Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.13. 21:45:40

Sanama írta:
CR és Mou nélkül harcolhatnának a 3-ik helyért kb.
Jaja józsi/cé korszak előtt is izzadniuk kellett az EL helyekért. Nélkülük is bőven harcba lennének a bajnokságért főleg idén. Anno suszter féle bohóc madrid is rekordpontszámmal lett bajnok.(legalább is úgyrémlik :mrgreen: ) Mondjuk más kérdés hogy milyen bajnokság az ahol az a csapat rekordpontszámot tudott elérni.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.13. 21:43:16

Neeem nem. Félre értesz. Ronaldo dolga egyértelműen a góllövés. Rendkívül képzett és remek adottságai vannak, de úgy gondolom ha mondjuk Rooneyt vagy tudja a tököm kit vettek volna meg helyette, és azt építik be a csapat támadójátékába akkor nem lettek volna oly sokkal gyengébbek mint most, de ha nálunk nem játszana Messi és Iniesta egyszerre, akkor az sokkal nagyobb hátrány lenne, mint ha Ronaldo nem játszana.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 21:42:45

szerintem ha mondjuk aguerot beraknánk ronaldo helyére, nyilván annyi gólt nem rúgna, mint cr (azért egy 20-at termelne...) , de a többiek is 4-5 góllal többet termelnének a folyékonyabb csapatjáték miatt.
ezzel együtt kevesebbet rúgna a madrid.

de ez tényleg szubjektív.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.13. 21:31:58

MessiFan írta:
Sanama írta: Hát ez az... Messit és Iniestát elismeritek. De CR-t és Mou-t meg nem. Mert ha helyettük lenne más, akkor kb. ugyanitt lennének. Akkor most mi van?
Igen... Igazából ha CR helyett más klasszis lenne, és egy másik jó edző akkor biztosan nem állnának sokkal rosszabbul mint most, de ha nálunk nem lenne Messi és Iniesta akkor nem is tudom mi lenne, ha még Xavi se akkor meg pláne.
Mert olyan sok klasszis van CR és Messi mellett azokon a posztokon. Főleg akik elérhetőek. Vagy ilyen Balotelliket ti oda soroltok? Bár nem lepődök meg, egyeseknél Pedro is világklasszis :)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.13. 21:29:17

Sanama írta: Hát ez az... Messit és Iniestát elismeritek. De CR-t és Mou-t meg nem. Mert ha helyettük lenne más, akkor kb. ugyanitt lennének. Akkor most mi van?
Igen... Igazából ha CR helyett más klasszis lenne, és egy másik jó edző akkor biztosan nem állnának sokkal rosszabbul mint most, de ha nálunk nem lenne Messi és Iniesta akkor nem is tudom mi lenne, ha még Xavi se akkor meg pláne.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.13. 21:27:10

shutterisland írta:
CR és Mou nélkül harcolhatnának a 3-ik helyért kb.
mi sem lettünk volna/lennénk a világ legjobb csapata mondjuk a messi-iniesta duó nélkül.
Hát ez az... Messit és Iniestát elismeritek. De CR-t és Mou-t meg nem. Mert ha helyettük lenne más, akkor kb. ugyanitt lennének. Akkor most mi van?
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 21:24:23

CR és Mou nélkül harcolhatnának a 3-ik helyért kb.
mi sem lettünk volna/lennénk a világ legjobb csapata mondjuk a messi-iniesta duó nélkül.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.13. 20:57:24

sjd írta:
LG írta:Ha ez a két ember nem lenne, akkor a Madrid még mindig sima középcsapat lenne, és Lyon szintű csapatok égetnék őket, mint azelőtt.
Nekem megfelel :D

Azért ettől függetlenül nem nehéz belátni, hogy néhányan már az eredmények (?) ellenére is elküldenék őket a búsba a Madrid szurkolók közül.
És hozzátenném, hogy talán ez a két ember csak az elmúlt évek kontrasztjában számít ilyen jónak, egy normális edzővel és egy épkézláb balszélsővel még mindig tudnák hozni a szintet
Ne viccelődjünk már.
CR a világ egyik legjobb játékosa, Nála jobbat nem tudsz odatenni. Mourinhonál se. Nem értem miért kell lehúzni őket ennyire. Attól,hogy Barcások vagyunk, reálisan értékeljük már a Madridot/CR-t...

CR és Mou nélkül harcolhatnának a 3-ik helyért kb.
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.04.13. 20:13:41

érdekes interjú! :)
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.13. 19:51:11

LG írta:Ha ez a két ember nem lenne, akkor a Madrid még mindig sima középcsapat lenne, és Lyon szintű csapatok égetnék őket, mint azelőtt.
Nekem megfelel :D

Azért ettől függetlenül nem nehéz belátni, hogy néhányan már az eredmények (?) ellenére is elküldenék őket a búsba a Madrid szurkolók közül.
És hozzátenném, hogy talán ez a két ember csak az elmúlt évek kontrasztjában számít ilyen jónak, egy normális edzővel és egy épkézláb balszélsővel még mindig tudnák hozni a szintet
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.04.13. 19:42:16

visca el barca írta:ismét köszi, egy valamit kiemelnék...

- De Ronaldo munkáját azért elismerik ott? Nagy alázattal és keményen dolgozik.

- Biztosan, de én voltam olyan mérkőzésen, ahol az Ultras Sur, körülbelül kétszáz ember, José Mourinhót éltette, viszont hetvenezren pedig fütyültek. Cristiano Ronaldóval ugyanez a helyzet. Úgy látszik, hogy valahogy a stílusuk nem illik bele ebbe az egészbe. A helyiek azt mondják, ők ketten nem lesznek hosszú életűek a csapatnál, mert a madridiak nem tudnak velük azonosulni.
Mert túl jók oda. Ha ez a két ember nem lenne, akkor a Madrid még mindig sima középcsapat lenne, és Lyon szintű csapatok égetnék őket, mint azelőtt.
umek
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007.12.17. 10:34:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.04.13. 16:37:19

Nyilvánvaló, hogy ott is megosztják az embereket, mint ahogy az egész világon, Norbert pont olyanokkal beszélt, akik így gondolkodnak. Magyarországon is vannak olyan szurkolók, akik azt a stílust nem szeretik, amit a két ember képvisel, de a munkájukat elismerik. Szerintem ezzel semmilyen probléma nincsen. :)
Attól nem lesz valaki kevesebb, hogy neki szimpatikus a két nevezett személy, ahogy attól sem lesz több, hogy nem. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.13. 16:17:11

ismét köszi, egy valamit kiemelnék...

- De Ronaldo munkáját azért elismerik ott? Nagy alázattal és keményen dolgozik.

- Biztosan, de én voltam olyan mérkőzésen, ahol az Ultras Sur, körülbelül kétszáz ember, José Mourinhót éltette, viszont hetvenezren pedig fütyültek. Cristiano Ronaldóval ugyanez a helyzet. Úgy látszik, hogy valahogy a stílusuk nem illik bele ebbe az egészbe. A helyiek azt mondják, ők ketten nem lesznek hosszú életűek a csapatnál, mert a madridiak nem tudnak velük azonosulni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.04.13. 16:14:55

De Ronaldo munkáját azért elismerik ott? Nagy alázattal és keményen dolgozik.
Biztosan, de én voltam olyan mérkőzésen, ahol az Ultras Sur, körülbelül kétszáz ember, José Mourinhót éltette, viszont hetvenezren pedig fütyültek. Cristiano Ronaldóval ugyanez a helyzet. Úgy látszik, hogy valahogy a stílusuk nem illik bele ebbe az egészbe. A helyiek azt mondják, ők ketten nem lesznek hosszú életűek a csapatnál, mert a madridiak nem tudnak velük azonosulni. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy amit Ronaldo csinált, azt eddig egyetlen madridi futballista sem engedte meg magának, vagy ha igen, akkor nem volt hosszú pályafutása a fővárosiaknál. Azt nyilatkozta, hogy biztosan azért fütyülnek, mert jóképű vagyok és gazdag, vagy mert nem megyek oda örülni. Puskásék idejében ez más volt. Akkoriban imádták egymást a játékosok. Puskás, Di Stefano, Gento, Santamaria, Zoco, Velazquez… Edzés után együtt ettek-ittak, elmentek közösen különböző helyekre. Volt, hogy Puskás felhívta az általuk kedvelt étterem tulajdonosát, hogy mennének tízen, összeszedték a fiatalokat is, és együtt mentek. Vagy ott volt például Stoichkov és Romário, ők rengetegszer beszóltak egymásnak, de azok aranyos beszólások voltak, a pályán mindig veszekedtek, de imádták egymást... Viszont a mostaniakról ezt nem lehet így kijelenteni, mivel a mai világban nem lehet tudni, hogy milyen a kapcsolatuk egymással.
Az ottani madridistak(!), akik kijarnak meccsekre, nem kedvelik azt a bizonyos 2 szemelyt, akik pedig Mo.-n elnek nyaljak- faljak oket. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mes 2012.04.13. 16:17:30-kor.
umek
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007.12.17. 10:34:08
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2012.04.13. 16:08:11

Sziasztok!

Múltkor már jeleztem nektek, hogy interjút készítettem Farkas Norberttel, nos, most már a második részt is elolvashatja, akit érdekel. :)

Farkas Norbert interjú 2. rész

Barcelona szurkolóknak is érdekes lehet, jó sztorikat mesél.

Sziasztok!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.13. 16:00:03

kurdt írta:Bármibe lefogadom, hogy ha nem verjük meg nagyon simán a Madridot (3-4-5 góllal, ilyesmi), akkor Mourinho nyilatkozni fog a meccs után és mindent sérelmezni fog, ami csak eszébe jut ("¿Poq qué?")... 8-[
szerk.: vagy abban az esetben, ha nem mi nyernénk, akkor meg azért járna a szája...nem fogjuk megúszni :lol:
A sunyi portugál csak akkor fog előbújni a rejtekhelyéről, ha véletlenül megnyernék a meccset, és hogy learassa a babérokat. Amúgy némaságba burkolózik, és valamelyik csicskását küldi el nyilatkozgatni. Remélem, a szezon végéig így lesz, és az csak jót fog jelenteni. Illetve majd a szezon végén arra talán lesz képe, hogy előálljon a szomorú bizonyítvánnyal, ha nem nyernek semmit.

A BL-ben a Bayern a favorit a hazai pálya miatt (is), a Barcával egy szintre helyezném. Ha minden rend szerint megy, akkor ez a két csapat fogja játszani a döntőt.
A bajnokságban több esélye van a Madridnak, de hiába vagytok sokan szomorúak az Atletico meccs miatt: a legtöbb esetben a névtelen kis csapatok okozzák a nagyok vesztét. (A Valencia mondjuk kellemes meglepetés volt nekem)
Lényeg, hogy nem lehet itt előre számolgatni, le kell játszani a meccseket, aztán a végén számolunk.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.04.13. 15:28:22

kurdt írta:Bármibe lefogadom, hogy ha nem verjük meg nagyon simán a Madridot (3-4-5 góllal, ilyesmi), akkor Mourinho nyilatkozni fog a meccs után és mindent sérelmezni fog, ami csak eszébe jut ("¿Poq qué?")... 8-[

szerk.: vagy abban az esetben, ha nem mi nyernénk, akkor meg azért járna a szája...nem fogjuk megúszni :lol:
Felőlem mondhat akármit ha mi nyerjük a klasszikust. Meg egyébként is.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.13. 15:11:56

kurdt írta:Bármibe lefogadom, hogy ha nem verjük meg nagyon simán a Madridot (3-4-5 góllal, ilyesmi), akkor Mourinho nyilatkozni fog a meccs után és minden sérelmezni fog, ami csak eszébe jut ("¿Poq qué?")... 8-[
Inkább Mourinhót hallgatnám, mint ez a töketlen Karankát. Annyira irritál ez az ember, hogy azt elmondani nem tudom.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.04.13. 15:07:16

Bármibe lefogadom, hogy ha nem verjük meg nagyon simán a Madridot (3-4-5 góllal, ilyesmi), akkor Mourinho nyilatkozni fog a meccs után és mindent sérelmezni fog, ami csak eszébe jut ("¿Poq qué?")... 8-[

szerk.: vagy abban az esetben, ha nem mi nyernénk, akkor meg azért járna a szája...nem fogjuk megúszni :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kurdt 2012.04.13. 15:16:16-kor.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2012.04.13. 13:04:20

Végül is teljesen mindegy már. Nem ezen az egy gólon múlt a meccs. Az biztos, hogy az Atma leggyengébb pontja a kapus volt. Az meg hogy eszetlenül kitámadtak a második bekapott gól után, minősíti a társulatot.
Ha rendezetten, szervezetten támadnak, akkor még lett volna keresni valójuk. De mivel kinyíltak, a Madridnak séta-galopp volt az egész.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.13. 12:48:23

Akárhogy is nézzük, egy dolog biztos: 30 méteren túlról már a kapus is kell a szabadrúgásgólhoz. Akármilyen jól helyezett és erős a lövés, 30 méteren túlról már bőven van ideje reagálnia és helyezkednie egy épkézláb kapusnak. Az ATMA kapusáról viszont egész meccs alatt sugárzott a bizonytalanság, meg is lett az eredménye.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.13. 12:44:31

azért ha megnézitek a labda kezdeti ívét, simán űgy tűnik fölé fog menni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.13. 12:44:29

ez akkor is kapushiba volt. olyan messziről nem kaphatsz gólt oda, ahol állsz, főleg, hogy nem is a pipába ment, hanem 1 méterrel a kapus mellé mellmagasságan. és olyan borzasztóan erős sem volt, mint amennyire ronaldo meg szoktak küldeni.
casillas vagy neuer ölre fogja, de legrosszabb esetben is kiüti az ilyet, ez meg meg sem mozdult, mintha betonba öntötték volna.

de lényegtelen amúgy.
azért ha megnézitek a labda kezdeti ívét, simán űgy tűnik fölé fog menni.
hány olyat látsz,hogy a mellé,fölé tartó labdára is rávetődik a kapus? ez alap, serdülőben tanítják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2012.04.13. 12:45:53-kor.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.13. 12:26:36

Hunter91 írta: Amúgy Ronaldo mindig a hosszúba lövi, miért nem veszik már észre a kapusok? Az meg a másik,hogy idén ez volt az első szabadrúgásgólja, de mindenki azon csodázik, hogy mekkora lövő. Ha minden szabadot 78-80%ra beverne, akkor azt mondanám, hogy nagy király a csávó.
Nem ez volt az első gólja idén szabadból, hanem ha jól tudom a harmadik. Ráadásul ezeket mostanában lőtte. Amúgy nagy gól volt. Én megértem a kapust, összevissza ment ez a labda. Egyik pillanatban ide, másikban oda várta, aztán egyszer csak becsapódott. :lol:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.04.13. 12:20:56

Nem lehet, hogy egyszerűen későn látta meg a labdát, mert valaki takarta?
Hátsó kamerából jobban látszana.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése