Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.10.05. 15:52:03

Két írás Graham Hunter-től, angol tudás nem árt:

Wile E. Coyote versus the Road Runner
El Clasico betting preview
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2012.10.05. 15:23:34

daffy írta:[quote="Maxi"

Igazad is van és nem is.
De aki nem veszi azt észre, hogy azóta beszélünk, durvaságról és színészkedésről egy klasszikus esetében, mióta El Unikum az edzőtök, az vagy vak, vagy szimplán elvakult Madrid drukker...Ez az ember tönkretette a legnagyobb fociünnepet ami létezett...Ti favágók letettek, holott az egyik legjobb csapat vagytok, mi meg színészkedünk holott a legjobb :twisted: csapat vagyunk.
Viszont egyet elfelejt minden Madrid drukker, HA El Unikum nem úgy menne be meccs előtt az öltözőbe, hogy márpedig most, ha máshogy nem megy, rúgjátok agyon őket, elhihetitek, hogy mi nem színészkednénk(akármennyire is nem tettszik)...kicsit le van sarkítva, de így van.
De a világ legjobb edzőjétől ez telik.Ok-okozat.
a világon semmiben nem cáfoltad meg az állításom,de még csak nem is kapcsolódik hozzá[/quote]

????
Írtad, ha ezek a dolgok akkor történnek, fel sem tűnik senkinek...Erre írtam azt amit írtam, kizárólag a klasszikusokat figyelembe véve.Valamint odaírtam, igazad is van és nem is.Elk.vult a foci, viszont nem gondolom, hogy az a normális egy klasszikus előtt, hogy arról szóljon ki a durva, ki a színész.Plusz hozzátenném, hogy az általad felsorolt játékosoknak nem mindig volt "játszótársa" a kannibalizmushoz, ellenben egy klasszikuson mondjuk Pepének(idén nagy Respect neki) ott a csapat és ugye El Unikum.
Szóval nem értem, mi nem kapcsolódik hozzá.
"megvédted"a durvaságot azaz burkoltan elítélted, hogy színészkedünk, hasonlóan jártam el én is, csupán fordítva.és csupán a klasszikusra kihegyezve.
De nem támadlak, általában élvezettel olvasom írásod.Peace
Forca Barca
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.05. 14:44:26

Maxi írta:
daffy írta:természetesen,de én azt gondolom,hogy ha ezek az esetek a roy keane,materazzi,jaap stam időben történnek,akkor fele ekkora ügyet nem csinálna belőle senki.de most,hogy a primadonnák korát éljük,így ezek nagy jelentőséggel bírnak.
Igazad is van és nem is.
De aki nem veszi azt észre, hogy azóta beszélünk, durvaságról és színészkedésről egy klasszikus esetében, mióta El Unikum az edzőtök, az vagy vak, vagy szimplán elvakult Madrid drukker...Ez az ember tönkretette a legnagyobb fociünnepet ami létezett...Ti favágók letettek, holott az egyik legjobb csapat vagytok, mi meg színészkedünk holott a legjobb :twisted: csapat vagyunk.
Viszont egyet elfelejt minden Madrid drukker, HA El Unikum nem úgy menne be meccs előtt az öltözőbe, hogy márpedig most, ha máshogy nem megy, rúgjátok agyon őket, elhihetitek, hogy mi nem színészkednénk(akármennyire is nem tettszik)...kicsit le van sarkítva, de így van.
De a világ legjobb edzőjétől ez telik.Ok-okozat.
a világon semmiben nem cáfoltad meg az állításom,de még csak nem is kapcsolódik hozzá
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.10.05. 13:31:26

Bestbarca írta: ÉS amúgy látszik a felállásaidból is hogy rossz az előérzeted a meccsel kapcsolatban...Nem kell félni ez a Real nem valami nagy szám...Igen figyelni kell nagyon ellenük,végig figyelni kell,de ha középpályán nem szórjuk el a labdákat,simán megesszük őket...Akárhogy feszülnek,meg arcoznak,egy felállt védelem ellen semmit nem érnek...A kontráikból élnek,amik meg hibákból lehetségesek...De azért mi nem Depor vagy Ajax vagyunk,annál "kicsit" jobban tartjuk a labdát...Csak rajtunk múlik,nem rajtuk...Ha odafigyelnük megfeszülnek se tudnak semmit kezdeni velünk,egyszerűen minden poszton jobb játékosokkal rendelkezünk,és egységesebbek is vagyunk...Szal nyugi...Visca el Barca!
Én azok közé tartozom, akiknek mélyen él a szívében a legutóbbi meccs. Tanulnunk kell a hibáinkból! Most nem is arra gondolok, hogy az Adriano-Mascherano-Piqué 3-as, amit összehozott, mert ilyen van, még ha szökő évente is, de előfordul. A probléma okát ott látom, hogy ha a gólokon kívül 5 ziccert nem hagytak ki, akkor 1-et sem, nálunk meg érdemileg nem volt a labda, max. hátul guríztunk. Azt pedig biztosra lehet venni, hogy ugyanilyen taktikával fognak játszani. Egyrészt bejött már nekik, másrészt nekik mindenképpen nyerniük kell, a 8 pont mindenképpen sok. Amit írsz, hogy nyugodtabban kell alkalmazni bátrabb fölállást, akkor ilyen taktikával már meg is bukott. A 2 szélsőnk nem segített hátra, a Xavi-Iniesta duó védekezés szempontjából majdnem a 0-át karistolja. Így lenne 4 emberünk+Sergio. Ezért gondoltam azt, hogy Fabregast játszatni kéne (aki nem mellesleg bombaformában játszik mostanság) és Piqué felépülése esetén még Songot is betenném. Ez nem félelem, ez szimplán megelőzés. A meccs eleje azzal fog telni, hogy védekeznünk kell. Viszont, ha 5 emberünk védekezés szempontjából alkalmatlan, akkor esélyünk sincs. Ott azt a 25-30 percet kibírjuk, akkor a mi kezünkben lesz a meccs. Ha nem akkor a forgatókönyv hasonló lesz a legutóbbi vereségünkhöz. Nem kérdés, hogy ki a jobb csapat és tavaly sem volt, de nem igazán tudtuk kihasználni a dolgot. A kulcskérdés az lesz, hogy mi lőjük-e az elsőt, vagy sem. Ha mi akár sima győzelem is benne lehet, ha nem, akkor viszont szívhatjuk a fogunkat rendesen.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2012.10.05. 13:30:56

Nyilasi Tibor mondta,hogy mindig az a jó játékos,aki nem játszik. Azt,hogy Bartra-t és a többi fiatalt mikor fogja beépíteni(már ha megteszi) Tito az az Ő dolga és felelőssége, Ő látja mindennap az edzéseken mutatott teljesítményeket,(és talán, esetleg jobban is ért hozzá) nem mi.
Szerintem a világ jegyzett bajnokságaiban és klubjai között nincs még egy klub,ahol annyi saját nevelésű játékos lenne a keretben,mint a Barcában! Van hagyománya a fiatalok beépítésének-mindez állandó eredmény kényszer mellett- a klubban bízzuk Titora,hogy ezt mikor teszi meg.

A vasárnapi klasszikuson azt várom,hogy sportszerű keretek mellett(ez nem jelent feszültség mentességet),a játékon legyen a hangsúly(legalább négy gólt várok, az eloszlásra nem tippelnék) és természetesen Barca győzelmet.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2012.10.05. 13:13:33

daffy írta:
Motaro írta:
Azért láthattunk jópár olyan durva jelenetet az elmúlt klasszikusokon, ami nem mindennapi volt, gondolom ezzel egyetértesz.
természetesen,de én azt gondolom,hogy ha ezek az esetek a roy keane,materazzi,jaap stam időben történnek,akkor fele ekkora ügyet nem csinálna belőle senki.de most,hogy a primadonnák korát éljük,így ezek nagy jelentőséggel bírnak.
Igazad is van és nem is.
De aki nem veszi azt észre, hogy azóta beszélünk, durvaságról és színészkedésről egy klasszikus esetében, mióta El Unikum az edzőtök, az vagy vak, vagy szimplán elvakult Madrid drukker...Ez az ember tönkretette a legnagyobb fociünnepet ami létezett...Ti favágók letettek, holott az egyik legjobb csapat vagytok, mi meg színészkedünk holott a legjobb :twisted: csapat vagyunk.
Viszont egyet elfelejt minden Madrid drukker, HA El Unikum nem úgy menne be meccs előtt az öltözőbe, hogy márpedig most, ha máshogy nem megy, rúgjátok agyon őket, elhihetitek, hogy mi nem színészkednénk(akármennyire is nem tettszik)...kicsit le van sarkítva, de így van.
De a világ legjobb edzőjétől ez telik.Ok-okozat.
Forca Barca
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.10.05. 13:09:09

Eredményesség terén azt hiszem ennél jobb kedvvel aligha várhatnánk a klasszikust. Ám ami a játékot illeti, közel sem vagyunk csúcsformában, bár az utóbbi 2-3 meccsen kétségtelenül javultunk, de úgy összességében idén hoz a csapat egy jó játékot, amivel szerencsére jönnek az eredmények, de őszintén szólva semmi kiemelkedőt nem produkáltunk. Félreértés ne essék, maximálisan elégedett vagyok az eredménysorral amit a Tito féle csapat összehozott, de nekem egy kis plusz még hiányzik ami megvolt Pepnél.

Ezért sem vagyok teljesen nyugodt. A hibátlan mérleg illetve a 8 pont előny azt sugallja, hogy sokkal jobb helyzetben várjuk a vasárnapot, ami így is van, de könnyedén borulhat a "papírforma", elnézve a védelmet, illetve amit ki is fejtettem.

Bartrat nem ezen a meccsen kell bedobni a mély vízbe. Én őt favorizálnám Song helyett, mert szerintem a jövő embere lehet, de fokozatosan kell beépíteni, amit sajnos úgy tűnik Tito nem akar megtenni egyelőre. Úgyhogy vasárnap kezdjen a Song-Mascherano kettős, de örülnék ha ez a továbbiakban nem lenne megszokott. Középen Busquets-Xavi-Iniesta, szerintem ez nem lehet kérdés. Elől pedig Messi és Pedro helye nálam biztos, ahogy az is, hogy Tellot el kell felejteni ezekre a meccsekre, mert kevés. Villa, Cesc, vagy Alexis. Én Cescel kezdenék, mert kezd megjönni az önbizalma és a jó formája, Villát vagy Alexist pedig be lehet dobni csereként, ha lendíteni kell a csapaton.

Ja és remélem Piqué játékát nem gondoljuk komolyan. Az biztos, hogy a 8 pontos előnytől függetlenül ez ugyanolyan fontos klasszikus lesz, mintha 8 pontos hátrányban lennénk. Egy esetleges győzelemmel szinte elérhetetlen távolságba helyeznénk nekik a bajnoki címet, meg kell ragadni a lehetőséget. De nem éri meg kockáztatni Piquét, hosszútávon nagyobb szükségünk van rá.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2012.10.05. 12:36:47

Kivánicsian várom, mit fog húzni Tito a Real ellen, remélem Fabregas és Ini is kezdő lesz!
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2012.10.05. 12:29:42

daffy írta:természetesen,de én azt gondolom,hogy ha ezek az esetek a roy keane,materazzi,jaap stam időben történnek,akkor fele ekkora ügyet nem csinálna belőle senki.de most,hogy a primadonnák korát éljük,így ezek nagy jelentőséggel bírnak.
Inkább ez, mint az agyatlan favágók. Bár pl Ramos Messi aprítása simán nem lógna ki a Keane-Materazzi vonalból.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.05. 12:27:26

Motaro írta:
daffy írta: és ez más meccsen tán nem így van? esetleg a durvaság máshol nem így van? DE
Azért láthattunk jópár olyan durva jelenetet az elmúlt klasszikusokon, ami nem mindennapi volt, gondolom ezzel egyetértesz.
természetesen,de én azt gondolom,hogy ha ezek az esetek a roy keane,materazzi,jaap stam időben történnek,akkor fele ekkora ügyet nem csinálna belőle senki.de most,hogy a primadonnák korát éljük,így ezek nagy jelentőséggel bírnak.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2012.10.05. 12:11:13

Batigól79 írta: Ronaldo színézkedik??Reklamál??KIt érdekel ha lövi a gólokat.?!A portugálok ilyenek..Más ország,más kultúra,más habitus..
No ezen az alapon mindenki felmenthető....
kit érdekel, ha Cesc színészkedik, ha lövi a gólokat
kit érdekel, ha Messi a közönség közé rúgja a lasztit, ha másik 50et meg az ellenfél kapujába.
Kihúztad magad alól a szőnyeget rendesen.
daffy írta: és ez más meccsen tán nem így van? esetleg a durvaság máshol nem így van? DE
Azért láthattunk jópár olyan durva jelenetet az elmúlt klasszikusokon, ami nem mindennapi volt, gondolom ezzel egyetértesz.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.10.05. 12:00:42

Egyébként azt komolyan megkérdezném, h érdekelt az erkölcs valaha is valakit, amikor focipályára lépett. Engem csak a győzelem érdekel, minden áron, mondhatnám, a cél szentesíti az eszközt.
Valaki azt gondolja, h szó esett pl. a hétcégi fejelésről az öltözőben, ugyan, minek?! Győztek, megbeszélték, h jobbak voltak, örültek, jöhet a következő.
A többi álszentség.

Egyáltalán nem írnám alá az ikszet, a világ legjobb csapata otthon, milyen iksz?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.05. 11:54:14

Tocy írta:Nagyon nagy +1 jelwaz, erről van szó.

A döntetlent én is aláírnám, még ha kicsit keserű is lenne a szám íze, hogy otthon nem tudtuk őket megverni, de tény, hogy nekünk az X is jó, és a 8 pont, túl egy Klasszikuson már valóban szépen festene.
Jelwaz valóban leírta a lényeget, itt nincs olyan hogy ki a jobb "erkölcsileg" vagy rosszabb.

Az ikszes dologra meg egyértelmű pl én se dőlnék kardomba ha döntetlen a vége.Iszonyat hosszú a bajnokság a lényeg az előny megtartása és adott esetben növelése.Lényegtelen hogy mondjuk megverjük 2szer a RM-t de a végén másodikok vagyunk a bajnokságban.Ezért bajnokság, mert a végén a legkiegyensúlyozottabb nyer.
Ha iksz marad a 8 pont, "mission completed".
Kép
Kép
Kép
Batigól79
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.04. 10:12:16

2012.10.05. 11:22:22

sjd írta:
Batigól79 írta: Ugyan már,ez nem így van!

Pepe mostanában nagyon jól viselkedik,jók a belépői.Egy ideje nem is kapott lapot.Persze ha katalányok direkt módon hergelik akkor mindig van esély a kiállíttatására.A Busi,Sancsi,Szesz viszont nagyon jól (a kamera is ritkán veszi)tudják provokálni az ellenfeleket.Pepe most rendben van.Roncika nem a bíróval foglalkozik hanem a góllövéssel,elsősorban..Lásd Mascheranót régen hentes volt a Pool.ban most meg szinte tanári,(néha bekeményít)hasonlít Pepére,csak a portugál jobb nála..
Tehát ha jól értem, a Realosokra semmi nem igaz a vádak közül, csak mert az utóbbi egy hét/hónap/év során nem fordult elő semmi ilyen, viszont Cesc az egy héttel ezelőtt történtek miatt már sunyi, alattomos színész, Busquets pedig még mindig egy 2 évvel ezelőtti eset miatt kapja az ívet. Fuck logic :roll:
Nem érted jól!
Busi most is odacsapott a Benfica védőjének,ami nála gyakori.
Ahogy Arbeolánál vagy ritkábban Pepénél.
Ramos egy barom amikor nagy a pofája, és Casillasnak is ugat.Ahogy Puyolnak szokott a válogatotban..
Ronaldo színézkedik??Reklamál??KIt érdekel ha lövi a gólokat.?!A portugálok ilyenek..Más ország,más kultúra,más habitus..
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.05. 10:59:34

ktm írta:Ez a Barca szineszkedes kicsit tul van lihegve, kb. minden csapat szineszkedik ennyit. Meg ha meg hozzavesszuk, hogy minden meccsen megtorlatlanul marad egy rakas fault ellenuk, meg meg is lehet erteni, hogy ugy felora utan elkezdenek rajatszani, hatha akkor a biro elokapja a sargat es utana el lehet kezdeni focizni is.
és ez más meccsen tán nem így van? esetleg a durvaság máshol nem így van? DE
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.10.05. 10:53:56

Nagyon nagy +1 jelwaz, erről van szó.

A döntetlent én is aláírnám, még ha kicsit keserű is lenne a szám íze, hogy otthon nem tudtuk őket megverni, de tény, hogy nekünk az X is jó, és a 8 pont, túl egy Klasszikuson már valóban szépen festene.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2012.10.05. 10:48:12

Ez a Barca szineszkedes kicsit tul van lihegve, kb. minden csapat szineszkedik ennyit. Meg ha meg hozzavesszuk, hogy minden meccsen megtorlatlanul marad egy rakas fault ellenuk, meg meg is lehet erteni, hogy ugy felora utan elkezdenek rajatszani, hatha akkor a biro elokapja a sargat es utana el lehet kezdeni focizni is.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.10.05. 09:48:09

Batigól79 írta:
Pedro írta:
Batigól79 írta:...
...
...
(Bocsánat, remélem ez így nem számít piramisnak!)
Semmi értelmét nem látom az ujjal mutogatásnak. Amit ez a két csürhe művel az utóbbi időben, az azt gondolom nem védhető. Fanatikus Barcásként, és néha lehet, hogy még fanatikusabb antimadridistaként sem tudom védeni a Barcát, de a Realt sem kell félteni.
Ez a meccs régen elvesztette a presztízsét, nem is emlékszem mikor láttam utoljára egy classicot, amin persze szapultuk a bírót (sosem lesz olyan classico, ahol nem), de a igazi ütközet volt. Ez a játék régen elveszítette a férfias mivoltát.
Összeveszhetünk melyik a gázabb, hogy mi jellemzően színészkedünk vagy a sunyi brutalitásotok. De a Realban is megy a színészkedés, csak nem kap akkora hype-ot, és a mi fiainknak se kell a szomszédba menni ha össze kell koccolni a másik a sarkát. Minek akármelyik is a játékba? Én lennék Tito vagy Rosell, biztos úgy becsapnám az öltöző ajtaját és falhoz kenném mondjuk Fabregast, hogy minek hoz szégyent, rám, a Barcára meg saját magára. Legyen férfi.
A ti oldalatokon is van szégyenfolt bőven, de ez minket nem mentesít, mindenki a saját háza táján söprögessen.
Csak felidegel, hogy két csapat "focistából" 18-at szoknyában kellene a pályára küldeni barbizni, és ezzel a kupac trágyával, annyi pénzt keresnek, hogy utána meg a luxus verdáikkal a luxus villáikban mutogathatják, hogy mekkora a hímvesszőjük. De a munkájukban, a pályán nem tudnak azok lenni...
Egyre mélyebbre süllyed ez a sport is. Whá...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.05. 09:45:11

Batigól79 írta: Ugyan már,ez nem így van!

Pepe mostanában nagyon jól viselkedik,jók a belépői.Egy ideje nem is kapott lapot.Persze ha katalányok direkt módon hergelik akkor mindig van esély a kiállíttatására.A Busi,Sancsi,Szesz viszont nagyon jól (a kamera is ritkán veszi)tudják provokálni az ellenfeleket.Pepe most rendben van.Roncika nem a bíróval foglalkozik hanem a góllövéssel,elsősorban..Lásd Mascheranót régen hentes volt a Pool.ban most meg szinte tanári,(néha bekeményít)hasonlít Pepére,csak a portugál jobb nála..
Tehát ha jól értem, a Realosokra semmi nem igaz a vádak közül, csak mert az utóbbi egy hét/hónap/év során nem fordult elő semmi ilyen, viszont Cesc az egy héttel ezelőtt történtek miatt már sunyi, alattomos színész, Busquets pedig még mindig egy 2 évvel ezelőtti eset miatt kapja az ívet. Fuck logic :roll:
Batigól79
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.04. 10:12:16

2012.10.05. 09:25:38

Pedro írta:
Batigól79 írta:ne felejtsük el hogy három kiváló színész is van a hazai keretben,Busi aki folyton esik kel,és sunyi módon le csap egy-egy sallert,Alexis aki folyton provokál (pl:Terry esetében is)és Fabrika aki szintén provokál,szimulál,a bíroval foglalkozik.
Hala Madrid!!!
Hadd fordítsam ki ezt picit, hogy lásd, a világ nemcsak fehér, hanem fekete (de legalább gránátvörös-királykék) is

...És ne felejtsük el, hogy legalább 3 kiváló színész is van a vendég keretben, aki folyton esik-kel: A Busquets trademarkot ellopó kacsintós Pepe (aki érdekes, hogy a világfájdalmat eljátsza, ha kap egy rugást, ami mondjuk tizedannyi durvaságú, mint az ő default belépői), a Jászai Mari díjjas (hiába, a neve is ezt sugallja) Di Maria, aki folyton szimulál és Roncika, aki szintén provokál, szimulál, a bíróval foglalkozik.

Szevassz
Ugyan már,ez nem így van!

Pepe mostanában nagyon jól viselkedik,jók a belépői.Egy ideje nem is kapott lapot.Persze ha katalányok direkt módon hergelik akkor mindig van esély a kiállíttatására.A Busi,Sancsi,Szesz viszont nagyon jól (a kamera is ritkán veszi)tudják provokálni az ellenfeleket.Pepe most rendben van.Roncika nem a bíróval foglalkozik hanem a góllövéssel,elsősorban..Lásd Mascheranót régen hentes volt a Pool.ban most meg szinte tanári,(néha bekeményít)hasonlít Pepére,csak a portugál jobb nála..
Avatar
Pedro
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.11.23. 09:45:00
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.05. 09:11:07

Batigól79 írta:ne felejtsük el hogy három kiváló színész is van a hazai keretben,Busi aki folyton esik kel,és sunyi módon le csap egy-egy sallert,Alexis aki folyton provokál (pl:Terry esetében is)és Fabrika aki szintén provokál,szimulál,a bíroval foglalkozik.
Hala Madrid!!!
Hadd fordítsam ki ezt picit, hogy lásd, a világ nemcsak fehér, hanem fekete (de legalább gránátvörös-királykék) is

...És ne felejtsük el, hogy legalább 3 kiváló színész is van a vendég keretben, aki folyton esik-kel: A Busquets trademarkot ellopó kacsintós Pepe (aki érdekes, hogy a világfájdalmat eljátsza, ha kap egy rugást, ami mondjuk tizedannyi durvaságú, mint az ő default belépői), a Jászai Mari díjjas (hiába, a neve is ezt sugallja) Di Maria, aki folyton szimulál és Roncika, aki szintén provokál, szimulál, a bíróval foglalkozik.

Szevassz
„Nagyon tetszik és csodálom azt a játékbeli dominanciát, amit a Barcelona fel tud építeni. A játékuk nem is a szemnek, hanem a léleknek kedves. A labdát tisztelettel, imádattal kezelik, szinte simogatják. Ezt a csapatot mindenki számára élvezet nézni.”

Alfredo Di Stéfano, a Real Madrid tiszteletbeli elnöke - 2011.04.17
Batigól79
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.10.04. 10:12:16

2012.10.05. 08:47:10

Mihu írta:
REMY írta:
Te sem vagy elvakult szurkoló :wink:

elég durva ez a lekezelő stílus. Az elmúlt Klasszikusokat nézve hiába a dominálásotok a meccsen, amikor nem tudtok mit kezdeni vele. Nincs olyan, hogy tökéletes meccs. Hiba mindig van és lesz is! Az is egy csapat erősség, hogy amikor az ellenfél a legkisebbet is hibázza, akkor a másik kitudja használni. Nem ti találtátok fel a futballt, nem is mi. Ha véletlenül nem úgy sülne el a hétvége, ahogy te gondolod, akkor remélem nem vágod fel az ereidet. Nagyon magas lón ülsz :wink: és ezt nem bántásból írtam, csak puszta tény, hogy nem ilyen egyszerű azért a helyzet.
Először is :D Nem lón, hanem lovon :D Bocsi, de ez nagyon bántja a szememet :D

Másodszor: Sokszor leírtam az utóbbi években, hogy nem értem mire fel ez a fene nagy optimizmus pár embernél a Klasszikus előtt. A Klasszikus akkor is 3 esélyes, ha a Madrid a másodosztályban, a Barca meg az első osztály első helyén áll. Aztán persze ezek után jöttek a 2-6, meg 5-0, meg sima 2-0, és társaik. De most aztán meg tényleg végképp nem értem, hogy valaki hogy lehet teljességgel biztos abban, hogy vasárnap nyerünk. A védelmünk finoman szólva sem egy életbiztosítás. Nincs már az, hogy nem remegek, mikor CR ráviszi a labdát Piqué-re, mert tudom hogy úgyis leszereli. Mascherano és Song nem az a védőpáros, aki miatt nyugodtan ülnék le vasárnap 19.50kor a tv elé. A másik dolog meg az, hogy a Spanyol kupa döntő óta összesen két meccset tudnék mondani, ahol a Realnak köze nem volt a mérkőzéshez: a szuperkupa első meccse, és a madridi 1-3. A többin többnyire sikeresen megölték a játékunkat a kemény letámadással, sok helyen durvaságokkal, Pepe Messire állításával. A szuperkupa visszavágón ha a 30. percben nem 2-0 hanem 5-0 áll a Bernabéu kijelzőjén, akkor egy büdös szót nem szólhattunk volna. Ott nekik gólt kellett rúgni. Nem lesz ez másként most sem. Nekik az X nem jó. Nem mondom hogy tökmindegy, hogy 8 vagy 11 pontos hátrányban mennek haza, de majdnem mindegy. Úgyhogy egészen biztos vagyok benne, hogy az első 15 percben nem sok közünk lesz a kapujukhoz. Tudják a srácok is, hogy a védelem egy kalap guánóval ér fel, így nem támadhatnak majd úgy, mint ahogy szoktak. Nem hagyhatunk nagy területet a felező és a saját kapunk között, mert labdaszerzés után simán szét és lefutnak minket. Óvatosabb lesz a taktika, mint ezt megelőzően, mikor azért Busquets is bátrabban lépett fel a támadásokkal, mert elég jól dolgozott hátul a PP védelem.


Kövezzetek meg, tiltsatok ki, süllyedjek a szemetekben, de ha most idetolnák az orrom alá a papírt, hogy írjam alá, hogy X lesz a meccs végeredménye, nem gondolkodási időt kérnék, hanem egy tollat, de azt gyorsan.
Egyetértek,győzni kellene a madridnak ahoz hogy elhiggyék hogy a bajnokság még nem lefutott.Bizony most szívesen aláírnám az "ixet".Szerintem odaszögezik a kapu elé a madridot és durva lesz a meccs.Ha a madrid kikap, akkor vége lehet a bajnokságnak és csak a Bl-re fognak összpontosítani,mondják ők..Nagyon sok feszültség lesz a meccsen.
És hogy felkavarjam itt az álló vizet,ne felejtsük el hogy három kiváló színész is van a hazai keretben,Busi aki folyton esik kel,és sunyi módon le csap egy-egy sallert,Alexis aki folyton provokál (pl:Terry esetében is)és Fabrika aki szintén provokál,szimulál,a bíroval foglalkozik.
Hala Madrid!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.05. 00:50:43

REMY írta:
Te sem vagy elvakult szurkoló :wink:

elég durva ez a lekezelő stílus. Az elmúlt Klasszikusokat nézve hiába a dominálásotok a meccsen, amikor nem tudtok mit kezdeni vele. Nincs olyan, hogy tökéletes meccs. Hiba mindig van és lesz is! Az is egy csapat erősség, hogy amikor az ellenfél a legkisebbet is hibázza, akkor a másik kitudja használni. Nem ti találtátok fel a futballt, nem is mi. Ha véletlenül nem úgy sülne el a hétvége, ahogy te gondolod, akkor remélem nem vágod fel az ereidet. Nagyon magas lón ülsz :wink: és ezt nem bántásból írtam, csak puszta tény, hogy nem ilyen egyszerű azért a helyzet.
Először is :D Nem lón, hanem lovon :D Bocsi, de ez nagyon bántja a szememet :D

Másodszor: Sokszor leírtam az utóbbi években, hogy nem értem mire fel ez a fene nagy optimizmus pár embernél a Klasszikus előtt. A Klasszikus akkor is 3 esélyes, ha a Madrid a másodosztályban, a Barca meg az első osztály első helyén áll. Aztán persze ezek után jöttek a 2-6, meg 5-0, meg sima 2-0, és társaik. De most aztán meg tényleg végképp nem értem, hogy valaki hogy lehet teljességgel biztos abban, hogy vasárnap nyerünk. A védelmünk finoman szólva sem egy életbiztosítás. Nincs már az, hogy nem remegek, mikor CR ráviszi a labdát Piqué-re, mert tudom hogy úgyis leszereli. Mascherano és Song nem az a védőpáros, aki miatt nyugodtan ülnék le vasárnap 19.50kor a tv elé. A másik dolog meg az, hogy a Spanyol kupa döntő óta összesen két meccset tudnék mondani, ahol a Realnak köze nem volt a mérkőzéshez: a szuperkupa első meccse, és a madridi 1-3. A többin többnyire sikeresen megölték a játékunkat a kemény letámadással, sok helyen durvaságokkal, Pepe Messire állításával. A szuperkupa visszavágón ha a 30. percben nem 2-0 hanem 5-0 áll a Bernabéu kijelzőjén, akkor egy büdös szót nem szólhattunk volna. Ott nekik gólt kellett rúgni. Nem lesz ez másként most sem. Nekik az X nem jó. Nem mondom hogy tökmindegy, hogy 8 vagy 11 pontos hátrányban mennek haza, de majdnem mindegy. Úgyhogy egészen biztos vagyok benne, hogy az első 15 percben nem sok közünk lesz a kapujukhoz. Tudják a srácok is, hogy a védelem egy kalap guánóval ér fel, így nem támadhatnak majd úgy, mint ahogy szoktak. Nem hagyhatunk nagy területet a felező és a saját kapunk között, mert labdaszerzés után simán szét és lefutnak minket. Óvatosabb lesz a taktika, mint ezt megelőzően, mikor azért Busquets is bátrabban lépett fel a támadásokkal, mert elég jól dolgozott hátul a PP védelem.


Kövezzetek meg, tiltsatok ki, süllyedjek a szemetekben, de ha most idetolnák az orrom alá a papírt, hogy írjam alá, hogy X lesz a meccs végeredménye, nem gondolkodási időt kérnék, hanem egy tollat, de azt gyorsan.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.10.05. 00:41:00

Ha Sanchezt jobb oldalra teszi, tökön szúrom magam.
Tetszett a marketing duma, h jönnek majd a fiatalok, de egy láda sörben fodagok, h Song vagy a félsérült Pique fog közepén játszani, holott volt pár meccsen lehetősége Bartra-t játszatni.
Annak pedig örülnék, ha kitalálna valamit az kezdeti madridi nyomásra, és h végre ne mi kapjuk az első gólt...esetleg ők.
Szerintem úgy kezdünk, mint kedden, csak Puyol nélkül.

Bizakodó vagyok és magabiztos győzelmet várok.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2012.10.04. 23:40:00

REMY írta: Te sem vagy elvakult szurkoló :wink:

elég durva ez a lekezelő stílus. Az elmúlt Klasszikusokat nézve hiába a dominálásotok a meccsen, amikor nem tudtok mit kezdeni vele. Nincs olyan, hogy tökéletes meccs. Hiba mindig van és lesz is! Az is egy csapat erősség, hogy amikor az ellenfél a legkisebbet is hibázza, akkor a másik kitudja használni. Nem ti találtátok fel a futballt, nem is mi. Ha véletlenül nem úgy sülne el a hétvége, ahogy te gondolod, akkor remélem nem vágod fel az ereidet. Nagyon magas lón ülsz :wink: és ezt nem bántásból írtam, csak puszta tény, hogy nem ilyen egyszerű azért a helyzet.
Nem elvakultság kérdése ez...Igen sokszor nem tudtunk mit kezdeni a játékbeli fölényünkkel...ÉS igen volt hogy kikaptunk,kiestünk,pedig nekünk volt sokkal több ordító helyzetünk...Ez a foci,mindíg nem megy be...Én csak azt írtam,hogy játékban fölénk keredekni senkit nem láttam az utóbbi években,innentől rajtunk áll...Ha rendre hibázunk,kikapunk,tény...De ha hozzuk amit tudunk a madrid mindegy mit csinál,nyerünk...Lásd első meccs a szuperkupában...Ha figyelünk 3-1,vagy 4-1,nem figyeltünk 3-2...De persze ha nem hozzuk amit tudunk bajban leszünk...De ettől függetlenül több van ebben a csapatban mint a Realban az tuti,plusz én nem érzem a Realban azt a tüzet jelenleg,mint tavaly...Lehet halalni,hogy megy ott a széhúzás rendesen az öltözőben,és ez egy nagy rangadón ki fog jönni a pályán is...Tudom madrid szurkolóként ezt soha senki nem fogja elismerni,de ez a Barca jobb...De persze minden az adott napi teljesítményen múlik...Nomeg ahogy Mou is mondta:
"a fociban nem mindíg a jobb csapat nyer,ha így lenne,nem lenne érdemes nézni a meccseket"
Én mint Barca szurkoló persze remélem a csapatom nyer,te pedig azt hogy a tiéd,de a lényeg,hogy legyen szép játék,és kevés szabálytalanság...Legyen ez egy igazi klasszikus...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése