Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.01. 14:18:54

Cr tényleg egy tipikus atléta, de az ami régen jellemezte, látványos cselek, könnyed passzok már rég kivesztek a játékából.
Még ezt kommentálnám annyival, hogy akkortájt (lehet nem e sorok írója) , de általános vélemény pedig az volt, hogy haszontalan labda körülugrálások voltak csak azok a cselek...
Ami részben igaz is volt.. inkább csak arra akarok rávilágítani, hogy (CR valóban nem cselez már annyit hiszen célra és gólra törőbb lett a játéka..) általában ha egy vele ellenséges szurker negatívan nézi nyilván a körülötte zajló folyamatokat, viszont másik oldalról szemlélve látni, hogy azért ez a bizonyos letisztultabb játék mennyivel hasznosabb és ettől még CR játéka nem lett egysíkú közel sem aminek be van állítva. Van egy stílusa ez tény... ahogy minden játékosnak.

Messi játéka sem abból állt régen, hogy elhúzta a lasztit a védő mellett attól függetlenül, hogy fizikuma és alacsony súlypontja miatt ezt rengetegszer alkalmazta.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.01. 14:08:02

Egyik oldalnak sem adok igazat,mert nyilvánvalóan mindkét oldal lenézi az ellenfél sztárját(azok a divat fanok...),de mondjuk a másik oldal is teljesen lenézi Messit, és talán egymás hatására jöttek ezek a dolgok. Mindkettő játékos korunk egyénisége,ki-ki a maga müfajában,és ezt igy kell elfogadni. Azért utálni Messit,mert több aranylabdája van,az meg szerintem balgaság. Neki jobban kijött a lépés,ezért uafelonázni... nem kommentálom inkább. Nem az ő hibája,hogy rá szavaztak. De ugyanígy az egyéniségek közé sorolom Neuert is.Maga posztján a legjobb, a Bayernosok mégsem sírnak,hogy nem kapott aranylabdát.(hozzáteszem joggal,mert egy kapus nagyon ritkán kapja meg a bogyót,oda kell a csatárok,sztárok gyenge szezonja is)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.01. 13:52:54

Fuentealbilla írta: De ezért, CR-re azt mondani,hogy nem zseni meg ő csak egy robot meg kitenyésztett stb. kicsit , hogy is mondjam...
Egyetértek, szerintem úgy unbloc egy emberre nem lehet azt mondani, h gép, de főleg 'kitenyésztett'.. elég lekezelő.
Ugyanúgy CRnél is, amennyit ő tett azért, h odajusson ahol most van és egyesek elintézik azzal, h de ő csak egy gép... negyed ennyi kitartása sincs sok embernek vagy talán mondhatnám az emberek nagy százalékának.
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.01. 13:24:59

Cristiano Vs Messi

Nos..

Sok mindent lehetett itt olvasni az elmúlt oldalakon melyik, hogyan,merre,meddig...

De ezért, CR-re azt mondani,hogy nem zseni meg ő csak egy robot meg kitenyésztett stb. kicsit , hogy is mondjam...
Ez a manus rengeteg zseniális mozdulatot mutatott már a pályán... lehet összekevertétek Gareth Bale-el... talán őrá igazak ezek az állítások. Mondjuk a kitenyésztett éppen rá sem.. Egyesek kicsit fogalomzavarban vannak úgy hiszem.

Bele nem akarok folyni csak gondoltam hátha pár véleményt még elősegítek ezzel a hozzászólással :)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.31. 23:28:42

Chino írta:
Zozzy 5 írta:
Hegyi Ivánt lehet jogosan fikázni olykor, de ezt múltkor nagyon jól eltalálta szerintem: "Messi és Neymar játszani szeret, Ronaldo meg nyerni". Hát igen, ez az az óriási különbség ma a két világklasszis között, ami miatt többek között jóval előrébb tartanak fehérék, és Real-Barca tükörsima 3-1...Hozzáteszem, nálunk ez a játszani-nyerni különbség az előbbi dominanciájával a kulcsembereinkre általánosságban jellemző.
Mondjuk Neymarra sokmindent lehet mondani, de hogy ő csak játszani szeret és nem nyerni... Hát ez elég fals.
Cr tényleg egy tipikus atléta, de az ami régen jellemezte, látványos cselek, könnyed passzok már rég kivesztek a játékából. És rúghat 100+ gólt szezononként nem lehet zseninek nevezni, egy gép és annyi.Az viszont nekem szembetűnő, hogy mindenki nyomja róla, hogy gólgép stb., viszont (nem akarok itt penaldozni, vagy hasonlók), ha a büntetőit kivesszük Neymar ott lohol a nyakában, akiről hasonló jelzőt még nem hallottam. Ráadásul úgy, hogy ott van még Messi is 7 góllal, tehát nem rá van kihegyezve minden, míg a Realnál a góllövőlista másodikja Bale 4!!! találattal. Nem akarok elvenni semmit az érdemeiből, de szerintem tényleg max. 2-3 éve van. Nagyon hirtelen fog megkopni fizikálisan, akkor pedig nem lesz mivel ezt kompenzálni.
Messi esetében ez más. Lehet, hogy hamarabb "öregedik ki" és közel sem lesz ugyanaz, de a képességei jó ideig szinten tarthatják.
Gyanús, hogy azért változott már a szerepköre is, mert ott elől nem képes azt hozni, amit 2-3 éve, ezen a poszton viszont nagyon hasznos a csapat számára.

Ez a tükörsima 3:1. #-o El lehet keseredni, de azért ne túlozzunk már ennyire.
Nekem eddig Neymarról sem az jött le, hogy ha nem megy a szekér, akkor ő abba belebetegszik. Messivel kapcsolatban szerintem egyáltalán nem kérdés, hogy ő különösebb lelki seb nélkül továbbra is a világ legjobbjának tartja magát, akár 1-0 ide vagy fordítva. Neymar talán jobban megy az eredményért, de többnyire, amikor a csapatnak nem megy, akkor ő is beleszürkül, és én nem látom rajta, hogy ez neki mennyire fájna. CR nárcizmusa sokkal érzékenyebb a vereségre, szüksége van a környezet megerősítésére, ezért kirakja a belét. Messi leszarja, hogy mit gondolnak róla, a saját szemében ő a numero uno, neki ez elég és ezen nem nagyon változtat az, hogy kikaptunk 3-1re.

Azt, hogy mi lesz 2-3 év múlva, szerintem inkább hagyjuk. Gőzünk nincs, találgatás.

Egyébként én nem keseredtem el, de közünk nem volt kb. a 10 perctől a meccshez. Ez pontosan az a meccs volt, ahol a középutas látásmód mellébeszélés, legalábbis szerintem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.31. 18:40:07

bence-barca írta:
ZBarca írta: Akkor inkább kijavítom magam, a cselei egy része bejön. És én igazából elismerem Roncit, de az oldalvonal melletti biciklicselekkel nem szokott sokra menni. :twisted:
Basszus, nehogy már az legyen a baj, h cselezgetik. :D
Pont nekünk, akik a spanyol foci mellett tesszük le a voksunkat, kellene azt mondani, h milyen szép cselek. Értem én, h megcsinálja a biciklit és ha hátrapasszolja vagy nem lesz gól mondhatni nem ért semmit, de hát akkor a cselek 95%a ilyen. Neymar, Messi mind nyomatja a cseleit mégse lesz mindig belőlük semmi. Akkor Neymar esernyője is értelmetlen vagy Messi szlalomja, amiután mondjuk nem tud megjátaszani senkit elől és hátrapasszol? Ezek a cselek nem mindig arra mennek, h gól legyen belőle. Hanem, hogy színezzék a játékot, ezért szép. Legyen az egy biciklicsel CRtől, Neymartól vagy Munaintól.
Szerintem és ezt tényleg nem támadólag írom, csak annyian mondják ezt és én sose értettem. Tipikus, ha itt csinálná ezeket a cseleket úgy olvadnának el egyesek, mint most Neymar finomságainál. :D
Én tényleg nem akarom Cr-t szapulni vagy bármilyen érdemét elvonni, de hasonlítsd össze a korábbi Cr-t és a mostanit. Kihangsúlyozom nem azért írom mert Madridban játszik, de még a manchesteri évei alatt öröm volt nézni a játékát. Látványos volt és könnyed, a válogatottban szintén. Ez mára, ha lehet ilyet mondani, leegyszerűsödött, gépiessé vált. Tisztelem az elszántságát és profizmusát (bár néha ez már negatív irányba megy át) viszont én sokkal szívesebben látnék egy olyan CR-t, aki tényleg "játszik".
Messi játéka visszaesett, de várható volt, hogy nem lehet ugyanazt a színvonalú szintet hozni 8-10 év után is. Ennek ellenére még mindig ott van az első-második (ez úgy gondolom szimpátia kérdése) helyen. Az a játékintelligencia, és kreativítás még mindig ott van benne. Nem pörgeti a f...-án a labdát, sosem volt ilyen, de azok a szólók, védelem mögé bepöckölt labdák a szememben többet érnek, mint a biciklicsel és futok utána.
Nyilván lehet youtube videokat hozni, hogy Cr is csinál szép cseleket, de kb ugyanannyit lehetne (ha a realt nézzük) Modric-tól vagy Kroos-tól is.
Arról pedig annyit, hogy ha ezeket a cseleket nyomná itt elolvadnánk csak Alexist tudom felhozni. Ő is kb. ugyanezeket csinálta csak nem voltak meg azok az adottságai hozzá, mint a portugálnak. És nem emlékszem, hogy itt olvadoztunk volna.

Én amúgy Neymaron érzem, hogy akár 1-2 éven belül befogja, akár meg is előzi az eddigi két letaszíthatatlant. Látszik a folyamatos fejlődés rajta, már az eredményességére sem lehet panasz. Mind a klub, mind a válogatott teljesítménye egyre jobb. Remélem nem reked meg és tovább megy ezen az úton, de azért az már elmond valamit róla, hogy 21-22 évesen már szinte a hátán viszi a világ egyik legerősebb válogatottját.

Amúgy meg, hogy a látványos játék vagy ez az "egyszerűbb", de profi teljesítmény ér többet csak egy kérdést tennék fel. Kire fognak emlékezni jobban és ki lesz az akit magasabb szinten fognak emlegetni Ronaldinhot vagy Cr-t? Szerintem (elfogultság nélkül) 10-ből 8 ember a brazilt mondja majd. Pedig hány évet volt a top-on? Kettőt? És Cr? Nyolcat-tízet?
Ez igazán a lényeg. Hajára kenheti az Aranylabdáit, Messivel együtt. De van egy olyan érzésem, hogy 5-10 év múlva kettőjük közül is inkább az argentint fogják a nagyobb játékosnak titulálni.
És komolyan nem azért írom, mert nem becsülöm vagy lenézem Cr-t, biztos, hogy őt is a legjobbak között fogják majd emlegetni, de úgy sejtem inkább a statisztikái miatt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.31. 17:59:35

Bob_Marley írta:Nem akarok beleszólni túlzottan, de az alap koncepció az volt, hogy Ronaldo 2-3 éven belül kipukkad. Szép és jó, amit írtok Messiről, egyből beugrik egy brazil emberke, aki lehet szereti a focit csak már nem bírja a tempót és rég leépült.
Én nem Ronaldot akarom védeni, vagy Messit szapulni az alap az volt, hogy Ronaldo nem hiszem hogy ne lenne még top játékos pár év múlva is. Messire meg jól írta valaki, hamarabb fogja megunni az egészet.

Az én szememben sokkal többet ér ha valaki kőkemény munkával jut el oda ahova, mintsem annál "kiábrándítóbb" nincsen, hogy valakinek minden adottsága megvan, s elcseszi az egészet. Messi nem ezen az úton van félre értés ne essék, de ha hozzáállást kellene összehasonlítani, akkor Ronaldo előrébb tart. És emiatt is gondolom, hogy tovább is fogja bírni.
Lehet, hogy tovább fogja bírni, de a zsenikre mindig emlékezni fognak, még arra a kis brazilra is, aki "nem bírja a tempót és rég leépült". Hosszú évek múlva is emlékeznek a megoldásaikra, a cseleikre és góljaikra, a szorgos "terminátoroknak" meg maradnak a csúcsok és a tudat, hogy 3 szor annyi munkával sem vitte többre, mint az előzőek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2014.10.31. 17:38:45

És ha majd a fizikális tulajdonságai hanyatlani kezdenek CR-nek, marad a nevetséges pozőrködés. Hihetetlen gyorsasággal fog esni az ázsiója, amint nem megy erőből a foci. Messi még akkor is vígan elosztogatja a meccsenkénti 5-6 gólpasszát.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.10.31. 17:38:20

Nem akarok beleszólni túlzottan, de az alap koncepció az volt, hogy Ronaldo 2-3 éven belül kipukkad. Szép és jó, amit írtok Messiről, egyből beugrik egy brazil emberke, aki lehet szereti a focit csak már nem bírja a tempót és rég leépült.
Én nem Ronaldot akarom védeni, vagy Messit szapulni az alap az volt, hogy Ronaldo nem hiszem hogy ne lenne még top játékos pár év múlva is. Messire meg jól írta valaki, hamarabb fogja megunni az egészet.

Az én szememben sokkal többet ér ha valaki kőkemény munkával jut el oda ahova, mintsem annál "kiábrándítóbb" nincsen, hogy valakinek minden adottsága megvan, s elcseszi az egészet. Messi nem ezen az úton van félre értés ne essék, de ha hozzáállást kellene összehasonlítani, akkor Ronaldo előrébb tart. És emiatt is gondolom, hogy tovább is fogja bírni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2014.10.31. 17:39:27-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.10.31. 17:32:15

Balinho írta:...
Én is tisztelem Ronaldot emiatt - hogy soha nem adta/adja fel - , de nem ezért nem szeretem, hanem mert ahogy Normandia is írta; számára a futball már egy vérre menő verseny és pont ebben különbözik tőle Messi; neki nem az a fontos, hogy a legjobb legyen, hanem hogy élvezze a játékot. És pont ezért nincs CR-nek 4 aranylabdája és nem lesz sose, mert ő egy gép, az egoizmus megtestesítője.
Megértem, ha van aki szereti/olyan akar lenni mint ő. De sajnos a portugált már felemésztette a rivalizálás, ezért nem lesz sohasem minden idők legjobbja. A korszakos zseniknek mindig is a futball szeretete volt a fontos, nem az "Én vagyok a legjobb!" szlogen.
Egy szóval Messi számomra örök időkre jobb lesz Ronaldonál a fenti indokok miatt. Elismerem a portugál munkáját és kitartását, de viselkedését nem.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.10.31. 17:09:07

Balinho írta:
ZBarca írta:
Chino írta:...
Teljes mértékben egyetértek.

Ronaldo nem azért tart itt, mert olyan nagyon tehetséges (tényleg tehetséges, csak nem annyira, mint Messi), hanem mert nagyon sokat dolgozott. Messi viszont a kisujjából kirázza azokat a dolgokat, amiket CR éveken át gyakorolt.
Akkor viszont azt mondom, hogy ezek alapján nem Ronaldo az igazi példakép! Aki minden fiatal számára bizonyítja, hogy hiába nem vagy ösztönös zseni, de kitartó munkával, alázattal, akarattal, becsvággyal, a soha meg nem elégedéssel eljuthatsz bármeddig? Lehetsz akár jobb, mint a világ legjobbja, az ösztönös géniusz!?

Sok minden van ami miatt nem állhatom, a gesztusai, a manírjai, pózai, az hogy hogyan viseli a vereséget, még kevésbé hogy hogyan viseli a sikert. De a fent leírtak miatt örökké tisztelni fogom. Messit lehet bálványozni, de olyanná sosem válhat egy átlagember, mint ő.

CéRó-vá lehet válni, csak senki ember fia nem tesz meg annyit ezért mint ő. És szemben Messivel, rajta amikor nem ment az látszódott, hogy a büdös életbe akkor is visszajutok a csúcsra, ha beleszakadok. Egy Messin vagy egy Ronaldinhon nem lehetett érezni hogy belehalnak ha csak másodikak.

Na hogy ez aztán jó-e, meg hogy az egész út közben Ronaldoban mennyi feszültség gyűlik fel és aztán tör ki és ölt testet szánnivaló gesztusokban (a legkisebb részsikerek és kudarcok idején), az más kérdés. Viszont Ronaldo most a világ tetején van. Ezt szerintem el kell ismerni. Megérdemelte, mert megdolgozott érte, Messinél meg annak kell örülni, hogy végre több km-t tesz meg egy meccsen, mint a kapusok.
Azt kell megérteni, hogy Messi ezt az egészet örömből a játék szeretetéből végezte, végzi és fogja végezni és nem azért, hogy az 5. aranylabdára hajtson.
Abban neked teljesen igazad van, hogy CR hihetetlen munkával, célratöréssel és akarattal jutott oda, ahová Messi a tehetsége és játékszeretete okán és az is valószínű, hogy Messi ugyanezek tulajdonságokkal soha sem került volna oda ahová, mert Ő ösztönlény, Ő magáért a játékért él. Minden amit csinál a pályán akkor ott dől el abban a másodpercben, semmi előre kiszámítás, ezért olyan nehéz kiszámítani még most is 10 év után. CR-t kilehet ismerni, csak ő olyan fizikális fölényben van legtöbbször, hogy nem sokra mennek vele a védők.
Én emlékszem a fiatal Ronaldóra, amikor még többet adott ösztönösen a pályán, ami mára teljesen eltünt belőle. Sokszor néztem miatta meccseket és szurkoltam neki. Mára egy géppé vált, akinek egy célja van, a legjobbá válni és megelőzni Messit. Ez már nem a fociról szól, hanem a csúcsok döngetéséről, önzésről, magamutogatásról. Ez a Ronaldó már régen nem tetszik és nem azért mert a Madridba játszik.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.10.31. 13:51:29

ZBarca írta:
Chino írta:...
Teljes mértékben egyetértek.

Ronaldo nem azért tart itt, mert olyan nagyon tehetséges (tényleg tehetséges, csak nem annyira, mint Messi), hanem mert nagyon sokat dolgozott. Messi viszont a kisujjából kirázza azokat a dolgokat, amiket CR éveken át gyakorolt.
Akkor viszont azt mondom, hogy ezek alapján nem Ronaldo az igazi példakép! Aki minden fiatal számára bizonyítja, hogy hiába nem vagy ösztönös zseni, de kitartó munkával, alázattal, akarattal, becsvággyal, a soha meg nem elégedéssel eljuthatsz bármeddig? Lehetsz akár jobb, mint a világ legjobbja, az ösztönös géniusz!?

Sok minden van ami miatt nem állhatom, a gesztusai, a manírjai, pózai, az hogy hogyan viseli a vereséget, még kevésbé hogy hogyan viseli a sikert. De a fent leírtak miatt örökké tisztelni fogom. Messit lehet bálványozni, de olyanná sosem válhat egy átlagember, mint ő.

CéRó-vá lehet válni, csak senki ember fia nem tesz meg annyit ezért mint ő. És szemben Messivel, rajta amikor nem ment az látszódott, hogy a büdös életbe akkor is visszajutok a csúcsra, ha beleszakadok. Egy Messin vagy egy Ronaldinhon nem lehetett érezni hogy belehalnak ha csak másodikak.

Na hogy ez aztán jó-e, meg hogy az egész út közben Ronaldoban mennyi feszültség gyűlik fel és aztán tör ki és ölt testet szánnivaló gesztusokban (a legkisebb részsikerek és kudarcok idején), az más kérdés. Viszont Ronaldo most a világ tetején van. Ezt szerintem el kell ismerni. Megérdemelte, mert megdolgozott érte, Messinél meg annak kell örülni, hogy végre több km-t tesz meg egy meccsen, mint a kapusok.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.10.31. 13:27:46

bence-barca írta:...
Engem nem érdekel, ha csinálja, csak szerintem felesleges. :D De igaz, ha Neymar v. Messi cselei tetszenek, akkor Roncié miért nem. Nos a válasz egyszerű; eléggé elfogult vagyok Messiék felé. :D
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.31. 13:18:23

ZBarca írta: Akkor inkább kijavítom magam, a cselei egy része bejön. És én igazából elismerem Roncit, de az oldalvonal melletti biciklicselekkel nem szokott sokra menni. :twisted:
Basszus, nehogy már az legyen a baj, h cselezgetik. :D
Pont nekünk, akik a spanyol foci mellett tesszük le a voksunkat, kellene azt mondani, h milyen szép cselek. Értem én, h megcsinálja a biciklit és ha hátrapasszolja vagy nem lesz gól mondhatni nem ért semmit, de hát akkor a cselek 95%a ilyen. Neymar, Messi mind nyomatja a cseleit mégse lesz mindig belőlük semmi. Akkor Neymar esernyője is értelmetlen vagy Messi szlalomja, amiután mondjuk nem tud megjátaszani senkit elől és hátrapasszol? Ezek a cselek nem mindig arra mennek, h gól legyen belőle. Hanem, hogy színezzék a játékot, ezért szép. Legyen az egy biciklicsel CRtől, Neymartól vagy Munaintól.
Szerintem és ezt tényleg nem támadólag írom, csak annyian mondják ezt és én sose értettem. Tipikus, ha itt csinálná ezeket a cseleket úgy olvadnának el egyesek, mint most Neymar finomságainál. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.31. 13:10:49

ZBarca írta:Akkor inkább kijavítom magam, a cselei egy része bejön. És én igazából elismerem Roncit, de az oldalvonal melletti biciklicselekkel nem szokott sokra menni. :twisted:
Ez igaz, de azokról meg már szinte teljesen leszokott. Mint ahogy Neymar is nálunk visszafogja magát a Santosos énjéhez képest - bár én szeretem ha csinálja, szóval nem zavar amikor kijön a latinos vére.. :D
Cseri írta:egyszerűen az ösztönössége,játékintelligenciája, komplexitása miatt. Játéka kevésbé van kiélezve a fizikai aspektusra, és kevésbé poszt specifikus.
Ezek Dinhora is mind igazak voltak, aztán nézd meg hol van most. Messi játékán tavaly már érzékelhető volt a visszaesés, láthattuk milyen, amikor nincs nagyon kedve játszani - hál istennek idén kb 3 szinttel feljebb kapcsolt -, akkor nem megy sokra az ösztönösségével, mert egyszerűen a mai fociba ez önmagában kevés.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.10.31. 13:03:25

palesz77 írta:...
Akkor inkább kijavítom magam, a cselei egy része bejön. És én igazából elismerem Roncit, de az oldalvonal melletti biciklicselekkel nem szokott sokra menni. :twisted:
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.10.31. 13:01:02

Leszögezem,nem értek a focihoz,csak szeretem. Én máshogy látom -bár ez már lassan off, vagy a topicot kellene átkeresztelni Messi vs.C.Ronaldora- :) Meglátásom szerint Messi lesz tovább a csúcson egyszerűen az ösztönössége,játékintelligenciája, komplexitása miatt. Játéka kevésbé van kiélezve a fizikai aspektusra, és kevésbé poszt specifikus. Eltudom képzelni,hogy Ő lesz a Barca Totti-ja "idősebb" korára. Mind amellett,hogy szerencsések vagyunk,hogy egyidejűleg láthatjuk ezt a két csodálatos sportembert a pályán.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.31. 12:54:55

Lego írta:...
Ronaldot sokan hajlamosak úgy kezelni, hogy egy nem annyira tehetséges játékos, csak a sok munka miatt jutott el eddig. Pedig ez egyáltalán nem igaz, bazi tehetséges ő is, csak mellé még olyan mentalitás is párosult, hogy ezáltal szinte mindenki fölé nőtt - egyedül Messi tartja vele a lépést. De átlagos hozzáállással se lenne kutyaütő, egy Ibra szintű top player lenne, aki húzóembere csapatának, csak nem rúgna 50-60 gólokat egy szezonban, hanem "csak" 30-at mondjuk.
ZBarca írta:Ez is igaz, tényleg látványosak a cselei, csak ma már ezekkel nem megy sokra.
https://www.youtube.com/watch?v=f3-Q977tNrw
https://www.youtube.com/watch?v=ckgdsi_3hNM
https://www.youtube.com/watch?v=8tK-dEkbzv0

Most ez csak három volt a közelmúltból amikre még én is emlékszem, azért tud ő még cselezni ha akar. Vannak az öncélú mozdulatai néha, de nem csak azokat tolja.

És most a félreértés elkerülése végett, nem kedvencem CR, de attól még nem értem, hogy miért esik sokaknak nehezére elismerni, hogy jelenleg a legszűkebb elit tagja, és nem csak azért, mert a kicsiket megszórja. Egy elit focista profi hozzáállással, nem tudom minek kell lehúzni - ezek olyanok, mint amikor a túloldalon olyat mondanak, hogy Messi csak Xavi és Ini miatt volt jó, meg hogy folyton szerencséje van, hogy elé pattan a labda, és ezért rúg sok gólt..

más:
Egy kis lélekjavító így kora délutánra! 8) Remélem a mostani triónk is ilyen jól fog majd működni ha összeszoknak, akkor aztán lenne itt foci.. :D
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.10.31. 12:27:58

ZBarca írta:
Chino írta:...
Teljes mértékben egyetértek.

Ronaldo nem azért tart itt, mert olyan nagyon tehetséges (tényleg tehetséges, csak nem annyira, mint Messi), hanem mert nagyon sokat dolgozott. Messi viszont a kisujjából kirázza azokat a dolgokat, amiket CR éveken át gyakorolt.
Ezt kifejtenéd részletesebben, hogy mik azok a tulajdonságok amit Messi simán kiráz a kisujjából és amihez Ronaldonak évek kellettek?

Amúgy a tehetséges jelzőt hagyjuk meg a még nem teljesen kiforrott játékosoknak, Messi és Ronaldo tettek már le annyit hogy ne Munir kategóriájába essenek...
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.10.31. 12:05:38

Chino írta:...
Teljes mértékben egyetértek.

Ronaldo nem azért tart itt, mert olyan nagyon tehetséges (tényleg tehetséges, csak nem annyira, mint Messi), hanem mert nagyon sokat dolgozott. Messi viszont a kisujjából kirázza azokat a dolgokat, amiket CR éveken át gyakorolt.
szarvasember írta:jo ha bejön 2-3 csel az is értelmetlen mert csak látszatra szép és nem hasznos.
Ez is igaz, tényleg látványosak a cselei, csak ma már ezekkel nem megy sokra.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.31. 11:57:15

Annyit azért hozzátennék, hogy nem hinném, hogy ilyen genetikával és edzésmunkával, tudatossággal nagyon megkopna 30 után is. Miért esne vissza látványosan a gyorsasága is? Jó értem én, hogy a sorozatterhelés más, de azért nem 30 évesen fog látványosan visszaesni ő sem.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.31. 11:50:47

Zozzy 5 írta:
Hegyi Ivánt lehet jogosan fikázni olykor, de ezt múltkor nagyon jól eltalálta szerintem: "Messi és Neymar játszani szeret, Ronaldo meg nyerni". Hát igen, ez az az óriási különbség ma a két világklasszis között, ami miatt többek között jóval előrébb tartanak fehérék, és Real-Barca tükörsima 3-1...Hozzáteszem, nálunk ez a játszani-nyerni különbség az előbbi dominanciájával a kulcsembereinkre általánosságban jellemző.
Mondjuk Neymarra sokmindent lehet mondani, de hogy ő csak játszani szeret és nem nyerni... Hát ez elég fals.
Cr tényleg egy tipikus atléta, de az ami régen jellemezte, látványos cselek, könnyed passzok már rég kivesztek a játékából. És rúghat 100+ gólt szezononként nem lehet zseninek nevezni, egy gép és annyi.Az viszont nekem szembetűnő, hogy mindenki nyomja róla, hogy gólgép stb., viszont (nem akarok itt penaldozni, vagy hasonlók), ha a büntetőit kivesszük Neymar ott lohol a nyakában, akiről hasonló jelzőt még nem hallottam. Ráadásul úgy, hogy ott van még Messi is 7 góllal, tehát nem rá van kihegyezve minden, míg a Realnál a góllövőlista másodikja Bale 4!!! találattal. Nem akarok elvenni semmit az érdemeiből, de szerintem tényleg max. 2-3 éve van. Nagyon hirtelen fog megkopni fizikálisan, akkor pedig nem lesz mivel ezt kompenzálni.
Messi esetében ez más. Lehet, hogy hamarabb "öregedik ki" és közel sem lesz ugyanaz, de a képességei jó ideig szinten tarthatják.
Gyanús, hogy azért változott már a szerepköre is, mert ott elől nem képes azt hozni, amit 2-3 éve, ezen a poszton viszont nagyon hasznos a csapat számára.

Ez a tükörsima 3:1. #-o El lehet keseredni, de azért ne túlozzunk már ennyire.
Forca Barca!!!!
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2014.10.31. 11:44:59

Nyilván elfogult vagyok de mire kell még itt is dicsőíteni CR-t? A pályán a játékhoz nem tesz hozzá sokat jo ha bejön 2-3 csel az is értelmetlen mert csak látszatra szép és nem hasznos. Az hogy majdnem minden meccsen berúgja a 11eseket meg a szezonba rúgott eddig 2 értelmes gólt a büntetőkön kívül sztem nem nagy szám.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2014.10.31. 11:22:11

Egyébként meg nyerhet CR bármennyit, nekem egy kitenyésztett droid lesz, klasszis játékos, de Messi zseni. Van különbség.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.31. 11:13:28

Ez általánosságban, örökérvényűen igaz a latinos focit játszó, ösztönös zsenikre. A profi fociban levő ütközéseket, alattomos becsúszásokat idő után megunják. Ronaldinho is elvan azzal, hogy nem támadják le, hanem kezedcsókolnak neki, még talán fel is sz.ják az öltözőben meccs után, annyira tisztelik. :D Ami jogos is, csak helyén kell kezelni a dolgokat. Nemhiába van az, hogy a ligetben mindenkit szétalázó "brazilok" egy csapatban sem állják meg a helyüket. Nincs alázat, s fizikális játékkal őket is simán meg lehet verni. (nem is nagyon szoktak ellenünk nyerni :twisted: )
Na, de ez már off. Csak a tehetséghez kapcsolódik.
Kép
Válasz küldése