Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.01.23. 20:23:03

Sanama írta:Jó hát szerintem az nyílt titok,hogy kb. addig lesz a Realnál, ameddig nem mehet a M.U-ba Fergie helyére. Ez szerintem 2év még.
Ebben egyetértek, Mourinho valódi célja mindig is az volt, hogy visszatérjen Angliába, ez nyílt titok. Gondolom ezen döntését az is megkönnyíti, hogy lényegében csúfosan elbukott a Barca ellen ( holott ezért hozták őt Madridba, és ez is volt a fő célja gondolom ). De én nem tartom valószínűnek, hogy pont a MU kispadjára ülne le. Fergie szerintem még két évet minimum marad, ha nem többet. Szerintem valószínűbb, hogy visszahívják a Chelsea-hez, mivel Villas-Boas megbukni látszik a kékeknél. ( küldtek már ők el edzőt második helyért is, úgy, hogy előtte duplázott az úriember, nemhogy a mostani szereplés után ).
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.01.23. 19:44:02

Sanama írta:Jó hát szerintem az nyílt titok,hogy kb. addig lesz a Realnál, ameddig nem mehet a M.U-ba Fergie helyére. Ez szerintem 2év még.
Én most már olyat is halottam hogy Fergie, Solskjaert szorgalmazná utódjának.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.01.23. 19:30:55

Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.23. 19:26:55

Jó hát szerintem az nyílt titok,hogy kb. addig lesz a Realnál, ameddig nem mehet a M.U-ba Fergie helyére. Ez szerintem 2év még.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.01.23. 19:02:42

Vélemények?
Ubernagy faxság :D
Az "utóbbi idők sikertelensége miatt". Miért minden héten kupát kell nyerni?
Hülyék ezek a spanyolok :lol:
Avatar
Barcafilozófia
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.01.21. 17:48:01
Tartózkodási hely: Szerbia, Törökbecse

2012.01.23. 18:50:56

http://barcanoticias.blog.hu/2012/01/23 ... _a_realtol


De jó lenne, ha iagz lenne :D

Vélemények?
Fc Barcelona rajongó tollából.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.01.23. 18:44:59

Ha, jól olvasom Pepe megúszta a taposást :shock:
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.23. 18:06:21

d írta:
Asys írta:Nos én emlékszek a 2000-es évek elejéről egy bozontos hajú srácra akit a többség nem tartott Barca szintű játékosnak, néhányan Xavi-t elakarták adni anno, mások Iniestát csak klasszikus 13. embernek szánták, míg mások szemében Victor egy harmadrangú kapus volt... remélem érted mire próbálok kilyukadni...
Én is pontosan ezt akartam válaszolni! Puyolt nemhogy Barca szintű játékosnak nem tartották (pedig akkor még azért a Barca szint is mást jelentett!), hanem egyenest KIRÖHÖGTÉK. Xavi kis híjján el lett zavarva a klubtól, Iniestáról évekig hangoztatták, hogy fizikálisan alkalmatlan a profi footballra, arról nem is beszélve, hogy még Rijkaard alatt is bőven az volt a közvélemény, hogy Xavi és Iniesta nem férnek meg egyszerre a pályán. Messi speciel kakukktojás, őt már a bemutatkozása előtt is iszonyatosan nagyra tartották, de hát tudjuk úgyis ugyebár, hogy Messi 'mit is' ? sem érne a két spanyol nélkül. Ennyit arról, hogy most nincsenek akkora tehetségek.

Amúgy az utánpótlásosdi simán működhet hosszútávon. Hazugság, hogy ne lehetne magas színvonalat fenntartani. Simán kitermelhet egy jól felépített rendszer 3-4 évenként ilyen világklasszis potenciálú játékost. És ha nem lesz új Xavi, meg Iniesta? Akkor lesznek új Guardiolák, Ferrerek, Sergik, Amorok (akik szintén saját nevelésűek voltak és fontos részét képezték a Dream Teamnek) legfeljebb nem leszünk minden évben bajnokok, nem lesz minden második évben BL győzelem. Kicsit el van torzulva itt sok ember szemlélete. Könnyen meglehet, hogy életünkben mégegyszer ilyesminek nem leszünk szemtanúi, mint amit most a Barca csinál. Nem ehhez kell viszonyítani. A modell akkor is jó, ha kevés esélye van annak, hogy mégegyszer ilyen eszméletlen zseniket kitermeljen egymás után.

erről most eszembe jutott az a meccs , amikor először láttam Puyolt játszani egy Porto elleni BL meccsen (talán 1999) és a kommentátor állásban Knézy Jenő valami minősíthetetlen hangnemben egész meccsen a loboncos hajú újoncon szórakozott, Horti Gábor stílusban poénkodott rajta...
jó pár év telt el mire egyáltalán ne a csapat leggyengébb pontjának tartsa mindenki
az emberek döntő többsége 2008 nyaráig egy- egy szimplán ügyes játékosnak tartotta Xavit illetve Iniestát
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.23. 17:13:40

S.Agüero írta:José Mourinho, a Real Madrid mestere nem vette zokon, hogy többször is kifütyülték Real-szurkolók a múlt héten a Santiago Bernabéu Stadionban.

I. RÉSZ: "Kifütyültek? Nem probléma. Először fordul elő ugyan a pályafutásom során, korábban egy klubnál sem volt rá példa, de egyszer meg kellett történnie. Minden egyesületnek megvan a maga történelme, a maga kultúrája. Nem vagyok született madridista, profi vagyok, nem én kértem, hogy a Madrid edzője lehessek, a Madrid kért meg engem, hogy legyen én az edző. (folyt. köv.)
:lol:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=COv4DKigBbc :lol:
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.01.23. 17:10:17

Asys írta:Nos én emlékszek a 2000-es évek elejéről egy bozontos hajú srácra akit a többség nem tartott Barca szintű játékosnak, néhányan Xavi-t elakarták adni anno, mások Iniestát csak klasszikus 13. embernek szánták, míg mások szemében Victor egy harmadrangú kapus volt... remélem érted mire próbálok kilyukadni...
Én is pontosan ezt akartam válaszolni! Puyolt nemhogy Barca szintű játékosnak nem tartották (pedig akkor még azért a Barca szint is mást jelentett!), hanem egyenest KIRÖHÖGTÉK. Xavi kis híjján el lett zavarva a klubtól, Iniestáról évekig hangoztatták, hogy fizikálisan alkalmatlan a profi footballra, arról nem is beszélve, hogy még Rijkaard alatt is bőven az volt a közvélemény, hogy Xavi és Iniesta nem férnek meg egyszerre a pályán. Messi speciel kakukktojás, őt már a bemutatkozása előtt is iszonyatosan nagyra tartották, de hát tudjuk úgyis ugyebár, hogy Messi 'mit is' ? sem érne a két spanyol nélkül. Ennyit arról, hogy most nincsenek akkora tehetségek.

Amúgy az utánpótlásosdi simán működhet hosszútávon. Hazugság, hogy ne lehetne magas színvonalat fenntartani. Simán kitermelhet egy jól felépített rendszer 3-4 évenként ilyen világklasszis potenciálú játékost. És ha nem lesz új Xavi, meg Iniesta? Akkor lesznek új Guardiolák, Ferrerek, Sergik, Amorok (akik szintén saját nevelésűek voltak és fontos részét képezték a Dream Teamnek) legfeljebb nem leszünk minden évben bajnokok, nem lesz minden második évben BL győzelem. Kicsit el van torzulva itt sok ember szemlélete. Könnyen meglehet, hogy életünkben mégegyszer ilyesminek nem leszünk szemtanúi, mint amit most a Barca csinál. Nem ehhez kell viszonyítani. A modell akkor is jó, ha kevés esélye van annak, hogy mégegyszer ilyen eszméletlen zseniket kitermeljen egymás után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.23. 16:56:05

José Mourinho, a Real Madrid mestere nem vette zokon, hogy többször is kifütyülték Real-szurkolók a múlt héten a Santiago Bernabéu Stadionban.

I. RÉSZ: "Kifütyültek? Nem probléma. Először fordul elő ugyan a pályafutásom során, korábban egy klubnál sem volt rá példa, de egyszer meg kellett történnie. Minden egyesületnek megvan a maga történelme, a maga kultúrája. Nem vagyok született madridista, profi vagyok, nem én kértem, hogy a Madrid edzője lehessek, a Madrid kért meg engem, hogy legyen én az edző. (folyt. köv.)
:lol:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.23. 16:53:27

visca el barca írta:
herr.toth írta:ha már igy belemerültetek a shoppingolásba,azzal miért nem foglalkoztok h irdatlan összegü fizetések vannak nálatok. abban nem láttok semmi problémát?
amigy ész nélkül nyerünk mindent, folyamatosan alázzuk a madridot, a kutyát nem érdekelik ezek a dolgok...

amugy meg megérdemlik..
Ezenfelül pedig sokkal kevesebb embert foglalkoztatunk, mint bárki más, mondjuk azt osztjuk szét. De a lényeg, hogy megérdemlik.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.23. 16:51:19

herr.toth írta:ha már igy belemerültetek a shoppingolásba,azzal miért nem foglalkoztok h irdatlan összegü fizetések vannak nálatok. abban nem láttok semmi problémát?
amigy ész nélkül nyerünk mindent, folyamatosan alázzuk a madridot, a kutyát nem érdekelik ezek a dolgok...

amugy meg megérdemlik..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.01.23. 16:48:39

herr.toth írta:ha már igy belemerültetek a shoppingolásba,azzal miért nem foglalkoztok h irdatlan összegü fizetések vannak nálatok. abban nem láttok semmi problémát?
Nem, mert ők megérdemlik! :D
szajko írta:Ramos 19 évesen ment a madridba,szóval szerintem sevilla nevelés.
Hát akkor ja. De leglább egy tehetséget igazoltak, nem egy kész játékost. Ez szimpatikus, mert ők tovább faragták a jó alapkból. Még ha nem is kedvelem Ramos játékstílusát (enyhén kifejezve), akkor is hasznos eleme a csapatának.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2012.01.23. 16:53:10-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.23. 16:45:20

herr.toth írta:ha már igy belemerültetek a shoppingolásba,azzal miért nem foglalkoztok h irdatlan összegü fizetések vannak nálatok. abban nem láttok semmi problémát?
Hát hallod, ilyen teljesítményhez ekkora fizetés dukál :P
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2012.01.23. 16:39:40

Varatrix írta:Ramost nemtudom mennyire tekinthetjük Real nevelésnek?
Ramos 19 évesen ment a madridba,szóval szerintem sevilla nevelés.
Avatar
herr.toth
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2009.07.10. 19:01:28

2012.01.23. 16:39:30

ennél a bevásárló témánál csak arra akartam felhivni a figyelmet h ti sem maradtok ki a "jóból". az h mi ebből élünk,ezzel vitézkedünk?? elfogadom.miénk az egyik legfiatalabb keret európában ;) nem látom a problémát.engem ez egyáltalán nem zavar,nem tudom nektek miért kell emiatt is idegeskedni..

ahol szóba jön a real már sokan vu vu ugranak mint a harci ebek. kicsit már többet foglalkoztok velünk mint a saját csapatotokkal. persze ez sem olyan hatalmas probléma legalább igy betegen tudok kikkel diskurálni :D csak kicsit azért szembetűnőő.


ha már igy belemerültetek a shoppingolásba,azzal miért nem foglalkoztok h irdatlan összegü fizetések vannak nálatok. abban nem láttok semmi problémát?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.01.23. 16:37:55

Varatrix írta:
herr.toth írta:a shoppingoláshoz meg annyit h Ibra,Hleb,Sanchez,Fabregas,Chigrinskiy. mik voltak? hirtelen ennyi jutott eszembe
A mérték beli külömbségek azért nem ennyire elhanyagolhatóak. Ráadásul szerintem ott is nagy külömbésg van, hogy nálunk a "gerinc" sajátnevelés és ezt kiegészíti egy-két igazolás. Igen! Ellenben Madridban az évről évre változó gerincet egészítik kis a saját nevelésű játékosok. Mindezt persze úgy értem hogy Casillas talán a Real legfontosabb eleme. Ramost nemtudom mennyire tekinthetjük Real nevelésnek?
Ramos kb annyira Real-nevelés, mint mondjuk Abidal a mi esetünkben...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.01.23. 16:35:41

herr.toth írta:a shoppingoláshoz meg annyit h Ibra,Hleb,Sanchez,Fabregas,Chigrinskiy. mik voltak? hirtelen ennyi jutott eszembe
A mérték beli külömbségek azért nem ennyire elhanyagolhatóak. Ráadásul szerintem ott is nagy külömbésg van, hogy nálunk a "gerinc" sajátnevelés és ezt kiegészíti egy-két igazolás. Igen! Ellenben Madridban az évről évre változó gerincet egészítik kis a saját nevelésű játékosok. Mindezt persze úgy értem hogy Casillas talán a Real legfontosabb eleme. Ramost nemtudom mennyire tekinthetjük Real nevelésnek?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.01.23. 16:35:39

Hát jelenleg Alexis, Dani és Abidal a kezdőnkből, aki nem saját nevelés...illetve ugye Cescért is kifizettünk egy jelentős összeget ( ami még így is elenyésző a valós értékéhez, ill. pl Cé árához képest.... ). 30+5 Cescért, 35 Daniért, 30 körül Alexisért. Most tartunk ott, mint Mordorban csak CR ára. Abidalért nem emlékszem már, hogy mennyit fizettünk, Piqué-ért 5öt, bár ő ugye szintén saját nevelés. Ja meg ugye még Villa 40. Szal igazából a jelenlegi keretünkben 4-5 olyan játékos van, akiért komolyabb összeget adtunk, ám még ezek is nevetségesek az úriemberek klubjához képest. Igazából nálunk a nem játszatott igazolások kerültek baromi sokba, Cáceres, Csiga, Keirrisson, stb.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2012.01.23. 16:34:02

herr.toth írta:
Ezen jót mosolyogtam.
örülök neki h mosolyt csaltam az orcádra de megcáfolni már nem tudsz.
majd ha írsz vmi ésszerűt akkor talán beszélgethetünk is :)
Hogy lehetne megcáfolni az állításodat ? :) Majd az idő rád cáfol.Vagy nem de ez biztos.
én úgy látok bele, hogy láttam már őket játszani, Romeut Cuencát,Thiagot, pl
ebből egy az aki kiemelkedő.
Nem elég,h egy kiemelkedő van közöttük? :) Mindnek kiemelkedőnek kell lennie? Majd lesz egy srác a 93 as korosztályból is aki kiemelkedik meg mondjuk a 95ösből és az már jó.Nem kell,h minden játékos kiemelkedő legyen.Ha meg a fenti hármas előmenetelét nézzük kis túlzással kiemelkedőbbek mint az ebben a korban lévő Iniesta vagy Xavi...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bányász 2012.01.23. 16:37:31-kor.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.01.23. 16:30:53

herr.toth írta: Asys
én úgy látok bele, hogy láttam már őket játszani, Romeut Cuencát,Thiagot, pl
ebből egy az aki kiemelkedő. többieket nemhiába nem dobálja be Pep, még egy "lazább" mecsre sem. én így látom,lehet cáfolni.

a shoppingoláshoz meg annyit h Ibra,Hleb,Sanchez,Fabregas,Chigrinskiy. mik voltak? hirtelen ennyi jutott eszembe
Ez érdekes lesz :D

Nos én emlékszek a 2000-es évek elejéről egy bozontos hajú srácra akit a többség nem tartott Barca szintű játékosnak, néhányan Xavi-t elakarták adni anno, mások Iniestát csak klasszikus 13. embernek szánták, míg mások szemében Victor egy harmadrangú kapus volt... remélem érted mire próbálok kilyukadni...

Ami a felsorolt neveket illeti, mi egy jó alapra építkezünk és ahhoz vásárolunk... Ti meg eleve alapot próbáltok venni... mondom majd elválik melyik lesz sikeresebb... :wink:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.01.23. 16:27:49

herr.toth írta:
Pedig az "értelmesebbjét" még tegnap töröltem, szóval Te már a normálisabb verziót kaptad

akkor köszi a munkádat. legalább kevesebb szemetet kellett olvasnom :)
de hosszú távon a különbség ami köztük és köztünk van eredményekben is látszódni fog

ebben nem értelek h látsz ebbe bele. nálatok most van egy jó generáció. összejön ilyen de mocskosul ritkán. az utánpótlásotok meg ezután sem lesz eget verő. Thiago kiemelkedik de a többiek süllyesztő szvsz. persze jo kis futballisták lesznek de átlagosak, és az egy Xavi,Ini,Messi vonulat után rettentően kevés lesz.
Abban még egyetérthetünk, hogy a mostani utánpótlás, amit látunk, nem Xavi, Ini, Messi szint, na de azt te is tudod, hogy még Xaviban is több ilyen év lehet, a többiek pedig jóval fiatalabbak. Honnét tudod, hogy 2-3 év múlva nem lesznek olyan tehetségek, akik újra ezt a szintet képviselik majd? Sokkal több esély van erre itt, mint nálatok, mert az utánpótlásban van koncepció és azt is látják a fiatalok, hogy érdemes küzdeni, mert felkerülhetnek az első csapathoz. Szóval ezen a szinte nem arcoskodnék a helyetekben, mert ez a generáció is még verhet titeket és a világot 5-6 évig, aztán pedig jöhet egy új... Nektek lassan el kellene kezdeni koncepciót váltani az utánpótlásban, én lennék a legboldogabb, ha spanyol tehetségek ellen küzdhetne kiegyenlítetten a csapatom ( akkor is, ha többször, vagy egyáltalán kikapnánk). Az hogy veszünk játékosokat, mert fenn kell tartani ezt az irgalmatlan eredményességet egy dolog. Azért van, mert 11 világklasszis tényleg nem igazán tud jönni az utánpótlásból. A másik dolog, hogy nem minden igazolás sikerül, de azért ezt shoppingolásnak nevezni és példálózni vele pont nektek, szerintem erős. Ugyanis a legerősebb kezdőnkben jelenleg 6-7 saját neveléssel állunk fel, néha 8-al. Hogy a másik 3-4-5 ember nem az? Borzasztó, mi több felháborító, vásárlunk össze-vissza. Kell pár ilyen ember igen és nem mindig sikerül, de az európai élcsapatok közül csak mi rendelkezünk ilyen arányokkal, ami önmagáért beszél.
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2012.01.23. 16:24:43

Én ehhez az utánpótlás dologhoz annyit szólnék hogy nem lehet tudni mikor jön ki egy világklasszis játékos!!!!Nézzük meg Busquetset...a semmiből tűnt elő és számunkra jobb játékos nem létezik arra a posztra!!!!ki tudja mikor húzunk elő egy új vezért!!!!!lehet hogy cuenca az lehet hogy Gerard lesz nem lehet tudni!!!!!!!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
nyalesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.05. 21:00:29
Tartózkodási hely: Erdőhorváti

2012.01.23. 16:18:20

egyébként Llorente gólja egy az egybe hasonlít Ibrahimovic el classicón lőtt góljára, még a gólöröm is :)
"Ünnepeld a sajátjaid sikerét, de legyél óvatos az ünnepléssel, ha mások vesztenek vagy hibáznak. Egy nap ugyanis veled is ugyanaz megeshet, ami velük."-Johan Cruyff
Válasz küldése