egészségükre.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.02.10. 12:49:12

noname írta:
jelwaz írta:...
Annak idején az Inter ellen, amikor kiestünk a BL-ben akkor a fő ok(a bírón kívül) az volt, hogy vonattal kellett utazni. A Milánói meccset jól kezdtük, de fokozatosan visszaesett a csapat, látszott a fáradtság. Pont azért számítanak ezek az apróságok annyit, mert profi sportolókról van szó. Minden számít: mit eszel, mennyit alszol, milyen hőmérsékleten alszol, az edzések programja, cipő, stb. Nincs olyan nagy különbség játékos és játékos között. Ha Messi reakcióideje csak 10%-al lassabb, ma lehet egy középcsapatban tengődne.
De bakker, az egy vulkán miatt volt, és nem úgy, hogy 1 hónappal előtte tudtuk, hogy 12-kor lesz a meccs. Ráadásul Milánóba utazni egy BL elődöntőre nem olyan, mint 350 km-re utazni a sereghajtó ellen.

De egyáltalán mi a lényege ennek? Hogy a szövetség szúr ki velünk? Vagy Perez és a Madrid? Vagy mi???
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.10. 12:45:34

jelwaz írta:...
Annak idején az Inter ellen, amikor kiestünk a BL-ben akkor a fő ok(a bírón kívül) az volt, hogy vonattal kellett utazni. A Milánói meccset jól kezdtük, de fokozatosan visszaesett a csapat, látszott a fáradtság. Pont azért számítanak ezek az apróságok annyit, mert profi sportolókról van szó. Minden számít: mit eszel, mennyit alszol, milyen hőmérsékleten alszol, az edzések programja, cipő, stb. Nincs olyan nagy különbség játékos és játékos között. Ha Messi reakcióideje csak 10%-al lassabb, ma lehet egy középcsapatban tengődne.
A Fifa egy szégyen
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.02.10. 12:45:18

jelwaz írta:...
Nem csak te mászol falra ettől.

Nero. A La Ligában az összes futballista élsportoló, ha tetszik, ha nem, és nekik is délben van a meccs ellenünk. És míg nálunk kb 10 ember dolgozik azon, hogy a srácok teljesen fittek legyenek, az ellenfélnél talán 2, és míg a mieink 1 hónap alatt annyit keresnek, hogy egész életüket kihúznák belőle, addig másutt nem.

Ezek a totálisan elszabadult fizetések a rákfenéi a focinak. Gondolom, ha nem kapnánk elképesztő pénzeket a tv-s jogdíjakért, akkor nemet mondanánk az ilyen meccsekre, csak akkor csődbe is mennénk. Ha tetszik, ha nem, ez egy ilyen világ, nem lehet vele mit csinálni. És ne tegyünk úgy, mintha csak nekünk lenne ilyen. Idén az ELSŐ volt. Ennyi erővel minek mentünk el a Klubvilágbajnokságra...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mahitoo 2016.02.10. 12:46:04-kor.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.02.10. 12:18:49

Élsportról és élsportolókól van szó a legmagasabb szinteken. Már az se mindegy, hogy 17:00-kor, vagy 19:00-kor kezdődik a meccs, és az se hogy kell-e "csak" 30 km-t utazni vagy nem. Ha délben játszanak, akkor nem is ehetnek a meccs elött aznap.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2016.02.10. 11:18:16

Ó te jó Isten! Komolyan, ne hagyjátok már magatokat butítani a futball által! Hát az eszem megáll, hogy szegénykéknek délben kell meccselni, meg repcsivel és busszal utazni. Mily' kegyetlen sors... Hagyjuk már, ezek a játékosok legalább kemény legények legyenek, ha már a szellemi a színvonaluk egy hátsó fertályéval vetekszik. És gondolom amúgy is előre tudják, hogy délben lesz a meccs, nem pedig ebéd helyett jelentik be, hogy fel a cipőt és ki a pályára. Valencia 350 km Barcelonától, gyalog esetleg megerőltető, de azt még egy Ikaruson is ki lehet bírni, viszont gondolom a Barcánál azért szipi-szupi buszocska van. Meg gyúró, meg terapeuta, meg orvos, meg hajsimogató és popsitörlő, mert az is milyen megerőltető.

Komolyan csak én mászom falra ettől a világtól? És akkor persze mindig feljön a fizu, ami nem mindenre magyarázat (mondjuk egy deles kezdésre azért igen), de az senkit nem zavar? Mi a francért keres Kroos 280 millát egy hónapban? De akárki más is, mindegy, hogy Barcás, Realos, Manchesteres vagy PSG-s. Értem, hogy piac és kereslet-kínálat, de nem túlzás ez azt nézve, hogy a világ egy mm-t nem mozdul előre ettől? És hogy a havi 140 millája mellé megkapja meccsenként az 70ezres (vagy mennyibe kerülnek ezek) csukát és mezt? Meg szponzori autót, meg szponzori hajzselét, meg szponzori papucsot. Aztán azt is ki fizeti? És akkor emellé még úgy kell tutujgatni őket, mint a hercegnőket (miközben meg hatalmas férfiideálok...). Nevetséges.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.02.08. 23:46:41

Én semmi problémát nem látok a hétvégi meccs miatt, gyenge játék volt, a Levante jól védekezett, délben nekünk szerintem még sosem volt igazán jó meccsünk. Hiába vagyunk perpillanat a világ legjobb csapata, lehetetlen minden egyes meccset gálázva megnyerni. Hét közben megpacsáltuk a Valenciát csúnyán brutális teljesítménnyel, most ennyire futotta.

Sok gyenge egyéni teljesítmény volt, de az erősségünket mutatja, hogy ilyen rosszul játszva is elhoztuk idegenből a 3 pontot.
Pep szájából hangzott el anno egy kínkeserves idegenbeli 1-0 győzelem után a Bilbao ellen, hogy "az ilyen meccsekkel lehet bajnokságot nyerni". Nos, maximálisan így gondolom én is.

Azért a 85. perces Modric gólért pedig kár, akkor lett volna igazán nagy értékű a levantei győzelem.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.08. 22:51:58

Nagy gondban lennének ezek a mennyei megyeiben, a nappalok rövidülése és hosszabbodása miatt hétről hétre fél óra eltolással kellene teljesíteniük.

Lemennének egyszer Csikóstőttősre, forgatnák őket a helyiek, mint a búcsús körhinta. Asszem...

On: jövőre Benitez nyer.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2016.02.08. 22:37:29

Az ellenféltől is függ szerintem, hogy ki-kinek mennyire van kedve focizni.
Kis csapatok ellen mostanság látszik, hogy teszünk az egeszre. Deles kezdés ide vagy oda.Beverünk 1-2 gòlt, azt megy a lötyögés.
Nagycsapatok ellen, vagy amelyik meccs fontosnak van beharangozva ott azért odateszik magukat a srácok.
Messi az ilyen meccseken sosem csinal szinte semmit, Alves pedig a nagymeccseken jobban koncentrál, ő pl. most nagyon nem volt képbe.

Valamilyen szinten biztos furcsa a 12 órás kezdés, de ez csak max 2-3 emberen volt észrevehető. Alves,Rakitic meg Neymar-on.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.02.08. 22:36:32

Ritkán látjuk Bobbal hasonlóan a dolgokat, na ezt pont ilyen. :wink:

A Marca meg... Ha ez nekik jó, legyen így. Nevessünk, aztán ennyi. Ezen rugózni egyszerűen nincs értelme.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.08. 21:48:46

Spanyol identitás kevesebb kedv dolog egy logikus érv, de nem új keletű a korai kezdés. Az sokkal idegesítőbb mikor esti BL/kupa meccsről teszik kora délutánra a meccset és nem lehet pihenni, de ott megdől nálam a logika, hogy ez mennyire hátráltat minket, hogy.
1; katalánok sokkal dolgosabbak mint a spanyolok
2; Dél-Amerikában nincsen ilyesfajta szieszta és ők is játszanak korán meccset. És tele van a Liga ilyen játékosokkal. Van aki tart szieszta időt, de nem része közvetlenül a kultúráknak.
3; Tavaly a mérlegünk 16 órás vagy deles kezdésű meccseken: 9-1-1
Malaga nyert, de voltak itt 8:0, 5:0, vagy Valencia elleni rangadó 2:0. Volt Almeria elleni szenvedés meg Getafe ellen is és "csak" iksz lett, de arra akarok kilyukadni, hogy az alap állítás az volt, hogy ilyenkor rendre pontokat veszítünk. Nem egy szavon akarok rúgózni, de egész egyszerűen nem látom hogy nagyobb különbség lenne eredményekben ha négykor vagy délben kezdünk mintha nyolckor, vagy tízkor. Nem veszítünk több pontot délután. Idén pedig 7-2-1 a mérlegünk.

Mondom még egyszer közrejátszhat a dologban, de nem olyan mértékben mint amilyennek be van állítva szerintem. A nem gépek, nincs kedv dolgot még el is fogadom, de ez nem általános kifejezés, hogy ha négykor meccs van akkor baj van. Ugyanannyira nincs kedve Messinek este se futni néha. :D

Ráadásul mint írták egyre több korai meccs van, RM-nek is másnak is, szóval ez szimpla "kifogás" nálam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.08. 21:23:39

gg86 írta:Nincs ebben semmi meglepő, ez a díj 2015 legjobb Real Madrid edzőjének díját jelenti. Az egyetlen jelölt közül pedig, Ancelottit választották. 8)
És hogy kicsit izgalmasabb legyen mostantól a díj, Perez bevezette hogy 1 évben nem csak 1 edzője lesz a Real Madridnak... :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.08. 21:09:15

MessiNeymarSuarez írta:Amúgy kíváncsi lennék, hogy mekkora népi felháborodás lenne, ha pl fordítva csinálná ezt egy katalán lap. Pl a 2013-14-es szezonban minden díjat Barcásnak adnak, mikor ott volt az Atleti meg a Real :D
A Realosok ugy rohognenek ezen, mint most mi a Marcan, aztan 1 het mulva senki nem emlekezne ra.

Carlot meg en se ertem, mert nagyjabol megnyert rangado nelkul hozta le a tavalyi evet - ellenunk osszel nyert, amit Lucho elegge eltaktikazott, de ennyi remlik.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2016.02.08. 21:08:58

Nincs ebben semmi meglepő, ez a díj 2015 legjobb Real Madrid edzőjének díját jelenti. Az egyetlen jelölt közül pedig, Ancelottit választották. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gg86 2016.02.08. 21:09:16-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.08. 21:03:54

Ezek utánvárom, hogy Mourinho megkapja majd a " Legjobb edző a PL 2015-16-os szezonjában" díjjat :mrgreen: =D>


Amúgy kíváncsi lennék, hogy mekkora népi felháborodás lenne, ha pl fordítva csinálná ezt egy katalán lap. Pl a 2013-14-es szezonban minden díjat Barcásnak adnak, mikor ott volt az Atleti meg a Real :D
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.08. 21:02:06

S.Agüero írta:Azért az még a Marcától is erős. Nem nyert Ancelotti semmit tavasszal.
Ha jól tudom ez csak a spanyol bajnokságra vonatkozik.

Persze egyértelmű , hogy Lucho érdemelte volna meg a díjat , de szinte mindenhol magasztalva volt a Barca egész évben és ebből nyilván teljesen elegük van a madridi szurkolóknak így érthető ez a döntés. Ha ettől nekik jobb lesz hát legyen ők is nagyon jól tudják , hogy ez abszurd .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.02.08. 20:52:19

Azért az még a Marcától is erős. Nem nyert Ancelotti semmit tavasszal.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.08. 20:49:25

bojankrkic27 írta: értem én, hogy Marca.. de amit én nem értek, hogy ezt komolyan meg merik csinálni? egy ilyen döntés után nem sül le az arcukról a bőr? azért mindennek van határa és ezt a döntést ép ész érvekkel megmagyarázni nem lehet. Vagy igen.... :?:
Az , hogy ki a legjobb edző valamilyen szinten szubjektív. Ancelotti 2. lett a csapatával úgyhogy annyira nem durva ez a díj. Akik olvassák Marcat azoknak a nagy része nem a Barca dicsőítését akarja hallani , ezért valamilyen szinten érthető ez a döntés. Ezen teljesen fölösleges kiakadni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2016.02.08. 20:37:55

Alfa írta: Egy szó : MARCA. Ezen nem kell fennakadni semmi jelentősége sincs csak egy újság kiosztott pár díjat.
értem én, hogy Marca.. de amit én nem értek, hogy ezt komolyan meg merik csinálni? egy ilyen döntés után nem sül le az arcukról a bőr? azért mindennek van határa és ezt a döntést ép ész érvekkel megmagyarázni nem lehet. Vagy igen.... :?:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.02.08. 20:29:28

bojankrkic27 írta:Ezt én sem értem.... Valaki elmagyarázhatná, hogy mi alapján kapta Ancelotti az év edzőjének járó díjat. :oops:
Egy szó : MARCA. Ezen nem kell fennakadni semmi jelentősége sincs csak egy újság kiosztott pár díjat.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.08. 20:28:59

Marca dij, Marca madridi lap.. Az eg vilagon semmi jelentosege nincs ennek, en is kitalalhatnek ilyen szintu dijakat ha lenne sajat ujsagom, ami promotalja. Egy szurkoloi szavazas is tobbet er ennel, pedig az is nagy nulla..
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2016.02.08. 20:25:55

Ezt én sem értem.... Valaki elmagyarázhatná, hogy mi alapján kapta Ancelotti az év edzőjének járó díjat. :oops:
Válasz küldése