Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.11.02. 20:16:01

TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.02. 19:47:32

Szerintem meg pont hogy akkor az aranylabdat Ronaldonak kene kapni, mert trofeakban jó éve volt, viszont a legjobb jatekos 16ban is Messi volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.11.02. 19:44:23

Az Aranylabdát most főként európai újságírók fogják megszavazni, a lényeg hogy a FIFA kiválásával kikerültek az isten háta mögötti országok edzői pl.
Arrol meg nem hallottam hogy a FIFA visszahozna a 2009-ben megszuntetett dijat. Nem is lenne sok ertelme.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.02. 19:05:50

En azt nem ertem, hogy most van UEFA Ev Jatekosa, Aranylabda meg FIFA dij is? Vagy hogy van ez most? :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.11.02. 18:57:23

visca el barca írta:Spanyol sajtóhírek szerint már most tudni, melyik futballista nyeri az Aranylabdát és a FIFA által kiosztott, az év legjobb férfi futballistájának járó díjat.

A spanyol diariogol.com összeesküvés-elméletről ír, a katalánok felé húzó újság internetes oldala állítja, előre el lett döntve, ki nyeri a díjakat 2016-ban, és lesz meglepetés!

Állítólag ugyanis az Aranylabdát – melyet tulajdonképpen már mindenki odaítélt Cristiano Ronaldónak – Lionel Messi fogja megkapni, míg a Real Madrid portugál klasszisának a FIFA díja jutott.
Nem röhögnék...kicsit sem :D

Számomra még mindig nem egyértelmű, ki szavazza meg idén ezt a díjat?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.11.02. 18:12:38

Spanyol sajtóhírek szerint már most tudni, melyik futballista nyeri az Aranylabdát és a FIFA által kiosztott, az év legjobb férfi futballistájának járó díjat.

A spanyol diariogol.com összeesküvés-elméletről ír, a katalánok felé húzó újság internetes oldala állítja, előre el lett döntve, ki nyeri a díjakat 2016-ban, és lesz meglepetés!

Állítólag ugyanis az Aranylabdát – melyet tulajdonképpen már mindenki odaítélt Cristiano Ronaldónak – Lionel Messi fogja megkapni, míg a Real Madrid portugál klasszisának a FIFA díja jutott.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.11.02. 15:04:28

AZ ÉV LEGJOBB EDZŐJE A FÉRFI FUTBALLBAN, A JELÖLTEK
Chris Coleman (walesi, Wales)
Didier Deschamps (francia, Franciaország)
Pep Guardiola (spanyol, Bayern München/Manchester City)
Jürgen Klopp (német, Liverpool)
Luis Enrique (spanyol, FC Barcelona)
Mauricio Pochettino (argentin, Tottenham Hotspur)
Claudio Ranieri (olasz, Leicester City)
Fernando Santos (portugál, Portugália)
Diego Simeone (argentin, Atlético Madrid)
Zinédine Zidane (francia, Real Madrid)

Nálam Ranieri a befutó.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.10.26. 18:19:50

Normandia írta:Leszámítva azt a tényt, hogy nálam mindig Messi kapná az aranylasztit most én is hajlok arra, hogy Ronci fogja kapni. Bl, EB sokat fog latba nyomni, még akkor is ha egyikhez sincsen sok köze.
Szinte biztos, hogy ő fogja kapni, pont ezek miatt. Az a durva, hogy önmagához képest az utóbbi évek egyik leggyengébb teljesítményét nyújtotta, és így fogja megkapni. Ennél volt már bőven jobb éve, amikor nem kapott. Talán eddig most volt a legkevésbé húzóember a csapataiban. Kár, hogy ezt nem fogják beleszámítani.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.10.26. 17:09:39

Leszámítva azt a tényt, hogy nálam mindig Messi kapná az aranylasztit most én is hajlok arra, hogy Ronci fogja kapni. Bl, EB sokat fog latba nyomni, még akkor is ha egyikhez sincsen sok köze.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.26. 16:06:57

Azé' elég nagy bajok vannak, ha valaki azért kap aranylasztit, mert van egy EB aranya, amin egyrészről bűn rosszul játszott, másrészről a döntőt nélküle hozták a portugálok... CR remek játékos, DE csak a nevéért odaadni valakinek??? Ha a portugálok nyernek valamit, akkor az = Ronaldo??? Nem tett le semmit az EB-n az asztalra, rém gyenge volt!!! A BL OK, ott gólkirály lett, de hogy az EB??? A másik Ronaldo 2002-ben a 8 góljával, végig nagyszerű formában, kimagaslóan játszott! Az OK! De ez nem CR EB-je volt, ezt fel kéne mindenkinek fogni. Csak azért mert a nyakába akasztották az aranyat, nem ő volt az EB legjobbja!!! Persze Messinek rossz Copája volt... Miért is? Végig remek formában tolta, DE mert kihagyta a végén a 11-est??? Ezért ő rosszabb játékos, mint CR??? Azért álljon már meg a menet...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.10.26. 16:01:18

LG írta:Reméljük az új rendszer majd szakmaibb lesz, és kevésbé ítél felületesen és látszat alapján.
Az új rendszer az nem azt jelenti, hogy visszavezetik a régi rendszert? Amikor csak újságírok szavaztak, az se volt szakmaibb szerintem, mint amikor a szövetségi kapitányok és játékosok is beszálltak.

Alapvetően szerintem sose lehet teljesen szakmai alapra helyezni, nem tudod egyszerűen olyanokkal megszavaztatni, hogy ne maga felé hajoljon a keze, ami meglehetősen sajnálatos. Bízom benne, hogy az újságírók tovább látnak majd, mint hogy kinek mekkora a hype-ja... A remény hal meg utoljára. :)
Ki nem állhatom a divatcigányt de ha mondjuk a Real lenne a bajnok és a kupagyőztes mi meg megnyerjük a BLt Messi meg a Copát vért innánk ha nem ő nyerne.
Ha Messi egész évben úgy játszana, hogy konkrétan Mascherano többet tesz hozzá a két trófeához, akkor aligha követelnénk Messinek... Az aranylabda egy egyéni cím elvileg, ahol a a csapattal nyert kupákat akkor szokás beleszámítani, ha az adott játékos jelentette a különbséget. BL végén Ronaldo óriási flop volt, semmit nem csinált azon kívül, hogy beverte az ötödik tizit és utána befeszített, az Eb-n meg azután lett a portugáloknak csapatjátéka, hogy le kellett cserélni és nem őt kereste minden labda. Eb-hez meg annyit még, hogy akkora egyéni kontribúciója volt, hogy a 7 meccsből sikerült 1-et megnyerni 90 perc alatt. Egyénileg semmivel sem tett hozzá többet egyik címhez sem, mint bármelyik másik csapattársa, innentől kezdve egy egyéni címnél nincs racionális alapja ezzel érvelni. Persze nyugodtan lehet, meg nyilván a hype-ról szól az egész, de fairnek nem fair szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.26. 15:16:42

A régi rendszerben lenne több kihívója, Pepe is, de még olvastam Kroos nevét is, ami szintén nem lenne hülyeség, tavasszal, ősszel, és az egész EB-n is olyan magas szintén játszott, ahogy nagyon kevesen, csak ő se túl látványos. De mondhatnám Init is, ő is oktatta az egész mezőnyt egész évben..
A rég rendszerben is lettek hülye eredmények. Viszont Pepe, Kroos, Ini hármas tényleg jó példa... a portugál tett annyit a BL és EB címert, mint CR, Kroos idén a Real legjobbja, Ini is remek volt (legkevésbé ő tehetett a spanyolok EB égéséről), Messi Suarez látványosabban teljesítettek, viszont a spanyol jóval stabilan teljesített. Csak itt jön hype faktor, ami ezek körül a játékosok körül nincs, ezért a közelében sem lesznek az Aranylabdának.

Reméljük az új rendszer majd szakmaibb lesz, és kevésbé ítél felületesen és látszat alapján.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.10.26. 13:49:39

CR hivatalosan Szuperkupa győztes, nem csak a nevezett 20 ember lesz az hanem mindenki aki aki nevezve volt az elozo evben BL-meccsre.
Az Aranylabdat egyebkent nem a France Football hanem a L'Equipe szervezi(de nem csak ok vesznek részt a dijazasban).
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.10.26. 13:43:37

Feast4 írta: A mai fociban két meghatározó játékos van!Ők nyernek minden címet.Az egyiknek van spanyol bajnokság szintjén két eredménye a másiknak nemzetközi szinten kettő.
Azért azt nem ártana megemlíteni, hogy melyik játékos mit tett hozzá azokhoz a címekhez. És én azért még idesorolnám Suárezt is. Mert ő (is) ebben a naptári évben nem csak gólokban, de gólpasszokban is felülmúlta CR-t.. :roll:
CR mellett ugye nagy érv a két nemzetközi cím amit a csapatával nyert (UEFA szuperkupát ugye nem nyert, mert nevezve sem volt sérülés miatt.) Ezekhez ő ugyan mit tett hozzá? Mindkét döntőben flop volt, az EB döntőn jóformán nem is játszott. Apropo EB. Volt összesen egy kiemelkedő meccse szerencsétlen magyar válogatott ellen :lol: A VB selejtezőkön eddig persze Andorra meg Feröer ellen nagy király volt. :lol:
A BL-ben az elődöntőben is flop volt mindkét meccsen.
Suárez és Messi húzóembereink voltak a Ligában és a Kupában is, Suárez aranycipős lett. Messi pedig húzóember volt a válogatottjában is. A döntőt bár elbukták, de mennyivel tett hozzá CR az EB döntőhöz többet? :lol:
Nem mondom, hogy CR semmit sem tett le idén az asztalra, de az, hogy ennyire egyértelműen ő legyen a győztes annak ellenére, hogy tavasszal és ősszel is pocsékul játszik... :roll:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.10.26. 13:14:06

Varatrix írta:Bsszus azért az eb előtt amikor a Portugálok még esélytelennek tűntek akkor azért ment az ész osztás hogy nyerje meg az eb-t és akkor megérdemli.

Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit. :shock:

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok.

Egyet értek.Ki nem állhatom a divatcigányt de ha mondjuk a Real lenne a bajnok és a kupagyőztes mi meg megnyerjük a BLt Messi meg a Copát vért innánk ha nem ő nyerne.

És most jöhet itt bárki a sok rúgott góllal meg az olimpiával.(Olimpia... Maradjunk már a realitások talaján.Ha most Neymart nem viszik ki az Olimpiára érdekel valakit?Szokott bárki foglalkozni vele?Mert pl. én.max annyira mint a női BL-el, mert körülbelül annyi hatása van a a profi focira.)

A mai fociban két meghatározó játékos van!Ők nyernek minden címet.Az egyiknek van spanyol bajnokság szintjén két eredménye a másiknak nemzetközi szinten kettő.
Oks nimcs jó éve kifelé megy celebkedik, a fontos meccseken rendre bevideózik, de korunk két legnagyobbjából ő az egyik. Azt meg ne kezdjük el magyarázni hogy a spanyol kupa annyit ér mint egy EB cím.

És mielött valaki meggyanusítana utálom mint amit a sloziba leeresztek, de mint mondtam maradjunk már a realitások talaján.

Amúgy pedig azt se hiszem, hogy Messi ha most nyerne nem úgy reagálna mint az VB.után a torna legjobb játékosa címre.(Azt hittem földhöz vágja.)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.26. 12:18:41

recrea írta:Hogy szerintem ki? Nem tudom, tényleg nem tudom, senki nem játszott kiemelkedőt a szezonban, így az EB-BL kombó elég sokat nyom a latban, ahogy az eddigi legtöbb aranylabdánál.
Szerintem is erről van szó. Senki nem volt egyénileg olyan hű de kiemelkedő idén, Messi teljesítményét lehet Lajos tavaszi hajrája homályosítja el, de emiatt rá se lehet mondani, hogy egyeduralkodó volt - még csapaton belül se. Az utóbbi évek "leggyengébb" éve volt ez egyéni teljesítményekben szerintem, volt sok jó teljesítmény, mindenki mellett lehet érvelni, itt nyilván a Messi melletti érvek az erősebbek.

De mivel idén még a régi rendszer szerint ítélik oda - csak jövőre lesz változtatva nem? -, ezért a több komoly termelés mellett megnézik majd ki mit nyert, és CR kapja. Legalábbis én erre fogadnék. A régi rendszerben lenne több kihívója, Pepe is, de még olvastam Kroos nevét is, ami szintén nem lenne hülyeség, tavasszal, ősszel, és az egész EB-n is olyan magas szintén játszott, ahogy nagyon kevesen, csak ő se túl látványos. De mondhatnám Init is, ő is oktatta az egész mezőnyt egész évben..

Na mindegy, nem ragozom, de szerintem se volt senki olyan kiemelkedő idén, hogy egyértelműen neki lehessen követelni a lasztit. Ilyenkor meg a címek döntenek, még akkor is, ha nem CR-en múlt egyik se elsősorban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.26. 12:03:27

Figyelemreméltó adat:

With his last 5 shots on target, Messi (4) has scored the same number of goals as Cristiano (4) with his 58 shots in all the 2016/17 season.



:mrgreen:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.10.26. 11:40:24

LG írta: Igen, ha következetesek lennének, akkor most sem a címeket néznék, hanem az egyéni teljesítményt elsősorban.

Viszont Ronaldo kb. 10x akkora celeb, mint Sneijder volt, és a szavazókat szerintem erősen befolyásolni fogja, hogy a csapból is ő folyik.
Ebben az évben már újra a régi rendszerben, csak a France Football újságírói döntenek, nem? Én úgy tudom, hogy a FIFA kiszállt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.10.26. 11:30:49

Egyébként vigasztal kicsit a tudat, hogy nem csak mi itt páran vagyunk ennyire "hülyék", ha ránézek a France Football és a Marca szavazására. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.26. 11:24:34

MichaaBee írta:
Gondolom akkor Messi 2010-es bogyóját is visszamenőleg Sneijdernek adnád, nem? Ne legyünk már komolytalanok... :)
Igen, ha következetesek lennének, akkor most sem a címeket néznék, hanem az egyéni teljesítményt elsősorban.

Viszont Ronaldo kb. 10x akkora celeb, mint Sneijder volt, és a szavazókat szerintem erősen befolyásolni fogja, hogy a csapból is ő folyik.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2016.10.26. 11:14:38

Varatrix írta:Bsszus azért az eb előtt amikor a Portugálok még esélytelennek tűntek akkor azért ment az ész osztás hogy nyerje meg az eb-t és akkor megérdemli.

Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit. :shock:

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok.
Ez most irónia? :roll:

Gondolom akkor Messi 2010-es bogyóját is visszamenőleg Sneijdernek adnád, nem? Ne legyünk már komolytalanok... :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2016.10.26. 11:07:35

Varatrix írta:
Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit. :shock:

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok.
Oké, és emellé tett le huzamosabb ideig kiemelkedő teljesítményt az évben? Mert ha jól emlékszem mindkét döntőben Flop volt (oké, az EB döntőn le kellett cserélni, de ha az nem az ő hibája, akkor pl. az se legyen Messi hibája, hogy Higuaín és Palacio képtelen 1v1-ben gólt lőni).

Azért az elmúlt éveben, mikor Messi és Ronaldo között azon ment a vita, hogy melyikük is nyert több címet, akkor azért alapként ott volt az, hogy mindketten földönkívüli teljesítményt hoztak ettől függetlenül, egyénileg. Idén Ronaldonál ez hol van meg? Ja igen, lőtt egy mesterhármast a Wolfsburgnak, meg szokás szerint kitömött mindenkit a csoportkörben. Amit a mostani szezonban tol meg egyenesen nevetséges.
Szóval most ez a ki nyert több címet dolog nálam eléggé vérzik. Ennyi erővel kapja meg kollektíven a Real és a portugál válogatott a díjat, mindkettőtől elég nagy teljesítmény volt, hogy azzal a játékkal be tudták húzni a két említett címet.

Én szentül hiszem, és ha a szívére teszi a kezét, szerintem mindenki, hovatartozástól függetlenül, hogy azokban az években, amikor Messi megnyerte a díjat, nem mozgott nála jobb egyéni teljesítményű játékos a világon. Emellé a címeket is nyeri úgy általában elég rendesen folyamatosan.

De meséljétek még el, hogy miért olyan marha egyértelmű, hogy Ronaldo volt 2016-ban a világ legjobbja ( elvileg erről szól a díj).


És mielőtt félreértés lenne, nem azt állítom, hogy Messinek kéne idén egyértelműen kapni. Csak azt nem értem, miért nem férhet kétség Ronaldo győzelméhez. Nagyjából egyedül a két CSAPATszinten elért eredmény támasztja ezt alá. Ehhez azért kéne valami egyéni plusz is, nem?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.10.26. 10:58:58

Varatrix írta:Bsszus azért az eb előtt amikor a Portugálok még esélytelennek tűntek akkor azért ment az ész osztás hogy nyerje meg az eb-t és akkor megérdemli.

Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit. :shock:

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok.
Pepe többet adott hozzá mindkét cím megnyeréséhez (BL, EB), mint a balerína.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.10.26. 10:46:31

Varatrix írta:Bsszus azért az eb előtt amikor a Portugálok még esélytelennek tűntek akkor azért ment az ész osztás hogy nyerje meg az eb-t és akkor megérdemli.

Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit. :shock:

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok.
Ennyi erővel a 2015-ös aranylabdát Messi helyett miért nem Douglas vagy Montoya nyerte, elvégre mindketten Bl győztesek, Spanyol bajnokok és Király kupa nyertesek voltak ?! :mrgreen:

2013-ban semmit sem nyert kb, mégis Ronaldo kapta a lasztit.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.10.26. 09:58:58

recrea írta:
Bob_Marley írta:Kapufa és tizin múlt és csont nélkül szórnám Grizinek. :D
Nem is kell mögé a nevető jel, mert ez valóban így van, és mégcsak nem is kedvelem a franciát. Ahogy a Real meg a portugálok megnyerték a BL-EB-t, úgy megnyerhettte volna a Tico és a francia válogatott. Akkor pedig egyértelmű, h az ő éve lett volna. Csakhogy az életben nincs ha.
Ezen a két dolgon múlott neki a BL, EB, Aranylabda, igy meg nincs neki semmije (Persze ez igy túlzás, mert igy is pazar szezonja volt, és ahogy közhelyesen mondjuk az ezüst is szépen csillog. Az a durva, hogy sokszor hajszálokon múlik egy BL, EB, VB siker, a közvélemény mégis -szerintem helytelenül- óriási különbséget tesz arany és ezüst között.

Azt hiszem, ezeken sokáig fog bánkódni, amig nem jön össze egy komolyabb trófea, addig biztos. Már ha összejön neki. Lehet esélye, mert a francia válogatott és az Atletico is nagyon erős, de egy BL, VB, EB címhez sok mindennek ülnie kell, hogy összejöjjön (Bobnak előre szólok, hogy 2 év múlva a VB-n a németek rommá verik őket :mrgreen: ). A bajnokság az, ahol leginkább kijön a tudás, de azért is a világ legjobb csapataival kell megküzdeniük.
Bsszus azért az eb előtt amikor a Portugálok még esélytelennek tűntek akkor azért ment az ész osztás hogy nyerje meg az eb-t és akkor megérdemli.

Ronaldo BL és Európa bajnok, van olyan hülye aki nem adná neki a lasztit.

Ez már a legelborultabb Barcástól is sok
És Ronaldo vitte a hátán őket? Mert sokan úgy állítják be, most kb. te is. Ennyi erővel Pepe is megkaphatná, annyit ő is tett a sikerekhez.

Vagy akkor Sneijdernek nem kellett volna megkapnia 2010-ben? Igaz, neki csak VB ezüst, és nem EB arany jutott a BL mellé, de azt biztos, hogy semmivel sem volt kevésbé csapatai húzóembere, mint CR.
Válasz küldése
cron