Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.29. 08:40:37

Rivaldo11 írta:A "piszok erősek" enyhén túlzás szerintem. Modric, Ronaldo erősen kifelé megy, Pepe szintén. Ramos sem lesz fiatalabb.Casemiro erősen másodvonal kategória...Jelenlegi keretükben sok perspektíva már nincs a jövőre nézve. Az unalomig lerágott csontot, a nevetséges sorsolást cyak azért hozom fel, mert anélkül ez a csapat már idén sem lehetett volna még a döntőben sem.
Lehet a nevetséges sorsolásra fogni, de emlékeim szerint hosszú évek óta ott vannak a négyben, emellett két győzelem, és partiban voltak mindenkivel, senki nem verte őket agyon, ahogy pl minket a Bayern.

Kizárólag magunknak köszönhetjük az egészet, azzal (de már saját magam is unom saját magamat), ahogy nem fociztunk 2-1 után, meg a visszavágó első félidejében.

Az Atmaról annyit, h én bírom őket, de maradjanak is ilyen vesztes csapat, ahogy eddig. Sztem egész másképp kellett volna a gól után meccselnie az argentinnak.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.05.29. 08:33:03

ezúttal elmondhatom, hogy az jött be amit gondoltam( amitől féltem) de azért van némi vígasz is a dologban:
-a Real NEM győzte le az ellenfelét a BL. döntőben.
-a Real a döntetlent is egy bírói tévedésnek köszönheti
-a Real annyival bizonyult jobbnak a BL. döntőben, hogy egy 11-essel többet tudott belőni.
az hogy ezzel a mennybe lehet menni... :mrgreen: erre csak azt mondhatom: menjenek.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.29. 08:12:02

A "piszok erősek" enyhén túlzás szerintem. Modric, Ronaldo erősen kifelé megy, Pepe szintén. Ramos sem lesz fiatalabb.Casemiro erősen másodvonal kategória...Jelenlegi keretükben sok perspektíva már nincs a jövőre nézve. Az unalomig lerágott csontot, a nevetséges sorsolást cyak azért hozom fel, mert anélkül ez a csapat már idén sem lehetett volna még a döntőben sem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.29. 08:09:14

Csak halkan jegyzem meg, nekünk összejött!!!
2009 Peppel
2011 ugyancsak
Egyébként a Real sem 2 év alatt 2...
+2015 Luchoval
6 év alatt 3.... azért az elég szép sztem...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.29. 04:19:16

ntibi67 írta:
Ilyen teljesítményel a real örüljön ha a csoportból tovább jut!
jövőre is ott lesznek a 4 között, erre házamat,telkem,jószágaimat felteszem.
Piszok erősek,és nagyon ki vannak hegyezve az ilyen fajta sorozatra mint a bl.
Két év alatt két BL-t nyerni,ez még nekünk se sikerült, pedig korszakos csapat vagyunk, elvileg. Jó ha jövőre nyernénk,akkor nekünk is összejönne...ha!

Ami zavar, az az,hogy megint Ronaldotól kell elájulni,holott a madrid messze leggyengébbje volt a meccsen, talán Benzema vetekedett vele ebből a szempontból.
És akkor lesz 4 aranylasztija, fixen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.05.29. 01:56:15

daffy írta:Nem volt jó meccs. A szerencse is megvolt. Egyik csapat sem volt jó. Jövőre ugyanitt. Számomra a következő kiírás legnagyobb esélyese a Bayern lesz. 11. zsebben,meglátjuk mit tartogat a kövi szezon. A legfontosabb az lenne,hogy először sikerüljön megvédeni a címet. Esélytelen? Egyszer valaki úgyis megcsinálja. Jöhet az EB.
Ilyen teljesítményel a real örüljön ha a csoportból tovább jut!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.05.29. 00:45:19

Mit lehetne erre írni... Nagyon sajnálom Gabiékat, hihetetlen pech :cry: :cry:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2016.05.29. 00:25:18

Sajnos nem tudok most gratulálni a realnak.
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.28. 23:47:43

Rivaldo11 írta:Itt világosan látszott, hogy ha mi a hullámvölgy okán nem is, a bayern messze megérdemelte volna, hogy elvigye a serleget. Klasszisokkal áll e két csapat felett, de ilyen a foci.
Ha egy icipici mázlijuk lett volna,akkor csont nélkül behúzzák a kupát. Úgy érzem,hogy jövőre lesz.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.28. 23:46:24

Itt világosan látszott, hogy ha mi a hullámvölgy okán nem is, a bayern messze megérdemelte volna, hogy elvigye a serleget. Klasszisokkal áll e két csapat felett, de ilyen a foci.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2016.05.28. 23:37:54

Nem volt jó meccs. A szerencse is megvolt. Egyik csapat sem volt jó. Jövőre ugyanitt. Számomra a következő kiírás legnagyobb esélyese a Bayern lesz. 11. zsebben,meglátjuk mit tartogat a kövi szezon. A legfontosabb az lenne,hogy először sikerüljön megvédeni a címet. Esélytelen? Egyszer valaki úgyis megcsinálja. Jöhet az EB.
Tromort77

2016.05.28. 14:02:45

Nervo írta:Éppen ezen filóztam most és már régebben is, hogy lehet az hogy Emery még nem került szóba a reallal. :P Karakteres szakember az biztos, mondjuk azért nem egy Pep vagy egy Klopp, de a középszertől feljebb található jóval. Simeone meg Enrique után ott van a liga legjobb edzői között.

http://www.mirror.co.uk/sport/football/ ... ry-8064824

Tessék. :D
Amúgy nem kell komolyan venni, búlvárlap.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2016.05.28. 13:50:57

Éppen ezen filóztam most és már régebben is, hogy lehet az hogy Emery még nem került szóba a reallal. :P Karakteres szakember az biztos, mondjuk azért nem egy Pep vagy egy Klopp, de a középszertől feljebb található jóval. Simeone meg Enrique után ott van a liga legjobb edzői között.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.20. 18:54:55

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... aign=nsofb" target="_blank

Ha ez igaz, akkor meg kell hagyni szép gesztus =D> =D>
Főleg hogy nem a sajtó miatt csinálta, nem verte nagy dobra, csak kitudódott.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.05.20. 18:02:16

Nyilván olyanra gondolsz, hogy aki akkor is itt játszott, de hozzáteszem, hogy Casillas fütyülése se úgy ment hogy mindenki. Viszont olyat hogy szerintem nevezhetjük Barca ikonnak és fütyülték később más csapatban olyanra emlékszem. :D Disznófej, szöglet, Júdás. :lol:

Casillas azért rendesen keverte a dolgokat, amibe benne volt az újságíró felesége is. Mourinho nem véletlenül orrolt meg rá, egyáltalán nem a mocskolódás kimaradása miatt vagy ilyesmi, hanem hogy szivárogtatta ki az öltözői dolgokat. Emlékezetes hogy előre valahogy megtudták a kezdőcsapatot. Kicsinyesnek tűnik, de rohadtul nem az mert egy öltözőből még a fing se szivároghat ki....
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.20. 17:27:53

MessiNeymarSuarez írta:Casillas ma 35 éves, boldog születésnapot neki!

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=57E69321

Hihetetlen hogy elbántak szegénnyel, nem ezt érdemelte...
Először padra ültetik, mert nem hajlandó belemenni a sorozatos Barca-mocskolásba, utána meg kifütyüli a fél stadion már divatszerűen, akkor is amikor a hihetetlenül "stabil" védelem bealudt, és Casillas nem védte ki 1v1-ben...
Így legyen az ember arrafele klublegenda.... :roll:
Isten éltesse!
Ugyanakkor elég sarkított, amit róla írtál. Szerintem sem érdemelte meg, hogy kifütyüljék, de a végén már tényleg kerékkötő volt, egyrészt a teljesítménye, másrészt az öltözőn belüli megosztó szerepe miatt.

A padoztatás, majd az elküldése szerintem abszolút jogos volt.
+ akkor ennyi erővel mi is elbántunk Etooval, annyi különbséggel, hogy neki a pályán mutatott teljesítményével semmi gond nem volt. De mikor eladtunk, nem nagyon szapulta senki a vezetőséget, vagy Guardiolát, persze sokan kérdőjelezték meg a döntést, de nem lett belőle mártír, a vezetőség tagjaiból meg nem lett inkvizítor.

Olyan esetre viszont nem emlékszem (nyugodtan javítson vki ki, ha tévedek), hogy a Nou Camp kifütyült volna egy Barca ikont, még akkor sem, ha esetleg már nem ment neki a játék. De hát ők az úriemberek, ők tudják. :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.05.20. 17:13:14

Casillas ma 35 éves, boldog születésnapot neki!

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=57E69321

Hihetetlen hogy elbántak szegénnyel, nem ezt érdemelte...
Először padra ültetik, mert nem hajlandó belemenni a sorozatos Barca-mocskolásba, utána meg kifütyüli a fél stadion már divatszerűen, akkor is amikor a hihetetlenül "stabil" védelem bealudt, és Casillas nem védte ki 1v1-ben...
Így legyen az ember arrafele klublegenda.... :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.20. 16:39:07

LG írta:

Nem tudom, te mennyire nézted a 90-es évek végén, 2000-es évek elején a spanyol focit, mert akkor nagyon nem ez volt, hanem szinte minden meccsen meg kellett küzdeni a 3 pontért, a középcsapatoknak is erős keretük volt, és jó játékra voltak képesek.
Néztem, de itt elfelejtődik az,hogy ahhoz képest pl a mi keretünk ég és föld erősségben.
De az AtMa vagy a Real is baromi erős.
Én nem úgy látom,hogy a többiek gyengültek, hanem hogy a 2-3 nagy erősödött brutálisan meg.
Ezt mire alapozom,hogy a többiek nem gyengültek?
Szintén az európai kupákra. Ott vitézkednek a spanyol csapatok,nem csak a három nagy, de volt egy Villareal is aki eljutott anno sokáig, kétszer is, malaga, stb...Európa liga meg idén is ékes példa volt erre. Ezek nem véletlenek. 2000es évek elején nem volt ilyen magas ez a szám, 8-4 között ennyi spanyol...szerintem ez alapján erősödtek a középcsapatok is bőven.

Vagy nem tudom mit kéne elvárni,hogy legyen 20 baromi erős csapat a ligában? Vagy legyen az mint az angoloknál,hogy van 10 abszolút vak,csak ívelgetni tudó semmi csapat, meg 10 középszer, mint idén? Ez jobb lenne?

Lehet a bajnokságban elpicsázzuk ezeket a csapatokat, de ezek a csapatok meg kijutnak Európába és helytállnak. Ez meg nem mondható el az angol,olasz,német csapatokról. Ilyen mértékben semmiképp.
Persze biztos csak véletlenek ezek,de pl a német bajnokságot is két csapat tudja megnyerni 10 éve, az olaszt is...az angolt 2004 óta 3 csapat nyerte felváltva, most épp odaért a Leicester.
Minden bajnokságban megvan az a 2-3 csapat akik bajnokságért harcolnak,vagy odakerülnek, sehol nincs több.
A többi csapatot meg lehet látni, melyik nemzet csapatai hogyan szerepelnek a bajnokságon kívül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.05.20. 16:25:11

csababarca írta:
LG írta: Na az volt ez spanyol bajnokság uraim, nem a mostanit kell ajnározni, ahol 3 három tényleg európai szinten is kiemelkedő csapat, + egy Sevilla, ami valamiért csak az EL-ben tud focizni, a többi meg semmi, a két nagy meg bőven 100 gól fölött lő neki a szezonban. :roll:
???
Nem akarok a vitába belekezdeni, mert felesleges de ez mi?
Azt tudod,hogy ez pont 3al több európai szinten is kiemelkedő csapat, mint bármelyik más bajnokság ugyanezen kategóriája? Egyedül a német bajnokság tud felmutatni 1 darab ilyen csapatot.
Nem is értem.
Meg miért nem lehet elfogadni,hogy JELENLEG (úgy cirka 3-4 éve bztos) jóval kiemelkedik a LaLiga. 2000es években amiről te írsz, és próbálod a jelenre is ráhúzni, a PL volt az erősebb, de a Seria A is erősebb volt talán.
MOST nem, MOST erősebb a spanyol bajnokság, minden mérőszám ezt mutatja, egymás elleni párharcok, nyert kupák, amik a lényegesek, minden.
De most azért, mert van 4 csapat, ami uralja az európai ligákat, a többi 16 miért lesz jobb attól?
Ha megnézed, 2004 volt az utolsó év, mikor a Valencia bajnokságot nyert, azután lett két csapatos (majd az utóbbi években 3 csapatos a liga). Amikor nem jöttek az eredmények nemzetközi szinten, akkor is ugyanúgy uralta ez a kettős a spanyol bajnokságot, pl. 06/07, 07/08-as szezon.
De legdurvább példa a 2012/2013-as szezon, rekordokat döntöttünk (100 pont, 115 lőtt gól), miközben a BL-ben szenvedtünk a Milan, majd PSG ellen, a Bayerntől pedig megalázó vereséget szenvedtünk.

Meg a színvonal... arról is ugyanaz a néhány csapat gondoskodik. De pl. Deportivotól, Espanyoltól, Eibartól, meg a többi ilyen tölteléktől sok színvonalat nem láthattál, a Real-Barca kettőstől 3-4-6-8 gólokat nyeltek. A Bayernre mondják, hogy magasan kiemelkedik a Bundesliga mezőnyből, de még ők is jobban megizzadnak egy Bundes Liga meccsen. Egy másik bajnokságban sincs akkora különbség a nagyon, meg többiek között, egyrészt persze a nagyok érdeme is, ezt nem vitatom, de a többiek gyengesége is.

Nem tudom, te mennyire nézted a 90-es évek végén, 2000-es évek elején a spanyol focit, mert akkor nagyon nem ez volt, hanem szinte minden meccsen meg kellett küzdeni a 3 pontért, a középcsapatoknak is erős keretük volt, és jó játékra voltak képesek.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.20. 14:57:36

csababarca írta:Ezzel egyetértek, de most nem tiszta hogy a te álláspontod az enyémmel ért egyet,vagy sem :mrgreen:

De én is így gondolom, elhiszem,hogy élvezetes a PL, meg jobb a szurkolás, több pénz, meg tudom is én...de a minőség nem ott van most.
LG arról beszélt, h akkor "többcsapatos" volt a spanyol bajnokság, nem volt ekkora szakadék a 2(3) nagy és a többi csapat között.

La liga nálam messze a legerősebb bajnokság.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.20. 14:46:28

palesz77 írta:Én igazából a "vitátokat" nem értem - bár LG még nem reagált -, mert nem egy dologról beszéltek. LG nem arról írt, amiről te utána, hanem hogy akkoriban volt bitang Spanyol Bajnokságot nyerni, mert kiegyenlítettebb volt a mezőny. Lehet, hogy nem is volt ilyen jó se a Barca, se az Ateltico pl, és nem voltak a spanyolok európa előtt, de attól még nem volt meg a bérelt helye az első 3-nak a szezon kezdete előtt, ezért izgalmasabb volt a Liga - pont ezért, mert több volt a hasonlóan erős csapat. Persze lehet én értettem félre, de nekem ez jött le.

én arra a részre reagáltam,amit idéztem is, szerintem helyesen.
LG mindig az angol ligát védi, többször olvastam a napokban (hetekben) tőle hasonlót, kis burkolt odaszúrást a spanyol ligának. Én erre válaszoltam most.

De akkor félreértettem (szerintem nem), és sorry miatta.
Plusz azzal sem tudok egyetérteni,hogy van a 3 nagy, a többi semmi. De akkor hagyjuk, amúgy is off itt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.05.20. 14:26:29

Ha kicsit más perspektívából közelítjük, akkor meg azt látjuk, hogy az el-t spanyol csapat nyerte, és az elmúlt években szintén Spanyol nyerte (Sevilla)!
A BL-t 2 Spanyol játssza, és az elmúlt években is túlnyomóan spanyol csapat ért révbe!
Tehát a Spanyol liga csapatai uralják az európai kupákat! Ezt a Spanyol ligát nyerte meg a Barcelona az utolsó 8 évben 6x! Idén pedig a bl döntősöket, és az el liga győztesét is magunk mögé utasítottuk! :mrgreen: =D> =D> =D>
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.05.20. 14:23:36

Én igazából a "vitátokat" nem értem - bár LG még nem reagált -, mert nem egy dologról beszéltek. LG nem arról írt, amiről te utána, hanem hogy akkoriban volt bitang Spanyol Bajnokságot nyerni, mert kiegyenlítettebb volt a mezőny. Lehet, hogy nem is volt ilyen jó se a Barca, se az Ateltico pl, és nem voltak a spanyolok európa előtt, de attól még nem volt meg a bérelt helye az első 3-nak a szezon kezdete előtt, ezért izgalmasabb volt a Liga - pont ezért, mert több volt a hasonlóan erős csapat. Persze lehet én értettem félre, de nekem ez jött le.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.05.20. 14:07:35

Ezzel egyetértek, de most nem tiszta hogy a te álláspontod az enyémmel ért egyet,vagy sem :mrgreen:

De én is így gondolom, elhiszem,hogy élvezetes a PL, meg jobb a szurkolás, több pénz, meg tudom is én...de a minőség nem ott van most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.05.20. 13:54:35

Csababarca: a bajnokság lehet színvonalas, anélkül, h izgalmas lenne, és lehet izgalmas, anélkül, h színvonalas lenne.

Páran összemossák ezt, amikor hasonlítgatjuk a ligákat.

A spanyol liga színvonalas, (többek között) mert nemzetközi kupát 2013-ban nyert utoljára nem spanyol csapat. Jelen állapotában izgalmas is volt, a maga módján. De pl a Leszter 10-el nyert, mi meg 1-el, szóval nézőpont kérdése. Van még 5-10 forduló, sztem kb lerágjuk a körmünket, biztos parázs csata lett volna a 3 nagy között.
Válasz küldése