Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.28. 16:54:56

S.Agüero írta:Nézve a tegnapi meccset, meg úgy általában a Vale meccseit, Parejo mindig jól tolja, nekem mindig is tetszett a játéka, tavaly ki lett nevetve, mikor volt róla hír, hogy hozni akarjuk. Persze kezdőbe én sem szeretném, de mondjuk inkább őt hoztam volna Gomes helyett 2 éve cserének a középpályára, nem rossz kis mélységi irányító.
Nekem is tetszik a játéka, ellenünk meg a Real ellen is rendre nagyon játszik. Ha nem is Barca v. Real szintű csapatba, de a Valenciánál azért erősebb gárdában lenne a helye.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.01.28. 15:32:26

Picit ránőttek a srácok a fejére + a cseréket -a nem megfelelő rotációval- nem tudja már úgy motiválni.

És igaza van az előttem szólónak, túl kell lépni a saját határain! (mint tette Pep idén)

Ha meghúzná azt, hogy 3 felállás között rotálna A: 433 B: 442 C: 41212, akkor ez a keret a nyári erősítésekkel simán lehetne top1. (Így meglenne Isco, Kova, stb szerepe is)

A másik amiben Zizou hibázott, hogy nem tudta managerként felmérni a szezont, így rövid és nem megfelelő paddal vágtunk neki.

Theo, LV, Llorente kuka. Ceballos kölcsönbe tanulni! Case csere Kovaciccal és BBC tagjainak szerepeinek tisztázása.

Kell egy univerzális védő még1, mint Nacho. Egy kreatív támadó(Hazard,) és egy befejező Mariano.

A szezontól sokat nem várok, Kova,Ceba,Isco,Bale,Nacho,Varane játszon sokat, haljunk meg a Classicon és a PSG ellen. Ha továbbjutnánk a PSG-n, akkor lehet elkezdenék a BL-be újra bízni, de 60:40 a PSG-nek jelenleg.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.28. 14:57:55

Nekem a mostani meccsből abszolút az jött le, hogy hajlandó visszaállni a régebbi csúnyább, pragmatikusabb játékukra, mivel a 4-3-1-2-es középpályás dominanciára alapuló focijuk nem hozta az eredményeket ősszel. Megjegyzem, ezt a felállást lehet, hogy Bale kiesése miatt kényszerből erőltette. Én ezt a váltást pozitívumnak tekinteném, ha Realos lennék. Ami a jövőre nézve érdekes lehet, hogy szerintem az eredményesebb (de csúnyább) kontrajátékba Isco nem fér bele, így vagy a BBC+Casemiro garnitúra távozik, és a csapatot Isco köré építik a jövőben (kérdés, hogy van-e ő olyan szintű spíler, hogy ezt érdemes legyen meglépni), vagy Isconak kell lécelnie, hiszen a spanyol már nem sokáig fogja tudni elviselni a padozástól kiújult aranyerét.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.01.28. 14:21:27

Chino írta:Zidanet meg öszintén nem értem. Vagy vak vagy nem képes belátni a saját hibáit. Ugyanazt csinálja minden meccsen. Ugyanaz a kezdő, ugyanazok a cserék, mindenki látta pl., hogy Casemiro -1 ember, de ragaszkodott a hülyeségéhez. egyszerűbb lenne leírni egy papírra, oda hogy hanyadik percben kit cseréljen be, mit változtasson a 60-70. perc környékén, ő meg nézhetné otthonról kényelmesen a meccset. Mondjuk ez nekünk csak jó, de hát ő a világ legjobb edzője senkinek nincs joga őt kritizálni.
zidanenal most fog eldolni, hogy tud-e tanulni a hibaibol (esetleg a nyaron, ha kihuzza addig). pep tudott, szintet is lepett, de ha a francia ugyanilyen fafejuen tolja tovabb, akkor az o megitelese is luis enrique kornyeken lesz, hogy "jokor volt jo helyen". a valencia ellen is siman benne volt a meccsben a pontvesztes, 0-2rol is feljottek es beszoritottak a madridot, nem mondom hogy zidaneon mult vegul.

de en latom benne a potencialt, hogy nem csak egy one trick pony. remek motivator, jo szeme volt meglatni, hogy mit kell jatszania a csapatnak, ha eltudja engedni a kiskedvenceit es jobb lesz meccselesben, akkor meg barmi lehet belole.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.28. 14:07:18

Cestus írta:Szerintem jól játszott a Real (vagy mondjuk úgy, eredményesen) a Valencia ellen, az elmúlt hónapokhoz képest mindenképp. Nekem úgy tűnik, még mindig a 4-3-3-as felállás és a BBC a legcélravezetőbb megközelítés náluk, Isco ebbe nem fér bele. Ő inkább a mi játékunkba illett volna, nagy kár, hogy a fehérekhez került. Persze Coutinho miatt már semmiképp nem lenne itt helye.
Ha a szépítés után sikerül egy gólt még berámolni nagyon meleg lehetett volna a pite. Erre pedig volt sanszuk bőven, akkor nagyon beindult a Valencia, simán benne volt minimum az egyenlítés. De nem sikerült és nemm bírták a tempót, teljesen kipukkantak. Utána már csak az volt a kérdés, hogy mennyit rúg a Real. A bíróval sem volt szerencséjük, volt két legalább olyan eset a tizenhatoson belül, amit odaát lefújtak. Az egyik szinte egy az egyben olyan volt mint a Benzemáé.

Zidanet meg öszintén nem értem. Vagy vak vagy nem képes belátni a saját hibáit. Ugyanazt csinálja minden meccsen. Ugyanaz a kezdő, ugyanazok a cserék, mindenki látta pl., hogy Casemiro -1 ember, de ragaszkodott a hülyeségéhez. egyszerűbb lenne leírni egy papírra, oda hogy hanyadik percben kit cseréljen be, mit változtasson a 60-70. perc környékén, ő meg nézhetné otthonról kényelmesen a meccset. Mondjuk ez nekünk csak jó, de hát ő a világ legjobb edzője senkinek nincs joga őt kritizálni.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.28. 13:12:23

Nézve a tegnapi meccset, meg úgy általában a Vale meccseit, Parejo mindig jól tolja, nekem mindig is tetszett a játéka, tavaly ki lett nevetve, mikor volt róla hír, hogy hozni akarjuk. Persze kezdőbe én sem szeretném, de mondjuk inkább őt hoztam volna Gomes helyett 2 éve cserének a középpályára, nem rossz kis mélységi irányító.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.01.28. 11:43:51

recrea írta:
Szerk: a kedvencemet megint bemondta Navas :D
“Azok, akik azt hiszik, hogy feladjuk, és nem harcolunk minden meccsen egészen az utolsó leheletünkig, az téved. Mi vagyunk a Real Madrid.”

Imádom :D sztem amikor odaigazol valaki, 500-szor le kell írnia egy üres lapra ezt a 4-5 szót, be kell mutatni Pereznek, ő láttamozza, és lehet menni edzésre.
Az én szemem cr mondatán akadt meg: Ha megnyerjük a bl-t, egy hihetetlen év lesz. :lol:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.28. 10:53:23

Kovbal88 írta:Egy kis matek a statisztikát alapul véve...
19 pont előnyünk van (vagyis tizenhat jelenleg)
szóval egy pocsék tavaszt produkálva bukunk mondjuk 17 pontot, (3 vereség meg 4 döntetlen) az hét meccs és hátra van még 18. Elég a meccsek két harmadát megnyerni a legrosszabb esettben, hogy bajnokok legyünk.
11 pont előnyünk van ;)

Szerk: a kedvencemet megint bemondta Navas :D
“Azok, akik azt hiszik, hogy feladjuk, és nem harcolunk minden meccsen egészen az utolsó leheletünkig, az téved. Mi vagyunk a Real Madrid.”

Imádom :D sztem amikor odaigazol valaki, 500-szor le kell írnia egy üres lapra ezt a 4-5 szót, be kell mutatni Pereznek, ő láttamozza, és lehet menni edzésre.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.28. 01:33:40

Szerintem jól játszott a Real (vagy mondjuk úgy, eredményesen) a Valencia ellen, az elmúlt hónapokhoz képest mindenképp. Nekem úgy tűnik, még mindig a 4-3-3-as felállás és a BBC a legcélravezetőbb megközelítés náluk, Isco ebbe nem fér bele. Ő inkább a mi játékunkba illett volna, nagy kár, hogy a fehérekhez került. Persze Coutinho miatt már semmiképp nem lenne itt helye.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.01.27. 23:04:23

ntibi67 írta: Pedig nem olyan bonyolult.
A Barca a valós piacról,valós szponzoroktól szerzi a bevételeit,tehát megdolgozik érte.Mig a PSG egy uralkodói család játékszere,ahól a szponzori bevételek kamu szerződések,tehát nem dolgoznak meg érte.Önerejükből nem lennének képesek ilyen fizetésekre és igazolásokra.Torzítják az egyenlő elbírálásra vonatkozó szabályokat,amire eddig nem igazán találja vagy nem akarja megtalálni a választ a nemzetközi szövetség.
Tökéletesen egyetértek. Egy nagy +1
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 22:14:35

Sanama írta: Meg nyert a csapat úgy is meccset, hogy kamu 11est adtak meg, vagy Alba kintről adta be a labdát.
Ez igaz,bár a lényege nem az volt,hogy nem szeretnek minket a bírók,hanem hogy a pontvesztések oka sem az volt,hogy lefociztak minket :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2018.01.27. 22:06:11

Sinya22 írta:
Kovbal88 írta: szóval egy pocsék tavaszt produkálva bukunk mondjuk 17 pontot, (3 vereség meg 4 döntetlen) az hét meccs és hátra van még 18. Elég a meccsek két harmadát megnyerni a legrosszabb esettben, hogy bajnokok legyünk.
Mondjuk a bajnokságban talán két döntetlenünk volt egymás után(Valencia,Celta) és ott is volt minden:balszerencse,bírói tévedés,sérülés kontránál stb.
Meg nyert a csapat úgy is meccset, hogy kamu 11est adtak meg, vagy Alba kintről adta be a labdát.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 21:57:56

Kovbal88 írta: szóval egy pocsék tavaszt produkálva bukunk mondjuk 17 pontot, (3 vereség meg 4 döntetlen) az hét meccs és hátra van még 18. Elég a meccsek két harmadát megnyerni a legrosszabb esettben, hogy bajnokok legyünk.
Mondjuk a bajnokságban talán két döntetlenünk volt egymás után(Valencia,Celta) és ott is volt minden:balszerencse,bírói tévedés,sérülés kontránál stb. El nem tudok képzelni ekkora hullámvölgyet,lehet csak azért mert EV-t tartom annyira jó edzőnek,hogy ha mondjuk simán kiesnénk a bl-ből,akkor sem történik semmi a csapattal,és hozzuk tovább a meccseket a bajnokságban. Kíváncsi leszek ki lesz az első akitől kikapunk,veretlenül azért erős lenne lehozni.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.27. 21:00:44

A Real jövőhéten már be is előzheti a Valenciát, úgy hogy egy meccsel kevesebbet játszottak. Ennyit, arról aki bízott, hogy negyedikek lesznek. Simán meglesz itt a második hely, önbizalom bomba jókor jön, most estek ki a kupából. Ma se voltak semmivel se jobbak, mint a Valencia, de hát ez így alakult.

Egy kis matek a statisztikát alapul véve...
19 pont előnyünk van (vagyis tizenhat jelenleg)
szóval egy pocsék tavaszt produkálva bukunk mondjuk 17 pontot, (3 vereség meg 4 döntetlen) az hét meccs és hátra van még 18. Elég a meccsek két harmadát megnyerni a legrosszabb esettben, hogy bajnokok legyünk.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 20:56:36

MessiNeymarSuarez írta:
Remélem a Valencia nem ellenünk pihent, és nekünk is sikerül lerendezni már az odavágón is, aztán utána elverhetik az Atletit, meg is köszönnénk. :lol:
Nem lesznek könnyű helyzetben,csütörtökön jönnek hozzánk,aztán vasárnap meg a Ticohoz,és látva a Sevilla-Atletico kupameccseket,az sem lefutott. Kemény bő 1 hetük van: Madrid,Barca,Madrid,Barca :D Egyébként szerintem egyáltalán nem pihent ma a Valencia,futottak elég sokat,hátul becsúszott két hiba,ott el is ment a meccs,nem volt már erejük a végére.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 19:54:51

Nero. írta:1-4 a Valencia ellen, 7-1 meg 5-0 a Depor meg a Sevilla ellen annyira nem rossz eredmények mostanából.

Továbbra is a PSG az esélyes de nem féltem a Realt
ott én sem, de mint írtam, vagyunk olyan kényelmes helyzetben, hogy mostmár tőlem bucira verhetik a spanyol csapatokat. innen nem adhatjuk le.

amúgy sem volt reális elvárás, hogy megint bukjanak, még ha Valencia nehéz terep is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.27. 19:36:45

visca el barca írta:
S.Agüero írta:Ma semmivel nem volt jobb a RM, a második félidőben meg főleg, sőt... :roll:
matyika, megszokhattad már volna h állandóan a realt cumizza itt. nem is értem miért nem jár amoda oboázni
Egyik privátomra se válaszoltál

Tavaly meg tavalyelőtt is így hozták sok meccsüket ilyenkor, idén szerencsére buktak párat belőle mi meg komolyan hozzuk a bajnokikat így a liga miatt már nem kell aggódni, de ameddig valaki nem ejti ki oket a BLből addig nem írom le őket
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 18:30:46

Nofene, várható volt hogy a Valencia kipukkad, és a mai meccsen várható volt hogy minimum 2 bekapott góljuk lesz mivel lényegében középhátvédek nélkül játszottak, amilyen sok eszük van pont ilyen meccs előtt állíttatják ki magukat. :lol:

Így viszont gyorsan el is intézte magának a Valencia a meccset hogy sikerült összebénázniuk 2 tizit a RM ellen. Kár hogy pont a PSG elleni meccs előtt jött az önbizalombomba, remélem a PSG felnő a feladathoz, mert ha nem akkor tényleg a halálból hozzák vissza idén a RM szezonját.

Remélem a Valencia nem ellenünk pihent, és nekünk is sikerül lerendezni már az odavágón is, aztán utána elverhetik az Atletit, meg is köszönnénk. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.27. 18:26:49

Nero. írta:1-4 a Valencia ellen, 7-1 meg 5-0 a Depor meg a Sevilla ellen annyira nem rossz eredmények mostanából.

Továbbra is a PSG az esélyes de nem féltem a Realt
Láttad is ezeket a meccseket amúgy?

Ma semmivel nem volt jobb a RM, a második félidőben meg főleg, sőt... :roll:
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 18:25:21

Azt hittem már én hülyültem meg, hogy nem láttam klasszis különbséget a Real javára, mint a szakértők... De megnyugodtam, látom mások se értik miről beszéltek a stúdióban.
Szerintem mezőnyben még jobb is volt a Valencia. Kondogbia és Parejo nagyot ment. Ha Montoya nem ad két gól előnyt még bármi is lehetett volna. Madridéknál ugyanakkor a 3. és 4. gól egész pofásra sikeredett. Ez valóban pozitívum nekik a PSG meccs előtt.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.27. 18:18:18

Lehet én vagyok a hülye, de cr mitől volt ma "világklasszis"?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.27. 18:16:51

1-4 a Valencia ellen, 7-1 meg 5-0 a Depor meg a Sevilla ellen annyira nem rossz eredmények mostanából.

Továbbra is a PSG az esélyes de nem féltem a Realt
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.27. 18:12:31

A riporter meg a stúdió szerint is parádésan játszott ma a Real...ezek szerint én másik meccset néztem.
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2018.01.27. 18:02:09

Én nem tudom, de idén mintha a nagy csapatok valamiért elfelejtenének focizni a real ellen (kivéve minket :D ), hibát hibára halmoznak, nem tudják el találni a kaput stb, aztán jön egy levante,betis,girona, leganes és elteszi őket zsebre :roll:
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 17:56:57

Ez eléggé kapusbakinak tűnt. :D Szerintem jól játszott a Valencia,x-et érdemeltek volna.
Válasz küldése