Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:27:21

csababarca írta:
markionni írta: Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
én adom ezt, csak érdekes amikor Xavi ugyanezt megcsinálta, talán még jobban, éveken át, akkor középszernek volt beállítva, meg ment a Guti jobb szöveg.

de amúgy igaz, nem véletlen szerettem volna anno őt ide, aztán nem minket választott.
En erre csak azt tudom mondani, hogy felesleges adnod a szelsosegek velemenyere. Nyilvan aki objektiv az tudja mit jelentett Xavi a Barcanak. Latjuk is manapsag mennyire hianyzik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 21:23:50

markionni írta: Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
én adom ezt, csak érdekes amikor Xavi ugyanezt megcsinálta, talán még jobban, éveken át, akkor középszernek volt beállítva, meg ment a Guti jobb szöveg.

de amúgy igaz, nem véletlen szerettem volna anno őt ide, aztán nem minket választott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:21:38

S.Agüero írta:
Kroos megy ugye alap. Top1
A keretben? :D
Vilagon. Zseni az ember, egy gep. Sokan nem is tudjak hogy mennyit szamit ha van egy jatekosod aki 98%ban megtalalja a legoptimalisabb megoldast. Voltak meccsek amikor kulon csak az o megoldasait nezegettem. Hihetetlen, hogy elobb meglatja hogy hova kell tenni a labdat mint en a tv elott ulve.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 21:16:57

Kroos megy ugye alap. Top1
A keretben? :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.16. 21:13:51

Modric most tenyleg gyengebb (legalabbis annak tunik), de ez a Casemiro-Kroos-Modric kp egyszeruen annyira hibatlanul muzsikal most mar egy eve hogy ameddig jonnek az eredmenyek mindeki marad a helyen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.04.16. 21:09:16

Nero. írta:Casemiro nem egy Ronaldinho, de a Real pont azota javult fel (Atletico 0-1) hogy Zidane berakta a kezdobe. Zidane elso sorbol nezte vegig (Makelele) hogy mit jelent egy vkp jelenlete vagy hianya, es neki pont a brazilra van szuksege mert Perez barkit megvett volna neki. Modric, CR vagy Bale elobb fog kikerulni a Real kezdobol mint a pitbull, ameddig a francia vezeti oket.

Isconak hiaba volt jo meccse megint, nem fer be a Real kezdobe tovabbra se es ebben is igaza van Zizunak.
Nem is Case helyere kene betolni Iscot. Modric nagyon visszaesett, mind vedekezesben mind tamadasban le tudna hozni azt amit a horvat lehoz jelenleg, sot meg valamit adna is az elorejateknak, mert Modric az utobbi idoben eleg bizonytalan es szinte csak a biztonsagi megoldasokba megy bele. Nem bir o mar ennyi meccset ilyen szinten.
Kroos megy ugye alap. Top1
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.16. 20:57:55

Casemiro nem egy Ronaldinho, de a Real pont azota javult fel (Atletico 0-1) hogy Zidane berakta a kezdobe. Zidane elso sorbol nezte vegig (Makelele) hogy mit jelent egy vkp jelenlete vagy hianya, es neki pont a brazilra van szuksege mert Perez barkit megvett volna neki. Modric, CR vagy Bale elobb fog kikerulni a Real kezdobol mint a pitbull, ameddig a francia vezeti oket.

Isconak hiaba volt jo meccse megint, nem fer be a Real kezdobe tovabbra se es ebben is igaza van Zizunak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 20:57:41

Arra utaltam, hogy ha választhatnék egy Casermiro-Isco-Coutinho, vagy egy Busi-Verratti/Matuidi-Thiago kp között, egyértelmű hogy melyik választanám.

Fiktív dolog, de hátha így átjön a véleményem ezen játékosokról.
Én személy szerint kb 3 éve ezt magyarázom, és tartom is, hogy a mi kp-nk gondjai egy izomemberrel nem szűnnek meg.
Egy erős fizikumú emberrel, aki agilis és mer ütközni, nehéz elnyomni, viszont támadásban is tud extra lenni, a MI kp-nk egészen máshogy működhetne, és sikeresebb lehetne.

De lehet tévedek.
Busi mellé felesleges egy csak ütköző kp, egyszerűen akkor előrefele dadogna a játék, és megint az lenne, hogy Messinek kell hátralépkednie labdáért. Ha meg Messi hátrajön labdáért, elől nem vagyunk meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 20:46:12

Nem feltétlen Casemirora gondoltam, Matuidit adom meg lenne más is. Arra értettem, hogy erős emberre, aki bármikor szerez 10-15 labdát, párharcokat fog.
Casemirot nagyon szeretem, előre fele nem erős, de hátra fele egész EU-ban nincs nála jobb. Nagy fegyver azért ő és mióta ott van és játszatja Zidane elég jó eredményeik vannak (nem csak miatta), totál alapember. Én nem hiszem, hogy megszűnne ez, akkora pluszt ad hátra fele, hogy kihagyhatatlan.

Isco egyébként most meglepően jó volt hátra fele is. :D Góljai meg nagy extrák voltak most nekik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.16. 20:38:44

Bob_Marley írta:Pedig hosszútávon pont hogy kijön belőlük, hogy fizikálisan előttünk vannak, ez nagy hiba szerintem. Mind erőnlétben mind Casemiro féle emberben javulnunk kellene. Iniestán látszódik leginkább szerintem, hogy nincs kondi, Juve ellen legtöbbet futotta, két hétig nem játszik....
:lol: :lol:
annyira szükségünk van egy egydimenziós játékosra, engedd el.
vége van az ilyen játékosoknak, akik csak egy dolgot tudnak a kp-n, pláne a mi rendszerünkben. komoly bajban lennénk, ha a vkp-nk nem olyan lenne mint Busi, aki előre is megoldja, és hátra is.
Taktikai fegyvernek jó, használhatóak az ilyenek, de egyébként nem. Legalábbis most ezt a mi csapatunkra, értem, vagy a realra is pl.

De hogy ne tarts elfogultnak, ugyanezt gondolom a csak driblis, előre jó kp-król, mint Isco, vagy bár Palesz úgyis megcáfol számokkal, de Coutinho is.

Verratti, Matuidi, Thiago csak hogy legyen pár név arra a prototipusra, amit én képzelnék el számunkra ideálisnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 20:10:25

Pedig hosszútávon pont hogy kijön belőlük, hogy fizikálisan előttünk vannak, ez nagy hiba szerintem. Mind erőnlétben mind Casemiro féle emberben javulnunk kellene. Iniestán látszódik leginkább szerintem, hogy nincs kondi, Juve ellen legtöbbet futotta, két hétig nem játszik....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.04.16. 20:05:54

LG írta:Szerintem egyébként a Real idén semmivel sem mákosabb, mint mi. Elég, ha csak a Sociedad elleni meccseinkre gondolunk. 4 pontot szereztünk ellenünk, pedig játék alapján kb. 1-et érdemeltünk volna. Tudom persze, hogy a fociban nem igy mennek a dolgok, és pontokat gólokra adják, csak arra akarok rávilágítani, nincs okunk panaszkodni. Azért vezetnek, mert jobbak.
Igen a Sociedad ellen San Sebastianban ez volt.Ha a játékot nézzük, akkor a Real ennek alapján legalább -10-zel lenne. Nekünk bőven volt olyan meccsünk, amikor könnyen gólokkal nyerhettünk volna, de pontot/pontokat veszítettünk. Az őszi Klasszikuson sem az X volt a reális eredmény.
De ezek már megtörténtek, változtatni nem tudunk.
A lényeg annyi, hogy szerintem egy hangyányit sem jobbak nálunk, meg ha ezt a szezont veszem is alapul. Lehet mondani, hogy a tabellát kell nézni, de nem mindig tükrözi a valódi erőviszonyokat.
Nézzük mondjuk a Bl-t. Ott van pl. a Leicester. Könnyen lehet, hogy mi és a Bayern búcsúzunk, az angolok meg továbbmennek. Akkor ők a jobb csapat?

Amellett a bajnokságot sem adnám még oda nekik. A hétvége mindent boríthat. Ha nyerünk még lesz hat meccsük amiben vannak pontvesztési lehetőséget, főleg, ha két fronton kell majd helyt állniuk. Nyilván ehhez elsősorban meg kell szerezni a Bernabeuban a 3 pontot és sokkal jobb helyzetben vannak, de nem lefutott még ez a szezon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2017.04.16. 20:17:07-kor.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.04.16. 19:50:02

S.Agüero írta:
Azért vezetnek, mert jobbak.
Ez igaz, engem csak az zavar, hogy ha a két csapat csúcsformában van, bőven jobbak vagyunk szerintem. :)
A csúcsformában lévő Barcát senki se állította vagy állíthatná meg.
A Real meg iszonyat szerencsés csapat szerintem, főleg az Atleticohoz képest.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.16. 19:35:12

S.Agüero írta:
Azért vezetnek, mert jobbak.
Ez igaz, engem csak az zavar, hogy ha a két csapat csúcsformában van, bőven jobbak vagyunk szerintem. :)
Szerintem is. De az idei szezont már elengedtem, sok esélyt nem látok már rá, hogy a hajrára felpörögjön a csapat. Legyen meg a Kupa, a Realt meg vki állítsa meg a BL-ben, más kívánságom nincs a szezonra.

Aztán jövőre talán új edzővel sikerül újra csúcsra járatni a csapatot, és elkaphatjuk őket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 19:24:20

Azért vezetnek, mert jobbak.
Ez igaz, engem csak az zavar, hogy ha a két csapat csúcsformában van, bőven jobbak vagyunk szerintem. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.04.16. 17:17:28

Szerintem egyébként a Real idén semmivel sem mákosabb, mint mi. Elég, ha csak a Sociedad elleni meccseinkre gondolunk. 4 pontot szereztünk ellenünk, pedig játék alapján kb. 1-et érdemeltünk volna. Tudom persze, hogy a fociban nem igy mennek a dolgok, és pontokat gólokra adják, csak arra akarok rávilágítani, nincs okunk panaszkodni. Azért vezetnek, mert jobbak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.04.16. 12:22:20

a tegnapi gijon elleni meccs nincs is benne, szóval már bukik :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.04.16. 12:12:45

celta 81. perc win (+2pont)
bilbao 83. perc win (+2pont)
barcelona 90. perc döntetlen (+1pont)
deportivo 92. perc win (+2pont)
villareal 83. perc win (+2pont)
las palmas 86. perc ill 89. perc x (+1pont)
betis 81. perc win (+2pont)
Ebből mennyi volt Ramos-gól? Erre még kíváncsi lennék. :D Depor, Barca tuti.
awertzu2
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.04.15. 20:51:46

2017.04.15. 21:00:43

visca el barca írta:valaki perverz számolja már össze, hogy a 23 győzelem - 6 döntetlen meccsükön hányszor mentettek pontot/pontokat a 90+ percben. oké hogy akarnak mint az állat, de ehhez iszonyatosan nagy mák kell h ez szinte mindig összejöjjön...
Bár nem vagyok perverz, de engedd meg, hogy megvédjem a Realt, és engedjétek meg, hogy eloszlassam a "mák" faktort kizárólag tényekkel:

Real Madrid "pont nyerés a 80. perctől a bajnokságban"

celta 81. perc win (+2pont)
bilbao 83. perc win (+2pont)
barcelona 90. perc döntetlen (+1pont)
deportivo 92. perc win (+2pont)
villareal 83. perc win (+2pont)
las palmas 86. perc ill 89. perc x (+1pont)
betis 81. perc win (+2pont)

Real Madrid "pontvesztés a 80. perctől a bajnokságban"

las palmas 85. perc x (-2pont)
sevilla 85. perc ill 92. perc vereség (-3pont)
atletico madrid 85. perc x (-2pont)
-------------------
Barcelona "pont nyerés a 80. perctől a bajnokságban"

valencia 94. perc win (+2pont) büntetőből
villareal 90. perc x (+1pont)
betis 90. perc x (+1pont)
leganes 90. perc win (+2pont) büntetőből
atletico madrid 86. perc win (+2pont)

Barcelona "pont vesztés a 80. perctől a bajnokságban"

real madrid 90. perc x (-2pont)

Ha az általad említett 90+ percet vizsgáljuk, akkor 2 meccset nyertetek, és 2-t hoztatok döntetlenre, míg a Real csak 1-et nyert meg, és 1-et hozott döntetlenre :) Összességében az utolsó 10 percben a Real 5 pontot nyert, a Barca pedig 6 pontot, így amit lentebb állítotok, az egyszerűen nem igaz.

További kellemes napot!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.04.15. 19:58:03

Egyébként nekünk is volt olyan korszakunk, mikor nehezen voltunk legyőzhetők, hátrányból is felálltunk, stb...jó nem utolsó perces gólokkal, de lényegtelen.

nagy, korszakos csapatok ismérve ez, szerintem a mostani real az, és ezt biztosítani fogják most egy bajnokság+bl kombóval.
bár csak ne így lenne, de látva őket, hogy ma is felmentek a b-vel, és behúzták...mi meg ha a kp-n két embert kicserélsz, már sorozatosan szívunk...hát, durva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2017.04.15. 19:57:02

Rivaldo11 írta:szenzációs, futballal vagytok ott ahol
aki ezt mondja ugyanolyan elfogult, mint te, csak a másik irányban. És személyesen engem sokkal jobban is idegesít, mert az én fajtámat égeti, nem az ellenfelet.
Nero. írta:Igen viszont a különböző érdekes nickek elég durván elszaporodtak itt... :?
ezt remélem nem rám értetted :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Buitre 2017.04.15. 19:59:33-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.04.15. 19:48:19

Buitre írta:
Rivaldo11 írta:Küzdésféleség...naná. Mindig pont úgy pattan, ahogy annak kell.
engem is rohadtul idegesít, amikor Messi befele cselez és valahogy mindig visszapattan, meg ottmarad előtte. Ettől függetlenül nem vagyok fafej, hogy ne lássam be, hogy mindez nem véletlen (gyorsaság, reakcióidő, érzés, tehetség stb.) De tőled ugyanezt nem várom el... Te vagy az extrém elfogultság megtestesítője ezen az oldalon, Marley szöges ellentéte. Nem tudom, hogy nálad ez korlátoltság vagy görénység. De amúgy nem is érdekel...

4-18 volt a kapuralövések aránya. A Gijón 2x találta el a kaput, mindkettő gól lett. Ráadásul mind3 gólunk szép volt: 1 beadás-fejes, egy távoli lövés, egy szép egyéni akció. Ez most nem mák volt.. Hasta el final volt.
Görénység természetesen. Hiszen alapesetben nem lehet nem elismerni, hoigy szenzációs, futballal vagytok ott ahol, mindig megérdemelten az uccsó perces góljaitokkal együtt. Ugye?
Ettől függetlenül azt is leírtam, hogy megérdemlitek a bajnoki címet. Olvassál.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.04.15. 19:47:30

Igen viszont a különböző érdekes nickek elég durván elszaporodtak itt... :?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2017.04.15. 19:41:26

Rivaldo11 írta:Küzdésféleség...naná. Mindig pont úgy pattan, ahogy annak kell.
engem is rohadtul idegesít, amikor Messi befele cselez és valahogy mindig visszapattan, meg ottmarad előtte. Ettől függetlenül nem vagyok fafej, hogy ne lássam be, hogy mindez nem véletlen (gyorsaság, reakcióidő, érzés, tehetség stb.) De tőled ugyanezt nem várom el... Te vagy az extrém elfogultság megtestesítője ezen az oldalon, Marley szöges ellentéte. Nem tudom, hogy nálad ez korlátoltság vagy görénység. De amúgy nem is érdekel...

4-18 volt a kapuralövések aránya. A Gijón 2x találta el a kaput, mindkettő gól lett. Ráadásul mind3 gólunk szép volt: 1 beadás-fejes, egy távoli lövés, egy szép egyéni akció. Ez most nem mák volt.. Hasta el final volt.
Figo
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.04.15. 19:21:19

2017.04.15. 19:27:10

Rivaldo11 írta:Ki ne találjuk már, hogy a foci olyan, hogy a 90., azaz az uccsó perc majd elhozza a találkozón többet támadónak az igazságot,....ehhez mák is kell, nem is kevés. Hogy ez egy szezonban 5-6 alkalommal is előforduljon, arra meg már szavak sincsenek.
Csernus Imi is azt mondja: ,,A szerencse nem a nyulaké, hanem a bátraké. Mindig." :mrgreen: :lol:
Válasz küldése