Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
fir3bird
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2008.01.14. 00:45:06

2011.04.17. 02:14:26

Ez is egy vélemény.De semmi szükség erre itt.Köszönjük.
B.
Avatar
giefLove
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2008.09.13. 21:44:38

2011.04.17. 02:04:49

tény, hogy nem voltunk ma a legjobbak, és nem volt szép, hogy 0-1ről elflegmáztuk az egészet, de... madridban annak örülnek, hogy 1-1re tudták menteni a meccset és ebből kifolyólag örvendeznek most, hogy "jajj ennyit tud a barca, simán verjük őket a többi meccsen". A madrid ma foggal-körömmel küzdött az 1(!!) pontért. 70%-ban volt nálunk a labda. Ha ez a statisztika győzni akarással párosul, az isten sem menti meg őket a többgólos vereségtől. Motiválatlanul játszottunk, szerintem nem ez a meccs volt a főcél, sem Guardiolanak, sem a csapattagoknak. A kupadöntőn 1 sebességi fokozattal feljebb kapcsolunk, amit a madrid nem fog tudni már követni, hiszen ez volt a maximum, amit ma mutattak, nem nagyon tudnak mit fejleszteni ezen. Mondják rá többen, hogy majd berugdossák a helyzeteiket. Mondhatnánk mi is, mert volt helyzetünk nekünk is, akkor mi is berugdossuk, ugyan ott vagyunk. Szerdán meglátjuk mit is tud valójában a Barca. Nem kell sem aggódni, sem temetkezni. Nem is baj ez a döntetlen, legalább sikeréhes maradt a gárda a fontosabb meccsekre. Örülök, hogy a kulcsembereinket nem darálták szét, bár pepe ismét művelt szép dolgokat. A következő három meccs más lesz, és nem úgy néz ki, hogy a főváros felé fog billenni a mérleg nyelve.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.04.17. 01:33:58

Na hát elkezdődött... :) Az első 45 perc végül is azt hozta, amit lehetett várni előzetesen, azaz a Real alkalmazta az egyetlen taktikát, ami nem öngyilkos, de mégis célravezető: megszállta a középpályát. Nem tudtuk áthozni rajtuk, ívelgettünk össze-vissza, Busquets-nek volt legalább 5 olyan eladott labdája, ami után még megye 2-ben is a bicikli pumpával vernék agyon a meccs után, Piqué ívelgetett jobbra-balra, Messi a saját térfelének közepéig jött vissza labdáért, Xavi-Iniesta alig volt játékban. Nagyon jól szűkítette a területeket a Real, és nem tudom hogy mi ennyit akartunk hajtani, vagy ennyit tudtunk csinálni ezellen a taktika ellen. Gyanítom hogy az utóbbi, mert rengeteg volt az eladott labda, a pontatlan passz, rossz indítások. Igazából az első félidőről nem is nagyon kell többet beszélni. Még annyit hogy megállt bennem az ütő az utolsó percben, amikor Adriano a gólvonalról fejelt ki egy labdát...éreztem hogy a pontrúgásaik piszok veszélyesek lesznek. Volt ott ugye az a 11-es gyanús szitu, de erről majd később.

Második félidőben nagy mákunk volt a góllal. Főleg úgy hogy volt előtte Ronaldo kapufája, egy olyan totál kamu szabálytalanságból, amit csak spanyol bíró fújhat be manapság...vicc az egész, főleg akkor lett volna nagyobb vicc, ha be is megy. Ha nincs a gól, akkor lehet hogy lement volna a meccs egy unalmas 0-0-val. Albiol óriásit hibázott, teljesen egyértelmű 11-es és piros lap. Igazából két helyen is 11-est lehetett volna adni, az egyik a kezezés, a másik meg a lerántás. Mind a kettő megért volna egy 11-est, talán a kezezésért csak sárga járt volna, így végül is jobban jártunk. Utána viszont ami történt, az a foci megszégyenítése volt számomra. Az az érdektelenség mindkét részről, amit bemutattak....mondom mégegyszer a foci megszégyenítése. Még az 5-0 alkalmával is nagyobb hajtás volt mint a 65. és 75. perc között. A legcsúnyább jelenet az az volt, amikor Messi-Iniesta és Alves háromszögbe álltak, és úgy egyérintőztek az oldalvonal mellett. És mind a Real, mind a Barca játékosok álltak és nézték. A közönség hangosan fújolt is. Egy El Clasico-n számomra ez elfogadhatatlan. Akkor is ha lesz még ezután 3, ami nagyobb téttel bír.

És ugye itt jön a 11-es, a 82. percben. Ha ez 11-es volt, akkor Villa első félidei esését is be kellett volna fújni. Ugyan az volt a forgatókönyv: támadó megtolja, védő szerelni próbál de nem sikerül, viszont a kontakt minimális. Ugyan az történt, csak fordított szereposztásban. Lehet hogy ennyit lejtett a hazai pálya, vagy én nem tudom, de úgy lett volna igazságos ha ezt se fújja be. Más kérdés hogy utána úgy kellett volna helikopterrel kimenekíteni Madridból, meg a helyében nem olvastam volna újságot 2 hétig legalább. Mindegy, a játék képét tekintve tökéletesen megérdemeltük hogy kapjunk egy gólt, mert 1-0 után rúgni kellett volna mégegyet, 2-0, az élettől is elment volna a kedvük, nemhogy a focitól. Ehelyett leálltunk mint ahogy szoktunk, aminek meg is lett a jól megérdemelt eredménye. Utána volt 2 tiszta helyzete Villa-nak, amit sikerült is elcsesznie...nem az hogy megpróbálta levenni és elpattant tőle...hozzá sem ért a labdához. Hős lehetett volna, de benne maradt a lábában a gól. Ha a 92. percben nem Villa ugrik ki hanem Messi, akkor úgy odaragadt volna a lábára a labda, hogy utána még arra is lett volna ideje hogy megnézze hova lövi....De hát ez már így maradt, presztízs és lélektani szempontból jobb lett volna ha megnyerjük ezt a meccset, de már mindegy. Koncentrálni kell a kupadöntőre és a BL párharcra. Nagyon oda kell figyelni, mert a Real nem ezzel a csapattal fog felállni, tehát ők újat fognak mutatni nekünk, mi viszont nem tudunk máshogy felállni sajnos. Egy teljesen más Madridot fogunk látni a következő 3 meccsen, ebben egészen biztos vagyok.


Bocs amiért hosszú lett.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 01:10:49

Most olvastam Mou sírását.
Egyszer már játszott 11-11 ellen. Annak egy ötös lett a vége. :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.17. 00:54:52

barátságos kis döntetlen. semmi nem történt. egy meg nem adott tizinek hála,7000ft-om ment a kukába. amit a meccs megmutatott az az,hogy akár fél gőzzel nyomtátok,akár nem,az a védelem még mindig sebezhető és ezt nem lehet puyollal,meg abidallal magyarázni,mert mint látjátok,nem állnak mindig rendelkezésre. nincs minőségi belső védő pótlás(vagy nincsenek összeszokva). a komplett támadó hármasotok gyenge volt. szerintem a real a maximumot hozta ki magából és a meccsből is. helyzeteket be lehetett volna rúgni itt is,ott is. harmat volt mind2 csapat,na...
fáradt volt mindenki.szerdára sem várok jobb meccset,mert ott már lesz tét és az azért látszik,hogy forr a vére a játékosoknak. továbbra is piros lapot tippelek a köv meccsre.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2011.04.17. 00:40:47

Amúgy mi volt ez a lézer-show madridban? :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.17. 00:39:30

Rivaldo11 írta: Villának is ziccere volt, ha leveszi, gól. Ez benne van a futballban. Ennyit tudunk félgőzzel. Úgy meg nem kevés. Egy Sevilla, Villarreal elln jobban hajtottunk, mint ma. Belefért, bajnoki címet ért.
Ugyanazt mondtuk csak én sz.r iróniával :)
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2011.04.17. 00:38:50

Nekünk a legjobb eredmény született szerintem.Nem is hajtottuk túl magunkat, Villa kicsit jobb formába van így is megnyerhettük volna. De jó így nem bízzuk el magunkat legalább kupa döntőre.
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2011.04.17. 00:37:22

TT írta:
Szerdán kérem szépen egy csapat lesz a pályán... Nem kell aggódni. Úgy fel lesznek tüzelve a srácok, hogy lazán nyerjük a meccset.
Az ilyen kommentek íróinak általában büdösnagy pofáraesést szoktam kívánni, most csak az nehezíti meg ezt, hogy egy csapatnak szurkolunk. Forca Barca!
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.04.17. 00:30:49

haszi írta:Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
11 ember ellen is ennyi volt, 0-0-nál is ennyi volt, úgy, hogy a Barçának volt 8 pont előnye és elvileg a Madrid még nem adta fel a bajnoki címet is ennyi volt. Ezen a meccsen nem a Barçának kellett volna megszakadnia.

Hogy mindezek tükrében mégis a Real futott a labda után, nem a Barçát minősíti.

Nagyon bosszantó, hogy nem húztuk be a meccset, de igazából semmin nem változtat.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 00:29:41

lluisllach89 írta:
Rivaldo11 írta:
Ti széthajtottátok magatokat, mi meg kb félgőzzel...ha ezt nem láttad, nincs miről beszélni. Amúgy, meg benzema hazaadása is benne van a hétben? :lol:
Én nem röhögnék, mert Khedirának ziccere volt szóval megköszönhetjük neki. Továbbá ennyit tud a Barca, kiderült, nadenemmondommeghogyhol.
Villának is ziccere volt, ha leveszi, gól. Ez benne van a futballban. Ennyit tudunk félgőzzel. Úgy meg nem kevés. Egy Sevilla, Villarreal elln jobban hajtottunk, mint ma. Belefért, bajnoki címet ért.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.04.17. 00:29:17

Úgy gondolom hogy ez a madrid nem képes többre. Most minden madridi örül mint majom a farkának, hogy 6 meccsből 1et (a legkomolytalanabbat) döntetlenre tudták hozni. Hát kb a hajukra kenhetik az egészet. Olyan érzésem volt végig, mintha valami edzőmeccset játszottunk volna, viszont a madrid pörgött rohadtul, de még így is csak ennyire futotta nekik.

Erre szokták azt mondani, hogy több is veszett Mohácsnál. Szerdán egy másik meccs, másik felfogás. Ott majd tényleg kijön a tényleges különbség a 2 csapat között.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2011.04.17. 00:27:22

Nem igazán van értelme a lövéseket összevetni - ha épp nem a madridi mundért kell védeni - mivel épp elég olyan befejező passzt rontottunk, ami nem ment kapura.... de (be)mehetett volna... nomeg mégsem mi játszottunk otthon... bár végig úgy éreztem mintha...
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.17. 00:20:52

Barca_10 írta:
haszi írta: Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
Meg egy bajnoki címet :wink:
Azt nem ezen a meccsen nyertétek meg, hanem még valamikor január-február környékén :wink:
Mindegy nem akarok most vitákba belefolyni... Jó éjt... Szerdán második felvonás :)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.04.17. 00:20:50

haszi írta: 7-6 kapura lövés
12-10 lövés
:roll:
Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
mert volt 7-12 pontrúgás, ill kontra :D de felőlem legyél büszke erre.

Bár nem tudhatom biztosra, de azért hidd el nekem, ha ez a szituáció (emberelőny, és ilyen felfogásban játszó madrid) egy Bl mecsen fordul elő, amikor még hajtani is kell,és nem döntöttük el hetek óta (mint a bajnokságot) akkor megláthatod mit ér. Illetve 1-1 utána láttad is szerintem.

Nah bár felesleges vitatkozni, meccs előtt is aláírtam volna az x-et, mi ezzel nem vesztettünk semmit sem. 20.án jön egy másik meccs, ott majd meglátjuk milyen lesz a meccs képe, és fog e változni valami.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.17. 00:20:47

Rivaldo11 írta:
Ti széthajtottátok magatokat, mi meg kb félgőzzel...ha ezt nem láttad, nincs miről beszélni. Amúgy, meg benzema hazaadása is benne van a hétben? :lol:
Én nem röhögnék, mert Khedirának ziccere volt szóval megköszönhetjük neki. Továbbá ennyit tud a Barca, kiderült, nadenemmondommeghogyhol.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lluisllach89 2011.04.17. 00:21:14-kor.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 00:20:31

Minden idők egyik legkomolytalanabb clasicoját nézhettük végig, nehogy már komoly viták alakuljanak ki belőle. úgy csináltok mintha bármiféle következtetést le lehetne vonni belőle. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
EszteR#7
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011.01.06. 11:58:42

2011.04.17. 00:19:43

Jó meccs volt, elégedettek lehetünk a döntetlennel.... Szerdán úgy is egy nagy meccs jön ellenük, ez bőven belefért...

és hát ismét mehetett egy real-os az öltözőbe zuhanyozni..
Visca Barca :) / " "Emlékszel az összes gólodra?
Igen, ha adsz nekem egy darab papírt és egy tollat, na meg némi időt a gondolkozásra, képes vagyok leírni mindet. Minden egyes találatot, amit életemben szereztem. " - David Villa
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2011.04.17. 00:19:38

haszi írta:
Andris írta:Mindemellett a vitánkban sajnos 32 fordulónyi játék dönt, és változatlanul súlyosan az én javamra, úgy vélem.
Amúgy akármilyen "ultradeffenzív" focit toltunk a kapura lövések:
7-6 kapura lövés
12-10 lövés
:roll:
Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
:D:D mert am pont 110% égett a csapat, csak a hasadra ütsz és úgy írsz..?
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 00:18:49

haszi írta:
Andris írta:Mindemellett a vitánkban sajnos 32 fordulónyi játék dönt, és változatlanul súlyosan az én javamra, úgy vélem.
A Marcelo kérdésben a te javadra? :shock:
Éppen csak a létfontosságú Lyon, Spurs és a kupa meccseken volt a legjobbak között + a bajnokság szinte összes meccsén elemében volt... Ma pedig megmutatta, hogy igenis védekezni is tud... Amúgy akármilyen "ultradeffenzív" focit toltunk a kapura lövések:
7-6 kapura lövés
12-10 lövés
:roll:
Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
Ti széthajtottátok magatokat, mi meg kb félgőzzel...ha ezt nem láttad, nincs miről beszélni. Amúgy, meg benzema hazaadása is benne van a hétben? :lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.04.17. 00:17:46

haszi írta: Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...
Meg egy bajnoki címet :wink:
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.17. 00:17:03

haszi, ha abból a háromból csak egyetlen egy pontocska csak egy egészen iciripicirit is kellett volna nekünk, akkor most szomorú lennél, hidd el.

Igen, Marcelo esetében, az én javamra, szerintem elsőre is jól olvastad. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
haszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2006.12.14. 14:24:30
Tartózkodási hely: Farkaslaka
Kapcsolat:

2011.04.17. 00:15:26

Andris írta:Mindemellett a vitánkban sajnos 32 fordulónyi játék dönt, és változatlanul súlyosan az én javamra, úgy vélem.
A Marcelo kérdésben a te javadra? :shock:
Éppen csak a létfontosságú Lyon, Spurs és a kupa meccseken volt a legjobbak között + a bajnokság szinte összes meccsén elemében volt... Ma pedig megmutatta, hogy igenis védekezni is tud... Amúgy akármilyen "ultradeffenzív" focit toltunk a kapura lövések:
7-6 kapura lövés
12-10 lövés
:roll:
Ennyit ért a 70%-os labdabirtoklás 10 ember elllen...

FCB.Gabesz írta:alvest mért lehetett volna kiállítani?
Mivel a 11-esnél már volt 1 sárgája és ott kellett volna kapjon még egyet csupán ezért...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára haszi 2011.04.17. 00:17:36-kor.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.04.17. 00:13:31

haszi írta:Alvest kilehetett volna állítani... Andris remélem láttad ma játszani Pepét és Marcelot (régebb volt egy vitánk, mivel azt állította, hogy nem Real szintű játékosok)... Amúgy ha Villa lábában maradt a Barca győzelem, akkor Khedira és Ronaldo lábában meg a Real győzelem, mert még erre is lett volna sansz, főleg a 11-es előtt és amikor Özil feljött... Jó kis meccs volt, de a szerdain szvsz. sokkal többet fog hajtani mind2 csapat, ma kis lángon ment a meccs.
Szerintem mi inkább pihentünk illetve alapból jobb minőségű focira vagyunk képesek mint ti.

Tehát nem mérvadó szerintem Pepe és Marcelo teljesítménye, akik mellesleg nagyon jó meccset toltak, de ennél jobb meccsen is tudnak szvsz teljesíteni, nem tartaléklángon égő csapat ellen szal a pontod jó csak az érv sz.r :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2011.04.17. 00:12:46

haszi írta:Alvest kilehetett volna állítani... Andris remélem láttad ma játszani Pepét és Marcelot (régebb volt egy vitánk, mivel azt állította, hogy nem Real szintű játékosok)... Amúgy ha Villa lábában maradt a Barca győzelem, akkor Khedira és Ronaldo lábában meg a Real győzelem, mert még erre is lett volna sansz, főleg a 11-es előtt és amikor Özil feljött... Jó kis meccs volt, de a szerdain szvsz. sokkal többet fog hajtani mind2 csapat, ma kis lángon ment a meccs.
alvest mért lehetett volna kiállítani?
am nagyon dühítő h a bernabeuban 0-1után teljesen visszaveszünk,én ezt nem is értem,keita cseréje 60. perc körül,értem h ennél fontosabb meccsek jönnek,de akkor is..ezt csináltuk a arsenal ellen is,és cska azután kezdtünk el játszani mikor már égett a ház,nem 2-3mal vezettünk hanem csak 1el,és egyszerűen ilyet nem csinálhatunk,ilyen mentalitással meg is érdemeltük volna h kikapjunk.
Válasz küldése