Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Xanthor
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.08.14. 20:35:10
Tartózkodási hely: Budakeszi/Bp.

2014.07.24. 13:09:27

Október 25 vagy 26-án lesz az első Clásico, Madridban. Pont 26-ig szól Suárez eltiltása nem? Kérdés, hogy 26-án már játszhatna-e vagy nem.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.24. 12:48:52

volt1 írta:Lehet ,h Perez drágán vesz játékosokat, de szerintem ő tudja mit csinál és vissza is jön belőlük a pénz. Ha ez nem így lenne akkor a csapat nem zárná minden évet pluszba.
Merem állítani a német élklubokon kívül nem sokan zárják pluszban a gazdasági éveket... A Real meg főleg nem, tavaly több mint 500 milliós adósságállományról volt szó, ami az átigazolási politikájukat tekintve teljesen érthető. Csak nem kellene az ellenkezőjét állítani :wink:
Avatar
volt1
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.15. 11:27:44

2014.07.24. 12:43:25

Perez nyilatkozta egyszer ,h néha a legdrágább játékosok a legolcsóbbak. Igaza is van szerintem. (hozzáteszem ,h nekem az sem baj ,h Neymar 86millió vagy akár 150 millió is volt, csak be kellene ismerni, ezzel van sokunknak baja)
CR-t megvette 94 millióért, hatalmas a reklámértéke, népszerűsíti a csapatot és ontja a gólokat.
Pl most Jamesnél lejött egy cikk ,h a reklámbevételeinek a 40% amit a csapat kap,majdnem fedezi az évi 5milliós fizetését amit a játékos kap.
Lehet ,h Perez drágán vesz játékosokat, de szerintem ő tudja mit csinál és vissza is jön belőlük a pénz. Ha ez nem így lenne akkor a csapat nem zárná minden évet pluszba.
MADRIDISTA
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.07.24. 12:05:06

Balinho írta:
Leon írta:
Kash írta:Itt, az eurobarcán legyen bármilyen vita is a Barca szimpatizánsoknak van igaza...Mert ez egy Barcás oldal. A másik oldalon minden esetben a Real szurkolóknak van igazuk.
Ezzel nagyon egyet értek!Pl én ezért sem megyek odaát és nem erőlködöm fölöslegesen az ellenszélben! :roll:
Én viszont nagyon nem értek ezzel egyet, ennyi erővel be is lehetne szüntetni ezt a topicot...
igen, kb ez lenne az a pont, amikor mindenki hazamehetne, az uccsó meg kapcsolja le a villanyt... :?

nem értem itt a fingfűrészelgetést ezeken a zsetonokon, pláne nem madridista részről.
ki kezdett el brutális összegekkel dobálózni? ki a túró hozta be ezt a stílust a játékosvásárlásokba? kinél voltak először ilyen abszolút homály megmozdulások a pénzekkel kapcsolatban? nem pereznél? dehogyisnem.
mi például rijkaard második évében, amikor kezdett visszajönni a brigád az élmezőnybe kb 70 misiből vettünk egy fél csapatot (2004-2005, ilyen samu, deco, edmilson, gili, henke-féle szarokat stb), addig perez már 2000ben elköltött egy kilót három-négy emberre, azzal lett elnök... és folytatta tovább, ugyanebben a ritmusban...

persze jöttek új szereplők is, a fehérszerkós, lepedős gyerekek, akik fossák a pénzt, úgyhogy sajnos azóta is ezt kajázzuk, egyre durvább és elszálltabb szinten...
és a résztvevőknek abszolút nem érdeke a változtatás.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Realboy94
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:01:29

2014.07.24. 11:43:06

Lehet, hogy még most nincs helye a cspatban, de az elkövetkezendő 10 év Madridistája lehet, és 2 éven belül ő lesz az új Casillas, vagy akár Ramos-t is mondhatnám.

Azt is érdemes megfigyelni, hogy a Real három legdrágább játékos, mind Madridista:
-Ronaldo: ő ugye a Barca ajánlatát is visszautasította
-Bale: Szép habfehérben 10 éves kölyökkéntű
James: őt meg ismerjük.
Luka Modric, Gareth Bél,
Megverjük a Barcát még.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.24. 09:43:42

CSak egy kérdés, aztán ki is szállok: Ha a FIFA mindent törvények közé szorít, ők honnan tömik meg a zsebüket? :twisted:
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.07.24. 09:36:08

Leon írta:
Kash írta:Itt, az eurobarcán legyen bármilyen vita is a Barca szimpatizánsoknak van igaza...Mert ez egy Barcás oldal. A másik oldalon minden esetben a Real szurkolóknak van igazuk.
Ezzel nagyon egyet értek!Pl én ezért sem megyek odaát és nem erőlködöm fölöslegesen az ellenszélben! :roll:
Én viszont nagyon nem értek ezzel egyet, ennyi erővel be is lehetne szüntetni ezt a topicot...

A Neymar átigazolásról pár dolog 1) a Santos Ney játékjogának csak töredékét birtokolta, nagyobb részt a fater tulajdonában lévő menedzseriroda/cég, ezért ment neki a komolyabb rész az átigazolásból. Emlékeim szerint hasonló módszerrel sajtoltak cégek nagy pénzt anno Tevez/Mascherano Corinthiansos átigazolásánál. 2) semmivel nem hitelesebb az, ha valaki 60-80-120 milliós spekulációkat tényként hangoztat vissza.

És akkor itt jön számomra a legzavaróbb. A hülye FIFÁ-nak arra kellene már szabályozást hoznia, hogy 1) minden csapat köteles az átigazolás minden részletét nyilvánosságra hozni. Akiről pedig kiderül, hogy nem az igazat hozza nyilvánosságra, azt a lehető legszigorúbban büntetni. 2) szüntesse meg az olyan zavaros, mutyizós intézményeket, mint pl, hogy a menedzserirodák is lehetnek résztulajdonosai egy játékos játékjogának vagy mint az olaszoknál ez a játékjogok felének kereskedése stb... 3) a menedzseri díjak (és aláíráspénzek) legyenek szabályozva (legalábbis keretek közé szorítva, akár az átigazolás összegétől függően sávokban), mert így a menedzserek sokszor a saját érdekeiket nézik csak. Nagyban az ilyen Mendes, Raiola-félék, kicsiben a Filipovicsok. Mondjuk nekem itt az álmom az lenne, hogy a menedzseri díj egyrészt legyen maximalizálva, de annak a nagyobb részét csak bizonyos lejátszott tétmeccs után kapja csak meg a menedzser. Lehet nem adnának el annyi játékost a kispadra vagy a lelátóra...

De hogy kicsit ON is legyek: A Neymar-transzferről is csak spekulációkat hallunk, de Bale-nél sem tudjuk a pontos összeget (91-100-BL-győzelemmel 110), de még Suareznél és Hámesznél sem. Nem értem miért nem lehet úgy megoldani a szabályozást, mint az amerikai ligákban, hogy pontos összegeket hozunk nyilvánosságra. Pontosabban tudom: akkor nem lehetne a zavarosban halászni!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.07.24. 07:12:16

Kash írta:Itt, az eurobarcán legyen bármilyen vita is a Barca szimpatizánsoknak van igaza...Mert ez egy Barcás oldal. A másik oldalon minden esetben a Real szurkolóknak van igazuk.
Ezzel nagyon egyet értek!Pl én ezért sem megyek odaát és nem erőlködöm fölöslegesen az ellenszélben! :roll:

Egyébként röhej,hogy ezen az átigazolási pénzen megy itt oldalak óta a vita.
Ha tetszik ha nem Neymar ügye stiklis volt és akármekkora király a srác 86 milliót akkor sem ért,illetve akkor még nem ért annyit.Ahogy Bale sem ért 90-100 at.
Így,hogy novemberig Suarez eltiltott, én érte sem adtam volna 80at,lealkudtam volna a Barca helyében 60ra vagy megtartom Alexist. James nagy tehetség de a 80 millió az abszurdum érte.
Az utóbbi fél évtizedet nézve egyértelműen Ronaldo az aki a maga idejébe is megérte a 80-90 milliót (94ért érkezett ha jól tudom).
Lehet hülyeség de Perez nem azért hozta Jamest,hogy esetleg pár éven belül az egyre sérülékenyebb Ronaldo alternatívája legyen? :oops:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2014.07.24. 02:28:47

Amióta Mathieu hivatalosan is a Barcáé lett nagyon beindultak itt a dolgok.
Mivel nem nagyon követem ebben a témában a dolgokat ezért csak ennyit fűznék hozzá: Itt, az eurobarcán legyen bármilyen vita is a Barca szimpatizánsoknak van igaza...Mert ez egy Barcás oldal. A másik oldalon minden esetben a Real szurkolóknak van igazuk.
Véleményem szerint a Real felállása miatt nincs túl sok gondolkodni valója az átigazolásokat illetően...De ha jobban belegondolok, James talán mégsem volt teljesen rossz vétel, hiszen láttam mit csinált a VB-n, neki nincs betáplálva a 3 szabály mint ronci esetében. (kerékpár-csel, elhúz, rárúg)
Meglássuk mi lesz :D
Kép
Avatar
volt1
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.07.15. 11:27:44

2014.07.24. 01:29:31

Nagyon félreértettek itt engem.
Neymart jó játékosnak tartom és elnézegetném Madridban. Nem is értem miért jött most az fel ,h a Madridistak lenézik őt. stb stb. Ilyet nem állítottam.
Másik dolog, azt sem írtam ,h 120 millió volt a játékos.86 milliót elfogadom és reálisnak is találom. Én csak arra reagáltam ,h az egyik kolléga beállította ,h Neymar 57 millió volt még James 80. Miközben tudjuk ,h Neymar közel sem 57 millióba került. Na de mind1.
A harmadik dolog meg ,h állításotok szerint Neymar a Madridban többet keresett volna. Igen, többet kapott volna, de a reklámbevételének 40% ment volna a klubnak, ami nem kevés pénz. Szóval a Barcelonában még így is többet keres.
Alfa írta:A Rosell ügy pedig a tavalyi lejárató kampány egyik állomása volt amiben benne volt Messi adócsalása , a képek amik szerint megcsalta a barátnőjét , a neymar ügy , az átigazolási eltiltás , nem lehet biztosan tudni , hogy ezt ki akarta így ( perez papa )
Ezt még szerintem te sem hiszed el magadnak. Mi az ,h Perez akarta ezt így? Ő tiltotta meg Messinek ,h befizesse az adót? Ő mondta Rosellnek ,h a Neymar ügyet így intézze, hazudjon az egész átigazolással kapcsolatban?
MADRIDISTA
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2014.07.24. 01:06:32

ferninho írta:tényleg minden flamelés nélkül és tudom, nem fair egy olyan ember kommentjére válaszolni, aki nem tud erre reagálni, de ezt még azelőtt írtam le és úgy érzem végre sikerült egész jól leírom a dolgokat ezzel a Neymar aláírási pénzt miért kell beleszámolni, amikor másoknál ezt nem szokták témával kapcsolatban.
Minden igazolásnál van ügynöki díj, csakúgy mint aláírási pénz, szerinted Bale két puszit meg egy golyós tollat kapott azért Pereztől, hogy Madridba szerződjön ? ? Csak rohadt érdekes, hogy ezt a világtörténelem során csak Neynél vették oda az átigazolási összeghez !
igen, Bale 90ért a Realba igazolt és biztos kapott aláírási pénzt, ami ebben nincs benne, mert azt nem számolják bele.

de Neymar 57 milliójából csak 17 ment a klubhoz, a maradék 40 már Neymaréknak ment, azért, hogy a Barcelonába igazoljon.
ergo aláírási pénz 40 millió az 57ből... vagy azt a 40et minek neveznéd, ha nem annak? az volt a célja, hogy Neymar odaigazoljon.

és emellé kapott még 10et, ami hivatalosan is aláírási pénz.
tehát a 40 milliót beleszámoljuk, ezt a 10et meg ne, mert másként van megnevezve?
ugyan az a 2 összeg, az volt annak az 50 milliónak a célja (meg az az 5 millió ügynöki pénz meg a játékos megfigyelői szerződés is, ami ugyanúgy Neymarékhoz megy és nem máshova és még egyéb összegek, de azokról nem tudjuk biztosan, hogy kihez is mentek, ezért azokat hagyjuk).
55 millió lett minimum nekik utalva azért, hogy oda írjon alá Neymar.

ha 17 ment volna a Santosnak, 5 az N&Nnek, akkor Neymar 22 millióba kerül?
mert úgy is elkönyvelhették volna, hogy kap Neymar 45-50 aláírási pénzt, mert annyit is kapott.

Nem kell egy normál átigazolásnál beleszámítani, de ebben az esetben ez egy elég fontos tényező, főleg, hogy a hivatalos átigazolási összeg több, mint 2/3 az aláírási pénz teszi ki, vagy hívhatjuk bárminek.

Tehát a legtöbb átigazolásnál tényleg nem számolják bele az aláírási pénzt, mert az átigazolási összeg a legtöbb esetben az az összeg, amennyit az egyik klub a másiknak fizet, viszont, ha itt is megtennénk ezt, akkor Neymar 17 millióba került és pont.
Így hogy a 40 millió aláírási pénz az átigazolás összegéhez tartozik, az a 15-20, amiről hivatalosan tudunk miért nem tartozik hozzá?
Vagy csak az számít, amit épp Rosellék kitaláltak, hogy mennyi is legyen benne az átigazolási összegben ebből a pénzösszegből?
Ugyanúgy lehetett volna nem 57et, hanem 72+t bejelenteni, mert ez az igazolás a 17 millióból és az aláírási pénzből állt.
és igen, ha minden igazoláshoz hozzátennénk az aláírási pénzt kicsit több lenne, de itt az átigazolás legnagyobb hányada az aláírási pénz, a hivatalos összegnek több, mint kétharmada és nem látom a logikát abban, hogy X összeget a vételárhoz számolunk, Y-t meg nem, hiába volt ugyanaz a célja azoknak az összegeknek és ment ugyanazoknak a személyekhez.
egyszerűen túl nagy összegről és az átigazolási összeg túl nagy hányadáról beszélnük, hogy ezzel ne foglalkozzunk, főleg, hogy Rosellék is beleszámolták már a hivatalos átigazolási összegbe az aláírási pénz 1 részét, mert ha nem így teszik, akkor Neymar 17 millióba került volna hivatalosan, ami elég hülyén festett volna.

Remélem végre érthető voltam mit is akartam ezzel az aláírási pénzzel és a többivel kapcsolatban kihozni és ha valaki nem olvasna vissza nem az összegekkel van a gond, mert a Real talán még többet is fizetett volna érte.
Azon összegek(amiket említesz, 35-50 millió), amennyire én tudom , a Neymar játékjogát(ezer módon) tulajdonló valós vagy jogi személyek részére kerültek kifizetésre, jó részük a játékjog bizonyos részének ellenértékeként, még akkor is ha tény, hogy ezek között van olyan eset, amikor a ráeső osztalék valószínű kiegészítést kívánt :-) , illetve olyan is amikor adott "résztulajdonos" személyes profitra is hajtott, a papírok szerinti járandóságon túl...

90, de inkább 100 millió...
nos, az Bale volt.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.07.23. 23:16:55

tényleg minden flamelés nélkül és tudom, nem fair egy olyan ember kommentjére válaszolni, aki nem tud erre reagálni, de ezt még azelőtt írtam le és úgy érzem végre sikerült egész jól leírom a dolgokat ezzel a Neymar aláírási pénzt miért kell beleszámolni, amikor másoknál ezt nem szokták témával kapcsolatban.
Minden igazolásnál van ügynöki díj, csakúgy mint aláírási pénz, szerinted Bale két puszit meg egy golyós tollat kapott azért Pereztől, hogy Madridba szerződjön ? ? Csak rohadt érdekes, hogy ezt a világtörténelem során csak Neynél vették oda az átigazolási összeghez !
igen, Bale 90ért a Realba igazolt és biztos kapott aláírási pénzt, ami ebben nincs benne, mert azt nem számolják bele.

de Neymar 57 milliójából csak 17 ment a klubhoz, a maradék 40 már Neymaréknak ment, azért, hogy a Barcelonába igazoljon.
ergo aláírási pénz 40 millió az 57ből... vagy azt a 40et minek neveznéd, ha nem annak? az volt a célja, hogy Neymar odaigazoljon.

és emellé kapott még 10et, ami hivatalosan is aláírási pénz.
tehát a 40 milliót beleszámoljuk, ezt a 10et meg ne, mert másként van megnevezve?
ugyan az a 2 összeg, az volt annak az 50 milliónak a célja (meg az az 5 millió ügynöki pénz meg a játékos megfigyelői szerződés is, ami ugyanúgy Neymarékhoz megy és nem máshova és még egyéb összegek, de azokról nem tudjuk biztosan, hogy kihez is mentek, ezért azokat hagyjuk).
55 millió lett minimum nekik utalva azért, hogy oda írjon alá Neymar.

ha 17 ment volna a Santosnak, 5 az N&Nnek, akkor Neymar 22 millióba kerül?
mert úgy is elkönyvelhették volna, hogy kap Neymar 45-50 aláírási pénzt, mert annyit is kapott.

Nem kell egy normál átigazolásnál beleszámítani, de ebben az esetben ez egy elég fontos tényező, főleg, hogy a hivatalos átigazolási összeg több, mint 2/3 az aláírási pénz teszi ki, vagy hívhatjuk bárminek.

Tehát a legtöbb átigazolásnál tényleg nem számolják bele az aláírási pénzt, mert az átigazolási összeg a legtöbb esetben az az összeg, amennyit az egyik klub a másiknak fizet, viszont, ha itt is megtennénk ezt, akkor Neymar 17 millióba került és pont.
Így hogy a 40 millió aláírási pénz az átigazolás összegéhez tartozik, az a 15-20, amiről hivatalosan tudunk miért nem tartozik hozzá?
Vagy csak az számít, amit épp Rosellék kitaláltak, hogy mennyi is legyen benne az átigazolási összegben ebből a pénzösszegből?
Ugyanúgy lehetett volna nem 57et, hanem 72+t bejelenteni, mert ez az igazolás a 17 millióból és az aláírási pénzből állt.
és igen, ha minden igazoláshoz hozzátennénk az aláírási pénzt kicsit több lenne, de itt az átigazolás legnagyobb hányada az aláírási pénz, a hivatalos összegnek több, mint kétharmada és nem látom a logikát abban, hogy X összeget a vételárhoz számolunk, Y-t meg nem, hiába volt ugyanaz a célja azoknak az összegeknek és ment ugyanazoknak a személyekhez.
egyszerűen túl nagy összegről és az átigazolási összeg túl nagy hányadáról beszélnük, hogy ezzel ne foglalkozzunk, főleg, hogy Rosellék is beleszámolták már a hivatalos átigazolási összegbe az aláírási pénz 1 részét, mert ha nem így teszik, akkor Neymar 17 millióba került volna hivatalosan, ami elég hülyén festett volna.

Remélem végre érthető voltam mit is akartam ezzel az aláírási pénzzel és a többivel kapcsolatban kihozni és ha valaki nem olvasna vissza nem az összegekkel van a gond, mert a Real talán még többet is fizetett volna érte.
madridista
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2014.07.23. 21:54:57

A magam részéről úgy gondolom hogy építő jellegű vitának helye van a fórumon,az értelmetlen fröcsögésnek viszont nincs. Ezért mindenkit megkérek,személyeskedés nélkül,emberi hangnemben próbáljon fórumozni.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.23. 21:54:27

A Rosell ügy pedig a tavalyi lejárató kampány egyik állomása volt amiben benne volt Messi adócsalása , a képek amik szerint megcsalta a barátnőjét , a neymar ügy , az átigazolási eltiltás , nem lehet biztosan tudni , hogy ezt ki akarta így ( perez papa )
Szerintem a vezetőségünknek nincs szüksége lejárató kampányra, lejáratják ők magukat elég rendesen.


Most tök gáz, hogy megint ilyet írok, ne nézzetek Madridistának.. :lol: De tudtommal nálunk a reklámokból beérkező jövedelem teljes mértékben őt illeti, a Realban meg vagy 40%-ot a klub tartana meg. Ami a világ legnagyobb marketingértékével rendelkező sportolójánál - nemrég csináltam ebből prezentációt, akkor olvastam, hogy ő vezet - biztos nem kevés pénz, úgyhogy én azért utánaszámolnék szívesen, hogy hol mennyit keresett volna a "valóságban"..

De igazából szerintem egyikünknek sincs "joga" a másikra dobálózni az utóbbi évek alapján, mert az elmúlt 2 esztendőben mindkét csapat vett 1-1 75-80 millió fölötti játékost, ráadásul úgy, hogy másik posztokon nagyobb szükség lett volna változtatásokra.. Jelenleg nem vagyunk jobbak, mint a Real, és ezzel a Hámesz igazolással az ő idei "tudatos igazoláspolitikájuk" is enyhén megdőlni látszik, mert lehet, hogy nem jön rosszul a srác, de máshova inkább kellene nekik játékos szerintem, meg ez a 80 millió erősnek tűnik így elsőre. Na de inkább befejeztem a prédikálást.
Első részhez: én is igy emlékszem. Még anno R10-nél akartunk olyan szerződést kötni, hogy a klub is részesüljön a reklámbevételeiből, aztán, hogy mi lett belőle, már nem emlékszem. Nagyobb sztároknál ez bizony komoly összeg lehet.
A második résszel egyet értek, szerintem sem kell a mutogatni egymásra, a 80 millió körüli összeget pedig Suerez és James esetében is más posztokra költöttem volna inkább.
Suarez se volt itt félisten, amikor közel volt a Realhoz...
ment a jól beleillik a Pepe-Ramos duóhoz... és azóta mennyit fordult a világ ugyebár...
ez ilyen.
Ez egyébként pontosan így volt, de Neymar sem volt népszerű, amíg eleinte inkább a Reallal hozták szóba. Rakitic is hirtelen jobb lett Kroosnál, mióta a német a Realba ment, pedig a horvát kegyetlenül le lett húzva, mikor eleinte felmerült e neve...
Szerintem a Barcának eddig is középszerű védelme (hátvédsorra gondolok kizárólag+Valdesre) volt. A 70-80%-os labdabirtoklás mellett, alig támadott az ellenfél. Nem véletlenül nem igazoltatok hátra, mert nem kellett. Puyol emelkedett ki a játékintelligenciájával. De Piquét (a MU-ba sem véletlen nem kellett), Alvest, rohadtul túlértékelték mindig is. Kis túlzással talán egy Diósgyőr hátvédsorral is képes lett volna BL-t nyerni azzal a középpályás és csatársorral, valamint játékkal. Ezzel Xaviékat dicsérem. Most hogy ez nincs hatványozottan elő fog jönni ez nálatok. Ugyanezt gondolom Valdes teljesítményéről.
Én Dani Alvest nagyon nem kedvelem, de fénykorában szvsz a legjobb volt a posztján, az első szezonja szerintem brutálisan jó volt, akkor még Messi jobb szélen játszott, ketten együtt aláztak mindenkit. Aztán az évek alatt egyre inkább visszaesett, most már sajna egyértelműen kerékkötő. Pique is klasszis teljesítményt hozott Puyol mellett, csak mióta többet foglalkozik a celebkedéssel, mint a focival, borzasztóan visszaesett.
De a Pep éra alatt azért szerintem nagyon jó volt a védelmünk, Alves, Puyol, Pique, Abidal, Milito, Márquez, csupa-csupa klasszis, az akkori formájukat nézve sokkaljobbak voltak, mint most bármelyik védőnk. :?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2014.07.23. 23:47:51-kor.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.07.23. 21:50:21

Szerintem ez a vita parttalan. Nincs értelme. Viszont van egy másik észrevételem, de tényleg nem vitagerjesztés gyanánt, csak kíváncsi vagyok az okosabb Barca szurkolók véleményére. Szerintem a Barcának eddig is középszerű védelme (hátvédsorra gondolok kizárólag+Valdesre) volt. A 70-80%-os labdabirtoklás mellett, alig támadott az ellenfél. Nem véletlenül nem igazoltatok hátra, mert nem kellett. Puyol emelkedett ki a játékintelligenciájával. De Piquét (a MU-ba sem véletlen nem kellett), Alvest, rohadtul túlértékelték mindig is. Kis túlzással talán egy Diósgyőr hátvédsorral is képes lett volna BL-t nyerni azzal a középpályás és csatársorral, valamint játékkal. Ezzel Xaviékat dicsérem. Most hogy ez nincs hatványozottan elő fog jönni ez nálatok. Ugyanezt gondolom Valdes teljesítményéről.
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.23. 21:35:32

Tudom már mi szítja a vitát megint.
Madridisták betojtak, hogy Matyő leveszi Rodríguezt a pályáról :D
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.07.23. 21:01:58

Minden igazolásnál van ügynöki díj, csakúgy mint aláírási pénz, szerinted Bale két puszit meg egy golyós tollat kapott azért Pereztől, hogy Madridba szerződjön ? ? Csak rohadt érdekes, hogy ezt a világtörténelem során csak Neynél vették oda az átigazolási összeghez ! Kifizettünk még X milliót azért, hogy a Santosból 3 játékosra elővásárlási jogunk legyen, ha nem kerülnek hozzánk akkor jön vissza a cash, ilyet sem láttam még, hogy máshol hozzáadnak egy átigazolási összeghez, itt sikerült =D> Lehet ezt csűrni csavarni, meg mindent hozzáadni az igazoláshoz, majd a bíróság eldönti, amíg nincs semmi hivatalos addig él az ártatlanság vélelme ... Ha jól emlékszem még semmi jogerős ítélet nem volt, amennyiben igen, akkor megkövetlek ! De, hogy ezen miért rugóztok ennyire azt még mindig nem értem :lol: :lol: De csináljátok, csak a saját szemétdombotokon és ne itt, minden héten újra felhozva a témát

Sőt Neymarnal fordult elő először olyan, hogy egy madridi lap azért hozta le 140 millára, mert hozzáadták azt amennyit keresni fog, stb. ez is nonszensz =D> Bár aki ismeri a munkájukat, képek hamisítása leshelyzetekről, játékosok eltüntetése a képről, hogy a saját igazukat bizonyítsák az már semmin nem lepődik meg a két szennylappal kapcsolatban... Az a szép, hogy ezeket ti ugyanúgy eszitek mint szerintetek mi a Neymar storyt, tőlünk mégsem járnak át asztalt csapkodni emiatt !
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.07.23. 21:01:12

Igazából rossell-perez, egyik kutya másik eb. Csak a madridisták néha olyannyira tényként kezelik minden "érdekes" nyilatkozatát, és hozzák fel olyan példának a szavait az érveiknél, mintha megkérdőjelezhetetlen igazság lenne, amit mondott, hogy talán megbocsátod nekem ferni, ha több, mint zavaró, és beleszólok az egyébként értelmetlen vitába.
Amúgy ne haragudj, de ebben az esetben tényleg elég valószínű, hogy perez csak azért nyilatkozta ezt, hogy ne úgy tűnjön a madridi szurkolóknál, hogy hiába ajánlott a madrid többször annyit neymarnak, ő csak azért is a barcát választotta, ezt nyilván nem nyilatkozhatta le, hogy bocs, nem kellett neki a kacsalábonforgó, beéri a szimpla jakuzzival, mert a barca szimpibb neki. :D szóval inkább azt mondja a politikus, hogy 100-nál több lett volna így nem érte meg, szóval kiszálltunk önként a bugiból, mennyivel jobban hangzik, mint hogy bemutatott nekünk a srác. :D

amúgy más téma (gondolom mindenki bánatára :D ), madridisták, Ti ezt jobban tudjátok: milyen igazolások vannak még képben a hírek szerint nálatok? Elsősorban a védekező középpálya érdekelne (ha van esetleg név).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára na0421 2014.07.23. 21:08:50-kor.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.07.23. 20:48:43

Mezner2 írta: Persze mivel 40 milla fajdalompenzt kellett volna nekunk fizetnie..... Ez nem igy megy, ahogy te elkepzeled, a birosag dolga bizonyitani az ellenkezojet, amig ez nem tortenik meg addig bizony 57 milla, akkoris, ha te agyergorcsot kapsz ettol! Rosell meg azert mondott le, hogy az 57!!!bol miert oda ment 40 ahova..., Nem masert
tehát a 40 millás fájdalompénzt készpénznek veszed....
a tényeket a 40 mllióról meg még az erre rájövő 10 milkás aláírás pénzről, ami kb egy és ugyanaz, csak máshogy elkönyvelve (és érdekes módon erre tegnap valamiért nem is reagáltál, lehet épp nem olvastad, hogyne...) azt nem...

és volt még itt 2,7 millió ügynöki díj, ami szintén Neymar apjának ment, mert a 40 millió meg az a tízes még nem volt elég... és még egy 2,5 millió játékosmegfigyelésre, szintén a Neymar famíliának... mert ők ehhez értenek gondolom és komoly kiépített játékos-megfigyelő hálózatuk van...
és volt még 4 millió marketingra, ami nem derült ki kihez is ment, ezért bele se számolnám...
ezek itt a tények.
55,2 millió ment el tisztán csak Neymaréknak (+2,5 Neymar alapítványának, de azzal nincs baj ugye), amit úgy könyvelhetnek el, ahogy akarnak...
ezek tények, nem a 40 milliós fájdalompénz...
és ha ennyire minden rendben lett volna nem lettek volna a pártolótagok elől se eltitkolva a dolgok, amiből lett ez az egész Cases-ügy... de ezeket a köröket már 100szor lefutottuk, legyen neked Neymar annyi amennyit te szeretnél.
"+ Perez is nyilatkozta"

:D akkor ez szentírás nem is értem min megy a vita, mert ha perez megmondta akkor az úgy is van, ez tök evidens :D
előbb hiszek Pereznek, mint Rosellnek, aki fél éven át rejtegette a Neymar-ügy részleteit és miután lemondott derültek csak ki a dolgok és most meg bíróságra járkál...
tudom, Perez se szentéletű, ez egyértelmű, de egy kicsit komolyabb figura, mint Rosell és bandája és inkább adok Florentino szavára....
tudom milyen a hímvessző másik oldalán, végignéztem Calderónt, aki Mijatoviccsal az oldalán ügyeskedett...
nem mindegy nektek mennyi volt? ez valami titkos madridista fétis h nonstop ezen lovagoltok? hihetetlen h már egy éve ezen rágódtok...
tudod pöppet zavaró, hogy Bale folyamatosan 100 milla meg Illarra is 38 volt és folyamat csak a felfelé kerekítés... és zavaró, hogy egyesek képesek maguknak beadni Neymar 57-jét, de Balere lazán rámondják, hogy 100 millió... és jönnek azzal, hogy Levy szivárogtatta ki a 100milliót, mert ez tök természetes, hogy egy klub elnöke rácsörrent a BBCre, hogy ez meg ez annyi volt :lol:
Soha nem fognak megnyugodni.
Mikor téma volt náluk a leigazolása a túlnyomó többség alig várta a transzfer létrejöttét. Aztán mikor egyre valószínűbb volt, hogy hozzánk jön, úgy fordult meg az arány és az addig várva várt tehetségből, úgy lett egy túlsztároltripacsnekemnemiskéne játékossá.
Sose nyelik le ezt a békát.
ezt meg hiába akarjátok megmagyarázni ez egy természetes szurkolói reakció és kész, nem több... beleláthattok itt akármilyen békát, de ez szokott lenni.
Suarez se volt itt félisten, amikor közel volt a Realhoz...
ment a jól beleillik a Pepe-Ramos duóhoz... és azóta mennyit fordult a világ ugyebár...
ez ilyen.

kicsit más példa, de ahogy Cesc eligazolt máris nem annyira kár érte, Thiagonál is előjöttek ezek, Kroosnál ne tudjátok 1-2 embernél mik mennek a Bayern fórumon és a többi...
ilyen a szurkoló, persze ti ezt a legkönnyebben a Realosokkal tudjátok azonosítani, mert abból láttok a legtöbbet, ami tök természetes.
madridista
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.07.23. 20:39:18

ZBarca írta:Azért nem hoztuk nyilvánosságra a 120 milliós kivásárlási árat, mert nem akartuk, hogy Cöröhét egója maradandó károsodást szenvedjen. :D
Bale a legdrágább játékos a világon, lenyilatkozta Levy is, hogy 100 milla volt, inkább az ő szavára adok mint a megalománéra ...
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.23. 20:37:05

Azért nem hoztuk nyilvánosságra a 120 milliós kivásárlási árat, mert nem akartuk, hogy Cöröhét egója maradandó károsodást szenvedjen. :D
Kép
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.07.23. 20:18:00

S.Agüero írta:
GonzalezRaul írta:Nem a béka lenyeléséről van szó, hanem a valós vételár letagadásáról. A bíróság majd kideríti és pont. Kár ezt túlragoznotok.
Mindennel együtt volt 86 millió. Megmutatták a papírokat, minden oldal lehozta, de ti még mindig ezen rágódtok, hogy az nem 86 volt, hanem 114 meg 120. Akkor legyen nektek annyi, örüljetek neki, kész.
Plusz még rögtön befizettek ezen ügy miatt 13,6 millió euró adót rögtön zokszó nélkül előre. Vajon miért? Miért mondott le akkor az elnök? Miért BELSŐ EMBER :!: kezdett problémázni és nem beépített Perez ügynök? Vaj van a fejükön ennyi. Ezzel sincs semmi gond, csak ti utánunk jöttök költekezésben, közben szidjátok a Madridot az átigazolási politikája miatt. Mi tudjuk mennyit költünk, nem szégyeljük, nem mutogatunk a PSG-re meg a Monaco-ra vagy a Cityre. Ti meg sokat költötök és mutogattok. Ennyi. Nem több. Nem Neymarról van szó. Ezt kell felfogni. [-o<
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.23. 19:06:44

GonzalezRaul írta:Nem a béka lenyeléséről van szó, hanem a valós vételár letagadásáról. A bíróság majd kideríti és pont. Kár ezt túlragoznotok.
Mindennel együtt volt 86 millió. Megmutatták a papírokat, minden oldal lehozta, de ti még mindig ezen rágódtok, hogy az nem 86 volt, hanem 114 meg 120. Akkor legyen nektek annyi, örüljetek neki, kész.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.23. 18:43:29

GonzalezRaul írta:Nem a béka lenyeléséről van szó, hanem a valós vételár letagadásáról. A bíróság majd kideríti és pont. Kár ezt túlragoznotok.
Kár azt is túlragozni, hogy milyen érzés lenne, ha téged és a szurkolótársaidat bélyegeznének meg, mert a kedvenc csapatod vezetősége hazudozik. :wink: Erről szerintem Barcelona-drukkereknek sincs értelme beszélni, mert Rosellék, és valószínűleg Neymarék sara az egész.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.07.23. 18:43:04

fanbarca írta:Nagy igazolás James Rodriguez csak nem nagyon értem hova. Ronaldo, Bale, Di María, Isco, James Rodriguez.. s mindez 2, max 3 posztra. Kicsit nagy a sztárparádé, ha Di María elmegy (ami nem valószínű, mivel a PSG nem költhet sokat idén), akkor is. Mindenesetre a srác nagyon szimpatikus, ahogy megvédte a drukkert a bemutatásán, nagy + neki. :)
Nem is kell nagyon érteni! James jó játékos ez vitathatatlan de tény hogy felesleges Madridba csak ugye a real mindenkit meg akar venni és meg is vesz akik fölkaptak és James most nagyon is az még ha nincs is rá szükség.Az azért durva hogy a real 3 játékosér majdnem kifizetett 300milliót :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca0000 2014.07.23. 18:43:55-kor.
Válasz küldése