Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.22. 22:50:23

zsírosdeszka írta:http://www.youtube.com/watch?v=3zTNgwgGyT8

Ajánlom a Barcelona szurkolók figyelmébe...nem kell hozzá sok spanyol tudás.
Egyrészt egyik sem durva annyira mit Ujfalusié, másrészt egyik sem okozott sérülést, harmadrészt pedig elkésett belépőkről minden csapatból össze lehetne vágni sokkal hosszabb és csúnyább videokat, kiváltképp például a Real Madridról.

Ujfalusi ennél komolyabb büntetést érdemelt volna, és nagyon ocsmány volt amit művelt, labda a közelben nem volt, és elég súlyos sérülést okozott.

Ezeket ajánlanám a zsírosdeszkák figyelmébe.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.09.22. 22:45:14

http://www.youtube.com/watch?v=3zTNgwgGyT8

Ajánlom a Barcelona szurkolók figyelmébe...nem kell hozzá sok spanyol tudás.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.22. 19:45:00

csababarca írta:
-BlancoMark- írta:Srácok, egy kicsit nem érzitek nevetségesnek, hogy négy tétmeccs után látványos játékot vártok?
Én azt mondom, hogy először legyen egy szilárd biztos alap, amire a későbbiekben lehet építeni.

Persze a fociről mindenkinek lehet véleménye, csak...

Aki nem szereti kimondottan Mourinhot,de a realt,mint klubbot imádja,az tisztában van vele,hogy amíg Mou az edző,addig itt a védekezés lesz a fő. inkább nyer 1-0ra,minden kockázat nélkül,mint kockáztatva 4-1re. Ő ilyen,ehhez ért. Lesznek bővebb győzelmek,sokgólosak,nem ezt vitatom. Csak hülyeség látványos foci játszatását várni a portugáltól,mert ahhoz nem ért.
ha megengeded nem közvetlenül a hsz-re reagálnék. én a klubot szeretem,de a játékosok felfogását nem. mouval nincs bajom. a védekező stílust is lenyelném,tudván h cr, :shock: ,benzema,kaka színezni tudja a játékot. amit nem tudok megemészteni az a klub körüli légkör. megfojtja a játékosokat és "lúzerek" lesznek. cr mentalitása tetszett az előző idényben,de az idei önző stílus nem jön be. a csatárok elfelejtettek focizni,az egész csapat önzőzik. nem tetszik az a hatás,amit a játékosokra gyakorol a közeg. amíg ez nem változik,addig nem lesz itt 2 CSAPATos liga,marad 1. madridban jelenleg 11 játékos szaladgál,míg nálatok 11 focizik. ezt lehet realos szemüveggel nézni és akkor mondom azt,amit általában(idő kell,stb),ez az optimista daffy,a realista az az előző. a baj az,h belül bízom abban,h eljött az állandóság ideje és elindult valami,amihez kell 10-15hónap akár. tudom h ellentmondtam magamnak,de ezek az érzések kavarognak bennem
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.09.22. 17:43:50

-BlancoMark- írta:Srácok, egy kicsit nem érzitek nevetségesnek, hogy négy tétmeccs után látványos játékot vártok?
Én azt mondom, hogy először legyen egy szilárd biztos alap, amire a későbbiekben lehet építeni.

Persze a fociről mindenkinek lehet véleménye, csak...

Aki nem szereti kimondottan Mourinhot,de a realt,mint klubbot imádja,az tisztában van vele,hogy amíg Mou az edző,addig itt a védekezés lesz a fő. inkább nyer 1-0ra,minden kockázat nélkül,mint kockáztatva 4-1re. Ő ilyen,ehhez ért. Lesznek bővebb győzelmek,sokgólosak,nem ezt vitatom. Csak hülyeség látványos foci játszatását várni a portugáltól,mert ahhoz nem ért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.09.22. 17:39:21

-BlancoMark- írta:Srácok, egy kicsit nem érzitek nevetségesnek, hogy négy tétmeccs után látványos játékot vártok?
Én azt mondom, hogy először legyen egy szilárd biztos alap, amire a későbbiekben lehet építeni.

Persze a fociről mindenkinek lehet véleménye, csak...
Lehet, hogy csak 4 forduló ment le a bajnokságból, de Mourinho csapataira nem volt eddig se jellemző, hogy túl látványosan játsszon, illetve gólzáporos meccseket hozzanak. Elég csak megnézni példának a mostani Chelseat. Gyakorlatilag (zömében) ugyan az a keret, mégis klasszis különbség van Mou és az Ancelloti-féle csapathoz képest. Itt nem arról van szó, hogy Mou alatt nem lesz eredményes a csapat, de Pellegrinivel több, mint 100 gólt rúgott a Madrid és 96 pontot ért el, mégis el lett küldve, pedig neki is csak az első szezonja volt a Realnál. Szvsz, amit eddig a szezon elején láttunk tőletek, az túl nagy mértékben már nem fog változni, max. jobban össze szoknak később a játékosok és fegyelmezettebbek lesznek, de a támadó játéktól ne várj csodákat.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.09.22. 17:37:31

daffy írta: persze h fikázhatod,csak a lehetséges 34123 lehetőségből pont a rosszat kellett kiszúrni? :D válassz mást,pl önző a csapat
én a védekező futball fikázására gondoltam, nem a csapat fikázására

ja, amúgy önző a csapat :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.22. 17:35:43

sjd írta:
daffy írta:nem azt játssza a real,amit elvártak tőlük a szezon előtt? DE. stabil,védekező csapat,1-0,2-0ás sikerek,bekkelés
Ja, de attól fikázni még fikázhatjuk, nem? :P
persze h fikázhatod,csak a lehetséges 34123 lehetőségből pont a rosszat kellett kiszúrni? :D válassz mást,pl önző a csapat
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12234
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.22. 17:34:29

-BlancoMark-: mindig is lesznek olyan emberek, akik akkor is kritizálják a Realt, ha szépen, attraktívan, látványosan játszik.
Én személy szerint elismerem az ellenfél ( nem ellenség) sikereit, kudarcaival nem szemétkedek, bármi megeshet a fociban. Szerintem ez lenne a korrekt szurkolói magatartás...
"And my heart will leave you never."
Avatar
-BlancoMark-
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2009.03.03. 18:53:02
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.09.22. 17:27:20

Srácok, egy kicsit nem érzitek nevetségesnek, hogy négy tétmeccs után látványos játékot vártok?
Én azt mondom, hogy először legyen egy szilárd biztos alap, amire a későbbiekben lehet építeni.

Persze a fociről mindenkinek lehet véleménye, csak...
madridista...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.09.22. 17:21:37

Mental_Theo írta:Az Ajax ellen úgy hallottam jók voltak,valami 34 kapurarúgásuk volt.
Az elmúlt 5 évben összesen? :twisted:
daffy írta:nem azt játssza a real,amit elvártak tőlük a szezon előtt? DE. stabil,védekező csapat,1-0,2-0ás sikerek,bekkelés
Ja, de attól fikázni még fikázhatjuk, nem? :P
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.22. 17:14:14

LG írta:
B. Tamás írta:Most, hogy végül is megláttam, mit játszott José, tényleg nem tudom, hogyan akar ebből Inter-mágiát csinálni, mert az világos, hogy azt akar.

Csak a támadórészt nézve: van egy Sneijdere Özil személyében, elől van egy Militója Higuain személyében, akik nagyjából ugyanolyan típusú csatárok. A két szélen viszont nem tudom, hogyan fogja ezt megoldani, mert az világos, hogy sem C. Ronaldo, sem Benzema sem fogja tudni olyan hatékonyan megoldani a védekezést egy-egy nagy csapat ellen, mint Eto'o és Pandev. Utóbbi kettő dolgozni is tud, előbbi kettő viszont csak hegedülni szeret. Benzema mozgása egyébként is lassú, védekezésben lejátszanák. (Osasuna elleni meccsből indultam ki.)
Azzal nem értenék egyet, h C nem védekezik. Bár tavaly a madridban nem figyeltem annyira, de a múban rengeteget segített hátul is. Benzema meg sztem hamarosan padon találja magát.
??? nem is játszik. higuaint akartál írni?
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.09.22. 17:08:55

LG írta: Azzal nem értenék egyet, h C nem védekezik. Bár tavaly a madridban nem figyeltem annyira, de a múban rengeteget segített hátul is. Benzema meg sztem hamarosan padon találja magát.
Inkább az a jellemző, hogy próbál védekezni, de nem nagyon tud. Inkább esztelenül becsúszik, többnyire szabálytalanul. (ahogy azt már korábban egy madridista is említette a fórumon) Persze általában akkor próbál szorgoskodni a védekezésben, ha éppen elveszíti a labdát...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21244
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.09.22. 16:42:07

B. Tamás írta:Most, hogy végül is megláttam, mit játszott José, tényleg nem tudom, hogyan akar ebből Inter-mágiát csinálni, mert az világos, hogy azt akar.

Csak a támadórészt nézve: van egy Sneijdere Özil személyében, elől van egy Militója Higuain személyében, akik nagyjából ugyanolyan típusú csatárok. A két szélen viszont nem tudom, hogyan fogja ezt megoldani, mert az világos, hogy sem C. Ronaldo, sem Benzema sem fogja tudni olyan hatékonyan megoldani a védekezést egy-egy nagy csapat ellen, mint Eto'o és Pandev. Utóbbi kettő dolgozni is tud, előbbi kettő viszont csak hegedülni szeret. Benzema mozgása egyébként is lassú, védekezésben lejátszanák. (Osasuna elleni meccsből indultam ki.)
Azzal nem értenék egyet, h C nem védekezik. Bár tavaly a madridban nem figyeltem annyira, de a múban rengeteget segített hátul is. Benzema meg sztem hamarosan padon találja magát.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2010.09.22. 09:45:28

Most, hogy végül is megláttam, mit játszott José, tényleg nem tudom, hogyan akar ebből Inter-mágiát csinálni, mert az világos, hogy azt akar.

Csak a támadórészt nézve: van egy Sneijdere Özil személyében, elől van egy Militója Higuain személyében, akik nagyjából ugyanolyan típusú csatárok. A két szélen viszont nem tudom, hogyan fogja ezt megoldani, mert az világos, hogy sem C. Ronaldo, sem Benzema sem fogja tudni olyan hatékonyan megoldani a védekezést egy-egy nagy csapat ellen, mint Eto'o és Pandev. Utóbbi kettő dolgozni is tud, előbbi kettő viszont csak hegedülni szeret. Benzema mozgása egyébként is lassú, védekezésben lejátszanák. (Osasuna elleni meccsből indultam ki.)

Márpedig az a taktikán is látszik, hogy fog ez a Madrid védekezni, José nem hazudtolja meg magát, és a Clásicón például biztos vagyok benne, hogy nem fognak nekünk rontani. Azt ugyan nem tudom, hogy annyira be mer-e állni, mint az Interrel, de ki tudja.
.
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.09.22. 08:14:04

Annyira béna volt a tegnapi meccs (is), hogy a 2. félidőt már meg se néztem. Az idei RM játékot látva (mivel tegnapig sikerült végigszenvedni a meccseiket) olyan, mintha Mou csak a védekezéssel foglalkozna az edzéseken. Támadásban pedig annyit, hogy megmondja, azt csináltok, amit akartok és ahogy akarjátok. A védelem ennek értelmében stabilabbnak is tűnik ezidáig, mint a tavalyi, de a támadásokat nagyon impotensnek érzem. Pontatlan passzok, tanácstalanság és szinte mindig egyedül próbálják megoldani CR-ék a helyzeteket.
Én is úgy látom, hogy ez egyenlőre kevés lenne egy jó formában lévő csapat ellen, de hosszútávon kifizetődhet a Madridnak.

szerk.: drukkolok, hogy ne így legyen! :lol:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.09.22. 08:00:08

Az Ajax ellen úgy hallottam jók voltak,valami 34 kapurarúgásuk volt.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.22. 00:45:28

Csak nekem tűnik úgy, hogy tavaly ilyenkor sokkal jobban játszott a Madrid. (értsd, nem volt szép játék, még igazán élvezhető sem) Most itt a Messiás és meg lehet nézni. Tény, fognak még jobban játszani, de nem hiszem hogy Mou meg fogja váltani a világot, legalábbis idén nem. Azt hittem azért ennyi meccs után lesz valami fejlődés, de kb. ugyanaz mint az előszezonban. Tudom, tudom időt kell adni, meg össze kell szokni, de kérdem én tavaly még ennél is több volt, pedig akkor az a"hozzá nem értő, tehetségtelen stb. Pellegrini volt az edző".
Ráadásul a meccseket sem magabiztosan nyerik, szinte mindig izgulniuk kell a lefújásig.
Nem fikázni akarom őket, de nem hiszem hogy ezt várták a szurkolók, és én is mást képzeltem (hál'Istennek tévedtem) pedig a világlegbbja, überf@sza, az Egyetlen az edzőjük.
Kiváncsi vagyok mikor lesz igazi fejlődés, a kisebb meccseket így -is ha nehezen is- de behúzzák. A nagyobb csapatok ellen ez kevés lesz.
Ráadásul nem tudom mennyire jó ötlet mindig szinte ugyanazt a kezdőt játszatni a heti 2 meccses sorozatban + majd kupa is.

Na de meglátjuk mit hoz a jövő, de azt hiszem ha így folytatják több bögre marad a polcokon...
Forca Barca!!!!
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2010.09.21. 23:59:01

Hát ez ilyen :D Nyugodalmas joccakát :D am sztem is rossz volt ez a meccs.egy kérdés a madridiak felé!Higuaint meg Ronaldot fogja valaha piehentetni/csereként használni Mou? Benzin gólt tett igaz neki se sok fogalma volt a meccshez ezt leszámítva...de 10 perc alatt gól :D Az a szegény Pedro Leon meg csak üldögél ott a padon...amúgy ezek az espanyol játékosok fix hogy a barca ellen rugnak 1-2 gólt... :roll:
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.09.21. 23:58:18

ez igaz,ettől függetlenül nyugodtan alszom,mert az eredmény a fontos. ezek a meccsek alapozhatják meg a későbbi eredményeket. kell az önbizalom minden csapatrésznek és ehhez végig kell szenvedni az évet.
Legalább Karim lövöcsele jókor, jóhelyen, szépen. Végre. Valaki azért felhivhatná, és megmodnhatná neki hogy csatár.
Egyébként meg ilyen könyörgök sírva mindenkinek, felejtsük már el a kipontozott káromkodást meccs után nem lehúzni egy csapatot nehéz lenne.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.21. 23:55:17

Andris írta:Na, már nemtudom h melyik jómadár említette, hogy mindig csak Pepe 'egyetlen' kisiklására emlékszünk. Akkor is leírtam, hogy ezer meg egy mocsok szabálytalansága van, de remélem most behúztuk neki a második strigulát. A másodikért nem adtam volna sárgát, az elsőért meg sokkal inkább egyből pirosat, mint az espanyol játékosnak.

Bíró katasztrófa, és akárcsak az Atma meccsünk, ez is elkeserítően és undorítóan nagy favágás volt. Bár itt mind a két csapat kivette a részét gazdagon.

Az eredmény igazságos, tekintve hogy az Espanyol ezen új kerete teljesen harcképtelen, ugyanakkor a Madrid egy hajszállal se javult semmilyen tekintetben.
Di Maria egész jól fut, Özil is kioszt azért néha jó passzt, de Pepe még mindig a hentesek királya, Lass se az igazi, Marcelo végképp.
Ronaldo meg külön történet. A srác kivan idegileg teljesen, és az önbizalma mostanra láthatóan 0ra redukálódott. Legkevésbé sem sajnálom, ha van profi focista aki megérdemli ezt a mentalitásáért és a viselkedéséért, akkor az ő. Röhej volt ma is. És ehhez képest ő rúgta végülis a büntető gólt, meg még gólpasszra is jó volt. Ez mindent elárul a mourinho féle madrid eddigi és mai teljesítményéről.

Most, hogy jól lehúztam a riválist, már nyugodtan fogok aludni természetesen, kérem a madridista kollegákat h ne vegyék a szívükre a dolgot, de ha eredményes is lett most, ez siralmas lehet most az ő szemszögükből is.
ez igaz,ettől függetlenül nyugodtan alszom,mert az eredmény a fontos. ezek a meccsek alapozhatják meg a későbbi eredményeket. kell az önbizalom minden csapatrésznek és ehhez végig kell szenvedni az évet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.21. 23:51:51

Na, már nemtudom h melyik jómadár említette, hogy mindig csak Pepe 'egyetlen' kisiklására emlékszünk. Akkor is leírtam, hogy ezer meg egy mocsok szabálytalansága van, de remélem most behúztuk neki a második strigulát. A másodikért nem adtam volna sárgát, az elsőért meg sokkal inkább egyből pirosat, mint az espanyol játékosnak.

Bíró katasztrófa, és akárcsak az Atma meccsünk, ez is elkeserítően és undorítóan nagy favágás volt. Bár itt mind a két csapat kivette a részét gazdagon.

Az eredmény igazságos, tekintve hogy az Espanyol ezen új kerete teljesen harcképtelen, ugyanakkor a Madrid egy hajszállal se javult semmilyen tekintetben.
Di Maria egész jól fut, Özil is kioszt azért néha jó passzt, de Pepe még mindig a hentesek királya, Lass se az igazi, Marcelo végképp.
Ronaldo meg külön történet. A srác kivan idegileg teljesen, és az önbizalma mostanra láthatóan 0ra redukálódott. Legkevésbé sem sajnálom, ha van profi focista aki megérdemli ezt a mentalitásáért és a viselkedéséért, akkor az ő. Röhej volt ma is. És ehhez képest ő rúgta végülis a büntető gólt, meg még gólpasszra is jó volt. Ez mindent elárul a mourinho féle madrid eddigi és mai teljesítményéről.

Most, hogy jól lehúztam a riválist, már nyugodtan fogok aludni természetesen, kérem a madridista kollegákat h ne vegyék a szívükre a dolgot, de ha eredményes is lett most, ez siralmas lehet most az ő szemszögükből is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.09.21. 23:49:57

zsuni írta: hol bujkált eddig?
Madrid meccs elől elbújt a szekrénybe. :P
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.09.21. 23:48:18

Az, hogy mennyire stabilak majd kiderül normális csapatok ellen.
a legsemmitmondóbb kifogás ismételten előkerült. hol bujkált eddig?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.21. 23:47:17

lui1698 írta:
daffy írta:nem azt játssza a real,amit elvártak tőlük a szezon előtt? DE. stabil,védekező csapat,1-0,2-0ás sikerek,bekkelés
Az, hogy mennyire stabilak majd kiderül normális csapatok ellen.
annyira nem stabilak,aminek a egyetlen oka van: maicon. ramos verhető a szélen,marci szintúgy. maicon érkezésével az egyik szél megoldódott volna és a két belső védő ki tudta volna segíteni a másik oldalt.
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2010.09.21. 23:44:55

Kettőt rúgott a Dream Team :shock: :twisted: ez a meccs is olyan volt mint a többi madridi...ha nem lett volna a két kiállítás sztem sima 1-0 megint...de azt a srácot is megdícsérném aki kiállítatta magát...amúgy néhány madrid játékos néha nagy buta a játékhoz... :roll:
Válasz küldése