Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.01.09. 18:55:36

TripleH írta:
Kovbal88 írta:
Ezzel egyetértek, tényleg remek játékos volt, csak nem tudok rá, real-ikonként gondolni, mert most valahogy ez megy, hogy ő is az volt, ahogy Figo se, bár lehet a sok sztár közül nehéz is lett volna bárkinek kinőni magát.
Figo 4 évet volt mind2 csapatban, ha jól emlékszem, igy meredek ikonnak nevezni. Ronaldo hasonló eset. Nekem a Madridban aki ikon a 90es generációból es a 2000 utániból, az Casillas, Raul, Ramos, de lassan Cr is. Biztos, hogy rajtuk kívül meg vannak mások is. De szerintem első blikkre az elmúlt 20 évből ez a 4es jut elsőre eszébe bárkinek, ikonként. Zizou se volt ott annyit, hogy ikon legyen. De például Marcelo is mar 10 éve ott van.
Hierro, Robi Carlos mindenképp ide tartozik még...
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.09. 15:33:07

Kovbal88 írta:
Ezzel egyetértek, tényleg remek játékos volt, csak nem tudok rá, real-ikonként gondolni, mert most valahogy ez megy, hogy ő is az volt, ahogy Figo se, bár lehet a sok sztár közül nehéz is lett volna bárkinek kinőni magát.
Figo 4 évet volt mind2 csapatban, ha jól emlékszem, igy meredek ikonnak nevezni. Ronaldo hasonló eset. Nekem a Madridban aki ikon a 90es generációból es a 2000 utániból, az Casillas, Raul, Ramos, de lassan Cr is. Biztos, hogy rajtuk kívül meg vannak mások is. De szerintem első blikkre az elmúlt 20 évből ez a 4es jut elsőre eszébe bárkinek, ikonként. Zizou se volt ott annyit, hogy ikon legyen. De például Marcelo is mar 10 éve ott van.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.01.09. 15:18:20

TripleH írta:En imádtam R9-et a legjobb támadó volt akit lattam játszani, egyszerűen orrba-szájba szívatta a védőket és megnyerte a Braziloknak a VB-t. Felejthetetlen egy alakja a focinak, amúgy nálunk volt abban az évben valszeg a legjobb, a sérülése után, azt a szintet mar nem tudta visszanyerni. De mit meg nem adnék manapság egy ilyen csatárért.
Ezzel egyetértek, tényleg remek játékos volt, csak nem tudok rá, real-ikonként gondolni, mert most valahogy ez megy, hogy ő is az volt, ahogy Figo se, bár lehet a sok sztár közül nehéz is lett volna bárkinek kinőni magát.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.01.09. 15:09:58

En imádtam R9-et a legjobb támadó volt akit lattam játszani, egyszerűen orrba-szájba szívatta a védőket és megnyerte a Braziloknak a VB-t. Felejthetetlen egy alakja a focinak, amúgy nálunk volt abban az évben valszeg a legjobb, a sérülése után, azt a szintet mar nem tudta visszanyerni. De mit meg nem adnék manapság egy ilyen csatárért.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 15:00:50

Ronaldo már nem nyert BLt. Beckham leigazolásával és a vkpk mellőzésével összeomlottak a dolgok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2197
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.01.09. 14:42:24

Ronaldo nagyon meg van hízva, minimum 120 kg, hasonlít Maradonára, egyébként tényleg nagy játékos volt, de madridi legendaként emlegetni szerintem erős. Szerintem bár végülis mindegy.

Figo divat lett utálni Barcelonában, akkor űrt nem hagyott maga mögött, révén Laporta elnök idehozta Ronaldinhot-aki, szerintem jobb nála. Bár szerintem mindenkitől jobb. Csak az emberek mentek a tömeg után.

Ronaldo és Figo nem futott be akkora karriert Madridban, mint ahogy azt hangoztatják. Talán egy Bl-t nyertek. Azt is kb úgy
- hogy Zidane belerúgott egy nagyott a labdába és bement (Nagyon szép gól volt)
-Carlos sumák módra dobta be a labdát

a lényeg akkoriban ezt a világhírű csapatot a Bayern simán verte oda-vissza.

Most ez a Zidane-korszak szépnek tűnik, de már itt is jöttek az érdekességek, az átigazolási tilalom lecsökkentése pont télre, amikor nem nagyon igazolgatnak a csapatok. Mindegy... jár nekik egy kis siker elmúlt 10 évben egyszer tudtak bajnokok lenni. Megérdemlik.
Bár jobban örülnék, ha mégse lennének és a szerencsés pillanatok mostmár balszerencsések lennének. A két BL-győzelem nem járt ennek a csapatnak...

kész :) megmondtam a magamét
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.08. 18:33:00

23 évesen, 95-ben aláírt a Juventushoz meg a Palermohoz is, amiért a Seria A-tól két évre eltiltották, ezután került hozzánk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 16:43:21

Mai napig emlékszem figo nyilatkozatára, amikor felröppentek az eleinte hihetetlennek tűnő hírek madridba igazolásáról. Valami olyasmi volt, hogy nyugodjanak meg a katalán szurkolók, maradok. Vagy valami hasonló.
Két nap múlva madrid mezzel pózolt perez mellett. Egy igazi gerinctelen sehova nem tartozó pénzéhes hernyó.
Normandia írta:Ugye nála volt az is, hogy egyszerre 2 olasz klubnál írt alá, vagy mi? Aztán került hozzánk. Legalább is így emlékszem.
Aláírt 95 nyarán előbb a Juventushoz, utána hozzánk, ha jól emlékszem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.08. 15:29:06

Kár ragozni, egy fillért nem ér "emberünk" bőre.

Ronaldot viszont sikerült helyettesíteni, jött Rivaldo, akivel az eredmények is jöttek, rögtön két bajnokság, egy kupa, még némi játék is volt, és LvG nyilatkozatai os tetszettek. Figo után meg jött a sötétség :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 14:33:40

crixus írta:Figo-val szerintem sosem az volt a gond, hogy eligazolt, hanem az, hogy hova. Egy játékos a szurkolóiból él. A futball nevű játékban azért van annyi pénz, mert a világ nagy része nézi, követi, szurkol valakinek. Elég ha megnézzük, hogy egy olyan csapatnak, mint a MU, Real Madrid, Barca, Bayern, Juventus hány követője van CSAK a facebook-on. Így egy játékos igenis tartozik annyival a szurkolóinak, hogy nem okoz nekik csalódást azzal, hogy a legnagyobb riválishoz igazol. Pláne nem úgy, ha olyan szintű az ellentét, mint a Barca-Real esetében és pláne nem olyan játékos esetében aki az egyik alapköve a csapatának, szurkoló kedvenc, stb.
Gerinctelen lépés, nem kell magyarázni. Az, hogy egyesek még bevédik az jól mutatja, hogy hol tart erkölcsileg a világ így 2017 elején.
Figoval "csak" 3 baj volt az igazolással kapcsolatban:
1. hova
2. hogyan
3. csapatban betöltött szerepe miatt

Eleve ősi riválishoz nem szimpatikus odaigazolni, de még nagynehezen beleférne ha mondjuk megindokolja ésszerűen, pl "kellett a klubnak a pénz ezért úgy gondoltam segítettem, de azért valószínűleg jó ideig hiányozni fog a klub és sok sikert nekik mert nagyszerű klub és öröm volt ott lenni, köszönök mindent nekik"

Ehelyett úgy ment el, hogy mindenkinek azt ígérte hogy marad, csapatkapitányként úgy hogy az egész öltöző számított rá, és fontos volt, aztán párnap múlva meg már a saját volt csapatát ekézte, akiknek pár napja ígérgette hogy marad, arról nem is beszélve hogy folyton belerúgott a klubba, mint valaki kisebbségi érzetes barom, aki nagyban akarja bizonygatni hogy most aztán igazán nagy valaki lett, mert szerinte valami sokkal gyengébb "csöves" Barcában mintha kisember lett volna, és ezért kompenzálni akar...
Konkrétan megszedte magát, aztán szembeköpte a klubot és játékostársait és elment a pénz miatt a legnagyobb riválishoz.
Ez kb olyan mintha a fronton lelőné az ember a honfitársait azért hogy ő ezzel dicsekedjen és átmenyjen az ellenséghez.

Egyedül azt sajnálom, hogy nem maradt még egy évig a Realnál, megélve azt hogy a Real Madrid hamar kiessen a Bl-ből, és közben a Barcelona bajnokit és BL-t nyer 2006-ban... :lol:

Kíváncsi lettem volna hogy mit érzett amikor 2009-ben a Barcelona történelmet írt
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.08. 12:42:27

Figo-val szerintem sosem az volt a gond, hogy eligazolt, hanem az, hogy hova. Egy játékos a szurkolóiból él. A futball nevű játékban azért van annyi pénz, mert a világ nagy része nézi, követi, szurkol valakinek. Elég ha megnézzük, hogy egy olyan csapatnak, mint a MU, Real Madrid, Barca, Bayern, Juventus hány követője van CSAK a facebook-on. Így egy játékos igenis tartozik annyival a szurkolóinak, hogy nem okoz nekik csalódást azzal, hogy a legnagyobb riválishoz igazol. Pláne nem úgy, ha olyan szintű az ellentét, mint a Barca-Real esetében és pláne nem olyan játékos esetében aki az egyik alapköve a csapatának, szurkoló kedvenc, stb.
Gerinctelen lépés, nem kell magyarázni. Az, hogy egyesek még bevédik az jól mutatja, hogy hol tart erkölcsileg a világ így 2017 elején.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.08. 12:34:46

csababarca írta:Ezért is szoktam írni, mikor bedob egy két okos ide olyat,hogy 150ért el kell adni Messit is...ahha.
Biztosan jól tudnánk pótolni... :lol:
Ilyen spanyol ligában levitézlett arcokkal...semmi értelme a sok pénznek,ha hülyeségekre van elköltve, vagy nálunk még az is benne van,hogy félrekönyvelik ugye, aztán mennek a zsebekbe a pénzek, a végén meg jön egy Matyiő szint cserébe.

Figot nem sajnálom, nálam sose volt akkora ász, Ronaldo elherdálását már annál inkább nem értettem.
Hopsz, végül nem küldte el a hozzászólásomat.. :lol:

"Ezért bírom amikor valaki beírja hogy adjuk el Neymart/Messit mert rengeteget kapunk érte és egy játékos sem áll a klub felett...Ja, csak kenhetnénk a hasunkra a pénzt, ha épp minket szivatnának halálra egy másik csapat játékosaként.... :lol:

A pénz jön-megy, mindig is lesz, egy ideje szinte bárkit meg tudtunk venni ha nagyon akartuk, nem a pénzen múlott, De mégegy olyan játékos mint pl Messi, nembiztos hogy lesz, főleg mostanában.

Arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk elpasszolnánk 300-ért, mindenki a mostaniak 5-szörös árán adna mindenkit, mivel tudják hogy van pénzünk dögivel, arról a nagymértékű bevételkiesésről nem is beszélve, amit egy Messi kaliber eladása jelentene, sokan miatta mennek el meccsre, veszik meg a Barcás cuccokat.

Ezért sem érte volna meg most eladni Ronaldot kínába a Realnak, amíg aránylag teljesít nem is érné meg nekik, mert ugyanaz a helyzet állna fent, mint amit említettem.

Amúgy azt vettem észre, hogy mostanság mintha kevésbé lenne Ronaldo-centrikus a Real Madrid. Tegnap is lőttek 5-öt, abból 1-et lőtt ő, nem az van hogy 2-0 és onnanstól mindenki őt hozza helyzetbe, hanem elvállalja. Ráadásul állítólag egész jól tűri azt hogy néha-néha kihagyják a keretből, ezt pl nem gondoltam volna róla, ebből is látszik hogy Zidane-nak mekkora a tekintélye.

Ezért is hiányzik nagyon Xavi, Puyol és a többiek. Ha plüssállatnak beállítanánk az öltözőbe őket, már lehet a puszta jelenlétük és személyiségük nagyot dobna a csapaton.(Lásd 2015 januári eset, amikor állítólag Xavi elbeszélgetett Messiékkel, hogy megint a Ronaldot akarják-e aranylabdássá tenni, és a Realt bajnokká)


Puyollal kapcsolatban meg annyit, hogy akkor még tudtommal nem volt ekkora szerepe, és ebből az jön le hogy azért igazolna, hogy segítsen az anyagi gondokkal küzdő Barcelonának, ha el is igazolt volna nemhiszem hogy folyton ostorozta volna a Barcelonát.
Azért van különbség aközött, hogy nagyonfontos tagja, csapatkapitánya a klubnak, és mindenki győzködi hogy maradjon mert számítanak rá és nagyon fontos ember, vagy pedig mellőzött, esetleg anyagilag segíteni akar.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.08. 12:31:07

http://www.realmadridnews.com/carles-pu ... adrid-7523" target="_blank

Egy interjúban el is ismerte hogy igaz. Mivel a klub nehéz anyagi helyzetbe volt azt mondta ha elég pénzt fizet nekik a Madrid akkor engedjék el.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.08. 12:16:55

Rekord összeget kaptunk érte! Maradni meg láthatólag nem akart. Aki menni akar menjen pláne ha meg is fizetik. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.08. 12:15:18

Ezért is szoktam írni, mikor bedob egy két okos ide olyat,hogy 150ért el kell adni Messit is...ahha.
Biztosan jól tudnánk pótolni... :lol:
Ilyen spanyol ligában levitézlett arcokkal...semmi értelme a sok pénznek,ha hülyeségekre van elköltve, vagy nálunk még az is benne van,hogy félrekönyvelik ugye, aztán mennek a zsebekbe a pénzek, a végén meg jön egy Matyiő szint cserébe.

Figot nem sajnálom, nálam sose volt akkora ász, Ronaldo elherdálását már annál inkább nem értettem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.08. 12:08:02

Bob_Marley írta:Az hogy bénán használtuk fel egy másik dolog, gazdaságilag egy jó üzlet volt. A többi meg rossz.
Ezt csak bemondod, mert valójában nem tudhatod, mi pénzt hozott volna, ha marad.

Amúgy osztom LG véleményét, aki csak szóba áll a Reallal, az takarodjon. Ha még ilyen gusztustalanul teszi, ahogy ő, akkor pláne.

Mondjuk nálunk se ártott volna akkoriban egy jó elnök, egy jó edző és vmi koncepció, mert egy kupleráj volt a klub.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.08. 11:41:51

Az hogy bénán használtuk fel egy másik dolog, gazdaságilag egy jó üzlet volt. A többi meg rossz.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.01.08. 11:36:28

gg86 írta:
Bob_Marley írta:Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
Valóban jól jött a pénz, nagyon hasznos igazolásokra tudta elkölteni az akkori vezetőség. :)
Pontosan! A sok pénz egy dolog, de ha rosszul költjük el semmit nem ér, ebben az esetben pedig ez történt. Szakmailag bukás volt, morálisan viszont nem bánom, hogy elment, akik eltud vinni a Real, azt vigye, legyen bármilyen jó játékos.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.08. 11:31:32

Bob_Marley írta:Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
mikor ment akkor jött overmars, pöti, alfonso, gerard

micsoda igazolások voltak :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.08. 11:22:46

Bob_Marley írta:Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
Amugy anno Puyol se volt messze a Realtól.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.01.08. 10:39:59

gg86 írta:
Bob_Marley írta:Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
Valóban jól jött a pénz, nagyon hasznos igazolásokra tudta elkölteni az akkori vezetőség. :)
És fantasztikus sikerkorszak következett :D Tök jó volt, h elment...
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2017.01.08. 10:16:42

Bob_Marley írta:Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
Valóban jól jött a pénz, nagyon hasznos igazolásokra tudta elkölteni az akkori vezetőség. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.08. 10:09:09

Rohadt sok pénz kaptunk érte, nem volt az rossz hogy elment. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.08. 06:30:29

Ugye nála volt az is, hogy egyszerre 2 olasz klubnál írt alá, vagy mi? Aztán került hozzánk. Legalább is így emlékszem.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.07. 23:52:45

recrea írta:
Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=FVRvmDkX4mA
Azért ez nem volt csúnya. Abban igaza volt CRnek még Madridban igazolása előtt hogy "Ami autómárkában a Ferrari vagy órában a Rolex az futballklubba a Real Madrid." A legnagyobb klub a világon még ha nem is a legjobb.
Figo a mai napig kiveri nálam a biztosítékot, rossz ribanc, nyalja a legnagyobb(képű) klubot, focista meg nálunk lett. Igaz, már az ide igazolása is hasonlóan korrekt volt, mint a madridi.

Amúgy szép gesztus, nagy focisták, Ronaldo pl mindig is a szívem csücske lesz.
Tipikus érdekember, szerintem a saját anyját is eladta volna ha abból jól jön ki.Nála jobban kevés focistát utálok(már ha van olyan), így szembeköpni (csapatkapitányként) a saját csapatát amelyik igazán naggyá tette, és megigérni a csapatnak hogy nem igazol el, aztán másnap meg már a riválisnál osztja az igét, és fikázza a Barcát...
Válasz küldése