Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.22. 13:52:58

Varatrix írta:... Remélem szoros bajnokság lesz. Bízom benne hogy Sevilla, Atletico, Valencia hármasból legalább egy fel tud majd zárkózni a két spanyol óriáshoz. Mert én egy izgalmas, nyílt bajnokságot szeretnék idén nézni.
Az a baj hogy ha ezek a csapatok közül valamelyik is odaér, nem hiszem hogy azzal nyílt lesz a bajnokság... meg izgalmas sem... Lesznek jó izgalmas meccsek de végére úgyis a 2 klub el fog lépni, hiszen ha abból indulunk ki, hogy a Bilbao sem rukkolt elő jó játékkal, amely csapat tavaly azért stabilan hozta a hazai meccseit, s idegenben sem szerepelt rosszul, most kikapott... az eredmény 1 forduló után nem is lényeg, de a mutatott játék már annál inkább... az Atletico sem sziporkázott... bár időszerüleg nem jókor írom, mert a Velncia pontot csent a Bernabeuból, azért ez nem hiszem hogy túl gyakori esemény lesz... A Madrid idén is arra fog törekedni, hogy a "kisebb" csapatok ellen ne bukjon pontot, pontokat...
tehát a 2 nagy csapat között fog úgy eldőlni a liga, hogy ki veszít kevesebb pontot... Az a baj hogy a Valencia, At.Mad., Sevilla, Bilbao... csapatok kipukkadnak a végére mindig... sőt már a bajnokság feléhez érve 15-18 pont különbség kialakulása sem fikció... 2-3 helyezett között... ahhoz hogy izgalmas legyen a bajnokság minimum 4-5 csapatnak kellene közel azonos szintet hoznia... ez jelen pillanatban egész európában nincs meg... Madrid és Barcelona, Talán még a City tud jól kiemelkedően futballozni... de a 2 Spanyol gigászhoz a mostani futballban nincsenek nagyon közel...
persze az is relatív kinek mi az izgalmas bajnokság... mondjuk tényleg ha csak egy tudná tartani a lépést a real-Barca 2-el, az elmúlt évek vonulatában már izgalmasnak/izgalmasabbnak nevezhető lenne :)
bence-barca írta:Szerintem UEFA meccsek miatt.
Tavaly is vmikor 11kor kellett kezdeni, mert az UEFA megtiltotta, ha a BL/EL selejtezőkkel együtt menjen a mi meccsünk.
Ááá vagy úgy!? értem... kösz... el is felejtkeztem, ha csütörtök, akkor euroliga...:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2012.08.22. 14:04:29-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
euro.david
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.09.17. 21:24:58

2012.08.22. 13:45:47

szerintem hnapi mérközés gólparádés lessz :dd
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.22. 13:30:30

Fölösleges újra felhozni a tavalyi bajnokságot. Teljesen megérdemelten nyerték meg és pont. Ezen már túl vagyunk, ki lett tárgyalva párszor.
A lényeg, hogy itt az új idény, új lehetőségekkel a revánsra. Pl a holnapi szuperkupa.

A Madrid nyögvenyelős rajtjától függetlenül szoros meccset várok, de persze örülnék ha benne lenne egy nagyobb arányú győzelem a mi javunkra. De a legfontosabb, hogy az eredmény fényében nyugodtan várhassuk a visszavágót.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.08.22. 13:22:59

Kintaro írta:Mit vettél ennyire a lelkedre konkrétan?
Leírta és igaza van. :roll:

A Chelsea Bl győzelménél nem sok minden idegesített jobban. Közük nincs a látványos szép futballhoz. Nem értem mit lehet bennük szeretni!? Viszont hatékony amit eddig csináltak. Nyertek pár kupát és felválalták a stílusukat. Nemhiszem hogy ebből a keretből többet ki lehetett volna hozni, ráadásul szép játékkal.

Hamár Barca vs Real:

Szokásos fellángolás a Clásico hajnalán. Izgatottan várja mindenki a holnapi csatát, de kultúrált keretek között kéne maradni.

Véleményem szerint alaptalan arról vitatkozni hogy a Madrid megérdemelte e a bajnoki címet. Ők kitömték az ellenfeleiket idegenben mi nem. Sérülések itt is ott is voltak mégha nem is ugyanakkora arányban. Előző szezonokba őket is érte sérüléshullám, akkor senki örömét nem rontotta el az hogy mivan ha nem sérülnek le és nem verünk rájuk 10 pontot. Ez hozzá tartozik a sporthoz.

Viszont most van okunk bizakodni mert kevés sérültünk van és nagyon mély és minőségi keretünk. Remélem szoros bajnokság lesz. Bízom benne hogy Sevilla, Atletico, Valencia hármasból legalább egy fel tud majd zárkózni a két spanyol óriáshoz. Mert én egy izgalmas, nyílt bajnokságot szeretnék idén nézni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 12:57:09

REMY írta:Off: Ott a hsz szerkesztése gomb. Használjátok!! nem kell egyből új hsz-t írni :wink:

Más: Egészséges rivalizálás lehet, nekem azzal semmi gondom nincs ha más véleménye van valakinek, de azért lehessen már szót érteni vele. Ez egy fórum itt egy normál hangnemnek lennie kell. Nem lehet akárhogy írogatni.
Mit vettél ennyire a lelkedre konkrétan?
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.22. 12:44:56

Off: Ott a hsz szerkesztése gomb. Használjátok!! nem kell egyből új hsz-t írni :wink:

Más: Egészséges rivalizálás lehet, nekem azzal semmi gondom nincs ha más véleménye van valakinek, de azért lehessen már szót érteni vele. Ez egy fórum itt egy normál hangnemnek lennie kell. Nem lehet akárhogy írogatni.
Avatar
ZotyaFace
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.08.21. 13:27:03

2012.08.22. 12:37:36

Kintaro írta:
ZotyaFace írta: Látom átjött a mondanivalóm. :wink:
Abban egyetértünk, hogy a spanyol bírók kritikán aluliak, de ez elmőlt idényben valahogy mindig úgy "tévedtek", hogy az a Realnak plusz pontokat, nekünk meg mínusz pontokat eredményezett. Hátha idén máshogy lesz :-)
Én egy szóval sem mondtam,hogy nem így van! :wink:
Madridista. De nem az elvakult fajtából :)
Avatar
ZotyaFace
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.08.21. 13:27:03

2012.08.22. 12:36:05

REMY írta: Kintaro... érdekes, hogy téged nem vágtak még ki innen. Ez a folytonos ellenségeskedés... (igen ez nem rivalizálás) amit csinálsz az valami hihetetlen. És nem lehet egy normális szót váltani veled.
Én nem vettem magamra,az egészséges csípkelődés még belefér,természetesen nem muszáj,hogy akárkivel is megértessem magam.
Mindenkinek saját és egyedi véleménye van,az,hogy ki milyen formában nyílvánitja ki,az csakis természetfüggő.
Madridista. De nem az elvakult fajtából :)
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 12:34:29

ZotyaFace írta: Látom átjött a mondanivalóm. :wink:
Abban egyetértünk, hogy a spanyol bírók kritikán aluliak, de ez elmőlt idényben valahogy mindig úgy "tévedtek", hogy az a Realnak plusz pontokat, nekünk meg mínusz pontokat eredményezett. Hátha idén máshogy lesz :-)
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 12:32:14

REMY írta: Kintaro... érdekes, hogy téged nem vágtak még ki innen. Ez a folytonos ellenségeskedés... (igen ez nem rivalizálás) amit csinálsz az valami hihetetlen. És nem lehet egy normális szót váltani veled.
Azért mert más a véleményem, mint neked? Rávilágítottam egy-két dologra, ami szerintem máshogy van. Ha ilyen érzékeny vagy, ne gyere Barca fórumra.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.22. 12:29:16

recrea írta: Bár én meg elvakult vagyok, de nekem senki ne jöjjön azzal, h a Chelsea jobb csapat, mert ők jutottak tovább. Ugyan...orbitális mázlijuk volt.
Nem..nem jobb, DE jobban akarták a sikert. Éhesebbek voltak mint bárki más. Hányszor jöttek vissza vesztett állásból? Benfica, Napoli.... Ellenetek. 2-0-ról vissza jönni a meccsbe -1 emberrel... azért az tiszteletre méltó.

Jobban haraptak. Ez volt a lényeg. A BL-ben ez számít igazán.


Kintaro... érdekes, hogy téged nem vágtak még ki innen. Ez a folytonos ellenségeskedés... (igen ez nem rivalizálás) amit csinálsz az valami hihetetlen. És nem lehet egy normális szót váltani veled.
Avatar
ZotyaFace
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.08.21. 13:27:03

2012.08.22. 12:28:18

Kintaro írta:
ZotyaFace írta: A bírokról is kár beszélni,tévedtek eleget ide is oda is,az egész spanyol bíráskodás egy nagy vicc szerintem.
Jah, a Real javára és a Barca ellen :-)
Látom átjött a mondanivalóm. :wink:
Madridista. De nem az elvakult fajtából :)
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 12:23:11

ZotyaFace írta: A bírokról is kár beszélni,tévedtek eleget ide is oda is,az egész spanyol bíráskodás egy nagy vicc szerintem.
Jah, a Real javára és a Barca ellen :-)
Avatar
ZotyaFace
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.08.21. 13:27:03

2012.08.22. 12:18:42

Én nem tudom,hogy miért megy ezen a 9 ponton a vita!
Ha a Barcánál nem sérült a "fél" keret,simán behozzák az utolsó fordulókban,
mert amíg Mi ott bukdácsoltunk,addig ők megnyerték a meccseiket(lényegtelen,hogy egy Valencia ellen,esetleg egy Betis ellen,minden meccs ugyanolyan fontos).
A bírokról is kár beszélni,tévedtek eleget ide is oda is,az egész spanyol bíráskodás egy nagy vicc szerintem.

Peace.
Madridista. De nem az elvakult fajtából :)
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 12:07:53

REMY írta:
Leverkusen aztán nagy ellenállást tanúsított. APOEL is kiejtette volna.

Nem tudom miért vagytok fenn akadva a 9 ponton. Ennyi jött ki 38 meccs alatt. Mi az, hogy irreális. lol.....
Ennyi erőből a Valencia 39 pontos lemaradása is irreális, hisz ők is BL-ben vannak..mégis ekkora a szakadék...
Gondolom a Milanról meg pont elfelejtkeztél.... ejnye. Az, hogy 9 pont jött ki egy dolog, az meg egy másik, hogy nem jobb ennyivel a Real, sőt.....
A sporik nélkül nemhogy +9 nem lett volna, de még bajnoki cím sem.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.22. 12:07:52

Ennél sokkal egyszerűbb a szitu: tavaly a Madrid mindenkit oda vissza ütött a bajnokságban, alig vesztettek pontot, miközben a Barca, mindenféle jött menttel leikszelt idegenben. Így nem lehet bajnokságot nyerni. De nem is értem, hogy jött ez elő megint, ez már a múlt, most vissza lehet vágni nekik.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.22. 11:54:41

REMY írta:
Kintaro írta:REMY szerinted tehát teljesen mindegy, hogy milyen csapatokon keresztül vezet az út? Ugye viccelsz?
Leverkusen aztán nagy ellenállást tanúsított. APOEL is kiejtette volna.

Nem tudom miért vagytok fenn akadva a 9 ponton. Ennyi jött ki 38 meccs alatt. Mi az, hogy irreális. lol.....
Ennyi erőből a Valencia 39 pontos lemaradása is irreális, hisz ők is BL-ben vannak..mégis ekkora a szakadék...
A görögök eb győzelme irreális...
Zsiga Marcell másfél millás keresete irreális...
A mamám 45.000 Ft-os nyugdíjja irreális...
...mégis mindegyikről papír van.

Számomra egyetlen egymás elleni meccsen sem jött le, h jobb csapat a Madrid, hozzáteszem, nekünk is sokszor volt szerencsénk ezeken a meccseken. Kiegyenlítettebb, motiváltabb, eredményesebb volt, ezért lett bajnok. Azért szép a sport, mert nem mindig a legjobb csapat nyer, ahogy ez esetben történt.

"De a legjobb nyert, mert a 9 pont...!!!"
Nem!

Bár én meg elvakult vagyok, de nekem senki ne jöjjön azzal, h a Chelsea jobb csapat, mert ők jutottak tovább. Ugyan...orbitális mázlijuk volt.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.22. 11:28:54

Kintaro írta:REMY szerinted tehát teljesen mindegy, hogy milyen csapatokon keresztül vezet az út? Ugye viccelsz?
Leverkusen aztán nagy ellenállást tanúsított. APOEL is kiejtette volna.

Nem tudom miért vagytok fenn akadva a 9 ponton. Ennyi jött ki 38 meccs alatt. Mi az, hogy irreális. lol.....
Ennyi erőből a Valencia 39 pontos lemaradása is irreális, hisz ők is BL-ben vannak..mégis ekkora a szakadék...
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2012.08.22. 11:28:22

Pepe nem fog játszani :D
Sérült
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.22. 10:29:39

Castiel írta:Amúgy mi ez a 22:30-as kezdési időpont? megint a televíziós közvetítés miatt? Vagy Ázsia? v mi? délután aludnom kell majd hogy fent tudjak maradni... komolyan! :D áááá....
Szerintem UEFA meccsek miatt.
Tavaly is vmikor 11kor kellett kezdeni, mert az UEFA megtiltotta, ha a BL/EL selejtezőkkel együtt menjen a mi meccsünk.
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 10:28:50

REMY szerinted tehát teljesen mindegy, hogy milyen csapatokon keresztül vezet az út? Ugye viccelsz?
A bírói ténykedés meg elég szemet szúró volt a Real javára egész idényben. Amikor már mindegy volt, elkezdték adogatni az agyatlan tiziket, hogy papíron meglegyen itt is a mennyiség. Szánalmas. A 9 pont teljesen irreális.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.22. 09:12:44

Varatrix írta:
S.Agüero írta:A tavaszi vereségünket nagyban befolyásolta a kezdőnk, szerintem.

Az, meg hogy nektek volt EB+Olimpia Marcelonak...
Marcelo mit keresett az Eb-n? :roll:
szerintem egyértelmű a megfogalmazás. a kiemelt részben nincs olyan,hogy marcelo az eb-n volt
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.08.22. 09:02:32

S.Agüero írta:A tavaszi vereségünket nagyban befolyásolta a kezdőnk, szerintem.

Az, meg hogy nektek volt EB+Olimpia Marcelonak...
Marcelo mit keresett az Eb-n? :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.08.22. 08:01:16

Hagyjuk már ezt a felesleges baromságot.
Ha jobbak lettünk volna elsők lettünk volna, nem másodikak.
Bírók? Hát igen. Az a Mallorca elleni Real meccs, meg még sokan mások.
De hát istenem...egy Madridista is tud mesélni, az ellenük elkövetett és a nekünk kedvező bírói tévedésekről...
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.22. 07:56:34

REMY írta:
kurdt írta: Azért lehetnek borúlátóak a madridisták, mert a Barcelona jobb csapat. Tavaly is jobb volt, de idegenben sokat botlottunk (ezt részben annak tudom be, hogy a szövetség megtiltotta, hogy a mérkőzés napján utazzon a csapat és ezt meg kellett szokni), szokatlanul sok volt a sérülés és kikaptunk itthon a Madridtól (az a meccs egy külön sztori). És emellett a Madrid agyonverte az összes útjába kerülő kiscsapatot, és kifogott egy nevetséges sorsolást a BL egyenes kieséses szakaszában.
Ha jobbak vagytok miért nem tudtatok nyerni? 9 pont nem a véletlen műve. Jobbak voltunk. Ez egyértelmű. Nem értem miért kell álom világban élni.

Nevetséges BL sorsolás... és? Ugyan ott estünk ki mint ti, tehát annyira lényegtelen volt, hogy APOEL-t kapunk vagy Napolit.
És azért mert mi agyonvertük a kis csapatokat azért ti miért voltatok jobbak? Valaki mondta, hogy ne nyerjetek?
Külön meccs volt a tavaszi Nou Campos győzelmünk? Az utóbbi években az egyik legjobb meccs volt, eredménytől függetlenül. Nem a bírón múlott a meccs. Nem volt színészkedés és darálás.

Szezon első meccse volt a hétvégén. Ebből még ne vonjunk le semmilyen következtetéseket. Sok van még hátra.
Nem akarok kötekedni, de a tavalyi kilenc pont egyáltalán nem volt reális. Az igaz, hogy nem voltunk néhány meccsen toppon, főleg idegenben.
De, ne felejtsük már el a Madrid ajándék pontjait és a Barca ellen folyamatosan tévedő fekete-ingeseket. A viccesebb az utolsó néhány forduló volt amikor mindenért befújtak a Barcának tizenegyes gyanánt.
Számomra az Espanyol elleni két meccs a legtanulságosabb. Ajánlom figyelmedbe.
A BL sorsolásról. Azért egy CSZKA és az Apoel nem képviseli az európai elitet.
Válasz küldése