Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.23. 22:18:24

StickyFingaz írta:Ez a szerencsétlen Arbeloa lehet eltörte Casillas kezét.Bár az is igaz,hogy Arbeloa csak fel akart szabadítani.
Tényleg eltört a keze vagy csak a helyzet miatt írtad úgy? :shock:

(Nem láttam az esetet.)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.23. 22:05:03

StickyFingaz írta:Ez a szerencsétlen Arbeloa lehet eltörte Casillas kezét.Bár az is igaz,hogy Arbeloa csak fel akart szabadítani.
varane fiú pedig hatalmas tehetség. 1-2 éven belül simán a csapat kihagyhatatlanjai között lehet. zidane-nak van szeme a focihoz
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.01.23. 22:00:47

Ez a szerencsétlen Arbeloa lehet eltörte Casillas kezét.Bár az is igaz,hogy Arbeloa csak fel akart szabadítani.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.23. 21:45:23

pontosan ugyanazért, amiért Kakát: hogy ha kell, ott legyen mellette... csak épp ha nem játszik, nem veszi fel a ritmust, nincs formában... ha ilyenkor becseréli, amikor úgy gondolja, hogy kell, mit is tud nyújtani??? semmit! mire felvenné a ritmust, megint jégre kerül... nem baj, úgy néz ki nem sokáig kell már itt nézni a beképzelt fejét... :?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.23. 21:00:04

josé,áldjon meg a jó isten! minek vetted modricot?
szegény gyereknek esélye sincs felvenni a ritmust,ténylegesen formába jönni fél év(!) után sem. holott talán a legjobb középpályása a csapatnak,labdatartásra teljesen jól használható,megfelelően teszi-veszi a bugit. ja hogy nincs bugi és nem labdatartásra játszik a real? akkor minek kellett modric? :-k
kezdőnek kell lennie,beton kezdőnek.
alonso lazán pihenhetne,de még az aranylábú németek(khm..) közül is az egyik
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2013.01.22. 18:18:21

Azzal, hogy "mert én így szeretem", "mert ezt én ezt sunyinak tartom" nem lehet vitatkozni, mert arra sem vetted a fáradtságot hogy megmagyarázd miért lenne sunyi dolog. Nemtudom miért ülsz fel egy ekkora morális magas lóra a FOCIval kapcsolatban, de végülis te dolgod, ahogy mondtad én nem tehetek mást, kicsit csodálkozva ugyan az abszurditásán, de elfogadom.

Azt viszont objektíven is meg lehet vizsgálni hogy melyik csapat volt a jobb. Nekünk több volt nemcsak a gólunk, de a nagy helyzetünk is. Innentől fogva azt lehet simán állítani a szubjektivitásodra alapozva, hogy ekkora különbség nem volt a két csapat között, de hogy SEMMI különbség nem volt a két csapat között, és hogy egy 3.-adosztályú csapat is megtehette volna.... minimum dőreség. Megjegyezném, soha még vendégcsapat nem lőtt a Mestallaban egy félidő alatt 5 gólt, szóval ha ezt így simán megcsinálja egy noname senki csapat is, akkor eddig ugyan miért nem tette? :oops:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.21. 13:16:44

Halfkey írta:Bezzeg a Barcában soha fel sem merülne egy kontra lehetősége, hisz az már nem őszinte játék lenne.
Fogadd el: én ki nem állhatom ezt a játékstílust. Kisebb csapatoknál még elnézem.
Az eredmény nevetséges, nincs semmi különbség a két csapat között.
Meglehet, hogy túlzásnak hangzik ez a véleményem, de a meccs képét tekintve tényleg nem volt komoly különbség, és nagyon becsapós az 5 gól. Ugyanilyen véletlen alapján egy harmadosztályú spanyol csapat is megnyerhette volna 5 góllal a meccset, ha szinte az összes kontráját ki tudja így használni. Mert mindössze csak ennyi történt. Amúgy nem mondom, hogy kis teljesítmény belőni az összes kontrát...

A szuperkupa meccs egyik 30 percében is ez történt, és ott is lőhettetek volna nekünk 5 gólt. És az is túlzás lett volna a meccs képét tekintve. Még akkor is, ha 10 emberrel játszottunk majdnem egy egész meccset.

Azt is fenntartom, hogy a csapatoknak nem szabadna őszintén felvállalni a támadójátékot a Madrid ellen. Ez egy butaság, amibe minden csapat beleesik. Nagyon kevés csapat engedheti meg (Barca, Bayern, MU), hogy folyamatosan sakkban tartsa a betömörülő és sunyin (igen, ezt is fenntartom :) ) várakozó madridi védelmet.

Már csak a Barca vs Real ellentét miatt sem fogjuk meggyőzni egymást, de az én focistílus-felfogásom alapból nem fogja elismerni a kontrajátékot. Bocs.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.21. 08:21:21

nekem a Madrid játékában nem a tegnapi a meglepetés, hanem a sok elszórt pont. nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezekben igenis ott a potenciál! és ha a fociban minden lehetséges, akkor az is hogy az idény második felére megfordul a trend!? és a Barca fogja szórni a pontokat.....sajnos ez nem egészen fantazmagória. ki is irányítja a barcelonát(a világ legjobb klubcsapatát?)? egy segéd edző segédje! most vagy van szerepe egy edzőnek és akkor a helyzet tragikus, vagy tök mindegy ki ül a kispadon ha a csapat jó megy magától a szekér. tudom így sarkítva bizarr amit mondok, de nekem nincs egyáltalán hurrá optimista hangulatom.(talán az lesz ismét, ha továbbjutunk csütörtökön) ami pedig azt a régi vitát illeti hogy mi a szép játék, azért nekem még a fülembe cseng a tiki-takával kifütyült spanyol válogatott.... őszintén: irígyeltem tegnap az Athl. Madrid erőtől duzzadó határozottan gólratörő sallangmentes játékát, ahol megvolt a sebesség, ahol mindenki felveszi az egy-az -egyet és eőre játszik, ahol van lendület és nem törnek derékba a támadások csak ha a védelem állítja meg őket. nos a kontra pedig a mai korszerű foci egyik legveszélyesbb, leg hatékonyabb fegyvere és ha magas szinten művelik bizony - szép is!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.21. 00:41:19

Halfkey írta:Ezt mondjuk éreztem hogy elő fog jönni . Egyrészt egyáltalán nem arról volt szó hogy más az elképzelés a szép játékról, másrészt gondolom - jó esetben - nálatok is elvárás a valóságtól nem teljesen elrugaszkodott véleménynyilvánítás.
Már hogyne jönne elő! :)

Egyébként azért hoztam fel a szép játékot, mint szubjektív fogalmat, mert itt a Madrid kontra góljai kapcsán ez szokott előjönni, mint negatívum, hogy sok (túl sok) a kontra, és ez a különbség, hogy mi soknak ítéljük a kontragólok számát, Ti pedig nem, ez abból is adódik, hogy más az elképzelésünk a fociról, és egy nagy csapat szerepéről. Szóval a szemforgatós szmájlit nem érzem indokoltnak. :) A mondat második felére már reagáltam, eggyel korábban.
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2013.01.21. 00:22:48

Jelenlegi helyzetre gondoltam természetesen, feltételeztem mindenki olvasta, ezért nem kezdtem fejtegetni.
Másrészt, ez a Gránátvörös-kék oldal,
Ezt mondjuk éreztem hogy elő fog jönni :roll:. Egyrészt egyáltalán nem arról volt szó hogy más az elképzelés a szép játékról, másrészt gondolom - jó esetben - nálatok is elvárás a valóságtól nem teljesen elrugaszkodott véleménynyilvánítás.
Abban egyetértünk, hogy attól nem lesz csúnya a Real játéka, ha lőnek pár kontra gólt, viszont nem is lesz szebb, ha ez a sztenderd játékuk.
Megintcsak, nem a szépségről volt szó. De ha már felhoztad, nálatok is és a világon mindenhol a kontra gólok kimondottan szépek szoktak lenni, pl. Messi vagy Iniesta és gyönyőrűen tudja olyankor bolondítani a népet.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.21. 00:15:55

Halfkey írta:...
Abban egyetértünk, hogy attól nem lesz csúnya a Real játéka, ha lőnek pár kontra gólt, viszont nem is lesz szebb, ha ez a sztenderd játékuk. Másrészt, ez a Gránátvörös-kék oldal, megbocsátható, ha nekünk más elképzelésünk van a szép játékról. Ettől függetlenül a kolléga túlzott, ebben igazat adok Neked.

De egy picit pontosítalak, ha megengeded, Piqué nem azt nyilatkozta, hogy a sajtó a mi oldalunkon áll, hanem azt, hogy az aktuális listavezető mellé áll. Erre utalt, mikor elmondta, hogy anno Mou-val sem volt gondjuk a zsurnalisztáknak, mikor vezették előttünk a Ligát, és most nyilván azért szapulják őt, és dicsőítenek minket, mert fordított a helyzet.
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2013.01.21. 00:05:19

Mindegyik ebbe a hibába esik bele: próbálnak őszintén játszani, ezek a sunyi fővárosiak meg lekontrázzák őket.
Értem, szóval "sunyik" vagyunk. Hihetetlen ez az undorító mentalitás, hogy ha meglódulhatunk és gólt lőhetünk, akkor nem tesszük hátra Ikernek, és várjuk meg míg szépen rendeződik az ellen - úriember ugyebár csak ilyenkor támad. Bezzeg a Barcában soha fel sem merülne egy kontra lehetősége, hisz az már nem őszinte játék lenne.

Az eredmény nevetséges, nincs semmi különbség a két csapat között.
Persze, semmi az égvilágon. Tulajdonképpen mezeket is cserélhetnénk.
De tudom, hogy holnap az újságok ömlengeni fognak a kontra királyokról.
Ezt meg úgy írod, mintha olyan gyakran kéne azt olvasnod a sajtóban hogy a Real mekkora ász :lol: . Még Piqué is lenyilatkozta hogy a sajtó elfogult, és nem a mi irányunkba.

Amúgy a bajnokság esélytelen, akik elkezdenek aggódni azoknak semmi okuk rá. Ráadásul mindig is ez volt a gyenge periódusotok, elvileg így jön ki a formaütemezésetek, szóval pár hét és újra a topon lesztek. Ráadásul nem hinném hogy nem hullajtunk több pontot, a 2. helyet azért meg kéne csípni :s.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.20. 23:59:48

csababarca írta:nem kell félni. de úgy tartja a mondás is,hogy jobb félni,mint megijedni.

annyi a lényeg,hogy észnél kell lenni a továbbiakban, jobb szeretnék tisztes távolságban tudni a madridot, 10 kívül.
Értem én, de akkor is túlzás egy vereség után ennyire felfújni a helyzetet. Tudtuk, hogy ki fogunk kapni előbb-utóbb, fájó, hogy 2-0ról, de ettől függetlenül benne volt. De a csapat jól játszik, éhes a sikerre. A Realnál belső gondok... Az ördög nem alszik, de semmi nem utal arra, hogy van félni valónk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.20. 23:47:29

looka írta:máris félnünk kéne? :lol:
nem kell félni. de úgy tartja a mondás is,hogy jobb félni,mint megijedni. :wink:

annyi a lényeg,hogy észnél kell lenni a továbbiakban, jobb szeretnék tisztes távolságban tudni a madridot, 10 kívül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.01.20. 23:39:17

Az utóbbi 10 meccsből lehoz egyet a RM jó játékkal, egy hullagyenge védelem ellen (komolyan, szép kontrák voltak, oké, de szomszéd bácsika is koordináltabban halad hazafelé 5 feles után a kocsmából, mint a Vale védői mozogtak) és máris félnünk kéne? :lol:

Gyerekek, mégis mennyi esély van rá, hogy innentől hoznak egy közel hibátlan teljesítményt? Majd ha nyernek zsinórban 5-6 meccset, és mi addig bukunk 3x. Akkor majd elgondolkozok. Addig fölös. De erősen kétlem, hogy közük lesz a bajnoksághoz, a 2dik helyet talán összeszedhetik. :)
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2013.01.20. 23:13:53

Elég 5-ször is, ha közte van a klasszikus...
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.20. 23:02:51

csababarca írta:
Mivel csak 15 pont lesz a különbség,és van még 54 megszerezhető pont okkal el is hihetik...elég még 1-2szer bealudnunk mint tegnap,és lerontani a klasszikust,már bajban is lehetünk.


ezért is zavar a tegnap 0-2ről elbukott meccs.
Ugyanmár,ez a bajnokság lefutott,a hátralévő 18 meccsből 6szor kéne nulláznunk,ami azt jelenti,hogy a meccseink harmadát el kéne veszítenünk ahhoz,hogy a Realnak egyáltalán esélye legyen(arról nem is beszélve,hogy 18meccset kéne nyerniük ehhez zsinórban).Ez a Barca mentálisan sokkal,de sokkal erősebb mint ami a Capello-s Madrid ellen veszített(játéktudásban is jobb) míg ez a Madrid sokkal gyengébb legalábbis fejben,mint az akkori!

Egyébként ebből a meccsből semmilyen következtetést nem érdemes levonni,az első félidőben (pontosabban 10percen át,mert azalatt vágtak 4et) minden összejött nekik,nyílván nem ez az átlagteljesítményük.
Míg a másodikban végig lazáztak,nyílván annál meg sokkal jobbak (a Valencia 3 percenként került helyzetbe).
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.01.20. 22:58:58

kész,ennyi,eldőlt,a madrid nyeri a bajnokságot,a blt meg a kupát is...
Avatar
PannaCotta
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.20. 22:07:47

2013.01.20. 22:35:46

A Valencia - legnagyobb szívfájdalmamra - ma gyászosan teljesít. Verte már a Valencia porig a Madridot, amikor épp játszott, és nem elment a játék mellett. Akkor tudott mit kezdeni a Madrid stílusával? Ez a Valencia sajnos most még Alcsút csapatától is kikapna, valami a fejekben nem állt össze.:)

#David Villa# írta:
Mikaos írta:A csapatok miért nem jönnek rá, hogy nem szabad focizni a Madrid ellen? Mindegyik ebbe a hibába esik bele: próbálnak őszintén játszani, ezek a sunyi fővárosiak meg lekontrázzák őket.

Az eredmény nevetséges, nincs semmi különbség a két csapat között. De tudom, hogy holnap az újságok ömlengeni fognak a kontra királyokról.
Azért ennyire ne legyél már elfogult :D
Madrid szépen kihasználta a Valencia védelem nélküli játékát. Ma beverték a ziccerek nagy részét, míg a hazaiak kapu előtt teljesen impotensek.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.01.20. 22:31:28

PannaCotta írta:A fociban bármi megtörténhet (Barcelona - Chelsea 2-2) 2012. április?

Még az is megtörténhet, hogy a világ legjobb csapata kikapjon attól a lesajnált Chelseatől, amelyet a Napoli elleni meccsen már a szimpatizánsok nagy része is temetett (én is).

Soha nem lehet százszázalékosan biztos a győzelem, se egy meccsen, se egy bajnokságban. Csak akkor, ha már az utolsó hármas sípszó is elhangzott....
Te most egy kuparendszerben lebonyolított meccset említesz, mi pedig egy egész bajnokságot. Azért a kettő nagyon nem ugyanaz. 1 meccsen bármi megtörténhet, még az is, hogy a ZTE Koplárovics góljával legyőzze a későbbi BL-győztest. Egy hosszú sorozat alatt, ahol a kiegyensúlyozott jó teljesítmény a fontos, ott megengedhető (sőt, elkerülhetetlen) 1-2 bolás. A lényeg viszont az, hogy nem kell rendszert csinálni a botlásokból.
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2013.01.20. 22:29:18

Mikaos írta:A csapatok miért nem jönnek rá, hogy nem szabad focizni a Madrid ellen? Mindegyik ebbe a hibába esik bele: próbálnak őszintén játszani, ezek a sunyi fővárosiak meg lekontrázzák őket.

Az eredmény nevetséges, nincs semmi különbség a két csapat között. De tudom, hogy holnap az újságok ömlengeni fognak a kontra királyokról.
Azért ennyire ne legyél már elfogult :D
Madrid szépen kihasználta a Valencia védelem nélküli játékát. Ma beverték a ziccerek nagy részét, míg a hazaiak kapu előtt teljesen impotensek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15502
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.20. 22:27:05

Mikaos írta: De tudom, hogy holnap az újságok ömlengeni fognak a kontra királyokról.
fehér balett... 8)

:D :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
PannaCotta
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.20. 22:07:47

2013.01.20. 22:25:35

A fociban bármi megtörténhet (Barcelona - Chelsea 2-2) 2012. április?

Még az is megtörténhet, hogy a világ legjobb csapata kikapjon attól a lesajnált Chelseatől, amelyet a Napoli elleni meccsen már a szimpatizánsok nagy része is temetett (én is).

Soha nem lehet százszázalékosan biztos a győzelem, se egy meccsen, se egy bajnokságban. Csak akkor, ha már az utolsó hármas sípszó is elhangzott....

herlius írta:
csababarca írta:
Zolee23 írta: 3 ponttal közelebb jöttek a Madridiak, még ezek után talán azt is elhiszik hogy közük van a bajnoksághoz.
Mivel csak 15 pont lesz a különbség,és van még 54 megszerezhető pont okkal el is hihetik...elég még 1-2szer bealudnunk mint tegnap,és lerontani a klasszikust,már bajban is lehetünk.


ezért is zavar a tegnap 0-2ről elbukott meccs.
Azért a mi botlásaink mellett még egy hibátlan tavaszi mérleg is kellene a Real-tól. Erre a két dologra így együtt azért elég kicsi az esély. Vannak ugyan meglepik a fociban, de ez már valóban földöntúli csoda kategória lenne. A mi srácaink sem felejtettek el focizni 1-2 hét alatt.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.01.20. 22:22:10

A csapatok miért nem jönnek rá, hogy nem szabad focizni a Madrid ellen? Mindegyik ebbe a hibába esik bele: próbálnak őszintén játszani, ezek a sunyi fővárosiak meg lekontrázzák őket.

Az eredmény nevetséges, nincs semmi különbség a két csapat között. De tudom, hogy holnap az újságok ömlengeni fognak a kontra királyokról.
Scumy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2007.01.04. 18:08:35

2013.01.20. 22:12:43

CsacsMate írta:
Scumy írta:Azért ez a 0-5 az elég csúnya :roll: Ráadásul volt pár RM gól, ami elég szépre is sikeredett.
Az az egy góljuk, ami nem kontra volt? :D
Jogos :lol: nekem akkor is tetszett
Válasz küldése