Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.15. 20:47:53

palesz77 írta:Ennek milyen forrasa van? Remelem nem La Liga BBVA fb oldal, mert ha ez valos.. Hat orulnek na.. :mrgreen:

Mondjuk szerintem o nem Iniesta stilusu egyaltalan - nagyon picit -, de ezt mar sokszor sok helyen leirtam. :D Az biztos, hogy ha barkit elhozhatnek a kozeppalyankra, akkor o lenne az elsoszamu valasztasom.
Innen szedtem, ez összességében általában biztos forrás szokott lenni, bár Verratti nyilatkozatát egyenlőre máshol még nem olvastam, de szerintem van okod bizakodni. :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.15. 14:49:45

ZBarca írta:Verratti: "Ha választanom kell egy csapatot, amelynek futballszemléletével azonosulni tudok, az az FC Barcelona. A játékosok közül pedig Andrés Iniesta"

Palesz remélem most boldog vagy. :D
Ennek milyen forrasa van? Remelem nem La Liga BBVA fb oldal, mert ha ez valos.. Hat orulnek na.. :mrgreen:

Mondjuk szerintem o nem Iniesta stilusu egyaltalan - nagyon picit -, de ezt mar sokszor sok helyen leirtam. :D Az biztos, hogy ha barkit elhozhatnek a kozeppalyankra, akkor o lenne az elsoszamu valasztasom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.15. 11:30:46

jah láttam, okosan csinálta belsővel, nem erőből küldte meg 8) úgy látszik nekünk idénre csak a szép gólok maradnak
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.15. 11:02:15

visca el barca írta:anno aurier mellett talán még zoumát is írtam. 2 éve jó kis csapat volt etyientben, talán uefás helyre be is futottak. a gyerek 18 évesen stabil kezdő volt, cselzi el is vitte, s ahogy nézem murinnyó játszatja is folyamatosan. állítom, ha elhozzuk 15 évre megoldódott volna a belső védő problémánk.
Zouma tényleg jó, Mourinho nem hiába használja.

Mendy gólja megvolt? :D És dobott egy szép gólpasszt is. Őt is szép lassan elfogja vinni valaki, nagyon jó kis balbekk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.09.15. 11:00:27

Verratti.
Ha választhatnék random 3 játékost a mai mezőnyből, tuti dobogón lenne.
Remélem egyszer kiköt itt, illene is LE játékába.


Zouma valóban nagy tehetség, kár,hogy a Chelsea vitte el,onnan nem egyszerű lerabolni embereket, pláne ha még játszatja is a szpesöl, bár nem biztos kitelel a portugál ott :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.15. 10:55:35

Nem csak ő. :wink:

Őszintén szólva biztató h Pogba gödörben van, miközben Verratti ilyet nyilatkozik. Előbb utóbb csak beleun abba h a francia bajnokság mellett a BL-ben csak elporolni jók.

Bár ki tudja. Kell majd egy Iniesta utód, de Iscot se zárnám ki. Legboldogabb Haliloviccal lennék.
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.09.15. 10:54:16

anno aurier mellett talán még zoumát is írtam. 2 éve jó kis csapat volt etyientben, talán uefás helyre be is futottak. a gyerek 18 évesen stabil kezdő volt, cselzi el is vitte, s ahogy nézem murinnyó játszatja is folyamatosan. állítom, ha elhozzuk 15 évre megoldódott volna a belső védő problémánk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.15. 09:09:08

ZBarca írta:Verratti: "Ha választanom kell egy csapatot, amelynek futballszemléletével azonosulni tudok, az az FC Barcelona. A játékosok közül pedig Andrés Iniesta"

Palesz remélem most boldog vagy. :D
Palesz jelenleg. :mrgreen:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.15. 07:11:58

palesz77 írta:Én nézni szoktam a PSG meccseit - divat vagyok :mrgreen: -, szóval nem csak te nézel francia bajnokságot. :D Amúgy az ő focijukat szerintem érdemes nézni egy Barca drukkernek - kivéve nektek VEB-bel :D -, sokpasszos focit tolnak, attraktívak, mindig jól szórakozok a meccseiken. És mindig megállapítom, hogy Verratti piszok jó lenne itt.. :D Na meg hogy VEB-et fel kéne venni Barca játékosmegfigyelőnek, mert ez az Aurier gyerek pofás kis jobbhátvéd lesz idővel - már most is az mondjuk, de ha fejlődik simán top lehet a poszton. Vele se nagyon lőttünk volna mellé anno, van egy olyan érzésem.
Nekem közöm nincs veb féle scouting reporthoz, de Verratti játékát én már a tavalyi VB-n is megjegyeztem és a tavalyi BL fantasyban is írtam, hogy rá és Maticra nagyon kell figyelni. Utóbbit én a legnagyobb felfedezettnek is választottam a szavazásban. :D Sok tehetséges fiatal játékos van, ezért sem értek egyet azokkal a hangokkal, hogy nincsenek olyan focisták mint régen. Dehogy nincsenek, csak a szentimentalizmus nagy úr néha.

PSG meccset meg én nem nézek, csak az OM. Ezek elvek. D: Bayernt se nézek pedig Guardiola az edző. Franciáknál még a Nantes csapatát bírom, de az is a régmúlt miatt. Karembeu, Makalele, Loko csak hogy pár nevet említsek az akkori csapatból. Ja meg a Nancy, de ők nincsenek az első osztályban. :D Ott éltem egy ideig és egy remek hangulatú városka. Idén sokkal jobban próbálom követni az eseményeket, mert közel áll a szívemhez a francia foci.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.09.14. 22:24:18

ZBarca írta:Verratti: "Ha választanom kell egy csapatot, amelynek futballszemléletével azonosulni tudok, az az FC Barcelona. A játékosok közül pedig Andrés Iniesta"

Palesz remélem most boldog vagy. :D
Szerintem nem tud írni,mert most váltott kézzel örül neki :D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.14. 21:57:26

Verratti: "Ha választanom kell egy csapatot, amelynek futballszemléletével azonosulni tudok, az az FC Barcelona. A játékosok közül pedig Andrés Iniesta"

Palesz remélem most boldog vagy. :D
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.14. 20:17:24

Én nézni szoktam a PSG meccseit - divat vagyok :mrgreen: -, szóval nem csak te nézel francia bajnokságot. :D Amúgy az ő focijukat szerintem érdemes nézni egy Barca drukkernek - kivéve nektek VEB-bel :D -, sokpasszos focit tolnak, attraktívak, mindig jól szórakozok a meccseiken. És mindig megállapítom, hogy Verratti piszok jó lenne itt.. :D Na meg hogy VEB-et fel kéne venni Barca játékosmegfigyelőnek, mert ez az Aurier gyerek pofás kis jobbhátvéd lesz idővel - már most is az mondjuk, de ha fejlődik simán top lehet a poszton. Vele se nagyon lőttünk volna mellé anno, van egy olyan érzésem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.14. 11:17:48

Úgy látszik ez az én külön topikom. :lol: Nem sokakat érdekel a francia foci, talán azért kedvet kap hozzá pár ember.

veb, tudom hogy nem szereted és direkt nem is linkelek gólt, de annyit azért írok, hogy Mendy nem aprózta el a hétvégén. :D Úgy látszik a Vélodrome-ban nagyon megy. :D

Múltkor kérdezte valaki miért Trapp véd, hát lehet nem sokáig fog. A hétvégén eléggé alkotott és emberelőnyben dobott el 2 pontot a PSG:
Trapp's nightmare

Rennes nagyon tolja neki, 4 győzelmük van zsinórban és Nantes-ban nyerni mindig szép teljesítmény igaz kettőt is kiszórtak a kanáriaktól. Etienne hozza az egy gólos győzelmeit, jön fel a Lyon és a Monaco és talán a Marseille (?). Lille már a harmadik gól nélküli döntetlenjét játszotta, igaz Lyonban, de 5 forduló alatt egy gólt tudtak lőni, mondjuk van 6 pontja így is a Lille-nek. :D Enyeama viszont tartja hátul őket, most is volt nem egy nagy védése a Lyon ellen. Somalia-ék 2:0-ról vesztettek pontokat és ikszeltek, csúsznak egyre hátrébb.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.09.12. 20:19:29

Balázs elrakott két gólt a Bursaspor mai meccsén, nyertek is 3:1-re. =D>
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21302
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.09.11. 13:12:13

messideco írta:Én van Bastent tenném ismét oda, 2006-08 között elég mutatós focit játszott a csapat, az EB nagy esélyese volt a csapat, lásd franciák ill. olaszok elleni kiütéses győzelmek. Végrehajtotta a sikeres generációváltást, ennek mellékhatásaként összeveszett pár sztárral is (Davids, Seedorf stb).
Szerintem meg egyáltalán nem voltak vele meggyőzőek. Azt elfelejtetted említeni, hogy azon az EB-n a csoportkör után az oroszok simán lefocizták őket, utóbbiakat meg a spanyolok. Nem volt akkora szám az a holland csapat, csak a teljesen szétesett olasz-francia csapat feletti győzelemek után nagyon túl lett értékelve. 2010-ben voltak jók, majd 12-re szétestek, tavaly megint jók voltak az EB-n, azóta megint szétestek. Amennyire követem őket, úgy látom, klubszinten sem brilliróznak, és akkor finoman szóltam.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.11. 12:44:09

Én van Bastent tenném ismét oda, 2006-08 között elég mutatós focit játszott a csapat, az EB nagy esélyese volt a csapat, lásd franciák ill. olaszok elleni kiütéses győzelmek. Végrehajtotta a sikeres generációváltást, ennek mellékhatásaként összeveszett pár sztárral is (Davids, Seedorf stb).
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2015.09.11. 12:37:45

Hamár a hollandok, akkor állitólag Blind után R.Koemant akarják majd sz.kapitánynak.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.10. 20:25:37

Hollandia:

Olvastam egy érdekes cikket a neten.
5 játékos, akik (a szükséges) frissítést hozhatnak a válogatottba:
-Krul
Cillesennek volt egy jó vb-je, de azóta sajnos leszállóágban van (mint anno Stekelenburg), az utóbbi meccseken sok gólban benne van, a tapasztalt PL-kapusnak át kellene vennie a helyét.

-Riechedly Bazoer
Strootman kiválásával (és Clasie elhanyagolásával) nincs aki box-to-box legyen és dominálja a kp-t. Sem Klaasen sem Blind nem bizonyított ezen a poszton, így a mindössze 18 éves Ajax-nevelést látják megfelelőnek a szakértők.

-Hakim Ziyech
Őt Sneijder helyére képzelik el, valóban ezt már talán a 12-es szintén kudarcba fulladó Eb után kellett volna fokozatosan megtenni. Hiddink már behívta múlt ősszel, de lehetőséget nem adott neki sajnos

-Anwar El Ghazi
Évek óta az egyik legígéretesebb holland tehetségnek tartják. Kellene egy ügyes szélső Depay mellé, Narsingh vergődését, illetve a megváltó csere szerepét betöltő Promes produkciója látván még a román - magyar meccs indításai is fantáziadúsnak minősültek...

-Bas Dost
Ugye ő minimum kerettag kellene hogy legyen, nem a sok csapatban megbukó, válogatottban mattszínű de Jong kellene csere szerepet betöltsön... Kezdőnek nyomnám, meg lesz a meccsrutin, van Persie felejtős.

Teljes cikk: Teljes cikk

Valamint olvastam egy elemzést a sikertelenség egyik lehetséges okáról.

Ebben az áll, hogy a 85-90 között született generáció gyakorlatilag kiesik a hollandoknál. Semmi sem tartja össze a csapatot (ezt a Sport1 kommentátora is említette asszem), ugye a szentháromság ott van, a 83 körüliek (Rvp, Robben, Sneijder), és aztán a kilencven utániak. Most jön a kellemetlen rész, a két generáció közöttiek kellene vezessék jelenleg a válogatottat, adják a gerincét. Ők nyertek u21-es Eb-t 2007-ben olyan sztárokkal mint Drenthe vagy Babel :D Abból a csapatból talán Vlaar és Krul lett stabil válogatott kerettag, meg néha Maduro (A keret itt. Pietersben én személy szerint a jövő stabil balhátvédjét láttam, egy ideig állandó kezdő volt, aztán a 18 éves Willems kiszorította a PSV-ből is...
Ezzel szemben érdemes megnézni a szintén sokat gyengült olaszokat, vagy főleg a belgákat, hogy az akkori u-válogatott gerince most is jelentős tényező.
A probléma gyökere talán van Marwijkig vezethető vissza, neki volt egy stabil alapcsapata a 10-es vb-n, azokkal jól ment egy darabig. Már a 12-es eb-n észrevehető volt, hogy kifogyott a spiritusz a csapatból, Bolahrouzékkal már nem lehet védelmet felállítani, van der Vaart már nem megoldás, Bommelról nem is beszélve...
Van Gaal kapóra jött, ő tipikusan az az edző, akik a fiatalokkal tud bánni, viszont a sztárokkal nem találja a közös hangot (Barca -Rivaldo talán), így utólag mondhatni sikeresen építette be a fiatalokat, elsősorban a védelembe, de Clasie és Depay is az ő embere.

Egy érdekes idézet a cikkből “We don’t count any more

Én egy ilyen poszt-apokaliptikus (mert az lesz :D) holland csapatot képzelnék el:

Krul
Jaanmat - de Vrij - Vlaar - Willems
Strootman - Clasie - Ziyech
el Ghazi - Dost - Depay

(ezekkel vb-t nyerünk...)
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.09.09. 14:23:26

kanty írta:San Marino 14 év után lőtt gólt, méghozzá nem is csúnyát. Volt is öröm utána:
http://streamable.com/i5z2?t=11.3" target="_blank
Az örömből kiindulva, nekik ez felért egy VB-győzelemmel :) :D

Amúgy a San Marino-i szövetség twitter-en trollkodott is egyet.

A San Marinó-i válogatott góljai szeptemberben: 1
Cristiano Ronaldo góljai szeptemberben: 0

San Marino >>>>> Cristiano Ronaldo
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.09.09. 12:48:55

Tegnap Rooney történelmet írt és 50. góljával minden idők legeredményesebb angol válogatott játékosa lett! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.09. 09:34:30

San Marino 14 év után lőtt gólt, méghozzá nem is csúnyát. Volt is öröm utána:
http://streamable.com/i5z2?t=11.3" target="_blank
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.09. 01:25:04

PCsabi írta:Sokadjára futok bele ebbe a videóba, de egyszerűen nem tudok betelni vele:
https://youtu.be/ePZZ2j4dmSY" target="_blank

Imádtam Adriano-t, erő, sebesség, technika, gyilkos bal láb, gyakorlatilag a tökéletes csatár lehetett volna...
Ha nem kezd el kólázni meg piázgatni, akkor szvsz nagyobb karriert futhatott volna be mint Ibra. Nagyon nagy kár érte, de csak magának köszönheti.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.09.09. 01:04:00

Sokadjára futok bele ebbe a videóba, de egyszerűen nem tudok betelni vele:
https://youtu.be/ePZZ2j4dmSY" target="_blank

Imádtam Adriano-t, erő, sebesség, technika, gyilkos bal láb, gyakorlatilag a tökéletes csatár lehetett volna...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.08. 22:37:12

Sorra jutnak ki az EB-re a futball nagyhatalmas, Izland után most az osztrákok. És ott van még Wales is.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.07. 23:46:20

Világ egyik legalulértékeltebb középpályása, bitang jó játékos.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése