Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3329
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.11. 21:58:30

brazilfan írta:
2024.05.11. 19:35:04
Szürke ez a Real, csak a két brazil vitt bele egy kis színt.
Két brazil?
Nekem erről csak Raphinha és Roque jut az eszembe.... :roll:
Vajon miért nem visznek bele legalább annyi színt a játékunkba a mi braziljaink ketten, mint a két madridi brazil a Real szürke játékába vagy csak egy icipicivel több színt esetleg? (kicsit mohó és kapzsi vagyok, elnézést, de nagyon sok színt szeretnék látni a Barca játékában)
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 20:33:22

El Sie7e írta:
2024.05.11. 18:27:55
Persze semmire nincs garancia de teljesen más a 2 story. 2003-ban a nevekért eladták a stabilitást. Most semmi ilyesmiről nincs szó inkább az i-re tesznek egy pontot és mellé még egy i-t ponttal, hogy tuti legyen. Megvan a stabilitás és az egyensúly fiatal de már bejáratott emberekkel amihez még hozzáadnak extrát. Tudatosan hosszútávú csapatépítés mellett forognak be egyesével az új nevek és emellett megmaradnak a veteránok amíg csak lehet. Kroos,Modric mellett tanultak a fiatalok középen, közben hátul is Nacho távozásával már kereseik a következő fiatal tehetséget aki a jó korban lévő Militao,Rüdiger,Alaba sortól tanulhat és nem kell rögtön mélyvízbe dobni hanem szépen fel lehet építeni. Nagy kontraszt van az első galaktikus éra és a mostani között. Akkor sztárok és csillogás volt most megfontolt tudatos stratégia. Amellett, hogy eredmények is jönnek egy kifejezetten családias, szurkoló közeli és szerethető csapat alakult ki és tűkön ülve mint egy kisgyerek várom mi lesz a folytatás. Ez nagyon sokat ér a mai világban amikor minekinek szüksége van egy kis menekülésre, kiszakadásra a mindennapokból.
Egyetértek veled.
Ha ma lennék 9 éves kiskölyök tutira Madrid, vagy City szurkoló lennék, esetleg Arsenal, csak sajnos vagy nem sajnos focicsapatot nem váltasz, aminek szurkolnál úgyhogy itt ragadtam :D.
Nagyon magas szintű szakmai munkát érzek a háttérben a Realnál és a nem szalonképes elemeket is kidobálták évek alatt, egyedül Vinicius viselkedése aggasztó, de el tudom képzelni, hogy nem Barca drukkereknek meg mondjuk ugyanígy Gavi, de akár Araujo nem lehet szimpi, szóval nem gond 1-1 ilyen megosztó jellegű játékos.
Itt a leginkább aggasztó ezzel szemben, hogy egyetlen problémát sem próbálunk megoldani, még azokat sem, amik nem is kerülnek pénzbe és személyesen pont fordítva érzem, hogy nem várom a meccseket, hanem már előre tudom, hogy 3-ból 2 meccsen amatőr hibák miatt bukhatjuk a győzelmet, a keret fele hasznavehetetlen, az edző meg megrekedt néhány sablonos gondolatban, amiből nem tud kitörni és a frusztrációja miatt lett egy saját Mourinhonk.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.11. 19:48:29

Az fix,h Mbappe,ha nem is illeszkedik be egybol vagy akarmi,elfog rakni legalabb 30-40golt.Sztem (sajnos) bitang lesz az a real evekig.
+Brahim is megerkezik
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.05.11. 19:38:09

A Granada küzd hajt kapar,de a Real kétszer eljutott a kapuig és 0:2
Ez a szezon ez ilyen nem lehet mit tenni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.11. 19:35:04

El Sie7e írta:
2024.05.11. 18:27:55
Amellett, hogy eredmények is jönnek egy kifejezetten családias, szurkoló közeli és szerethető csapat alakult ki
Az eredmények tényleg jöttek, jövögettek (voltak ott eléggé izzadságos eredmények is), de én nem vettem észre, hogy a többé-kevésbé meglévő stabilitáshoz szórakoztató, látványos támadófoci is társult volna. Szürke ez a Real, csak a két brazil vitt bele egy kis színt.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.11. 18:44:52

Szerintem a Barcanak nem a Realra kell koncentrálnia, hanem saját magára. Minőségi csapatot kell építenie, és megfelelő edzőt találni, vagy Xavinak kell fejlődnie. Elvileg jön 3 szakember az edzői stábba, fizikai felkészítők és taktikus. A Realnal is lehetnek sérülések, az akarás is alábbhagyhat, történhet bármi, összeveszhetnek a játékosok :)
A BL eleve szerencsén is múlik. Sokaz számítanak az új igazolások, a lendületük és a győzelmi vágyuk. Tavaly rajtunk is jobban éreztem az akarást és a lendületet, mondjuk decemberig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 18:42:53

No meg minden tiszteletem Figoé bizonyos döntésén kívül, de Mbappé más polcon van futballtudásban, Beckhemhez képest is, meg a kiöregedő Kakához képest is (ő zseni volt, de a sajna hamar érkező zenitje után...) ő az egyetlen játékos a modern érában Messin és Neymaron kívül (akik közben már visszavonultak a topfocitól), aki teljesen egymaga képes megteremteni a helyzeteket és gólokat lőni és meccseket eldönteni. Ráadásul a világ egyik leggyorsabb játékosa, tökéletesen illeszkedik a Madrid stílusához is.
Én nem féltem a középpályájukat sem, most sem függtek már Modrictól egyáltalán, pedig már abban reménykedett sok ember, hogy majd akkor... hát nem. És Kroostól sem függenek igazán, aki jó ha a meccsek kétharmadán volt kezdő, és annak is a felét játszotta végig. A BL-ben is egy egyenes kieséses meccset tolt végig (khm-khm edzőbácsink), és akkor is behúzták a meccseket, a BM ellen is nélküle csak fokozták a nyomást, és berámoltak két gólt.

Meg sem fogják érezni a hiányát szerintem. Vesző ő már el most is annyit, amennyivel jobban lát a pályán xy-nál. Persze ha most végig 90 percig játszott volna és jövőre lelépne, kicsit lehet túl hirtelen lenne, de Madridban ilyen hülyeségeket nem nagyon csinálnak, csak nálunk. De szerintem túl nagy baj még akkor sem lett volna.

A mai madridnak a két gyengepontja a két szélsővédője (és ők sem annyira gyengék), Mbappé mellett meg két top3-as érkezik elvileg mind a két szélre. Nem látom, hogy tudnának befürödni.

Ettől még persze, lehet, hogy pont így nem lesz BL-győztes a csapat, ebben van/lesz mindig szerencsefaktor is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.05.11. 18:45:17-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.05.11. 18:27:55

brazilfan írta:
2024.05.11. 17:32:47
El Sie7e írta:
2024.05.11. 14:28:15
Nagy fegyver lesz és majd Carlo kifőz valamit ahogy idén is előhúzott egy új taktikát. Nagyon várom már mit hoz ki belőle mert alapanyagra nagyon vad csapat is lehet.
Alapanyagra igen, de az nem garancia semmire. A Real 2002-ben Zidane-nal és Figóval még megnyerte a BL-t, de 2003-ban a brazil Ronaldóval és Beckhammel kiegészülve már nem jutott be a döntőbe, a következő évben pedig már a legjobb 4 közé sem.
Persze semmire nincs garancia de teljesen más a 2 story. 2003-ban a nevekért eladták a stabilitást. Most semmi ilyesmiről nincs szó inkább az i-re tesznek egy pontot és mellé még egy i-t ponttal, hogy tuti legyen. Megvan a stabilitás és az egyensúly fiatal de már bejáratott emberekkel amihez még hozzáadnak extrát. Tudatosan hosszútávú csapatépítés mellett forognak be egyesével az új nevek és emellett megmaradnak a veteránok amíg csak lehet. Kroos,Modric mellett tanultak a fiatalok középen, közben hátul is Nacho távozásával már kereseik a következő fiatal tehetséget aki a jó korban lévő Militao,Rüdiger,Alaba sortól tanulhat és nem kell rögtön mélyvízbe dobni hanem szépen fel lehet építeni. Nagy kontraszt van az első galaktikus éra és a mostani között. Akkor sztárok és csillogás volt most megfontolt tudatos stratégia. Amellett, hogy eredmények is jönnek egy kifejezetten családias, szurkoló közeli és szerethető csapat alakult ki és tűkön ülve mint egy kisgyerek várom mi lesz a folytatás. Ez nagyon sokat ér a mai világban amikor minekinek szüksége van egy kis menekülésre, kiszakadásra a mindennapokból.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.05.11. 18:14:35

davi10 írta:
2024.05.11. 13:10:00
Hát nem tudom, én még mindig nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy Kroos-Modric utáni, Mbappe-val megerősített (vagy meggyengített, ez majd kiderül) Real Madrid-ot lehetetlen lenne utolérni.
Madridba az lesz a kerdes, hogy a tamadokhoz mikent jut majd el a labda. A kozeppalyan elvileg Kroos es Modric utan majd Bellingham, Valverde, Camavinga, Tchumi lesz az elso opcio, ehhez jonne majd Arda Guler, ha felepitek a kovetkezo evben. Jelenleg azert nem tudjak ezek a nevek azt, amit a nemet es a horvat tud. Plusz a hatso alakzatuk sem nem fiatal, se nem klasszis (a tamadogepezethez kepest).
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.11. 17:32:47

El Sie7e írta:
2024.05.11. 14:28:15
Nagy fegyver lesz és majd Carlo kifőz valamit ahogy idén is előhúzott egy új taktikát. Nagyon várom már mit hoz ki belőle mert alapanyagra nagyon vad csapat is lehet.
Alapanyagra igen, de az nem garancia semmire. A Real 2002-ben Zidane-nal és Figóval még megnyerte a BL-t, de 2003-ban a brazil Ronaldóval és Beckhammel kiegészülve már nem jutott be a döntőbe, a következő évben pedig már a legjobb 4 közé sem.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.05.11. 17:07:00

bence0330 írta:
2024.05.11. 13:47:55
brazilfan írta:
2024.05.11. 13:34:28
Sok olyan játékost vittek Madridba, akiknek az ismertsége fontosabb volt annál, hogy van-e helyük a Realban, például Michael Owent, Huntelaart, Kakát. Nem tudom, hogy Vinicius és Mbappé hol fog játszani, van-e annyi hely a bal szélen, hogy ne szaladjanak neki a másiknak.
Ancelotti alatt ez szerintem nem is téma. Max utána. Nemrég úgy ejtették ki a Cityt, hogy kvázi mindkét brazil balszélső volt, és a City azt sem tudta, mit csináljanak velük. Még így is meg tudná oldani. DE:

Mbappé az elmúlt években sokkal többet volt center, mint balszélső (tavaly 38-4, idén 25-18, azelőtt 33-13), alapvetően alighanem ott fog játszani.
Anno Benzema is a balszélről indult Viniciusszal karöltve és onnan mentek a bemozgások középre. Itt is valami hasonló lesz szerintem és Mbappé egyébként is szinte egész szezonban centert játszott a PSG-ben. És erre még rájön, hogy nincs még egy ilyen edző a világon mint Ancelotti aki ennyire tudna adaptálódni a keret erősségeihez. Az kemény lesz hogy az idei Realhoz alsó hangon hozzájön 40 gól.

De a Barcelonanak jelenleg felesleges is a Realhoz mérnie magát. Öngyilkosság lenne Laporta részéről ha már szeptembertől kitűzi célnak hogy le kell győzni őket. Ez vezethet megint fejetlen es felesleges költekezésekhez amik még jobban visszaüthetnek. Szerintem mindenkinek érdemes magával foglalkoznia a lehetőségeihez mérten és onnantól indulhat egy racionális építkezés.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.11. 16:21:28

davi10 írta:
2024.05.11. 13:10:00
Hát nem tudom, én még mindig nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy Kroos-Modric utáni, Mbappe-val megerősített (vagy meggyengített, ez majd kiderül) Real Madrid-ot lehetetlen lenne utolérni. Nálam inkább a nálunk lévő szerencsétlenkedés az aggasztóbb, mint az ott történő építkezés. Egy másik edzővel, rendes fizikai felkészítéssel, rotációval és mondjuk 3-4 igazolással akár pariban is lehetnénk.
Ehelyett marad Xavi és a kulcsjátékosok kipukkadásig játszatása.
Simán foghatjuk őket, ezeknek a bl mindig sokkal fontosabb lesz, mint a bajnokság vagy a kupa..
Avatar
El Sie7e
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2017.05.27. 18:54:38

2024.05.11. 14:28:15

Felesleges leragadni ilyen régimódi dolgoknál mint center. Ha valamit rá kell erőltetni akkor inkább kapuhoz közeli támadó. Mbappé közel játszik a kapuhoz. Közel kell játszania a kapuhoz. Manapság már nem nagyon vannak echte 9-es tuskó centerek. Benzema is "center" volt de ennél sokkal több volt, de persze közel volt a kapuhoz. Idén Vini és Rodrygo is sokat volt középen közelebb a kapuhoz ahogy Bellingham is rendre odaért de volt, hogy Valverde került oda de extrém esetben Carvajal volt a "centerünk". Ha végre jön Mbappé akkor papíron középre lesz berakva de Vini-Mbappé-Rodrygo sor nem éppen egy statikus kötött rendszert vizionál hanem egy sokat mozgó, folyékony összjátékot. Ha Mbappé teret nyit kifele akkor Vini bemegy a helyére vagy Rodrygo vagy aki épp arra jár, de ugyanígy tud érkezni középen a beadásra bármelyik braziltól. Nagy fegyver lesz és majd Carlo kifőz valamit ahogy idén is előhúzott egy új taktikát. Nagyon várom már mit hoz ki belőle mert alapanyagra nagyon vad csapat is lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.11. 13:47:55

brazilfan írta:
2024.05.11. 13:34:28
Sok olyan játékost vittek Madridba, akiknek az ismertsége fontosabb volt annál, hogy van-e helyük a Realban, például Michael Owent, Huntelaart, Kakát. Nem tudom, hogy Vinicius és Mbappé hol fog játszani, van-e annyi hely a bal szélen, hogy ne szaladjanak neki a másiknak.
Ancelotti alatt ez szerintem nem is téma. Max utána. Nemrég úgy ejtették ki a Cityt, hogy kvázi mindkét brazil balszélső volt, és a City azt sem tudta, mit csináljanak velük. Még így is meg tudná oldani. DE:

Mbappé az elmúlt években sokkal többet volt center, mint balszélső (tavaly 38-4, idén 25-18, azelőtt 33-13), alapvetően alighanem ott fog játszani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.11. 13:34:28

Sok olyan játékost vittek Madridba, akiknek az ismertsége fontosabb volt annál, hogy van-e helyük a Realban, például Michael Owent, Huntelaart, Kakát. Nem tudom, hogy Vinicius és Mbappé hol fog játszani, van-e annyi hely a bal szélen, hogy ne szaladjanak neki a másiknak.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.05.11. 13:10:00

Hát nem tudom, én még mindig nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy Kroos-Modric utáni, Mbappe-val megerősített (vagy meggyengített, ez majd kiderül) Real Madrid-ot lehetetlen lenne utolérni. Nálam inkább a nálunk lévő szerencsétlenkedés az aggasztóbb, mint az ott történő építkezés. Egy másik edzővel, rendes fizikai felkészítéssel, rotációval és mondjuk 3-4 igazolással akár pariban is lehetnénk.
Ehelyett marad Xavi és a kulcsjátékosok kipukkadásig játszatása.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.11. 11:52:32

Pedig a szamok nem hazudnak,behuztak 5 blt, meg mit tudom en hany bajnoksagot.Fiatalitas ugy tortent meg,h kozbe nyertek blt:D en azert osszetennem, a kezem ha lenne egy Perez elnokunk vagy eronlethez egy Pintusunk,de nalunk igazi amator sztem meg a szertaros is…
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.11. 11:13:38

A Real mindig rástartolt a nagy nevekre, a már több mint 30 éves Cannavaróról tudni lehetett, hogy csak rövid távú befektetés, de ő volt a friss aranylabdás, feltétlenül el kellett hozni. A négy év alatt 54 bajnokin játszó Hazard 100 millióba került, az utolsó éveiben alig játszó Bale szintén, James Rodriguez 76 millióba. Egyikük madridi karrierje sem úgy alakult, ahogyan eltervezték, egyikük sem volt elégedett a távozásakor.
Majd csak 2-3 év múlva fog kiderülni, hogy a most tervezett igazolásaik közül melyiket lehet sikeresnek mondani, én nem adnám nekik oda látatlanban a következő 5 év összes kupáját.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2511
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.11. 11:10:56

FcBarcelona1 írta:
2024.05.11. 06:56:25
az edzőnk semmit nem tudott kezdeni velük, mert Kessie, Aubameyang, Depay, Adama, Felix, Roque és a többiek nem értik a pozíciós játékot.
Aubameyangért nagyon nagy kár. Ebben a szezonban 48 meccsen 27 gól, még mindig szórja a gólokat. Az is hatalmas különbség a két csapat között, hogy ők mernek két csatárral játszani, mi meg gyáván egy embert tolunk előre, és mára ő is leeresztett. Csatárunk nincs, a tartalékot meg nem hogy felépítenék, de emberszámba sem veszik. Katasztrófa, ami nálunk megy. A legfontosabb igazolás egy jó edző lenne. A Madrid előttünk jár, és ehhez még hozzájön Mbappe. Brutális. Nálunk meg annyi lyuk van, hogy beleszédül az ember. Nncs cserekapus. Kéne vkp, kéne csatár, kéne karmester. Úgy, hogy lehet, hogy alig igazolhatunk.

Ha Kimmich-et nem tudjuk leigazolni, akkor azt mondom, szerezzünk egy ingyenes védőt (abból lesz pár nyáron), toljuk fel Cubarsít vagy Araújót a középpályára, fizetősnek meg menjünk rá Isakra, és dobjunk rá egy all int. Másképp nem tudom, hogy tudnánk felvenni a kesztyűt Mbappéékkal.
Troym írta:
2024.05.11. 11:05:42

- gyenge/ nem idevaló játékosok jönnek
Ennyi. Játszani akarunk egy játékot, amire jó pár ember alkalmatlan a keretben. Aztán szidjuk a DNS-t, miközben nem látjuk, hogy a DNS már rég mutálódott, nem pozitív irányba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.05.11. 11:14:07-kor.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.11. 11:05:42

FcBarcelona1 írta:
2024.05.11. 06:56:25
Én csak arra gondoltam, hogy évek óta az egyik felmentés számunkra, hogy ennyike pénzből nem lehet nagy eredményt elérni.
De lehet, csak érteni kell a szakmához!
A Madrid átigazolási egyenlege cca olyan, mint a mienk 3-4-5 éves távlatban és nyert közben BL-t, és döntős ismét. A Dortmund, Inter szintén kevesebb pénzt költ igazolás-eladás egyenlegben.
Ehhez képest itt a "nem is vészes" a közhangulat, mert sikerült negyeddöntőig jutni 4 év után először?
Két lehetőség van:
- gyenge/ nem idevaló játékosok jönnek
- gyenge a szakmai munka minősége

Szerintem egyértelműen edzői hiba, hogy a mostani két fiatallal együtt 5 középcsatár lesz kukázva és csodálkozunk, hogy kevés gólt szerzünk a helyzetekhez képest.
De ugyanez igaz a középpályán, szélsővédőknél is.
Olyan szintű a pazarlás, ami jóval erősebb anyagi helyzetben sem férne bele, de nem tudom azt se mondani, hogy 100%-ban edzői hiba, mert hagyják neki, hogy megtegye.
Ahogy valaki írta, itt mindenki közös sara a kialakult helyzet (Laporta, Alemany, Deco, Xavi)
És nem hat meg, hogy még ennél is gyengébb a szakmai munka a ManUtd, Chelsea esetén, mert mellette van 15-20 ellenpélda.
Én azonnali hatállyal meneszteném Xavit és Decot is és kivásárolnám az egyik olyan sportigazgatót, aki már eredményeket is felmutatott életében és azt kérném első lépésként találjon egy megfizethető, minőségi edzőt.
Hogy ez Flick / Zerbi / Michel / Gipsz Jakab, az engem apróhalnyit nem érdekelne, mérje fel a lehetőségeket és találja meg a legideálisabbat, ez az ő felelőssége.
FcBarcelona1
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.11. 06:56:25

Troym írta:
2024.05.10. 11:34:38
bence0330 írta:
2024.05.10. 11:25:41
Bellinghamekre évek óta nincs esélyünk, és egy darabig nem is lesz.
Az elmúlt 5 év igazolási "egyenlege"

Madrid -174 millió
Barcelona -159 millió

Kemény 15 millióval vannak előttünk, közben szereztek Bellinghamet, Camavingát, Endricket, Rüdigert, Alabát, most jön Mbappe és mindemellett 3 bajnokság 1 BL és 1 BL döntő.
Én 4 évet vennék inkább alapul, mert Bartomeuék ámokfutását nem nézném. Militaoék akkor érkeztek, mi azóta kicseréltük a keretet. A vezetősêg szempontjából nézve van előrelépés, Roquevel együtt vagy 40 milliós ráköltéssel alakították ki a keretet, aki részletekre érkezett, és az is lehet, hogy távozik végleg.
A Realnal ez kb. 170 milliós ráfordítás.
Minden téren előrébb van a Reál, nem is ezt vitatom.
Már leírtam, ahogy Bence is, szerintem Alemany is azért távozott, mert ide hozott minimális pénzért rengeteg használható játékost, az edzőnk semmit nem tudott kezdeni velük, mert Kessie, Aubameyang, Depay, Adama, Felix, Roque és a többiek nem értik a pozíciós játékot. Nem beszélve a sok felmerülő ingyen vagy olcsón megszerezhető, a hírekben szereplő játékosról, akit Alemany vagy Cruyff figyelt, mint Grimaldo, Xavi Simos, Thuram akik gondolom szintén nem értik a pozíciós játékot, a 3 éve körbeudvarolt Bernardo Silva és Zubimendivel ellentétben.
Míg a Reál nem foglalkozik ilyesféle pozíciós játék kritériumokkal, az FFP sem korlátozza őket, így rámehetnek a legtehetségesebb fiatalokra.
Én személy szerint hoznék egy külsős edzőt, és fiatal tehetséges játékosokat, az FFP, eladások függvényében, mint Nico Williams, Xavi Simons, VKP-s. Persze az említett kettőnek sincs sok köze a pozíciós játékhoz, így nem is értem a hírek szerint miért őket szeretnénk leigazolni. Lehet ők is Kessie, Aubameyang féle brigád sorsára jutnának Xavival.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.10. 21:38:01

csababarca írta:
2024.05.10. 21:15:34
Most szerintem ezen a híren Laporta begőzöl, és durrant valami értelmetlen igazolást megint, ahogy szokott.
A sajtóban lévő velünk összekötött nevek azért polcokkal vannak a madridi szint alatt, szóval nehéz azt hinni, hogy egy 30 éves Kimmich 30-40 millióért lenne a fejében. Silva beleférne a komolyabb kaliber kategóriába, de nem 60 millióért 31-32 évesen.
Én valami olyan baromságra számítok, mint teszem azt Rafael Leao olyan konstrukcióban, mint anno az Eto'o - Ibra igazolás, szóval valami komoly játékos és még 60-80 millió.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15479
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.05.10. 21:15:34

Rég éreztem ennyire kilátástalannak és elkeserítőnek a helyzetünket.
Odaát eközben MBappé a zsákban, BL-döntő megint egy nagy fordítással, ott az utóbbi 20 év talán leggyengébb ellenfele (talán a pool-tham volt ennyire egyértelmű papíron), bajnoki cím, két aranylabda favorit, stb.

Persze magasról lehet nagyot esni, de most nagyon nem várom a következő szezont, szezonokat.


Azért idegesítő ez, mert 2015 környékén benne volt, hogy jó útra lépünk, és dominálunk legalább pár évet, erre minden kisiklott, és a klub vezetősége egyszerűen nem akarja visszatenni a pályára a csapatot.
Most szerintem ezen a híren Laporta begőzöl, és durrant valami értelmetlen igazolást megint, ahogy szokott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7432
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.10. 21:06:14

Edzővel ronthatják el ezt talán egyedül, persze ha Xabi lesz majd Ancelotti utódja, akkor az sem túl valószínű.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.10. 20:50:01

Hakimi mehet,vedekezni nem nagyon tud,bar madridban ugy is kap egy boostot:D
Nehez lesz ellenuk az fix,de a sok dudas meglatjuk,h fernek el.
Válasz küldése