Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2010.11.21. 16:47:17

Fecooo írta:„Hogy a Barca nyolc nullra győzött? Ez nem jelent számomra semmit. Megnézném, hogy ellenünk is nyolcat lő– fogalmazott a portugál játékos

forrás: NSO

csak feltételezni tudom, h amennyiben ők lőttek volna 8-at, akkor az világraszóló eredmény lett volna...
Ejjha,valaki nagyon magasan hordja az orrát :D

Csak nehogy pofára esés legyen belőle... :D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.11.21. 16:41:27

Egy dologtól tartok csak a meccset illetően:
- a Madrid pontrúgásai.
Viszont bízom a bíróban, hogy nem fog minden hentergést lefújni a mi 16-osunk környékén - ami így csökkenti a Real helyzeteinek a számát.
Persze, a kontráik is veszélyesek, de az egy jó formában lévő Almeria-nál is veszélyes tud lenni.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.21. 16:28:29

Fecooo írta:„Hogy a Barca nyolc nullra győzött? Ez nem jelent számomra semmit. Megnézném, hogy ellenünk is nyolcat lő– fogalmazott a portugál játékos

forrás: NSO

csak feltételezni tudom, h amennyiben ők lőttek volna 8-at, akkor az világraszóló eredmény lett volna...
Mondjuk hatot már sikerült nem is olyan régen! :twisted: :wink: Egyébként ezzel a nyilatkozattal szerintem cska magát nyugtatja. :)
Na de komolyra fordítva a szót. Nagyon kemény klasszikusra számítok. Mourinho biztos hogy minden fegyverét befogja vetni. De úgy gondolom hogy ha legjobb arcunkat tudjuk mutatni hétfőn este akkor elképzelhetetlen hogy ne nyerjünk.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2010.11.21. 16:26:44

Nekem is feltűnt,hogy többek között a magyar "szaksajtó"is többet foglalkozik a margittal, mint ami az utóbbi idők "eredményei" alapján járna nekik...Remélem a Clasico után ez is megváltozik :lol:
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.11.21. 16:26:21

nehéz okosnak lenni, de azért próbáljunk a tényeknél maradni:
1./ a Madrid vezeti a bajnokságot, idén még nem kapott ki.
2./fő erényük a gyorsaság és ehez igazodva a veszélyes és hatékony kontra-játék.
3./a pontrúgások tekintetében kimutathatóan hatékonyabbak.
4./bár idegenben játszanak, a Barca idei otthoni eredményei elég lehangolóak.
5./játékuk (eddig)erőt és megállíthatatlan lendületet mutat, míg a Barca meglehetősen hektikus hullámzó teljesítményt mutat.
6.a játékos állomány tekintetében ha mást nem is de azt ki lehet jelenteni, hogy az erre az évre eső igazolások tekintetében jobban állnak.
mit lehet ebből kihámozni?
azt hogy ennek a meccsnek az esélyese (sajnos) a Madrid.
szándékosan nem hozakodtam elő olyanokkal, hogy Murinnho és taktika, bár nagyot nem tévednék, ha azt állítanám, hogy ebben is a madridiak felé billen a mérleg nyelve.
akkor miben bízhatunk?
nagyon kevés is elég lenne! csak a jól játszó formánkat kellene hozni! amikor a sok passz nem öncélú és lassú, hanem gyors és célratörő, ha belőjük a helyzeteinket, ha nem lepkézik a védelmünk stb.
még talán arról, hogy milyen veszélyekre kellene különösen felkészülnünk:
az első tiz és az utolsó húsz percre, Marcello és DiMaria gyorsaságára és cseleire, Higuain kiugrásaira,Pepe és Ramos alattomosságára.
a többit mondjuk ismertnek tekintem.
ezek után mi a tippem? bármi lehet!!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.11.21. 16:23:41

1. van 2 pont előnyük szóval nem muszáj nyerni
Csak egy pont.
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2010.11.21. 15:55:37

Igaz...ellenük csak hatot vágtunk idegenben...
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.11.21. 15:53:51

„Hogy a Barca nyolc nullra győzött? Ez nem jelent számomra semmit. Megnézném, hogy ellenünk is nyolcat lő– fogalmazott a portugál játékos

forrás: NSO

csak feltételezni tudom, h amennyiben ők lőttek volna 8-at, akkor az világraszóló eredmény lett volna...
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.11.21. 15:41:47

torrentkiller írta:
csababarca írta: Én egyet kívánok,ha ez teljesül,akkor egy vereséget is könnyebben dolgozok majd fel: a bíró észen legyen,ne legyen Busiéhoz hasonló kiállítás a meccsen,Cr-nek pedig ne dőljön be. Korrekt játékvezetést várok.
Messi pedig készüljön fel,mert nem gyenge vadászat fog ellene indulni a meccs elejétől kezdve.
Még annyit hozzáfűznék, hogy ne hagyja büntetés nélkül ha "csak úgy" odarúgnak teszem azt Leonak, Xavinak, vagy akár krisztikének.
Én azt kivánom hogy győzzön a jobbik. Ha jobban fogunk játszani, akkor legyen meg a megérdemelt győzelem. Olyat nem akarok látni, hogy mi kihagyjuk a helyzeteinket és a madrid meg egy mákos (vagy bírói) góllal vezetést szerez és kibekkeli a meccset.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2010.11.21. 15:38:58

azért a madridnak jóval könnyebb dolga van:
1. van 2 pont előnyük szóval nem muszáj nyerni
2. idegenbe mennek szóval nem "Enrique-féle autokorrektor: a muszáJ pontos J :)" nyerni

valamint 1 nagyon fontos tényező, ami nagyban befolyásolja a majd a meccs képét:

3. murinnyó az edző szóval nekik nem muszly nyerni!

amúgy én döntetlenre számítók. a reál beáll kontrázni, lesz egy 30%ban náluk a labda, cr dobálja majd magát, mi meg meddő mezőnyfölényben adogatjuk körbe a kaput....

egyébként a madridisták memóriája minden év végén törlődik! azért ilyen optimisták a derbikkel kapcsolatban :wink:
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.11.21. 15:26:14

csababarca írta: Én egyet kívánok,ha ez teljesül,akkor egy vereséget is könnyebben dolgozok majd fel: a bíró észen legyen,ne legyen Busiéhoz hasonló kiállítás a meccsen,Cr-nek pedig ne dőljön be. Korrekt játékvezetést várok.
Messi pedig készüljön fel,mert nem gyenge vadászat fog ellene indulni a meccs elejétől kezdve.
Még annyit hozzáfűznék, hogy ne hagyja büntetés nélkül ha "csak úgy" odarúgnak teszem azt Leonak, Xavinak, vagy akár krisztikének.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.11.21. 15:19:14

Andris írta:Nekem továbbra is fura, hogy ennyire magabiztosak a madridisták az eredménnyel kapcsolatban. Legalább egy x-re mindenki szinte jónak tartja a madridot egy csúcsformát futó Barca ellen. Ráadásul otthon.

Mindig magabiztosak,most miért ne lennének? az utóbbi évekhez képest szárnyalnak,komolyabb ellenfél nélkül.( megjegyzem,a bilbao,és az AtMa is nehéz meccs lesz majd nekik tavasszal,idegenben,otthon csak mi lehetünk ellenfél nekik)
Igazából most nem lehet tudni teljesen egyértelműen a real erejét. Mindenesetre októberben még pesszimistább voltam,de azóta óriásit javultunk, a real meg stagnál egy elég magas szinten.
Egy dolgot kell kiküszöbölni: nem szabad ostobán eladni labdákat a középpályán. Ez főleg Busquetsnek szól,ő hajlamos erre,bár mostanában egyre ritkábban csinálja.

Én tippelni nem tippelek,mert felesleges. Nem lepődnék meg ha egy 1 gólos meccs lenne,de azon sem,ha több gólos. Bármi lehet,minden benne van.
Én egyet kívánok,ha ez teljesül,akkor egy vereséget is könnyebben dolgozok majd fel: a bíró észen legyen,ne legyen Busiéhoz hasonló kiállítás a meccsen,Cr-nek pedig ne dőljön be. Korrekt játékvezetést várok.
Messi pedig készüljön fel,mert nem gyenge vadászat fog ellene indulni a meccs elejétől kezdve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.11.21. 15:18:21

Az igaz, hogy utóbbi években az erőviszonyoknak megfelelő eredmény született, s abban is biztos vagyok, hogy erősebb csapatunk van, DE van egy Taktika faktor!!!!!Khediráék nem fogják nézni, hogy Messi, Xavi átveszi a labdát forgolódik elszív egy cigit bedob egy krémest, s senki meg sem közelíti!Megvannak az olyan képességű focistái MOUnak akikkel lehet galibát okozni!Nem lesz szép meccs, ebben biztos vagyok, rengeteg "anyázás" lesz a meccs alatt után, mert sokat fognak faultolni!De ha jól felépített területvédekezést alkalmaznak, nem lesz hely.....Józan paraszti ésszel, iksz idegenben a Barca ellen, úgyhogy marad az 1 pont előny tökéletes MOUnak!Nem buta, nem akar mindenáron győzelmet!Ezért tartok tőle!Ha tudnánk hamar bepréselni egyet megváltozna minden, de attól tartok meddő mezőnyfölény, s pár madridi kontra, s békés 0:0 vagy 1:1!Nem véletlen, hogy Messi nem lőtt még ellene gólt (most fog :lol: ), 3-an körülveszik nincs az az ember aki 3at kicselez, mert 2 megvan 3ik alárúg!Nem szép, de sima "mezei" fociban mindenkit megverünk, ez sztem mindenki elismeri!Valamit kell alkalmazni egy olyan csapat ellen, ahol még a kh is hihetetlen labdabiztos, s labdát nem ad el a komplett csapat!Mou sajnos mindig kitalál valamit, s Xaviék csak szenvednek az embertömegben!A kontrák látjuk milyen veszélyesek a fővárosban, szval ezért óvatosabb most mindenki Andris!Pelle nem rossz edző, de fogalma sem volt mit találjon ki az ellen, hogy Messi szabadon mozog....eredmény nyertünk 2:0ra!Őszi meccsen jól "felsorakoztak" akadtak is gondok!Mourinho meg a csoda se tudja mit fog csinálni, de keserves lesz a leves amit kifőz......De nyerünk 1:0ra egy Abidal góllal :lol:
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.21. 14:56:32

Amúgy Ferninho-val mi történt? :D
Tavalyi bajnoki cím után úgy döntött visszavonul? :o :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.21. 14:53:47

Azért az is igaz az elmúlt 3-4 évre, hogy mindig az erőviszonyoknak megfelelő végeredmény született. Nem csak az, hogy bármi megtörténhet.

hihetetlenül magabiztosak a madridisták. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1062
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2010.11.21. 14:25:59

Andris írta:
más:
Daffyn és Hustleren kívül van még madridistánk, aki megmeri tippelni a clasicot?
Szerintem 2-3

Higany
Cr
Messi
DiMaria
Piqué

Majd a meccs napján elemzek is. :wink:
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.21. 14:03:36

Andris írta:Nekem továbbra is fura, hogy ennyire magabiztosak a madridisták az eredménnyel kapcsolatban. Legalább egy x-re mindenki szinte jónak tartja a madridot egy csúcsformát futó Barca ellen. Ráadásul otthon.
Tulajdonképpen -véleményem szerint- senki nem tudja (legalábbis a nézők közül), hogy a madridban mekkora erő van. Pont amiatt, amit Ti is mindig mondtok, hogy nem találkozott még erős csapattal, illetve nem futottak még 90 percen keresztül. Nem igazán volt rá szükség.
Simán lehet, hogy megszórtok bennünket, de az is lehet, hogy olyat tudunk mutatni, amit eddig még sehol nem láttatok. Mert nem kellett látnotok. Semmi extrára nem gondolok, csak pl. szívósságra, hajtásra, néhány ügyes mozdulatra, taktikai lépésekre.
Az, hogy a barca most ilyen jó, önbizalmat ad mindenkinek, ami maga után vonja (bizonyos esetekben) a lekezelést.
A real meg elkezdett önbizalomhiányosan futbalozni (néhány meccs óta), főleg a hátsó alakzatban. Ez mindenképp rossz.
Meglátjuk mit tud kezdeni egymással a két csapat. nehéz okosnak lenni.
socio66

2010.11.21. 14:00:14

Andris írta:Nekem továbbra is fura, hogy ennyire magabiztosak a madridisták az eredménnyel kapcsolatban. Legalább egy x-re mindenki szinte jónak tartja a madridot egy csúcsformát futó Barca ellen. Ráadásul otthon.
jobbak vagyunk,de egy ilyen meccsen minden előfordulhat.
az utóbbi két évben is nagyon nehezen nyertünk itthon,még a triplázó évben is,most pedig erősebb a madrid és ott van mourinho is,aki tutira most is a nyerő taktikán agyal.
ettől függetlenül lehet hogy nyerünk,de jobb az óvatosság,mert könnyen pofára eshetünk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.21. 13:54:41

Nekem továbbra is fura, hogy ennyire magabiztosak a madridisták az eredménnyel kapcsolatban. Legalább egy x-re mindenki szinte jónak tartja a madridot egy csúcsformát futó Barca ellen. Ráadásul otthon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.21. 13:43:30

én azért tippeltem viszonylag sima vereséget,mert mourinho védekező felfogásban fogja felküldeni a csapatot,mondván,hogy idegenben jó az x,viszont nem érzem elég fegyelmezettnek és rutinosnak a csapatot ahhoz,hogy hiba nélkül kivédekezzék a meccset,sőt kontráknál előszeretettel fennragadhat a fél csapatunk is. kicsit talán még szokni kéne a rendszert,meg azt,hogy 90percet végig kell hajtani és nem csak 20at,aztán a maradék 70ben meg vagy bemegy vagy nem alapon játszani
Jogos, simán előfordulhat a Te tipped is.
Én bízom a szélsőinkben, illetve a helycserékben.
Érdekes egyébként, mert a mi védőink azért nem szereltek viszonylag sokat, mert jól szűrünk középen, a Barca védői pedig azért nem, mert nincs az ellenfélnél a labda, a tilitoli elviszi a meccs 70%-át.
Ha 4 védővel meg 3 szűrővel állunk fel, akkor annyi lehet az esélyünk, hogy cr, dimaria, meg higuain valamit alkot, esetleg marcelo hozzá tud tenni, neki nagyon nagy szíve meg tüdeje van mostanában.
És ne feledd, ez 3 szűrőnél van, úgyhogy helycserélgetés van és xabi indít.[/quote]
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.11.21. 13:43:17

Szerintem a Real az elejét majd megpróbálja megnyomni. Nekik az lenne az ideális ha lőnének gyorsan egy gólt és utánna nyugodtan játszhatnának kontrákra.
Nekünk pedig az lenne az ideális ha mi szereznénk meg a vezetést. :D Utánna pedig a játszhatnánk mi is a játékunkat. Mert szerintem ha a Madrid nem szerez gyorsan vezetést, mondjuk 10-15 percen belül akkor visszább fognak állni és inkább a védekezésre fognak majd koncentrálni. Ha ők visszább állnak akkor nekünk is nehezebb lesz réseket találni a madridi védelemben :arrow: gólt lőni.

Amit már mások is irtak: fontos lesz, a széleken a játék. Di Maria és Ronaldo nagyon sok gondot okozhat, persze a portugál szabadabban fog majd játszani, de szélen lesz majd többet. Éppen ezért vigyázni kell arra, h középpályán lehetőleg sok labdát ne veszitsünk, hiszen onnanatól egy madridi passz, máris valamelyik szélsőnél a labda és száguldhat is a kapu felé.
Nem hiszem, h sok gólos meccs lesz, max 3 gólt várok. Persze a szurkolók azt szeretnék ha kimenne a két csapat és mindkettő támadna. Mourinho okos edző és tisztában van azzal, h egy nyilt sisakos meccsen a Real nem nyerhet. Nekik jobban fekszik ha tördelik a meccset apró szabálytalanságokkal, hiszen igy a Barca játékosait kizökkentik a játékból.

Lehet, h kicsit zavaros az egész. :oops: :D

Tippem:2-1, Messi, Abidalcsak vicc), Villa, illetve Özil.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
socio66

2010.11.21. 13:38:47

nekem valahogy rossz előérzetem van,négyszer nyertünk zsinórban,az utóbbi két és fél évben szinte minden rangadót hoztunk, valahol meg fog szakadni ez a sorozat.
igaz tavaly a második klasszikus előtt is ezt mondtam,de most más a szitu,nagyon hasonló a két csapat.
ennek ellenére nagyon bízom a srácokban,de most úgy érzem nem nyerünk.
mezőnyfölényt és több helyzetet várok magunktól,a realtól pedig tökéletesen megszervezett védelmet és villámgyors kontrákat.
és persze bízom a győzelemben,de nagyon benne van az iksz. másra gondolni sem merek.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.11.21. 13:38:23

Van egy olyan érzésem,h a Chelsea-Barca (4-2) taktikával fog pályára menni a RM...az elejét őrült mód megnyomják, futnak-hajtanak és reménykednek, h az elég lesz :roll:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.11.21. 13:32:54

szieszta írta:Classico tipp:

3:3

Gólok:
Higu, Cr, (bárki - Pepe? :D )
Messi 2, bárki

nagyon kiváncsi leszek, mi lesz a taktikánk. Mi ilyen téren azért nagyobb repertoárral rendelkezünk mint ti.
én azért tippeltem viszonylag sima vereséget,mert mourinho védekező felfogásban fogja felküldeni a csapatot,mondván,hogy idegenben jó az x,viszont nem érzem elég fegyelmezettnek és rutinosnak a csapatot ahhoz,hogy hiba nélkül kivédekezzék a meccset,sőt kontráknál előszeretettel fennragadhat a fél csapatunk is. kicsit talán még szokni kéne a rendszert,meg azt,hogy 90percet végig kell hajtani és nem csak 20at,aztán a maradék 70ben meg vagy bemegy vagy nem alapon játszani
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.11.21. 13:28:26

Classico tipp:

3:3

Gólok:
Higu, Cr, (bárki - Pepe? :D )
Messi 2, bárki

nagyon kiváncsi leszek, mi lesz a taktikánk. Mi ilyen téren azért nagyobb repertoárral rendelkezünk mint ti.
Válasz küldése