Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
14
74%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
21%
Csak a harmadik hely jön össze
1
5%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 19
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 15:24:11

Xavinho írta:A legnagyobb probléma ott van,hogy teljesen rossz a taktika...A magyar focinak nem a védekezésről kellene szólnia! Vannak jó védőink,de egy meccset nem lehet végig úgy kibekkelni,hogy alig van nálunk a labda,mint pl. tegnap.
A taktikának semmi köze ahhoz, hogy az egyik játékos nem tudja a másiknak adni a labdát. Nem azért nincs nálunk a labda, mert nem akarjuk elvenni :) , hanem azért, mert nem tudjuk egymáshoz passzolni, miután megvan. Hiába szerezzük meg a labdát - a 2.passznál már el is adjuk. Szóval ne higgyétek már el tényleg, hogy a taktika a hibás azért, mert képtelenek egymásnak passzolni a magyar játékosok... (Egyébként lehetne hibás a taktika, de láthatjuk, hogy erről szó sincs: hiszen szabadon álló játékosnak se tudjuk odaadni a labdát).
Xavinho írta:Egyszerűen egy olyan edző kell,aki meg meri húzni,hogy egy papíron erősebb csapat ellen támadólag lépjünk fel. Nem véletlenül álltak sorfalat a Lokinak Fiorentina játékosai a meccs után. A Debrecen felvállalta a vereséget ,de szépen játszott,gólokat lőtt. Ez kellene a válogatottnak is.
Ha Portugáliától nem 1-0,ra henem 3-2,re kapunk ki úgy,hogy mindent megteszünk a gólszerzésért,nem szólt volna senki.
Az a baj, hogyha kitámadunk Portugália ellen, akkor nagyon nem valószínű, hogy 3-2-vel megússzuk :) Aki a Portugálok ellen kitámad, és nem tud pontosan passzolni (például mi), az nem ússza meg 4 kapott gólnál kevesebbel, és örül, ha talál 1 gólt.

Mondom, önkritika kell. Nem egyszerű, de ez szükséges.
Egy rosszul passzoló csapat hogyan akar támadni??? Ha védekezésből sem tudunk kontrákat felépíteni 3 passzból, akkor miért gondoljuk, hogy 25 passzos támadásokat tudunk vezetni? Könyörgöm... :)
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2009.11.15. 14:13:46

Szerintem sem feltétlenül a játékosokban van a hiba. Nem hiszem el,hogy egy Hajnal,aki kezdőember a Dortmundban,ne tudna jól játszani a válogatottban.Az meg ,hogy nem akar jól játszani nem hiszem,hogy teljesen fedné az igazságot,mert ki ne akarna kijutni pl. egy Világbajnokságra vagy Európa bajnokságra... Gerával sem voltak eddig problémák sem a klubjában sem a válogatottban...
A legnagyobb probléma ott van,hogy teljesen rossz a taktika...A magyar focinak nem a védekezésről kellene szólnia!Vannak jó védőink,de egy meccset nem lehet végig úgy kibekkelni,hogy alig van nálunk a labda,mint pl. tegnap.
A játékosanyag meglenne.Dzsudzsák-PSV, Hanal-Dortmund,Huszti-Zenit,Gera-Fulham,Halmosi-Hull city Juhász-Anderlecht. És azért ők szoktak játszani is... (Husztit meg Halmosit nem tudom annyira mostanság) és az angol másodvonalban szereplők sem feltétlen gyengék. (Buzsáky,Kádár)
Ha ezeket a játékosokat elegyítenénk a Loki 1-2 játékosával(Bodnár,Rudolf,Varga,Mészáros,stb.) meg az U20-U21 játékosaival,akkor meg pláne meglenne egy olyan kezdő,ami felvehetné a versenyt pl. a skandináv csapatokkal.Meglenne a versenyhelyzet is az biztos. Nem is kellene a gyengénél is gyengébb magyar bajnokság gyengébbnél is gyengébb csapataiból válogatni...
Egyszerűen egy olyan edző kell,aki meg meri húzni,hogy egy papíron erősebb csapat ellen támadólag lépjünk fel. Nem véletlenül álltak sorfalat a Lokinak Fiorentina játékosai a meccs után. A Debrecen felvállalta a vereséget ,de szépen játszott,gólokat lőtt. Ez kellene a válogatottnak is.
Ha Portugáliától nem 1-0,ra henem 3-2,re kapunk ki úgy,hogy mindent megteszünk a gólszerzésért,nem szólt volna senki.
Én el tudom képzelni edzőnek akár a mostani U21-es edzőt.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.15. 13:07:47

Mikaos írta:...
Ebben igazad van, hogy sz*rból nem lehet várat építeni. De! A csapatot is a szöv. kapitány hívja össze! Nekem itt jönnek a problémák. Ha jól emlékszem Várhidi elkezdett fiatalítani és hatékonyabb támadójátékot tudott produkálni. Engem ezért zavart az ő elküldése, még akkor is, ha olyanokat nyilatkozott, hogy teljesen antipatikussá tették. Mert jó szakember volt. Koeman keze alatt nem hiszem, hogy bármi el fog indulni, ha jól emlékszem akkor játszottunk jobban, amikor még a régebbi taktikával játszottunk...

Na mindegy, szerintem egy fiatalítás után egy magyar szakembert kéne odatenni a válogatott élére (Sisa, vagy Egervári mondjuk) és hosszú időt kéne neki adni. Akkor lehetne valami, de az évenkénti edzőcsere az nem vezet sehova, mint ahogy az öreg botlábú bagázs sem. :roll:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 12:22:36

gianni írta:Én nem az edzőt akartam bírálni,mert ez a válogatoot probléma egy öszetett dolog csak leírtam,hogy szemet szúr egy-két döntése.
Persze, nem is Neked írtam a hozzászólásomat. Minden edzőnél vannak hibák, Pepnél is fel lehet fedezni, vagy Sir Alexnél, vagy Wengernél is. Amit leírtál, az teljesen érthető, és én is úgy gondolom, hogy hibázott már párszor Koeman.

Én azoknak írtam a hozzászólásomat, akik állandóan a mindenkori szövetségi kapitányt teszik felelőssé olyan dolgokért, amikhez amúgy nincs köze egy szöv.kap-nak.
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2009.11.15. 12:17:37

Én nem az edzőt akartam bírálni,mert ez a válogatoot probléma egy öszetett dolog csak leírtam,hogy szemet szúr egy-két döntése.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.11.15. 12:02:53

Mindig mosolygok azokon a hozzászólásokon, amelyek az edzőt bírálják. Általában minden edzőt egy idő után divat volt szidni, legyen a neve Matthäus, vagy Várhidi...tök mindegy, most éppen Koeman.

Én azt sajnálom, hogy mindig nem látják be az emberek, hogy a jelenlegi magyar válogatott játékosai nem tudnak sem passzolni, sem futni, sem küzdeni. Ehhez viszont gyakorlatilag nincs semmi köze az aktuális szövetségi kapitánynak.

A fiatalokban lehet bízni, de mivel ő nekik most fontos elfoglaltságuk van, nem szabad őket kiszakítani a környezetükből. Hadd legyen sikerélményük, megvan rá az esélyük: lejátsszák a saját EB-jüket. Utána jöhetnek a felnőttekhez.
És akkor reménykedhetünk, hogy végre egy olyan generáció nőtt fel tényleg, amelyik megtanult küzdeni (ezt láthattuk az ifi-VB-n), amelyik tud passzolni (ezt is láthattuk az első meccset kivéve), amelyik tud futni (uanaz mint előbb), és ráadásul vannak gólerős játékosai.

Azt sem értettem, hogy Nyilasiék miről beszélnek a meccs előtt és a szünetekben. Felállásokról, változásokról... - de ezek mind álmodozások. Ha egy játékos nem tud focizni, akkor tök mindegy, milyen formáció van. Tudom, hogy ezt nagyon rossz belátni (főleg az ő korosztályának), de legyünk őszinték önmagukhoz, és akkor nem ér minket nagy csalódás. Ne keressünk bűnbakokat.
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2009.11.15. 12:02:01

http://sportgeza.hu/futball/2009/11/15/ ... _az_eb-re/
itt összelehet állítani hogy szerinted mi lenne a legjobb csapat a selejtezőkre, de itt is egyet nem értek, rittig 4-2-3-1 es taktika van megadva, amiről azthiszem jobb ha lemondunk. És pár tehetséges középpályás és csatár is kimaradt a listából.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2009.11.15. 11:56:40

Ja én is olvastam a cikket és azt kell mondjam,hogy egyetértek vele.
A kapitányunkról pedig annyit,hogy nem látja át a lehetőségeket és sok döntésében csalódtam-pedig én szeretem a holland edzőket és focit is.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.11.15. 11:49:08

szidják is a hsz-ekben, de azt leszámítva, hogy én se vagyok odáig érte, mégis tökéletesen látja a helyzetet még onnan is! Tényleg akiket felsoroltatok a nagy csapattól, maradhatnának, bennük azért van potenciál, és az u21es srácok EDZŐVEL együtt jöhetne, mert nekem ami tetszik Egerváriba, azaz, hogy mert támadni és nagyon jól tudd cserélni + ha kell kockáztat, nem alibizik, hogy csak eggyel kaptunk ki (persze 90percen át a mi térfelünkön van a labda és közünk nincs a meccshez ugyemélyentisztelterwinbá :evil: ) :roll:
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2009.11.15. 11:23:09

"And my heart will leave you never."
Cáceres14
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2008.07.28. 16:59:19
Tartózkodási hely: Magyarország

2009.11.15. 11:16:15

hát a véleményem az, hogy ennek az Erwinnek a hejére kellene hozni egy sokkal jobb edzőt
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.11.15. 11:09:03

sok mindent nem tudok hozzáfűzni, szinte mindent leírtatok, de kérdem én: Sándor György hogy a cenzúrázott életbe kerülhetett pályára? Sanyika a klubjában is kb 5-10 meccsenként talál kapuba, erre vele állunk ki?
meccs előtt azt olvastam, h 3 csatárral állunk fel és bátor támadójáték lesz. lehet, h más meccset néztem, de nem hogy támadójátékot nem láttam, még "játékot" se, koncepciómentes semmi a Kúman-csapat...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.15. 11:04:51

Socio: Dánia ellen nem volt semmi sem-igaz, nem a tegnapihoz képest, mert ha úgy nézzük, akkor ott jók voltunk.-Ne feledjük, hogy az a meccs tét nélküli volt, és a tét nélküli derbiken néha képesek vagyunk hozni egy szintet. De ennyi. Ebben a társaságban nincs több, ez teljesen jól látható, minden további beválogatásuk felesleges, jobb már nem lesz. Ha csak a krumplis tésztához van alapanyagunk, ne várjuk, hogy marhasült legyen az ebéd :!: A fiatalok ellenben lényegesen magasabb szintet képviselnek, velük lehetne sansz, ha időben kezdjük az építkezést! E garnitúrából pedig Dzsudzsák, Juhász, Huszti, Rudolf jobb sorsra érdemesek, velük még lehet valamit kezdeni, a többieknek köszönjük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2009.11.15. 11:12:01-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
socio66

2009.11.15. 10:53:18

Mi az Istenért kell nekünk védekezni egy középszerű Belgium ellen,egy abszolút tét nélküli,barátságos meccsen :?:
Dánia ellen már volt valami,végre mutattunk valami focihoz hasonlítót,erre most megint lesüllyedtünk a béka segge alá.
És akkor telefonon azt mondja nekünk Aczél(zuhanyhiradóban asszem),hogy támadó szellemű csapatot fognak pályára küldeni.
Szép volt,köszönjük..
Olyan kérdéseket már fel sem teszek,hogy a 'nullperces' Halmosi mi a fenét keres a csapatban például,fölösleges..
Fiatalítani kell,nincs más járható út.
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.15. 10:51:59

Rivaldo11 írta:Most tényleg...Lehet mondani, hogy Komanék még fiatalok.
Lehet mondani, hogy nem ér annyit, hogy megégessék magukat
Lehet mondani, hogy egy ideig nem lenne sanszunk a rutinos válogatottak ellen.
DE MIRE VÁRUNK???
Ezerszer sz*rráégett emberekkel akarunk új csapatot építeni, és nekivágni a 2012-es selejtezőknek?
Gulácsi, Debreceni, Szabó, Kádár, Varga, Vass, Koman, Németh, Simon, Futács...miben/mennyivel rosszabbak, mint Torghelle, Gyepes, Tóth Balázs, meg a többiek???
Vagy csak az a "bűnük", hogy fiatalok?

Teljesen egyetértek 1-2 emberen kívül de tényleg maximum 3 emberen kívül mindenkit kidobnék a felnőtt válogatottból és helyére betenném a fiatalokat.
1. nem veszíthetünk semmit, ennél már csak jobbak lehetünk
2. azért mert fiatalok bőven van esélyük a jobb szereplésre sőt joggal bízhatunk bennük az elmúlt érem és szereplésük miatt

Fel a Kicsiket le a nagyokkal ! :)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.15. 10:46:37

Most tényleg...Lehet mondani, hogy Komanék még fiatalok.
Lehet mondani, hogy nem ér annyit, hogy megégessék magukat
Lehet mondani, hogy egy ideig nem lenne sanszunk a rutinos válogatottak ellen.
DE MIRE VÁRUNK???
Ezerszer sz*rráégett emberekkel akarunk új csapatot építeni, és nekivágni a 2012-es selejtezőknek?
Gulácsi, Debreceni, Szabó, Kádár, Varga, Vass, Koman, Gosztonyi, Németh, Simon, Futács...miben/mennyivel rosszabbak, mint Torghelle, Gyepes, Tóth Balázs, meg a többiek???Rutintalanok? Hát játszassuk őket, hogy szerezzenek maguknak egy kis tapasztalatot, és legyen esély kijutni a 2014-es vb-re!
Vagy csak az a "bűnük", hogy fiatalok? Esetleg Koeman nem meri bevállani a kalkulálható zakókat állását, és szép kis fizuját féltve, ezért nem kezd VALÓDI csapatépítésbe?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2009.11.15. 11:01:05-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.11.15. 10:40:25

Igazából én sem értem az egészet :roll: Nem értem hogy Halmosi, aki a klubjában egy percet sem játszott idén mit keres a válogatottban? Nem értem hogy miért csak Sanyi van elől, aki mellesleg küzd csak hát...semmit nem érünk vele! :? És azt sem értem hogy miután kijelentette Koeman hogy az EB-selejtezőkre egy teljesen új csapatot próbál építeni mit keresnek még mindig a válogatottban egyesek és miért nem nyúl bátran a fiatalokhoz.
Tegnap a Belgáknál volt az srác ( nem tudom a nevét :oops: ) 19 éves és remekül játszott. Nem azt mondtam hogy hívjuk be az egész U20-as gárdát úgy ahogy van, de például Koman fiatalkora ellenére szerintem tökéletesen irányítaná a gárdát, míg Némethet betenném Rudolf mellé. És mondhatnék még néhány nevet...

Más megoldást nem nagyon látok :?

HAJRÁ MAGYAROK :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.15. 09:35:14

Hihetetlen mit játszott ismét az első két válogatottunk.

A fiatalok megint megmutatták, hogy csapatként küzdenek és képesek egy sokkal esélyesebb csapatot is "sima" 2-0 ra verni.
A 'nagyok' pedig ismét megmutatták, hogy ebből még egy ideig nem lesz semmi, csak reménykedés...
HAJRÁ MAGYAROK!
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.11.15. 00:18:19

összefoglalót megnéztem, kár volt :lol:

bíró is érdekes melót végzett,de megint az volt,h elvileg amikor vmit kezdenénk magunkkal,akkor tömnek ki minket (2.félidő) :roll:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2009.11.14. 23:27:07

Érdekes... Nemtudom, Erwin mester mire fel nem mert 'kockáztatni' a kétcsatáros felállással. Ha valamikor, hát most nyugodtan játszhatott volna 2 támadó... :?
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.11.14. 22:58:04

Rivaldo11 írta:A mondás szerint minden rosszban van valami jó. Minden ilyen meccsel közelebb kerülünk az egyetlen járható úthoz a jövőt illetően: A TOTÁLIS fiatalitáshoz.
a próféta szóljon belőled [-o<
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.11.14. 22:26:44

A mondás szerint minden rosszban van valami jó. Minden ilyen meccsel közelebb kerülünk az egyetlen járható úthoz a jövőt illetően: A TOTÁLIS fiatalitáshoz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.11.14. 22:12:39

Katalán88 írta:Koemannal szerződést bontani! :? Nem értem ezt a felállást, hogy Rudolf középpályás. Miért nem lehet 2 csatárral játszani? Érdekes, hogy a dánok ellen kettő csatár volt és nyertünk... :roll:
Alig várom már, hogy az U20-as és az U21-es játékosok felkerüljenek a felnőttbe, és kijussunk valamelyik nagy rendezvényre!
csak takarodjon már el tulipánt kapálni ez a defenzív, játék örömét és szépségét arcon köpő edző... vicc aki lát ebbe a k@k1ba bármiféle reménysugarat... úgy ah van az u21es válogatottat felnőttbe betenni és csókolom... kapjunk ki 8-4re vagy 5-3 ra vagy nem érdekel, de merjünk támadni és tudjunk már gólt rúgni... Loki is úgy játszik BL-be ah kell, úgyis kikapnánk ha 11en védekeznénk, ígyis, de legalább SZÓRAKOZÁS megvan... de nagyon idegesít ez az Erwin... (amikor egy csatárral áll fel szerintem, az ER = B és nem ránk teszi a fizut :roll: )

ui: szegény halmosira az angolok rápakoltak pár kiló izmot, nem is tud már futni/focizni szerencsétlen...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Katalán88
Capitá del Barça
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:01:12
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

2009.11.14. 21:57:05

Koemannal szerződést bontani! :? Nem értem ezt a felállást, hogy Rudolf középpályás. Miért nem lehet 2 csatárral játszani? Érdekes, hogy a dánok ellen kettő csatár volt és nyertünk... :roll:
Alig várom már, hogy az U20-as és az U21-es játékosok felkerüljenek a felnőttbe, és kijussunk valamelyik nagy rendezvényre!
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.11.13. 20:05:30

Jose se véletlenül osztja a gyereket, nem bírja elviselni,h nála is lehet vki beképzeltebb :lol: (persze tudom,h csakisacsapatárólakarjaleszedniaterhet azért ilyen... :roll: )
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése