Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.21. 23:27:39

recrea írta:
2021.08.21. 22:57:54

Jórészt ok, egyet is értek. Kivéve, h volt…igazából még mindig a legjobb játékos, ez mindent el is mond a felhozatalról.
Szerinted akkor ki érdemli meg? Sosem az év legjobbjának adták ezt a díjat, régebben biztosan nem, a régi rendszerben a címekre adták :) most kb. 10 éve már nem arra adják, ezért nyert annyit Messi meg CR. Nekem mondjuk utóbbi lehengerlő EB szereplése nem maradt meg 2016-ról.
Még mindig a legjobb játékos,ezzel egyetértek. De nem a legjobb formában lévő,vagy az év legjobb játékosa.
Azért régen Messi és Ronaldo azért kapta,mert mondjuk megnyertek egy bajnokságot,lőttek 50+ gólt,meg egy kupát,vagy egy bl elődöntő stb.
Most nagyon nem erről van szó már,ezt kell megérteni.
Most hiába Ő/Ők a legjobbak,akkora eredményben a lemaradás,hogy szerintem nem érdemli meg.
Simán odaadnám Kanténak.
Nem kell mindig a legpengébbnek kapnia,vagy aki a nike poszteren szépen mosolyog.
A világ nem állna meg,ha Ő kapná esetleg,de nem is lenne baj,jövőre lenne más,nem aranylabdás kalibernek kell lenni,hanem úgy kell futballozni. A mai futballban ez már többet ér,azért is van kevesebb penge játékos.
De akár ott van De Bruyne is.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.21. 22:57:54

miro. írta:
2021.08.21. 07:41:22
Ez nem en vagyok akirol beszelsz.
Millioszor leirtam mar rola a velemenyem.
Jobb cr-nel,es a vilag legjobb jatekosa volt.
Olaszok mellett meg Argentinanak drukkolok a vb-n.
Ergo szeretem oket. Szoval kapufa,bocs.
De most nem O erdemli meg,nem rola szolt mar a vilag futball,de ezt is leirtam sokszor.
Nyerjen a Psg-vel bl-t,meg bajnoksagot stb. Aztan kapja arra meg.
Nem banom,ha megerdemli.
De egy copara ne adjanak aranylabdat,mert egyszeruen nem az a nivo.
Igen,egy eb-n tobb nagyobb csapat van pl,nehezebb megnyerni barkinek is.
Ez kicsit mint az amerikai kosarasoknak az olimpia. Jo megnyerni,meg megkell,de nem ettol leszel a vilag legjobb kosarasa.
Ha ezt nem latod be,te nezed szemuvegbe a futball ezen reszet.
Jórészt ok, egyet is értek. Kivéve, h volt…igazából még mindig a legjobb játékos, ez mindent el is mond a felhozatalról.
Szerinted akkor ki érdemli meg? Sosem az év legjobbjának adták ezt a díjat, régebben biztosan nem, a régi rendszerben a címekre adták :) most kb. 10 éve már nem arra adják, ezért nyert annyit Messi meg CR. Nekem mondjuk utóbbi lehengerlő EB szereplése nem maradt meg 2016-ról.
Sonoma írta:
2021.08.21. 18:19:37
NovaProspekt írta:
2021.08.21. 10:11:58
nem Messiről szól a világfutball, de a Copa győzelméről írtak 100 cikket, a PSG-be átigazolásáról 200-at. A Messi 10-es mezeket jelenleg is még adogatja el a Barcelona szeptember 1.-ig, amíg van rá joguk. A PSG-s Messi 30-as mezek folyamatosan el vannak kapkodva. :D Rendben, akkor kiről szól a futball ma?
Azt mondod az Aranylabdánál számításba veszik, mennyi cikket írtak róla, mennyi mezt adtak el a nevével?
Ez nekem új, ezt nem tudtam.
Az gondolom nem számít, hogy a játékosra nézve negatív, vagy pozitív a cikk.
Az aranylabdát az adott év legjobb focistájának kell kapnia. Ehhez érdemes feltenni a kérdést, hogy kik mostanság egyáltalán a legjobb focisták. Nekem személyszerint (sorrend nélkül) egy ilyen névsor merülne fel: Messi, Ronaldo, Mbappé, Haaland, Salah, De Bruyne. Rendben. KÖZÜLÜK ki volt a legeredményesebb idén? Messi. Ő nyert valamit, a többiek nem. Ja, hogy Jorginho, Chiellini is nyert valamit? Oké. A csapatuk nyerte meg, vagy ők? Jorginhonak, Chiellininek vajon van-e egyáltalán akkora hatása a játékra, hogy nekik tulajdonítsunk egy ilyen csapatgyőzelmet? Mert ha nincs, akkor az ő sikerük csapatgyőzelemként lesz egyszerűen elkönyvelve.
.

Ez tényleg jó. Van hat ember akikre figyelni kell mit nyertek. A többi meg törjön lekvárost. Csinálhat bármit ugyse számít. A sok h.lye meg hajt a címekért, a jelölésért az Aranylabdához.
Szegény Chiellini meg azt hiszi elég egy történelmi győzelem a Wembleyben, megverni a Belgákat, Spanyolokat és az Angolokat az EB-n, hogy kapjon egy Aranylabdát. Mekkora balfék!
Mellesleg Messi 30 év után nyert az argentinokkal kupát, megverve a brazilokat a Maracanában. Mondom, tömérdek cikk, fotó, videó, óriási média rivaldafény övezte a tettet. Ne gondoljuk már, h ezek után majd nem fog felmerülni győztesként. :D
Én is ezt vettem észre. Miután kiestünk a médiát egyáltalán nem érdekelte a BL. Az EB- ről is úgy kellett keresnem egy normális cikket. Állandóan a Copa hírei voltak elől. Értelek én. Így jogos Messi újabb labdája.
Hiába próbálsz meg ironizálni, ettől még igaza van a kollégának, nem tudom, h te pl hol jártál az elmúlt években az Aranylabda szavazáson, de világosan leírja a lényeget.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.21. 18:29:31

Deeehogy,Messinek kell nyernie!
Egy jatekosnal egy Eb,Bl cim nem lehet kifogas..
Viszont Messinek a copa,meg a spanyol bajnoki harmadik hely. Na az igen. Bl meccset meg tvben nezett aprilisban,bar mar 4 eve lassan.
Vagy irjuk hozza,hogy sirt a barcaert? Lehet igy mar oke.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.21. 18:19:37

NovaProspekt írta:
2021.08.21. 10:11:58
nem Messiről szól a világfutball, de a Copa győzelméről írtak 100 cikket, a PSG-be átigazolásáról 200-at. A Messi 10-es mezeket jelenleg is még adogatja el a Barcelona szeptember 1.-ig, amíg van rá joguk. A PSG-s Messi 30-as mezek folyamatosan el vannak kapkodva. :D Rendben, akkor kiről szól a futball ma?
Azt mondod az Aranylabdánál számításba veszik, mennyi cikket írtak róla, mennyi mezt adtak el a nevével?
Ez nekem új, ezt nem tudtam.
Az gondolom nem számít, hogy a játékosra nézve negatív, vagy pozitív a cikk.
Az aranylabdát az adott év legjobb focistájának kell kapnia. Ehhez érdemes feltenni a kérdést, hogy kik mostanság egyáltalán a legjobb focisták. Nekem személyszerint (sorrend nélkül) egy ilyen névsor merülne fel: Messi, Ronaldo, Mbappé, Haaland, Salah, De Bruyne. Rendben. KÖZÜLÜK ki volt a legeredményesebb idén? Messi. Ő nyert valamit, a többiek nem. Ja, hogy Jorginho, Chiellini is nyert valamit? Oké. A csapatuk nyerte meg, vagy ők? Jorginhonak, Chiellininek vajon van-e egyáltalán akkora hatása a játékra, hogy nekik tulajdonítsunk egy ilyen csapatgyőzelmet? Mert ha nincs, akkor az ő sikerük csapatgyőzelemként lesz egyszerűen elkönyvelve.
.

Ez tényleg jó. Van hat ember akikre figyelni kell mit nyertek. A többi meg törjön lekvárost. Csinálhat bármit ugyse számít. A sok h.lye meg hajt a címekért, a jelölésért az Aranylabdához.
Szegény Chiellini meg azt hiszi elég egy történelmi győzelem a Wembleyben, megverni a Belgákat, Spanyolokat és az Angolokat az EB-n, hogy kapjon egy Aranylabdát. Mekkora balfék!
Mellesleg Messi 30 év után nyert az argentinokkal kupát, megverve a brazilokat a Maracanában. Mondom, tömérdek cikk, fotó, videó, óriási média rivaldafény övezte a tettet. Ne gondoljuk már, h ezek után majd nem fog felmerülni győztesként. :D
Én is ezt vettem észre. Miután kiestünk a médiát egyáltalán nem érdekelte a BL. Az EB- ről is úgy kellett keresnem egy normális cikket. Állandóan a Copa hírei voltak elől. Értelek én. Így jogos Messi újabb labdája.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.21. 18:08:42

NovaProspekt írta:
2021.08.21. 10:11:58
nem Messiről szól a világfutball, de a Copa győzelméről írtak 100 cikket, a PSG-be átigazolásáról 200-at. A Messi 10-es mezeket jelenleg is még adogatja el a Barcelona szeptember 1.-ig, amíg van rá joguk. A PSG-s Messi 30-as mezek folyamatosan el vannak kapkodva. :D Rendben, akkor kiről szól a futball ma?

Azt még meg is értem, ha írjuk Mbappét, Haalandot, de ők mit nyertek idén? Kanté heroizmusáról a Chelsea BL menetelése közben; Jorginho, Chiellini kvalitásairól az olaszok menetelése közben hány dicsérő cikk született vajon (amíg még nem nyerték meg a kupát), és hány ember gondolta meccsnézés közben magában azt, hogy "Jorginhonak mostmár tényleg oda kell adni az aranylabdát"? Én nagyon maximum egy Kantét fogadok még el, de a többi név, aki szóba kerül, számomra vicc.

Az aranylabdát az adott év legjobb focistájának kell kapnia. Ehhez érdemes feltenni a kérdést, hogy kik mostanság egyáltalán a legjobb focisták. Nekem személyszerint (sorrend nélkül) egy ilyen névsor merülne fel: Messi, Ronaldo, Mbappé, Haaland, Salah, De Bruyne. Rendben. KÖZÜLÜK ki volt a legeredményesebb idén? Messi. Ő nyert valamit, a többiek nem. Ja, hogy Jorginho, Chiellini is nyert valamit? Oké. A csapatuk nyerte meg, vagy ők? Jorginhonak, Chiellininek vajon van-e egyáltalán akkora hatása a játékra, hogy nekik tulajdonítsunk egy ilyen csapatgyőzelmet? Mert ha nincs, akkor az ő sikerük csapatgyőzelemként lesz egyszerűen elkönyvelve.

Ja, hogy ez igazságtalan? Semmi gond, akkor verekedje előbb be magát egy Jorginho (mondtam egy nevet) a fenti Messi, Ronaldo, Mbappé... stb. névsorba a saját tudása nyomán, és aztán felmerülhet majd, ha nyert is valamit adott évben. Mert az aranylabdát a LEGJOBB FOCISTÁK közül kell kapnia valakinek. Ha jelenleg az illető nincs a legjobb focisták között, akkor ne merüljön már fel a neve attól még, hogy éppen az Ő CSAPATA nyert valamit. Ez egy egyéni díj. Ha ezt nem vesszük figyelembe, az éppen ilyen tévutakra tereli a beszélgetést, minthogy az olasz labdaszedő fiú is kaphatná a lasztit, mert a győztes válogatott stábjának tagja volt.

Mellesleg Messi 30 év után nyert az argentinokkal kupát, megverve a brazilokat a Maracanában. Mondom, tömérdek cikk, fotó, videó, óriási média rivaldafény övezte a tettet. Ne gondoljuk már, h ezek után majd nem fog felmerülni győztesként. :D
Megegyszer leirom. Az aranylabdat egy bizonyos evre adjak. Ha neked ezek a legjobb nevek a mostani evben,akkor te rossz adot nezel.
Se ronaldo,se Messi nem volt az. Salah meg hol volt egyaltalan jo? :lol:
Ez a dij nem Messinek,de nem is Ronaldonak lett kitalalva. Hanem az ev legjobb jatekosanak. Messi nem volt ott. Az oriasi copan meg az elodonto utan ugy tudom nem is lott mar golt,ambar ez nem tuti,mert nem is kovettem. :D
Onnan latszik hogy te kevered a szezont a fazonnal,hogy a Messi cikkekkel jossz,amit nem azert irtak,mert most volt extra,hanem mert az elmult 15(?) evben volt az.
De ez nem egyenlo azzal,hogy egy eves dijat neki kene adni most. Az,meg hogy a Copat meg csak most nyerte meg,miert ilyen nagy dolog amugy? Max ket csapatot kellett legyozni akik erosek,ne hogy mar ugy adjuk elo,mintha tenyleg eb-t,vb-t nyert volna. :D
Nalam az pl egy Messihez melto gyozelem lenne. ( nyilvan az eb…..nem)
Legyen benne az elso haromba,de erre meg ne nyerje.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.21. 14:52:25

Akkor ennyi erővel az aranylabda 1957 óta iródó történelme során csak elenyésző alkalommal láttak túl gólon, gólpasszon. (Jasin, Nedved, Cannavaro, Sammer).
Meg kell érteni, hogy ez a díj nem a hangyaszorgalommal becsúszó, szerelő játékosoknak lett kitalálva. Mindenki tudja, hogy nélkülük nincs siker, viszont itt az egyéni kvalitást is figyelembe veszik. Fura, de ez volt, és ez van
Lejjebb Nova Prospekt összefoglalta a lényeget egyébként.
Ez egy olyan díj, aminek a lényegét meg is kell érteni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.21. 14:08:32

ugyanezen logika mentén Chiellini bőven megkaphatja idén, egy igazi legenda és vezér az olasz. Messinek semmivel nem volt jobb éve, Kanté érdemelné meg még az olaszon kívül, a többiről inkább nem mondok semmit.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.21. 13:17:29

LG írta:
2021.08.21. 12:29:47
NovaProspekt írta:
2021.08.21. 10:11:58
Pont ez a baj, hogy az Aranylabdát annak adják, aki körül a legnagyobb a hype az adott évben.

Pl. a 2013-2017 között időszakban, mikor CR 5/4-szer behúzta, itt a fórumon is a többség köpködte az Aranylabdát, hogy PR-díj, meg hasonló jelzőkkel illették.

Egyébként egy Kanté-típusú játékos komoly hátrányból indul a támadókkal szemben, a védők pedig még inkább. Mert sokan még mindig nem látnak túl a gólon, gólpasszon.
Persze, igazságtalan a rendszer, de ez meg már egy másik vita. Ugyanakkor ha 100 embert megkérdezel az utcán arról, h ki a legjobb focista, ugyanúgy nem fogja túl sok Chiellinit vagy Kantét mondani. Itt a fél fórumnak nedves álmai vannak Haalandról teszemazt, és csak elég kevesen írják, h milyen jó lenne idehozni egy Skriniart (mondtam egy nevet ismét), mert ő milyen ígéretes fiatal védő, és új szintre emelné a védekezésünket. :D

Ugyanakkor Van Dijk majdnem odaért 18/19-ben védőként, de ahhoz tényleg az kellett, hogy meg volt az a kontraszt, hogy a Pool védekezése az érkezése előtt gyengusz volt, utána meg elég jó lett, és egyénileg és vezérként is komolyat hozzátett a csapatvédekezéshez, és már a szezon közben (amikor még a Pool semmit sem nyert) is áradoztak róla az emberek, hogy lecselezhetetlen, stb. Nem pedig utólag, a Pool BL győzelmének fényében akarták volna rátukmálni a bogyót.
Akkor Messi nyerte, na az tényleg nem volt túl igazságos mondjuk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.21. 12:29:47

NovaProspekt írta:
2021.08.21. 10:11:58
Pont ez a baj, hogy az Aranylabdát annak adják, aki körül a legnagyobb a hype az adott évben.

Pl. a 2013-2017 között időszakban, mikor CR 5/4-szer behúzta, itt a fórumon is a többség köpködte az Aranylabdát, hogy PR-díj, meg hasonló jelzőkkel illették.

Egyébként egy Kanté-típusú játékos komoly hátrányból indul a támadókkal szemben, a védők pedig még inkább. Mert sokan még mindig nem látnak túl a gólon, gólpasszon.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.21. 11:26:56

Mindegy, szerintem Kante nyeri az BLért járót, a lasztit meg Messi, ez a tippem :idea:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.21. 10:11:58

nem Messiről szól a világfutball, de a Copa győzelméről írtak 100 cikket, a PSG-be átigazolásáról 200-at. A Messi 10-es mezeket jelenleg is még adogatja el a Barcelona szeptember 1.-ig, amíg van rá joguk. A PSG-s Messi 30-as mezek folyamatosan el vannak kapkodva. :D Rendben, akkor kiről szól a futball ma?

Azt még meg is értem, ha írjuk Mbappét, Haalandot, de ők mit nyertek idén? Kanté heroizmusáról a Chelsea BL menetelése közben; Jorginho, Chiellini kvalitásairól az olaszok menetelése közben hány dicsérő cikk született vajon (amíg még nem nyerték meg a kupát), és hány ember gondolta meccsnézés közben magában azt, hogy "Jorginhonak mostmár tényleg oda kell adni az aranylabdát"? Én nagyon maximum egy Kantét fogadok még el, de a többi név, aki szóba kerül, számomra vicc.

Az aranylabdát az adott év legjobb focistájának kell kapnia. Ehhez érdemes feltenni a kérdést, hogy kik mostanság egyáltalán a legjobb focisták. Nekem személyszerint (sorrend nélkül) egy ilyen névsor merülne fel: Messi, Ronaldo, Mbappé, Haaland, Salah, De Bruyne. Rendben. KÖZÜLÜK ki volt a legeredményesebb idén? Messi. Ő nyert valamit, a többiek nem. Ja, hogy Jorginho, Chiellini is nyert valamit? Oké. A csapatuk nyerte meg, vagy ők? Jorginhonak, Chiellininek vajon van-e egyáltalán akkora hatása a játékra, hogy nekik tulajdonítsunk egy ilyen csapatgyőzelmet? Mert ha nincs, akkor az ő sikerük csapatgyőzelemként lesz egyszerűen elkönyvelve.

Ja, hogy ez igazságtalan? Semmi gond, akkor verekedje előbb be magát egy Jorginho (mondtam egy nevet) a fenti Messi, Ronaldo, Mbappé... stb. névsorba a saját tudása nyomán, és aztán felmerülhet majd, ha nyert is valamit adott évben. Mert az aranylabdát a LEGJOBB FOCISTÁK közül kell kapnia valakinek. Ha jelenleg az illető nincs a legjobb focisták között, akkor ne merüljön már fel a neve attól még, hogy éppen az Ő CSAPATA nyert valamit. Ez egy egyéni díj. Ha ezt nem vesszük figyelembe, az éppen ilyen tévutakra tereli a beszélgetést, minthogy az olasz labdaszedő fiú is kaphatná a lasztit, mert a győztes válogatott stábjának tagja volt.

Mellesleg Messi 30 év után nyert az argentinokkal kupát, megverve a brazilokat a Maracanában. Mondom, tömérdek cikk, fotó, videó, óriási média rivaldafény övezte a tettet. Ne gondoljuk már, h ezek után majd nem fog felmerülni győztesként. :D
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.21. 08:32:54

Tudom, nem ugyanaz.... de.... érdemes megnézni az év játokosa helyezetteket. Messi 4.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.21. 07:41:22

Ez nem en vagyok akirol beszelsz.
Millioszor leirtam mar rola a velemenyem.
Jobb cr-nel,es a vilag legjobb jatekosa volt.
Olaszok mellett meg Argentinanak drukkolok a vb-n.
Ergo szeretem oket. Szoval kapufa,bocs.
De most nem O erdemli meg,nem rola szolt mar a vilag futball,de ezt is leirtam sokszor.
Nyerjen a Psg-vel bl-t,meg bajnoksagot stb. Aztan kapja arra meg.
Nem banom,ha megerdemli.
De egy copara ne adjanak aranylabdat,mert egyszeruen nem az a nivo.
Igen,egy eb-n tobb nagyobb csapat van pl,nehezebb megnyerni barkinek is.
Ez kicsit mint az amerikai kosarasoknak az olimpia. Jo megnyerni,meg megkell,de nem ettol leszel a vilag legjobb kosarasa.
Ha ezt nem latod be,te nezed szemuvegbe a futball ezen reszet.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.21. 06:20:02

miro. írta:
2021.08.21. 00:48:10
Deluigi írta:
2021.08.21. 00:13:43
pontosan

azert egy Chiellinit ne hasonlitsd ossze Messivel :)

tudjuk, hogy (Messi) barmire kepes es be is bizonyitotta nekunk az elmult evekben

jelenleg nincs merheto ellenfele a kis golzsakunknak :)
Az aranylabdat egy adott,aktualis evre adjak. Senkit nem erdekel,ki mit csinalt az elmult par evben.
Illetve a copa america egy 2,max 3 csapatos kupa,aminek a presztizse semmi,legyen ez messinek az elso vagy utolso kupaja.
A te meg a madridista haverjaid szemében semmi* így a helyes a mondat :)

A copa győzteseknek elfelejtettetek szólni, h nincs presztízse, mert valahogy mindig megünneplik és nem egy pacsival konstatálva vonulnak zuhizni.

Értem én, h szúrja a szemetelek, h Messi végre nyert valamit (de miért nem a hatalmas presztízsű eb-t?!), meg fáj, h jobb focista cr-nél, de azért a faroknak is van vége.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.21. 00:48:10

Deluigi írta:
2021.08.21. 00:13:43



pontosan

azert egy Chiellinit ne hasonlitsd ossze Messivel :)

tudjuk, hogy (Messi) barmire kepes es be is bizonyitotta nekunk az elmult evekben

jelenleg nincs merheto ellenfele a kis golzsakunknak :)





Az aranylabdat egy adott,aktualis evre adjak. Senkit nem erdekel,ki mit csinalt az elmult par evben.
Illetve a copa america egy 2,max 3 csapatos kupa,aminek a presztizse semmi,legyen ez messinek az elso vagy utolso kupaja.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.21. 00:13:43

Sonoma írta:
2021.08.20. 23:54:05
Akkor az idei BL megnyerése nem jelent semmit idén ( az EB- vel egyetemben), mert Argentina nyerte a Copát? Ha jól értelmezem...
pontosan

azert egy Chiellinit ne hasonlitsd ossze Messivel :)

tudjuk, hogy (Messi) barmire kepes es be is bizonyitotta nekunk az elmult evekben

jelenleg nincs merheto ellenfele a kis golzsakunknak :)
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.20. 23:54:05

davi10 írta:
2021.08.20. 13:39:16
Sonoma írta:
2021.08.20. 12:47:30
Erre az őszre kíváncsi leszek mit mutat Messi. Azt olvastam, hogy a kondíció hiánya miatt nem tudott bemutatkozni a múlt hétvégi bajnokin. Most hétvégére tervezik a debütálását.
Most sincs még a keretben, nem lennék meglepve, ha a hazai meccsükre "tartogatnák".
Szerintem amúgy nem oszt, nem szoroz a jelenléte olyan szempontból, hogy a soron következő 2 ellenfélt (Brest, Reims) úgyis elkenik.

Meg kb. az összes többi francia csapatot :D
Én azon vagyok meglepve, a PSG-nél meg merik tenni, hogy kondíció hiánya miatt nem engedik pályára még két hétig. A Barcanal biztosan kezdőben lenne már, majd- mivel nálunk nem lehetett lecserélni-a mérkőzés nagy részében elsétálgatott volna....

-----------

Hát vannak itt érdekes hozzászólások.
Ezek szerint Messinek azért kell megnyernie az Aranylabdát, mert nyert Argentina egy Copát. És mivel a válogatottal most először tudott Messi nyerni, az a minimum, hogy megkapja.
Ezen vonal mentén Chiellini is nagy esélyes, mert ő sem nyert még semmit a válogatottal....még úgy az egész olasz csapat.

Akkor az idei BL megnyerése nem jelent semmit idén ( az EB- vel egyetemben), mert Argentina nyerte a Copát? Ha jól értelmezem...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.20. 23:15:07

Subinho írta:
2021.08.20. 21:36:28
Nem értem miért ennyire biztos, hogy Messi nyeri az Aranylabdát??? Mert nyert egy Copát? Szerintem a BL, az Európa Bajnokság sokkal nagyobb súllyal fog dönteni. Messi ott lehet a 3-ban, de nem fog nyerni. Igazából igazságtalan bárkinek nyernie, tavaly Lewa nem kaphatta meg, pedig egyértelmű lett volna, dehát a Covid ugye.... Akkor ezek szerint most csak az őszt kellene figyelembe venni??? Következetesnek kellene lenni...
Sztem vmi olasz fogja nyerni, aki húzóember volt. Bonucci, Jorginho, Chiesa, Insigne, mert jó EB-jük volt.
Lásd pl. 2002-ben Ronaldo. Előtte másfél évig sérült volt, majd volt egy jó VB-je és ennyi elég volt. Vagy pl.2006 Cannavaro. Tényleg ő lett volna a világ legjobbja akkor? Nem hinném. Mégis nyert. De mondhatnám CR-t is akár az EB után... Messinek a 3. hely marad, meglátjátok.
2002-ben és 2006-ban más volt a rendszer, mások döntöttek az Aranylabdáról. Kicsit érthetetlen, h ezt még el kell magyarázni. Én fogadok veled, h Messi előrébb végez, mint a harmadik hely.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.20. 22:04:20

szbsz írta:
2021.08.20. 21:50:14


Messi 30 év után trófeát nyer a válogatottal, nyilván nem fogja megkapni XDDDD
Akkor 2004-ben a görögök közül kellett volna valakinek kapnia, hiszen ők még sosem nyertek korábban. Meg fogja kapni szerintem is, de másnak nem lett volna elég ez a teljesítmény. Az előző években a kutyát nem érdekelte a Copa, csak most lett hirtelen értékes trófea.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.20. 21:50:14

Subinho írta:
2021.08.20. 21:36:28
Nem értem miért ennyire biztos, hogy Messi nyeri az Aranylabdát??? Mert nyert egy Copát? Szerintem a BL, az Európa Bajnokság sokkal nagyobb súllyal fog dönteni. Messi ott lehet a 3-ban, de nem fog nyerni. Igazából igazságtalan bárkinek nyernie, tavaly Lewa nem kaphatta meg, pedig egyértelmű lett volna, dehát a Covid ugye.... Akkor ezek szerint most csak az őszt kellene figyelembe venni??? Következetesnek kellene lenni...
Sztem vmi olasz fogja nyerni, aki húzóember volt. Bonucci, Jorginho, Chiesa, Insigne, mert jó EB-jük volt.
Lásd pl. 2002-ben Ronaldo. Előtte másfél évig sérült volt, majd volt egy jó VB-je és ennyi elég volt. Vagy pl.2006 Cannavaro. Tényleg ő lett volna a világ legjobbja akkor? Nem hinném. Mégis nyert. De mondhatnám CR-t is akár az EB után... Messinek a 3. hely marad, meglátjátok.
Messi 30 év után trófeát nyer a válogatottal, nyilván nem fogja megkapni XDDDD
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.20. 21:44:27

Subinho írta:
2021.08.20. 21:36:28
Nem értem miért ennyire biztos, hogy Messi nyeri az Aranylabdát??? Mert nyert egy Copát? Szerintem a BL, az Európa Bajnokság sokkal nagyobb súllyal fog dönteni. Messi ott lehet a 3-ban, de nem fog nyerni. Igazából igazságtalan bárkinek nyernie, tavaly Lewa nem kaphatta meg, pedig egyértelmű lett volna, dehát a Covid ugye.... Akkor ezek szerint most csak az őszt kellene figyelembe venni??? Következetesnek kellene lenni...
Sztem vmi olasz fogja nyerni, aki húzóember volt. Bonucci, Jorginho, Chiesa, Insigne, mert jó EB-jük volt.
Lásd pl. 2002-ben Ronaldo. Előtte másfél évig sérült volt, majd volt egy jó VB-je és ennyi elég volt. Vagy pl.2006 Cannavaro. Tényleg ő lett volna a világ legjobbja akkor? Nem hinném. Mégis nyert. De mondhatnám CR-t is akár az EB után... Messinek a 3. hely marad, meglátjátok.
azert szokott szamitani az is, hogy a fogadoirodak hogyan fizetnek es ott messzemenoen Messi van az elso helyen

nem dolgoznak sajat maguk ellen
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.20. 21:36:28

Nem értem miért ennyire biztos, hogy Messi nyeri az Aranylabdát??? Mert nyert egy Copát? Szerintem a BL, az Európa Bajnokság sokkal nagyobb súllyal fog dönteni. Messi ott lehet a 3-ban, de nem fog nyerni. Igazából igazságtalan bárkinek nyernie, tavaly Lewa nem kaphatta meg, pedig egyértelmű lett volna, dehát a Covid ugye.... Akkor ezek szerint most csak az őszt kellene figyelembe venni??? Következetesnek kellene lenni...
Sztem vmi olasz fogja nyerni, aki húzóember volt. Bonucci, Jorginho, Chiesa, Insigne, mert jó EB-jük volt.
Lásd pl. 2002-ben Ronaldo. Előtte másfél évig sérült volt, majd volt egy jó VB-je és ennyi elég volt. Vagy pl.2006 Cannavaro. Tényleg ő lett volna a világ legjobbja akkor? Nem hinném. Mégis nyert. De mondhatnám CR-t is akár az EB után... Messinek a 3. hely marad, meglátjátok.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.20. 20:00:11

Rivaldo11 írta:
2021.08.20. 18:02:05
Nagyon nagyon ínséges időknek nézünk elébe. Egyenisegek, sztárok nélküli korszak jön.
Kimondani is szörnyű, hogy egy Jorginho aranylabda esélyes.
Max arra esélyes, hogy az első sorból nézhesse ahogy Messi megkapja =P~
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2021.08.20. 19:30:57

Rivaldo11 írta:
2021.08.20. 18:02:05

Kimondani is szörnyű, hogy egy Jorginho aranylabda esélyes.
Semmi esélye sincs :D ne nyaljatok már be mindenféle trash hírt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.20. 18:29:04

Régi dolgokról felesleges vitázni, nem is megyek bele.

Viszont én azt gondolom, hogy ez a szezon vízválasztó lesz, és megmutatja, hogy Messi milyen hatással volt a csapatra az utóbbi időkben. Ha a Barca jelentősen visszaesik, a PSG pedig szintet lép, akkor elismerem, hogy igazatok volt. De én nem erre számítok.

Jorginhot én sem tartom túl sokra, megtette a dolgát, de kiemelkedőt nem nyújtott. Kanté viszont hatalmasat ment a BL-ben, és nem először mutatta már meg, hogy mennyit képes adni egy csapatnak. Úgy gondolom, a maga nemében ő is egy zseni, bár tudom, hogy itt a többség lenézi. Szerintem igenis jót tenne a labdarúgás, ha egy Aranylabdával elismernék. Mert a foci nem csak támadókból, gólokból és gólpasszokból áll.

De amúgy pl. az öreg Chiellini is klasszis szintet hozott az EB-n, és igazi kapitányként vezette a csapatát.
Válasz küldése