La Liga / Copa del Rey

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es bajnokságot?

Megtartja az előnyét a Real Madrid
15
71%
Felszívja magát és behúzza a Girona
0
0 szavazat
A Barcelona ér oda a végén
6
29%
 
Szavazatok száma: 21
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.10. 16:02:30

Gauchomester írta: Sevilla (i)
Málaga (o)
Sociedad (o)
Celta (i)
Osasuna (i)
Espanyol (o)
Valencia (i)
Villarreal (i)

8 meccsből csak 3 hazai, melyik közül mondjuk az Espanyol lefekszik nekik, ahogy szoktak, de akár a Málaga, akár a Sociedad is képes lehet pontot rabolni.
Idegenben meg kifejezetten kellemetlen helyszínek. Ha ezen a 8 ellenfélen is átgázolnának, akkor le a kalappal előttük, és úgy vélem a megfelelő helyre kerül a bajnoki cím. De én úgy érzem február végére talán közelebb kerülhetnénk hozzájuk.

5 (8) pont a hátrány, de 21 játéknap még hátra van. Gyáva és buta kijelentés lenne azt mondani, hogy eldőlt a liga. Egy alapos fejmosás kell a srácoknak, aztán ami a csövön kifér.
Teljesen egyetértek, most jönnek majd nekik az igazi erőpróbák, ha épp itt következik be nekik egy kis hullámvölgy, az nagy esélyt adhat nekünk. Ezeken a meccseken kívül még mennek majd a San Mamés-be, illetve megy hozzájuk a Tico és mi. Nekünk pedig idegenbeli rangadó már csak ellenük, a Tico és az Espanyol ellen lesz... :) Ha feljavulunk játékban, simán megnyerhetjük még a Ligát. :wink:
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2017.01.09. 22:05:16

Üdv.
Kicsit megkésve reagálnék a tegnap esti meccsre. Sok gondolat jut eszébe az embernek egy ilyen 90 perc alatt, no meg látva a szezon eddigi történéseit. Nem is részletezném mindet, pl. Luis Enrique és a nyári igazolások teljesítményét, néhány kulcsfontosságú játékos formahanyatlását, stb...
A játékvezetésről viszont pár sor. Munka után, az éjszaka közepén izgultam végig a tegnapi meccset, és Bruno kezezésénél közel álltam ahhoz, hogy kikapcsoljam a TV-t, és inkább megnézzem a végeredményt. Nem tartom jó ötletnek, ha a klub és a játékosok elkezdenek bírózni, mert a szezon felénél sem járunk még, bőven van még lehetősége a ligának és a játékvezetőknek alánk tenni. Az viszont tény, hogy ilyen hibák egész BL-sorozatokat, VB-ket, bajnokságokat döntenek el, és ott van az a rohadt megoldás, a videóbíró, ennek ellenére szerencsétlen játékosok csak forronganak, csapkodnak tehetetlenségükben. Mi is ugyanezt tesszük a képernyő előtt ülve. És akkor el is lehetne kezdeni összeesküvés-elméleteket gyártani. Egy sportágban, amiben messze a legtöbb pénz mozog, elképzelhetetlenül nagy összegek, és amelyik a legtöbb emberhez jut el a világon, úgy látszik nem érdeke annak a csoportnak az igazságos bíráskodás, akik ezt az egészet irányítják. Persze amikor Kassai tökéletesen vette igénybe a videóbírót és ítélt büntetőt a klub VB-n, akkor mindenki hangoztatta, hogy ez igen, itt a fejlődés, micsoda lehetőségek... akkor kérdem én, mire várnak még? Bruno keze úgy megnyúlt, mintha legalábbis gyorsúszott volna az El Madrigal gyepén. Tegyük fel, hogy a játékvezető nem vette észre, hogy az ő kezéről pattant szögletre a labda... (ez még így leírva is vicces, mert ott állt 5 méterre az esettől). Mi a francért nem gubbaszt egy dagadt, öreg ürge a partvonal mellett egy monitort bámulva, és mutatja meg neki a felvételt?...Az eset után ráadásul szöglet következett, tehát még meg sem kellett volna állítani a játékot...Érthetetlen.

Egy gondolatot engedjetek még meg. Elúszóban a liga, ez tény. De ne feledjétek, még a felénél sem járunk. A Madrid most úgy tűnik, elsöpör mindenkit, aki csak az útjába kerül, de most kezdődik nekik egy nem túl kellemes periódus. Úgy vélem, ha február végére megmarad ez a 8 pontos előnyük, vagy ne adj Isten még jobban elhúznak, akkor onnantól kezdve már begyalogolnak a célba. De nézzük a következő 8 bajnoki mérkőzésüket.
Természetesen a Barcelona meccseit nem írom le, mert nem kérdés, hogy most ár tilos botladozni.

Sevilla (i)
Málaga (o)
Sociedad (o)
Celta (i)
Osasuna (i)
Espanyol (o)
Valencia (i)
Villarreal (i)

8 meccsből csak 3 hazai, melyik közül mondjuk az Espanyol lefekszik nekik, ahogy szoktak, de akár a Málaga, akár a Sociedad is képes lehet pontot rabolni.
Idegenben meg kifejezetten kellemetlen helyszínek. Ha ezen a 8 ellenfélen is átgázolnának, akkor le a kalappal előttük, és úgy vélem a megfelelő helyre kerül a bajnoki cím. De én úgy érzem február végére talán közelebb kerülhetnénk hozzájuk.

5 (8) pont a hátrány, de 21 játéknap még hátra van. Gyáva és buta kijelentés lenne azt mondani, hogy eldőlt a liga. Egy alapos fejmosás kell a srácoknak, aztán ami a csövön kifér.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 21:02:14

Engem akkor se győztök meg arról hogy folyamat gyakorlatilag minden híresebb volt játékos meg van véve, mert anélkül ez nem megy, ez pedig számomra képtelenség.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.01.09. 20:52:53

Nero. írta:Barca legendák is húztak már. :) Gondolj bele behívják Puyolt hogy van e kedve húzni elmondják neki hogy mi a rafkó ő meg azt mondja persze gyerekek csináljuk semmi gond. Irdatlan nagy botrány lenne belőle ha kiderülne elég ha 100+ húzó közül csak az egyik dönt úgy hogy ad egy frappáns nyilatkozatot valamelyik újságnak. Amugy régebben mindig mi kaptuk a gyengébbet nem a Madrid.
Nem fognak nyilatkozatot adni, valószínűleg aki odamegy húzni, és ő huzza be azt amit be kell ( ha jól emlékszem nem egy ember huzza végig az egészet, ha nem akk sry) az mindamellett hogy kap érte nem kis pénzt, gondolom aláír 1-2 papírt ami miatt nem nyilatkozhat. Hülye példa de pl a valóvilágban elvileg nem, de gyakorlatilag folyamat szerkesztői utasításokat kaptak, megmondták nekik mit kell mondani a kamerába, és még sem nyilatkozta le egyik sem ezt. Pedig itt igazi 1bites emberekről beszélünk akik nem tudják melyik a jobb és a bal kezük, de olyan szerződést irattak velük alá ami miatt ezek sem nyilatkoznak. Most itt profi, intelligens labdarugók, millió eurókért csinálják ezt, nem fog senki semmit nyilatkozni róla.

Amúgy ha jövőre a MU bejut a bl-be arra is lehet számítani hogy minimum a 8 közé párnázva lesz az útjuk, annál tovább kiderül lehet-e sorsolni őket, pusztán azért mert a világ egyik legnagyobb szurkolótáborral rendelkező klubja.

Itt nem arról van szó hogy kimondottan PONT a reált tolják (bár tavaly minden kétséget kizáróan konkrétan megnyerették velük, ilyen sorsolás nincs véletlenül ), hanem arról hogy úgy sorsolják össze a csapatokat hogy azok a lehető legtöbb bevételt hozzák. Ez mondhatni így is van rendjén, hülyék lennének wolfsburg monaco elődöntőt adni ha lehet real cityt is, az hogy a két meccs színvonala egy szinten van az tökmind1 (az első meccs helyett 1 getafe-eibar ismétlést is lenyomhattak volna, nem tűnt volna fel senkinek), utóbbi sokkal nagyobb számokat generál.

Azért remélem azt a hibát nem követik el hogy megvédetik velük a címet, és a következő 1/2 körben kapnak rendesen csapatot, számomra sokat veszítene a cím értékéből ha pont ez a real tudná először megvédeni a címet. (Mondjuk számomra a tavalyi akkora csalódás volt, hogy szinte minden varázsát elvesztette, míg régebben rendesen vártam minden bl meccset, mostmár kb csak +1 mecsként tekintek rá. Ilyenkor sajnálom hogy az angolok/olaszok úgy elhasaltak, 2000es évek végén a 4 nagy angol, 2-3 olasz, bayern, 2 spanyol, + random francia/portugál meglepetéscsapatok mellett ezt a tavalyi dolgot nem lehetett volna letolni, 8 között akárki jött volna ott búcsú lett volna.)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.09. 20:09:11

Akkor magyarázd meg azt, hogy a fenébe jött ki pár éve ugyanaz, mint a próbasorsoláskor a csoportkörök után. Nyilván véletlen volt... :)

Amúgy épp Zambrottának volt egy igen érdekes húzása asszem pár éve.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 19:19:59

S.Agüero írta:
Nero. írta:Hát nem tudom tedd a szívedre a kezed és mond azt hogy akkor az összes klublegenda/ikon benne van akik húznak.
Van az a pénz... :)
Barca legendák is húztak már. :) Gondolj bele behívják Puyolt hogy van e kedve húzni elmondják neki hogy mi a rafkó ő meg azt mondja persze gyerekek csináljuk semmi gond. Irdatlan nagy botrány lenne belőle ha kiderülne elég ha 100+ húzó közül csak az egyik dönt úgy hogy ad egy frappáns nyilatkozatot valamelyik újságnak. Amugy régebben mindig mi kaptuk a gyengébbet nem a Madrid.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.09. 19:11:02

Nero. írta:Hát nem tudom tedd a szívedre a kezed és mond azt hogy akkor az összes klublegenda/ikon benne van akik húznak.
Van az a pénz... :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 19:07:24

Hát nem tudom tedd a szívedre a kezed és mond azt hogy akkor az összes klublegenda/ikon benne van akik húznak.

Szuper liga jó ötlet mondjuk én imádom a BLt nagy feelingje van remélem komolyabb variálás nem lesz vele.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 18:59:43

Nero. írta:Képtelenségnek tartom hogy a sorsolás ellene csalva
éves szinten sok száz millió euróról van szó, nem 3 ft-ról. nem olyan nehéz ezt elhinni. ha majd mi pukkandunk ki, akkor nekünk fognak csalni, ha meg a bayern, akkor meg nekik. senki nem kivancsi a 4 között egy wolfsburgra meg szatyor donyeckre.

ezért nem is értem, hogy miért nem csinálták már meg rég a szuperligát a bl helyett, abból annyi pénz lenne, mint az állat. eu 12 nagy klubja, oda-vissza játszik egymással, kettő kiesik, kettő meg feljut minden évben vmi utcák-tere uefa ligából és kész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.09. 18:18:07

Nero. írta:Képtelenségnek tartom hogy a sorsolás ellene csalva. Legalább 100 ember húzott már valaki biztos köpött volna arról nem beszélve hogy a szemünk előtt keverik a golyókat.

Azt el tudom képzelni hogy a csapat tud valamiről amiről mi nem mert nagyon hangosan magyaráznak de akkor viszont ki kell pakolni nincs mire várni.
Nem egy érdekes videót lehet felfedezni, ahol furcsa dolgok történtek... :)
Nem azt mondom, hogy xy-nak csalnak, csak azt, hogy a bevételeket szem előtt tartják... :roll:

Nem beszélve arról, mikor ugyanaz jött ki, mint a próbasorsoláskor. :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 17:46:36

Képtelenségnek tartom hogy a sorsolás ellene csalva. Legalább 100 ember húzott már valaki biztos köpött volna arról nem beszélve hogy a szemünk előtt keverik a golyókat.

Azt el tudom képzelni hogy a csapat tud valamiről amiről mi nem mert nagyon hangosan magyaráznak de akkor viszont ki kell pakolni nincs mire várni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.09. 17:40:38

optimus írta:...
ami a bl-t illeti teljesen igazad van, csak a vak nem látja. az, hogy csalnak a madridnak évek óta szisztematikusan csak egy dolog (tavaly 1.7% esély volt arra, hogy mindig a leggyengébbet kapják és a visszavágót otthon játsszák), de meglehet nézni, pl a 2014-es negyeddöntőket, ahol """""""""""""""""""""""""""""""""""""""véletlenül""""""""""""""""""""""""""""""""""" pont úgy jött ki a sorsolás, hogy a 4 nagy elkerülje egymást (RM, mi, bájern, juve)

stb stb stb
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.01.09. 16:36:36

Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, és itt nem részrehajlásra gondolok ( tehát nem arra hogy most direkt a reált,atleticot, eibart vagy minket tolnak), de amikor ekkora pénzek mozognak valahol ott a véletlen nem lehet tényező, és azt sem engedhetik meg maguknak, hogy ne tudjanak beleszólni a meccsek kimenetelébe.

Ezzel főleg a bl sorsolásokra gondolok, biztos ki volt számolva tavaly is hogy mennyi pénzt hoz az ha a real kap 1 "rendes" csapatot pl a 8 között és repülnek, és ki volt számolva az is mekkora bevételt hoz az ha a döntőig mennek. Minden körbe kell legalább 2 "nagy" meccs, (pl szerintem az arsenal is be van lőve hogy mekkora bevételt hoz, ellövik őket fixen a 16 közötti nagy meccsre minden évben) és több kicsi, ahol mindenki tudja ki megy tovább.

Főképp ez miatt nem tartom valószínűnek hogy a közeljövőben bevezessék a videóbírót, főleg nem a bl-ben, nem fogják kirugni maguk alól a széket, hogy ne tudjanak beleszólni a meccsek alakulásába. Itt főleg a bl-re gondolok ismét, ha pl tavaly a wolfsburg ment volna tovább a real ellen ott bőven 1-2-3-x száz millió euró bevételtől estek volna el. (Még véletlenül sem arra gondolok, hogy ott megtolták őket, semmi ilyen nem volt, pusztán példaként hoztam fel)

Bírói hibák a bajnokságban meg kiegyenlítődnek hosszútávon,csupán azért van mindenki ennyire felháborodva mert 1 héten belül 2 meccsen botrányos volt a játékvezetés. Lehet azt is mondani hogy a reálnak meg persze megadták a másfél méteres lesgólt a hétvégén de mindenki tudja hogy szó szerint semmit nem számított azon a meccsen, csupán könnyű rajta rugózni.

Pique-ről meg annyit, hogy ők lehet tudnak valamiről amiről mi nem. Mind1 is ha van valami sunyulás az x éven belül úgyis kiderül. Szerintem az egyetlen dolog amire van esély hogy bevezetik az az utólagos eltiltások. Igazán ideje lenne már, hogy az ilyen féreg adurizok pihenjenek néhány meccset az ilyen megmozdulásaik után.(Remélem ha a visszavágon biztos a továbbjutásunk a 80. percben felküldi mátyást az igazságost hogy dumálja meg adurizzal miért nem bántjuk a pajtásokat)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.09. 02:22:15

Persze, ez tiszta sor, hogy beszelni kene rola. Az utolagos eltiltast is be kene vezetni a spanyoloknal, meg en sok dolgon valtoztatnek. De egy ilyen meccs utan ha ezt latom, es olyat olvasok, hogy sokkal jobbak voltunk, akkor azert kicsit ketsegbe esek, hogy mennyire is realis az enkep a csapatnal.. Hal istennek azota olvastam olyat is tole, hogy par dolgot elemezni kell azert, szoval talan nem abban a tudatban van, hogy lemostuk a Villarrealt, de a biro elvette a gyozelmet..

De ezutan a szovege utan, hogy "There were two very clear handballs by Bruno. I have also seen Mascherano's, but we speak of intentions.", sajna nem hiszem, hogy o az egesz ligat veli gyengen vezetettnek, hanem szimplan a Barcat tarja Tebas aldozatanak. Es ez engem zavar, vagy legyen akkor kovetkezetes, vagy ne is kezdjen sajat haboruba, mert ez igy komolytalan. Nem szeretnem, ha az a csapat lennenk, aki minden vereseg utan vergodik, es aldozatnak allitja be magat, hagyjuk meg ezt Mourinhonak..

Az utolso mondatot meg szep alom.. :D
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.09. 01:48:35

Én sem értek egyet a mutogatással, elítélem, de a játékvezetésről beszélni kell, hogy miként lehet jobb. A megértést arra írtam, hogy egy ilyen meccs után ez benne lehet és értem miért csinálta, még akkor is, ha ne legyen benne és gusztustalan. Érted, hogy értem :D.

A bajnokságon belül mindenki bedugja a homokba a fejét és azt mondja, hogy benne van, ahelyett, hogy komolyan szót emelnének ellene. Nem a mostani Piqué-akcióra gondolok, mint példa, hanem normális véleménykifejtés szintjén javaslatokkal úgy, hogy amikor a sajtótájékoztatón szóba kerül nem röppen a büntetés.
Hogy ne tűnjek álszentnek azért leírom, hogy tisztában vagyok azzal, hogy a Barca javára is már rengeteget tévedtek, amit meg is szoktam mosolyogni a meccsek alatt, de mikor kerüljön szóba ez a téma, ha nem akkor, amikor aktuális és kárunk származik belőle :)?
A mai iramban már nem működik, hogy 3 (4) játékvezető szemléli egyedül az eseményeket, sokat gyorsult hozzá a játék. Kell a segítség, és akkor is ez a véleményem, ha abból esetleg több kár, mint haszon születik számunkra. Legyen a végeredmény korrekt, ne lehessen utólag mutogatni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.09. 01:35:08

Egyetértek ezzel javarészt amit írsz, de Piquével most nem. Egy olyan meccs után megy ki mutogatni, amit azért nem nyertünk meg, mert öszesen 25 percig játszottunk úgy, ahogy kéne. Az első 10 percben nyomtunk, aztán képszakadás, és a végén megint megpróbáltuk feltörni a védelmüket. Azt a védelmet, ami ha jól tudom jelenleg Európa egyik legjobbja, és teljes erőbedobást igényelt volna.. Persze, a 11-essel lehet összejön, lehet gáláztunk volna utána, de lehet ők pörögnek fel úgy, hogy megfordítják, ez már sose derül ki. De azért ez bőven nem akkora csalás volt, mint a Spanyol-Korea meccs anno pl.. Ha ez után így kimegy ordibálni, az után mit csinált volna?

És igazából engem ez a mentalitás zavar. Szidva volt a Real, meg a szurkolótáboruk is, hogy tavaly bíróztak, mert sok 11-est kaptunk, most nekünk nem megy a szekér, rögtön jön ez a téma. Botrány a játékvezetés, efelől semmi kétség, de elnézve a többi spanyol meccset, nem ellenünk vannak, hanem maga a foci ellen kb.. Év elején a mi meccseinken is volt 2-szer is, hogy Umtitiről nem kaptunk 11-est, pedig lehetett volna, a Sociedad ellen ki kellett volna kapnunk, ha jól vezetik a meccset, de ezek nincsenek megemlítve. Az, hogy a Málaga ellen nem kaptunk meg 1 vagy 2 jogos gólt, és most a 3 meg nem adott 11-esből 2-t mi nem kaptunk, az már vérlázító, és maga Tebas is ellenünk van.. Nem szeretem ezt, és egy játékosnak főleg nem kéne ezt csinálnia szerintem, főleg hogy kb díszpáholyból nézte végig, ahogy Mascherano kézzel blokkol egy lövést. Elhiszem, hogy frusztrált, mert nem jött össze a győzelem, de amikor ez 90%-ban a csapat hibája, szerintem nem kéne kimenni az elnöknek ordibálni. De elnézve az egyéb oldalak reakcióit, lehet bennem a hiba, hogy ez a megmozdulása zavart, még a kezezések tükrében is. Nálam ez inkább felelősség hárítás szagú, mint igazságért kiállás. Gyenge a csapat, azért nem nyerünk. Amikor jobban ment a szekér, akkor megnyertük a bajnokságot, pedig akkor is voltak kétes bírói döntések. Most nem azért vagyunk lemaradva 5 ponttal, mert szövetkeztek Tebasék ellenünk, hanem mert a csapat szinte összes tagja nem azt hozza, amit kéne. Ezen meg nem az fog változtatni, ha elkezdünk méginkább a bírókkal foglalkozni..
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.01.09. 01:14:19

A témát inkább áthozom ide a Piqué topicból:

Az nem Tebas vagy a játékvezető hibája, hogy a csapat képtelen gólt szerezni és jól játszani. Azt sem gondolom, hogy az egész liga a Real mellett lenne, a világ pedig a Barca ellen. Abban viszont igenis felelősséget játszik, hogy a bírói kar inkompetens, és utólag nem számíthatunk retorzióra, ha egy cselekedet nem kerül be a jegyzőkönyvbe.

A digitális világban élünk, nem hiszem el, hogy ehhez képtelen igazodni a liga. Gyakorlatilag a bajnokságot nevetség tárgyává teszi. Nem halad a korral, nem teremt elő megfelelő, de legalább nem vak/töketlen játékvezetői gárdát akár az országon kívülről, és az inkompetens bíróinak sem ad meg minden eszközt (pl.: gólvonal-technológia) ahhoz, hogy korrekt döntéseket hozzanak. Ennek tetejében ha valamit a spori nem lát, utólag nem is lehet rajta korrigálni.

Nem mondom, hogy a meccs kimenetelét a játékvezetőre szeretném fogni, de a ténykedése Tebas felelőssége is, aki többévnyi szemkiszúróan gyenge bíráskodás mellett sem volt képes újítani. Szóval biztos nincs felelőssége ebben a tekintetben? Félreértés ne essék, nem pártolom Piqué viselkedését, de megértem (akkor persze kevésbé értem meg, ha szerinte a Real javára fújnak :))

Lábjegyzetben azért hozzátenném, hogy a meccs is teljesen máshogy alakult volna egy esetleges büntetővel és jogos lappal, szóval biztosan fair, hogy mindenki javára tévednek összességében? Nem lenne jobb egy rendszer, ami mindenkinek egyenlő feltételeket biztosít, hogy a tudás számítson és ne a tévedés miatti kialakult helyzet és lelki állapot? Nem megyek bele ismét a témába, de csak pénzt kéne beleölni, és segíteni fentről a bírókat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.07. 23:26:47

S.Agüero írta: Szerintem megtörik a veretlenségi sorozatot. :) [-o<
kupában esetleg, ha még ennél is tartalékosabban állnak fel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.07. 23:13:57

csababarca írta:
S.Agüero írta:Az idegenben vak Sevilla négyet vert az Anoetában. =D> :roll:
Így garantált,hogy legalább ennyit nyelnek majd otthon a Real ellen jövőhéten.
Szerintem megtörik a veretlenségi sorozatot. :) [-o<
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.07. 23:12:34

S.Agüero írta:Az idegenben vak Sevilla négyet vert az Anoetában. =D> :roll:
Így garantált,hogy legalább ennyit nyelnek majd otthon a Real ellen jövőhéten.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.07. 23:10:14

Az idegenben vak Sevilla négyet vert az Anoetában. =D> :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.07. 19:54:02

babaking írta: És ez egyben átok is mert mindhárom játékos akkora kaliber, hogy ha egészséges játszik. Nálatok is az MSN az alap ha mindenki fit, pedig sokszor ütik egymást. Messi rendszeresen "hatástalanítja" Suarezt. Ez volt a Bilbao ellen is: amikor Messi behúzódott középre Suarez vagy a szélre kényszerült vagy visszább a középpályára. Egyik poszt sem erőssége, sem technikailag, sem sebességben nem elég.
Reszben egyetertek, de nalunk ez hal istennek edzoi utasitasokkal orvosolhato lenne, mert alapbol megvan a kemia a harmas kozott, es illik a csapat stilusahoz az, amiben ok jok. Nalatok viszont ez kevesbe igaz szerintem, a BBC-vel csak ugy lehet ezt a mai focit jatszatni, ha Benzema csucsformaban van, es a tobbiek is atlag folott hoznak, de ez ritka. Ugyhogy en azert nem cserelnek csatarsort a jelenlegi problemaink ellenere sem.. :mrgreen:
babaking
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.12.05. 12:16:37

2017.01.07. 19:33:48

palesz77 írta:jot tett nekik, hogy a BBC-bol valakit lecsereltek Iscora.
ezt én is így látom. Azokon a meccseken amin valaki hiányzott előlről sokkal szebb játékot mutattunk. A BBC vel áltaalában eléég statikusak vagyunk, "beragad" a 433. (legalábbis támadásban, védekezésben gyakran 442)

Ha egyet kiveszel közülük sokkal mozgékonyabbak leszünk. Akár egy 442 vagy egy 4312. Nagyon tetszettek azok a meccsek ahol csak Ronaldo volt elől, mögötte meg Isco játszott teljesen szabadon.

És ez egyben átok is mert mindhárom játékos akkora kaliber, hogy ha egészséges játszik. Nálatok is az MSN az alap ha mindenki fit, pedig sokszor ütik egymást. Messi rendszeresen "hatástalanítja" Suarezt. Ez volt a Bilbao ellen is: amikor Messi behúzódott középre Suarez vagy a szélre kényszerült vagy visszább a középpályára. Egyik poszt sem erőssége, sem technikailag, sem sebességben nem elég.
Madridista.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.01.07. 19:22:35

Nero. írta:A Granada ismét komoly ellenállást mutat. Emlékszem 2 éve rugattak velük egy tizest.
Hanyadik veretlen meccsük lesz ez? Mennyi a világrekord?
108 games — ASEC Mimosas, Ivory Coast, 1989 – 19 June 1994
106 games — FC Steaua București, Romania, 17 June 1986 – 9 September 1989
85 games — Espérance, Tunisia, 19 October 1997 – 4 April 2001
Érdekesség, hogy ha hazai kupameccset is beleszámolunk akkor a Steaua 119 meccsen keresztül volt veretlen Romániában.

Európai:
106: Steaua Bucureşti (1986–89)
63: Sheriff (2006–08)
62: Celtic (1915–17)
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.07. 19:21:49

BarcaFan1998 írta:Samper miatt megnéztem a meccset, de nem volt valami bizalom gerjesztő amit láttam. ha ennyit tud a La Masia akkor gondok lesznek.
Ezzel most lehet elszomoritalak, de o az egyik legnagyobb igeret, aki onnan kijott az utobbi evekben..

A Madrid meg nem azert nyert, mert nyomta oket a biro, hanem mert baromi jol jatszottak. Egyik legjobb meccsuk volt ez szerintem az utobbi idobol, jot tett nekik, hogy a BBC-bol valakit lecsereltek Iscora.
Válasz küldése