NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
DaNiAlVeS8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.07.20. 13:26:17
Tartózkodási hely: Juazeiro

2009.08.09. 10:58:45

na majd ma...kíváncsi leszek a Halira :lol:
Daniel Alves da Silva a példakép...
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2009.08.09. 09:27:10

Fradinál egyébként nagyon komoly szintű változások vannak, melyeknek még annyira nem kézzel fogható az eredménye, tavasszal viszont már az lesz. Első lépésként jött a McCabe biztonsági cége, most pedig azon gondolkodnak, hogy lehetne kiszűrni a balhés elemeket.

Szervezetileg, emberileg is egyre profibb az egész, nem csak a Zrt-nél, hanem a sportegyesületnél is. Sajnos ez áldozatokkal jár, ami miatt a Fradi sajótja nem az igazi.

Jövőre ilyenkor már remélhetőleg kevesebbet kell vitatkozni majd a balhékról.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2009.08.09. 09:16:50

"Például a Debrecen sem lenne most Európai Kupa csoportkörben a Szívtiprók nélkül, nélkülünk."

Ilyen nagyképű és a valóságtól ennyire távol álló szöveget mostanában nem hallottam.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.08.08. 23:35:47

MaxK írta: Egyébként nem tudom mit vártok, ha nem lennének ultrák a stadionban, egy kósza hang nem lenne, semmi szurkolás. Jó lenne? :shock:
Itt kezdodik a baj. Kimesz pl egy spanyol bajnokira, ott mindenki szurkol. Pl a Diosgyor meccseken a B kozep kivetelevel mindenki iszogatni jar ki, par ember van csak, akit ugy erdekel es elmegy megnezni.

A masik legnagyobb problema meg az, hogy az ultrak (jelentos resze) meg nem bir/nak rasszista es egyeb hasonlo kategoriaju hozzaszolasok nelkul szurkolni, biztatni a csapatot. A zsidozas meg olyan szinten gyerekes, hogy mar nevetseges. Lassan a nigger, cigany, zsido kifejezesek mar azt jelentik egyeseknel, hogy h.lye b.zi f..z. Szanalmas az egesz...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.08.08. 23:16:11

„a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.
akkor ezek alapján még az is belefér a bugiba, h a magyar anyák 9 hónapig hordják a sz.rt a szívük alatt, ugye?

tiszteltetem az eu emberjogi hatóság egyik '76os határozatát.

ne védjük már annyira ezeket az "emberi jogokat" bakker.
egyik sem fér bele.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2009.08.08. 22:05:57

Áhh mekkora meccs. Nagyon jó volt az iram, végre úgy játszottunk mint a tavalyi szezonba ősszel.

Ez a Remili gyerek meg .urva jó. :D Ha így fogunk játszani akkor biztos nem lesznek kiesési gondjaink!

Hajrá Vasas, Hajrá Angyalföld :!:

szerk.: most hallom, hogy elhunyt Jarque.. :shock: R.I.P. :(
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.08.08. 19:52:14

Varga Tamás írta:
MaxK írta:Tamás, az zsidózás minden meccsen megy, MTK táboron kivül mindenki nyomja, zárjanak ki mindenkit? Vicc... Szólásszabadság van, vagy mi a szösz..
Bocsi, de a szólásszabadságba a zsidózás nem fér bele!
És Haladás-meccsen még nem hallottam zsidózást...viszont Fradi - meccsen rendszeresen.
Miért is? Lehet, hogy a Haladás meccsen nem megy zsidózás (igazából kétlem, de fogadjuk el, hogy így van), de a "zeg zeg zeg buzí egerszeg" állandó. :wink:

De, hiába beszélek a szotyizós nézőknek, akik azt hiszik hogy a focimeccs színház. Úgy sem tudják felfogni, hogy miért is hasznos a magyar foci számára az ultra-mozgalom. Például a Debrecen sem lenne most Európai Kupa csoportkörben a Szívtiprók nélkül, nélkülünk. 8)

„a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.

forrás: Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata

Egyébként nem tudom mit vártok, ha nem lennének ultrák a stadionban, egy kósza hang nem lenne, semmi szurkolás. Jó lenne? :shock:
H A J R Á . L O K I !
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.08. 19:27:53

Varga Tamás írta:Misi!

A félmondatokat úgy vágod össze, hogy végül Neked legyen igazad!
Elmehetnél politikusnak.

No, de nem is lényeges.
A Fradiról alkotott véleményem eléggé meghatározott, és nehezen megváltoztatható.
Pedig Édesanyám Fradi-drukker. persze, nem Lipcseiék idejében lett az. Hanem Albert, Rákosi Gyula, Novák Dezső etc. Akkor még a foci volt az úr az Üllői úton.

Béke! :wink:
Bocs,ez igen hosszú lesz.
De ezzel vége is lesz részemről ennek a győzködésnek. :P

Először az utolsóra reagálok.
Akkoriban még a magyar mezőnyben is a foci volt az úr.Azért teljesen más is volt az egész,nem?Ezt most nem a fradihuligánokkal kapcsban írom,hanem csak úgy mellékesen.
Sokkal másabb volt akkor a labdarúgás és másról is szólt.Rengeteg gusztustalan dolog fűszerezi ezt a "szakmát".Öltönyös szinten is.Régebben nem volt pölö ilyen Kisfalusink a rengeteg jó 5letével :wink:
Üdvözlöm Édesanyádat!Üzenem,h HAJRÁ FRADIII!!Mindketten A CSAPATNAK szurkolunk,nem a szurkolóknak O:)

Nem vágtam össze semmit,figyu:
No.1 hsz.
miihii írta:Asys-sal egyet kell értenem.
Általánosítotok többen,mintha minden Fradi szurker állandóan csak balhézna.Azért,mert sok precedens van rá,az nem azt jelenti,h mindegyik csak hirigel,hanem azt,h az a párszáz,aki igen,mindig ott van a meccseken :idea:
Szal ne vegyük egy kalap alá az összes drukkert!És ilyen szöveget,h maradnának 10en :roll: Persze,mert a többezer fradista mindegyike csak a bugi miatt megy meccsre.Pff...
Ez egy szűkebb kör,akikről szó van,de persze egyszerűbb általánosítani,meg úgy beszélni,mintha a klub tenné ezt.

Persze,ki kell zárni meg örök BLASZ 5 :roll:
Jó kis mezőny jönne össze az alsóbb ligákban.
Fradi (értelemszerűen),ute (nem kell bemutatni őket sem),diósgyőriek is voltak már tűzben (Sanama írt róluk pölö),hali-zete barátság (régebben -fénykoromban :P -volt részem pár jó kis derbiben,meccs előtti-utániban is :twisted: )...
Mert több példát szolgáltattak már hasonló viselkedésre az említettek is.Igaz,h talán nem ennyiszer,mint a zöld-fehérek esetében,de ez talán nem mérvadó.Bőven kétszámjegyű alkalomról beszélhetünk,ilyen számnál meg mindegy is talán már...
Szal ezek a csoportok megvannak máshol is.Azt aláírom,h nem ilyen számú és talán nem ilyen gyakori az atrocitás,de ettől még nem kell úgy csinálni,mintha kizárólag a 9. kerületieknél lennének "állatok".
És még mindíg csak országon belül maradtam,de egy-két példával szolgáltak már pár kommenttel alább. :wink:

Ezzel a hsz-el nem struccpolitikát folytatok és nem kisebbíteni akarom az említett keménylegények "érdemeit",csak arra szeretném felhívni a figyelmet,h azért nézzünk körül,mielőtt ilyen draszikus lépésekért fohászkodnánk.És ha már igen,akkor ne CSAK a fradistákra húzzuk rá a vizes lepedőt...
Ebből lett ez :arrow:
miihii írta:

Milyen lényegről terelem el a szót? :roll:
A balhézásról volt szó?IGEN.Erről írtam?IGEN.
Írtam egyszer is,h nem igaz a fradistákra a balhézás?NEM.
Elismertem,h igaz rájuk,amivel támadva vannak?
IGEN :arrow:
Azért,mert sok precedens van rá...
Azt írtam,h másoknál is előfordul?IGEN.
Akkor rájuk is vonatkoznia kellene az "ítéletnek"?IGEN.(Sztem :wink: )
Írtam e,h az ute szurkolók botrányai miatt elhalványulnának a zöldek balhéi?
NEM. :arrow:
nem kisebbíteni akarom az említett keménylegények "érdemeit"...
Elfelejtettem volna megjegyezni,h többször fordul elő fradistákkal kapcsolatban?
NEM.
...nem ennyiszer,mint a zöld-fehérek esetében...
Melyik mondatommal annuláltam mit is? :shock:
Az eredeti hsz-t fenntartom,és továbbra sem értem mi a baj ezzel.Főleg így nem támadható sztem,ahogy Te próbálkozol :wink:
Ehhez tényleg nem tudok mit hozzátenni.Ha érted-érted,ha nem-nem.
Alaposan túlragoztuk,sztem ennél több szót ez nem ér.
Elnézést mindenkitől,ez tényleg hosszú lett :oops:
Részemről téma berekesztve :wink:
Varga Tamás írta:Misi!

... végül Neked legyen igazad!
ÁMEN 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2009.08.08. 19:24:01

Vasas drukkerek között néhány Barca mezes szurkoló feltűnt :P
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.08.08. 19:00:36

Azt nyilván senki nem vitatja, hogy vannak olyan fradista szurkolók akik balhéznak a meccsen, mint ahogy azt sem, hogy ugyanez megvan minden csapatnál, külföldön is. A zsidózás, cigányozás mára divat lett, mondhatni a rasszizmus lett divat. Ez a szintű rasszizmus felháborít, mint a rasszizmus alapjáraton. DE! Azt kéne észrevenni, hogy a szólásszabadság jogot ad erre és azt is észre kéne venni, hogy nem csak a fradinál megy ez, ugyanolyan felháborító, mint Újpesten, vagy bárhol. Emellett egyik érintett csapat vezetősége és a szövetség sem mehet el szó nélkül. Tenni kell valamit! De nem csak a fradinál...
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.08. 18:55:20

Misi!

A félmondatokat úgy vágod össze, hogy végül Neked legyen igazad!
Elmehetnél politikusnak.

No, de nem is lényeges.
A Fradiról alkotott véleményem eléggé meghatározott, és nehezen megváltoztatható.
Pedig Édesanyám Fradi-drukker. persze, nem Lipcseiék idejében lett az. Hanem Albert, Rákosi Gyula, Novák Dezső etc. Akkor még a foci volt az úr az Üllői úton.

Béke! :wink:
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.08. 18:45:33

Varga Tamás írta:Misi!

Ez egy szép hosszú hsz lett, a végére egész szép kis személyeskedéssel megfűszerezve!

Tudod, szoktam gondolkodni, tudok is.
És minden alkalommal arra a következtetésre jutottam, hogy:

1. a Fradinak ott volt a helye, ahol az elmúlt 3 évben tengődtek. Nem hiányzott az első osztálynak.
2. attól, hogy más csapatok hülyegyerekei is balhéznak, a fradista hülyegyerekek ocsmányságai nem lesznek kisebbek.
3. az elmúlt 3 évben meglehetősen csökkent a szurkolói rendbontások száma.
Most, hogy szeretett, általam utált csapatod feljutott egymást érik a balhék: legyen az barátságos meccs, legyen az bajnoki, tök mindegy. Sajnos a vér nem válik vízzé: ugyanaz a csürhe maradt, ami volt 3 évvel ezelőtt.
Bármilyen fájdalmas, több gondot okoznak nekünk a fradisták, a klub, mint amennyi örömet. Persze, a gyenge magyar futball színvonalát nem tudják visszavetni, csupán az eddigi negatív megítélését rontják tovább.

A személyeskedést kérlek mellőzd, én sem tettem! :wink:
Ja, és félmondatok összefűzése eléggé röhejes....
Remélem olyan nagyon nem vetted a szívedre,amit írtam,de talán nem is volt az annyira bántó,h azzal a bizonyos résszel előbb gondolkodásra,aztán reakcióra próbáltalak sarkallni.Mert ha megfontoltabban kommenteltél volna,akkor nagyjából az egész reakciódra nem lett volna szükség.Sztem.
Mivel az általad elég röhejesnek vélt (amire én is megsértődhetnék,de nem teszem :wink: ) félmondatokkal utaltam rá,h nem egészen volt ésszerű a reakciód,mivel alátámasztottam ezekkel a támadásod elleni védekezést.Sztem ennél jobban nem tudtam volna bizonyítani,h semmi olyan nem történt,amivel "vádoltál".

1.Szerinted!De akárhogy is,ennek nincs köze ahhoz,amit írtam.
2.Mint,ahogy ezt én egy szóval sem állítottam,de látom nem sikerül megértened.Olvass már vissza légyszi,és idézd meg,h mikor írtam hasonlót.Ne lovagolj már ezen,mert nincs alapja :!:
3.Balhéznak,ezt aláírom.Ki is fejtettem ezt,szal ezt sem értem továbbra sem...

Most ezzel a hsz-el nem tudom mit akartál amúgy.Megtámadtad az írásom,erre kifejtettem (röhejes :roll: ) visszaidézésekkel,h nincs alapja.Erre most ragozod tovább,mintha mi sem történt volna.
De azt még mindig nem árultad el,h mivel is vétettem akkorát,meg h mivel nulláztam a korábbi mondataimat.Meg h mi értelme belemagyarázni olyat a mondandómba,amiről szó sem volt. :idea:

Elnézésedet áhítom a személyeskedésért :wink:
Viszont,ha már itt tartunk,viszafoghatnál az ilyen röhejes féle jelzőkkel :idea: Köszi.
És még annyit,h nem fűztem össze,hanem csak a konkrét mondatrészt vágtam ki.Mert,ha összefűzésről beszélünk,akkor úgy is érthetted,h több mondatból cikkeztem össze szavakat (mint a filmekben a fenyegető leveleket az újság betűiből :D ),márpedig nem ez történt!


Béke 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.08.08. 18:13:08

Elolvastam az "élménybeszámolót" én is..
Igazából a focit, a játékot szerető embert ez nem is lepi meg, már nem is tud jobban csalódni sajnos...
Megszoktuk. Eljön hozzánk a Hertha, másnap legalább ingyen reklám a német újságokban, ez se semmi...

Mint klubra, a Ferencvárosra igenis szüksége van az NB1-nek :idea: Nem a magyar focinak. Fradi nélkül is vannak válogatott sikerek, Fradi nélkül is van a nyarat túlélő Európában szereplő csapatunk, ami már öröm a kiéhezett magyar embernek.. Idiótákból viszont sajna már éppen elég.
Most sorolhatnánk a problémákat, a nem túl szimpi UTE tábort, a játékoskergetést a Haladásnál, és jönnek a jó öreg klisék: ezek nélkül nem lenne bevétel...

Lenne. Természetesen cselekmény függvényétől kell bevezetni, de aki igazi bunkó az koccoljon örökre mint Angliában.

A pénzek viszont épp ennek a Ferencvárosnak köszönhetőek, a legtöbb sportportál velük foglalkozik, és nem éppen kevesebben nézték az Nb 2-es meccseket mint az első osztályt. Igenis, a Sport Tv-s szerződést, kisebb anyagi stabilizációt az első osztályú klubok a Fradinak köszönhetnek.

Más: Arra vetemedtem a legutóbbi Barca meccs után, ugye a reggeli kelést követően hogy belekukkantsak az M1 reggeli műsorán belül a Kistelekivel történő beszélgetésbe.
Csak annyi: Nem tudta mikor van a nyoni sorsolás. Most erre mit??

FOCI: Megszerezte a vezetést a Vasas a Paks ellen.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.08. 17:45:53

Ordog írta:Mondjuk most így hírtelen nentom mi miatt fakadtál ki, mert most jöttem haza 1 hét után távol a civilizációból....
Olvass vissza a lap aljáig.

Amúgy ment egy PÜ :idea:

És visszafogom magam. Bár a véleményem ettől még ugyanaz marad.
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.08.08. 17:42:57

Tamás!

Nem bántottál meg senkit, szerintem. Elmondtad a véleményedet, elvégre erre való a topik. Arról nem tehetsz, hogy a Fradi irányába ellenszenvet érzel.

De mivel utálod őket (ha jól láttam ezt írtad) így objektívan nem tudod, megítélni a cselekedeteiket, magát a klubot stb. Énse mert én meg szimpatizálok a zöld fehérekkel.
:wink:

Jó lenne egy szemléletváltás a magyar emberek részéről és keményebb fellépés a törvény és a karhatalom részéről, a szurkolói rendbontásokkal kapcsolatban. Reménykedjünk, hogy lesz változás!
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009.08.08. 17:38:13

Mondjuk most így hírtelen nentom mi miatt fakadtál ki, mert most jöttem haza 1 hét után távol a civilizációból....
Avatar
Ordog
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:54:45
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2009.08.08. 17:36:05

Tamás, lécci tedd magad takarékra egy kicsit...

Elhiheted, hogy a normális fradi szurkolóknak, akik törés-zúzás-anyázás mentesen buzdítják csapatuk (ez a szemmel látható nagyobb többség), ugyanúgy szúrja a szemét az összes nemnormális barom állat, akikről te is beszélsz és csinálják a fesztivált, mint mások csapat szurkolóit.

Jelenleg nálunk vannak a leghülyébb szurkolók, mert így alakult ki a történelem folyamán, és nagyon rosszul gondolod, ha azt hiszed hogy ezt a vezetőség ölbe tett kézzel nézi jelenleg és fogja is a jövőben. Most télleg azt gondolod, hogy a fradi púp a magyar bajnokság hátán?? Ne nevetess már. Szted idén mitől kelt el milliárdokért a közvetítési jog, miért volt Nyíregyházán legutóbb telt ház, és mitől lesz több ezres néző emelkedés a jövőbeni idegenbeli túráink helyszínein?? Miért kezdte most a Sporttv annyira nyomatni a magyar bajnokságot?? És még sorolhatnám.... mindennek nagyon nagy százalékban a FERENCVÁROS feljutása az okozója... Szóval légyszives állj le a sárdobálással és a demagóg szövegeddel, amivel a fradit illeted...

Meggyőződésem, hogy a jövőben, mihelyst fel fog épülni az új komplexum az Üllői úton, a szurkolók között hatalmas "megtisztulás" fog átmenni, mert rendelkezésre fognak állni azok a technikai eszközök amikkel ezeket meg lehet tenni...
Most szerinted hogyan tudnák ezt megoldani, a jelenlegi állapotokat figyelembe véve (stadionok felszereltsége, bekamerázás, adatrögzítés stb.), a magyar klubboknál hogy több száz fős tömegeket kiemeljenek hatékony módszerrel és hűvösebb helyre küldjék őket és eltiltsák őket a jövőben a stadionok látogatásától.

Az új angol tulajdonos szerintem biztosíték arra, hogy ezek mind meg lesznek téve ha elérjük az ehhez megfelelő felszereltséget.

Nem kell itt véres szájjal azt hangoztatni hogy ide meg oda húzzon vissza a fradi, meg hogy semmirekellő bagázs, meg hogy jól megvan nélküle a magyar foci mert ez mind általánosítás és ostobaság...

Köszi előre!
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.08. 17:34:37

Saviola írta: A magyar focinak az tenne jót,ha fociznának,s nem csak a szurkolókról lehetne hallani.Igaz ez mindegyikre.Annyit meg az egész nem ér,amennyit ezen vitatkoztok. :wink:
Ebben tökéletesen igazad van. Nem is teszem.
Felesleges, úgysem tudom / tudjuk megváltoztatni.

Bocs, ha megbántottam volna valakit. Nem állt szándékomban. :wink:
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2009.08.08. 17:29:43

Varga Tamás írta: Bocsi, de a szólásszabadságba a zsidózás nem fér bele!
És Haladás-meccsen még nem hallottam zsidózást...viszont Fradi - meccsen rendszeresen.
Zsidózás mindenhol van meg lesz is.Nem csak Fradi meccsen.Abba meg inkább nem megyek bele,hogy miért ne férne bele,mert ez nem ez a fórum.

A magyar focinak az tenne jót,ha fociznának,s nem csak a szurkolókról lehetne hallani.Igaz ez mindegyikre.Annyit meg az egész nem ér,amennyit ezen vitatkoztok. :wink:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.08. 17:26:37

MaxK írta:Tamás, az zsidózás minden meccsen megy, MTK táboron kivül mindenki nyomja, zárjanak ki mindenkit? Vicc... Szólásszabadság van, vagy mi a szösz..
Bocsi, de a szólásszabadságba a zsidózás nem fér bele!
És Haladás-meccsen még nem hallottam zsidózást...viszont Fradi - meccsen rendszeresen.
Kép
Avatar
MaxK
Barça B
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.04.19. 13:27:09
Tartózkodási hely: DebreceN1 és környéke.

2009.08.08. 17:20:48

Tamás, az zsidózás minden meccsen megy, MTK táboron kivül mindenki nyomja, zárjanak ki mindenkit? Vicc... Szólásszabadság van, vagy mi a szösz..

Asys, pont neked magyarázzam a magyar rendőrség dolgait? Szerintem nem szükséges.

Egyébként pedig, ha azt hallanám egész meccsen fradistaként a tirpákoktól, hogy "enbékettő keleticsoport" és ezt követően a hangosbemondó bemondja, hogy kéri a fradistákat, hogy szurkoljanak úgy, ahogy a nyíregyiek, lehet nekem is elborulna az agyam. Nem vagyok fradista, de a csapatom szent és sérthetetlen. Így vannak ezzel a fradisták. Persze, ezzel nem lehet magyarázni azt amit néha az utcán művelnek, van köztük 1-2 túlzó tag, gyakran provokátor. De túlreagáljátok az egészet. :wink:

Ja, és nem, Fradi nélkül nem igazi az NB1. :wink:
H A J R Á . L O K I !
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.08.08. 17:10:21

Misi!

Ez egy szép hosszú hsz lett, a végére egész szép kis személyeskedéssel megfűszerezve!

Tudod, szoktam gondolkodni, tudok is.
És minden alkalommal arra a következtetésre jutottam, hogy:

1. a Fradinak ott volt a helye, ahol az elmúlt 3 évben tengődtek. Nem hiányzott az első osztálynak.
2. attól, hogy más csapatok hülyegyerekei is balhéznak, a fradista hülyegyerekek ocsmányságai nem lesznek kisebbek.
3. az elmúlt 3 évben meglehetősen csökkent a szurkolói rendbontások száma.
Most, hogy szeretett, általam utált csapatod feljutott egymást érik a balhék: legyen az barátságos meccs, legyen az bajnoki, tök mindegy. Sajnos a vér nem válik vízzé: ugyanaz a csürhe maradt, ami volt 3 évvel ezelőtt.
Bármilyen fájdalmas, több gondot okoznak nekünk a fradisták, a klub, mint amennyi örömet. Persze, a gyenge magyar futball színvonalát nem tudják visszavetni, csupán az eddigi negatív megítélését rontják tovább.

A személyeskedést kérlek mellőzd, én sem tettem! :wink:
Ja, és félmondatok összefűzése eléggé röhejes....
Kép
Avatar
FCBarca88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2006.02.24. 15:35:59
Tartózkodási hely: Isaszeg

2009.08.08. 16:58:20

És most akkor az egész (foci)csapat, klub és a szurkolók a hibásak, mert a rendőrség, biztonságiak, szövetség nem lép fel a huligánok ellen? :roll:

Aki nem szereti a Fradit, az főleg a huligánok miatt, és gondolom egyéb okok miatt is, aki szereti az a csapat miatt. Ez egy örök meccs.. amelyben mindkét fél talál majd okokat a szidásra ill. védelemre. Én ép ezért figyelek arra ami a pályán történik, és nem arra ami körülötte. Ez eddig nálam bevált.
Azt viszont nagyon ellenzem, hogy a huligánok miatt, a csapatot, klubot és szurkolókat büntessék(akár kizárással, akár pontlevonással). Legyen szó bármely csapatról!
Egy valamiben szerintem biztosak lehetünk.. egy jó ideig nem lesz itthon semmi megoldás.. se a huligánok, se az ellenük fellépő szervek körében, de ezekért nem a csapatok a hibásak. És ahogy látom, inkább a klubok próbálnak megoldásokat találni, ami nagyon helyes és amit támogatni kell. :)
Nem hinném hogy az mlszben elvárnák, hogy szeresse őket a Fradi tábor, ismervén a 3évvel ezelőtti kizárást és annak körülményeit..(na de ez már más téma)
És azt se felejtsük el, hogy egy(vagy több) balhéhoz általában két fél kell, lesznek még bőven provokálások, sértegetések(bár ne így lenne) a táborok közt...

Egyenlőre örüljünk annak, hogyha a pályán emelkedik a színvonal, ami így se a legmagasabb..

(na ez elég kusza hsz lett, de remélem értitek mit akarok belőle kihozni)
I am a Runner![...]
FCBarcelona, Fradi, Schumi, Németország!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.08. 16:58:17

Varga Tamás írta: Ez félremagyarázás, és szerecsenmosdatás.
Más klubok hasonszőrű cselekedeteivel kívánod alátámasztani vélt igazadat.
Félreértés ne essék, a többi csapat esetében is elutasítom ezt a fajta viselkedést.
A véleményed - szerintem - ott bukik el, hogy egyéb szurkolószerű emberek rendbontásával, randalírozásával kívánod elterelni a szót a lényegről. Egyik mondatoddal elismered a Fradi "szurkolók" csúnya viselkedését, de a következő mondattal pedig anullálod. Attól, hogy az UTE szurkolói csinálnak ilyesmit, a zöld-fehér banda brutalitása sem lesz kisebb mértékű, volumenű. És azt se feledjük, hogy a legtöbb balhét a fradista kemény mag generálja, hozza létre, kezdeményezi.

Mihi írta le a lényeget: ez nem ország, ill. nem normális ország. Normális országban már szétzavarták volna ezeket a bandákat. Ha a rendőrök fellépnek, ha nem, akkor meg az.

Én nem gondolkodnék. Amit a Bernabéu-ban alkalmaztak, az a követendő példa. Akinek nem tetszik, elmehet oda, ahova az ilyesfajta viselkedés dívik.
És most nem a normális szurkolókról, a nagypapákról, a családos szurkolókról - ha van még ilyen egyáltalán - beszéltem.

Milyen lényegről terelem el a szót? :roll:
A balhézásról volt szó?IGEN.Erről írtam?IGEN.
Írtam egyszer is,h nem igaz a fradistákra a balhézás?NEM.
Elismertem,h igaz rájuk,amivel támadva vannak?
IGEN :arrow:
Azért,mert sok precedens van rá...
Azt írtam,h másoknál is előfordul?IGEN.
Akkor rájuk is vonatkoznia kellene az "ítéletnek"?IGEN.(Sztem :wink: )
Írtam e,h az ute szurkolók botrányai miatt elhalványulnának a zöldek balhéi?
NEM. :arrow:
nem kisebbíteni akarom az említett keménylegények "érdemeit"...
Elfelejtettem volna megjegyezni,h többször fordul elő fradistákkal kapcsolatban?
NEM.
...nem ennyiszer,mint a zöld-fehérek esetében...
Melyik mondatommal annuláltam mit is? :shock:
Varga Tamás írta: Én nem gondolkodnék.
Pedig lehet,h nem jönne rosszul :twisted:
Vagy lassabban olvasd el amit,írok és úgy könnyebb feldolgozni :wink:
Varga Tamás írta:Mihi írta le a lényeget:
Mivel az én hsz-emet épp támadod,így valszeg a lényeg leírója inkább MihU,nemde? :wink:
Perrero írta:
HA én jól értelmeztem akkor azt akarta mondani, hogy mivel más csapatok szurkolói is balhéznak, így más Nb1es csapatokat is lekell küldeni ennyi erővel a blasz 5be, így ott szép mezőny lenne.. nem a Fradit mentette, csak elmondta, hogy máshol is van [auto_cenzúra] a levesben

A Blasz meg nem megoldás..
Hopsz,Csongor vágja a csíziót! :wink:
Szal mégiscsak érthető voltam :P

Bár Perrero esetében gondolom fontos tényező,h Ő nem AKAR támadni engem :D :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2009.08.08. 17:02:06-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése