Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.09. 11:01:12

Bob!

Azt kérded hogyan jutottak el a Xavi nyilatkozattól MNourinho-ig. Sztem teljesen egyértelmű. Xavinak volt egy nyilatkozata, amit teszem hozzá egyben nem is ismerünk, és a Real-os kollégák teljesen ki vannak rá akadva, hogy hogyan nyilatkozhat ilyen hülyeséget, meg bomlasztja a válogatott csapategységét stb. A spec5 pedig egy példa arra, hogy Ténylegesen mekkora baromság is Xavi elejtett mondata és inkább a saját portájukon kellene szétnézni mielőtt Barca játékost ostoroznak. De megemlíthetnék Ramost is ha már csapategység-rombolást emlegetünk. Az 5:0-nál, amikor Ramos lekevert egyet Puyolnak nem hallottunk széthúzásról vagy indulat gerjesztésről a válogatotton belül. Szóval nem hiszem hogy Xavi nyilatkozata bármit is jelente, de az tény, hogy nem biztos hogy kellett volna ez, hadd örömködjenek, majd a pályán megmutatjuk nekik, hogyan kell tiszteletet megadva győzni.

Mou-hoz részemről csak annyi, hogy sajnos a görénykedéseit már megszokja az ember, de ha ezzel vki nem ért egyet az tekintsen már vissza, hogy az érkezésével milyen hirtelen már-már gyűlölködésbe ment át a kapcsolat a két klub között.[/b]
Forca Barca!!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.06.09. 10:26:48

Jaj Remy, szedd ki onnan a fejed ahova dugtad.

Barcán kívül semmit sem? Pellegrini,Ranieri hogy csak kettőt említsek, ők Barcához köthetőek? Ő irántuk is nagyon nagy tisztelettel beszélt, de az összes nagyobb ellenfelével akivel szembekerült/ vagy követte őket a padon, esetleg őt követték, nem volt meg éppen az a tisztelet, ami dukált volna.

Arról nem is beszélve,hogy ha a csudajó csapata ellen, bárki nyer, az csak is színészkedéssel éri el ugye, meg már vissza kell vonultatnia egy jó játékvezetőt (Frisk) is ha épp úgy van kedve..../tudom, nem ő fenyegette meg,de aki szerint a szurkolókra nincs hatással egy edző véleményformálása, annak közlése, akkor téved/

amit Ő megenged magának,azt nem szabadna engedni.

Itt páran annyira szeretnék ráhúzni,hogy csak azért nem bírjuk, mert a Barcelonát párszor megtréfálta ---> semmi köze nincs ehhez, a Barcelona kapott már ki régebben is, most is más csapatoktól is, mégse rühelljük az edzőjét, lehet normális eszközökkel, tiszteletet, elismerést tanúsítva is győzni ellenünk.

Szóval a Miihii, MrTromfort vonulatot erősítem én is, és azért van felhozva Joseka, mert egy bődületes vicc ezt a Xavi nyilatkozatot, akár csak egy lapon említeni a portugál ténykedéseivel, amelyek évek óta tartanak.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.09. 09:49:50

Barcaforever írta:
REMY írta:MR. TROMORT777

mond el nekem konkrétan milyen eszközöket használ Mourinho, hogy sikeres legyen. Milyen eszközöket használt anno Portugáliában. És milyen eszközöket használt a Chelseanél vagy az Internél. Jaaaa én értem, hogy az angol és az olasz csapattal is megtréfálta a barcát, de most azokon a meccseken kívül mond meg KONKRÉTAN azokat az eszközöket.

Vonatkoztass el a barca elleni meccsekből. Mert az csak pár darab volt anno a BL-ben. És most sem a meccsek többsége a Real - Barca meccs.

:wink: várom a példákat és az eszközöket.
Folyamatos nyomás a bírókra, az ellenfél tiszteletének teljesen figyelmen kívűl hagyása, az ellenfél edzőjének semmibe nézése, önmaga mindenki felé emelése, pöchendiség.
és ezekkel már meglehet szerezni a 3 pontot és a kupákat... de jó akkor én mától mindenkit osztani fogok és semmibe nézek mindenkit.
És az ilyen viselkedéssel biztos vagyok benne, hogy felépül egy világ verő csapat is és a beszédem hatására szerzik győzelmeket.

Kit nem tisztel ??? sorold fel és ÍRD be ide a példákat. Azaz interjúk, egyéb cikkek. Milyen nyomás ?? az nálad nyomás ha kinyitja a száját és számon kéri a hibákat ??? Mondtam, hogy ne a barcás dolgokat írd le. Biztos vagyok benne, hogy a barcán kívül semmilyen dolgot nem tudsz felhozni ellene.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2012.06.09. 07:09:03

REMY írta:MR. TROMORT777

mond el nekem konkrétan milyen eszközöket használ Mourinho, hogy sikeres legyen. Milyen eszközöket használt anno Portugáliában. És milyen eszközöket használt a Chelseanél vagy az Internél. Jaaaa én értem, hogy az angol és az olasz csapattal is megtréfálta a barcát, de most azokon a meccseken kívül mond meg KONKRÉTAN azokat az eszközöket.

Vonatkoztass el a barca elleni meccsekből. Mert az csak pár darab volt anno a BL-ben. És most sem a meccsek többsége a Real - Barca meccs.

:wink: várom a példákat és az eszközöket.
Folyamatos nyomás a bírókra, az ellenfél tiszteletének teljesen figyelmen kívűl hagyása, az ellenfél edzőjének semmibe nézése, önmaga mindenki felé emelése, pöchendiség.
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.06.09. 02:30:22

MR. TROMORT777

mond el nekem konkrétan milyen eszközöket használ Mourinho, hogy sikeres legyen. Milyen eszközöket használt anno Portugáliában. És milyen eszközöket használt a Chelseanél vagy az Internél. Jaaaa én értem, hogy az angol és az olasz csapattal is megtréfálta a barcát, de most azokon a meccseken kívül mond meg KONKRÉTAN azokat az eszközöket.

Vonatkoztass el a barca elleni meccsekből. Mert az csak pár darab volt anno a BL-ben. És most sem a meccsek többsége a Real - Barca meccs.

:wink: várom a példákat és az eszközöket.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.09. 02:09:16

Miihii kösz hogy megmagyarázod miért van :D Attól még én ezt nem tudom elfogadni :wink:
Továbbra sem jó meg rossz küzdelme, ki kell menni a pályára s nyerni, lehet itt jönni a mi szimpatikusabb vagy mi nem dologgal.

Én azt elfogadom, valaki nem szereti, nem is azért van hogy szeressék, de hogy edzőnek nem az egyik legnagyobb azért azt nehéz elvitatni.És itt lehet jönni, de hogy érte el???De tudtommal nem a sajtóteremben nyerik meg a meccseket.....Ez már nem is hozzád tartozik, ez csak a visszaolvasásokra való reflektálás.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2012.06.09. 01:44:43

Bob!

Persze, mki elfogult valamilyen szinten. De nem hasra ütésre van ez a véleményem, például nekem Mou-ról, meg másoknak. A tettei következménye ez. Nem őt tartom féregnek , de az eszközeit igenis annak tartom, amikor csak a mocskolódás megy. Én mint szurkoló szerintem joggal írhatom le, ha a nem tetszésemet nyeri el. Félre értés ne essék, elsó postomban se azért hoztam fel Mou-t, hogy ő bezzeg miket nyilatkozik. Hanem, hogy sztem miért is igaz az állítása és miért több az én szememben Guardiola mint Mou. Én ezt szeretem(mint eszményt amit képviselnek), mások meg azt. Rossz és sablonos lenne ha mindenki ugyanazt szeretné.
Nem ítélek el senkit amiért mást szeret. Csak az én gyomrom egyszerűen nem veszi be azt.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.09. 01:41:57

Bob_Marley írta:Én azért abban egyetértek daffyval, hogy iszonyat pozitív és negatív ELFOGULTSÁGGAL és ELŐÍTÉLETTEL beszélünk xy-ról.

É szerintem ez a Xavi nyilatkozat fel van fújva, de attól függetlenül azt adom, hogy pl ha Mourinho pl nem nyilatkozik, akkor ugyen szintén féreg, mert hogy sunyin visszavonul, ha nyilatkozik azért féreg, ha levegőt vesz azért féreg, meg úgy alapból a futballtörténelem Antikrisztusa...

És igazából szerintem daffynak az "fáj" hogy mond valamit Xavi rendben, nem egy világvége dolog, de 2 perc és eljut mindenki odáig, hogy na és, de ehhez képest Mourinho meg a Real egy velejéig romlott "parazita". Miközben attól még ha egész évben csak 1 szer mondok hülyeséget attól még adott szituban hülye vagyok.És fordítva.

Ebben a hsz-ben nem a konkrét dologról írtam, hanem az egész állapotról.

És hangsúlyozom ez a Xavi nyilatkozat, egy kis élcelődés volt, ettől a válogatottban nem lesz semmilyen összetűzés, meg a válogatott teljesen más, oda belép az ember, s mindent elfelejt.
Valszeg azért beszélünk ennyire előítéletesen és elfogultan,mert mindkét érintett tett érte nem keveset.
Jo5é esetében a hosszú évek gyökérkedései (még amikor nem is a BARCA ellen volt felvonultatva a tárháza) kinyitották a bicskát talán minden jobb érzésű fociszurkolónál.Amiket megengedett és megenged magának,az tűrhetetlen és tolerálhatatlan. Míg Xavinál nem éppen a szájkarate meg a másikkal foglalkozás (pláne még csak megközelítően olyan szinten sem,mint JM) az ismérve,a jellemzői abszolút pozitív előítéletet vonzanak. Sztem ezzel a semleges szurkolók is így vannak többnyire...

És pont azért jutunk el 2 perc után,h "na és" ,mert egy roppant elenyésző,semmi kis benyögés ez a másik oldalhoz képest,ahol Jo5é a jeles képviselője a beszólogatásoknak.Hozzá képest ez pedig egy lepkefing.Ráadásul amíg a mi fiunktól a pályafutása során talán egy kezemen meg tudom számolni hányszor szólt oda keményebben akármelyik riválisnak,addig Jo5énak ehhez egy hónap kell,ha formában van... Attól,h ebben az "évi egy szituban Xavi a hülye",mit kellene csinálnunk?Mondom,annak a fényében,h odaátról miket voltunk és vagyunk kénytelenek lenyelni!? Amikor a portugál baromságára ugrottak/unk itt páran,mindig jött a duma,h jajj,ne foglalkozzunk vele,mert ő ilyen,meg kell szokni. Ha azokkal a durva dolgokkal ne foglalkozzunk,akkor most ezzel a semmiséggel miért kellene különösebben?

Igen,velejéig romlott a gyökér,mert amikor nem ő szólal meg,ezzel is csak csinálja a fesztivált,és aki a helyében szól a nyilvánossághoz,ugyanazokat a gyökérségeket tolja tovább,tehát a báb ott mozog a patkány kezében.És ez is rá vall,a sunyiság.Ő mossa kezeit,ott sincs,meg sem szólal,de a véleménye mégis eljut a közvéleményhez,csak más hangján.Mert nyilván Karanka nem saját kútfőből mondja a dolgokat,hanem előre megbeszélt koreográfia Jo5é bácccsi szájíze szerint.Asszem ez nem túl elborult elmélet és nem csak az elfogultság mondatja.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.09. 01:21:10

Én azért abban egyetértek daffyval, hogy iszonyat pozitív és negatív ELFOGULTSÁGGAL és ELŐÍTÉLETTEL beszélünk xy-ról.

É szerintem ez a Xavi nyilatkozat fel van fújva, de attól függetlenül azt adom, hogy pl ha Mourinho pl nem nyilatkozik, akkor ugyen szintén féreg, mert hogy sunyin visszavonul, ha nyilatkozik azért féreg, ha levegőt vesz azért féreg, meg úgy alapból a futballtörténelem Antikrisztusa...

És igazából szerintem daffynak az "fáj" hogy mond valamit Xavi rendben, nem egy világvége dolog, de 2 perc és eljut mindenki odáig, hogy na és, de ehhez képest Mourinho meg a Real egy velejéig romlott "parazita". Miközben attól még ha egész évben csak 1 szer mondok hülyeséget attól még adott szituban hülye vagyok.És fordítva.

Ebben a hsz-ben nem a konkrét dologról írtam, hanem az egész állapotról.

És hangsúlyozom ez a Xavi nyilatkozat, egy kis élcelődés volt, ettől a válogatottban nem lesz semmilyen összetűzés, meg a válogatott teljesen más, oda belép az ember, s mindent elfelejt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.09. 00:59:41

daffy írta:
miihii írta: 2. Na ez az.Ha nem mondja ki amit gondol,álszent.Ha kimondja gyökér... Érdekes. Pláne a másik fél esetének tükrében,amiről írtam az előbb.
mondja mindig azt,amit gondol. akkor nem álszent és kiderül,hogy valójában milyen ember,mennyire szerény és nyugodt. nem fogják kevesebben szeretni érte(bár ez inkább a médiában közölt tálalástól függ). ki tudja,hogy a nyilatkozat hogy volt pontosan..
Sztem az ettől a két "elszólástól" függetlenül is kiderült már róla az évek során,h egy végtelenül szerény és elég nyugisnak tűnő srác :) Ezekben sem volt semmi nagyképűség,mint ahogy általában sem jellemző rá.És úgy gondolom,h voltak már olyan meleg pillanatai,amikor bizonyította,h meg tudja őrizni a hidegvérét.Őt azért szeretjük a játéka mellett,mert egy sportszerű,szimpatikus,sztárallűröktől mentes,alázatos ember.Kevésbé lenne szimpatikus,ha nekiállni itt szájkaratézni,mert ez nem az ő profilja.Szerencsére (?) ezekre is megvannak az emberek,szintén szerencsére kevésbé nálunk...

De fordítok egyet a dolgon.Ugye közismert,h mennyire nem szívleli egymást a két klub,mióta világ a világ.Mindig is megvoltak az odaszólogatások,csipkelődések,kb olyan szinten,mint amit Xavi mondott most (ha ugyan...). Viszont az egészet alaposan fejre állította a portugál géniusz,aki sokkal magasabb szintre vitte a gyűlölködést és annak világgá kürtölését.És ez a nem mindegy sztem. Azért van különbség (nem is kicsi),h valaki odapirít a másiknak egy kicsit,meg aközött,h csalózza,bunda és doppingvádakkal illeti,belevonva a futballvilág (és más...) szervezeteit,embereit,mindamellett,h hetente odapirít vmi "aktualitás" miatt.

Éppen ezért nem tudom komolyan venni az ilyen Xavi kaliberű benyögést (főleg ugye bizonyíték hiányában egyelőre),amíg a másik oldaltól enné sokkal degradálóbb és súlyosabb vádak hangzanak el,ráadásul pofátlan hazugságokkal karöltve időnként.


És ha már Xavi,ezt most olvastam:

‎"Ha Xavi jól játszik, Spanyolország is jól játszik" - Gullit
8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
MR. TROMORT777

2012.06.09. 00:58:40

Én csak annyit szeretnék még hozzáfűzni a témához, hogy én elismerem Mou érdemeit, szép volt, de nem fogom a s*ggét nyalni, hiába szeretné itt pár ember. Mou eredményes edző ez nem vitás, és itt a hangsúly az eredményesen van. De számomra (és ezt eddig is így írtam) az érdemei megtizedelődnek a szememben, ismerve azokat az eszközöket, amiket Ő használ. A mai fociban, kezd ez a divattá válni. Persze, lehet így is játszani, nem tiltja senki, és Ő rá a példa, hogy lehet mocskolódni, aljas módszereket használni, nem focizni és a többi. De számomra ez gusztustalan és undorító, és ugyan én még fiatal vagyok, de már tartok attól, hogy tényleg ez lesz a jövőben. A focinak ez lenne a jövője? Hallotta, Mou azt a szót életében, hogy TISZTELET??? És lehet azzal jönni, hogy ő amúgy csak azért ilyen, hogy elterelje a játékosairól a figyelmet meg amúgy Ő egy szent ember.De nem ezt mutatja. És azt látom magam körül, hogy ez embereknek tetszik, hogy gázoljunk át mindenkin, csak azért, hogy mi nyerjünk. Erről szólna ez a sport? Persze, manapság pénz pénz és a pénz számít, ez egy ilyen csúnya világ, de azért ez mégis "csak" egy sport. Nem erről kellene szólnia. És egy ilyen korban, van egy csapat, és van egy edző, aki bebizonyítja, hogy igen is lehet másképp. Lehet a 21. században is szépen focizni, lehet tisztelettudóan viselkedni és lehet emelt fővel veszíteni. Sokakkal ellentétben, nekem nem a kupák számítanak, persze odáig vagyok minden kupa győzelemért, de nekem ez a lényeg és ezt várom a Barcától továbbra is, mert ez az ami értéket képvisel.
Guardiola beleült egy kész játékos állományba, és azt kellett csapattá formálnia, valószínűleg más edzőnek is összejöt volna egy BL győzelem ezzel a kerettel vagy egyéb kupák. De én hiszem, hogy Guardiola volt akitől vált ilyenné ez a csapat mint amilyen. (nem hinném, hogy kellene jelzőket mondanom...) SZÁMOMRA ezért fog megmaradni Guardiola neve és eszmélye a fejemben, mert megalkotta és felépítette teljes mértékben mindazt amit én imádok ebben a sportban és imádok a Barcában.
Nállam ez a szempont. És hiszem, hogy jó sok év múlva minden siker és érdem a helyére fog kerülni mindenki fejében.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.09. 00:39:08

miihii írta: 2. Na ez az.Ha nem mondja ki amit gondol,álszent.Ha kimondja gyökér... Érdekes. Pláne a másik fél esetének tükrében,amiről írtam az előbb.
mondja mindig azt,amit gondol. akkor nem álszent és kiderül,hogy valójában milyen ember,mennyire szerény és nyugodt. nem fogják kevesebben szeretni érte(bár ez inkább a médiában közölt tálalástól függ). ki tudja,hogy a nyilatkozat hogy volt pontosan..
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.09. 00:32:45

daffy írta: sokat nem tudok hozzáfűzni..
1. hát igen,van hova lealacsonyodni. ettől függetlenül nem kéne tovább próbálni,hátha sikerül
2. attól hogy megkérdezik,még nem kell válaszolni. ha mégis,lehet mondani azt,amit általában,függetlenül attól,hogy mi a véleménye a dolgokról
3. ha a real mond olyat,ami nektek nem tetszik,akkor ti nem mondjátok azonnal,hogy hátajóédes...? dehogynem
1. Ha csak az elmúlt két év mélységeit nézzük odaátról,akkor azért még alaposan bele kellene húznunk,h egyáltalán a visszapillantóban legyünk :D Bár ugye mivel szóvá lett téve ez a két félmondat is,gondolom ezzel párhuzamosan bizonyos személyeknél máris ugyanaz a tészta...

2. Na ez az.Ha nem mondja ki amit gondol,álszent.Ha kimondja gyökér... Érdekes. Pláne a másik fél esetének tükrében,amiről írtam az előbb.

3. Hogyne mondanám.Főleg,amikor abszurd hitelrombolás és durva hazugságok sorozata hangzik el nyilvános fórumon.Ehhez képest ez még mindig elenyésző két félmondat volt,ami bökheti a szemét a másik oldalnak.De ettől még nem ITT kellene ilyen aprócseprő dologból ügyet csinálni. (Továbbra is a saját porta szemétdombja mellett aprócseprő.) Bár ott tartanánk,h Jo5éra (vagy a szócsöveire) ilyen kaliberű beszólogatások miatt kellene anyázni...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.09. 00:23:29

miihii írta: 1. Nyilván azért van beállítva csúnyának,mert mondjuk a tavalyi évben talán egyedül a Dalai Lámába nem kötött bele a portugál.Minősíthetetlen stílusban nyomja a savat mindenkire,aki nem vele van,és ez valszeg azért böki az emberek szemét és nem csak a BARCÁsokét. Főleg mivel ugye skillje ez Jo5énak,talán a legnagyobb.És attól függetlenül,h megszokott és szinte már egy legyintést sem érdemelne a dolog,mert ő ilyen,attól még ugyanolyan ocsmány és sztem ilyen szinten már szükségtelen is.Én nem azt mondom,h Xavitól szép és milyen jó,h ilyen őszinte,mert attól,h igazat adok neki benne (HA VALÓBAN EZEKET MONDTA),nem érzem szükségét az ilyeneknek.Viszont toleránsabb vagyok vele,mert összességében nincs annyi hasonló benyögés a blankókra tőlünk,mint Jo5énak talán egy jobb hónapjában...

2. Az időzítés elvétve volt érintve,nem ez volt a fő csapásirány,hanem h beszólt Xavi... Aki ugye nagy szájkaratés,ahogy megtudhattuk Legkisebbtobitól :mrgreen: Amivel egyet is értek lényegében,mert pont az EB rajt előtt nem szerencsés az időzítés.De ha már nyilatkozik,akkor gondolom válaszol a kérdésekre.Mivel erről kérdezték,erre válaszolt. Vagy küldte volna el ő is a szóvivőjét? :P

Szerk.:
3. Ezt h érted?
sokat nem tudok hozzáfűzni..
1. hát igen,van hova lealacsonyodni. ettől függetlenül nem kéne tovább próbálni,hátha sikerül
2. attól hogy megkérdezik,még nem kell válaszolni. ha mégis,lehet mondani azt,amit általában,függetlenül attól,hogy mi a véleménye a dolgokról
3. ha a real mond olyat,ami nektek nem tetszik,akkor ti nem mondjátok azonnal,hogy hátajóédes...? dehogynem
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.09. 00:16:17

daffy írta:
miihii írta:Nekem leginkább az a szemet szúró ebben az egészben,h ha Xavi mond (állítólag...) vmit a blankókról és Jo5éról,akkor jöttök a nézd már a gyökér miket nem mond
1. mert a real van csúnyának beállítva,holott ha xavi is mond valamit,akkor az csak őszinteség,míg a real egyértelműen hazudik és ezért büdös bunkók
2. nem volt jó az időzítése
1. Nyilván azért van beállítva csúnyának,mert mondjuk a tavalyi évben talán egyedül a Dalai Lámába nem kötött bele a portugál.Minősíthetetlen stílusban nyomja a savat mindenkire,aki nem vele van,és ez valszeg azért böki az emberek szemét és nem csak a BARCÁsokét. Főleg mivel ugye skillje ez Jo5énak,talán a legnagyobb.És attól függetlenül,h megszokott és szinte már egy legyintést sem érdemelne a dolog,mert ő ilyen,attól még ugyanolyan ocsmány és sztem ilyen szinten már szükségtelen is.Én nem azt mondom,h Xavitól szép és milyen jó,h ilyen őszinte,mert attól,h igazat adok neki benne (HA VALÓBAN EZEKET MONDTA),nem érzem szükségét az ilyeneknek.Viszont toleránsabb vagyok vele,mert összességében nincs annyi hasonló benyögés a blankókra tőlünk,mint Jo5énak talán egy jobb hónapjában...

2. Az időzítés elvétve volt érintve,nem ez volt a fő csapásirány,hanem h beszólt Xavi... Aki ugye nagy szájkaratés,ahogy megtudhattuk Legkisebbtobitól :mrgreen: Amivel egyet is értek lényegében,mert pont az EB rajt előtt nem szerencsés az időzítés.De ha már nyilatkozik,akkor gondolom válaszol a kérdésekre.Mivel erről kérdezték,erre válaszolt. Vagy küldte volna el ő is a szóvivőjét? :P

Szerk.:
3. Ezt h érted?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.08. 23:56:44

miihii írta:Nekem leginkább az a szemet szúró ebben az egészben,h ha Xavi mond (állítólag...) vmit a blankókról és Jo5éról,akkor jöttök a nézd már a gyökér miket nem mond
1. mert a real van csúnyának beállítva,holott ha xavi is mond valamit,akkor az csak őszinteség,míg a real egyértelműen hazudik és ezért büdös bunkók
2. nem volt jó az időzítése
3. fordítva vajon hogy áll az ügy?
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.08. 23:54:15

Legkisebbtobi írta:
miihii írta:
Hát ez most hogy jött ide? Vagy nagyon le vagy maradva. 8)

Bár bocs, de nem olvastam el mert nagyon nem érdekel Xavi nyilatkozatai... Ő nagyon szeret szájkaratézni.... ezért sem bírom... innen csak Iniesta és Puyol azok akiket tisztelek és elismerek mind emberileg mind focistaként. (főként Puyol... ha ő visszavonul a barca egy nagy csillagot veszít... ő miatta mindig irigyelek titeket)
Mi h jött ide?Nem kapcsolódik a mai témához vagy mi? Lehet,h nem aktuálisan,menet közben írtam,mivel dolgoztam,de engedd meg,h így néhány óra távlatából reagáljak az általatok leírtakra ;) Pláne,h tulajdonképpen egy zajló beszélgetés azóta is :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Legkisebbtobi
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.06.07. 19:13:08
Tartózkodási hely: Szeged

2012.06.08. 23:29:36

[quote="miihii"][/quote]

Hát ez most hogy jött ide? Vagy nagyon le vagy maradva. 8)

Bár bocs, de nem olvastam el mert nagyon nem érdekel Xavi nyilatkozatai... Ő nagyon szeret szájkaratézni.... ezért sem bírom... innen csak Iniesta és Puyol azok akiket tisztelek és elismerek mind emberileg mind focistaként. (főként Puyol... ha ő visszavonul a barca egy nagy csillagot veszít... ő miatta mindig irigyelek titeket)
Fehér a szív, fehér a lélek, madridista leszek amíg élek!

"Nem szeretem a politikusokat. A zenémnek csak a jóhoz és az igazsághoz van köze."
Bob Marley
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.06.08. 23:27:26

Újat egyikük sem adott a focinak.
Mou egy eredményes edző nem vitás, több csapattal is felért a csúcsra, ezt előtte is sokan mások megtették, de ez semmit sem von le az érdemeiből.
Pep is rendkívül eredményes edző, egy teljes és eredményes játékoskarrier a háta mögött plusz még egy korszakos csapat edzője is.

Anélkül, hogy sorrendet állítanék fel köztük ami tök felesleges (egy költői kérdéssel élve) melyikük helyébe képzelnétek magatokat inkább??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2012.06.08. 23:30:45-kor.
Avatar
Legkisebbtobi
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.06.07. 19:13:08
Tartózkodási hely: Szeged

2012.06.08. 23:25:25

Pavel írta:
Legkisebbtobi írta:Miért pep mi újat adott nekünk? Hadd ne kelljen már egy barcásnak elmagyarázni hogy ez a játékstílus nem új keletű... nem ő találta ki csak volt egy olyan játékosállománya akinek nagyon fekszik ez... Ahogy Mou sem adott semmi újat a focihoz de mindketten az adott stílusukat jól viszik (bár a portugál több stílust is vegyít---Pepről meg nem tudunk semmit amíg nem megy más csapathoz...ahol ezt nem fogják tudni játszani(Róma))

Ha meg szerinted újat adott akkor néz régi mecseket.

És ezért nem fog jövőre a csapatotok visszaesni.
Mond egy olyan csapatot aki ilyen színvonalon játszott. (Tudom. Az Aranycsapat, 70-es brazilok, 74-es hollandok)
A régi csapatok hasonlóan játszottak, de mégsem így. Valami hiányzott belőlük ami a mostani Barca-ban benne van.
Spec5 pedig mindig jókor volt (van) jó helyen. Ebben tényleg ő a legjobb.
Igen, tudom. Nem fogunk visszaesni, mert ha nem is hozzuk ezt a szintet akkor is elég jók leszünk.
Én azért bízom Tito-ban, hogy tud még egy szintet lépni.
LG. Ne haragudj, de ha Messi nem hozott újat a labdarúgásnak akkor senki.
Felsoroltad a csapatokat... akár a Maradonna vezette argentínok is idesorolhatók... Ajax, régi Barca, Real... ezek voltak a korszakalkotó csapatok és az újítók nem a mostani barca.

A Messis részhez: Jézusom. :roll: Ne csináld már... R9, Zidane, Pelé, Ronaldinho... csak apró példák a zsenikre akik cselezni is tudtak és akiknél az egész világ szája tátva maradt.. ők az igazi egyéniségek... legalábbis számomra. 8)
Fehér a szív, fehér a lélek, madridista leszek amíg élek!

"Nem szeretem a politikusokat. A zenémnek csak a jóhoz és az igazsághoz van köze."
Bob Marley
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.06.08. 23:21:21

Nekem leginkább az a szemet szúró ebben az egészben,h ha Xavi mond (állítólag...) vmit a blankókról és Jo5éról,akkor jöttök a nézd már a gyökér miket nem mond,azzal szemben,h a portugál fejedelem kábé egy évig hetente mondogatott ennél sokkal erősebbeket ránk (idén meg tüntetőleg nem ő szólalt fel,hanem Karanka pajtás meg az a másik félnótás szóvivő,hasonló arany stlíusban),amire meg ment a recska és azóta is az istenítés,mert az ember h megmondta és végre vki kimondja a gondolatait,mégha ilyen is,mert ő ilyen és így "szeretjük"... :roll: Említve volt,h Pep is odaszólt a leköszönése után.Ahha,piszkosul bemocskolta a reált és a portugált,legalább annyira,mint Jo5é szokta csuklóból menetrend szerint. Jah,nem. Addig meg talán nem itt kéne szemet forgatni,meg "okosozni" ,amíg a saját házunk táján bőven nagyobb hegyekben áll a szemét,mint itt.Ha ott el van fogadva (sőőőt,istenítve is ezért) ez a stílus,akkor ennek a töredékéért nem illene beszólni talán... Elvétve tőlünk is kiszalad egy ilyen,de ez bőven nincs egyensúlyban a "bevételi oldallal",nem lehet egyenlőségjelet tenni,h húúú,ugyanolyanok vagyunk,mert közel sem.

Van benne egy olyan,h valóban őtrógerságától meg lehetett szokni az évek során ezt a patkány stílust,ami vagy bejön valakinek,vagy inkább nagyon nem.Szemben Xavival,akitől meg elég megdöbbentő mondatok ezek,mert tőle sem ezt szoktuk meg.Viszont HA valóban így fogalmazott,akkor sincs még a kanyarban sem a fehérektől származó fröcsögésekhez,uh addig talán nem is kéne itt lázadozni miatta.

Ha nem a reál edzője lenne,őt akarnánk? Hát peeeersze :D Lehetőleg még a bajnokságból is el kéne tűntetni (ha a futballból nem lehet,bár tök jól meglennék nélküle),ne itt rontsa és forralja a levegőt.És nem azért,mert a reál edzője,hanem az egyedi,speciál stílusa miatt.A BARCA közelébe ne jöjjön,még ellenfélként se,nemhogy edzőnek.
De amennyiben megoldható,a játék kedvéért írjunk ki egy szavazást,h szeretnénk e ide,ha mozdítható lenne. Meglepődnék,ha 10%-nál többet kapna...

És igen,sajnos beírta magát a történelemkönyvekbe a sikereivel,mert abba a könyvbe nem írják a körülményeket... Mint például a sok gyökérséget,amit ő és a játékosai követnek el,legyen az a pályán kívül vagy azon belül.Az a sunyi,alattomos stílus,a rugdosódás,a beszólogatás,felháborító nyilatkozatok,kisstílű húzások,a veszíteni nem tudás és a társai különböztetik meg a többi sikeres edzőtől nálam. Elég sokan voltak,akik tudtak eredményeket elérni anélkül,h folyamatosan a másikat cseszegesse,a bajnokságot,a szövetséget,mindenkit sározva. Mert ez nem itt jelent meg nála,hanem cs hozta magával,magában ide is.

És lehet,h nem forradalmasította egyik sem a focit,de nekem és sok más,semleges szurkolónak is valószínűleg jobban tetszik,ha egy csapat megalkuvás nélküli,helyenként szemkápráztató (nem,nem az "unalmas" tilitoli,hanem amikor pörög a bugi) játékkal csapta szájon a komplett európai mezőnyt,oda-vissza.Ráadásul egy olyan futballvilágban,ahol már hosszú évek óta a védekezőbb jelleg kap teret.Ezért külön nagy kunszt ezt tökéletesre fejleszteni,mégha "rohadt könnyű" dolga is van ezzel a kerettel. Aztán van az edzőfejedelem,aki szintén könnyű helyzetben volt mindig is,mert volt mögötte egy nagy pénzeszsák,amivel a saját szájízére tudta alakítani a keretet.Tele is rakta terminátorokkal,akik ha építeni nem is annyira tudtak esetleg,de az ellenfél játékát és játékosait le tudták rombolni.Eredmények terén villantott nagyokat,de futball terén nem sok nyomot hagy maga után,nem erről híres ugyebár.Márpedig egyelőre ez a játék a labdarúgás,amiben nem a médiaszereplésben meg a polgárpukkasztó viselkedéssel kellene kitűnni,hanem esetleg játékban maradandót alkotni. Mondom ezt az idei rekordpontos,gólos szezonja után is...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21263
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.08. 23:21:14

daffy írta:
Pavel írta: LG. Ne haragudj, de ha Messi nem hozott újat a labdarúgásnak akkor senki.
nem jól értelmezed vagy ha igen,akkor nem értek vele egyet. mi újat hozott? semmit. semmi csel,semmi egyedi passz. a tökéletesség nem egyedi megoldás és nem számít újnak. jelenleg azt hozza,ami a mai fociban a leginkább beválik
Igen, látom Daffy értette amit mondtam. Ott volt Zidane, v. R10, ők pl. hoztak be új dolgokat a labdarúgásba, pl. olyan cseleket, vagy Ronietól passzokat a különböző testrészeivel, amiket aztán tőlük vettek át később mások.(sajnos ma már az európai topfociban egyre kevesebbet látni ilyen megoldásokat).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.08. 23:03:14

Pavel írta: LG. Ne haragudj, de ha Messi nem hozott újat a labdarúgásnak akkor senki.
nem jól értelmezed vagy ha igen,akkor nem értek vele egyet. mi újat hozott? semmit. semmi csel,semmi egyedi passz. a tökéletesség nem egyedi megoldás és nem számít újnak. jelenleg azt hozza,ami a mai fociban a leginkább beválik
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.08. 22:53:36

Legkisebbtobi írta:Miért pep mi újat adott nekünk? Hadd ne kelljen már egy barcásnak elmagyarázni hogy ez a játékstílus nem új keletű... nem ő találta ki csak volt egy olyan játékosállománya akinek nagyon fekszik ez... Ahogy Mou sem adott semmi újat a focihoz de mindketten az adott stílusukat jól viszik (bár a portugál több stílust is vegyít---Pepről meg nem tudunk semmit amíg nem megy más csapathoz...ahol ezt nem fogják tudni játszani(Róma))

Ha meg szerinted újat adott akkor néz régi mecseket.

És ezért nem fog jövőre a csapatotok visszaesni.
Mond egy olyan csapatot aki ilyen színvonalon játszott. (Tudom. Az Aranycsapat, 70-es brazilok, 74-es hollandok)
A régi csapatok hasonlóan játszottak, de mégsem így. Valami hiányzott belőlük ami a mostani Barca-ban benne van.
Spec5 pedig mindig jókor volt (van) jó helyen. Ebben tényleg ő a legjobb.
Igen, tudom. Nem fogunk visszaesni, mert ha nem is hozzuk ezt a szintet akkor is elég jók leszünk.
Én azért bízom Tito-ban, hogy tud még egy szintet lépni.
LG. Ne haragudj, de ha Messi nem hozott újat a labdarúgásnak akkor senki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21263
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.08. 21:20:10

Pavel írta:
LG írta: Hány meg hány edzőt ültetnek be erős keretekkel és jó anyagi háttérrel rendelkező csapatokhoz, és ezek közül ki rendelkezik olyan eredményekkel mint JM? Senki. :wink: Talán az sem véletlen, h az Interrel sem JM előtt, sem JM után nem volt esélye sem BL-t nyerni, holott a jó keret és az anyagi feltételek mindig is adottak voltak. :wink: Talán az sem véletlen, h a Porto-val is ugyanez a helyzet. :wink: Talán az sem véletlen, h a Real évek óta nem volt a 8-ban sem a BL-ben, ő pedig kétszer az elődöntőig jutott. :wink: Talán az sem véletlen, h ő szakította meg a Barca bajnoki sorozatát. :wink: Talán a sok-sok év hazai veretlenség sem véletlen. :wink: Talán az idei pontrekord sem. :wink:
Senki sem mondta, h szeretni kell, lehet őt utálni, de ettől még illene elismerni.
És akkor mond egy olyan dolgot amivel a foci egy kicsit is előrelépett.
Van-e benne valami valami új?
Legkisebbtobi írta:Miért pep mi újat adott nekünk? Hadd ne kelljen már egy barcásnak elmagyarázni hogy ez a játékstílus nem új keletű... nem ő találta ki csak volt egy olyan játékosállománya akinek nagyon fekszik ez... Ahogy Mou sem adott semmi újat a focihoz de mindketten az adott stílusukat jól viszik (bár a portugál több stílust is vegyít---Pepről meg nem tudunk semmit amíg nem megy más csapathoz...ahol ezt nem fogják tudni játszani(Róma))

Ha meg szerinted újat adott akkor néz régi mecseket.

És ezért nem fog jövőre a csapatotok visszaesni.
A kolléga azt hiszem jól megválaszolta a kérdésed. Sem Mourinho, sem Pep nem reformálta meg a futballt, csak mind2 nagyon jó edző, ennyi.

De mondhatnám Messit is. Ő sem adott semmi újat a focinak, hiába cselez nagyon jól, hiába lő rengeteg gólt, alapvetően semmit nem újított. És akkor mi van? A jelenlegi labdarúgáson nagyon nincs mit megújítani, csak tökéletesíteni lehet.
Válasz küldése