Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.04.02. 17:57:49

Jaj sracok ez ne hogy mar les legyen..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.04.02. 17:53:45

markionni írta:Miert a Camp Nouban mi volt osszel ellenuk?
Hát győzelmet érő megadott lesgól sajnos nem... :?
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.02. 17:53:11

Miert a Camp Nouban mi volt osszel ellenuk?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.02. 17:47:01

mekkora vicc ez a real :lol: :lol: egy alaves jobb naluk :lol: termeszetesen a 3 pontot megint osszemakoljak :x :x
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.04.02. 17:33:17

Kiváncsi vagyok,hogy Theo Hernandez küzd-e akkora elánnal mint ellenünk amikor elintézte Vidalt
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2017.04.02. 17:00:35

Erre ez a lusta rug golt nalunk....:D
Jol van,remelem mar csak nyarig docog ott elol aztan igazolunk a helyere..
1 eve 10 emberrel jatszunk,ez a szep..:D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.04.02. 16:52:47

Hát igen,ha lenne videóbíró ez se gól
És még Piqué jártatja a száját,hogy a játékvezetőknek fejlődniük kellene
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.02. 16:47:45

Ez a gól is les volt. :mrgreen: :-#
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.04.02. 16:39:35

Jaja Pena itthon magasan a legjobb, legszínvonalasabb oldal, néha még irigykedek is mit összeszakmáznak. A többi meg....:D hagyjuk.
Amúgy meg ESPN írásait ha követed semmiről nem maradsz le ami fontos lenne.
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.02. 15:45:18

ntibi67 írta:Casilla
Danilo,Varane,pepe,nacho kezdő
Azért ebben benne van 1-2 gól
Na, legalább Ramos nem fog gólt fejelni. :mrgreen:
Nem hinném, hogy az Alavés megszorongatja őket, bár minket is itthon vertek meg. :D
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.04.02. 15:43:07

Casilla
Danilo,Varane,pepe,nacho kezdő
Azért ebben benne van 1-2 gól
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.04.02. 15:25:35

ntibi67 írta:Tud valaki ajánlani egy normális hangvételű realal foglalkozó oldalt?
Nem olyat mint a madridom ahol realista24 uszító írásai adják a stílust.
ha blogra gondolsz akkor realmadridcf reblog, barcásként is nagyon jó blog, rengeteg taktikai elemzéssel , és tényleg kritikusan nézik a dolgokat, kommentek sem parák, én pl csak azt szoktam madriddal kapcsolatosan olvasni
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.04.02. 14:48:25

ntibi67 írta:Tud valaki ajánlani egy normális hangvételű realal foglalkozó oldalt?
Nem olyat mint a madridom ahol realista24 uszító írásai adják a stílust.
ha nem fórumra gondolsz, akkor penamadridista.hu
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.04.02. 14:37:30

Tud valaki ajánlani egy normális hangvételű realal foglalkozó oldalt?
Nem olyat mint a madridom ahol realista24 uszító írásai adják a stílust.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.04.01. 21:36:07

Igen, olvastam én is az új államügyész nyilatkozatát tegnap. Érdekes azért hogy valaminek ennyire ne legyen nyoma a neten.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.04.01. 20:47:05

Normandia írta:
Veidt_madridista írta:Igen, tudom hogy mit csinál az ügyész :D de CR esetében semmilyen büntetőeljárásról nincsen szó, ezért sem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egyáltalán belekeverni őt.
Én nem is beszéltem CR-ről, nem is nagyon érdekel, de hát éppen ezen lovagolnak, hogy ellene nem indítottak eljárást, míg a fél Barca ellen igen. De nem is ez a lényeg, hanem amit lejjebb írtam. Nincsen tisztázva a múltja a nőnek, mert az egyik oldal ezt mondja a másik meg mást. Egy biztos, ha van, volt köze a madridhoz, akkor a vádaskodások jogosak még akkor is, ha egyébként nem sértet semmilyen jogot. Remélem érted.
Nos Veid úgy néz ki egy már biztos. A jelenlegi ügyésznő ott ült Pérez igazgatótanácsában.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.30. 19:49:50

Klasszikus példája, hogy annak ellenére hogy a pali már régóta nincs a top 10 közelébe se még is minden héten van róla legalább 2 "komoly" hír. Marketingbe még egy Neymar, Lebron vagy egy McGregor is nulla hozzá képest.
Amugy minden tiszteletem az övé, ilyen karrier amit ő fut még a mesébe nincs. És ezt teljesen komolyan gondolom minden irónia nélkül.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.30. 19:16:27

Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.30. 16:53:57

Barca333 írta:Engem rendkívül érdekel ez a 20. századi spanyol politika és történelem, nem bánnám ha maradna nyilvános a vita!
Bár amit ki akar hozni megint Veidt, az azért igen ellentmondásos. Nem tom mibe kerülne elismerni, hogy Franco üldözte a katalánokat (is), ahol csak tudta. Ez nyilvánvalóan kihatott a futballra is, ahogy akkor, ma is igen fontos tényező és nagy szerepe van Spanyolországban.
Maradhat is, amíg normális keretek között zajlik továnbra is, de az OFF-ban folytatódik, mert már ott van a helye inkább. Úgyhogy ha te is folytatnád, akkor ott majd. :)
Barca333
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2007.07.27. 19:57:46
Tartózkodási hely: Eurobarca

2017.03.30. 16:45:29

Engem rendkívül érdekel ez a 20. századi spanyol politika és történelem, nem bánnám ha maradna nyilvános a vita!
Bár amit ki akar hozni megint Veidt, az azért igen ellentmondásos. Nem tom mibe kerülne elismerni, hogy Franco üldözte a katalánokat (is), ahol csak tudta. Ez nyilvánvalóan kihatott a futballra is, ahogy akkor, ma is igen fontos tényező és nagy szerepe van Spanyolországban.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.03.30. 15:03:37

Én csak átfutottam, szerintem is ez még belefér, inkább töri mint politika, de tényleg ne itt folytassátok már. OFF-ba innentől, itt meg maradjunk a focinál.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.30. 14:51:22

Éngem speciel érdekelt és végig is olvastam ,mert jó mindkét oldalt meghallgatni és szerintem mindkét oldalon korrekt volt az érvelés nagy része, de tényleg nem ide való. Pü-zzetek. :oops:
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.03.30. 14:35:13

Lehetne, hogy elég volt ennyi a Franco témából? Én elhiszem, hogy van akit érdekel, de ez már erősen pro-kontra vita fórum a spanyol holokausztról, ami higgyétek el, nagyon sok embert nem érdekel, köszi.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.03.30. 10:54:35

Imperial
Már ne is haragudj, de ebben az idézetben rengeteg a csúsztatás és a hamis következtetés. A katalán nyelv sosem volt betiltva, csupán annyiról volt szó, hogy nem ismerték el hivatalos nyelvként, ahogy más kisebbségi nyelveket sem. Ennek hátterében az az egyszerű ok állt, hogy ez volt akkoriban a bevett nyugat-európai szokás.
Engedj meg, hogy én is idézzek, Mercedes Salisachs katalán írónőtől: Hogy volt-e tiltva a katalán nyelv? Nem. Nem ismerték el hivatalos nyelvként, de írhattunk és publikálhattunk is katalánul.

Ezt az interjút az El Mundónak adta 2009-ben. És valóban, ha közelebbről megvizsgálod Mercedes Salisachs munkásságát, akkor láthatod, hogy szinte egész életében katalán nyelven alkotott. De a sort hosszan lehetne folytatni, ott van például Salvador Espriu, Manuel de Pedrolo, Enric Jardí, Carles Macià, stb. Ezek az emberek mind katalán nyelven alkottak. Valójában számos díjat is fenntartottak a katalán nyelvű írók, költők, történészek és zeneszerzők számára, a teljesség igénye nélkül itt van néhány, bárki utánaolvashat: Premio de Honor de las Letras Catalanas, Premio Joaquim Ruyra de narrativa juvenil, Premio Josep Pla, Premio Prudenci Bertrana, Premio Lletra d’Or, Premio Mercè Rodoreda de cuentos y narraciones. Pontosabban kijavítom magam, mert a többségét nem katalán származású embereknek tartották fent, de elég sokan díjazásra kerültek az évtizedek során. Ezek a listák szintén nyilvánosak, bárki hozzáférhet.

Egy másik idézet: A katalán nyelvű irodalom a Franco-érában élte az egyik fénykorát. Manapság is példát vehetnénk a dolgokról. Forrás. Az idézet tulajdonosa Giuseppe Grilli, a barcelonai egyetem professzora.

És akkor lássunk néhány tényt.

1942: Mossén Camil Geis katalán nyelvű könyve, a Rosa mística nyomtatásra és kiadásra kerül

1944: ettől az évtől kötelező volt a katalán filológia tanítása az ilyen érdekeltségű egyetemeken. Ehhez köthető például egy Franco által júniusban aláírt rendelet, amely azt mondja ki, hogy a granadai egyetemen heti három alkalmas megrendezésben bevezetésre került ez a tantárgy. ugyanezen év januárjában történt például az is, hogy katalán származású művészek (Ignacio Agustí, Joan Teixidor) megalapították az Eugenio Nadal elnevezésű díjat, az első díjazott pedig Carmen Laforet katalán írónő volt.

1947: először fordul elő, hogy egy katalán származású ember kapja meg a Joan Martorell-díjat: Celia Suñol, a novellájának címe pedig Primera Part, természetesen katalán nyelven. ugyanebben az évben díjazásra kerül egy másik katalán író is, María Aurelia de Campmany, az El cel no és transparent című könyvéért. ebben az évben kerül napirendi pontra a Barcelona Város Díja elnevezésű kitüntetés bevezetése, erre végül 1949-ben kerül sor

1949: a Casa del Libro (Spanyolország legnagyobb könyvkereskedési lánca) közbenjárásával megalapítják a Víctor Català-díjat, amelyet a katalán kulturális élet legjelentősebb alakjainak osztottak ki az évek során. Josep Ysart és a katalán származású José Pedreira zeneszerző kerül díjazásra. ezt a kitüntetést egyébként a mai napig kiosztják, rövid lista az elmúlt évek aranyérmeseiről: Maria Mercè Cuartiella (2014), Empar Moliner i Ballesteros (2015), Jenn Díaz (2016)

1951: José Cruzet katalán író többször is állami finanszírozású ösztöndíjban részesül - pont ugyanannyi pénzt kapva, mint spanyolul alkotó társai. Josep Pla szintén díjazásra kerül az El carrer estret megírásáért.

1952: Franco Katalóniában tett látogatása során kitünteti a barcelonai egyetem Milà i Fontanals tanszéket a katalán nyelvért tett kimagasló kutatások és tudományos munka elismeréséül

1956: megszületik a Lletra d’Or, melyet az előző év legjobb katalán nyelvű könyvének írója kaphat meg. az első díjazott a már említett Salvador Espriu, a mű címe pedig Final de Laberint.

1959: engedélyezésre kerül, hogy a Crítica nevű legendás spanyol újság barcelonai kiadása katalán nyelven is elérhető legyen.

1960: hatalmas ünnepség Joan Maragall i Gorina katalán költő születésének századik évfordulója alkalmából. a Centro de Lecturas de Valls irodalmi szövetség katalán nyelvű tanfolyamokat indít szerte az országban és vállalják tucatnyi katalán nyelvű irodalomi emlék gondozását.

1965: Miguel Merendes katalán író publikálja legendássá vált alkotását, a L’esposa de l’anyell-t. Ez egy katalán nyelven íródott, tizenkétezer versszakból álló költemény. egy barcelonai püspök közbenjárására VI. Pál pápa is az országba érkezik, és barcelonai körútja során ő maga is kap egy példányt az eredeti, katalán nyelvű kiadásból.

a sort hosszan lehetne folytatni, de igazából már az 1960-as években járunk, amikor csak enyhültek a nyelvi szabályozásokkal kapcsolatos rendeletek, törvények. de ha már felhoztam, akkor nézzük csak meg pontosan, hogy milyen rendeletek is születtek ezen téren. a leghíresebb és a legtöbbet emlegetett darab a "Uso del Idioma Nacional en todos los servicios públicos", 1940-es dátummal. a közvélekedéssel ellentétben egyáltalán nem került betiltásra a katalán nyelv. a rendeletben azt mondják ki, hogy a hivatali ügyeket ezentúl spanyol nyelven köteles mindenki intézni - ami nem is annyira meglepő, hiszen néhány hónappal ezelőtt már államnyelvnek lett nyilvánítva a kasztíliai.
1944: kiegészítés az előző rendelethez, katalán nyelven be is linkeltem forrásként. azt mondják ki, hogy minden polgárjogban előforduló szerződést spanyol nyelven kell dokumentálni.
1945: a hajókat ezentúl csak kasztíliai nyelven lehet megáldani az első útjuk előtt, illetve a spanyol válik az oktatás hivatalos nyelvévé.
1947: a katalán író, Marià Manent "felfüggesztése"
1952: betiltják az erősen katalán kötödésű magazint, az Aplec-t
1953: a valenciai nyelven íródó Esclat magazin is betiltásra kerül
1956: az elítélt raboknak csak spanyolul szabad beszélniük

Ennyi. Nyugodtan keressen rá erre is bárki, semmit nem hagytam ki. Aki ebből kihozza, hogy a katalán nyelvet betiltották, a közéletben vett használata pedig büntetést vont maga után, annak minden elismerésem. Még bőven tudnék írni az általad idézett szövegből, ez a katalán nyelves dolog szúrt szemet leginkább. A spanyol belpolitikába már tényleg nem megyek bele, de azért azt leírom, hogy itt bizonyos, ma (is) létező politikai érdekcsoportok propagandagépezetéről van szó, semmi többről. Nekem aztán teljesen mindegy, hogy ki mit gondol erről az időszakról, az én életemre semmilyen befolyással sincs, de aki utánajár a dolgoknak (spanyol nyelven ugyebár...), az igencsak könnyen beláthat a dolgok mögé.

Dinho
Pechedre a di Stéfanós sztorira is jött már habfehérbe öltöztetett magyarázat. Abban teljesen igazad van , hogy ő eredetileg Barcelonába igazolt volna, és már az előszezonra is elutazott a csapattal, azonban azt elfelejtetted megemlíteni, hogy a Barcelona megpróbálta kijátszani a játékos jogát birtokló klubot. Röviden arról van szó, hogy di Stéfano játékjogát közösen birtokolta a River Plate és a Millonarios. a Barcelona egy Kolumbiában élő katalán származású ügynök, Joan Busquets segítségét kérte a transzfer nyélbeütéséhez. az ajánlatot a River Plate el is fogadta, de a Millonarios nem. Itt jön be a képbe az, hogy Joan állítólag Franco embere volt és direkt mozgatta úgy a szálakat, hogy a Barcelona ne tudja leigazolni a játékost, valójában azonban arról volt szó, hogy Joan Busquets a Millonarios legnagyobb riválisának, a Santa Fének volt vezetőségi tagja, ezért a Millonariosnak esze ágában sem volt vele tárgyalni. A Barcelona nem nagyon foglalkozott ezzel a ténnyel, és mindez ellenére Spanyolországba repítette az argentin játékost, de amikor kiderült, hogy valójában nem rendelkeznek di Stéfano teljes játékjogával, akkor a spanyol labdarúgó-szövetség vizsgálatot indított az ügyben. A Real Madrid elnöke, Santiago Bernabéu ekkor lépett színtérre és a bizonytalanságot kihasználva megegyezett a Millonariosszal. Ezután, 1953 nyarán hozta meg azt a bizarr ítéletet a szövetség, hogy di Stéfano egy szezont játsszon a Real Madridnál, egy szezont pedig a Barcelonánál. A konteó hívei ezt általában úgy adják elő, hogy a Franco dirigálta szövetség eltiltotta a Barcelonától a játékost, pedig ahogy láthatod, közel sem erről volt szó. Az átigazolási blamába belebukott a Barcelona elnöke, Marti Carreto, és végül di Stéfano teljes játékjoga a Real Madridhoz került. A többi, gyakran emlegetett valótlanságokra (Franco mennyit segítette ám a Real Madridot!) már kitértem az előző hozzászólásomra, részemről vége a témának.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.03.30. 09:23:55

sztem meg menjetek át az offban, itt semmi keresnivalója a politikának (máshol sem)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése