Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.14. 19:45:29

Eközben Di Maria...
http://youtu.be/chrCZ6PncW0" target="_blank

MOM:
KATT
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.09.14. 19:25:17

Így van, messzemenő következtetést nem szabad levonni 35!!!! forduló van még, még kimondani is borzasztó sok. Atletico meg nem hiszem, hogy gyengült volna, Moya mindig is egy jó kis kapusnak számított, most megtalálhatja az otthonát. Griezmann, Siqueira remek igazolások. Mandzukic szintén, Cerci is hasznos lehet majd, Koke-Gabi maradt és a mostani talán legjobb védőpáros Miranda-Godín is. Ez a csapat nem hogy gyengült volna hanem erősödött véleményem szerint. Persze lehet mondani, hogy szerencséjük volt tegnap stb. Voltak lehetőségeik bőven a Realnak (összefoglaló alapján), de az Atletico ilyen csapat, hogy rohadt nehéz gólt rúgni nekik ők meg a "semmiből" kotornak be. Nagyon egyben vannak, szervezettek megint veszélyesek lehetnek bárkire.

Az meg teljesen igaz, hogy a Real két nehéz meccset bukott el, ráadásul az Anoetaban 2:0ról, de ez velünk ugyanúgy előfordulhat. Ugyanazt a szélsőséges gondolkodást érzem mint szezon előtt, csak akkor meg nagyon jónak mondta őket mindenki most meg gyengének. Ahogy mi se szabad elszálljunk a 9 ponttól úgy ott sem szabad kriptahangulatnak lennie. Hosszú a szezon, mi magunkra kell figyeljünk és ahogy eddig is, szépen csipegetni a pontokat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.09.14. 18:32:11

bence-barca írta:
Sanama írta:
Amúgy, a Sociedad-ATm duótól mi is a simán megéghetünk, de a pontvesztés bőven benne van, szóval messzemenő következtetést nem szabad levonni.
Elég csak abba belegondolni, h tavaly hány meccsen sikerült megverni az Atmát vagy amióta a Sociaded visszajutott hányszor sikerült az otthonukba nyerni.
Mert a válasz mindkettőre 'egyszer se'.
Ez jogos, de viszont az AtMa bárki bármit mond szerintem gyengült, erősek, de gyengültek tavalyhoz képest, a Sociedad is gyengült mivel elment a legjobbjuk, éppen az AtMa-hoz. Szerintem koncentrációval és jó játékkal elverjük mind a 2-t idén.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.14. 18:26:26

Sanama írta:
Amúgy, a Sociedad-ATm duótól mi is a simán megéghetünk, de a pontvesztés bőven benne van, szóval messzemenő következtetést nem szabad levonni.
Elég csak abba belegondolni, h tavaly hány meccsen sikerült megverni az Atmát vagy amióta a Sociaded visszajutott hányszor sikerült az otthonukba nyerni.
Mert a válasz mindkettőre 'egyszer se'.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.14. 18:21:34

visca el barca írta:
mess2009 írta:Bale viszont klasszis!
:lol: :lol: :lol:

az a pali olyan buta a labbdarúgáshoz h rossz nézni. klasszis? megtolom, futok, belerúgok egy nagyot. 3-4 meccsenként talál egy gólt és ennyi. összjátékban, játékintelligenciában olyan egyszerű mint egy faék. semmi keresnivalója egy real szintu csapatban.
Miért, egy spanyol első osztályban 13. helyen álló csapatba nem pont jó?! :mrgreen:

Amúgy, a Sociedad-ATm duótól mi is a simán megéghetünk, de a pontvesztés bőven benne van, szóval messzemenő következtetést nem szabad levonni.

Az azért örömöt okoz, hogy a Real láthatóan szenved DM és Alonso nélkül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.14. 18:11:25

mess2009 írta:Bale viszont klasszis!
:lol: :lol: :lol:

az a pali olyan buta a labbdarúgáshoz h rossz nézni. klasszis? megtolom, futok, belerúgok egy nagyot. 3-4 meccsenként talál egy gólt és ennyi. összjátékban, játékintelligenciában olyan egyszerű mint egy faék. semmi keresnivalója egy real szintu csapatban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.09.14. 17:43:49

azért azt ne felejtsétek el, hogy az első félidőben a Real nyomasztó fölényben játszott és ezuttal valóban szerencséje volt a matracosoknak, hogy nem kaptak 2-3 gólt. a másodikra valami történt, mintha az öltözőben összevesztek volna...
azzal én is egyetértek, hogy a nyári igazolásaik befuccsolni látszanak ezek közül Di Maria eladása máris nyilvánvaló ballépés, a James gyerek szerintem egy felfújt lufi volt ami egyelőre ki is pukkant(remélem úgy is marad) Xabi A. távozásával eggyel kevesebb hentes van a Ligában, Kroos és Bale viszont teljesen rendben van mindkettő klasszis! nem is értem azokat akik fikázzák őket.
szóval,örüljünk a zakójuknak de azért csak lassan a testtel .... a szerencse forgandó
még csak annyit, a tegnapihoz, hogy az a büntető inkább volt CR, színészi teljesítménye mint jogos ítélet.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.09.14. 15:14:08

visca el barca írta:
Boixos írta:Nem tudom, h a cé meddig bírja azt, h a meccsek 95%ában azon múlik a bugi, h ő mennyit teljesít, mert a többi csilliárdos gyerek eltöketlenkedik mindent amit lehet. Sztem rövid időn belül elkezdi "intézni" a megfelelő légkört a lepattanásához. Ezt a szitut egy nála lényegesen jámborabb ember is nehezen viselné.
viszont minden adva van ahhoz, hogy az összes statot tekintve a legnagyobb madridista legyen ( nem lesz) és mivel köztudottan sokkal fontosabbak nekik az egyéni elismerések mint a csapat maradni fog.
Igaz, az önimádat faktort kihagytam a szituból. :D
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.09.14. 14:49:22

Nem tudom megérteni azokat a barca drukkereket,akik nem örülnek a tegnapi eredménynek(egyesek szerint az x jobb lett volna nekünk). Mindig is a Real lesz a legnagyobb vetélytársunk a ligában,ezt egy bajnoki szezon,de még 5 se fogja megváltoztatni. Az Atletico a nagycsapatok ellen van kihegyezve, ők rendre szenvednek a kicsik ellen,ahol nekik kell kidolgozni a helyzeteket,szóval véleményem szerint nem fognak odaérni,hogy ránk veszélyt jelentsenek, míg a Realnál ha januárban vesznek egy bantu négert, már sokkal inkább tapadhatnak majd ránk.

Ha valaki nem hisz nekem,visszaolvashat ebben a topicban,én már a Sevilla elleni meccs után mondtam,hogy ez igy nem müködik. Nem állhat fel egy csapat védekező adottság nélküli kpval. Egyetlen csapat jut eszembe,aki erre képes volt, nem egy szezonon keresztül... Pep féle Barcája.De azokon a meccseken kb 15percet volt az ellenfélnél a labda, úgy meg majdhogynem felesleges is volt abba a játékrendszerbe. Direkt focihoz,amit a Real,meg amit mi is próbálunk játszani,elengedhetetlen minimum 1 ember,aki ütközik,labdát szerez,és lefut meccsenként 14km. Ezen sokat gondolkoztam már, hogy ebben a rendszerben Xavi is elfér simán,ha a mi oldalunkat nézzük, mert van mellette egy ember(Rakitic), aki felszántja a pályát. A túloldalon ott kezdődnek a bajok,hogy kit rak ki az edző a kezdőből,ha egy középpályás védekező feladatokat lát el? Azt érzem jelen helyzetben,hogy a Kroos-Modric kettősből kellene valakinek a padra ülni, mert kioltják egymást."Túl nagy stabilitást" adnak ketten a kpra, támadásépités terén. Csak ehhez a felálláshoz fel kell nőnie Jamesnek is,mert akkor ő a csatár mögött játszhatna kicsit kevesebb védekező feladattal, de így nagymértékben részt kellene venni a labda felhozatalában. Vagy van a másik verzió, vkp-Modric-Kroos, s Hámesz a padon. Ez ugye hosszútávon nem járható út(80milla a benchre nem valami kellemes opció),a másik,hogy igy a játékuk kevésbé lenne direkt,többet kell az első hármasnak is melózni egy akció kidolgozásához. Szóval nem tudom mi lenne a tökéletes megoldás. Igazából nincs beleszólásom az egész dologba,ami ott folyik, hálistennek, de próbáltam "kivülállóként" elgondolkozni az egészen,és minden rosszindulat nélkül mondhatom, hogy nagyon nagy bélsár van a palacsintában, amit szerintem nem lehet pár forduló alatt helyrehozni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.14. 14:29:11

Boixos írta:Nem tudom, h a cé meddig bírja azt, h a meccsek 95%ában azon múlik a bugi, h ő mennyit teljesít, mert a többi csilliárdos gyerek eltöketlenkedik mindent amit lehet. Sztem rövid időn belül elkezdi "intézni" a megfelelő légkört a lepattanásához. Ezt a szitut egy nála lényegesen jámborabb ember is nehezen viselné.
viszont minden adva van ahhoz, hogy az összes statot tekintve a legnagyobb madridista legyen ( nem lesz) és mivel köztudottan sokkal fontosabbak nekik az egyéni elismerések mint a csapat maradni fog.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.09.14. 14:18:30

Nem tudom, h a cé meddig bírja azt, h a meccsek 95%ában azon múlik a bugi, h ő mennyit teljesít, mert a többi csilliárdos gyerek eltöketlenkedik mindent amit lehet. Sztem rövid időn belül elkezdi "intézni" a megfelelő légkört a lepattanásához. Ezt a szitut egy nála lényegesen jámborabb ember is nehezen viselné.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.09.14. 13:25:28

visca el barca írta:nah, közben már tényleg kiderült h csak azért nem szereztek pontot, mert az a gonosz bíró csak 2 percet hosszabbított :lol: ritka egy szánalmas társaság. =D>
Majd az Elche ellen megint megkapják szokásos 7perces hosszabbítást a kamu tizijükkel együtt! :lol:
Amúgy a Daily Mail információ szerint Ronaldo heti(!) fél millió fontos fizetésért a MU-ba igazolna jövő nyáron!Erős a gyanúm,hogy CR megint összeszomorkodik magának egy kis fizuemelést a Realban.
Perez papa jobban tette volna ha a James-re elvert 80 millát inkább Roncinak adja nehogy éhen haljon! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.09.14. 12:11:36

Rivaldo11 írta: Jamesnek meg...5 kiemelkedő meccse miatt meg lett véve. Holott előtte, a monacoban nyújtott teljesítménye alapján meg szóba sem jött a neve. Perez elintézte.
Az igazat megvallva, egy beépített ügynök sem csinálhatta volna jobban a Real nyári átigazolási politikáját (Hámesz és Borsó in, DM és Xabi out).
Kezdem Perez papa képét bekereteztetni. :mrgreen:
Most nálunk mindenki repes a boldogságtól, hogy 3 forduló után 6 pontot verünk a habfehérekre, odaát meg nagy a csalódottság (és akkor még finoman fogalmaztam), de a szurkolói lélektan már csak ilyen.
A Realnak a Bl-ben most jön a Basel, amely tegnap szintén nagy pofonba szaladt bele a Grasshoppers ellen. Nálam nem kétséges a meccs kimenetele. A bajnokságban szintén zenész, hiszen a Depor, Elche kettős nem okozhat nekik gondot. Utána viszont mennek a Madrigalba, majd érkezik a Bilbao. Azok már neccesebb mérkőzések lesznek.
A lényeg az, hogy a klasszikusig tartsuk meg ezt a 6 pontos előnyt, a Bernabeuban meg a vámpír bever kettőt, Bravo lehuzza a rolót és meg is vagyunk. :D
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 12:02:07

visca el barca írta:nah, közben már tényleg kiderült h csak azért nem szereztek pontot, mert az a gonosz bíró csak 2 percet hosszabbított :lol: ritka egy szánalmas társaság. =D>
Nem tudom, hogy miért örültek volna jobban, ha nem +2, hanem +5 percig nézik, ahogy nem lőnek gólt. :D
Még jó, hogy minket meg toltak a Bolbao ellen. (ja....nem)
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2014.09.14. 11:29:01

Na, ha a Real tartsa az uj idenyi format az ideny vegeig, miszerint amennyi meccs annyi pont, akkor mar nem leszek szomoru a bajnoksag vegkimenetele miatt :)
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.14. 11:28:19

nah, közben már tényleg kiderült h csak azért nem szereztek pontot, mert az a gonosz bíró csak 2 percet hosszabbított :lol: ritka egy szánalmas társaság. =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2014.09.14. 11:18:25

Én nem értem, hogy Illaramendit minek vették meg, ha nem játszatják. Annyira csak nem rossz. (persze kell a hely a sztároknak...) Szerintem jókor vették meg őt, és még időben passzolták tovább Xabit, csak épp az átmenet nem volt meg. Tavaly már bőven be kellett volna építeniük. Őt és Iscot nagyon sajnálom, amiért rábólintottak anno a Madrid ajánlatára.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.14. 11:13:50

Rivaldo11 írta:Rányomja a bélyegét a madrid játékára, hogy a nevek, és az árak garantált kezdőtagságot érdemelnek. Bale olyan ügyetlen ide, mint az állat...ez nem anglia. Jamesnek meg...5 kiemelkedő meccse miatt meg lett véve. Holott előtte, a monacoban nyújtott teljesítménye alapján meg szóba sem jött a neve. Perez elintézte. Persze még az elején vagyunk, ancellotti meg van olyan edző, hogy összerak valamit megint.
tegnap kivételesen végignéztem a meccsüket és az bale gyerek tényleg elég fogalmatan. annyit tud amit a spanyol kupában ellenünk mutatott, fut fut fut mint egy hülyegyerek és ennyi....

jamesnek örülök h megvették, ennyiért játszatni kell, és épp ez miatt borult az egész taktika amit ancelotti felépített :D remélem idén semmit nem nyernek és nyáron zselé is elhúz innen
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.14. 11:02:38

Rányomja a bélyegét a madrid játékára, hogy a nevek, és az árak garantált kezdőtagságot érdemelnek. Bale olyan ügyetlen ide, mint az állat...ez nem anglia. Jamesnek meg...5 kiemelkedő meccse miatt meg lett véve. Holott előtte, a monacoban nyújtott teljesítménye alapján meg szóba sem jött a neve. Perez elintézte. Persze még az elején vagyunk, ancellotti meg van olyan edző, hogy összerak valamit megint.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.09.14. 10:54:33

Hamesznek nem égeti a hátát a 10-es mez?
Ha nem kapja össze magát, akkor jövőre viheti a Napoli 30 millióért.

Mintha a Real gálatizenegyében túl sok lenne a művész és kevés a zongoracipelő. Amíg Alonso és Di Maria rengeteget melóztak, addig Kroos és James jóval kevesebbet tesz be a közösbe.
Én kivenném a kezdőből Jamest, a helyére feltolnám Kroost Benzema mögé, és betennék a csapatba egy labdaszerzőt (Khedira/Illarra).

Természetesen még korai temetni a Realt, fordulhat a kocka akár a következő fordulóban is, de azért örömteli, hogy 3 kör után már 6 pont az előnyünk velük szemben. :P

Nem hittem volna, hogy idén is valós veszély lesz az Atletico, de egyelőre úgy tűnik, hogy kitart a lendületük továbbra is.
Kép
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.09.14. 09:37:14

ferninho írta:persze egyedül ő se csinálhat meg mindent, de az első félidőben kb arról szóltak a Real támadások, hogy tud-e alkotni vmit CR, mert a többiek...
a 2. félidőt meg hagyjuk is...
Akkor végül is sikerült szinten tartani a játékot a tavalyihoz képest, szóval nincs is sok probléma... :mrgreen:

Egyébként komolyra fordítva, tavaly is rengeteg ilyen meccs volt, amikor Cé ment, mint a mérgezett egér, a bagázs többi része meg tett az egészre jó magasról. Azért lássuk be, így elég nehéz...
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.09.14. 09:30:16

Fun fact:
A most feljutott Eibar a Real előtt áll a tabellán! :lol:
Kép
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.09.14. 09:02:00

hank1ee írta:Egyrészt én úgy látom, kicsit jóllakott a Real a Decimával. Ebbe Ronaldo is beletartozik szvsz
egy meccset néztünk mi? végig nagy kedvvel játszott, ő megtett mindent amit csak lehetett...
konkrétan kiemelkedett abból a sz_rkupacból, ami ott elől volt, folyamat verte meg az embereket 1v1be, élmény volt nézni, amit lehozott és jobbszélen rengeteget volt, jó volt ott is nézni és talán Bale is látja mit is kéne csinálnia.... Kép

és 1 gól mellé összehozott egy 100%os ziccert Benzemának, aki egy labdát nem bírt átvenni...
CR nagyon is jól játszott, és ő meg a jóllakottság... két külön fogalom.

persze egyedül ő se csinálhat meg mindent, de az első félidőben kb arról szóltak a Real támadások, hogy tud-e alkotni vmit CR, mert a többiek...
a 2. félidőt meg hagyjuk is...
madridista
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.13. 23:00:35

Egyrészt én úgy látom, kicsit jóllakott a Real a Decimával. Ebbe Ronaldo is beletartozik szvsz, és nem feltétlen az ő nem százszázalékos állapota miatt tűnik fogatlan oroszlánnak a Madrid. Jamest még mindig nem írnám le, de mintha túl gyorsan jött volna neki minden, és ezt talán nem bírja még kezelni. Gyermeteg hibákat vét a pályán, de érthető is, egy olyan Di María helyére jött, aki kiemelkedett a tavalyi szezonban nemcsak a csapatból, hanem a világfutballból is, egy tarthatatlan pali. Pérez meg fogja szívni most a megalomániája miatt (végre én is bekerültem az anti Pérez klubba :mrgreen: ), a tavalyi sikerek így nem jönnek majd össze. Lehet mondani, hogy a BL-címvédésre mennek, de ezzel a pályán mutatott hozzáállással nem fog sikerülni. Mária eladásával az a baj, hogy maradt volna még, és szerintem idén is üde színfolt lett volna a hajtásával, megindulásaival, beadásaival, de ennek most búcsút mondhatnak, James más típusú játékos. Kroos eddig tényleg nem nagy durranás, és én is örülök, hogy Rakitic jött hozzánk, de nem a képességeik miatt, hanem mert egyszerűen jobban illik a horvát a LE-féle játékhoz, ami nekem eddig nagyon-nagyon tetszik.

Vajon ki lesz a legfőbb riválisunk a ligáért? Atleti, Valencia? :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.09.13. 22:56:54

Leon írta:A forduló végén a Real lehet a kieső helyek egyikén fog tanyázni! :lol:
Ha ezt így folytatják akkor az október végi klasszikusra "tét nélkül" megyünk! :mrgreen:
Úgy tűnik a bajnokságban idén is az Atleticóktol kell majd tartanunk...
Az a szerencséjük, hogy a következő két fordulóban két "kőkemény" csapattal fognak találkozni (Depor, Elche). Ez sima 6 pont. Utána viszont mennek a Madrigalba. Na, az nem lesz egy könnyű falat a számukra.
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Válasz küldése