Ligue 1 - Franciaország

Foci a Barçán kívül
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2011.07.16. 23:19:37

Firefox írta:
adam_1519 írta:vezet Peru ez aztán a meglepetés ! :shock: :D
Ez feldobta a mai napom.Extázisban vagyok:D

..mostmár lassan énis.. :lol: ..2-0.. :lol:
Kép
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.16. 23:09:43

adam_1519 írta:vezet Peru ez aztán a meglepetés ! :shock: :D
Ez feldobta a mai napom.Extázisban vagyok:D
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
adam_1519
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008.12.07. 18:56:20
Tartózkodási hely: Győr

2011.07.16. 23:07:29

vezet Peru ez aztán a meglepetés ! :shock: :D
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3470
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.16. 23:07:07

recrea írta:Ha esetleg nyernek, akkor majd tudod mi jön: ott volt egy Gago, Di Maria, Higuain... :D , akinél (és ezt még komolyan is gondolom) én több ziccert belőnék. Könnyű volt így Messinek. :P :twisted:
Én láttam a Costa Rica elleni meccsük után már hasonló kommentet, szóval már elkezdődött. :lol: (csak az úriember még Agüerot is beleírta)
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.16. 23:00:43

bali 15 írta:
recrea,shutterisland
Mélységesen egyet értek veletek. Alig várom már, hogy a Messit folyamatosan fikázók befogják a pofájukat.
Alig várom már, hogy véget érjen a "XaviésIniestanélkülMessinemérsemmit"
mantrázás. :twisted: :twisted: :twisted:
Ha esetleg nyernek, akkor majd tudod mi jön: ott volt egy Gago, Di Maria, Higuain... :D , akinél (és ezt még komolyan is gondolom) én több ziccert belőnék. Könnyű volt így Messinek. :P :twisted:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2011.07.16. 22:47:57

recrea,shutterisland
Mélységesen egyet értek veletek. Alig várom már, hogy a Messit folyamatosan fikázók befogják a pofájukat.
Alig várom már, hogy véget érjen a "XaviésIniestanélkülMessinemérsemmit"
mantrázás. :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.16. 22:35:12

recrea írta:
shutterisland írta:engem igazából annyira nem is érdekel, hogy ha kiesnek az argentinok, csak az az egy kívánságom van, hogy messi legalább olyan jól játszon, mint costa rica ellen.
bizonyítson a kétkedőknek, hogy tényleg ő a világ legjobbja (persze ezt mi tudjuk... :) )

mascherano pedig hozza a pitbull teljesítményét, iszonyat jól levédekezi a kp.-t a copán 8)
Ha úgy játszik, ahogy CR ellen, akkor akkor vélhetően tovább jutnak. Én sem vagyok nagy argentin drukker, de szurkolok nekik a Copan. Főként azért, mert ha nyernek, mehetünk "ugatni" a különböző fórumokra, h Messi kupát nyert a válogatottal és jól is játszott. :twisted: :lol:
Kolumbia-Peru meglehetősen unalmas... :roll:
abban a pillanatban, ahogy lefújják a döntőt az argentinok győzelmével, a messit nem szeretők és nem elismerők körében a híres nevezetes copa america leredukálódik csokimogyoró kupa szintre, és az lenne a következő, hogy jó-jó, megnyerték, de vb győzelemre vezesse őket leo, hogy a valaha volt legjobbak közé emelkedhessen...azt meg mondanom sem kell, hogy az meg csodaszámba menne, főleg úgy, hogy vannak azok a bizonyos spanyolok... :roll:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.16. 22:30:14

Amúgy mindenki mondja, hogy Argentina gagyi formában van és nehéz lesz atovábbjutás. Ami igaz is, de arról ne feledkezzetek el, h talán egy még gyengébb formában lévő Urugay lesz az ellenfél, hisz ők is nehézkesen jutottak tovább!
Én legalábbis ebben reménykedek :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.16. 22:27:30

shutterisland írta:engem igazából annyira nem is érdekel, hogy ha kiesnek az argentinok, csak az az egy kívánságom van, hogy messi legalább olyan jól játszon, mint costa rica ellen.
bizonyítson a kétkedőknek, hogy tényleg ő a világ legjobbja (persze ezt mi tudjuk... :) )

mascherano pedig hozza a pitbull teljesítményét, iszonyat jól levédekezi a kp.-t a copán 8)
Ha úgy játszik, ahogy CR ellen, akkor akkor vélhetően tovább jutnak. Én sem vagyok nagy argentin drukker, de szurkolok nekik a Copan. Főként azért, mert ha nyernek, mehetünk "ugatni" a különböző fórumokra, h Messi kupát nyert a válogatottal és jól is játszott. :twisted: :lol:
Kolumbia-Peru meglehetősen unalmas... :roll:
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2011.07.16. 22:24:47

bence-barca írta:
Otthon egyedül nézzük a meccset.
Kép

:lol: :lol: :lol:
Akkor már 4en vagyunk. :lol:

Hogy ne legyen off:
Az eddigi gyenge szereplés ellenére egy sima Argentin továbbjutást várok. Bízok benne hogy Agüero kezdeni fog megint vág kettőt.
Kép

"No kérem szépen, ha most ez cirkusz lenne, akkor lenne egy csomó bohócunk."

-Hajdu B. a Barcelona-Arsenal (4-1) meccsen Messi 4. gólja után.
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.07.16. 22:24:24

Nah, Fálkáó kihagyta a tizit. A jobb kapufa mellé rúgta. Lehet, hogy ez lesz
Kokólumbia( :lol: ) veszte?? :o
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.07.16. 22:11:47

engem igazából annyira nem is érdekel, hogy ha kiesnek az argentinok, csak az az egy kívánságom van, hogy messi legalább olyan jól játszon, mint costa rica ellen.
bizonyítson a kétkedőknek, hogy tényleg ő a világ legjobbja (persze ezt mi tudjuk... :) )

mascherano pedig hozza a pitbull teljesítményét, iszonyat jól levédekezi a kp.-t a copán 8)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.16. 22:09:37

Barcafan9 írta:
recrea írta:Buli helyett:

0:00 Argentína-Uruguay Copa Amerika negyeddöntő :lol:
valahogy úgy... :lol:
Otthon egyedül nézzük a meccset.
Kép

:lol: :lol: :lol:
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2011.07.16. 21:56:12

recrea írta:Buli helyett:

0:00 Argentína-Uruguay Copa Amerika negyeddöntő :lol:
valahogy úgy... :lol:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.07.16. 21:50:59

Buli helyett:

0:00 Argentína-Uruguay Copa Amerika negyeddöntő :lol:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.16. 21:32:28

AndrésGerardHernandez írta:Palesz77. Látom benned értelmes vitapartnerre találtam. Értetem amit írsz, és sokban egyet értek. De az, hogy a mostani generáció szerényebb tehetségben... hát nem tudom.

A probléma ott van véleményem szerint, hogy túl nagyok lettek a különbségek. Már nem a játékosok között, hanem a bajnokságok és úgy általában a csapatok között. Valószínűleg az anyagiak fojtogatják a klubokat, mert emberből nem lett kevesebb, az fix.

Az ominózus Ajax ügy óta teljesen megváltozott a foci és szerintem nem a jó irányba. Minél fiatalabb játékosokat kellenek, milliárdok egy emberért, ez nem biztos hogy jó út. Furcsán hangzik de ezekkel a sokmilliós igazolásokkal éppen hogy elértéktelenednek a játékosok. Ha egy kisebb csapatnál valaki fut egy nagyon jó idényt máris lecsapnak rá a nagyok (amiből egyre kevesebb lesz). Beolvasztják őket amíg még ki sem fejődött a személyiségük. Az a sanda gyanúm, hogy valami nagy változásnak kellene bekövetkeznie a futballvilágban, egy idényben legalább 15-20 klasszisról lehessen beszélni Európában.

A cselekhez visszatérve. Nem azt mondom, hogy nem lehet cselezni, csak ezek kisebbek, finomabbak és egyszerűbbek. Viszont legalább annyira hatékonyak. És ez a lényeg szerintem, a Dinhó-féle nagy, látványos cselek ma nem eladhatók. Legalább is azokon a meccseken amiket én látok. Az élmezőnyben már simán kivédekezik az ilyen próbálkozásokat.
Így van. Nagyon érdekes, és jelzésértékű, hogy manapásg egy szinte akármilyen noname kiscsapat képes szervezetten, taktikusa felmenni a pályára, és bármikot elverhetik a nagyokat. Van pár nagyon kiemelkedő csapat, de az, hogy most pl a Copán cumiztassák a brazil-argentin duót...vagy a VB-n Svájc győzelme a spanyolok ellen, és sorolhatnám napestig. Egyszerűen nincs hely egy széles, látványos cselhez, értelme meg pláne nincs, mert pl ellenünk mikor játszott valaki is úgy, hogy volt helyünk? Pep-érában sztem még senki...pl mikor Dinho 2t lőtt a Bernabeuban...a Real térfelén volt kb 3 blanco összesen, Ramos és Helguera kicselezésére ott volt neki 40 méter. Ilyen lehetőség ma már egyetlen egy darab sincs.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.16. 21:27:25

Palesz77. Látom benned értelmes vitapartnerre találtam. Értetem amit írsz, és sokban egyet értek. De az, hogy a mostani generáció szerényebb tehetségben... hát nem tudom.

A probléma ott van véleményem szerint, hogy túl nagyok lettek a különbségek. Már nem a játékosok között, hanem a bajnokságok és úgy általában a csapatok között. Valószínűleg az anyagiak fojtogatják a klubokat, mert emberből nem lett kevesebb, az fix.

Az ominózus Ajax ügy óta teljesen megváltozott a foci és szerintem nem a jó irányba. Minél fiatalabb játékosokat kellenek, milliárdok egy emberért, ez nem biztos hogy jó út. Furcsán hangzik de ezekkel a sokmilliós igazolásokkal éppen hogy elértéktelenednek a játékosok. Ha egy kisebb csapatnál valaki fut egy nagyon jó idényt máris lecsapnak rá a nagyok (amiből egyre kevesebb lesz). Beolvasztják őket amíg még ki sem fejődött a személyiségük. Az a sanda gyanúm, hogy valami nagy változásnak kellene bekövetkeznie a futballvilágban, egy idényben legalább 15-20 klasszisról lehessen beszélni Európában.

A cselekhez visszatérve. Nem azt mondom, hogy nem lehet cselezni, csak ezek kisebbek, finomabbak és egyszerűbbek. Viszont legalább annyira hatékonyak. És ez a lényeg szerintem, a Dinhó-féle nagy, látványos cselek ma nem eladhatók. Legalább is azokon a meccseken amiket én látok. Az élmezőnyben már simán kivédekezik az ilyen próbálkozásokat.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.16. 21:08:41

barca99 írta: (Ja, és Pedro nem csak ezekben emelkedik ki. Miért tehetségesebb egy Neymar, aki cselez orrba-szájba, mint egy Pedro, akinek nem remeg meg a lába, ha a világ legjobb kapusaival áll szemben? Vagy amikor az egész csapatot agyonnyomja a tét?)
pedro ezért jelenthet kupákat,neymar pedig egyelőre szórakozást.(bár én a hajam tépem sokszor)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.07.16. 19:04:59

palesz77 írta:Az akarással és küzdéssel sokkal többre lehet menni manapság, mint tehetséggel - kicsit sarkítva van, de értitek szerintem...
Ez nem csak manapság van így. Ha megnézed, ki az a magyar játékos, aki a legtöbbet elért külföldön, az is ezt bizonyítja. (Bár itt lehet most valamelyest ellenpélda Gera, a Fulhal EL-mentelése miatt.) Viszont Dárdai konkrétan klublegenda lett a Hertánál, ami nem kis szó, még akkor is, ha "csak" a német bajnokságról van szó.

Szerintem küzdéssel, akarással mindig sokra lehet/ett menni.

(Ja, és Pedro nem csak ezekben emelkedik ki. Miért tehetségesebb egy Neymar, aki cselez orrba-szájba, mint egy Pedro, akinek nem remeg meg a lába, ha a világ legjobb kapusaival áll szemben? Vagy amikor az egész csapatot agyonnyomja a tét?)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.07.16. 18:20:31

Áthozom ide a Ronaldinho topicból, mert már nem Dinhoról írok...
AndrésGerardHernandez írta: A cselezésről egy gondolat.
Arról, hogy nem úgy cselez mint Ronaldinho, meg C.Ronaldo anno. ANNO!!! Ők most is játszanak, most miért nem cseleznek úgy? Lehet, hogy sokkal szűkebb a tér, lehet hogy megváltozott a játék dinamikája? Á dehogy, biztosan ők unták meg, nemde? Nem tűnik fel itt egyeseknek, hogy pl. bicajjal manapság nem cseleznek top bajnokságokban?
Elárulok egy nagy titkot, ezek a játékosok, plusz a fiatal tehetségek sem felejtették el hogyan kell, csak már nem eladható. (Hűha!:-k ) Mert ha meg is csinálja, nem éri utol magát, ha esetleg mégis, akkor a társa nem és a pálya már ki is fogyott alóla.
Messi MINDAZT tudná, amit a legnagyobbak cselezésben, de hova? Ő épp attól nagyobb, hogy ezt a változást is elbírta ellentétben a nestlényuszival. Egyébként fiatalon még csinálta is, úgyhogy inkább arra tessék rákeresni.

Igen nekem is nagyon tetszett a joga bonito, én is rajongója voltam/ vagyok, de hol van? Az arra képes játékosok, még itt vannak és csak jelezném, hogy a joga egy játékfelfogás, nem pedig taktika. Ösztönös, ezért voltak benne a brazilok a császárok. Nem utasításokra csinálták, hanem érzésből. Tehát elképzelhető, hogy ez a jelen körülmények között nem megvalósítható? Találd ki!
Hát Ronaldo pl azért nem olyan cselkirály manapság, mert egyetlen dolog érdekli, és az a gól, és ennek érdekében minden mást "feláldozott". Nem azért, mert annyira leszűkült volna a tér, hogy képtelen cselezni... Ronaldinho meg azért nem, mert se motiváció, se dinamizmus nincs már a játékában. Ronaldo ugyanúgy biciklizik manapság is, csak régebben még csinált nagyon sokféle cselt mellé, most már csak a bicikli, meg a "ronaldo-chop" megy. De az, hogy ma már nem lehet megélni úgy hogy szépen játszik valaki... Robinho habár kicsit kiégve, de még mindig sambázik, Sánchez szintén, Thiago a Sevilla védőit úgy etette meg az első tétmeccsén, ahogy Dinho óta itt senki más, Gourcuff is - tehetségéhez mérten - a "régi kort" viszi tovább stílusban, Quaresma is látványosabbnál látványosabb cseleket csinál - tudom hogy Török bajnokság, de a Bl-ben anno(idén az Euro-ligában) képes volt szépen játszani, nála csak fejben voltak gondok - és még vannak többen is, csak most hirtelen ennyit írtam le.

Tény, hogy kevesebb a spíler manapság, ennek két oka van szerintem:
1.a foci változott, de nem annyit, hogy ne lehessen cselezni, SZERINTEM ezt rosszul látod...
2.Be kell látnunk, hogy a mostani generáció szerényebb igazi klasszisokban...
Ez a kettő együtt eredményezi szerintem azt, hogy egyre kevesebb a joga bonito, és inkább a célfoci került előtérbe. Ami nekem nem tetszik, de bízom benne, hogy majd megint egy klasszisokban gazdag generáció kerül a pályákra, és visszatérünk az egyéniségekben gazdag szép focihoz, mert nekem ez a "gépiesedés" nem jön annyira be. Tudom hogy ezzel sokakat megbántok majd, de ha Pedro a világ egyik legjobb szélsője, az szerintem mindent elárul a mai fociról. Az akarással és küzdéssel sokkal többre lehet menni manapság, mint tehetséggel - kicsit sarkítva van, de értitek szerintem...

A jogáról meg csak annyit, hogy mondhatni "fő képviselői" közül már sokan visszavonultak, akár csak az Európai futballból - Zidani, Ronaldo, Henry, Dinho... És a mai generációban nincs annyi klasszis, mint a durván 10 évvel ezelőttiben - az előbb felsoroltak mellett Totti, Del Piero, Bergkamp, Giggs, Nedved, Raúl... Ez csak pár, de még lehetne tovább sorolni. Ma is van sok jó játékos, de Messi és Ronaldo mellett klasszis egy sincs szerintem, és én ebben látom a fő problémát.

Ez persze csak az én meglátásom, a tiedet tiszteletben tartom, remélem nem bántottalak meg. Csak gondoltam leírom a dolgokat más nézőpontból is, hátha "tanulunk" így egymástól...

u.i.: Messiről ha találsz olyan kis kori videót, ahol nyomja a biciklit meg az elasticocat stb, akkor megemelem kalapom. Ő egészen kicsi kora óta így cselez.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.07.16. 16:30:03

Az argentinoknál, miért játszatják Milito-t, Gago-t? Csak azért kérdezem, mert naggyon nehéz elhinnem, hogy nincs jobb védőjük akár otthon, akár szerte a galaxisban, mint Gabi. Gago pedig mások szerint is tényleg jobb lenne Cambi-nál? Amit a sráctól eddig láttam az csak idegesítő hátra passzolás mikor körülötte legalább 3-man várnák a passzot, és persze a rendkívül rokonszenves szerelési kísérletei, amikkel akár egy vágóhídon is jól elhelyezkedhetne.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.07.16. 15:29:30

Batista nem változtat a kezdőt illetően, így ugyanaz a csapat fut ki Santa Fe-ben mint Cordoba-ban:

Romero; Zabaleta, Burdisso, Gabriel Milito, Zanetti; Gago, Mascherano; Aguero, Messi, Di Maria; Higuain

vs

Muslera; M. Pereira, Lugano, Victorino, Caceres, A. Pereira; Gonzalez, Perez, Rios; Forlan, Suarez

Cavani sérült.

Lionel Messi készítette elő a legtöbb lövést (15) és teljesítette a legtöbb cselsorozatot (21).

Javier Mascerano többet passzolt a Copa América csoportkörében, mint bárki más (275).
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Bokke
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2007.09.20. 09:24:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.15. 11:56:24

daffy írta:
Bokke írta:Sziasztok!

A Copa-n a negyeddöntőket mikor játszák?
Elnézést ha már volt róla szó, nincs időm visszaolvasni!

Köszönöm!
16-17
ha nincs időd utánaolvasni,akkor hogy van időd a válaszra várni? :shock:
Úgy hogy nem léptem ki! Hanem néha rá nézek a leendő válaszokra!
Modjuk jogos! :D
"A játék az nem játék!"-Terence Hill
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.15. 11:44:24

Bokke írta:Sziasztok!

A Copa-n a negyeddöntőket mikor játszák?
Elnézést ha már volt róla szó, nincs időm visszaolvasni!

Köszönöm!
16-17
ha nincs időd utánaolvasni,akkor hogy van időd a válaszra várni? :shock:
Bokke
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2007.09.20. 09:24:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.15. 11:39:14

Sziasztok!

A Copa-n a negyeddöntőket mikor játszák?
Elnézést ha már volt róla szó, nincs időm visszaolvasni!

Köszönöm!
"A játék az nem játék!"-Terence Hill
Válasz küldése