Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.01.13. 16:51:01

salas9 írta:A fehér balett oldala élőben ír az Aranylabda gáláról. Most volt a játékosoknak sajtókonferencia, és öröm volt olvasni, hogy mennyire foglalkoznak Messivel :lol:

Idézni elvileg nem szabad, de a 16:02-es és a 16:07-es hírt érdemes elolvasni, én jókat mosolyogtam :mrgreen:
Már megbocsáss, de sztem senkit nem érdekel különösebben egy Realos oldalon, hogy miket nyilatkozgat Messi meg Ribéry, így is le van fordítva 1-2 válasz, de sztem nem baj, hogy tőlük nincs lefordítva majdnem semmi, ez nem az nso, itt főleg CR a lényeg.
a 16:02essel nincs amúgy baj, ott a kérdező volt retard, a másikkal se értem mi a baj, lehet, hogy Messi keveset aludt az este :P

amúgy:
15:40 – A szabályok és a szavazás menete ismertetve van. A konferáló elmondja, hogy a meghosszabbított szavazás nem befolyásolta a végeredményt! Csak több szavazat érkezett! (további szabályzat ismertetés, a tavalyi blamák elkerülése miatt)
Szóval ez a FIFA álláspontja, erről a hosszabbításról.
madridista
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.13. 16:46:43

visca el barca írta:várjunk már. most akkor az aranylabda nem egy érdektelen valami? vagy az csak akkor van mikor nem zselé nyer? [-X

Ha az ő fiuk nyeri,akkor a legnívósabb elismerés ever.
Tehát ez az aranylabda az aranylabdák csúcsa lesz, a többi csak holmi előfutára volt a mai csúcsdíjnak, szóval Messi eddigi 4 abszolút elvitathatatlan aranybogyója sem ér annyit,mint amit az este átadnak...sajnálom is Messit,neki csak 4 van, a portugálnak meg már 2 is,ami akárhogy is számolok,messze több mint az argentíné :(

(ironia)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.13. 16:41:13

várjunk már. most akkor az aranylabda nem egy érdektelen valami? vagy az csak akkor van mikor nem zselé nyer? [-X
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.01.13. 16:19:52

A fehér balett oldala élőben ír az Aranylabda gáláról. Most volt a játékosoknak sajtókonferencia, és öröm volt olvasni, hogy mennyire foglalkoznak Messivel :lol:

Idézni elvileg nem szabad, de a 16:02-es és a 16:07-es hírt érdemes elolvasni, én jókat mosolyogtam :mrgreen:
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.13. 09:05:16

továbbra is tartom: a Real játékából Ancelotti visszafogta? (kevésbé teszi hangsúlyossá) a leghatékonyabb fegyvert a gyors-kreativ (min 3-4 támadós) kontrákat. ha van is, lassúbb és inkább irányul egy-egy emberre (C.R, Benzema,Bale) és így nem annyira hatékony. ez persze nekünk jó!! így eredményesebbek lehetünk velük szemben és ha kell a Liga nem is bízhatjuk ezt másra az az érzésem....
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.13. 02:28:42

Ha nagyon sarkos akarok lenni, akkor a Realnak nincs játéka, az AtMa-nak nincs padja.

Jobban kifejtve: A Real az egész idényben kb. 1 hónapot játszott jól, és az is nagymértékben Ronaldonak köszönhető (ha ő nem, más nem igazán lövi be). Annak a szakasznak pont semmi tétje nem volt, pontosabban megnyerték a hulla gyenge csoportjukat a BL-ben. Azóta semmi, gyakorlatilag. Az utóbbi 4 meccsükben simán benne volt, hogy pontot buknak, ne lenne több ilyen periódusuk a szezon végéig? Költői kérdés. Arról nem beszélve, hogy idén kb. 4x játszottak nagy csapat ellen (ATM, Juve 2x, Barca), egy meccset nyertek meg. Mondhatnók, hogy a rangadók a szerencsén is múlnak néha, de ha őszinték akarunk lenni, akkor kimondjuk, hogy egyik meccsen sem volt meg a játékuk, amivel nyerhettek volna. Ez még változhat, sőt, össze is állhatnak még tavaszra, oké, de jelen helyzetben nem mondanám, hogy a 3 pont ellenére (ezzel a játékkal és rezgő léccel) partiban volnának a másik kettővel.

Az AtMa nagyon jó csapat, tényleg, elképesztően össze vannak rakva stb. De. Simeone kb. 15-16 játékost használ rendszeresen, és az alap 11 nagyon sokat játszik. Nem létezik, hogy ne fáradjanak el a hármas terhelésben... Nincsenek is hozzászokva, nagyon nagy a tét, én úgy gondolom, hogy pusztán szívvel nem lehet végignyomni egy szezont, előbb-utóbb kelleni fognak a friss lábak is, és itt jön képbe az, amit Tata csinál, a rotáció.

Ha nagyjából elkerülnek minket a sérülések, de ha nem, akkor is jóval pihentebbek lesznek a játékosaink, mint az AtMa, de még akár a Madrid emberei, egész egyszerűen azért mert mély a keretünk. Otthon a kisebb csapatok ellen egy meccsen gyakorlatilag bárki játszhat, Messi kihagyta az ősz felét, a többiek benne vannak a rotációban, 3 egymást követő meccsen alig szerepel játékosunk, nem volt még ugyanolyan felállásunk a ligában, és mégis vezetjük azt. Nagyon sokat fog érni ez a dolog a szezon második felében, és ha ehhez hozzávesszük, hogy megvan a játékunk is (a Reallal ellentétben), én úgy vélem, hogy mi vagyunk a bajnokság esélyesei, hosszútávon mindenképpen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.13. 01:08:27

connor írta: Tavasszal döntő szerepe lesz annak, hogy ki meddig megy a BL-ben és mennyit tud tartalékolni a bajnokságra. Könnyen hoppon maradhat az a csapat, amelyik bár beáldozza a bajnoki teljesítményt a BL miatt, de végül nem nyeri meg azt sem.
Senki sem fogja beáldozni a bajnokságot, erről kár is beszélni. A Barca és a Real alapból nem tehet ilyet, ők az utóbbi jó pár évben a triplázásért indulnak neki a szezonnak. Az Atma pedig ki tudja, mikor jut el idáig és bőven van sanszuk legalább az elődontőig eljutni, amellett a pénzről sem szabad megfeledkezni.

Kicsit furcsa érzésem van. Annyira nem is bánt, hogy nyert a Real, mert amilyen a játékuk mostanában és ahogy most is nyertek bizakodásra ad okot. [-o<
Forca Barca!!!!
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.01.13. 00:52:20

Féltávnál ennyire szoros már régen volt a liga, főleg úgy, hogy több csapat is érdekelt. Ha pontos akarok lenni: legutóbb 2006/07-ben volt ilyen szoros féltávnál az állás és tudjuk mi lett a vége... Akkor a Barca állt elöl 39 ponttal, mögötte 2. és 3. helyen 38-38 ponttal a Sevilla és a Real Madrid, majd 36 és 35 ponttal a Valencia és az Atletico a 4. és az 5. helyen. Számomra az az idény, az az elbukott bajnoki cím a legfájóbb mióta klubfutballt nézek és szurkoló vagyok (2003 nyara).
Visszatérve az idei szezonra: nagyon kiegyenlített a verseny, sőt...
Ha a 3 nagy egymás elleni meccseit nézzük, akkor a Real áll a legrosszabbul két vereséggel, ráadásul az egyiket hazai pályán nyelték be. Az Atletico és a Barca fej-fej mellett, mert bár Madridból hoztunk el pontot, de tavasszal nekünk még mennünk kell a Bernabeu-ba, az Atletico pedig hazai pályán játszhat a Real ellen. A kis- és középcsapatok ellen viszont a Real Madrid áll a legjobban, mert két döntetlent leszámítva nem veszített pontot, az Atletico és a Barca viszont itt is fej-fej mellett áll 1 döntetlennel és egy vereséggel.
Tavasszal döntő szerepe lesz annak, hogy ki meddig megy a BL-ben és mennyit tud tartalékolni a bajnokságra. Könnyen hoppon maradhat az a csapat, amelyik bár beáldozza a bajnoki teljesítményt a BL miatt, de végül nem nyeri meg azt sem.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.12. 23:46:39

nem gond, nyerni kell az összes meccset, és a klasszikuson elég az x. :lol:
na jó, ki is lehet kapni, de csak 1 góllal és ne 1-0-ra, akkor az egymás ellenink vagy jobb lesz az idegenben rúgott gólok miatt, vagy egyenlő, de akkor gólaránnyal meg lehet tartani az első helyet.
azt hiszem. :mrgreen:
Zolee23
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2009.08.17. 22:27:25
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.12. 22:07:22

kb. az életemet rátettem volna hogy ilyen semmitmondó egy góllal fognak nyerni, pont akkor amikor a legjobban kell a győzelem.

jó lenne majd nem elchokerkedni a szezon második felét. mondjuk az atleticó lassan lefog szakadni szerintem, ők azért ennyire nem jók, feltehetőleg costa sem fog még 20-at vágni.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.12. 20:26:44

StickyFingaz írta:Megtehetné az Espanyol azt a szívességet,hogy hoz egy X-et a Real ellen.
Kb. leírtad, és rögtön vezettek. :mrgreen: Pepe.

Amúgy én már úgy vagyok vele egy ideje, hogy nem bízok soha pontvesztésben, mert egyrészt sokat bosszankodnék, másrészt nagyon nagy százalékban váratlanul vesztenek pontot, úgy értem a hozható, könnyebbnek tűnő meccseken...

Viszont a mezük, az elég trágya, bár nem tudom, hogy az elmúlt évek után megszólalhatok-e ez ügyben. :D
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.12. 20:25:11

Vezet a madrid a hentes góljával és meg is fogják nyerni mert ez az Espanyol az életbe nem rúg a madridnak gólt.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.01.12. 20:09:46

Megtehetné az Espanyol azt a szívességet,hogy hoz egy X-et a Real ellen.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.09. 18:08:40

zola8787 írta:Ha nem gond ide linkelem be ezt a gyöngyszemet:

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f" target="_blank ... -7-2306317

Na ez a nem semmi :lol: Basel a 7dik, Mu a 26dik :lol:

Csoda, hogy a Bayern megkapta az 1. helyet, de kérdem én, hogy a többi helyezést mi alapján sikerült összeállítani? Ebbe beleszámítanak a barátságos meccsen szerzett "pontok" is? :D:D
Ekkora baromságokat ritkán olvas az ember. Csak az elejéig néztem. A Real előrébb van, mint mi... Ha jól emlékszem tavaly nem nyertek semmit, nekünk vmi csoda folytán leesett egy bajnoki cím, a BL-ben ugyanakkor búcsúztunk. Idén ha nem csal az emlékezetem ismét mi vezetjük a bajnokságot, ők harmadikak... Vki nagyon sok pénzt kereshet ilyen értelmetlen listák felállításával...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
socio66

2014.01.09. 17:41:55

Ennek a szervezetnek a listái szolgálnak bármi célt azon kívül, hogy minden focis fórumon röhögjenek, vagy értetlenkedjenek rajta?
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 16:15:57

Gareth Tello írta:
(Az egyetlen jó dolog ebben a listában, hogy a Spurs az Arsenal előtt van. :mrgreen: )
Na, akkor ez a lista itt értékét is veszti... azt még lenyelem, h a Barca elött van a Real, akik tavaly nem nyertek semmit, vagy a Chelsea és az Atma, na de ez... :roll:

Az meg megint más, h OM nincs a legjobb 10ben... :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.09. 15:59:41

zola8787 írta:Csoda, hogy a Bayern megkapta az 1. helyet, de kérdem én, hogy a többi helyezést mi alapján sikerült összeállítani? Ebbe beleszámítanak a barátságos meccsen szerzett "pontok" is? :D:D
Ó, az IFFHS-sel nem kell foglalkozni. :lol: Régebben linkeltem tőlük pár hasonló listát a Nemzetközi labdarúgás topikba, vissza lehet keresgélni, ott is nagy marhaságokat hoztak össze.

Azért az a kolumbiai csapat befigyel a 14. helyen. :twisted:

(Az egyetlen jó dolog ebben a listában, hogy a Spurs az Arsenal előtt van. :mrgreen: )
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.09. 15:53:46

Ha nem gond ide linkelem be ezt a gyöngyszemet:

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... -7-2306317" target="_blank

Na ez a nem semmi :lol: Basel a 7dik, Mu a 26dik :lol:

Csoda, hogy a Bayern megkapta az 1. helyet, de kérdem én, hogy a többi helyezést mi alapján sikerült összeállítani? Ebbe beleszámítanak a barátságos meccsen szerzett "pontok" is? :D:D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.09. 15:43:04

recrea írta:Aki ezt végignézni innen, annak fizetek egy sört...

http://www.youtube.com/watch?v=4Wok4adYMrY" target="_blank
Kapva kaptam az ingyen sör lehetőségén erre meg... :)
:evil: oda írhattad volna kiről miről szól a vidi, biztos nem kattintottam volna rá. Növeltem a "nézettségét" ennek a homárnak.
Minden esetre fantasztikus teljesítmény el kell ismerni, és amilyen jó fizikai állapotban van még egy pár 100as biztos van benne.


Ezek is milyen hihetetlen statisztikák mind két játékostól, elképesztő.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.08. 18:16:22

Barcaman1993 írta:
maister6000cm3 írta: DE a legdurvább stat Ronaldo felé billen, igaz Messi több gólnál tart a ligában: 257 meccsen 223 gól ezzel szemben Ronaldo 152 meccsen 166 gólt jegyzett ezidáig és úgy tűnik most kezd csak igazán belelendülni...
Ja, csak Messi 17 éves kora óta lőtte ezeket a gólokat, amikor nem ment minden szezonban 30-40 gól fölé, Ronaldo ezzel szemben a karrierje csúcsán kezdett el termelni a Ligában. Nem kis különbség.
Igazad van, a 2009/10-es szezon óta (mióta Ronaldo spanyolhonba jött) Messi 148 meccsen 169 gólt lőtt, és a fene megint kijött, hogy Messi a jobb :D :D :D És ez komoly nem direkt volt, egyszerűen ez van :mrgreen:
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.01.08. 17:53:48

maister6000cm3 írta: DE a legdurvább stat Ronaldo felé billen, igaz Messi több gólnál tart a ligában: 257 meccsen 223 gól ezzel szemben Ronaldo 152 meccsen 166 gólt jegyzett ezidáig és úgy tűnik most kezd csak igazán belelendülni...
Ja, csak Messi 17 éves kora óta lőtte ezeket a gólokat, amikor nem ment minden szezonban 30-40 gól fölé, Ronaldo ezzel szemben a karrierje csúcsán kezdett el termelni a Ligában. Nem kis különbség.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.08. 17:50:20

Egy szó, mint száz ha szögre akasztották a stoplist lesz mit összefoglalniuk a sajtósoknak, Messinek meg tavasszal jöhet a 400-as videó :wink:

Ezek az összehasonlítgatások már teljesen olyanok, mint István vs Koppány esete :D

Különben is: Koppány volt az idősebb (itt Ronaldo), István nyert, ergó Messi a jobb, ebbe úgy gondolom senki sem köthet bele :D
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.01.08. 17:32:34

recrea írta:...
Nagy gólgyáros lett CR, ráadásul egy olyan poszton, ahol ezt nem könnyű kivitelezni, jó csata lesz köztük Messivel, például a BL örök-ranglistán, a spanyol bajnokságban nyilván nincs esélye a portugálnak, kíváncsi lennék, Messi mennyinél tart összesen, mikor jön róla is a 400-as videó.
Messi összesen eddig 375 gólnál jár (510 tétmeccsen) de ha a Barca C és B csapatotbeli meccseit nem vesszük figyelembe akkor 369 gól 488 meccsen. Ranaldo szerzett ugye 400 gólt (653 tétmeccsen) utóbbi 2 szezonnal többet tudhat maga mögött, 2 év múlva Messi talán előrébb jár majd gólokban, de mindkettő elképesztő statisztika.
DE a legdurvább stat Ronaldo felé billen, igaz Messi több gólnál tart a ligában: 257 meccsen 223 gól ezzel szemben Ronaldo 152 meccsen 166 gólt jegyzett ezidáig és úgy tűnik most kezd csak igazán belelendülni... A Bl-ben is elég szoros, bár ott Messi a termékenyebb 82/65 -> 101/60.

Egy szó, mint száz ha szögre akasztották a stoplist lesz mit összefoglalniuk a sajtósoknak, Messinek meg tavasszal jöhet a 400-as videó :wink:
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.08. 16:44:12

Real győzelemről: az első félidőben 20 percet láttam a meccsből, ennél többet nem is bírnék megnézni, mivel semmilyen módon nem kötődöm a csapathoz. Kicsit úgy éreztem, tehetetlen a Madrid, de tartották magukat úgy néz ki, és gólt így se kaptak. Viszont győztek, amit nem kell megmagyarázni, főleg 3-0 után. Ha objektíven nézzük a dolgokat, volt már párszor a szezonban, mikor nekünk is meg kellett izzadni, vagy mázlisak voltunk, pl. a Sevilla ellen, ahogy az előző szezonban is Thiago kezezése után.

Ronaldoról: a 400 gólja akárhogy is nézzük, nem akármi, mondom ezt úgy, hogy számomra sose volt egy atom különleges játékos, csupán egy gép, akibe bele van iktatva a tempó, az iram, a gól, meg a biciklicselek. Amit csinál, azt kétségtelenül a legjobban csinálja. Csak hogy ne maradjon ki az összehasonlítás, egy formában lévő Messihez hasonlítani nem hiszem, hogy ér, teljesen elfogulatlanul tudom mondani, hogy ő mindenkitől más kategóriát képvisel, ő maga a futball. Idén azonban egyértelműen fölé nőtt a portugál, ami betudható sok mindennek, Messi a sérülések, a formája, és még ki tudja mi miatt egyszerűen nem tudta felvenni vele a versenyt, az idei versenyfutást C. nyerte, meg a nyakamat rá, hogy az aranylasztit is.

Ami még kiderült:

A Real idén nem fogja tudni felvenni a versenyt a legjobbakkal, egy bajnoki címhez vagy BL-győzelemhez továbbra sem lesz elég ez a csapat.

(ez pedig nem Messin, vagy Ronaldon múlik)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.08. 16:42:46

Gareth Tello írta:
recrea írta:Mondjuk a sör és a real iránti szereteted miatt belőled is kinézem. :D
Sőt, én fizetek neked két sört, ha megengeded, hogy végignézzem a videót, méghozzá egymás után háromszor. Deal? :mrgreen:
Legyen, de csak mert jó fej vagyok....atya ég, ha ezt háromszor kéne végignéznem, három gólig bírtam.
Nagy gólgyáros lett CR, ráadásul egy olyan poszton, ahol ezt nem könnyű kivitelezni, jó csata lesz köztük Messivel, például a BL örök-ranglistán, a spanyol bajnokságban nyilván nincs esélye a portugálnak, kíváncsi lennék, Messi mennyinél tart összesen, mikor jön róla is a 400-as videó.
Válasz küldése