NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2015.07.06. 08:56:54

Nem követem a magyar focit már egy jó ideje, de remélem kitart az MLSZ, és nem adják fel ezt a folyamatot, amit elindítottak. Az ultráknak nyilvánvalóan egy okuk van a tiltakozásra, az, hogy így nem tudnának balhézni. Ez a személyiségi jogaim duma iszonyat gyenge a mai világban.
Ami pozitív (pedig amúgy nagyon szomorú), hogy pénzügyileg nem tudnak nyomást helyezni a csapatokra, mert a magyar foci jelenleg nem igazán piaci alapon működik, az állam tartja fent.
Végig kell ezt csinálni, úgy, ahogy az angoloknál, hogy ezek a (és ezért elnézést, de nekem az alapján a néhány tucat meccs alapján, amin kinn voltam x éve ez jött le) többségében unintelligens, frusztrált, rasszista csoportosulások eltűnjenek a stadionokból, és ne féljen az ember pl. gyerekkel kilátogatni egy Fradi meccsre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.06. 08:35:28

De, ki vannak tiltva (a néhai Fradibusz-hálózat létrehozójának remélem hallottad a történetét)
Nem ismerem, leírhatnád. Azt tudom, hogy már nincs, de talán ennek oka lehet, hogy sokan azért utaztak fel, hogy ne meccsre menjenek hanem tüntetni.
Lentebb már leírtam, hogy miért gond, ha csöndben vannak az emberek. És az én szememben igenis nagyobb szurkoló, aki hóba-fagyba Nb2-ben utazott több száz km-t és a saját pénzéből támogatta a klub átvilágítását (ahol a Kubatov persze szépen szembeköpte őket), mint aki évente kimegy egy Fradi-Újpestre, ha kap rá ingyenjegyet.
Ez pártatlan, az én szemembe meg csak a szám számít. Nincs se nagyobb se jobb se másabb szurkoló. Látod ez a baj, hogy van x ember aki azt hiszi, hogy ő többet ér, s mivel "övé" a Ferencváros ezért joga van bizonyos dolgokhoz, akkora bullshit hogy leszakad az ég.
És nem tudom volt-e már veled olyan, hogy kinn voltál egy baromi unalmas 0-0n, de a hangulat nem volt rossz és megmentette az élményt.
A bevételkieséshez meg annyit, hogyha a klub felvásárol mondjuk 3000 jegyet az MTK elleni idegenbeli meccsre és elad 50-et az bevételkiesés. Valamint ha kevesebb néző van a stadionban valószínűleg kevesebb reklámpénzt kap a klub (annyira nem ismerem a hátteret)
TV-s díjak biztos vagyok benne, hogy többet számítanak, az hogy felvásárolják és nem tudják eladni az kiesés, de nem akkora.

Ááá nem változik, csak minden héten történelmi negatív csúcs van... A Fradi pont az egyetlen, ahol nem szembetűnő (kivéve az idegenbeli meccsek :MTK-Fradi 500néző...) de lejjebb említettem a Debrecent, vagy nézz meg egy Újpest, Diósgyőr vagy bármilyen meccset a Fradin kívül, ahol volt kemény mag.
Átlagnéző szám úgy tudom pár százzal csökkent, Debrecent ismerem, jó példa. De összességében meg nem változik.
Igenis kicsesznek, senki nem szeret üres stadionban játszani. Kubatovot meg mostanában láttam és nézett már ki jobban is. Illetve akik a közvetlen közelében dolgozik ( van pár ilyen ismerődöm) mondják, hogy kezd kicsit becsavarodni.
Nem szeret senki üres stadionban játszani, de felteszek pár kérdést.
Miért is nem járnak az ultrák meccsre?
Miért gond az hogy regisztrálni kell?
Ezzel bármit is elérnek?
Hiányoznak bárkinek is? )nekem le ne írd, hogy hangulat meg falhoz megyek. :D Az nem érv, senkit nem érdekel, számok a lényeg, pénz, eredmény.
Azért van aki az ultrák miatt járt, illetve nem járt ki, de az utóbbi tábor bizonyítottan kissebb.
A mondandómnak az volt a lényege, hogy nem az ultrák miatt van kevesebb néző. De aki kiment anno az kimegy ma is, akit érdekel meg szeretné élőben megnézni az kimegy.
De gondolom neked is számít, hogy egyedül ülsz-e egy 20ezres stadionban, vagy 20ezer másik emberrel...
Nincs 20ezer ember így se úgyse.

Semmi más fegyver nincs az ultrák kezében minthogy hú ők csinálják a hangulatot, meg mittudomén. Beszélünk x emberről, aki dacból, rendszerből nem megy ki.

Persze, nem azt mondom hogy üljön mindenki csendben, csak itt nem kulturált szurkolásról beszélünk. Neked az tetszik hogy huha és a másik tábor meg üvölti, hogy MLSZ, szerintem meg ez primitív viselkedés. Ilyenre meg nincs szükség, ha meg bejönnek akkor vállalják az arcukat és ezt teszik akkor meg ne jöjjenek többet.
Egyedül azt sajnálom, aki normális szurkoló, de teszem azt elviszi a birka szellem és nem jön be. Őt tényleg sajnálom, de aki azért nem jön be, mert nem adja az arcát az nyugodtan maradjon csak kint, senkinek nem fog hiányozni. Akármennyire énekel, meg salalázik stb. Könyörgöm hadd ne sajnáljak már olyan embert, aki zsidózni járna a stadionba és most nem tud bemenni, azért álljon már meg a csuklós busz....Aki nem ilyen az meg befog jönni, mert nem azon problémázik, hogy szkenner, vagy kártya vagy anyám kínja. Nem akkor kell nagy legénynek lenni mikor molinót tesz ki az ember, hanem mikor megkérdezik ki volt az és feláll, hogy én voltam.

Nyilván más szint, de Boixos Nois nélkül is van Barcelona....

Engem érzelmek alapján nem fogsz tudni befolyásolni. :D Imádom szeretetem a Fradit, de a klubot szeretem nem a szurkolót vagy xy játékost. Egy dolog érdekel, hogy sikeres legyen a csapat, semmi más. Minden más csak sallang, meg maszlag. Hiába mondod, hogy de hát hangulat meg stb. Ez nem tényező, plusz ha van, de a lényeg hogy ki nyeri a meccset meg a kupákat. Jelen pillanatban szerinted kit érdekel, hogy bent vannak-e az ultrák vagy sem, mikor nyeri a csapat a kupákat? Leírom újra, számok és eredmény ennyi a lényeg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.06. 07:42:17

Sajnos telefonról nem tudok hszt idézni, de igyekszem átláthatóan írni.

De, ki vannak tiltva (a néhai Fradibusz-hálózat létrehozójának remélem hallottad a történetét)

Lentebb már leírtam, hogy miért gond, ha csöndben vannak az emberek. És az én szememben igenis nagyobb szurkoló, aki hóba-fagyba Nb2-ben utazott több száz km-t és a saját pénzéből támogatta a klub átvilágítását (ahol a Kubatov persze szépen szembeköpte őket), mint aki évente kimegy egy Fradi-Újpestre, ha kap rá ingyenjegyet.

És nem tudom volt-e már veled olyan, hogy kinn voltál egy baromi unalmas 0-0n, de a hangulat nem volt rossz és megmentette az élményt.
A bevételkieséshez meg annyit, hogyha a klub felvásárol mondjuk 3000 jegyet az MTK elleni idegenbeli meccsre és elad 50-et az bevételkiesés. Valamint ha kevesebb néző van a stadionban valószínűleg kevesebb reklámpénzt kap a klub (annyira nem ismerem a hátteret)


Ááá nem változik, csak minden héten történelmi negatív csúcs van... A Fradi pont az egyetlen, ahol nem szembetűnő (kivéve az idegenbeli meccsek :MTK-Fradi 500néző...) de lejjebb említettem a Debrecent, vagy nézz meg egy Újpest, Diósgyőr vagy bármilyen meccset a Fradin kívül, ahol volt kemény mag.

Igenis kicsesznek, senki nem szeret üres stadionban játszani. Kubatovot meg mostanában láttam és nézett már ki jobban is. Illetve akik a közvetlen közelében dolgozik ( van pár ilyen ismerődöm) mondják, hogy kezd kicsit becsavarodni.

Azért van aki az ultrák miatt járt, illetve nem járt ki, de az utóbbi tábor bizonyítottan kissebb.

De gondolom neked is számít, hogy egyedül ülsz-e egy 20ezres stadionban, vagy 20ezer másik emberrel...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.06. 05:57:14

davi10 írta:Bob azt remélem te is érted, hogy nem egy Pilka Jankó nem megy be, hanem több ezer ember.
Nézd meg hányan voltak most a szuperkupa-döntőn, pedig jöttek az eredmények...
A saját maguk döntése miatt nem megy be, úgy van ez beállítva mintha x ember ki lenne tiltva. Egy dolgot lehetne felhozni, hogy pénzkiesés, de olyannal jönni hogy Úristen csendben vannak az emberek? Ez kit érdekel? Ez az egyetlen fegyverük az ultráknak, csak azt felejtik el, hogy ők nem "nagyobb" szurkoló vagy jobb szurkoló mint bárki más, aki ott van a stadionban. És a pénzkiesés is olyan, hogy a TV-ből származó pénzeket is kell nézni. Lehet a helyszínen kevesebben vannak, de a TV-ben meg többen nézik. Akkor meg már megint odalyukadok ki, hogy hiányzik az a 2000 ember? Nekem nem. És a bevételek nagy részét úgysem az adja, hogy mennyien vannak kint egy meccsen.
Azzal, hogy nem lesz rosszabb kérdezd meg pl. a játékosokat, hogy hol játszanának szívesebben, 500 vagy 5000 ember előtt.
Julian Jenner írt valamikor mostanában egy hosszabbat, ahol leírta, hogy ők azért lettek focisták, hogy emberek 10 ezrei előtt játsszanak, nem pedig az üres stadionokért. Tapasztalatból mondom, hogy nem mindegy, hogy hány ember előtt produkálod magad.
Az NB1 átlagnézőszáma nem nagyon változik, s Fradinál is ha jól tudom nem számottevő a visszaesés. Ami viszont bőven változhat és lsd Újpest ellen azért rendesen kint voltak. Arra akarok kilyukadni, hogy Jenner észre se veszi, hogy kevesebb-e a néző, mert 1; Nem tízezrekről beszélünk 2; nincs szignifikáns változás átlagnézőszámot tekintve.
A két dolog meg persze, hogy nem egyenlő, de az évek során kialakult, hogy a kettő összetartozik.
Most azzal, hogy nem akar bejönni az a teszem azt 2000 ember, legalább a kettő eltávolodik. Ha elfogadjuk, hogy összetartozik a cigányozás meg a bíró szidása, akkor pláne miről is beszélünk?

Egyet értsünk meg, a klubnak olyan nagy kára nem származik abból, hogy x ember bojkottálja a meccsre járást. Azt hiszik ettől Janik meg hú de kicsesznek a csapattal, de az eredmények és a pénz nem ezt mutatja. Kubatovot rohadtul nem fogja érdekelni, hogy tüntetnek meg elküldik az anyjába. A csapat sikeresebb, jönnek az eredmények, a befektetők, kevesebb a büntetés.
Én megértem, hogy elvi kérdésre hivatkoznak a vénaszkenner kapcsán, még el is fogadom, de azt nem értik meg ezek az emberek, hogy nélkülük is van Ferencváros és senkit nem érdekel, hogy bent vannak vagy sem. És legalább kevesebb kára származik a dologból a klubnak, mert kevesebb a balhé (illetve annak lehetősége is). És lehet kamuzik, de szemmel láthatóan jönnek a szponzorok és jön a pénz és ez számít egyedül.

Ahogy az a kijelentés hogy nem az ultrák miatt nem járnak meccsre az emberek nem egy valós állítás úgy fordítva is igaz, hogy nem az ultrák hangulata meg cigányozása miatt járnak az emberek focimeccsre. Ha foci van, néző is van, ha nincs foci nincs néző, ez egy ilyen egyszerű történet.

Itt legfőképpen arról van szó, hogy nem akarnak felelősséget vállalni a tettükért az ultrák. Nem akarok általánosítani, de talán nem járok messze az igazságtól ha azt mondom ezek az emberek eléggé alul iskolázott személyek. Társadalmi probléma, ahogy egész Kelet-Európában. A rendszerrel, adott esetben a saját életükkel is bajuk van és úgy gondolják nekik "joguk" van kiereszteni a gőzt, meg hogy az ő tulajdonuk a Ferencváros vagy bármelyik más csapat (mert lehet nincs is más tulajdonuk).
Ez egy ordas nagy általánosítás, s biztos hogy nem mindenkire vonatkozik, de úgy gondolom, hogy aki valóban a meccsre azért akar kimenni, mert a futball érdekli és nem azért mert úgy gondolja, hogy "legálisan" 2 órán keresztül zsidózhat, cigányozhat, szidhatja mindenki anyját és dobálhatja a rendőröket az kifog menni. Ultra nem ultra, fekete, zsidó, cigány tök mindegy. Aki megakarja nézni az megfogja nézni.
Még a Fradinál azt mondom a vénaszkenner történetbe belelehet kötni, (szerintem is túlzó ezt is írtam már) de a többi csapatnál mi a probléma? Az hogy valóban be kell regisztrálni és nem "fű alatt" belehet menni a stadionba és ott törni zúzni? Ezeket meg nem tudom elfogadni, semmi másról nincsen itt szó csak arról hogy könnyebb a felelősségre vonás ehhez meg nem mindenki akarja adni a nevét és az arcát. Nincsen gond, akkor ne jöjjenek be, rosszabb nem lesz, sőt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.05. 22:57:10

Bob azt remélem te is érted, hogy nem egy Pilka Jankó nem megy be, hanem több ezer ember.
Nézd meg hányan voltak most a szuperkupa-döntőn, pedig jöttek az eredmények...

Azzal, hogy nem lesz rosszabb kérdezd meg pl. a játékosokat, hogy hol játszanának szívesebben, 500 vagy 5000 ember előtt.
Julian Jenner írt valamikor mostanában egy hosszabbat, ahol leírta, hogy ők azért lettek focisták, hogy emberek 10 ezrei előtt játsszanak, nem pedig az üres stadionokért. Tapasztalatból mondom, hogy nem mindegy, hogy hány ember előtt produkálod magad.

A két dolog meg persze, hogy nem egyenlő, de az évek során kialakult, hogy a kettő összetartozik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.05. 22:31:49

Bob_Marley írta:Volt mikor a Diósgyőr ellen is rongálták a saját stadiont, de lényegtelen.
Sok mindent tudnék még ehhez a témához írni, de nem akarok senkit megbántani. Maradjunk annyiban, hogy most sincsenek kitiltva a stadionból ha nem mennek be, attól nem lesz rosszabb én amondó vagyok. Mindenki saját döntése, hogy bemegy vagy sem, azt hiszi ez a pár száz ember, hogy a klub belőlük van, meg hogy nélkülük nincs Ferencváros vagy Debrecen stb, miközben ez rohadtul nincs így. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy Pilka Jankó kimegy a meccsre hú de nagyon üvölteni vagy sem. A saját játékos felrúgás és szidás meg bíró szidás nem egyenlő amúgy a cigányozással, zsidózással stb kijelentésekkel, amik meg már amúgy közösség elleni izgatás bűncselekménye, ezért írtam pl a sokszor kifejezést is.

Szuperkupa győztes a csapat és ez a lényeg.
ez a lényeg a többi csak duma.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.05. 22:25:22

Volt mikor a Diósgyőr ellen is rongálták a saját stadiont, de lényegtelen.
Sok mindent tudnék még ehhez a témához írni, de nem akarok senkit megbántani. Maradjunk annyiban, hogy most sincsenek kitiltva a stadionból ha nem mennek be, attól nem lesz rosszabb én amondó vagyok. Mindenki saját döntése, hogy bemegy vagy sem, azt hiszi ez a pár száz ember, hogy a klub belőlük van, meg hogy nélkülük nincs Ferencváros vagy Debrecen stb, miközben ez rohadtul nincs így. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy Pilka Jankó kimegy a meccsre hú de nagyon üvölteni vagy sem. A saját játékos felrúgás és szidás meg bíró szidás nem egyenlő amúgy a cigányozással, zsidózással stb kijelentésekkel, amik meg már amúgy közösség elleni izgatás bűncselekménye, ezért írtam pl a sokszor kifejezést is.

Szuperkupa győztes a csapat és ez a lényeg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.05. 22:01:57

davi10 írta:Mikor szedte szét egy tábor a saját stadionját? Főleg győzelemnél?
Nekem egyedül 1 olyan eset ugrott be, amikor kár keletkezett a stadionban (UTE - FTC) de az is fél évtizede volt.

Ha megtalálom megnézem a filmet, de azért az angol és a magyar bajnokságot hasonlítsuk már össze... Nálunk szökőévente van teltházas meccs, ott meg van igény a focira ha kitiltják a csoportokat, van más. Nálunk a csoportokon kívül kb. senkit nem érdekel egy bajnoki... Tessék megnézni a nézőszámokat, főleg amióta a csoportok bojkotttálnak.
Debrecenbe is az új stadionban az elején teltház volt, aztán az átlagember megcsodálta a színvonala és úgy döntött, hogy ennyi épp elég. Az ultrák kivonultak és a stadion 10%-a vn kihasználva.

Az sem véletlen, hogy a játékosok nagyrésze kiállt az ultrák mellett, illetve, hogy a "balhés" meccsek mindíg a leglátogatottabbak.
Ok, meddő a vitánk. Bob és még egy páran pontosan arról beszéltünk, hogy ha a focink jobb lesz, lesz néző is. Azt meg hogy a mai magyar focisták kiállnak a balhé mellett, hát elmond mindent a szinvonalról. Focizniuk kellene és nem állástfoglalni, leginkább jól focizniuk. Figyelj, nekem nem hiányzik a balhés ultra. Ennyi.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.05. 21:46:32

Mikor szedte szét egy tábor a saját stadionját? Főleg győzelemnél?
Nekem egyedül 1 olyan eset ugrott be, amikor kár keletkezett a stadionban (UTE - FTC) de az is fél évtizede volt.

Ha megtalálom megnézem a filmet, de azért az angol és a magyar bajnokságot hasonlítsuk már össze... Nálunk szökőévente van teltházas meccs, ott meg van igény a focira ha kitiltják a csoportokat, van más. Nálunk a csoportokon kívül kb. senkit nem érdekel egy bajnoki... Tessék megnézni a nézőszámokat, főleg amióta a csoportok bojkotttálnak.
Debrecenbe is az új stadionban az elején teltház volt, aztán az átlagember megcsodálta a színvonala és úgy döntött, hogy ennyi épp elég. Az ultrák kivonultak és a stadion 10%-a vn kihasználva.

Az sem véletlen, hogy a játékosok nagyrésze kiállt az ultrák mellett, illetve, hogy a "balhés" meccsek mindíg a leglátogatottabbak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.05. 13:54:53

Davi10.
Nem mai gyerek vagyok, hidd el voltam jó pár meccsen a 70-es évek másodikfelétől a 86- os beégésig, szinte minden nagy rangadón és sorsdöntő válogatott meccsen. Akkor is voltak az ellenfelet szìdó rigmusok, bár jóval szelìdebbek, mint manapság, de a szúrkolás zöme a csapat buzdìtása volt. A bìrót már akkor is divat volt szìdni a hibás ìtéletek miatt, de azt sem kórusban tettük. Fütyülés és egy két hülye vagy meg is tette a dolgát. Egyébként már akkor sem értettem mi a jó abban, ha szétszedjük a saját csapatunk stadionját, mert nyertünk, vagy éppen vesztettünk. A foci egy játék, amit sokan szeretnek, de van aki a balhéért szereti. Érdemes megnézned azt a doksi filmet, hogy az angol szúrkolókat hogyan tették rendbe. Nem tudom elképzelni, hogy nálunk miért ne lehetne család és szúrkoló baráttá tenni a meccseket. A szurkolás a saját csapatom buzdìtása, ünneplése kell hogy legyen és nem defektes emberkék erődemonstrációja. Akinek nem inge ne vegye magára.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.05. 13:12:51

Csaron írta:
Figyelj...tudom hogy nagyon okos vagy mert a legtöbb magyar szakértő okos nagyon de könyörgök érsd meg hogy mit mondok olvass vissza meg ilyenek..
Akkor én itt most befejeztem veled. Magadnak mondasz ellent, nekiállsz személyeskedni (életmben először futok beléd a fórumon is), amikor csak annyit kértem/kértünk, hogy támaszd alá valamivel azt amit mondasz.
Bob_Marley írta:Normandia nagyjából összeszedte. Én úgy gondolom ha valaki nem a fociért megy ki hanem hangulatért, petárdázásért, szidásért stb, akkor ne menjen ki. Ez egy ilyen egyszerű történet, még ha nálunk nem is olyan a foci minősége.
A legtöbb futballstadionnak van egy atmoszférája, ami magával ragad. Nekem is volt egy csomó ismerősöm, aki megkért, hogy vigyem ki egy Fradi meccsre, mert érdekli a hangulat, de életében egy focimeccset se látott. Akkor őket ne vigyem ki? (mondjuk így nem is...)
Bob_Marley írta:Menni fog a Fradinak, fognak jönni az emberek, s megmondom őszintén engem mint szurkolót (szintén letudtam adni a "vénámat", nem haltam bele) csak az érdekel, hogy a csapat sikeres legyen. Többször írtam, pénz és siker az ismérve a dolognak.
Az emberek jönni fognak, szurkolók nem valószínű.
Bob_Marley írta:Lehet itt csavarni a dolgokat, de a nagy hangulatba sokszor benne vannak bűncselekmények is. Hivatalos személy elleni erőszak, testi sértés, rongálás stb, nekem nem érv hogy ki kell engedni a gőzt.....
A sokszorral nem értek egyet, de igen benne van, hogy 6-0nál elszakad a cérna.
Bob_Marley írta: A szurkolás a saját csapatod biztatása, nem mások szidása, aki ezt nem tudja felfogni az ne menjen ki. Vagy ha kimegy ne csodálkozzon meg a rendszert szidja, ha előveszik vagy nem engedik be többet.


A saját csapatod bíztatása, de ha mondjuk felrúgják a kedvenc játékosodat mocskos sunyi módon, akkor te is eleresztesz egy mi a huha anyádat csinálsz-ot, vagy ha a bíró nem ítél semmit őt is elküldöd melegebb éghajlatra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.05. 12:50:57

Csaron írta:
En nem az óriási magyar balhékrol beszélek hanem a szövegekről a molinokrol es ezekről Most mar megvan???
Lentebb még stadionok felgyújtásáról beszéltél:
Csaron írta:

Az igaz hogy nem hangulat az hogy 5000 ember tapsikol de inkább tapsikoljanak 5000 mint hogy 1500 ember felgyújtja a stadion felét. Hol láttok ilyet külföldön. Nem Romániára gondolok hanem spanyol,angol,nemet bajnokságokra.

De mind1 is én nem folytatom tovább ezt a gyerekes vitát.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.04. 23:30:05

Alfa írta:
Csaron írta:
Figyelj...tudom hogy nagyon okos vagy mert a legtöbb magyar szakértő okos nagyon de könyörgök érsd meg hogy mit mondok olvass vissza meg ilyenek. Nem baj hogy focizok 8 éve nb1ben a korosztályomba vagy feljebb és mivel most a Fradiban vagyok majdnem minden meccsen vagy VIP vagy labda szedő vagyok. Ott voltam a Fradi-Újpesten es könyörgöm ne mondja mar az aki ott se volt hogx milyen a hangulat. Én azt mondom tokre elfogadható volt a hangulat es képzeld el meg volt anyázás is és nem tiltottak ki őket ugy hogy nyugottan gyere be nyugottan mert lehet anyázni nem tiltanak ki.
Az érvelésed alátamasztása még mindig nem sikerült de nyugi mi tudunk várni ;).
En nem az óriási magyar balhékrol beszélek hanem a szövegekről a molinokrol es ezekről Most mar megvan???
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.04. 23:09:49

Csaron írta:
Figyelj...tudom hogy nagyon okos vagy mert a legtöbb magyar szakértő okos nagyon de könyörgök érsd meg hogy mit mondok olvass vissza meg ilyenek. Nem baj hogy focizok 8 éve nb1ben a korosztályomba vagy feljebb és mivel most a Fradiban vagyok majdnem minden meccsen vagy VIP vagy labda szedő vagyok. Ott voltam a Fradi-Újpesten es könyörgöm ne mondja mar az aki ott se volt hogx milyen a hangulat. Én azt mondom tokre elfogadható volt a hangulat es képzeld el meg volt anyázás is és nem tiltottak ki őket ugy hogy nyugottan gyere be nyugottan mert lehet anyázni nem tiltanak ki.
Az érvelésed alátamasztása még mindig nem sikerült de nyugi mi tudunk várni ;).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Csaron
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2015.04.15. 21:04:45

2015.07.04. 22:56:03

davi10 írta:
Csaron írta:
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Esküszöm mintha a falnak beszélnék.
1. Egy szóval nem mondtam, hogy nem merem. Lejjebb leírtam, hogy mért nem csinálom meg és ebbe benne van az is, hogy szolidaritást vállalok azokkal akik többet tettek a klubért, mint te azt el tudnád képzelni.
2. Milyen randalírozásról beszélsz? De biztos nagyon tudod ki miért jár meccsre...
3. A rivalizálás mindenhol jelen van.
4. Senki nem mond olyat, hogy "dogoljenek meg"
5. De még egyszer utoljára nagyon szépen megkérlek, hogy keress nekem egy óriási balhét :)

Még így a végére megkérdezném, hogy életedben hány focimeccsen voltál? Leginkább a magyar bajnokik érdekelnének.
Figyelj...tudom hogy nagyon okos vagy mert a legtöbb magyar szakértő okos nagyon de könyörgök érsd meg hogy mit mondok olvass vissza meg ilyenek. Nem baj hogy focizok 8 éve nb1ben a korosztályomba vagy feljebb és mivel most a Fradiban vagyok majdnem minden meccsen vagy VIP vagy labda szedő vagyok. Ott voltam a Fradi-Újpesten es könyörgöm ne mondja mar az aki ott se volt hogx milyen a hangulat. Én azt mondom tokre elfogadható volt a hangulat es képzeld el meg volt anyázás is és nem tiltottak ki őket ugy hogy nyugottan gyere be nyugottan mert lehet anyázni nem tiltanak ki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.04. 22:38:45

Normandia nagyjából összeszedte. Én úgy gondolom ha valaki nem a fociért megy ki hanem hangulatért, petárdázásért, szidásért stb, akkor ne menjen ki. Ez egy ilyen egyszerű történet, még ha nálunk nem is olyan a foci minősége.

Menni fog a Fradinak, fognak jönni az emberek, s megmondom őszintén engem mint szurkolót (szintén letudtam adni a "vénámat", nem haltam bele) csak az érdekel, hogy a csapat sikeres legyen. Többször írtam, pénz és siker az ismérve a dolognak.

Lehet itt csavarni a dolgokat, de a nagy hangulatba sokszor benne vannak bűncselekmények is. Hivatalos személy elleni erőszak, testi sértés, rongálás stb, nekem nem érv hogy ki kell engedni a gőzt......Nyilván nem csendben üldögélő emberekről legyen szó, de pont azért linkeltem lejjebb lévő cikket, mert pl a cigányozás, ingerlő molinók kifüggesztése nem futballstadionba való. Ezek már bűncselekménynek számítanak, ilyeneket meg köszönöm én nem kérek. És sokaknál ez belefér, nem ez NEM FÉR BELE. Külföldön is vannak ilyenek, meg is vannak a büntetések. Itt is megvannak, a klub pedig próbálja elejét venni a dolgoknak. A szurkolás a saját csapatod biztatása, nem mások szidása, aki ezt nem tudja felfogni az ne menjen ki. Vagy ha kimegy ne csodálkozzon meg a rendszert szidja, ha előveszik vagy nem engedik be többet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.07.04. 20:27:11

Normandia írta:
hajnesz írta:[azzal van a baj, hogy ha az ultrák megcsináltatnák a vénaszkennelést, akkor már a "k*rvaanyázásért" is előzetesben találnák magukat, esetleg kitiltást kaphatnak a stadionból(ha bevezetik az új szurkolói kódexet). Nem reális a dolog, egyáltalán nem. Süss fel nap, fényes nap énektől meg ugye nem lesz hangulat egy stadionban sem :lol:
Nos, én ezt nem hiszem, azon kìvül sem, hogy a szurkolói rigmusok között sem feltétlenül kell ott lennie a huha anyádnak. Azt sem gondolom, hogy 3-4-700 embert csak úgy előállìtanak, mert az sem egyszerű még felvételek alapján sem. Szóval, ha a huha anyád adja meg a hangulatott, akkor megette a fene. Én nem értem, hogy a cigányozás, zsidózás, huhogás, székek szétszedése, görötüzek, petárdák,mitől emeli a hangulatot? A vita elkerülése végett értem mik az averzióid, de szerintem minden megváltoztatható.
Gondolom azért neked is tetszett amikor tavaly a kupadöntőn ordította a DVTK tábor, hogy kuuuua az UTE tábor meg, hogy MLSZ és fordítva is. Bárki-bármit is mond egy focimeccsre azért megy ki sok ember, hogy az unalmas robotoló életében néha kiadhassa a gőzt, ami a fantasztikus anyanyelvünknek köszönhetően meg is lehet oldani.

Petárda meg görögtűz meg jól hangzik, jól mutat. Amíg nem dobják be a pályára, addig simán lehetne. Ne legyünk már kislányok, hogy nem szabad káromkodni. Meg basszus nem lehet bevinni egy fél liter ásványvizet azért, mert azzal lehet verekedni meg bedobni a pályára? Hát nem ilyenek miatt volt érdemes a regisztráció?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.04. 20:11:02

hajnesz írta:[azzal van a baj, hogy ha az ultrák megcsináltatnák a vénaszkennelést, akkor már a "k*rvaanyázásért" is előzetesben találnák magukat, esetleg kitiltást kaphatnak a stadionból(ha bevezetik az új szurkolói kódexet). Nem reális a dolog, egyáltalán nem. Süss fel nap, fényes nap énektől meg ugye nem lesz hangulat egy stadionban sem :lol:
Nos, én ezt nem hiszem, azon kìvül sem, hogy a szurkolói rigmusok között sem feltétlenül kell ott lennie a huha anyádnak. Azt sem gondolom, hogy 3-4-700 embert csak úgy előállìtanak, mert az sem egyszerű még felvételek alapján sem. Szóval, ha a huha anyád adja meg a hangulatott, akkor megette a fene. Én nem értem, hogy a cigányozás, zsidózás, huhogás, székek szétszedése, görötüzek, petárdák,mitől emeli a hangulatot? A vita elkerülése végett értem mik az averzióid, de szerintem minden megváltoztatható.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.04. 18:51:23

Normandia írta:Én valszeg azok közé tartozom, akiknek nem volt gond megcsinálni a vénaszkennelést. Nincsen vele problémám, na meg ezen ne múljon, hogy a csapatomat focizni lássam, ha egyszer kétszer ellátogatok szezononként a fradi hazai meccseire. Vitathatatlan, hogy a b-közép szúrkolása hiányzik, teljesen más ìgy a hangulat, de én úgy gondolom, ha jönnének az eredmények, szkenner ide vagy oda, a szurkolók is jönnének. A legtöbb birságot magasan a fradi fizette ki és gondolom ezen is akartak, akarnak változtatni. Én úgy gondolom, ha nem csak a balhé miatt megy ki valaki egy fradi újpest meccsre, akkor nyugodtan bevállalhatja ezt a fajta azonosìtási módot. Én azon kevesek közé tartozom, akik egyetértenek ezzel. A mai világban félteni a személyiségi jogainkat, ami a nap szinte mindeb percében sérül, akár a tudtunkkal, akár a nélkül, felesleges. Napi szinten használt bankkártyák és mobiltelefonok, térfigyelő kamerák világában számomra eléggé nevetségesnek tűnik. Majd, ha lesz jó foci, jó csapat, akkor ez se fog problémát okozni, addig meg járok szinházba.
Azzal van a baj, hogy ha az ultrák megcsináltatnák a vénaszkennelést, akkor már a "k*rvaanyázásért" is előzetesben találnák magukat, esetleg kitiltást kaphatnak a stadionból(ha bevezetik az új szurkolói kódexet). Nem reális a dolog, egyáltalán nem. Süss fel nap, fényes nap énektől meg ugye nem lesz hangulat egy stadionban sem :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.04. 18:45:17

davi10 írta:Attól, hogy többen lesznek a hangulat nem (feltétlenül) lesz jobb. Lásd: idei derby.

Aki tényleg szurkolni menne ki, az (vagy azok túlnyomó többsége) nem megy be amíg a tábor nem megy be.

De öröm az ürömben, hogy én nem emlékszem, hogy valaha ekkora összefogás lett volna a csoportok és a csapatok között.
Akkor majd lesz új b- közép, amire azért már történnek próbálkozások. Minden a focin múlik. Egy EL csoportkörbejutás nagyban változtatna a helyzeten.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.04. 18:35:39

Attól, hogy többen lesznek a hangulat nem (feltétlenül) lesz jobb. Lásd: idei derby.

Aki tényleg szurkolni menne ki, az (vagy azok túlnyomó többsége) nem megy be amíg a tábor nem megy be.
Amúgy kártya nálunk már régóta van, azt ki is váltottam, de a szkennerbe nem mentem bele. Mert ilyenek, hogy születési idő, hely, anyám neve ez kb. mindenhol ottvan és ezzel nem is lehet mit kezdeni. De biometrikus adatokat nem fogok kiadni egy börtönviselt brigádnak (és amíg nem muszáj senkinek sem).
Nevetséges, jóhogy nem kell DNS minta minden meccsre...

De öröm az ürömben, hogy én nem emlékszem, hogy valaha ekkora összefogás lett volna a csoportok és a csapatok között.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.04. 18:29:29

Én valszeg azok közé tartozom, akiknek nem volt gond megcsinálni a vénaszkennelést. Nincsen vele problémám, na meg ezen ne múljon, hogy a csapatomat focizni lássam, ha egyszer kétszer ellátogatok szezononként a fradi hazai meccseire. Vitathatatlan, hogy a b-közép szúrkolása hiányzik, teljesen más ìgy a hangulat, de én úgy gondolom, ha jönnének az eredmények, szkenner ide vagy oda, a szurkolók is jönnének. A legtöbb birságot magasan a fradi fizette ki és gondolom ezen is akartak, akarnak változtatni. Én úgy gondolom, ha nem csak a balhé miatt megy ki valaki egy fradi újpest meccsre, akkor nyugodtan bevállalhatja ezt a fajta azonosìtási módot. Én azon kevesek közé tartozom, akik egyetértenek ezzel. A mai világban félteni a személyiségi jogainkat, ami a nap szinte mindeb percében sérül, akár a tudtunkkal, akár a nélkül, felesleges. Napi szinten használt bankkártyák és mobiltelefonok, térfigyelő kamerák világában számomra eléggé nevetségesnek tűnik. Majd, ha lesz jó foci, jó csapat, akkor ez se fog problémát okozni, addig meg járok szinházba.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.07.04. 17:47:50

Régen az ember azért járt meccsre , hogy lásson minőségi focit és , hogy kiadja magából a felgyülemlett feszültséget . Mára mindkettőt elvették az embertől . Minőségi focit már elég régóta nem láthat az ember de az utóbbi pár évben már a szurkolást is elvették.

Azt még mindig nem tudom felfogni , hogy miért nem engedik a normális szurkolást. Nem hiszem , hogy komoly lelki problémákat okoz egy csapatnak vagy a szurkolóinak , hogy ha szidják őket . A végén majd elérik , hogy az emberek majd úgy fognak ott ülni mint a színházba ( Spanyolországban ezt már el is érték sajnos :? ) . De úgy látszik vannak páran akik ezt szeretnék...

Csaron írta: Olvass mar vissza ha tudsz. En azt írtam lehet hogy van de meg van a következménye. És a másik azert nem volt semmi az előző évben mert van a klub kártya csak ez nem jutott el a gondolkozásodik.
Kérlek mutasd meg , hogy mégis hova írtad [-o< .

Valóban nem volt balhé . Csak az az icipici bökkenő , hogy nemcsak balhé nem volt hanem szurkoló és szurkolás sem ( egy-két fradi meccstől -ahol teljes kuss volt- eltekintve )
Csaron írta:
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Ezzel a kijelentéseddel pedig bebizonyítod , hogy csak üres frázisokkal dobálózol ( nyugodtan cáfolj meg és linkelj pár óriási magyar balhét ami mostanában történt ;) ) .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6728
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.04. 17:01:56

Csaron írta:
Ajj nem hiszem el...mond mar meg könyörgöm miert nem mered megcsinalni a venaszkennert ?? En meg mondom mert az összesnek fosik a szája hogy elkapják es nem lehet bent randalirozni. Mert Ti nem azert jartok meccsre hogy szurkoljatok hanem hogy szidjátok az ellenfelet es hogy randalírozzatok. Már eleve el tudom képzelni hogy milyen ember vagy arról hogy ilyet írsz hogy szerintem rendben van e hogy nem lehet e egy rosz szót mondani a másikra. Neked jol esik ha annyira kiorditthatod magadból hogy dogoljenek meg. Szerintem ez nem normális. Ja es nem fogok neked keresgélni hogy találjak egy balhét mert nincs értelme mert ugy sem tudom megvaltoztatni a véleményed.
Esküszöm mintha a falnak beszélnék.
1. Egy szóval nem mondtam, hogy nem merem. Lejjebb leírtam, hogy mért nem csinálom meg és ebbe benne van az is, hogy szolidaritást vállalok azokkal akik többet tettek a klubért, mint te azt el tudnád képzelni.
2. Milyen randalírozásról beszélsz? De biztos nagyon tudod ki miért jár meccsre...
3. A rivalizálás mindenhol jelen van.
4. Senki nem mond olyat, hogy "dogoljenek meg"
5. De még egyszer utoljára nagyon szépen megkérlek, hogy keress nekem egy óriási balhét :)

Még így a végére megkérdezném, hogy életedben hány focimeccsen voltál? Leginkább a magyar bajnokik érdekelnének.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.07.04. 16:50:41

A szurkolásnak meg volt mindig a hangulata. A mai nézők nagyrész mozizni jár ki a stadionba nem szurkolni. Amúgy annak,hogy mit csinálsz egy stadionban, semmi köze ahhoz, hogy milyen ember vagy. Gondolom már lerágott csont, de szerintem a bíró szidás,meg fütyülés bőven belefér egy meccsbe, ad egy hangulatot neki. Nemhiába nem szentmisének hívják, hanem focimeccsnek. Jó, vannak dolgok, amiket természetesen büntetni kell(rongálás, cigányozás, zsidózás, verekedés), de ez a senkiházi Kubatov azt várja el, hogy a jegyárus mellett popcornt áruljanak... A legutóbbi Fradi-Újpest is olyan volt, mint a kislányok vetélkedője. A nézősereg nem tudja az énekeket, csak ülnek és vigyorognak(meg néha "Hajrá Fradi"). Ez nem szurkolás, az ilyenek régen a legjobb helyen voltak (a fotelben, a tv előtt)
Hidd el, az eddigi szurkolásban sem volt semmi durva (pár kivétellel, ami erősíti a szabályt). Ha nem hiszel nekem, gyere el, s nézz meg egy "csendes" Zvezda-Partizan rangadót. A jegyet én állom, az orvosokat te fizeted.
Válasz küldése