Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.27. 20:20:52

Pocsa11 írta:
Vétlen kezezés, tovább! Ez nem bünti. :)
Mellesleg úgy emlékszem, hogy Ballacknak is elmaradt egy (vagy kettő) második sárga az odavágón. Bár lehet, rosszul emlékszem.
Ballack már kb sárgával jött ki a pályára.
Utána volt vagy 3 olyan megoldása a meccsen ami bőven második sárgát kellett volna hogy érjen, aztán fejenvágta Iniestát, az sem érdekelte a bírót, pedig normális esetben a visszavágót csak otthon nézhette volna, nemhogy még kezezni.

Drogba meg maximum a zuhanyzóból reklamálhatott volna Iniesta góljánál, mert amúgy annál a kirúgott labdánál amikor Abidalt kiállította (mikor a Chelsea-s színlelt, persze az angolok azok sosem [-X ), akkor Abidallal azért maradt egyedül Anelkával, mert Drogba Piquével felugrott, és szándékosan jól hasbatalpalta(!), nem véletlen maradt lent Piqué.

https://youtu.be/DvJ2JevQWTE?t=370" target="_blank 6:10-nél tökéletesen látni, ez nálam egyértelmű, ehelyett még Abidal kapott egy vicc kategóriás pirosat :lol:

Azért az amúgy tényleg nonszensz amekkora sárdobálást lapott a Barca ezért, mintha 8 egyértelmű tizi elmaradt volna a Chelsea-nek, és még 2-t kiállítottak volna tőlük, plusz a bíró rúgta volna be a labdát Iniesta helyett. [-X

Kár amúgy igen, hogy nem lett BL címvédés, és nem 4/4 BL lett 2009-2012 között, akkoriban a Barca egyértelműen uralta a focit, de 2010-ben a bíró ejtett ki minket(meg a természet, fenéért siette el az a hülye vulkán, akkor nem kellett volna meccs előtt 2 napot buszozni), 2012-ben meg mi saját magunkat.

Ráadásul akkor is kijött az, mint ami most látszik, hogy Pep (az amúgy zseniális) játékát tudja játszatni, de nem hajlandó/nem tud az ellenfélhez alkalmazkodni, és ha az ellenfél elrontja, tördeli a játékot, akkor nagy a baj, mert B terv nagyon nincs, csak a remény hogy 650-ödikre sikerül.
Szerintem ugyanúgy 2015 és 2016-ban is messze mi uraltuk a focit, 2015-ben szerencsére összejött, ott nem is volt még necces meccs sem, mert 0 percig nem álltunk kiesésre sem, 2016-ban viszont nagyon rosszul jött a jóöreg Cruyff halála, és az a 2-3 hetes hullámvölgy, majdnem a bajnoki is odalett.
Nem mellesleg ott is volt egy erősen kérdéses helyzet, amiért ellenünk befújta tizinek, pont ugyanazért nekünk nem, csak szabadrúgás volt(pedig bőven bent volt a 16-oson..)

Kár érte, de inkább örüljünk annak, hogy 2009-ben, 2011-ben, és 2015-ben is összejött, mert a 6/3 is sokkal jobb, mintha 2009-ben kiesünk a Chelsea ellen, és 2011-ben az Arsenal ellen Mascherano nem ment meg minket, és csak 6/1 lett volna 2015-össel.
Tényleg hihetetlen hogy mennyin múlik az egész, ezért kb hihetetlen kategória hogy a Realnak 5-ből 4 összejött.

Talán idén érzem végre azt az erőt idegenben is, amivel behúzhatjuk, mindent meg kell tenni, ki kell használni hogy Messi még itt van, meg persze azt, hogy lesz videobíró, a többi a srácokon múlik, meg Valverdén hogy mennyire nyírja ki a srácokat fizikailag tavaszra.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.27. 20:15:18

Fecooo írta:
recrea írta:
Az isteni csoda mentette meg a világot, h nem 4 BL-t nyertünk sorban 2009-2012-ig.
Igen, Milito lesgólja, illetve Bojan elvett gólja 2010-ben, és 2012-ben a rommá agyonfocizott chelsea elleni kiesés... Ott zsinórban tényleg meg kellett volna lennie a 4 győzelemnek...
12-ben azért már akadozott a gépezet, a bajnokságot el is vitte a Reyl, ettől függetlenül tényleg meg lehetett volna, a Chelsea ellen 2-0 után lehetőségünk lett volna eldönteni, erre kihagytuk a tizit, és emberelőnyben leadtuk az előnyt. Mondjuk még ott lett volna döntő a Bayern ellen. 12-ben már nem volt kiemelkedő a csapat, a 2010-es viszont fájó eset. Én mondjuk nem akarom Bojan meg nem adott góljára fogni, magunk alatt teljesítettünk, az volt inkább a baj. A csoportkörben nagyon simán vertük az Intert, ha azt hozza a csapat, amit tud, akkor simának kellett volna lennie az elődöntőnek.


Erre írtam egy másik topicban, hogy bizony az elmúlt 10 évben volt 3-4 alkalom, ahol jó esélyünk lett volna a BL-t nyerni, de elszalasztottuk. Nálam ilyen 2016 is. Ősszel és kora tavasszal űrfoci, aztán áprilisban visszaessés, elment a BL és kis híján a bajnokság is, a végére szerencsére rendezni tudtuk a sorainkat.

Vagy az idei év. Nem játszottunk jól, de stabilak voltunk, én nagyon jó esélyt láttam a BL győzelmre, erre jött a róma rettenet. #-o
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.27. 19:45:13

melyik nélkül nem érne a másik semmit, egészen zseniális
Egyszer a Barça nem ér semmit Messi nélkül, máskor Messi nem ér semmit a Barça nélkül, ki tudja ezeket követni? :mrgreen:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.12.27. 19:41:57

recrea írta:
Az isteni csoda mentette meg a világot, h nem 4 BL-t nyertünk sorban 2009-2012-ig.
Igen, Milito lesgólja, illetve Bojan elvett gólja 2010-ben, és 2012-ben a rommá agyonfocizott chelsea elleni kiesés... Ott zsinórban tényleg meg kellett volna lennie a 4 győzelemnek...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.27. 19:34:54

Itt izomból kézen rúgta magát Ballack? :D nem is emlékszem erre az estre. Mondjuk ezen vitázni 10 év után... :roll: #-o

Az isteni csoda mentette meg a világot, h nem 4 BL-t nyertünk sorban 2009-2012-ig. Az a történelem legszebb focija volt, az uraké meg a legeredményesebb az elmúlt 3 évben, de a két csapat játékát összehasonlítani sértés ránk nézve. Egy modern kori Real szurkoló még nem is látta a csapatát igazán jól játszani, sajnos páran, köztük én is láttam jó Real focit, csak pislogtam, milyen focit toltak 1998-2002 környékén, és irigyeltem is...aztán jött a Messi-Ini-Xavi (Alves, Busi) és felülmúlta azt. Érdekes olvasnom a Real szurkoló degradálását e három játékossal kapcsolatban, főként annak fényében, h párszor rommá verték őket (is) :lol: #-o Vagy azokat az okfejtéseket, h melyik nélkül nem érne a másik semmit, egészen zseniális :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.27. 19:32:59

Ha egyszer sok időm lesz megszámolom Casemiro hány sárgát úszott meg 1 bl sorozat alatt,de emlékeim szerintem 5-6 legalább volt :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.27. 19:21:10

Épp erre utaltam, amikor a sokkal véleményesebb Chelsea elleni párharcot említettem. Nem olyan egyértelmű, voltak tévedések a mi kárunkra is. Ennek ellenére szabályos kampány lett indítva ellenünk, gyakorlatilak a Pep érát végig kísérte a köpködés és a gyűlölet. És a madridisták bizony az első sorból köpködtek. Aztán jöttek az ő BL győzelmeik, amelyben bizony nem egyben volt szerepe a bírói tévedéseknek. És bár itt-ott fel van nekik emlegetve, de a tizedét nem kapják annak a mocsoknak, amit mi korábban, a legnagyobb madridista fröcsögők pedig csak simán átlépik ezeket, mintha meg sem történtek volna.
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.12.27. 18:53:19

Vétlen kezezés, tovább! Ez nem bünti. :)
Mellesleg úgy emlékszem, hogy Ballacknak is elmaradt egy (vagy kettő) második sárga az odavágón. Bár lehet, rosszul emlékszem.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.12.27. 18:09:45

miro. írta:Biroi tevedesek allandoan vannak,nem ertem hogy lehet csak a Real javara valokat latni..
Nalatok mi volt a Cfc ellen? 3 tizenegyest nem kaptak meg.
Van Persie kiallitasa anno?
Vagy Mottae?
Ez mar regen volt mi..?
Kérlek, ne menjünk bele ebbe, mert túl gyorsan meg tudlak cáfolni...

De ha már felhoztad...
1. Első meccs Ez nem ért tizenegyest... ha ez nincs, eleve nem teheti meg a chelsea, hogy bekkeljen a visszavágón.
2. övrebős meccs 5. perce

Ez kapásból 2 fullosan egyértelmű eset... normális bíráskodás esetén 2-0 és innen már nem jött volna vissza a chelsea... ezen kívül ott volt Abidal jogtalan kiállítása, mikor már vezetett a chelsea... Attól, hogy ezt a két esetet nem nyomták orrba-szájba, mint a chelsea tíz db tizenegyesét, attól még igaz, hogy előbb a Barcát hátráltatták a bírói tévedések... fontos ám a kronológia is...
De mindegy, ezeket ti szeretitek elfelejteni és megmaradtatok az övrebőzésnél...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.27. 13:01:13

Motta ha csak sárgát kap is - ami jogos -, ment volna zuhanyozni. Van Persie sípszó után rúgta el a labdát, megkapta a sárgáját, ezzel nem tudom, mi a probléma. Chelsea ellen meg a két meccsen hatalmasakat tévedtek a bírók, elég Abidal kiállítására gondolni, csak mi jöttünk ki belőle jól, ezért megy az Övrebözés.

Ezzel nincs is baj, de ha anno "nekünk csaltak", akkor most ezt fordítva is le lehet írni. Egyikkel sem értek egyet egyébként.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.12.27. 12:48:00

Biroi tevedesek allandoan vannak,nem ertem hogy lehet csak a Real javara valokat latni..
Nalatok mi volt a Cfc ellen? 3 tizenegyest nem kaptak meg.
Van Persie kiallitasa anno?
Vagy Mottae?
Ez mar regen volt mi..?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.25. 15:56:29

Cannavaro is pocsék ősszel együtt kapta meg anno 2006-ban. Ő is a Realba igazolt. Valóban úgy tűnik, úgy értelmezik a döntéshozók a számokat, hogy a Real játékosok jöjjenek ki jól. Cannavaro kapott 2006-ban, Modric idén, de Sneijder egy erősebb évre sem kaphatott 2010-ben. Mikor a Real nyerte, akkor csak béel számított, de érdekes módon 2013-ban nem így volt. De az Aranylabda még hidegen is hagyna, sokkal irritálóbb számomra, ahogy a játékvezetők tolták őket a BL-ben az utóbbi években, amikor pl. idén a Bayern ellen teljesen egyértelmű 11-eket sem fújtak be, arra elég nehéz higgadtan és kulturáltan reagálni. Minket ennél a jóval véleményesebb 2009-es Chelsea elleni párharcért évekig köpködtek, de az ő megadott lesgóljaikat, az ellenfelek elmaradt büntetőit, a következetlenséget a lapok kiosztásánál teljesen rendben találják. Én csak annyit szeretnék, hogy ezeknek legalább felét kapják vissza a közeljövőben, és már elégedett leszek.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.12.25. 14:59:23

Tegyük hozzá a témához, hogy azóta számít csak a tavasz, mióta Ronaldo-t vhogy előrébb kell tenni mint Leo-t. Az aranylabda kiosztását nem rájuk találták ki. Soha nem számított csak a tavasz, baromság. Rivaldo nálunk a büdös életben nem kapott volna semmit ezek alapján. Lehetne még sorolni a neveket.
Messi 5. helyezése egy rossz vicc. Szégyen is egyben.
Ha Ronaldo nem igazol el a Real-tól, Modric max 3. lett volna legjobbesetben. Miután Ronci elhúzott Torinóba, utána már csak arról szólt a média, hogy a Real emberkék hogyan nyalják fényesre a horvátot. Júliusig kb ugyanezek harsogták, hogy csakis Ronaldo kaphatja.
Ember esze megáll, hogy már az év közepén arról ugatnak kinek kell adni.
Szóval lehet ezt magyarázni meg mosdatni az egészet csak nincs értelme, annyira egyértelmű minden.
Persze madrid oldalon kuss van, sokan ott is érzik ezt az egészet, bár van 1-2 félkegyelmű, akik maguknak bizonygatják, hogy Messi [auto_cenzúra] amúgy...
Ja és nem, nem Leonak adtam volna idén, hanem Ronaldo-nak v Griezz-nek, de Modricnak tuti nem.
Azért megnéztem volna, hogy mi lesz ha Luka elhúz az Inter-hez... most Varane-nak lenne egy valószínű.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.12.13. 19:50:51

Kovbal88 írta: Azért ez a zsinórban három Bl nagyon kemény, főleg úgy, hogy kb semmivel se voltak jobbak egyik évben se a többi csapatnál. ...
Szerintem pont ezt nem értitek Ronaldo aranylabdáinál sem. Nem egész évben kell jól teljesíteni, hanem abban a 2 max 3 hónapban, amikor osztják a kupákat. Hiába nyújt Messi jobb teljesítményt egész évben, ha akkor nem jön tőle az extra, amikor nagyon kell. Ez sajnos ilyen igazságtalan dolog.
Ahogy a Bl is. Senkit se érdekel, hogy ki hogy jutott tovább a csoportjából, meg kinek hány veresége van, vagy Rakitic éppen mennyit pihent vagy mennyit nem. Csak a tavasz számít, amiben a Real egyértelmüen nagyon jó volt az elmúlt jópár évben, tény, hogy kaptak néha bírói segítséget, néha szerencséjük volt, de ők rendre mutattak valamit a bl-ben, mikor nagyon kellett (főleg Ronaldo hozta magát).
Nálunk az elmúlt pár évben az volt a tendencia, hogy felszívtuk magunkat egy-egy meccsre, aztán a következőn meg kitömtek minket, mint a libát (psg,juve,roma)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.13. 18:59:34

Nehogy már Coutinhón múljon...

2017-ben miért nem voltak jobbak egyik csapatnál sem?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.12.13. 18:48:12

LG írta:Én azért annak örültem volna, hogy mielőtt bevezetik, kompenzálják egy kicsit azt a tolást, amit az elmúlt években kaptak a bíróktól, mert az példa nélküli volt, mióta nézek focit.
Azért ez a zsinórban három Bl nagyon kemény, főleg úgy, hogy kb semmivel se voltak jobbak egyik évben se a többi csapatnál.
Tegnap pl 10 ezret vesztettem a Real miatt a tippmixen, nem gondoltam volna, hogy megengedhetik maguknak, hogy ne verjék meg presztízsből az oroszokat. Nekik belefért. Szóval van ott gond bőven.
Viszont amíg Coutinho nem tud hozzá tenni a játékunkhoz, kb annyi esélyünk van a Bl-re mint a Realnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.13. 17:31:20

Én azért annak örültem volna, hogy mielőtt bevezetik, kompenzálják egy kicsit azt a tolást, amit az elmúlt években kaptak a bíróktól, mert az példa nélküli volt, mióta nézek focit.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.13. 17:09:46

Nyilván nem csak Kassai miatt, de azért az a hiba a City-meccsen nagyban hozzájárult ehhez. :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.13. 16:37:41

18Barca99 írta:Egyet senki nem említett... lesz tavasztól videóbíró :lol:
Dehogynem volt említve. Ráadásul kizárólag az UEFA és FIFA bérenc Kassai miatt lesz, aki egyedül felelős az elmúlt 10 évben elkövetett összes létező bírói hibáért. Nem tudtad? Le vagy maradva. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.13. 16:06:44

Egyet senki nem említett... lesz tavasztól videóbíró :lol:
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.13. 13:07:03

Sinya22 írta:Meg is válaszoltad,hogy idén miért nem fog menni ez az összekapjuk magunkat tavaszra dolog. Nincs Ronaldo,aki nem csak a góljaival járult hozzá a sikerekhez,hanem valahogy motiváltabbak is voltak a társak. Plusz a védekezésük évről évre rosszabb szerintem,az hogy ilyen Eibar meg Moszkva csapatok elverik őket gólokkal..de ugye a Sevillától,a Ticotol és tőlünk is kaptak rendesen. Van ott gond elég poszton,mert a cserék se tesznek hozzá kb semmit.
Fortunában továbbra is bízhatnak azért. :D Eddig bejött. :)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.13. 12:54:18

Meg is válaszoltad,hogy idén miért nem fog menni ez az összekapjuk magunkat tavaszra dolog. Nincs Ronaldo,aki nem csak a góljaival járult hozzá a sikerekhez,hanem valahogy motiváltabbak is voltak a társak. Plusz a védekezésük évről évre rosszabb szerintem,az hogy ilyen Eibar meg Moszkva csapatok elverik őket gólokkal..de ugye a Sevillától,a Ticotol és tőlünk is kaptak rendesen. Van ott gond elég poszton,mert a cserék se tesznek hozzá kb semmit.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.12.13. 10:44:25

Sinya22 írta:Solari sem húzza ki szerintem a szezon végéig. Oké,nyertek 3 bl-t,amit ki tudja ki és mikor fog utánuk csinálni,de Perez meg a szurkolók attól nem lesznek türelmesebbek,szerintem ha kiesnek a 16 között,akkor az lesz az utolsó meccse. Más kérdés,hogy február/márciusban ugyan úgy nem fog tudni normálisabb edzőt hozni,de azért a bajnoki 2,3. hely csak kellene.
Tavaly mikor ott volt még Ronaldo ugyanez ment, akkor szedték össze a hátrányt a bajnokságban, meg a bl se ment jobban. Aztán csak kiszenvedték a bl-t.
Solarira én se fogadnék, hogy sokáig marad.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.13. 10:32:04

Solari sem húzza ki szerintem a szezon végéig. Oké,nyertek 3 bl-t,amit ki tudja ki és mikor fog utánuk csinálni,de Perez meg a szurkolók attól nem lesznek türelmesebbek,szerintem ha kiesnek a 16 között,akkor az lesz az utolsó meccse. Más kérdés,hogy február/márciusban ugyan úgy nem fog tudni normálisabb edzőt hozni,de azért a bajnoki 2,3. hely csak kellene.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.12.12. 22:11:35

MichaaBee írta:Mi történt már megint Madridban? :mrgreen:

Nem lennék most CSKA szurkoló. 5-0-ával elintézték két meccsen a Realt, de kiestek 4. helyen, mert a Plzen is megverte a Romát.
"Csak" 4 :) Amúgy azért nyugtathatják magukat azzal, hogy ők az aktuális BL címvédők, és ezt minimum egy évig most senki el sem veheti tőlük, mert már nem játszanak a szezonban több BL meccset.
Válasz küldése
cron