Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.03.26. 12:26:30

Ha csak arról lenne szó, hogy nagyobbak legyenek a BL csoportok h több legyen a rangadó, abban benne lennék, extra fáradtság lenne, de még elviselhető kategória. De az, hogy a tradicionális nagycsapatokat engedjék csak az egy vicc. Szinte minden évben vannak kicsik, akik meglepetést okoznak, emlékszem még amikor az APOEL-t csak a Real verte el. :lol: Még csak nem is erősödne a mezőny ettől, hiszen jelenleg számos "tradicionális" nagycsapat hullagyenge. Azzal se értek egyet, h melyik csapatnak mennyi szurkolója van. A foci egy globális sport. Minden csapatnak megvan a maga szurkolótábora, mind megérdemli h harcolhassanak a legjobbakkal. Vicces az is h a Bate-t hozzák fel példának, amely idén nagyon kevés híján a Romát és a Leverkusent búcsúztatta. :lol:
A Fifa egy szégyen
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.03.26. 12:02:16

Jó ez a tortás hasonlat csak az van hogy egy idő után már ha jóllaktál már nem tudsz többet enni mert már az egészséged rovására megy.Focira lefordítva ha még több mecset akarnak játszatni a nagyobb bevételért akkor valahol visszaüt,mert nem tudsz mindenhol eredményes lenni plusz jönnek az elkerülhetetlen sérülések is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.26. 11:59:47

ntibi67 írta:Szerintem ebből a szuper ligából nem lesz semmi.Egyszerűen ennyi meccset nem lehet lejátszani.Igy is hadakoznak a klubok még azért is ha a játékosokat el kell engedniük a válogatothoz is.Fizikailag nem lehet bírni (bajnokság,kupa,BL,válogatot)Akkor az angolokról még nem is beszéltünk ahol egy sorozattal még több is van.A végtelenségig nem lehet kifacsarni a játékosokat.
plusz pénz, plusz játékosok, lehetne többet rotálni. az angoloknál meg a ligakupa a végét járja, pár év és megszüntetik (amugy is többnyire B csapattal tolta mindenki..)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.03.26. 11:55:23

Szerintem ebből a szuper ligából nem lesz semmi.Egyszerűen ennyi meccset nem lehet lejátszani.Igy is hadakoznak a klubok még azért is ha a játékosokat el kell engedniük a válogatothoz is.Fizikailag nem lehet bírni (bajnokság,kupa,BL,válogatot)Akkor az angolokról még nem is beszéltünk ahol egy sorozattal még több is van.A végtelenségig nem lehet kifacsarni a játékosokat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.26. 11:45:48

ntibi67 írta:Azt ne felejtsük el,hogy a klubok gazdasági társaságok akik profit orientáltak és a nyereségüket nagyban befolyásolja a nézetség és az eredményesség.Tehát szerintem az eredményesebb és nagyobb nézetségű csapatok igen is nagyobb szeletet kapjanak a tortából.
Ez így van, nekem csak arányokkal van bajom. Mert most az van, hogy a nagyon megeszik a torta nagy részét, a kicsik harcolnak egymással a morzsákért. De a nagyok, akik már így is hülyére zabálták magukat, még többet akarnak, és a morzsákhoz sem akarják már a kicsiket odaengedni. Ez pedig szerintem gusztustalan dolog. Ha megvalósul ez a Szuperliga, akkor én azt hiszem onnantól nem fogom követni klubszinten a landarúgást, maradnak a válogatottak (bár a qatari VB-vel ők is kiverik a biztositékot), és a hazai liga (bár a bajok megvannak itt is, de ez legalább a miénk).
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.03.26. 11:27:24

Elég demagóg dolgok jöttek itt elő.Pl,hogy azok a pénzek jobb helyre is kerülhetnének...persze hiszen van éhezés a világban és mindenhol lehetne jobb színvonalú az oktatás és az egészséügy is.Azt ne felejtsük el,hogy a klubok gazdasági társaságok akik profit orientáltak és a nyereségüket nagyban befolyásolja a nézetség és az eredményesség.Tehát szerintem az eredményesebb és nagyobb nézetségű csapatok igen is nagyobb szeletet kapjanak a tortából.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.03.26. 11:22:35

Azért egy alternatív univerzumban megnéznék egy ilyen ligát: Barca, Real, Atlelti, Bayern, Dortmund, Arsenal, ManU, ManCity, Juventus (olaszoktól jelenleg nem is tudok mást írni), PSG... És itt a baj, hogy a másik 10 csapat már komoly gondolkodást okozna, hogy ki lehetne ott.

És amúgy is rengeteg érv szól ellene, pl amit LG írt, kifacsart sztárok. De amint írtam, előbb-utóbb valahogy megcsinálják. És majdnem muszáj is lesz, mert amikor egy játékosnak már nem elég 20 millió euró évente, akkor...
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.26. 10:40:24

Normandia írta:Én egyetértek mind a kettőtökkel (Bob, LG) és teljesen adom amit írtok, de ez senkit sem fog érdekelni, akik erről döntenek. A nagy klubboknak is az az érdeke, hogy létrehozzák az elitligát. Több pénz, mégtöbb szponzor stb. Az UEFA próbál valami hasonlót kitalálni Bob, mint amit felvetettél. Remélem jót találnak ki. Egy biztos, így nem fog maradni.
A nagy klubok is azért megkérdezhetnék a játékosaikat is, hogy akarnak-e minden héten rangadót játszani. Mert szerintem pl. Messiéknek is jól esik, hogy vannak könnyebb meccsek, melyeken nem kell megszakadni a győzelemért. Meg ilyenkor lehet taktikai elemeket, fiatal játékosokat próbálgatni. Egy szuperligában meg a legerősebb kezdő lenne szinte végtelenségig kizsigerelve. Ahol a rövid a pad, vagy nem biznak a cserékben már most is ez van, elég ha a Real elmúnt szezonjára gondolunk.

Azt sem értem, hogy pl. Uefa az elmúlt években pont azon dolgozott, hogy a szakadék hogyan csökkenjen, erre most itt ez a pálfordulás. Értem én, hogy nagy a nyomás a top csapatok részéről, de nehogy már ők irányitsák a rendszert, azért álljon meg a menet!

És akik azt mondják, hogy őket nem érdekli a Gent meg a Bate, azok lássanak mélyebbre is! Mert ez a döntés elsősorban megint a mocskos anyagiakról szólna, amivel megint rossz irányba haladna a labdarúgás. Mi lesz a következő lépés? Pl. kitalálják, hogy induljanak az újgazdag nem európai csapatok is, pl. a qatari, kinai, amerikai bajnok, stb...
Meddig emelkedhet a játékosok ára és fizetése? Már igy is eszement összegek vannak a labdarúgásba, melyet bármennyire is szeretek, ezeket a pénzeket rengeteg hasznosabb dolgokra is lehetne költeni!
Aztán lehet egy idő után a sportszakmai dolgok is háttérbe szorulnának, és a cirkusz kerülne az előtérbe, mert az kell a népnek. Sok sportban már ez van.
Komolyan kell ez nekünk?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.26. 09:37:44

Én egyetértek mind a kettőtökkel (Bob, LG) és teljesen adom amit írtok, de ez senkit sem fog érdekelni, akik erről döntenek. A nagy klubboknak is az az érdeke, hogy létrehozzák az elitligát. Több pénz, mégtöbb szponzor stb. Az UEFA próbál valami hasonlót kitalálni Bob, mint amit felvetettél. Remélem jót találnak ki. Egy biztos, így nem fog maradni.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 08:58:43

Normandia írta: Neked igazad van, de sajnos a pénz irányít már mindent. Kell a bevétel és a profit, ezt pedig a nagycsapatok - még akkor is ha jelenleg nem az(ok) - vonzása biztosítja. A Bate- nak a világon van kb 200 ezer szúrkolója, a Barcának mondjuk 500 millió. Nem biztos hogy eltaláltam, csak az arányok miatt írtam. Szóval teljesen igazad van, de ez nem számít már.
Ez eddig stimmt, de nem hiába hozom fel a major sportokat. Itt is tőlem lehet elit liga, de nem 16 csapattal, a francokat. Legyen mondjuk 32, ahogy most van. A bevételeket meg el kell osztani EGYENLŐ ARÁNYBAN. Tradíció anyám kínja, így lenne igazságos és akkor a kicsik is tudnának jobb játékost venni. Nagyobb lenne a verseny, nekik is lenne több szurkolójuk. Most az hogy kinek van több megint az az érv, hogy igen egy Barcanak egy Manchesternek stb. Kire kíváncsi egy Barcara egy Mancehsterre. De bakker ez a világ végezetéig így kell legyen? Hol itt a verseny? Mondok példát, Green Bay, Wisconsinban 100ezres város, s az egyik legjobb NFL csapat. Van szurkolójuk? Van igen. De megfordítom, NBA a Knicks az egyik legnépszerűbb csapat, az egyik legértékesebb csapat, az egyik legtöbbet költő csapat és? Kb 40 élve nem nyertek bajnokságot....Ott bakker megtudják oldani, hogy verseny legyen. Itt meg minden elkövetünk, hogy a nagyon még jobban járjanak. Lehet most többen néznének Bayern meccset stb, de nem hiába hoztam fel példának Crvena Zvezda, Steaua stb csapatokat. Vagy Ajax. A 90-es évekbeli Ajax olyan etalon volt mint kb most mi és most hol vannak? Na ezért nem releváns kinek mennyi szurkolója van, meg mire kíváncsi xy. Most erre holnap a másikra, pont hogy ez a piac és a pénzmozgás. Vannak hagyományos csapatok, de mégis felkerültek térképre csapatok, miért? Mert óriási tőkéjük volt, na erre meg nagyon kevés példa van. Hozzáteszem a rohadt FFP is ezeket bünteti....Nem azt mondom ez a normális, amit a Chelsea, City csinál, de mégis mit kéne csináljanak? Sehogy sem lehet odakerülni csak ha befizeted magad. De büntetést meg ők kapnak, FFP pont nem látja el a célját. AZ kéne hogy nem bevételek alapján, hanem meghatározni hogy gyerekek ennyi van fizetésre, igazolásra. Aki nem teljesíti elveszti a játékost, punktum. Az is röhejes, amit mi csinálunk, hogy keressük melyik évben tudjuk elkönyvelni a dolgokat, hogy ez beférjen az beférjen. Nem az nevetséges, hogy mi csináljuk, hanem hogy lehetőség van ilyenekre.

Tudom, hogy a pénz irányítja, de pont hogy üzletileg is sokkal jobbat tenne a nagyobb verseny. Csak azt mondom Törökország vagy 70 millió ember, Ukrajna 50, Lengyel 40, Románia 20. Ez nem piac? Hát rohadtul az, csak most az van, hogy erre is rátelepszik a "Nyugat". Ez a dühítő, s kitörni sem engedik a kicsiket. Nyilván így megy a hódítás, csak ennek én meg nem fogok hajbókolni, mert rohadtul nem egyenlő esélyek vannak, s rohadtul nem igazságos.És akkor a fiatalok jobbra-balra leigazolásáról nem is beszéltem. Mert már nekik az sem elég, hogy a bevételeket mind összeszedik, a játékosokat is mind össze kell szedni.....

Válogatott példa szerintem nagyon jó, s pont azt tükrözi, hogy amúgy lenne verseny a világban, csak speciel ott fontos tényező, hogy válogatott között nem vándorolhatsz. Várom mikor fog ez megszűnni.....Ezért is tartok nagyon ezektől a tizenéves elszipkázásoktól.....Klubcsapatban meg az idegenlégiós szabály megszűnt, a pénzeket sokkal nagyobb arányban kapják a nagyok, meg is van az eredménye.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.03.26. 08:37:25

A Gent, Bate, és hasonló szintű csapatok is tudnak jó meccseket játszani, ahogy alattam defender is írta, jelenleg nem jelentősen gyengébbek, mint sok tradicionális angol, vagy olasz nagy csapat, de pl. a spanyol 4., vagy a német 3-4. számú csapattal is felvehetik a versenyt. Csak mivel nem tradicionális nagy csapatok, ezért mindenképpen le kell húzni őket, igaz? Meg olyan rendszert támogatni, amilyennel gátoljuk csak felzárkózásukat, és inkább növeljük a szakadékot, holott pl. a Barca, Real, Bayern 3-as már igy is olyan fölénnyel rendelkezik, hogy jó eséllyel az elkövetkezendő években is csak nekik lesz reális esélyük BL-t nyerni. Persze mindig vannak meglepetések, pl. tavaly Juventus, előtte Atletico, de ezek a csapatok hosszútávon azért nem tudnak konkurálni velük.

Érdekes módon pl. a válogatottaknál csökkent a tradicionálisan nagyok előnye, a VB-n pl. alig volt sima meccs, az EB selejtezőkön is jó néhányszor borult a papirforma, és az EB-n is ez lesz a tendencia, úgy gondolom. Persze sokan ezért is fanyalognak, de én ezt jó dolognak tartom.

A kluboknál meg az van, hogy a Barca, Real, Bayern hármas a legtöbb csapatnak 3-4-5 gólokat rugdos. Nekem pl. Barca szurkolóként is jobban tetszettek a 2000-es évek, amikor 8-10 csapat is reális eséllyel pályázhatott a BL győzelemre

Ha több randadót akarunk, akkor azt kell elérni, hogy több jó csapat legyen, nem pedig azt, hogy a kevés top csapat többet játszon egymással, mert azzal csak elvesztik ezek a párharcok a varázsukat. Pl. mikor rohadt sok Klasszikus volt egy szezon alatt, nagy részükre nem is emlékszem már, mi volt, annyira érdektelen lett számomra.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.26. 08:36:49

Bob_Marley írta:Pont ez az hogy van 10-12 csapat.....És igenis szükség van Batekra és társai, s hosszútávon gondolkoznék. Mert a szakadék csak nő és érdekes módon régen kíváncsi volt az ember egy Sparta Prahara vagy írhatnám Crvena Zvezda, Dinamo Zagreb, Steaua vagy újkorban Galatasary stb csapatokra, s miért? Mert ott is jó játékosok voltak, világklasszis játékosok. Most mi van? A nagyok felszipkáznak mindent, s még azt a forrást is elvesződne, hogy legalább valami pénzhez jussanak a kis csapatok. És hozzáteszem egy idő után bezárul az ajtó és ezek a csapatok még annyi játékost sem fognak tudni kinevelni, mert nem lesz pénzük és a nagyok nem fognak tudni elvenni tehetségeket sem.....
(apám meséjéből ilyen volt a BEK)
Azóta nyilván sokat változott a világ, na de akkor valóban BAJNOKOK indultak. Nevetséges ami most van, hogy már lassan bajnoki hetedik, nyolcadik indulna valamilyen kupában.....
Az igenis egy jó rendszer volt, s nem csak mert megvolt a nívója, ott is voltak gyengébb csapatok, de attól még a kicsiket nem tudták pl szétszedni. Persze azért sem, mert megvolt az idegenlégiós szabály, amit pl feltétlen visszahoznék, mert ez az egyik rákfenéje a dolognak. Emiatt van a sok fiatalkori "rablás" is, emiatt van az óriási költekezés átigazolások terén stb. Pontosabban emiatt is.

És félre értés ne essék, nem a "régen minden jobb volt" elvet vallom. Ennek is megvan az előnye, de az már pofátlanság hogy teljesen kizsigerelik és ellehetetlenítik a kicsiket. És csak jelzem, hogy pl a holland foci is mennyire megérzi ezt, hol van egy jó Ajax? Hol van egy jó Fexenoord? Az én szegénységi bizonyítványom, de tegnap a holland válogatott felét nem is ismertem....Nincs pénz, nem tudnak úgy nevelni, Ajax sem kap semmit, mert nem tud oda kerülni, VICC!!!!Vannak jó játékosok, de nemzetközi szinten nem kerülnek oda, elkallódnak.
[/quote]

Neked igazad van, de sajnos a pénz irányít már mindent. Kell a bevétel és a profit, ezt pedig a nagycsapatok - még akkor is ha jelenleg nem az(ok) - vonzása biztosítja. A Bate- nak a világon van kb 200 ezer szúrkolója, a Barcának mondjuk 500 millió. Nem biztos hogy eltaláltam, csak az arányok miatt írtam. Szóval teljesen igazad van, de ez nem számít már.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.03.26. 07:36:46

Jelenleg pont azok égnének a legnagyobbat akik legjobban akarják, az angolok. Mennyire ciki lenne nekik ha mondjuk egy Bayern vagy mi lazán gurítanánk egy 4-est, 5-öst mondjuk a Poolnak, mert jelen pillanatban bőven megvan erre az esély.
De mondjuk egy Milan vagy Inter is bőven tudna pár meccs alatt kapni 10-12 gólt ha úgy jön ki a lépés nekik meg az ellenfelüknek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.26. 06:28:11

Pont ez az hogy van 10-12 csapat.....És igenis szükség van Batekra és társai, s hosszútávon gondolkoznék. Mert a szakadék csak nő és érdekes módon régen kíváncsi volt az ember egy Sparta Prahara vagy írhatnám Crvena Zvezda, Dinamo Zagreb, Steaua vagy újkorban Galatasary stb csapatokra, s miért? Mert ott is jó játékosok voltak, világklasszis játékosok. Most mi van? A nagyok felszipkáznak mindent, s még azt a forrást is elvesződne, hogy legalább valami pénzhez jussanak a kis csapatok. És hozzáteszem egy idő után bezárul az ajtó és ezek a csapatok még annyi játékost sem fognak tudni kinevelni, mert nem lesz pénzük és a nagyok nem fognak tudni elvenni tehetségeket sem.....
(apám meséjéből ilyen volt a BEK)
Azóta nyilván sokat változott a világ, na de akkor valóban BAJNOKOK indultak. Nevetséges ami most van, hogy már lassan bajnoki hetedik, nyolcadik indulna valamilyen kupában.....
Az igenis egy jó rendszer volt, s nem csak mert megvolt a nívója, ott is voltak gyengébb csapatok, de attól még a kicsiket nem tudták pl szétszedni. Persze azért sem, mert megvolt az idegenlégiós szabály, amit pl feltétlen visszahoznék, mert ez az egyik rákfenéje a dolognak. Emiatt van a sok fiatalkori "rablás" is, emiatt van az óriási költekezés átigazolások terén stb. Pontosabban emiatt is.

És félre értés ne essék, nem a "régen minden jobb volt" elvet vallom. Ennek is megvan az előnye, de az már pofátlanság hogy teljesen kizsigerelik és ellehetetlenítik a kicsiket. És csak jelzem, hogy pl a holland foci is mennyire megérzi ezt, hol van egy jó Ajax? Hol van egy jó Fexenoord? Az én szegénységi bizonyítványom, de tegnap a holland válogatott felét nem is ismertem....Nincs pénz, nem tudnak úgy nevelni, Ajax sem kap semmit, mert nem tud oda kerülni, VICC!!!!Vannak jó játékosok, de nemzetközi szinten nem kerülnek oda, elkallódnak.
Kép
Kép
Kép
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2016.03.25. 20:39:28

Feast4 írta:Valahol egyet kell értenem azzal hogy ezek a kis vacak csapatok csak tölteléknek jók.Az EL ben legalább 6 olyan csapat volt az idén is akik BLben jobban éltek volna.Ki kiváncsi egy Wolfsburg Gent meccsre de most komolyan?Semmi értelme hogy egy kiscsapat bejut a kap egy 8-ász oda vissza.Jó számukra anyagilag van.De nekünk focielmény nem nagyon van belőle.
Persze azt meg tudom érteni, hogy számos kisebb csapatra nem kíváncsi sok ember, és persze pénz is kevesebb van benne, de inkább játsszon a Barca egy Wolfsburg-gal, mint egy Manchester United-el...mert erősebbek.
Vmiért mindig úgy éreztem, a BL azért különleges sorozat, mert az aktuálisan legerősebb csapatok szerepeltek benne. Ha ez az egész átalakul, akkor a sport oldaláról nézve gyengébb lesz az egész...mert ez a Bayern simán gurít egy ötöst bármelyik EL csapatnak (talán a Villareal, Sevilla, Dortmund 3-ast kivéve). Nem lesz semmi izgalom...gondoljunk csak a Valencia elleni kupára. És bárki bármit mond, ez nem az elit csapatok ligája lenne...csak a Twitter csapatok kupája... :(
Akármennyire is csűrjük-csavarjuk a dolgot, maga a sportszakmai oldala elhalványulna, sokkal kevesebbet érne a trófea...a legtöbb csapat megelégedne azzal is, hogy stabil tagja legyen a ligának, hiszen pénz van dögivel, oszt ennyi...
És bár tudom, hogy sokak számára nem szimpatikus az Atletico csapata, de ennek a rendszernek köszönhetően nem születnének új (vagy újjá régebbi) nagy csapatok.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.03.25. 20:30:30

Oké srácok. De akkor valóban szóljon az egész Európai Klubfutball 10-12 csapatról? Mert a többiek nemhogy közeledni, de távolodni fognak.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.25. 20:23:49

TripleH írta:
Feast4 írta:Valahol egyet kell értenem azzal hogy ezek a kis vacak csapatok csak tölteléknek jók.Az EL ben legalább 6 olyan csapat volt az idén is akik BLben jobban éltek volna.Ki kiváncsi egy Wolfsburg Gent meccsre de most komolyan?Semmi értelme hogy egy kiscsapat bejut a kap egy 8-ász oda vissza.Jó számukra anyagilag van.De nekünk focielmény nem nagyon van belőle.
Az ilyen meccsekre be se kapcsolom a TV-t. :D Ezek a csapatok csak arra jók, hogy Messi és Cé úgy megnöveli az előnyét, hogy ha véletlen pár év múlva, már csak nagyobb csapatok vehetnének részt, hogy a büdös életbe senki nem érné utol őket.

Ne fogadj rá!Ott a Róma! :D Amúgy a viccet félre téve teljesen igaz.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.03.25. 20:17:25

Feast4 írta:Valahol egyet kell értenem azzal hogy ezek a kis vacak csapatok csak tölteléknek jók.Az EL ben legalább 6 olyan csapat volt az idén is akik BLben jobban éltek volna.Ki kiváncsi egy Wolfsburg Gent meccsre de most komolyan?Semmi értelme hogy egy kiscsapat bejut a kap egy 8-ász oda vissza.Jó számukra anyagilag van.De nekünk focielmény nem nagyon van belőle.
Az ilyen meccsekre be se kapcsolom a TV-t. :D Ezek a csapatok csak arra jók, hogy Messi és Cé úgy megnöveli az előnyét, hogy ha véletlen pár év múlva, már csak nagyobb csapatok vehetnének részt, hogy a büdös életbe senki nem érné utol őket.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.25. 18:55:31

Valahol egyet kell értenem azzal hogy ezek a kis vacak csapatok csak tölteléknek jók.Az EL ben legalább 6 olyan csapat volt az idén is akik BLben jobban éltek volna.Ki kiváncsi egy Wolfsburg Gent meccsre de most komolyan?Semmi értelme hogy egy kiscsapat bejut a kap egy 8-ász oda vissza.Jó számukra anyagilag van.De nekünk focielmény nem nagyon van belőle.
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.03.25. 18:09:55

visca el barca írta:én speciel nem vagyok kíváncsi se a bate boriszovra, se a gentre.
Mintha én írtam volna.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.25. 17:00:04

Lehetne a sorozat új neve Pénz(éh)esek Ligája.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2016.03.25. 16:25:07

Itt most nem arról van szó, hogy mennyire is érdekel minket pl. a Gent összes meccse. Ha a tv-ben adnak egy Gent - Barcelonát, azt biztosan több millióan néznék, viszont egy Gent - Augsburgot már nem valószínű. És az ebből összegyűlt tv-s jogdíjakból a kisebb csapatok is kapnak. Ha még ennyien se néznék a meccseiket, akkor még ennél is nagyobb bajban lennének.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.03.25. 16:14:50

Én is ezt akartam írni. Színházba is akkor mész, ha olyan darab van,ami érdekel (kivéve ha ki akarod posztolni facebookra,hogy te voltál színházban,mert akkor mindegy,hogy épp mi van). Évek óta a csoportkör senkit sem érdekel a Blben, kivéve azt az egy halálcsoportot, ami szokott lenni, de nagyjából ott is mindig tudjuk,hogy ki fog kiesni.
Számomra a legérdekesebb, egy kiemeléses 256-es tábla, oda-visszavágós kiesésre menő rendszerre. Na,ott az emberek leülnének majdnem minden meccsre akár a tv elé,akár a stadionba.
(apám meséjéből ilyen volt a BEK)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.25. 15:29:14

Bob_Marley írta:Nagyon nem örülnék neki....Hova tűntek a cseh csapatok, a török csapatok, lengyelek stb....Elvétve vannak, de gyakorlatilag Kelet és Közép-Európa ki van nyírva, s nem lehet odajutni a pénzes fazékhoz.....És akkor még el is viszik a tehetséges embereket a nyugatiak már tizenéves korukban. Csak nő a szakadék, nagyon nem jó ez így.
én speciel nem vagyok kíváncsi se a bate boriszovra, se a gentre. de ezek szerint ha ennyire nincs pénz akkor más sem...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2016.03.25. 14:24:33

Viszont az sem jó, hogy a PL a hatalmas tévés bevételeivel magához csábítja a legtöbb mozdítható játékost. Kell valamilyen megoldás, bár ennek a ligarendszernek én sem örülnék.

Nekem az lenne a legnagyobb örömöm, ha kötelező lenne x számú saját nevelést a csapatban tudnia mindenkinek, talán kevésbé múlna minden a pénzen. Persze a ló túloldalára nem szabad átesni, de kezdetnek nem lenne rossz esélyt adni neki. Valószínűleg realitása nem sok van, de még mindig jobb ötlet lenne, mint egy "szuperliga", ami elviszi a nézettséget és az érdeklődést minden másról úgy, hogy más esélyt is alig kapna. Így talán lenne esélye a bajnokságoknak és azok csapatainak megtartania jobb játékosokat, amivel a figyelmet és a pénzt is kiválthatnák a PL-en kívül.
Válasz küldése