Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2011.12.04. 12:29:24

Nekem semmi bajom a Reallal, nekem az edzőjükkel van bajom (és szerintem nekik is, csak még nem tudják)
hát figyelj, idejött ez a baromidióta portugál és már az első évében eléggé meg lettetek szorongatva finoman szólva és még egy Spanyol Kupát is nyertünk éppen ellenetek... tavaly még játékban nem igen tudtuk veletek felvenni a versenyt, de ez azóta már változott szerintem, de ez úgyis kiderül nemsokára.
én azt vettem észre, hogy idejött ez a portugál emberke és kezébe vette szó szerint az irányítást minden szempontból, végre értelmes, posztra a megfelelő emberkéket igazoltunk és egy elég ütőképes csapat jött össze.
és a csapaton belüli hangulatot pedig nem is jellemezném, egyszerűen jó nézni őket...
szóval lehet itt szidni Mourinhot, lehet hülyézni, leőrültezni és még ragozhatnám, de egyelőre a tények közel sem erről tanúskodnak... nagyon is nem...
madridista
cortazar
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:31:48

2011.12.04. 12:27:43

Nehéz elhinni, hogy a totál hiú CéRon nem megy el, és nem próbál rúgni pár gólt, hátha bosszanthatja Messit meg hát ott az Arany a labda, ugye.... Benz Higu Kaká, aliogha marad otthon. Özeil se valószínű. Szóval nem lesznek fittek. Mi meg ha jól hallom, lényegében a B csapattal állunk ki, és már kedden! Utazás nélkül. Nagy előny ez, uraim.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.12.04. 12:23:05

cortazar írta:A lélektani előny persze vitatható kérdés, nézőpont dolga. Dosztojevszkij a nagy orosz középpályás írta: a lpszichológia olyan, mint a bot -- két vége van.
Ha meg a nagy gárda megy Amszredamba, az csak az én érvelésemet erősíti. Dögfáradtak lesznek csütörtökre És kérdés, rendbe jönnek-e szombatra.

Real Madrid Z csapatának tegjai fognak kiállni a gyepre... de presztízsből lehet hogy raknak fel egy párat az első 11-ből
Kép
cortazar
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:31:48

2011.12.04. 12:14:10

A lélektani előny persze vitatható kérdés, nézőpont dolga. Dosztojevszkij a nagy orosz középpályás írta: a lpszichológia olyan, mint a bot -- két vége van.
Ha meg a nagy gárda megy Amszredamba, az csak az én érvelésemet erősíti. Dögfáradtak lesznek csütörtökre És kérdés, rendbe jönnek-e szombatra.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.04. 12:06:05

cortazar írta:Ugyanaz a helyzet, mint tavaly. A Real javult, de a Barca is, Fábre és Alexis érkezése düntő lehet. Lélektanilag itt, a Barcánál az előny, mert ha most nem tud nyerni a Real, meg fognak őrülni és a port. edzőjük vezetésével vonulnak be a vigyorgóba.
Lélektanilag a Madridnál van az előny. Ha nyerünk, akkor lesz nálunk.
cortazar írta:És fáradtabbak is lesznek, mert akárkik mennek Amszterdamba, akkor is utazás stb. és az ezzel járó macera, és csak csütörtökön tudnak rendesen edzeni Madridban. Mi meg már tegnap estétől vidáman készülhetünk. A legnagyobbjaink egy hetet pihenhetnek!
Madrid 15 ponttal csoportelső, biztos mindenki játszani fog meg utazni...
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
cortazar
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:31:48

2011.12.04. 12:04:13

A képlet egyszerű, de a végrehajtása szinte képtelenség, mert minden meccset lehetetlen megnyerni.
Hogy a port. edző megzavarodjon, ahhoz minimum egy tény kell: győzelem Madridban (lehetőleg ne egy lesgóllal és egy kamu tizengyessel, bár akkor még nagyobb az esély, hogy a zárt osztályon végzi.. Bruhahaha.) Nekem semmi bajom a Reallal, nekem az edzőjükkel van bajom (és szerintem nekik is, csak még nem tudják)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.12.04. 12:01:00

sopisz írta:Azért érdekes hogy az elmúlt pár évben mikor a reál 5-öt kapott,meg a balhék meg ilyenek voltak,akkor minden reálos csöndben volt még a "nagy" reálosok is azt mondták szégyen reálosnak lenni,most hogy a barcának 1-2 meccsig nem ment olyan jó,a reálnak meg igen akkor mindenki felébredt és nagy reálos lett,legyen akkor is ekkora a szájuk mikor év végén ott állnak üres kézzel és egy félőrült edzővel.
Azért ezt gondold át fordított helyzetben is...
Az utóbbi három évben kicsit megszaporodtunk, mi barcelona szurkolók, és ne adj isten mi maradunk kupa nélkül év végén akkor hányan fognak eltűnni? Szóval "divatszurkolók" mindíg lesznek ezen lassan jobb túltenni magát az embernek. Az embereket nem a kedvenc csapata alapján kell szelektálni, hanem a hozzászólásai alapján.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.12.04. 11:43:51

Nos, a képlet nagyon egyszerű: minden meccsünket meg kell nyerni, és akkor bajnokok vagyunk mindenképp :)

cortazar: sok pénzt fizetnék, hogy lássam megint hisztizni a portugál vezette csapatot :)
cortazar
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:31:48

2011.12.04. 11:38:45

Ugyanaz a helyzet, mint tavaly. A Real javult, de a Barca is, Fábre és Alexis érkezése düntő lehet. Lélektanilag itt, a Barcánál az előny, mert ha most nem tud nyerni a Real, meg fognak őrülni és a port. edzőjük vezetésével vonulnak be a vigyorgóba. A szuperkupán majdnem ez lett a sorsuk, pedig az első meccsen alig volt hihető a döntetlen, ténylehg jobbak voltak. DE pszichésen nem bírták a gyűrődést. Szerintem most se fogják, bár ha az elején (első 20 perc) lőnek netán kettőt, akkor nyerni fognak. És fáradtabbak is lesznek, mert akárkik mennek Amszterdamba, akkor is utazás stb. és az ezzel járó macera, és csak csütörtökön tudnak rendesen edzeni Madridban. Mi meg már tegnap estétől vidáman készülhetünk. A legnagyobbjaink egy hetet pihenhetnek!
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.04. 11:09:43

Sanama írta:ha nyerünk Madridban ugyanannyi pontunk lesz,de 1el több játszott meccs.
Igen, viszont otthon játszhatjuk a Clássicó visszavágóját!!! bár sztem addig mindkét csapat fog pontot veszteni...
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2011.12.04. 10:20:42

FarkasAttila írta:1. Igazad van abban, hogy még semmit nem nyertünk meg, ezért egyelőre kicsit én is korainak tartom egyes sporttársak egekbe menő kijelentéseit.
2. Mind ahogy mi sem mondhatjuk, hogy mindent megnyerünk, Te/Ti sem mondhatjátok azt, hogy év végén megint üres kézzel áll majd a Madrid. Ha ezt teszed, akkor mivel vagy különb annál a személynél, akit jelen pillanatban leszólsz.
3. Aki valaha is, bármilyen körülmények között azt mondja, hogy szégyen reálosnak lenni, az akkor inkább szurkoljon más csapatnak.
Ezzel nem nagyon lehet vitatkozni. Öröm látni az ilyen normális hangvételű hozzászólásokat az idelátogató Madrid szurkolóktól...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.12.04. 10:14:02

shutterisland írta:ha nyerjük a clasicót, és ezáltal ugyanannyi pontunk lesz, akkor a tabellán az számít, hogy hány meccs van, vagy a gólarány ? :D
csak poén lenne átvenni a vezetést, még ha szemfényvesztés is :D
Szezon közben a gólarány számít, de a végelszámolásnál az egymás elleni meccsek. A 2006/2007-s szezonban ezt egy életre megtanultam. :cry:
FarkasAttila
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.02. 09:35:00

2011.12.04. 10:03:35

sopisz írta:Azért érdekes hogy az elmúlt pár évben mikor a reál 5-öt kapott,meg a balhék meg ilyenek voltak,akkor minden reálos csöndben volt még a "nagy" reálosok is azt mondták szégyen reálosnak lenni,most hogy a barcának 1-2 meccsig nem ment olyan jó,a reálnak meg igen akkor mindenki felébredt és nagy reálos lett,legyen akkor is ekkora a szájuk mikor év végén ott állnak üres kézzel és egy félőrült edzővel.
1. Igazad van abban, hogy még semmit nem nyertünk meg, ezért egyelőre kicsit én is korainak tartom egyes sporttársak egekbe menő kijelentéseit.
2. Mind ahogy mi sem mondhatjuk, hogy mindent megnyerünk, Te/Ti sem mondhatjátok azt, hogy év végén megint üres kézzel áll majd a Madrid. Ha ezt teszed, akkor mivel vagy különb annál a személynél, akit jelen pillanatban leszólsz.
3. Aki valaha is, bármilyen körülmények között azt mondja, hogy szégyen reálosnak lenni, az akkor inkább szurkoljon más csapatnak.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.12.04. 08:10:57

ha nyerünk Madridban ugyanannyi pontunk lesz,de 1el több játszott meccs.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.04. 04:43:09

ha nyerjük a clasicót, és ezáltal ugyanannyi pontunk lesz, akkor a tabellán az számít, hogy hány meccs van, vagy a gólarány ? :D
csak poén lenne átvenni a vezetést, még ha szemfényvesztés is :D
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2011.12.04. 00:29:19

Azért érdekes hogy az elmúlt pár évben mikor a reál 5-öt kapott,meg a balhék meg ilyenek voltak,akkor minden reálos csöndben volt még a "nagy" reálosok is azt mondták szégyen reálosnak lenni,most hogy a barcának 1-2 meccsig nem ment olyan jó,a reálnak meg igen akkor mindenki felébredt és nagy reálos lett,legyen akkor is ekkora a szájuk mikor év végén ott állnak üres kézzel és egy félőrült edzővel.
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.12.03. 22:58:18

Na hát most,hogy letudtuk az utolsó bajnokit a "nagy" meccs elött,kicsit elkezdtem lélekben hangolni a meccsre.Igazából kicsit bevagyok "tojva",mert bár a 6 pont nem a világ vége,de a 9 érzésem szerint már-már ledolgozhatatlan lenne.Nem lesz egyszerű dolgunk,annyi biztos.Szerintem a Real 4-3-3ban fog felállni,egy Khedira-Lass-Xabi trióval középen.Ez nálam azt jelenti,hogy egészpályás letámadást fognak majd nyomni,és a 3 középpályásuk próbálja majd megfojtani a mi középpályánkat.Nagy kérdés lesz,hogy ez mennyire zavar majd meg minket.A másik nagy kérdés nálam a kezdő11 összeállítása,mert a védelem szinte biztos(Alves-Pique-Puyol-Abidal),de a középpályán és elől vannak kérdések.Középen szerintem Masch-nak abszolút helye lenne,akár Busqets párti Pep akár nem.Elötte Xavi-Ini páros biztos,de elöttük megint lesznek kérdések.Messi biztos,és nálam Sanchez is,de ott van még Villa,aki megint előhúzhatna valamit a kalapból,mint a Bl döntőben vagy esetleg a Szuperkupa döntőben.Ott van még Pedro,akiről mint azt tudjuk,a fontos meccseken elég sokszor döntő gólokat lő.De ne felejtsük el még Cesc-et sem,aki pedig bombaformában van és vétek lenne kihagyni.
Nehéz lesz,de remélem sikerül begyüjteni a 3 pontot :!:
Visca El Barca :!: :!: :!:
Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2011.12.03. 22:58:13

shutterisland írta:
csabooo írta:
shutterisland írta:máskülönben ha ma pontot rabolna a gijón, egy fokkal rózsásabb lenne a helyzet. :oops:


valahogy olyan érzésem van, hogy a real simán átgázol a gijonon, úgy ahogyan az előző két rangadoján is, ezt is simán 2-3 góllal hozza..

ne legyen igazam, de most valahogy így érzem :(
egyszerűen nem tudom (nem akarom inkább) elhinni, hogy ennyire simán vesznek minden akadályt, és nem lehet őket néhány csapatnak megfogni.
nekik is kell legyen egy-két olyan meccs, amikor semmi nem megy be, az ellenfél meg talál egyet.
hát nem lett... :roll:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.03. 22:21:07

kicsit pozitívabban állok már hozzá, ma meggyőzőek voltak a skacok.

viszont szerintem a 3-4-3-al szétszednek a széleken.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.12.03. 20:41:44

Grat a Realnak!
shutter leírta a lényeget nincs nagy különbség a két csapat között, de amiket Tocy is ír pontokban sem eget rengető a 6 különbség, s annyi forduló van hátra, hogy ezt simán le lehet dolgozni!Persze a Bernabeúban szerzett 3 pont sokat dobna rajtunk, s lehet a Madrid sorozatban nyer, ez dícséretes, de majd mikor jön tavaszi nagy menetelés, akkor mutathatják meg mennyire érettek!De addig nem kell aggódni, a meccseinket nyerni kell, s tapadni rájuk, a végén úgyis meglesznek :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2011.12.03. 20:03:44

Rewolution5 írta: nemrosszból..de ellehet innen menni ..ilyen beszédre itt nincs szükség...mi se járunk ide-oda spórold meg a lépeseid te is! ja és jó szurkolást mindenkinek: Hajrá Barca! :)
ok-ok, kicsit túlzásba vittem... csak hát az öröm... elég necces meccs volt... visszafogom magam, de azért elmenni nem fogok :wink:
madridista
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.12.03. 19:57:51

ferninho írta:mi nem tudunk improvizálni, mi nem... láthattuk a 3. gólnál is
kíváncsi vagyok Hegyi mit talál ki megint...

jaj de szép lenne az a 9 pont :D
Levante meg beelőzne titeket, ha azt a +1 meccset is hozzák... :lol:
na most elmegyek szépen fifázni és majd a meccs végére odakapcsolok, Getafe ellen bejött...

de sajna úgyis behúzzátok.
nemrosszból..de ellehet innen menni ..ilyen beszédre itt nincs szükség...mi se járunk ide-oda spórold meg a lépeseid te is! ja és jó szurkolást mindenkinek: Hajrá Barca! :)
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2011.12.03. 19:55:11

mi nem tudunk improvizálni, mi nem... láthattuk a 3. gólnál is
kíváncsi vagyok Hegyi mit talál ki megint...

jaj de szép lenne az a 9 pont :D
Levante meg beelőzne titeket, ha azt a +1 meccset is hozzák... :lol:
na most elmegyek szépen fifázni és majd a meccs végére odakapcsolok, Getafe ellen bejött...

de sajna úgyis behúzzátok.
madridista
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.03. 19:49:48

A két csapat között játékban nincs nagy különbség
ez az, ami miatt idegesítenek :D
mi nagyon balszerencsések vagyunk idén, nekik meg minden összejön.

tudom, hogy ez a világ rendje, csak felidegelnek mégis.
a tavalyi bl-es clasicók óta nagyon utálom azt a csapatot mourinhostól, szurkolóstól (bár ott akad kivétel)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.03. 19:40:40

shutterisland írta:dinho óta vagyok kb. a csapat mellett.
a topic barca vs real, csak leírtam, a véleményem...tényleg felesleges lenne vészmadárkodni, egyszerűen csak demotivál, hogy nem képesek pontokat hullajtani olyan meccseken, amiken mi botlanánk.

amúgy régebben sokkal jobban elviseltem én is a real győzelmeit, barca kudarcait, de mióta itt van mourinho, sokkal nagyobb a feszültség mindenkiben, a két tábor között is, meg úgy alapból.

mindegy, hagyjuk...ha a clasicón nyernénk, nem lennék sem én, sem többen ilyen negatívak.
Oké, én is leírtam :) Egyáltalán nem látom vészesnek a helyzetet, a ponthátrány azért jelentős, ez tény. A két csapat között játékban nincs nagy különbség, meglátjuk év végén mi sül ki belőle :) Mourinhos részt adom, ez tényleg érzékelhető, sok embert elvakított...de hát nekünk is buknunk kell ( remélem azért nem idén ), el fog jönni 1x az az idő, amikor ők nyernek, és mi nézzük.
Válasz küldése