Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.07. 12:30:50

Gólzáporos meccsre számítok a madridi derbin. reálisan nézve sima Real siker, de remélem legalább az egy pontra jók lesznek Forlánék.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.11.07. 11:58:52

Forlán és Agüero ok, de a középpályán érzem súlytalannak az Atleticot. Nyugodtan fogok aludni, az eredmény nem fog érdekelni nagyon...
"And my heart will leave you never."
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.11.07. 11:57:19

daffy írta:este madridi derbi. nehéz meccs lesz,de őszintén meglepődnék a real pontvesztésén. 3-2es real sikert tippelek. abban biztos vagyok,hogy mind2 csapat lő gólt,de bízom higanyban és cr-ben+ a védelem is jól muzsikál otthon.
Remélem Forlánék kicsipkézik a valagatokat :lol: :lol: :lol:
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.07. 11:56:22

este madridi derbi. nehéz meccs lesz,de őszintén meglepődnék a real pontvesztésén. 3-2es real sikert tippelek. abban biztos vagyok,hogy mind2 csapat lő gólt,de bízom higanyban és cr-ben+ a védelem is jól muzsikál otthon.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.11.07. 11:06:39

amúgy pl az öreg sztem zsebreteszi murinnyót és pepet együtt.
kb 35 éve nézek focit és abszolút nem istencsászár nálam guardiola.
Tisztelem az miatt, amit anno a Madriddal elért, de sztem a VB címben nem volt akkora szerepe, sőt, sztem inkább kerékkötő volt. Átvette a világ aktuálisan legerősebb, EB győztes válogatottját, és sztem gyakran nem a legjobb döntéseket hozta. Bár lesett a VB, de sokkal gyengébb teljesítménnyel mint az EB. Ezzel a VB címmel az én szememben semmivel nem lett nagyobb edző.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.07. 08:40:39

Egyébként ma hosszútávon sikeresnek lenni lehetetlennek tűnik a profi futballban, még azok se tudnak, akik olyan hatalmas magasságokba vannak emelve itt a topikban a napokban. SAF, Mourinho jó példák. Ők ketten megrendíthetetlenül ottvannak az edzői toplistákon, mégis max 2-3 aránylag sikeres év az, amit egyfolytában felmutathatnak.
Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Nem hiszem, hogy valamelyik edző csak akkor sikeres, ha BL-t nyer. Olyan nincs, hogy egy edző sok éven keresztül megnyerje, de viszont volt olyan már sok éven át, hogy edző minden éven nyert valamit (BL, bajnokság, kupa). Ezt viszont nem 2-3 éven keresztül tartotta fenn. A sikeresség relatív. Most a Barcánál nem sikeres az az év, ha CSAK egyvalamit nyernek. Volt olyan időszak nem is oly régen, a Joan Gaspar érában, amikor még a bennmaradást is sikernek könyvelték el egyesek. Azért mondom, hogy a sikeresség relatív.

Nézzük SAF-ont:

* Bajnoki címei: 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009
* FA Kupa: 1990, 1994, 1996, 1999, 2004
* Ligakupa: 1992, 2006, 2009, 2010
* FA Charity/Community Shield: 1990 (megosztva), 1993, 1994, 1996, 1997, 2003, 2007, 2010

Ezt mind csak Angliában érte el (az európai sikerek nincsenek benne). A klubbot 1878-ban alapították. SAF 1986-ban ment oda. Előtte 108 évig negyed annyi kupát nem nyertek, mint az utóbbi 24 évben. Akkor csak 2-3 évig sikeres? Persze nem jöhet össze minden éven minden, de azért az.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.11.06. 23:13:15

kurdt írta:
lluisllach89! Ha Laudrup karrierjének madridi állomására gondolsz, akkor...

1. értem én, de mi az a két év az itt eltöltött öttel szemben? 8)
2. ez Luis Enriquének is megvolt (igaz fordítva)
Most az totál más szerintem, a lényeg hogy mit hagysz el miért.
Ezt lehet hülyeségnek veszik páran, én így gondolom, de szerintem ez eleve kizáró ok lehet ott kinn.

Enriquét se emlegetjük mint hajdani nagy madrid spílert, figo itteni múltjára már gondolni sem merek.
De biztos vagyok benne hogy ott kinn nem felejtették el.

Még úgy is hogy ő lenne Pep után a legalkalmasabb.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.06. 23:03:33

Én is úgy vagyok vele, hogy senkit nem akarnék Pep helyén mégcsak kipróbálni sem, maximum Hiddinket. :)

De jó ez Nekem így ahogy van, azt várnám hogy Pep fejlődjön a hibáinak következtében, nem pedig hogy kirakják. Akkor is ha ez esetleg 2-3 sikertelen évet jelent nekünk, de utána valószínűleg jó lehetne. Persze ezt előre nehéz lenne megmondani.
Egyébként ma hosszútávon sikeresnek lenni lehetetlennek tűnik a profi futballban, még azok se tudnak, akik olyan hatalmas magasságokba vannak emelve itt a topikban a napokban. SAF, Mourinho jó példák. Ők ketten megrendíthetetlenül ottvannak az edzői toplistákon, mégis max 2-3 aránylag sikeres év az, amit egyfolytában felmutathatnak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.11.06. 22:33:22

lluisllach89 írta:
Fecooo írta:
azért a jövőben, ha előkerülne egy másik volt Barca játékos neve, történetesen egy dáné, akinek irányításával idén a Mallorcát a papíron 3 legerősebb csapat se tudta megverni, nem biztos, h rossz néven venném... ;)
ki tudja mit hoz a jövő... ;)
Hm, mintha valami nem stimmelne vele kapcsolatban, ami miatt talán rossz néven vennék Barcelonában.
Kösz Fecooo!
Na igen, ezért mondtam, hogy szóljatok...most ég a pofám, pedig Laudrupot én is bírom, és őt is elnézném itt (ne értse félre senki, én szeretem Pepet, a hibái ellenére is). Plusz, aki szerintem nagyon jó lenne itt, az Lillo... (őt ugye lentebb nem említettem, hisz én nem tudok arról h lett volna valaha bármi köze a Barçához).

lluisllach89! Ha Laudrup karrierjének madridi állomására gondolsz, akkor...

1. értem én, de mi az a két év az itt eltöltött öttel szemben? 8)
2. ez Luis Enriquének is megvolt (igaz fordítva)

az említetteken kívül amúgy még eszembe jutott pl. Schuster, Stoichkov, Hagi, vagy éppen Maradona is, de az ő edzői képességeiket inkább hagyjuk..... Schuster még úgyahogy, vele ráadásul hasonló a helyzet mind Laudruppal (neki nyolc év itt, kettő ott); ellenben...

1. Laudrup szvsz jobb edző
2. Schuster nemrég volt a Madrid edzője
3. amilyen vinnyogós pi*** módjára távozott innen, szerintem ne nagyon akarjon visszajönni
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.11.06. 22:31:11

kicsit más: megjegyzem, Hiddink szerintem is az egyik legjobb edző (SAF mellett), ő tényleg a szarból is várat épít Cool
Nekem ő a kedvencem, és igazad van mindig megtalálja az ideállis játékot egy csapat számára. A kóreaiakait VB elődöntőbe vezette(bírói segítséggel:D)
2006-ban Ausztráliával majdnem keresztbetett a későbbi vb győztesnek, az olaszok egy ellentmondásos tizivel tudtak csak túllépni rajtuk.
98-ban pedig remek kis holland válogatottat kapart össze.
Kluivert,Davids,Bergkamp,Zenden,Cocou.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.06. 22:20:02

szieszta írta:
Hogy otthon milyen, hidegen hagy...
Gondolom azért ha lennének magánéleti balhéjai, megcsalás, részegen vezetés stb. azért nem hagynátok szó nélkül...
Engem személy szerint az pont nem érdekelne. Ez most egy kicsit off lesz, de hirtelen ez a példa jutott eszembe: az egyik volt barátnőm pl. meg se nézte Tom Cruise filmjeit, miután jöttek a magánéleti baromságai. (elsősorban a szcientológiával kapcsolatban) Na most ez milyen már? :D Attól rosszabb színész lett? Ugyan így volt ez énekesekkel stb... Engem teljesen hidegen hagy, hogy ki mit művel a magánéletében. (ezért hívják magánéletnek, mert másra nem tartozik)

Szerk: abban sajnos egyet kell értsek, hogy lennének, akik megjegyeznék...(valószínűleg nem is 1-2 ember, de hidd el, hogy sokakat egyáltalán nem érdekelne...)
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.06. 22:16:03

Hogy otthon milyen, hidegen hagy...
Gondolom azért ha lennének magánéleti balhéjai, megcsalás, részegen vezetés stb. azért nem hagynátok szó nélkül...
fir3bird
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2008.01.14. 00:45:06

2010.11.06. 21:54:02

ööö egy xabi alonso pózol real madrid illetve barca mezzel.

viccet félretéve valszeg valamelyik el clásico előtt fotózhatták.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 21:46:35

Ezt nem tudja valaki milyen kép?

Kép
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.11.06. 21:36:27

Fecooo írta:
azért a jövőben, ha előkerülne egy másik volt Barca játékos neve, történetesen egy dáné, akinek irányításával idén a Mallorcát a papíron 3 legerősebb csapat se tudta megverni, nem biztos, h rossz néven venném... ;)
ki tudja mit hoz a jövő... ;)
Hm, mintha valami nem stimmelne vele kapcsolatban, ami miatt talán rossz néven vennék Barcelonában.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.06. 21:30:00

kurdt írta:
zsírosdeszka írta: Adok tartalmat:

Honnan lehet eldönteni azt, hogy ki a Barcelona számára a legjobb edző, amikor még van 2-300 edző az európai ligákban, aki nincs kipróbálva és nem is lesz. Honnan tudod, hogy bárki más nem irányítaná jobban a csapatot?
Azért ennél a kérdésnél van egy nagyon fontos aspektus, ami számomra a motiváció mellett a legnagyobb szerepet játssza. Mégpedig, hogy az illető ismeri-e az általa irányított/irányítandó csapatot. A mi esetünkben jelenleg 8 ilyen edzőről tudok:

Van Gaal: megvolt, köszönjük, jó helyen van Münchenben

Serra Ferrer: a Barça B-t jól irányította, akárcsak Pep; de Serra Ferrer csúnyán becsődölt a nagyokkal. ennyi.

Cruyff: vele ugye nagyon szép volt, de szerintem a jelenlegi helyzet is jó. "irányítja" a katalán válogatottat, és tanácsokat ad, amelyekre Pep úgy néz ki, hallgat. nekem ez a felállás megfelel

Rijkaard/Ten Cate: ők együtt voltak nagyok; Rijkaardot ugye láttuk szólóban; Ten Catét nem szeretném

Mourinho: no, thanks

Cocu: hatalmas kérdőjel, hogy mi lesz vele. perpill a PSV és a holland válogatott másodedzője. nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mit tud vezetőedzőként... (megjegyzem, másodedzőnek bármikor elfogadnám)

Luis Enrique: az ő karrierje egyelőre kísértetiesen hasonlít Guardioláéhoz; aztán majd meglátjuk...

Guardiola: előzetes állításom is ez lett volna, de a konklúzió is ez: jelenleg ő a tökéletes edző a Barça számára...

ha valakit kihagytam, légyszi szóljatok! :)

kicsit más: megjegyzem, Hiddink szerintem is az egyik legjobb edző (SAF mellett), ő tényleg a szarból is várat épít 8)
azért a jövőben, ha előkerülne egy másik volt Barca játékos neve, történetesen egy dáné, akinek irányításával idén a Mallorcát a papíron 3 legerősebb csapat se tudta megverni, nem biztos, h rossz néven venném... ;)
ki tudja mit hoz a jövő... ;)
nem mondom, h beválna, de intelligenciáját akár "legendákból" ismerhetjük, akik utánanéztek, az pedig jó kiindulási alap egy edzőnél...:)
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2010.11.06. 21:27:18

zsírosdeszka írta:
José egy emberi-erkölcsi nulla, ocsmány vacak focival baromi eredményes
Ezzel nem értek egyet. A Real focija azért nem ocsmány vacak. Emberileg meg már kiveséztük 1-2 oldalon keresztül, hogy miért nem lehet objektív véleményt alkotni róla, de nem ismétlem önmagam.
Off: Pedig a deszka sokkal menőbb. Ed Edd & Eddyt vágod? Very Happy Vaagy. hívhatlak mától Köbjaninak? Smile
Ne haragudj, de ezt most lehet életkorból adódóan, vagy gyönge értelmi képességeim miatt nem tudom hova tenni. /Egyébként inkább a deszka, mint a zsíros.../

:roll:
A foci minőségét illetően most egész nézhető a Real játéka, mondjuk ez tavaly is így volt Pellegrinivel. Viszont zsozé akármenynire mosdatod, abból, amit a külvilágnak mutat, egy önimádó primadonna, felsőbbrendűségi komplexussal. Hogy otthon milyen, hidegen hagy, mint közszreplőt ítélem meg, abből pedig egy pukkancs, kötekedő provokátor.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 21:17:21

José egy emberi-erkölcsi nulla, ocsmány vacak focival baromi eredményes
Ezzel nem értek egyet. A Real focija azért nem ocsmány vacak. Emberileg meg már kiveséztük 1-2 oldalon keresztül, hogy miért nem lehet objektív véleményt alkotni róla, de nem ismétlem önmagam.
Off: Pedig a deszka sokkal menőbb. Ed Edd & Eddyt vágod? Very Happy Vaagy. hívhatlak mától Köbjaninak? Smile
Ne haragudj, de ezt most lehet életkorból adódóan, vagy gyönge értelmi képességeim miatt nem tudom hova tenni. /Egyébként inkább a deszka, mint a zsíros.../

:roll:
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.11.06. 20:35:01

Andris írta:José egy emberi-erkölcsi nulla, ocsmány vacak focival baromi eredményes, jó edző és az is marad.
Pep egy végtelenül szimpatikus, jó stílusú gyerek, aki tartani kívánja és 3 éve tudja azt a játékot, amit a világ a foci csúcsának tart, eddig baromi eredményes is, valamint kérődjeles hogy milyenek és mennyire tarthatóak az edzői kvalitásából adódó eredmények.
Murinhos résszel egyetértek, annyit hozzátéve a magam részéről, hogy engem nem az zavar, hogy nagyszájú és beszól, hanem, hogy olyanba is, akibe nem kéne (kikezd játékosokat, edzőket, csapatokat, akik nem is foglalkoztak vele), olyan stílusban, ahogy nem kéne, és olyan szituációban, mikor neki kellene vezérként viselkednie (pl. amikor a Chelseaből kiállították del Hornot Messi letaglózásáért). Lehet szabadszájúnak lenni, de lehet ez tisztelettel is csinálni.
Én szeretném, ha Pep is szabadabban, nyersebben fogalmazná meg olykor a kritikáját. Mert a ló túlsó oldala is létezik, amikor már látni, hogy ezt nem is így gondolja...

Egyébként én nem tudok jobbat jelenleg Pepnél a Barca kispadjára, de nem tartom hosszútávú megoldásnak, szeretném, ha minél hamarabb meglenne az utódja. És nagyon örülnék, ha hasonló háttere lenne, mint Guardiolának, de...
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.11.06. 19:59:47

zsírosdeszka írta: Adok tartalmat:

Honnan lehet eldönteni azt, hogy ki a Barcelona számára a legjobb edző, amikor még van 2-300 edző az európai ligákban, aki nincs kipróbálva és nem is lesz. Honnan tudod, hogy bárki más nem irányítaná jobban a csapatot?
Azért ennél a kérdésnél van egy nagyon fontos aspektus, ami számomra a motiváció mellett a legnagyobb szerepet játssza. Mégpedig, hogy az illető ismeri-e az általa irányított/irányítandó csapatot. A mi esetünkben jelenleg 8 ilyen edzőről tudok:

Van Gaal: megvolt, köszönjük, jó helyen van Münchenben

Serra Ferrer: a Barça B-t jól irányította, akárcsak Pep; de Serra Ferrer csúnyán becsődölt a nagyokkal. ennyi.

Cruyff: vele ugye nagyon szép volt, de szerintem a jelenlegi helyzet is jó. "irányítja" a katalán válogatottat, és tanácsokat ad, amelyekre Pep úgy néz ki, hallgat. nekem ez a felállás megfelel

Rijkaard/Ten Cate: ők együtt voltak nagyok; Rijkaardot ugye láttuk szólóban; Ten Catét nem szeretném

Mourinho: no, thanks

Cocu: hatalmas kérdőjel, hogy mi lesz vele. perpill a PSV és a holland válogatott másodedzője. nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mit tud vezetőedzőként... (megjegyzem, másodedzőnek bármikor elfogadnám)

Luis Enrique: az ő karrierje egyelőre kísértetiesen hasonlít Guardioláéhoz; aztán majd meglátjuk...

Guardiola: előzetes állításom is ez lett volna, de a konklúzió is ez: jelenleg ő a tökéletes edző a Barça számára...

ha valakit kihagytam, légyszi szóljatok! :)

kicsit más: megjegyzem, Hiddink szerintem is az egyik legjobb edző (SAF mellett), ő tényleg a szarból is várat épít 8)
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
D.Villa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.08.04. 13:35:17
Tartózkodási hely: Jászberény

2010.11.06. 19:35:51

Fernando írta:
D.Villa írta:
Fernando írta:Ha van olyan ember aki ugyanazt csinálja, mint Pep csak a hibái nélkül, akkor van. Amúgy nincs. Nem nagyon jut eszembe ilyen. (bár az álmom, hogy egyszer Hiddink üljön itt... de ez nagyon halk megjegyzés (nekem ő a No.1).
Ezt most nem igazán értem :oops:
Nem gond, a lényeg az, hogy Pep a legalkalmasabb nekónk és nem kell más. Szubjektív, hogy kinek ki a legnagyobb. A Barca szempontjából Pep egyenlőre tökéletes.
Nah így már érthetőbb :)
Amúgy igazad van!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2010.11.06. 19:23:37

zsírosdeszka írta:Mindenkinek: A nicknevem zsírosdeszka. Köszönöm. Én is a nevén szólítok mindenkit.
Off: Pedig a deszka sokkal menőbb. Ed Edd & Eddyt vágod? :D Vaagy. hívhatlak mától Köbjaninak? :)
Szerk.: szerintem utóbbi. :)
On: Nemtudom, én egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha SAF, Hiddink, vagy akárki lenne itt, jobban muzsikálna a csapat. Sőt, kétlem. Jelen pillanatban nincs megfelelőbb edző a Barca kispadra.

Bár most nincskedvem visszaolvasni, de ahogy láttam, eddig a motivációról, motiválásról nem esett sok szó. Pedig szvsz ez is egy fő erény egy edzőnél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messa 2010.11.06. 21:44:55-kor.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.11.06. 19:12:13

zsírosdeszka írta:
Most vagy nem érted meg és érzed át a mi játékunkat, vagy szimplán csak indulatokat akarsz gerjeszteni- mondjuk én mindkettőt szankcionálnám- de adhatnál neki kis tartalmat.

Mert ennyi hogy "hülyeség" nem cáfolja a kijelentést, nem teszi igazzá az állításod. De megelőlegezek neked ennyi észt hogy ezt te is tudtad viszont akkor direkt provokálsz.
Adok tartalmat:

Honnan lehet eldönteni azt, hogy ki a Barcelona számára a legjobb edző, amikor még van 2-300 edző az európai ligákban, aki nincs kipróbálva és nem is lesz. Honnan tudod, hogy bárki más nem irányítaná jobban a csapatot? Azt sem lehet mondani, hogy José Mourinho lenne a legideálisabb edző a Real számára, mivel nem lehet megmondani. Ennyi. Most ő van, el lehet mondani, hogy jó, de hogy a legideálisabb lenne az nem biztos.

Vissza lehet olvasni a hozzászólásaimat. Kulturáltak. Nem Margitozok, nem Műrinygyózok, nem szólok le senkit, hogy pont nekik való. (mármint Mourinho a Real kispadjára, elég pejoratív volt a hozzászólás) Elmondom a véleményem. Még egy példa: Én azt mondom, hogy a legideálisabb védő a Real számára Carvalho. A LEG szó nem helyénvaló, mert honnan lehet tudni, hogy más jobb lenne-e a helyén. Nem lehet. Azt lehet kijelenteni, hogy jó védő a Real számára. De hogy a legjobb lenne azt kétlem.
Na ez már tartalom :)

Nem lehet tudni ebben igazad van. Viszont azt te biztosra veszed hogy legalább egy valaki jobb lenne mint Ő. Mi ezzel nem értünk egyet, ez sem törvényszerű.

De ki más ha nem Ő? Itt lett legenda, vezér, majd edző a fiataloknál, edző a nagyoknál.
Ismeri a közeget, a játékfilozófiát, van határozott elképzelése a játékrendszert illetően, szerintem jó pedagógus, ért a játékosok lelkéhez és motiválni is tud.

Úgy mondom, hogy se elszállva nem vagyok tőle, és abba a csoportba sem tartozom amit azok alkotnak akik akkor ( apró alliteráció <- - idáig) vélték felfedezni hibáit amikor Touré távozott.
Mert vannak hibái, de a korábban említettek teszik a legalkalmasabbá.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
BrassBarca
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.09.19. 22:51:52
Tartózkodási hely: Szeged

2010.11.06. 19:05:57

Daffy fogalmazta meg jól,ami miatt én a leg-et is elé teszem.Pep a fél életét a Barcában töltötte és még ha nem is a 4-3-3 ban de ugyanabban a felfogásban játszott(nem is akárhogy) mint a mostani csapat és nála jobban aligha ismeri valaki azt,hogy hogyan kell kihozni a legtöbbet ebből a játékrendszerből...azt a pluszt nem is említve,hogy azok a művészek akik a csapatban vannak,alighanem a legjobban játsszák ezt...
VISCA EL BARCA!!!
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.11.06. 18:58:19

Deszka,akkor helyesbítek...az ISMERT edzők közül a legjobb edző Pep a Barcelonának!Így elfogadható? Smile
Szerintem a LEG szó akkor sem helyes. SAF, Bosque, Hiddink stb. senki sem ült a Barca padján. Ezt nem lehet tudni.

Mindenkinek: A nicknevem zsírosdeszka. Köszönöm. Én is a nevén szólítok mindenkit.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Válasz küldése