Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.01. 16:25:36

Raúl egy idol volt, igazi példakép, Ronaldo a viselkedése miatt nem az, csak egy gólgép. Én annak idején bálványoztam Raúlt, szerintem játékosként is különlegesebb volt CR7-nél, de ez legyen az én véleményem. Mindenesetre a portugál eszméletlen módon ontja a gólokat, mint aki erre született, megérdemli, hogy ott tart, ahol. Nagyon keményen dolgozik érte.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.01. 16:07:37

Chino írta:És megkockáztatom Neymar is közel érhet ehhez a rekordhoz
nem igazán értem miről beszélsz ebben a bekezdésben, cuncus a real gólrekordját döntötte meg...nehezen hiszem h messi meg neymar eléri :D :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.10.01. 15:33:30

Chino írta: Nem láttam Raul minden meccsét, de egyszer sem rémlik, hogy ha egy másik csapattárs lőtt volna gólt, ne ment volna oda hozzá és nem örült volna szívből vagy éppen sértődötten sétált volna vissza.
Mert Raúl jobban szerette a klubbot,mint önmagát. Madridista volt. Cr sosem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7463
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.01. 15:20:54

Kovbal88 írta:
noname írta:A Real eddig alig találkozott komolyabb csapattal. Az Atletico még nem állt össze, de garantáltan a lábukat lefutják.

Szerintem szoros meccsen az Atletico nyer vagy egál.
Szerintem még nem jó a Real, nem tudom összeállnak-e vagy sem, de nem jellemző rájuk, hogy egy gólt rúgnak meccsenként vagy éppen kettőt. Viszont az Atletico meg esik szétfele, inkább fogadnék a Realra mint ellene.
Cr-től nem lehet elvitatni ezt a teljesítményt, emberfeletti ez tény. Ugyanakkor a Realban sokkal inkább "alájátszottak", mint mondjuk Raúlnak vagy épp Messinek. Még egyszer mondom, hogy miindennek ellenére megérdemli a gratulációt, az már más kérdés, hogy egy antipatikus, nagyképű és egoista játékos. Nem láttam Raul minden meccsét, de egyszer sem rémlik, hogy ha egy másik csapattárs lőtt volna gólt, ne ment volna oda hozzá és nem örült volna szívből vagy éppen sértődötten sétált volna vissza.
Egy focistánál -legalábbis számomra- ahhoz, hogy mennyire fossa gólokat szorosan hozzátartozik a pályán való magatartása is. És lehet, hogy ezt a gólörömöt védjegyévé találta ki, de akkor is visszataszító. Még ha 30-ról tekerné be a pipába és így örülne akkor talán megértem, de, hogy minden találatánál...

És nem az irigység szól belőlem, főleg úgy, hogy szerintem tiszavirág életű lesz, mert Leonak lesz kb. + 1,5 -2 éve, hogy megdöntse a rekordját és inkább legyen egy olyan játékosunk, aki bármikor hátára tudja venni a csapatot és legalább annyit tus hozzátenni a játékhoz, mint a góllövéshez. Mert ismerjük el, Leonak nem csak a góljai hiányoznak.
És megkockáztatom Neymar is közel érhet ehhez a rekordhoz, (a nem lép Ronaldinho "örökébe") mert pár éven belül, már Cr nem lesz tényező, Messi pedig ki tudja meddig tudja tartani ezt a szintet. Amellett olyan élcsapatokhoz kerülhet, ahol ő a No. Persze ez csak fikció és nem lehet tudni mi lesz itt 3-4 évvel később.

Ennek ellenére megérdemli a gratulációt Cr., de ha nem jön közbe egy igazán komoly sérülés Messi könnyen megdöntheti ezt. Ez valószínűleg most bukott, mert pont a csoportkörökben tudja a játékos "megszedni" magát góllövés terén, ami Messinek elment. Egy Bate oda-vissza hozhat pár gólt.
Ezt most kizárólag a Bl-re értve.
De kiemelem, hogy olyan-amilyen, de jár a gratuláció Cr-nek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.01. 15:15:03

Hétvégén nekünk nagyon jól jönne ha ikszelnének a madridi rangadón egymással a felek. Ronaldo-nak grat, tényleg nem semmi, amit elért, viszont attól még ugyanaz igaz rá mint mindenkire. Érinthetetlen és pótolhatatlan játékos nincs. Itt is ugyanez lejátszódik mikor valaki meri Messit kritizálni, vagy pl mikor századjára se sikerült megérteni, hogy pl én nem eladnám, de ha jönne egy nagyon nagy összeg, akkor simán elgondolkoznék, hogy megéri-e eladni. Ugyanúgy ahogy Ronaldo is remek focista, Messi is egy remek focista, de nem ők a Real Madrid vagy éppen a Barcelona. Vannak ellenpéldák is, de mindig a brazil Ronaldo-t tudom erre felhozni. Az egész világ kiakadt, hogy eladtuk és jaj Istenem mi lesz elment majd 40 gól...Köszöntük szépen és megnyertük a bajnokságot a következő években. És ebben a játékban ez számít, nem az hogy ki lövi a gólt meg mennyit lő, hanem hogy a végén ki nyer és ki fotózkodik a kupákkal. Ott van Ronaldo, tényleg űr statokat hozott, s hozza a mai napig is, de szerintem nincs ember a földön, aki ne cserélné be a 300+ gólját egy bajnoki címre. És hat év alatt egy bajnokságot nyertek vele, s ez számít igazán. Ez nem ellene szól vagy levon az értékéből, de ez is mutatja, hogy egy csapat nem egy emberes csapat. És nem szűnik meg a világ ha Ronaldo elmegy vagy Messi elmenne.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.01. 15:12:13

Még csak utolérte Raúlt.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.01. 14:10:19

Ilyenkor örüljünk h a náluk Ronaldo, nálunk Messi van a rekordkönyvekben. Meggyőződésem h a legtöbb madridista is a lelke mélyén szégyelli azt h egy ilyen ember a gólrekorderük.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.01. 12:37:19

Nálam Messi a No.1 all time, de aki a mai modern fociban egy Real Madridban 6 év alatt több golt lő mint ahány meccse volt arra nincsenek szavak. Elképesztő és felfoghatatlan.

Amúgy erről az ősmajmos gólörömről tényleg leszokhatna már végre. Egyszer kétszer jól néz ki de most már inkabb szánalmas.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.10.01. 12:26:41

visca el barca írta:
Nero. írta:Ugye CR a mai duplával mindenidők legeredményesebb góllövője lett a Realban
sajnálom rault h egy ilyen emberileg nulla cicafiú vette el tőle a rekordot, de azért durva h az egyiknek 16, a másiknak 6 év kellett ehhez a 200akárhány gólhoz...
323
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.01. 12:18:37

Nero. írta:Ugye CR a mai duplával mindenidők legeredményesebb góllövője lett a Realban
sajnálom rault h egy ilyen emberileg nulla cicafiú vette el tőle a rekordot, de azért durva h az egyiknek 16, a másiknak 6 év kellett ehhez a 200akárhány gólhoz...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2186
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.10.01. 12:15:41

noname írta:A Real eddig alig találkozott komolyabb csapattal. Az Atletico még nem állt össze, de garantáltan a lábukat lefutják.

Szerintem szoros meccsen az Atletico nyer vagy egál.
Szerintem még nem jó a Real, nem tudom összeállnak-e vagy sem, de nem jellemző rájuk, hogy egy gólt rúgnak meccsenként vagy éppen kettőt. Viszont az Atletico meg esik szétfele, inkább fogadnék a Realra mint ellene.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.10.01. 11:32:09

Minden egyes meccsen szívnak az Atleti ellen, most is fognak.
Ha Godin-ék jó napot fognak ki, akkor a Real reggelig sem fog nekik gólt lőni.
Bár én ismét Torrestől várom a gólt. 2 nagynak tavaly is betalált, sőt idén nekünk ismét. Simeone csak tüzelje őket. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.01. 10:16:11

A Real eddig alig találkozott komolyabb csapattal. Az Atletico még nem állt össze, de garantáltan a lábukat lefutják.

Szerintem szoros meccsen az Atletico nyer vagy egál.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.10.01. 08:09:32

Nero. írta:Tudom, hogy nem nagyon szabad a túloldalról idézgetni, ráadásul most jöttem vissza a pihenőmről úgyhogy pláne nen akarok cirkuszt, de ezt egyszerűen nem bírom ki. :D Ugye CR a mai duplával mindenidők legeredményesebb góllövője lett a Realban, namost érdemes olvasgatni egy kicsit a topicjában hogy ezt mennyire értékelik a kedves madridisták. :D :lol:
és a védekezésük is nagyon jó. Szerintem verik az Atleticot hétvégén.
szerintem is simán, miután a matracosok meg éppen nem az igaziak még..
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.01. 01:56:42

Tudom, hogy nem nagyon szabad a túloldalról idézgetni, ráadásul most jöttem vissza a pihenőmről úgyhogy pláne nen akarok cirkuszt, de ezt egyszerűen nem bírom ki. :D Ugye CR a mai duplával mindenidők legeredményesebb góllövője lett a Realban, namost érdemes olvasgatni egy kicsit a topicjában hogy ezt mennyire értékelik a kedves madridisták. :D :lol:

Amúgy ez a Real mégse lesz olyan rossz Benítezzel ráadásul a pincér eddig nagyon komolyan rotál és a védekezésük is nagyon jó. Szerintem verik az Atleticot hétvégén.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.09.26. 21:57:33

Bob_Marley írta: Ha nagyon gonosz akarnék lenni azért megjegyezném, hogy ahhoz gólt is kéne lőjön a Malaga. :D
Szerintem ez lassan rekord, hogy 6 meccs alatt nem értek el egy gólt sem. Mondjuk így is van 3 pontjuk. Mondom, tiszta Lille, s ott is egy ébenfekete kapus van Enyeama személyében, aki zseniálisan véd.
Nem csak lassan, hanem ez már rekord. :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.26. 21:35:06

MessiNeymarSuarez írta:Hát még ez a Malaga mit fog csinálni hazai pályán... Szerintem minket, és a Realt is megfog. :D
Ugyanezt fogják csinálni. Beállnak kapu elé védekezni, és bíznak a szerencsében, illetve abban, h az ellenfél minden helyzetet elpuskázik. Egyáltalán nem jástzottak jól, de nem csak ma ellenünk is gyengek voltak. Csak Kameni mind2 meccsen ichletett formában védett, és mind2 meccsen komoly bírói segítséget kaptak. Ennyi a történet. Egyáltalán nem erős ez a Malaga. Granada jobban játszott a Real ellen, pedig ők se egy veretes társaság.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 21:22:36

MessiNeymarSuarez írta:Hát még ez a Malaga mit fog csinálni hazai pályán... Szerintem minket, és a Realt is megfog. :D
Ha nagyon gonosz akarnék lenni azért megjegyezném, hogy ahhoz gólt is kéne lőjön a Malaga. :D
Szerintem ez lassan rekord, hogy 6 meccs alatt nem értek el egy gólt sem. Mondjuk így is van 3 pontjuk. Mondom, tiszta Lille, s ott is egy ébenfekete kapus van Enyeama személyében, aki zseniálisan véd.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.26. 21:20:19

na egy kis öröm az ürömben... :D ez nálam totál váratlan lett....
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.26. 21:04:15

Hát még ez a Malaga mit fog csinálni hazai pályán... Szerintem minket, és a Realt is megfog. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.26. 20:45:22

Messias2 írta:
Bob_Marley írta:Nem láttam a meccset, nem nézem a meccseiket csak ritkán ha éppen nincs más, mert nem érdekelnek szóval elhiszem neked. Viszont elvileg nekik fújnak hogy vehettek el tőlük gólt? :D

Előző is meg ez is költői kérdés csupán arra utalnak, hogy ítélkezni előre meg elméleteket gyártani nem szerencsés.
Ezt én is így gondolom. Ha nekem szántad, akkor kapufa. Mert én mindig neki "mentem" azoknak, akik összeesküvés elméleteket gyártottak itt az elmúlt hetekben. Ezen a mai meccsen is kiderült, h hosszabb távon kiegyenlítődnek ezek a hibás ítéletek.
Azért volt külön bekezdésbe szedve, mert nem neked szántam. :D Bár ez nem volt teljesen egyértelmű, mert a nem adnak meg gólt az elsőben volt, de így akartam eredetileg.

A tizenegyes téma is olyan volt, hogy valaki be is linkelte mennyire kiegyenlített. A spanyol játékvezetés en bloc rossz. Igazi mediterrán stílus, lazán fújkálnak össze-vissza, nem érdekli őket.
Kép
Kép
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.09.26. 20:38:48

ferninho írta: Meg a partjelző is eszméletlen mit hozott le, végre sikerül betenni a kapuba a labdát, mert vagy úgy rúgták meg a labdát, mint egy rossz kislány, vagy Kameni fogott nagyot vagy a két KH rúgdosta ki a gólvonalról a labdát....
Erre végre sikerül és behúzza lesnek...

Ezt a Real nagyon elcseszte és nagyon be is nézte... gólokkal kellett volna nyerni.
Az utolsó 3 percben lévő CR performansz meg....
Az gólt volt egyébként amit a gólvonalról/vagy bentről rúgtak ki ? A labda valamennyi része biztos benn volt, ennyit láttam csak.
Jó hát nekünk is ez volt a Málaga ellen, Kameni a szemünket is kifogta azt Vermaelen döntötte el a meccset.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.26. 20:36:02

ferninho írta:
roby122 írta:Újra átvettük a tabella első helyét.
Kameni eszméletlen mit hozott le ismét.
Meg a partjelző is eszméletlen mit hozott le, végre sikerül betenni a kapuba a labdát, mert vagy úgy rúgták meg a labdát, mint egy rossz kislány, vagy Kameni fogott nagyot vagy a két KH rúgdosta ki a gólvonalról a labdát....
Erre végre sikerül és behúzza lesnek...

Ezt a Real nagyon elcseszte és nagyon be is nézte... gólokkal kellett volna nyerni.
Az utolsó 3 percben lévő CR performansz meg....
Új lesszabály szerint les, nem? Mert aki belőtte, az lesen volt a beadásnál. De lehet hülyeséget mondtam, de valami ilyesmire emlékszem.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.26. 20:31:51

Bob_Marley írta:Nem láttam a meccset, nem nézem a meccseiket csak ritkán ha éppen nincs más, mert nem érdekelnek szóval elhiszem neked. Viszont elvileg nekik fújnak hogy vehettek el tőlük gólt? :D

Előző is meg ez is költői kérdés csupán arra utalnak, hogy ítélkezni előre meg elméleteket gyártani nem szerencsés.
Ezt én is így gondolom. Ha nekem szántad, akkor kapufa. Mert én mindig neki "mentem" azoknak, akik összeesküvés elméleteket gyártottak itt az elmúlt hetekben. Ezen a mai meccsen is kiderült, h hosszabb távon kiegyenlítődnek ezek a hibás ítéletek.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.26. 20:31:43

Na legalább van egy kis gyógyír a sebekre. :D
Válasz küldése
cron