Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.30. 20:27:19

daffy írta:nem gondolom elérhetőnek. eleve modricot a kezdőbe tenném,khedirát pedig ki onnan. itt nagyot kell pereznek húzni és zsebbe nyúlni,mert a biztos nevek,mint pl vidal is,gyakorlatilag érinthetetlen. egy próbát lehetne tenni m'vilával is,khedira szintjét még balhésan is lehozza,az ára pedig ezzel együtt nem vészes. ha nem válik be,özil árához hasonlóan bukni nehéz rajta.
nem nézek annyi egyéb meccset,hogy saját kútfőből neveket mondjak,videókból és mások által javasolt csodagyerekek nevével meg nem szeretnék dobálózni. a válaszom: nem tudom.
Modric kezdőbe tételével egyetértek, annyi potenciál van horvátban, hogy hülyeség nem állandóan játszatni, Khediránál meg egyértelműen jobb.
M'Viláért már sokan ringbe szálltak, jelenleg talán az Arsenal tűnik a legesélyesebbnek, mondjuk szerintem inkább a Senal az ő szintje, mint a Madrid. Arra több esélyt látok, hogy pár év Arsenal után, megerősödve, rutinosan igazol a Realba, mint hogy a közeljövőben ölti fel a fehér mezt.
Nemrég volt szó Schweinsteigerről is. Esetleg ő?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21174
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.30. 20:27:15

S.Agüero írta:Bale szerintem MU-ban világklasszissá nőhetné ki magát, viszont Hispániában nem fog bejönni neki az élet.
Hasonlóan gondolom én is, neki a PL tökéletes. Nem mondom, hogy teljesen elveszne Spanyolországban, de olyan szinten nem tudna érvényesülni, mint az angol fociban. Meg próbálkozhat vele a Real, de én a helyükben inkább más játékosokra költenék ennyi pénzt inkább.

Falcaonak viszont a legjobb választás lenne CR távozása esetén, de CR mellé szerintem nem kéne, nem tudna igazán érvényesülni, úgy járna mint Ibra, Villa nálunk, de a MU-ban CR is eléggé elnyomta Rooneyt és Tevezt.
Ha belegondolok, nem gyengülne igazán CR nélkül a Real, mert azért kapott pénzből jöhetne Falcao, + még egy elég drága játékosra is maradna pénz, pl. egy klasszis vkp-ra, és így már előrébb is tartanának. + CR mostani hozzáállása már elég bomlasztó lehet, szerintem csak javulna a csapatmorál a távozásával, + a csapatjáték is gördülékenyebb lehetne.
De nagy kérdés, hogy hova igazolhatna. Vissza a MU-ba? Nem túl valószínű, hogy kifizetnék érte a horribilis összeget. A PSG-be meg ő nem akar menni, mert olyan csapatot akar, amivel esélyes az Aranylabdára... :mrgreen: Ebben az esetben célszerű lennie egy másik bolygóra távoznia, ott nem lenne Messi, és ő lehetne az Aranylabdás minden évben. :D
Maradni fog szerintem, de hogy ez jó-e a Realnak, azt nem tudom.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.30. 20:20:38

Gareth Tello írta: Belső középpályást illetően kire gondoltál? Vidal?
nem gondolom elérhetőnek. eleve modricot a kezdőbe tenném,khedirát pedig ki onnan. itt nagyot kell pereznek húzni és zsebbe nyúlni,mert a biztos nevek,mint pl vidal is,gyakorlatilag érinthetetlen. egy próbát lehetne tenni m'vilával is,khedira szintjét még balhésan is lehozza,az ára pedig ezzel együtt nem vészes. ha nem válik be,özil árához hasonlóan bukni nehéz rajta.
nem nézek annyi egyéb meccset,hogy saját kútfőből neveket mondjak,videókból és mások által javasolt csodagyerekek nevével meg nem szeretnék dobálózni. a válaszom: nem tudom.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.30. 20:16:01

daffy írta:arra is gondoltam,hogy ez a tottenhames megállapodás amolyan biztosíték lehet arra az esetre,ha cr a távozás mellett dönt. megmondom őszintén,nem tudom,hogy örülnék-e. egy brit srác nehezen tud érvényesülni spanyolországban,félteném is tőle balet. viszont katonásan felszántja a pályát elöl-hátul,de valahogy mégsem. falcao annál inkább,de bale helyett én belső kp-st vennék
Igaz, talán a beilleszkedés nem menne könnyen, de ha egyszer beindul a walesi gyorsvonat, akkor senki sem állíthatja meg, ezt halálkomolyan mondom.
Viszont ha CR megy, egy szélsőre mindenképpen szükség lesz. Di María, Callejón, ...? Még ezt a Zaha gyereket hozták kapcsolatba a Madriddal, bár én nem hiszem, hogy a Crystal Palace-ból rögtön egy RM-szintű topcsapatba igazolna.
Szóval szerintem ha szélső, akkor Bale.
Persze én örülnék a legjobban, ha még maradna a White Hart Lane-en.

Belső középpályást illetően kire gondoltál? Vidal?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.30. 20:05:41

Gareth Tello írta: Pont ezt írtam nemrég. :) Simán el tudom képzelni. Bale azért sokat tudna adni a Madridnak is, ha be tud illeszkedni, Falcao meg... Falcao. Benzemát és Higuaínt oda-vissza veri szerintem.
MU-PSG páros játszik szvsz, mint potenciális vevő. Ha a PSG vagy esetleg egy másik, hasonlóan arab és kőgazdag klub lesz a befutó, aki horribilis összeget penget ki a portugálért, akkor pláne látok esélyt a Falcao-Bale csomagra.
Mondjuk transfermarkt szerint Bale értéke 40, Falcaóé 50 millió euró - 100-120 milkából szerintem kijönne a két igazolás, az meg valószínű, hogy Ronaldót ezen felül sikerül értékesíteni.
Szóval abszolút nem hülyeség szerintem. :)
Spurs-drukker énem viszont hangosan tiltakozik, Bale a legjobb, nagyon megsínylené a csapat a hiányát. (Mint ahogy Modricét is.)
Igaz, pénzben nem lenne hiány.
arra is gondoltam,hogy ez a tottenhames megállapodás amolyan biztosíték lehet arra az esetre,ha cr a távozás mellett dönt. megmondom őszintén,nem tudom,hogy örülnék-e. egy brit srác nehezen tud érvényesülni spanyolországban,félteném is tőle balet. viszont katonásan felszántja a pályát elöl-hátul,de valahogy mégsem. falcao annál inkább,de bale helyett én belső kp-st vennék
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.30. 20:02:12

daffy írta:csak felvetésként írom,mert ezen agyalok egy ideje.
nem tartom lehetetlennek,hogy cr elmegy a nyáron és az árából a falcao-bale pack érkezik.
ez mennyire hülyeség?
Pont ezt írtam nemrég. :) Simán el tudom képzelni. Bale azért sokat tudna adni a Madridnak is, ha be tud illeszkedni, Falcao meg... Falcao. Benzemát és Higuaínt oda-vissza veri szerintem.
MU-PSG páros játszik szvsz, mint potenciális vevő. Ha a PSG vagy esetleg egy másik, hasonlóan arab és kőgazdag klub lesz a befutó, aki horribilis összeget penget ki a portugálért, akkor pláne látok esélyt a Falcao-Bale csomagra.
Mondjuk transfermarkt szerint Bale értéke 40, Falcaóé 50 millió euró - 100-120 milkából szerintem kijönne a két igazolás, az meg valószínű, hogy Ronaldót ezen felül sikerül értékesíteni.
Szóval abszolút nem hülyeség szerintem. :)
Spurs-drukker énem viszont hangosan tiltakozik, Bale a legjobb, nagyon megsínylené a csapat a hiányát. (Mint ahogy Modricét is.)
Igaz, pénzben nem lenne hiány.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.30. 19:47:25

csak felvetésként írom,mert ezen agyalok egy ideje.
nem tartom lehetetlennek,hogy cr elmegy a nyáron és az árából a falcao-bale pack érkezik.
ez mennyire hülyeség?
ronaldo körül mindig nagy a hiszti,vannak ilyen-olyan hírek. a tottenhammel van valamiféle egyezség vagy nem tudom hogy nevezzem,valami baráti szerződés. falcao meg dobbantani fog szerintem,mert abból a csapatból jelenleg a maximumot hozzák ki és úgy hiszem,eddig ér az a bizonyos takaró. ha tovább akar lépni,akkor lép.

egyrészt örülnék,mert a csapatjátéknak használna és a jelenlegi forma alapján a két csatár együtt nem ér egy falcaot. másfelől nem lelkesedek,mert bale-re nincs szükség. kp-ra van szükség és más taktikára(amibe cr nem biztos,hogy belefér).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.12.29. 16:34:06

Bale szerintem MU-ban világklasszissá nőhetné ki magát, viszont Hispániában nem fog bejönni neki az élet.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.29. 15:43:40

Bale dologhoz mit szóltok madridisták?

Szerintem baromi nagy hülyeség lenne.
Egyrészt amiről írnak, hogy 50-60 milla. Mire? Oké ügyes gyerek meg minden, de ennyiből kb. vehetnétek egy simán jobb képességű szélsőt, plusz egy embert Xabi mögé. (mondjuk ő úgy is tök fiatal, meg bírja még vagy 100 évig a 60 meccset szezononként...)

Másrészt meg semmivel nem lennétek előrébb vele, mint mondjuk María-val.

Spurs meg elképesztő tehetséggel árusítja ki a játékosait. Berbatov és Modric is bőven a valós érték felett ment és ha ez is megvalósul akkor aztán lehet dőzsölni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.12.29. 13:42:00

Sport1-en Klasszikus megy!
Illetve dec.31-én 12:00-0:00-ig folyamatosan, 6db meccset fognak leadni. Aki nem megy bulizni, egész jó időtöltés!
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.12.28. 19:48:38

Nem akarom bomlasztani a fórumot, szigorúan csak a poén kedvéért, semmi bántás :)

-Apa, a szavannán élünk, mit jelent az hogy fázni?
-Nem tudom, kérdezd meg a madridistákat. :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.28. 19:11:12

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/12/27 ... suk_messit

"Pérez Ronaldonak: Annyi pénz kell nekünk érted, hogy megvehessük Messit"
:mrgreen: :lol: De jót röhögtem ezen a címen =D>
Nem tudom mennyi valóságalapja van ennek. Perez remek üzletember, nem gondolom, hogy ilyent mondott volna. Ha el is adják Ronaldót nekik minél több pénz kell, ehhez az kell, hogy a portugál jól játsszon s ehhez szükséges, hogy viszonylag rendbe legyen a lelke.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21174
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.28. 12:18:27

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/12/27 ... suk_messit

"Pérez Ronaldonak: Annyi pénz kell nekünk érted, hogy megvehessük Messit"
:mrgreen: :lol: De jót röhögtem ezen a címen =D>
Ha tényleg ezt mondta Perez, akkor ezzel nagyon a lelkébe taposhatott szegény C-nek, hisz már így is Messi fóbiája van.
Egyébként szerintem Ronaldo közel sem pótolhatatlan. Igaz, nagyon sok gólt lő, de a csapatjátékban meg inkább inkább hátráltatja a csapatot. Szerintem pl. ha a Real leigazolná helyette Falcaot, nem gyengülnének jelentősen, + az érte kapott pénzből még másokat is lehetne igazolni, összességében jobb is lehet a Real, mint Ronaldoval, főleg hogy a feszültség, ami most körülötte lehet semmi jót nem tesz a már az így is a béka segge alatt lévő csapatmorálnak.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.28. 12:08:04

http://barcanoticias.blog.hu/2012/12/27 ... suk_messit

"Pérez Ronaldonak: Annyi pénz kell nekünk érted, hogy megvehessük Messit"
:mrgreen: :lol: De jót röhögtem ezen a címen =D>
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.27. 19:49:13

Roncinak egy dolgot szúrhattak el a nevelésében, de azt nagyon: Gyerekkorában vélhetően állandóan hagyták nyerni a szülei. Emiatt nem tanulta meg a vereség emelt fővel való elviselését. Az összes hisztijének, "szomorúságának" ( Bruhhahhaaa), elégedetlenségének hátterében egyetlenegy ember áll: Leo.
Ha a legjobb akar lenni, első számú szabály a tisztelet a riválisok iránt. Ez nála alapból hiányzik.
És adom a lentebb írtakat: Szerződjön bárhová, mindig lesz nála jobb játékos, amíg Messi egészséges, és aktív.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21174
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.27. 19:22:16

Mezner2 írta:nehezményezi, hogy elképesztő termelékenysége dacára a Real nem tudta őt hozzásegíteni legalább még egy Aranylabdához, illetve a személyével kapcsolatos marketingjogok terén sem tudott kedvező megállapodást kicsikarni.
Azért nem kap Aranylabdát, mert Messi jobb nála. Mehet akármelyik klubba, ez így marad, erre nem gondolt? Ami a marketingjogokkal kapcsolatos dolgot illeti, azt lehetne orvosolni, de gyanítom, inkább előbbi az, ami igazán fáj neki. Egyébként nem irigylem CR-t, mert valóban rossz érzés, ha ember a legjobb akar lenni, de van nála jobb. De ezen túl kéne már tennie magát, mert már egyértelműen a teljesítménye rovására megy, hogy nem bírja elviselni, hogy az argentin a legjobb. A tavalyi szezon végén szembetűnő volt, hogy mikor Messi elkezdte brutális mennyiségben termelni a gólokat, ő úgy vált egyre görcsösebbé, jöttek a kihagyott büntetők, pedig előtte nagyon nagy százalékban érvényesítette őket.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.27. 18:45:13

" Cristiano Ronaldo nem fogadta el a Real Madrid szerződés-hosszabbítási javaslatát, és évi nettó 15 millió euró ellenében sem volt hajlandó 2018-ig elkötelezni magát a királyi gárdához.

A madridi AS napilap címlapsztorija szerint Cristiano Ronaldo nem fogadta el a Real Madrid szerződés-hosszabbítási ajánlatát, és legkésőbb 2015-ben szeretné elhagyni a királyi gárdát.

Pedig nem kapott rossz ajánlatot (sőt…) a portugál támadó, hiszen a hat évre, 2018-ig szóló megállapodásban az eddigi nettó 10 helyett immár nettó 15 millió eurós fizetést kínáltak neki. CR7-nek azonban nem a pénzzel, hanem a körülményekkel vannak gondjai – így az AS. Továbbra sem érzi komfortosan magát, nehezményezi, hogy elképesztő termelékenysége dacára a Real nem tudta őt hozzásegíteni legalább még egy Aranylabdához, illetve a személyével kapcsolatos marketingjogok terén sem tudott kedvező megállapodást kicsikarni.

Az AS szerint a Real előtt most több út áll: már a januári átigazolási időszakban "megszondáztatja" a piacot; ezt csak nyáron teszi meg; megvárja, amíg lepereg Ronaldo jelenlegi szerződése, és 2015-ben ingyen mond le róla. Az utóbbi kevésbé valószínű, a télen elsősorban a PSG tudna több mint 100 millió eurót előteremteni, de Ronaldo oda nem igazán akar menni, ő sokkal inkább Manchesterbe vágyik. Csakhogy a Unitednek a télen inkább a banki kamatok és kölcsönök törlesztésével kell törődnie, így inkább a nyáron tudna pénzt áldozni Cristiano Ronaldóra."

Érdekes. Messi vs CR hosszabbítási ügy,feel the difference
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.12.26. 15:31:25

Azt még nem tudni biztosra, hogy távozik-e vagy sem, de annyi fix, hogy írt nekünk egy karaj számot és a játékosaival le is forgatta a klipet. Nagyon jó lett. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=-rXjGy2Yobo
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.12.26. 15:26:43

hát ez ultragáz... Akkor mit is csinál a kapusedző eddig, ha nem áll szóban Casillassal? Jelbeszédet nyom vagy mit?
KépKép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.12.26. 15:26:34

A Marca információi szerint az egész Casillas-ügy hátterében a Real Madrid kapusának és a királyiak kapusedzőjének megromlott viszonya áll. Mint arról korábban beszámoltunk Iker Casillas csak a cserepadon kapott helyet a Real legutóbbi bajnoki mérkőzésén. A sportsajtó azóta a váratlan döntés okait kutatja. A spanyol lap az állítja, Iker Casillas és Silvino Louro kapusedző két hónapja nincsenek beszélő viszonyban egymással. José Mourinho vezetőedző ugyanakkor nagyon szoros kapcsolatot tart fenn munkatársaival, bizalmasaiként tekint a stábtagokra, így nagy valószínűséggel Lourno hatására döntött úgy, hogy a kispadra ülteti a saját nevelésű, 128-szoros válogatott, világ- és Európa bajnok kapust, aki nem mellesleg a Real Madrid csapatkapitánya is (volt).
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.26. 15:07:45

Alapjáraton normális, ha az edző megrendszabályozza a játékosait. Az is normális, ha az elnök megrendszabályozza az edzőt.

A Madridnál viszont Mou az elnök fejére nőtt. Perez, a Real Madrid elnöke gyakorlatilag egy pojáca lett, és ezt hajlandó volt bevállalni egyetlen bajnoki címért - több vélhetően nem lesz, ha rajtunk múlik, márpedig rajtunk múlik. A mi gyengélkedésünk mellett Mou szokásos vuduzása hozta meg a tavalyi címüket, a szájkarate-hős "2.évben jó vagyok, higgyétek el"-című fanatikus lírai műsora. (Eposz sosem lesz belőle...de még kisregényre sincs sok esély).

A másik probléma, hogy az edző nagyjából azóta mérges Casillas-ra (és még pár klubtársra), amióta az utóbbi barátkozni mert katalán barátaival. Ez nem normális dolog, ez nem számít alapjáratnak.
Illetve az sem egészséges, hogy Mou alapvetően a rothadásból, a zavarkeltésből, a szrkavarásból él, és minden egyes helyen ezekből az elvekből "építkezik". Támogatom azokat a játékosokat, akik nem kérnek ebből - attól függetlenül, hogy az edző az úr.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2012.12.26. 15:05:51

Casillas jöhet hozzánk.Valdest 2 meccs alatt kiszorítaná a kezdőből. :twisted:
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.12.26. 14:38:09

Nem tudom pontosan mi folyik Madridban, de ha ezeknek a fele is igaz remélem szurkolói részről nem hadják hogy kikezdjék Casillast, és Zsozét intik távozásra. Casillas értékesebb ember mint a vezetőségük 90%-a eggyüttvéve.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.12.26. 14:07:07

Kíváncsi vagyok, melyik megy előbb el Madridból.. Már nem vagyok benne biztos, hogy a portugál...
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.12.26. 14:03:56

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Válasz küldése
cron