Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
fcbarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2006.12.11. 17:17:59

2011.04.08. 13:49:45

margarin írta:Mourinho intelligens ember aki él-hal a labdarúgásért ,amíg ő ott van Madridban, addig elképzelhetetlennek tartom hogy a játékosai szándékos sérüléseket okozzanak.Persze vigyázni kell mert nem minden az edzőn múlik!

"Messit előbb utol kellene érniük,de erre vajmi kevés az esélyük" :)
Ez nem egy megbeszélt taktika, hogy lerúgják...
Ramos, Pepe, Arbeloa stb képes rá, hogy megint lerúgják Messit, mint anno novemberben.
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.08. 13:17:33

Mourinho intelligens ember aki él-hal a labdarúgásért ,amíg ő ott van Madridban, addig elképzelhetetlennek tartom hogy a játékosai szándékos sérüléseket okozzanak.Persze vigyázni kell mert nem minden az edzőn múlik!

"Messit előbb utol kellene érniük,de erre vajmi kevés az esélyük" :)
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.04.07. 21:11:18

Pavel írta:Én csak egy dologtól félek, hogy a tét nélküli bajnokin vagy egy hamar eldőlt kupadöntőn elgurul a gyógyszerük és Messit. Xavit vagy Iniestát szószerint agyon rúgják.
Van egy-két ember aki képes rá.
A több meccses eltiltás nem számít a BL-ben.
Ettől én is félek. De nem lepődnék meg rajta ha tényleg ez lenne.
Pepe,Ramos...hogy csak a két legaljasabbat említsem...
De azért remélem nem fogják ezt csinálni. Azért van ott egy Xabi Alonso meg egy Casillas, akik biztos nem örülnének ennek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.07. 21:02:23

Én csak egy dologtól félek, hogy a tét nélküli bajnokin vagy egy hamar eldőlt kupadöntőn elgurul a gyógyszerük és Messit. Xavit vagy Iniestát szószerint agyon rúgják.
Van egy-két ember aki képes rá.
A több meccses eltiltás nem számít a BL-ben.
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.07. 20:27:44

bence-barca írta:
haszi írta: Chriss régebb a madridistán volt hírszerkesztő tudtommal... :D Régebb is őt hívták be asszem, de ha nem így van akkor bocs...
Nem rosszindulatból, de miért csak 'volt' ? Magától ment el?
Nem ismerem a storyt talán tőle kéne megkérdezni... A korona mögöttön és a saját blogján (http://rmcf.blog.hu/) szokott írogatni... Én nem vagyok jártas a témában.
Avatar
Logan10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2010.08.26. 08:55:17
Tartózkodási hely: a számítógép előtt...

2011.04.07. 20:15:20

Valamelyik TV adó nem ismételi a BARCA-SAHTART ?
Csak a Barça
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.07. 20:10:33

haszi írta: Chriss régebb a madridistán volt hírszerkesztő tudtommal... :D Régebb is őt hívták be asszem, de ha nem így van akkor bocs...
Nem rosszindulatból, de miért csak 'volt' ? Magától ment el?
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.07. 20:07:25

bence-barca írta:Srácok!
Van ez a chris nevű blogger ugye, aki igencsak elfogult Real drukker... El Clássico-nál őt hívták meg Iván mellé a Sport1 stúdiójába. Azt szeretném megkérdezni, h neki van köze a madridistához? Vagy miért őt hívják meg a stúdióba, ha nincs köze? Csak mert egy bloggert nem tudom minek hívnának be, ahelyett, h madridistáról hívnának (fő)szerkesztőt.
Ebben a témában higgadt fórumozók válaszát várnám csak :D :)
Chriss régebb a madridistán volt hírszerkesztő tudtommal... :D Régebb is őt hívták be asszem, de ha nem így van akkor bocs...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.07. 20:01:11

Srácok!
Van ez a chris nevű blogger ugye, aki igencsak elfogult Real drukker... El Clássico-nál őt hívták meg Iván mellé a Sport1 stúdiójába. Azt szeretném megkérdezni, h neki van köze a madridistához? Vagy miért őt hívják meg a stúdióba, ha nincs köze? Csak mert egy bloggert nem tudom minek hívnának be, ahelyett, h madridistáról hívnának (fő)szerkesztőt.
Ebben a témában higgadt fórumozók válaszát várnám csak :D :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.07. 19:53:10

samy85 írta:és azt senki meg sem említi
de,lentebb megtárgyaltuk
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.04.07. 19:51:55

és azt senki meg sem említi hogy a Madrid védelmében benne van a piros...
Mind Pepe, mind ramos hajlamos elveszteni a fejét.. én attól félek hogy a "tét nélküli" bajonki klasszikuson egy -egy kulcsemberünket le"vadásszák", hogy ne legyen a fontosakon velük baj...nem akarom megvádolni őket... de én ettől tartok...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.07. 19:02:03

Én egyáltalán nem aggódom egyik meccs miatt sem.

Természetesen elismerem,a REAl nagy csapat és valóban komoly erőt képvisel,de mi erősebbek vagyunk mind csapatban mind egyénileg és ennek nyoma kell hogy legyen, lehet az Bajnoki vagy akár Bl összecsapás.

Az is elképzelhető hogy valamely mérkőzést elveszítjük,a pakliban ez is benne van,a foci ilyen és ezért szép játék,viszont nagyon bízom hogy a végén mi örülünk jobban.

Hajrá BARCA
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.04.07. 18:30:37

Ozsi rosszul fogalmaztam, természetesen nem mindegy kivel játszunk, s az, hogy a Real Madrid az ellenfél, még jobban emeli az ember adrenalin szintjét!
És igazából prioritása ugyanakkora mindegyik meccsnek a 4ből!És mondom még egyszer értem a logikádat amit levezettél a meccsekkel kapcsolatosan, én azt próbáltam megfogalmazni, hogy a sorozatok közül a bajnokság elvesztése lenne a legfájóbb számomra ergo azt minél hamarabb megnyerni legfelemelőbb érzés lenne :lol: És lehet "furcsán" hangzik mert vezetünk 8 ponttal, de mégis számomra a bajnoki fontosabb egy iciire picirét!De tényleg ez legyen a legnagyobb bajunk, hogy erről kell elmélkedni április elején 8)
Kép
Kép
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2270
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.07. 18:24:08

Mr. Master írta:Én se dőlnék a kardomba, ha kikapnank a bajnokin, de mivel az az első meccs a negy közül, ott kell megmutatni, hogy azert megis ki az úr a haznal, nem örülnék neki, ha a madrid vérszemet kapna a három fontos meccs előtt, minél hamarabb elhitetjük velük, hogy nincs keresni valójuk ellenünk, annál könnyebb lesz a többi meccs!
Egyetértek, hogy a bajnoki papíron már gyakorlatilag tét nélküli, de a lélektani hatása nagyon fontos. Ha ott agyon lesz verve a Madrid, akkor nem hinném, hogy képesek lennének akár csak a tudásuk felére a következő meccsen. Ahol már elég lenne egy szimpla győzelem is, mindegy milyen fölénnyel. A maradék meccsre már egy Racing szintű csapat érkezne.

És néhányan mondták, hogy a védelem sebezhető. Azért azt hozzá kell tenni, hogy Pep az erősebb támadású csapatok ellen mindig valamivel védekezőbben áll fel. PL ha jól emlékszem a múltkori klasszikuson Dani Alves alig lépte át a félpályát, vigyázott hátul. Sokkal, de sokkal stabilabb védekezést produkál a csapat egy jobban támadó ellen. És a Reálnak van olyan rossz a védelme, hogy a szélekről hiányzó Alves ne legyen akkora hátrány, hogy ne tudjunk gólt lőni. Szóval a lényeg: védekezőbb taktikával is tudunk sok gólt lőni, de azzal elkerüljük a bekapott gólokat is.

Igazából szerintem bőven meglehet mind a négy, és ezt nem nagyképűségből mondom. Pep nagyon felkészíti a csapatot a Reál ellen. És egy nagyon jól felkészült Barca ellen eddig csak és kizárólag egy ultradefenzív Inter és Chelsea tudott valamit kezdeni. Erre a játékra nem képes a mostani Reál, tehát nem látom túl sok esélyüket a győzelemre, győzelmekre.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.07. 17:43:33

Nagyon jó lesz a sok Clasico miatt is a hajrá a szezonban. Nagyon várom már a meccseket, szerintem az lenne a legjobb, ha a BL-ben a Bernabeuban botlanánk, de a többit behúznánk.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2011.04.07. 17:38:44

ozsimiki írta: DE a "többi "csak" egy bónusz" rész azért nem igaz,illetve nem tudom így felfogni,mert mindegyik "bónusz" sorozatban az ősi rivális Real Madrid az ellenfelünk.
Pontosan. Másfelől gondolom nem én vagyok az egyetlen olyan sportbarát, aki ha meghall egy évszámot, egyből az aktuális VB, EB (ha rendeztek) jut eszébe, és persze a BL-győztes. Azt mondod 2003, azt mondom Seva tizenegyese, 2005? félidő 0-3, vége 'Pool-győzelem, és folytathatnám, de mindenki tudja. Nem hinném, hogy a BL "csak" hab a tortán. A legnagyobb cím, amit egy játékos a klubjával nyerhet.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.04.07. 17:22:41

Bob_Marley írta:
ozsimiki írta:.....
Teljesen logikus a gondolatmeneted, azért ha minél hamarabb behozhatatlan előnyre tennénk szert a bajnokságban akkor már lehetne a többire koncentrálni!Én nem dőlnék kardomba, ha „csak” a bajnokság lenne meg, én azt tartom a legfontosabb sorozatnak, a többi „csak” bónusz!Legyen meg mind 4 meccs, s nincs miről beszélni!
Idény kezdeténél nekem is a Bajnokság a legfontosabb. Örülök is, hogy tulképp megnyertük 99%ban.

DE a "többi "csak" egy bónusz" rész azért nem igaz,illetve nem tudom így felfogni,mert mindegyik "bónusz" sorozatban az ősi rivális Real Madrid az ellenfelünk. Így korántsem lehet egy kézlegyintéssel felfogni ha esetleg csak a bajnokság lenne meg, hiszen épp a nagy rivális okozná máshol a vesztünket. Szerintem gondolj ebbe bele :) Akkor értenék egyet teljesen veled, ha a spanyol kupa döntőjét pl játszanánk egy Sevillával, a Bl elődöntőt meg egy Chelseavel. De így,h a legnagyobb riválisunk van ott, egyáltalán nem lehet bónuszként felfogni, legalábbis én nem tudom. Ugyanakkora tétje lesz minden egyes meccsnek, mintha egy bajnoki döntőről lenne szó.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.04.07. 15:45:21

Lehet az a legkevésbé fontos, de mégis a bajnoki lehet a kulcs. Ha - mint korábban is - demoralizáló vereséget tudna mérni ott a csapat a Madridra, akkor - ha nem is mindent eldöntő de - komoly mentális fölényre tenne szert.

Ha viszont a Madrid tisztességesen helyt tud állni, esetleg pontot/pontokat szerezni, akkor ebből komoly erőket meríthetnek.

Mi igazából szinte csak veszthetünk ezen a sok klasszikuson. Arra, hogy mindet megnyerjük viszonylag kis esély mutatkozik, de ha csak egyet is megnyer a Madrid, akkor az már komoly elégtételt jelenthet nekik és a mi "legyőzhetetlen" mítoszunkat rombolná.

Csak azt remélem, hogy nem a játékvezetés fog a középpontba kerülni.
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.04.07. 15:12:17

A 4 El Clásico -ból a kupa meccs a legfontosabb.
A bajnokiért nem lenne akkora kár, mint a kupadöntőért.
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2011.04.07. 15:08:10

Én se dőlnék a kardomba, ha kikapnank a bajnokin, de mivel az az első meccs a negy közül, ott kell megmutatni, hogy azert megis ki az úr a haznal, nem örülnék neki, ha a madrid vérszemet kapna a három fontos meccs előtt, minél hamarabb elhitetjük velük, hogy nincs keresni valójuk ellenünk, annál könnyebb lesz a többi meccs!
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.04.07. 15:02:27

érdekes dolog ez h 4 meccset jatszunk most a margittal. az h mind a 4 meccset megnyerjük e jó kérdés, nem hinném. a bajnoki tulzottan nem érdekel, de szerintem a margitot sem. a bajnokság már lefutott. a kupadöntő ugye egymeccses, ott bármi megtörténhet. egy meccsen lehet éppen jobb a margit.

a bl azonban teljesen más, mivel itt ugye két meccsen dol el a tovabbjutás. és bármennyire is osztok szorzok, két meccs alapján nekünk jobbnak kell lenni. plusz előny h a visszavágót itthon játszuk. ha madridban nem kapunk ki 2-3-4 gollal (elképzelhetetlennek tartom) akkor abszolut eselyesek vagyunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.04.07. 14:43:40

Osztom az előttem szólók véleményét. Kíváncsi vagyok mit játszanak b*szkföldön a blancók. Nem bánnék egy 9/11 pontos előnyt. :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.04.07. 14:37:20

ozsimiki írta:.....
Teljesen logikus a gondolatmeneted, azért ha minél hamarabb behozhatatlan előnyre tennénk szert a bajnokságban akkor már lehetne a többire koncentrálni!Én nem dőlnék kardomba, ha „csak” a bajnokság lenne meg, én azt tartom a legfontosabb sorozatnak, a többi „csak” bónusz!Legyen meg mind 4 meccs, s nincs miről beszélni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.04.07. 14:27:28

ozsimiki írta:
Ezt pont fordítva látom.

A bajnoki a jelen állás szerint a legjelentéktelenebb. X-et most aláírnám, sőt a vereséget is, ha biztosra tudnám,h a kupadöntőt megnyertük, és a Blben továbbmentünk ellenük.

8pont előnyünk van, 8 forduló...ezt csak mi tudjuk elbukni, teljesen függetlenül a Madridi bajnokitól.

VISZONT, adott egy kupadöntő, ami hihetetlenül fájna ha ellenük elbuknánk, szintúgy a BL elődöntő.

Én ilyesmivel egyeznék ki: (aztán lehet a srácok álom sorozatot produkálnak ismételten)

bajnoki: x, rosszabb esetben egy 2-1
kupadöntő: győzelem, mind1 ,h hogyan

Bl odavágó: 1-1, 2-2, de benne lehet egy 1-2 is.

Bl visszavágó: 3-1
Egyetértek.
Ahogy Te is írtad a bajnokságot már csak a Barca veszítheti el. Én is azt mondom, h a négy közül a bajnoki meccsnek lesz a legkisebb a tétje. Egy esetleges vereség sem törne le annyira. A kupa sem lesz egyszerű, nem számítok gálára ott sem, de nem is ez a lényeg, a döntőkben már nem igazán a gálának van helye, csak legyen meg, ez a legfontosabb. Mégis csak egy sorozat döntőjétől van szó, eléggé mélyen érintene, ha pont a Real verne meg.
A BLben szerintem viszonylag simán megy tovább a Barca. Két meccs lesz, két meccs alatt ki kell, h jöjjön a két csapat közti eléggé jelentős különbség. Ha csak a Bernabeuban nem szaladunk bele egy nagy vereségbe(ezt nem nagyon hiszem, és nem a nagyképűség beszél belőlem), akkor otthon meglesz a továbbjutás.
Azokkal az eredményekkel amiket írtál én is kiegyeznék. :)
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.04.07. 14:10:32

Bob_Marley írta:Érdekes egy szituáció lesz így, hogy valószínűsíthetően 4 meccs lesz még ebben a szezonban rövid időn belül!Mind a 4et megnyerni nem hiszem, hogy tudjuk kivitelezni!Én is úgy vagyok vele a bajnoki számomra a legfontosabb, s azt be is kellene húzni vagy esetleg egy döntetlent elérni Madridban!Kupa 2élű ezt többen is írtátok, s a BL-t is ideveszem, lutri mindkettő, talán azért azzal, hogy 2 mérkőzés lesz a BL-ben „könnyebb” lesz ott!11es párbaj meg elég horrorisztikus lenne a kupadöntőben :lol:
A bajnoki van legelőbb, valóban ott lehet kicsit erőt demonstrálni, aztán majd meglátjuk!De azért tényleg óvatosan, mert valóban összetörhetünk minden álmot Madridban, de ez oda vissza működik!Tippelni nem is merek, bajnoki legyen meg, a többi győzelem bónusz!
Ezt pont fordítva látom.

A bajnoki a jelen állás szerint a legjelentéktelenebb. X-et most aláírnám, sőt a vereséget is, ha biztosra tudnám,h a kupadöntőt megnyertük, és a Blben továbbmentünk ellenük.

8pont előnyünk van, 8 forduló...ezt csak mi tudjuk elbukni, teljesen függetlenül a Madridi bajnokitól.

VISZONT, adott egy kupadöntő, ami hihetetlenül fájna ha ellenük elbuknánk, szintúgy a BL elődöntő.

Én ilyesmivel egyeznék ki: (aztán lehet a srácok álom sorozatot produkálnak ismételten)

bajnoki: x, rosszabb esetben egy 2-1
kupadöntő: győzelem, mind1 ,h hogyan

Bl odavágó: 1-1, 2-2, de benne lehet egy 1-2 is.

Bl visszavágó: 3-1
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése