Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.24. 11:46:02

Lionel ez egy hosszabb nyilatkozatból a „ránk” tartozó részek!Ezt még talán a Mallorca elleni idénynyitó előtt mondta el!Ezért nincsenek összefüggések :lol:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.24. 11:34:41

MessiFan írta:http://elclasico.eurobarca.hu/hirek/lab ... ekem/11877
Egy nyilatkozat még nem váltja meg a világot de ettől függetlenül respect jár Mounak.
Nem tudom mi lett vele mert ez egy teljesen korrekt nyilatkozat volt részéről. Remélem ha kikapnak akkor is így fog nyilatkozni. De ha nyernek akkor is :D
Ha most rosszmájú akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy néha neki is lehetnek őszinteségi rohamai. :twisted:

Komolyra fordítva a szót, ha Pepről kell nyilatkoznia, akkor maximális pozitív hangnemet használ, mivel Guardiola azon kevés edzők egyike, akivel nem volt igazi konfliktusa. A közös múlt miatt is és amiatt is, hogy Pep egy úriember és tud bánni a médiával. Ezt látja Mourinho is, mert Pepet nem tudja ezekkel a pszichológiai hadjárataival, beszólásaival kizökkenteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.11.24. 11:30:20

http://elclasico.eurobarca.hu/hirek/lab ... ekem/11877
Egy nyilatkozat még nem váltja meg a világot de ettől függetlenül respect jár Mounak.
Nem tudom mi lett vele mert ez egy teljesen korrekt nyilatkozat volt részéről. Remélem ha kikapnak akkor is így fog nyilatkozni. De ha nyernek akkor is :D
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.24. 11:25:52

Bob_Marley írta:"Le lehet győzni a Barcelonát, ha rákényszeríted a saját stílusodat. Ha ugyanúgy akarsz játszani, mint ők, veszítesz, ez teljesen egyértelmű."
„Nem tudom mi lesz az El Clásicón, de azt elmondhatom, hogy ha ugyanúgy akarsz majd játszani, mint ők, akkor véged van. Ha viszont úgy játszol, ahogy akarsz, akkor nyerhetsz" - mondta.
„Barcelonában Motta kiállítása miatt tíz emberrel játszottunk. Az Inter számára történelmi meccs volt, mivel csaknem fél évszázada nem nyert Bajnokok Ligáját. Tíz emberrel a pályán, megvédeni a 3-1-et. Mit akarnak? Hogy edzőként pragmatikus és rideg lennék, csak a könyvek állítják, nem pedig Mourinho"

By:Mourinho
All rights reserved :lol:
Ezt még a szezon elején mondta, talán picit egybe cseng azzal, hogy ki miért "védekezik"!
Ha mi is újítunk nem lehet baj, mert a váratlanra nem tudnak felkészülni, max meccs közben alakítani!Tudom közhely :lol: Pep karakán figura, megoldja, biztos vagyok benne :lol:
A szavait értem, de azzal, hogy egymás mögé pakolja, még nem lesz értelmes mondat. :D Most vagy fordítási hiba, vagy ha tényleg ennyire "tartalmasat" nyilatkozott, akkor kár volt kinyitnia a száját. :D Mondhatnám úgy is, hogy szellőztette a tüdejét.

De még valami!

Az Almería elleni 8-0-ás győzelmünk után hasonló meglátásokkal megállapította, hogy az El Clásicón nem fog 8 gólt lőni a Barça (!!!). WOW! Ez aztán nyilatkozat! Most nem azért, hogy bántsam, de még a legvérmesebb katalánoknak szurkolók sem állították ezt soha. Vajon miért? Ez olyan, mintha azt mondaná, hogy a fű zöld, az ég kék? Na és? Eddig is tudta mindenki, aki reálisan gondolkodott. Én látok valamit rosszul?
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.24. 10:59:27

"Le lehet győzni a Barcelonát, ha rákényszeríted a saját stílusodat. Ha ugyanúgy akarsz játszani, mint ők, veszítesz, ez teljesen egyértelmű."
„Nem tudom mi lesz az El Clásicón, de azt elmondhatom, hogy ha ugyanúgy akarsz majd játszani, mint ők, akkor véged van. Ha viszont úgy játszol, ahogy akarsz, akkor nyerhetsz" - mondta.
„Barcelonában Motta kiállítása miatt tíz emberrel játszottunk. Az Inter számára történelmi meccs volt, mivel csaknem fél évszázada nem nyert Bajnokok Ligáját. Tíz emberrel a pályán, megvédeni a 3-1-et. Mit akarnak? Hogy edzőként pragmatikus és rideg lennék, csak a könyvek állítják, nem pedig Mourinho"

By:Mourinho
All rights reserved :lol:
Ezt még a szezon elején mondta, talán picit egybe cseng azzal, hogy ki miért "védekezik"!
Ha mi is újítunk nem lehet baj, mert a váratlanra nem tudnak felkészülni, max meccs közben alakítani!Tudom közhely :lol: Pep karakán figura, megoldja, biztos vagyok benne :lol:
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2010.11.24. 10:42:51

zsírosdeszka írta:
Én is emlékeztem arra amire szieszta, és csak a miheztartás végett (meg mert megvádoltátok hogy dobálózik kitalációkkal) vissza is kerestem:

http://soccernet.espn.go.com/players/ga ... 09&cc=5739


Dani Alves statisztikái tavalyról. 5. sárgája a Primerában a Mallorca (2010. március 27) ellen. Következő fellépése neki ugye a Real elleni, de a csapat még játszott Bilbaoban. Ez szombaton volt, másnap meghúzta ugyanezt a Real is. Csak mivel akkor az edző neve nem Mourinho hanem Guardiola és Pellegrini volt, nem kapott az egész nagy visszhangot. És még csak nem is az volt az első ilyen eset a focitörténelemben, de dátumos példával többel nem szolgálhatok Very Happy .

Egyébként én személy szerint nem értem az ezzel kapcsolatos "sportszerűtlenség" véleményeket. Kinek csinált ezzel rosszat Ramos vagy Alonso? Ha Forma-1-ben valaki motort cserél, és cserébe hátrébbról indul, az sportszerűtlen? Megszeg egy szabályt (időt húz), majd vállalja a büntetést. Mondom ezt úgy, hogy elég érzékeny vagyok a sportszerűtlenségre, vannak olyan játékosaink akik jellemével sosem fogok tudni megbarátkozni. Bele lehet ebbe magyarázni hogy a szabály mit és miért hivatott védeni, de a focinak nincs alkotmánya (még Very Happy) . Ha eljön majd a pillanat, hogy a bíók/nézők többségének elege lesz ebből (vagy bármi másból) szabályt kell változtatni.

De mindegy is, összegezve: túl van ez lihegve sztem, lásd első bekezdés.
Ugyanez fogalmazódott meg bennem is.

Más.
Sajnos azt kell tapasztaljam, hogy a Barcelona szurkolók ide író jelentős része azon imádkozik, hogy csináljon már valamit valamelyik Real játékos vagy edző, amin lehet csámcsogni. Azt gondolom, hogy ezeket a fölös energiáitokat szurkolással kellene eltöltenetek a saját csapatotokért. Ez sport nálatok? Teljesen mindegy mit játszott, a Real, mennyivel volt jobb 1-2 emberke talán megemlíti (de nem biztos), de ennyi. Viszont ha valami olyan történik amibe bele lehet kötni, akkor ezren megteszitek, szidjátok, utálkoztok, vagdalkoztok (tisztelet a kivételnek, mert van ilyen is). Idejön pár Madrid szurkoló és csak az "övéit" próbálja védeni. Amióta ide irkálok még nem olvastam olyan hozzászólást Realos "tollából", hogy fújj, hányingerkeltő, Rinyáldó, Műringyó, utálatos, szemétláda stb., és sorolhatnám a jelzőket amit használtok. Ez a topik nálatok a Madrid fikázásáról szól, nem a két csapat közötti esélylatolgatásról, a csapatok erősségeinek-gyengeségeinek megvitatásáról, hanem a fikázásról. Nem kell azon csodálkozni azon, hogy 1-1 madridista felveszi a kesztyűt és ahogy 1-2 ember fogalmazott tőletek: idepofátlankodnak". Miért ne tennénk? Azért az a topic címe ami. Lassan más sporthíradós hozzászólásokat olvasok, pedig én eszmét cserélni jöttem volna ide.
nyugodtan hanyagolhatod ezt a "fertőt" akkor, senkinek nem fogsz hiányozni...pápá
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.24. 10:30:41

Tegnap néztem a spanyol bajnokság összefoglalóját és a zárórészben szó esett az el classicóról. Ugye a meccs 21:00-kor fog kezdődni a sport 1-en, de közvetlenül a mérkőzés előtt másfél órás felvezetést fog csinálni a s1. :P Szóval 19:30-kor már mindenki tv elött legyen. :wink:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.24. 10:29:13

Emiatt feljárni egy Barcás oldalra Realosként, csitítgatni mindenféle korábbi példával az embereket, nos ez... szépen fogalmazva logikátlan és fölösleges
nem konkrétan ezért járnánk ide, csak mindig ez van. Én viszont hozzászólások alapján, már több olyan embert "meg tudok különböztetni", akivel szívesen végignéznék egy classicot.

Az pedig, hogy mikor milyen példát hozunk, néhány fórumozó objektivitásának hiányára mutat rá leginkább.

Gyülölködtök minden apróságon (és most tényleg tisztelet a kevés kivételnek), hergelitek egymást, majd mentek aludni. Aztán másnap tovább gyűlölködtök. Elárulom, nem ettől szurkoló egy szurkoló.
eric
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:11:40

2010.11.24. 10:28:49

Főleg azért, mert a hideg profi nem foglalkozik az ellenfél nyüglődésével, csak a saját dolgaira koncentrál. Te pedig azzal, hogy idejársz védeni a csapatod, pont azt erősítheted meg egyes emberekben, hogy bizony ezt a Real-t meg kell védeni 1-1 cselekedete után...

Ha annyira ártatlan a csapatod, akkor elvben védeni sem kéne őket, nem?
eric
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:11:40

2010.11.24. 10:23:54

zsírosdeszka: Ez a mondatod volt a legbutább eddig "Sajnos azt kell tapasztaljam, hogy a Barcelona szurkolók ide író jelentős része azon imádkozik, hogy csináljon már valamit valamelyik Real játékos vagy edző, amin lehet csámcsogni. "
Nem bántásból mondom, de ilyen megállapítást tenni egy Barca oldalon egy Barca vs Real topicban, az kb. az a színvonal, mint azt megjegyezni, hogy ti a wc-re sz*rni jártok... :D
Szerintem ebben különösebb furcsaság nincs, én pl. röhögök azokon, akik a Real oldalra járnak fel Barcásként, és ott erőlködnek a forumon, hogy meggyőzzenek Real szurkolókat bizonyos dolgok ellenkezőjéről.
Az esettel kapcsolatban én már leírtam a vélemnényem, szerintem sem kéne a dolgon ennyit csámcsogni, mert én is emlékszem ugyanilyen Barcás tettre, ettől függetlenül az ennyire nem sikerült látványosra, főleg mivel ti ezt mindjárt duplán adtátok elő. El kéne fogadni, hogy az eset "különlegessége" miatt van olyan, aki nemtetszését fejezi ki. Emiatt feljárni egy Barcás oldalra Realosként, csitítgatni mindenféle korábbi példával az embereket, nos ez... szépen fogalmazva logikátlan és fölösleges :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.24. 10:18:05

Na jó van :lol: Én rövidtávú memóriával rendelkezem :lol:
Az meg egy örök téma lesz, hogy xy beáll védekezni, stb stb!Ez a Real rengeteg gólt lő, a tavalyi Inter is szórta a gólokat , ellenünk akarva akaratlanul visszaáll egy csapat!Ez a mi dicséretünk, s a szakmai stáb munkájának dicsérete!Egyszerre mozog az egész csapat, labdavesztés után rögtön vissza szerezzük, mi is jól zárunk, szinte lehetetlen olykor kihozni a labdát!Egy ilyen csapat ellen mit tudsz játszani?????3 éve nagy hatékonysággal működik ez a göngyölített támadásvezetés, amihez alig tud valaki hozzászagolni!Csak úgy tudsz paliban lenni, ha szervezetten felépíted a csapatjátékod, s megpróbálsz kontrázni!Mondom még egyszer, kimehetsz te úgy a pályára, hogy támadni akarok és rúgni 4 gólt, de ha nincs nálad a labda….akkor bízhatsz egy öngólban!Most is mi van?Vezetnek 1 ponttal, kp-n nagy harc lesz, ha tudják 40-45 %ban birtokolni a labdát, már előrébb vannak, s úgy már lehet támadásokat vezetni, de 70 méterre az ellenfél kapujától 30%os labdabirtoklással nehéz lesz!Ebben kell bízni, hogy a Mourinho reteszt, valahol meg lehet lékelni, s bezúzunk 1et!Én abszolút nem ítélem el az általad nagyon defenzívnek tartott Chelsea Inter társai csapatot, mert abban is hatalmas munka van, odafigyelés koncentráció, amit kevesen tudnak véghez vinni! Őröljünk, hogy mást nem tudnak csinálni az ellenfelek, mert annyira hatékony a csapatjátékunk! :wink:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.24. 10:01:09

Bob_Marley írta:Én már tegnap leírtam a kiállításokról, nem kell ezt így felfújni!Talán tényleg van egy ok amibe megint bele lehet köpni de felesleges!
Én úgy gondolom ugyanannyira sportszerűtlen, mintha mikor nem a legerősebb csapat áll ki egy számára tét nélküli meccsre!Valamilyen szinten befolyásolja a meccs eredményét!Pedig elfogadott tény, de nagyon lesarkítva ugyanaz történt!Töröltették a sárgákat, oké így, látványos volt, de nem fog ezzel semmi történni!
Már én is kezdek picit „pörögni”, de még azért sok van 29ig!
Talán az elmúlt 4 győzelem alkalmával nem volt olyan, hogy hátrébb lettünk volna mint a Real, nem vagyok babonás, de nem jó jel….de ezen fog a legkevésbé múlni!
Agresszív jó kp kell, türelem, s nyerünk 1:0ra!
Vagy 1:1 :lol:
Dehogynem. Tavaly mikor 1-0-ra nyertünk, akkor volt az hogy visszapillantóból nézzük a Barcát :D :D :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.24. 09:59:14

Én már tegnap leírtam a kiállításokról, nem kell ezt így felfújni!Talán tényleg van egy ok amibe megint bele lehet köpni de felesleges!
Én úgy gondolom ugyanannyira sportszerűtlen, mintha mikor nem a legerősebb csapat áll ki egy számára tét nélküli meccsre!Valamilyen szinten befolyásolja a meccs eredményét!Pedig elfogadott tény, de nagyon lesarkítva ugyanaz történt!Töröltették a sárgákat, oké így, látványos volt, de nem fog ezzel semmi történni!
Már én is kezdek picit „pörögni”, de még azért sok van 29ig!
Talán az elmúlt 4 győzelem alkalmával nem volt olyan, hogy hátrébb lettünk volna mint a Real, nem vagyok babonás, de nem jó jel….de ezen fog a legkevésbé múlni!
Agresszív jó kp kell, türelem, s nyerünk 1:0ra!
Vagy 1:1 :lol:
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.24. 09:57:21

zsírosdeszka írta: Azért ennyi utálkozás nincs a másik oldalon (ott is van, de nem ennyi). Már bocsi, de most úgy csinálsz, mintha 83 éves lennél, Franco idejében éltél volna. Én meg azért utálom a Ferrarit, mert 1956-ban Juan Manuel Fangio ott versenyzett Alberto Ascari helyett akinek szurkoltam és meghalt...Kicsit sarkallatos a példa, de ez már réges rég elmúlt. Ha kiscsapatnak akarsz szurkolni akkor ott a Getafe vagy a Szalonna FC. Ha visszaolvasol, Alves is megcsinálta ezt, viszont ő alárúgott más alá, hogy kitegyék. Semmivel sem sportszerűbb. Úgy tesztek, mintha ezen dőlt volna el a meccs. Miért nem lehet bevallani, hogy csak a hibát keresitek? Ismerjétek el, nyugtázzátok egymás között, hogy ilyen meg olyan szarok, hányinger keltők stb. Talán úgy megnyugszik a lelked. Egyébként nem értem, hogy miért nézitek? Én azért nézek Barca meccset, mert szeretem a szép focit valamint, hogy meglássam az esetleges gyenge pontjait, amit én alkalmaznék ellenük. Nem azért, hogy Valdesben, Piquében meg Alvesben keressem a hibát. Nem volt etikus, de nincs mibe belekötni. Ezer meg ezer sportágban megcsinálták már ezt. Nem 1 csapat azért veszítette el a BL-ben az uccsó meccsét, hogy a gyengébbik ellenféllel játszhasson a legjobb 16 között. ÉS? Ne tegyetek már úgy, mintha a Barca lenne minden csapat számára a szent és a példakép.
Aha....úgylátom hogy jó emberbe botlottam :D 56-ban már szurkoltál Ascari-nak, akkor minden bizonnyal nem egy korosztályból származunk :D A tegezésért bocsi, de erre egyik ismerősöm mondott egy jó hasonlatot: "Tegezve is el tudok küldeni bárkit az anyjába meg magázva is. Nem az a tisztelet mértékadója hogy valakit tegezek vagy magázok." Úgyhogy a tisztelet megvan, annak ellenére hogy Te Real szurkoló vagy, én meg Barcás. Főleg ahogy olvasgattam a hsz-ediből, Te a normálisabb részhez tartozol.

Nem vagyok 83 éves, de valamennyire próbálok azonosulni azzal a mentalitással, szellemiséggel ami a Barcát övezi.
Nem akarok kiscsapatnak szurkolni. Én már egyszer választottam egy csapatot, és ez az FC Barcelona. Ez nem divat, hanem igazi szimpatizálás.
Nem a hibát keresem a Real játékában, játékosaiban. Amikor Alves azt hiszem a Racing Santander ellen úgy rácsúszott a csatárra, hogy majdnem úgy eltörte a lábát mint ahogy eltörték Eduardo-nak, akkor igen sűrű káromkodás közepette nyílvánítottam ki a véleményemet. Illetve azt is utálom mikor fetreng. De erre manapság a legjobb példa az én személyes "kedvencem", Busquets. Hánynom kell amikor meglátom hogy a földre kerül és előadja magát.
Azért néztem a Real meccsét, mert csináltam a műszaki rajzomat, és mivel a szobatársaim miatt zenét nem tudtam hallgatni, így muszáj volt bekapcsolni a tv-t hogy rajz közben ne unjam halálra magam. Legalább jót szórakoztam Hajdú B.-n meg Méhes Gabin :D
Az hogy a Barca nem lehet példakép más csapatok számára....ezzel vitatkoznék. És ezzel nem csak a fórumon vagyunk így egy páran (százan) hanem a szakmában is sok edző, régi játékos, szakember. Én nem azért szerettem meg a labdarúgást, mert 10 játékos védekezett a kapuja előtt 30 méteres körzetben, hanem azért, mert például a brazilok, a 2000-es évek holland válogatottja, a 2000-es évek elején a Figo-Zidane-Ronaldo-Roberto Carlos fémjelezte Real Madrid, a Beckham-Giggs-van Nistelrooy-Scholes-al felálló MU, a talán minden idők legjobb Arsenal-ja ami veretlenül lett bajnok Henry-val Bergkamp-pal, Pires-szel, Wiltord-dal, és természetesen a Barcelona szemet gyönyörködtetően, attraktívan játszott. Nem pedig azért, mert a Chelsea végigjátszik úgy 180 percet egy BL elődöntőben, hogy ezalatt két helyzete van, abból is az egyik egy lepattanó amit Essien elbikázott és beakadt a léc alá. Vagy mondhatnám azt is hogy az Inter a zseniális Mourinho-val, ami középkezdés után visszavonult a saját 16-osára és várta hogy jöjjön a Barcelona. Nekem nem ez a foci. Nekem ez a foci megszégyenítése. És ilyen esetekben nem tudom elfogadni azt hogy a cél szentesíti az eszközt. Mert ha más úgy is tovább tud jutni hogy nem áll be 10 emberrel védekezni 30 méterre a kapujától, akkor az Inter vagy a Chelsea is tovább tudott volna jutni...

De hogy ne legyen nagyon off, most eszembe jutott egy kb 2 vagy 3 évvel ezelőtti barcelonai El Clasico, amikor a Real semmi mást nem csinált, csak beállt a kapuja elé, ha meg jött a Barca, akkor vagy Gago vagy Ramos úgy felrúgta a labdás embert, hogy 20 percig se szabadott volna őket a pályán hagyni. És emlékszem, akkor a sok realos azzal jött, hogy ellenünk ezt kellett csinálni, így volt csak esélyük. Hát ha én Real drukker lennék, és egy El Clasico-n azt látnám hogy a csapatom jóformán 8-9 emberrel védekezik, lehet hogy leköpném a tv-t. Pont egy El Clasico-n. De lehet hogy csak azért jelent nekem ennyire sokat, és azért van ilyen misztikus értéke a Klasszikusoknak, mert még fiatal vagyok és bennem van a hév.


zsuni!!

Elég ha Vincze Ottón kívül még egy UEFA megfigyelő vagy befolyásos személy látta azt a bólintást Mourinho-nál. Ezt elég nehéz megmagyarázni, főleg így hogy időben közel volt egymáshoz a bólintás és a kiállítás is, és mindkét kiállítás ennyire egyértelmű volt. Főleg Ramos-é.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2010.11.24. 09:59:39-kor.
Kép
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.11.24. 09:55:37

Hát szerintem egy két meccses eltiltás a jövőbeni hasonlóan cinikus és átlátszó tettek elkerülése végett indokolt lenne. Viszont félek tőle, hogy ezeknek a csapatnak már olyan befolyása van, hogy ez nem fog megtörténni.
de mire fel tiltsák el őket több meccsre? mondj egy kézzel fogható bizonyitékot. mert taktikai huzás volt nem vitás, de a büdös életben nem tudnánk rájuk bizonyitani. anélkül meg eltiltani több meccsre bárkit is baromság, parasztság, szabályellenes
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.24. 09:20:48

Javítottam...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsírosdeszka 2010.11.24. 12:05:28-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.24. 08:50:55

zsírosdeszka!


Mint minden igazi szurkoló, előbb vagy utóbb, de utána néz a csapata történelmi hátterének. Ha ez a Barcelona vagy a Real Madrid, akkor nyílvánvaló hogy a szurkolót érdekli az is, hogy miért van ilyen nagy rivalizálás a két klub között. Na most itt térjünk rá a Barcelona szurkolókra. Te is biztos ismered a sztorit Franco-ról meg az akkori Real Madridról. Én mikor átolvastam ezt a sztorit, akkor értettem meg, hogy miért ez a nagy viaskodás a két egyesület között, és akkor tudatosult bennem, hogy ez a katalán emberek részére egy egész életükön át tartó, évi 2 csatás háború. És ennek soha sem lesz vége. Ugye mivel abban az időben Barcelona volt a szenvedő fél, és mi pont a Barcának szurkolunk, ezért tudod Te is nagyon jól, hogy életbe lép az a jelenség, hogy mindig a szegényebbel, mindig a kisebbel, a gyengébbel szimpatizál az ember. Ráadásul aki egy kicsivel fanatikusabb szurkoló mint az átlag, abban tényleg kialakul a sztorit ismerve egy bizonyos fokú utálat, kevesekben gyűlölet a Real Madrid iránt. És akkor ugye erre még rápakolnak olyan dolgok mint a Figo-ügy, aztán a 2000-es évek elején az orbitális pénzköltés, aranylabdások összevásárlása, a megalomániás Perez-zel az élen, majd jöttek ugye az ellenszenves játékosok, akik még a Realba jövetelük előtt sem voltak kedvencek, majd most még ráadásul itt van José is.


Úgyhogy ha konkrétan engem veszünk, akkor igen, én utálom a Real Madrid-ot. Attól függetlenül próbálok mindig elfogulatlan lenni, és elismerem, hogy ha jól játszanak, vagy jobbak mint mi. Viszont az ilyen gerinctelen húzásokra ugrok, és nem intézem el annyival, hogy milyen jól jártak vele. És itt közrejátszik az is, hogy a Barca-tól ilyet sosem láttam és nagy valószinűséggel nem is fogok látni. És számomra ez lesz az, ami mindig is meg fogja különböztetni a két klubot. A Barcelona számomra mindig egy példa lesz, a Real Madrid meg csak egy kirakatcsapat, ahol sokkal fontosabb az, hogy jól csengjen az a név ami a mez hátulján van, mint az amilyen tudással rendelkezik a tulajdonosa. Most, hogy ott van José, most látom azt először a Real-nál, hogy próbálnak posztra igazolni. Eddig az összes edzőnek Perez mondta meg hogy ki lesz a csapatban. Most kezdenek el úgy működni mint egy futball csapat. Az edző mondja meg hogy az elnök kit igazoljon.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.24. 08:48:19

zsíros,a felháborodásod még jogos is lenne, ha "odaát" nem uez menne fordítva...ha az ellenfél oldalán vagy,meg kell barátkoznod a helyzettel, a "mieink" is pontosan tudják ezt odaát...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.24. 08:41:40

időhúzás miatt már minden csapat játékosa kapott sárgát,nem tudom,hogy miért kell ezen annyira fennakadni. hogy most kettő? és? szabálytalan,megkapták a jussukat. ez legalább annyira része a focinak,mint a rossz becsúszás,a talpalás,az anyázás. persze,elítélendő és lehet nem csinálni,de benne van. szépnek nem szép,egy taktikai dolog. ebben én is zsírosdeszkával értek egyet. inkább a műesést ítélem el,mint ezt. az aljas dolog és megtévesztő. itt mindenki azt kapta,amit megérdemelt. egy olyan meccsen történt ráadásul,aminek már nem volt jelentősége,főleg nem 4-0nál.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.24. 08:27:56

Én is emlékeztem arra amire szieszta, és csak a miheztartás végett (meg mert megvádoltátok hogy dobálózik kitalációkkal) vissza is kerestem:

http://soccernet.espn.go.com/players/ga ... 09&cc=5739


Dani Alves statisztikái tavalyról. 5. sárgája a Primerában a Mallorca (2010. március 27) ellen. Következő fellépése neki ugye a Real elleni, de a csapat még játszott Bilbaoban. Ez szombaton volt, másnap meghúzta ugyanezt a Real is. Csak mivel akkor az edző neve nem Mourinho hanem Guardiola és Pellegrini volt, nem kapott az egész nagy visszhangot. És még csak nem is az volt az első ilyen eset a focitörténelemben, de dátumos példával többel nem szolgálhatok Very Happy .

Egyébként én személy szerint nem értem az ezzel kapcsolatos "sportszerűtlenség" véleményeket. Kinek csinált ezzel rosszat Ramos vagy Alonso? Ha Forma-1-ben valaki motort cserél, és cserébe hátrébbról indul, az sportszerűtlen? Megszeg egy szabályt (időt húz), majd vállalja a büntetést. Mondom ezt úgy, hogy elég érzékeny vagyok a sportszerűtlenségre, vannak olyan játékosaink akik jellemével sosem fogok tudni megbarátkozni. Bele lehet ebbe magyarázni hogy a szabály mit és miért hivatott védeni, de a focinak nincs alkotmánya (még Very Happy) . Ha eljön majd a pillanat, hogy a bíók/nézők többségének elege lesz ebből (vagy bármi másból) szabályt kell változtatni.

De mindegy is, összegezve: túl van ez lihegve sztem, lásd első bekezdés.
Ugyanez fogalmazódott meg bennem is.

Más.
Sajnos azt kell tapasztaljam, hogy a Barcelona szurkolók ide író jelentős része azon imádkozik, hogy csináljon már valamit valamelyik Real játékos vagy edző, amin lehet csámcsogni. Azt gondolom, hogy ezeket a fölös energiáitokat szurkolással kellene eltöltenetek a saját csapatotokért. Ez sport nálatok? Teljesen mindegy mit játszott, a Real, mennyivel volt jobb 1-2 emberke talán megemlíti (de nem biztos), de ennyi. Viszont ha valami olyan történik amibe bele lehet kötni, akkor ezren megteszitek, szidjátok, utálkoztok, vagdalkoztok (tisztelet a kivételnek, mert van ilyen is). Idejön pár Madrid szurkoló és csak az "övéit" próbálja védeni. Amióta ide irkálok még nem olvastam olyan hozzászólást Realos "tollából", hogy fújj, hányingerkeltő, Rinyáldó, Műringyó, utálatos, szemétláda stb., és sorolhatnám a jelzőket amit használtok. Ez a topik nálatok a Madrid fikázásáról szól, nem a két csapat közötti esélylatolgatásról, a csapatok erősségeinek-gyengeségeinek megvitatásáról, hanem a fikázásról. Nem kell azon csodálkozni azon, hogy 1-1 madridista felveszi a kesztyűt és ahogy 1-2 ember fogalmazott tőletek: idepofátlankodnak". Miért ne tennénk? Azért az a topic címe ami. Lassan más sporthíradós hozzászólásokat olvasok, pedig én eszmét cserélni jöttem volna ide.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.11.24. 07:41:53

Capon írta:Azért azon nagyot röhögnék ha ki....ból nem 1 hanem 2 meccses eltiltást kapnának. Oké, hogy el lehet játszani ezt a kiállítósdit és el is szokták minden következmény nélkül nem igen szólnak érte, de gyors egymásutánban már kicsit pofátlanság szaga van a dolognak.
Mondok egy példát ez nekem hogy jön le: Oda állsz az UEFA elé és mivel csúnyát nem mondhatsz nekik mert megbüntetnek érte ezért csak jól bemutatsz nekik és kiröhögöd őket.
Hát szerintem egy két meccses eltiltás a jövőbeni hasonlóan cinikus és átlátszó tettek elkerülése végett indokolt lenne. Viszont félek tőle, hogy ezeknek a csapatnak már olyan befolyása van, hogy ez nem fog megtörténni.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2010.11.24. 01:02:12

Raul#7 írta:
Az a szöveg viszont már bosszant, amivel állandóan jönnek a madridisták, h Jose azért tesz meg ilyen lépéseket, hogy levegye a játékosairól a terhet..
Lehet h. már nem vagy ok képben, de ki írta erre a húzásra, h. ezzel Jose leveszi a terhet a játékosai válláról?:D Ez szöveg am is egy hatalmas baromság...
Közben olvasgattam a madridistát és az ottani tagok írták ezt. Nem csak egy ember! De mivel idézni nem lehet onnan, majd ott olvasgatsz és tutira találsz ilyen hsz.-okat. :)
De pl itt ez a cikk:
http://rmcf.blog.hu/2010/11/23/15_gyoze ... eal_madrid

Az utolsó pár sor a lényeg. Nincs benne szószerint, amit én írtam, de nagyon utalnak rá ott is.
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2010.11.24. 01:01:02

Az a szöveg viszont már bosszant, amivel állandóan jönnek a madridisták, h Jose azért tesz meg ilyen lépéseket, hogy levegye a játékosairól a terhet..
Aki ilyet állít az tényleg egy idióta! Itt ilyenről ugyanis ma szó nem volt, itt egész egyszerűen egy technikai utasítás történt, ami valóban nem lesz a hónap jelente, de ami egyben már kicsit túl is van dramatizálva itt is és "otthon" is! Mind2 srácnak volt már 1 sárgája a meccs előtt, ehhez aztán kaptak még egyet a meccsen, amit aztán végül quasi eltűntettek ezzel a "kis csúnyasággal" (a 3. , egyben az Ajax elleni meccsen szerzett 2. sárgával), így a 8-ad döntőt mind2-en 1 sárgával kezdik és nem 2-vel, ami azért elég necces lenne egy oda-visszavágós párharcban! :wink:
szvsz az az idiótaság, ha ezt valaki nem ítéli el.

Ilyen világot élünk gyerekek! :D Szabálysértés nem történt, max. annak kijátszása; innentől kezdve .... 8) Lehet velem van a baj, de ilyeneken egy jogtudományokban jártas emberke már meg sem lepődik! :oops:
Avatar
CS0ki
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1016
Csatlakozott: 2007.12.21. 02:09:57

2010.11.24. 00:58:43

Őt miért nem lehetett anno egyszerűen pihentetni?
Mert az öt sárgával jobban járt a barcelona, ennyi.

Nekem sem volt szimpatikus a mai dolog, pont annyira nem, mint mondjuk egy műesés vagy ilyesmi. De azért nem fogok hetekig ezen hőzöngeni, az is biztos. Kicsit fel van már fújva odaát is, itt is.
CS0ki

Madridista...

„Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám.”
EDMUND BLACKADDER
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.11.24. 00:55:18

Én szerintem te ezt az üzit nem nekem szántad sőt nem is az én hsz-emre reagáltál.


"Vannak ennél sokkal szemetebb és gusztustalanabb dolgok a fociban..." ja ja CR :lol: :lol: :lol: na jól van csak vicceltem :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Válasz küldése