Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
24
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 46
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.06.07. 18:51:31

House írta:
shawn írta:durva átigazolási pletykákat olvasni, de ezen a rooney-arsenalon tényleg nevetek :lol: mért lépne vissza, úgy h tengernyi pénzt se kap? (+united-esekkel meggyűlöltetné magát)
"Igen, nyilvánvalóan rendelkezésünkre áll az összeg" itt meg mintha ironizálna az arsenal vezérigazgató :D
(persze nincs teljesen kizárva h talán a klub története alatt először cirka 45 milkát adjanak vkiért)
Azért nem rossz szerződést kötöttek a új sportszergyártójukkal, és évente jó nagy plusszal zárnak az átigazolásokkal. Nem lennék meglepődve, ha megvennék Fellainit, de annyi pénzük nincs, hogy Rooneyt is megvegyék. :)
én is így vagyok, meg gomez-t is olvastam még, ő is hihetőbb és komoly erősítés lenne nekik, podolskival jók lehetnének, válogatottba is eggyütt tolják :)
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.07. 18:01:40

shawn írta:durva átigazolási pletykákat olvasni, de ezen a rooney-arsenalon tényleg nevetek :lol: mért lépne vissza, úgy h tengernyi pénzt se kap? (+united-esekkel meggyűlöltetné magát)
"Igen, nyilvánvalóan rendelkezésünkre áll az összeg" itt meg mintha ironizálna az arsenal vezérigazgató :D
(persze nincs teljesen kizárva h talán a klub története alatt először cirka 45 milkát adjanak vkiért)
Azért nem rossz szerződést kötöttek a új sportszergyártójukkal, és évente jó nagy plusszal zárnak az átigazolásokkal. Nem lennék meglepődve, ha megvennék Fellainit, de annyi pénzük nincs, hogy Rooneyt is megvegyék. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.06.07. 17:33:02

durva átigazolási pletykákat olvasni, de ezen a rooney-arsenalon tényleg nevetek :lol: mért lépne vissza, úgy h tengernyi pénzt se kap? (+united-esekkel meggyűlöltetné magát)
"Igen, nyilvánvalóan rendelkezésünkre áll az összeg" itt meg mintha ironizálna az arsenal vezérigazgató :D
(persze nincs teljesen kizárva h talán a klub története alatt először cirka 45 milkát adjanak vkiért)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.07. 17:10:44

Valahol olvastam én is, elsőre csak néztem. Hátha :)
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.07. 14:34:17

Game, ha már múltkor dicsérted Cazorlát: KATT

Bale megint dicsérte Villas-Boast, bízom benne, hogy szeretett edzőnk meggyőzte a walesit, hogy maradjon.

Townsend... :roll: :lol:

Az Arsenalnak meg elég sok pénze lehet, most azt írja a Sky, hogy Rooney mellett Fellainit is el akarják vinni. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 17:34:00

Gareth Tello írta: Ha már Pool, nézzétek ezeket a csodálatos mezeket:
KATT
:lol:
Kép
:lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.06.06. 17:27:04

Gareth Tello írta: Ha már Pool, nézzétek ezeket a csodálatos mezeket:
KATT
:lol:
Pedig tavaly nagyon jó mezeket csináltak...

Az év híre: Denilson, Squillaci és Arshavin már nem Arsenal játékosok. Első kettőt nem sajnálom, Arsha-t viszont igen, én imádtam őt, a Pool-nak lőtt 4 gólját sosem fogom elfelejteni. Az első 1,5 éve nagyon jól sikerült, kár, hogy utána látványosan belekaksizott az egészbe. Már csak a Djourou, Bendtner, Chamakh, Park, Diaby ötöstől kéne megszabadulnunk.

Mondjuk nem tudom, hogy Wenger mivel tudná őt meggyőzni, hogy a Senal-ba igazoljon...
http://www1.skysports.com/football/news ... yne-Rooney
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 11:20:06

Úgy tűnik, a Jackson Martínez-üzletből nem lesz semmi... :? Legalább Villát vagy Bentekét el kéne hozni.

Mignolet-ért pedig a Senal és a Pool is érdeklődik.

Ha már Pool, nézzétek ezeket a csodálatos mezeket:
KATT
:lol:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.06.03. 21:16:14

A Wigan tulaja megerősítette, hogy megegyeztek az Evertonnal, és a jövőben Roberto Martinez lesz a liverpooliak edzője!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.03. 20:08:08

Ez már szezonértékelő a javából, kösz, Game. :P
Game90 írta:Arteta: nem lehet látni, de hihetetlenül fontos eleme a csapatnak, nélküle legtöbbször meghalt a középpályánk.
+
Game90 írta:Wilshere: nagyon sokat jelentett a jelenléte a pályán, rajta mindig lehetett látni, hogy meghalna a győzelemért. De nem tudom eldönteni, hogy b2b-ként vagy AM-ként lenne-e hasznosabb
+
Game90 írta:Cazorla: a szezon igazolása, első évében már felvette a PL ritmusát. Passzoknál nagyon magabiztos, minden támadás átment rajta, killer passok, távolról is bátran próbálkozott (ami hiánycikk nálunk)
=
Dembélé.
:D 8)

Nálunk most kicsit leálltak a pletykálkodással, inkább az a téma, hogy Bale marad-e vagy sem. (Maradni fog szerintem.)
Aki kellene:
- Danny Rose-nak remek idénye volt a Sunderlandben, jöhet vissza a kölcsönből, és mehet kezdő balbunkóba. Assou-Ekottót meg felőlem nyugodtan eladhatjuk.
- Townsend is jöhet vissza kölcsönből.
- Egy LW-AM, Griezmannról beszéltek, neki nagyon örülnék.
- Minimum egy, de inkább kettő csatár. A Villa - Jackson Martínez - Rodrigo (a Benficából) hármas tűnik most a legesélyesebbnek, közülük hozzunk el kettőt, és nagyon elégedett leszek.
- Egy b2b-DM-AM, egy sokoldalú, tapasztalt játékos, aki ott segít be, ahol lehet, mert a középpályánk Sandrón és Dembélén kívül majdhogynem egy nagy nulla: Huddlestone kuka, Parker meg csak cserének jó.

Griezmann-Villa-Jackson Martínez-???
Jó lenne.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.03. 17:33:26

Mourinho közben hivatalosan is a Chelsea edzője! 4 éves szerződést írt alá, kíváncsi vagyok ki tölti-e. No, nem tőle függ ez, hanem, h Abra mennyire lesz türelmes vele.

http://www1.skysports.com/football/news ... ose-return
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.03. 17:26:45

Game90 írta:Egy Júlio César, Piszczek, Ashley Williams, Grenier, Benteke ötösnek örülnék már.
És ahogy Wenger-t ismerjük ebből lesz max. egy César, meg 1-2 francia bajnokságból összekukázott tini.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.06.03. 17:14:21

Taibi írta: Levy bácsi helyében én Bentekét próbálnám átigazolni a Villától. A szezon egyik nagy felfedezettje.
(Egyébként a belga fociban egy aranygeneráció van születőben, lassan már erősebb lesz a válogatottjuk mint a hollandoké...)
Benteke-t én is bírom, az Arsenal-ban is szívesen elnézném őt.

Belga bandwagon-ra már felpattantam egy ideje, akár már 2014-ben is alkothatnak valamit egy ilyen csapattal: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vermaelen, Vertonghen - Fellaini, Dembele, Witsel - Hazard, Benteke, de Bruyne. Plusz akkor még ott van Defour, Mirallas, Lukaku...


És akkor GT, ahogy ígértem, most már tényleg itt van egy szezonértékelő :)

Ugye nyáron elment a két legfontosabb játékosunk, van Persie és Song, RvP pótlása azért többé-kevésbé (de inkább utóbbi) megoldódott, viszont Song helyére nem igazoltunk senkit, Wenger úgy gondolta, hogy majd Diaby és Ramsey megoldja a dolgokat. Hát, ez sem jött össze 100%-osan.

PL: annak ellenére, hogy megint egy új csapatot kellett építenünk ill. akiket igazoltunk, mindegyik PL-szűz volt, szerintem nem kezdtük rosszul a bajnokságot, az első 5 fordulóban veretlenek voltunk (2W - 3D), majd egy kis hullámvölgy, viszont a Spurs-t 5-2-re legyaláztuk. Majd utána így néztünk ki, csak kicsit hullámvasút az egész: 2D, 1L, 4W, 1D, 2L, 1W, 1D, 3W, 1L. Azt hiszem, ekkor 9 pontos hátrányban voltunk a Tottenham-mel szemben. A Spurs elleni vereség után viszont megváltozott minden, a lehetséges 30 pontból 26-ot behúztunk, csak az Everton-nal és a ManUnited-del játszottunk döntetlen, a kötelező meccseket (még ha legtöbbször rossz játékkal is) egytől egyig behúztuk. És végül, ha nehezen is, de összejött a 4. hely. Amúgy nem pofátlanságból, de az utóbbi évek leggyengébb Arsenal-ja volt ez, mégis a Spurs előtt végeztünk, akik szerintem az utóbbi években most voltak a legerősebbek. Ja, a második legkevesebb gólt kaptuk a bajnokságban.

BL: már szokás szerint, az egyik legkönnyebb csoportba kerültünk, szóval a továbbjutás kötelező volt, viszont csak a 2. helyen jutottunk tovább a Schalke mögött, így megkaptuk a Bayern-t :? Odavágó katasztrófa volt hazai pályán, ott kb. el is dőlt az egész, viszont idegenben majdnem csodát csináltunk, megvolt az esélyünk, hogy kiejtsük őket. De egyértelmű, hogy a jobb csapat jutott tovább.

FA-Kupa: Swansea-t csak 2 meccsen ejtettük ki, Brighton kemény volt, csak a meccs végén szerzett góllal mentünk tovább, Blackburn-től viszont ilyen A/B csapattal kikaptunk otthon... :?

Ligakupa: Coventry ellen 6-1, Reading ellen 0-4-ről hosszabbítás után 7-5, az év legjobb meccse volt, majd következett a szezon mélypontja, a negyedik ligás Bradford ellen büntetőkkel kiestünk :?

Szczesny: szerintem nála még mindig nagyobb az arc, mint a teljesítmény. Voltak neki jobb ill. rosszabb pillanatai is, a bajnokságban hajrájában fontos védései voltak.
Fabianki: amikor lehetőséget kapott, szerintem nagyon jó volt, kár, hogy ennyire sérülékeny.
Sagna: hát, volt már neki jobb szezonja is, beadni még mindig nem tud, viszont védekezésben még mindig hasznos (kivétel, amikor a ManUnited ellen eladta a labdát, majd felrúgta RvP-t a 16-oson belül). Szerintem ő lesz az egyik távozónk idén.
Jenkinson: nekem ő nagyon szimpatikus, backup-nak tökéletes, a szezon elején nagyon jól helyettesítette Sagna-t. Pár év múlva akár kezdő is lehet.
Mertesacker: egyértelmű, hogy a legjobb védőnk volt idén, alig emlékszem tőle hibára, remélem jövőre is betonbiztos kezdő lesz.
Koscielny: szezon elején elég bizonytalan volt, majd március környékén bekerült a kezdőbe, onnantól pedig elég korrekt teljesítményt hozott, ez a Merte - Kos magas-fürge páros nagyon bevált.
Vermaelen: csapatkapitányként ez borzalmas volt, nem volt olyan meccse, amikor nem követett volna el egy hatalmas hibát. Képességei továbbra is megvannak, viszont fejben nagyon össze kell szednie magát.
Gibbs: legjobb szezonja volt, mióta itt van, ha kellett, akkor bejátszotta az egész balszélt. Kár, hogy sérülékeny.
Monreal: én örültem neki, amikor télen leigazoltuk, hamar felvette a PL ritmusát, nem vállalta túl magát, de mindig megbízható teljesítményt hozott.
Diaby: imádom őt, poor man's Yaya Touré, de felejtsük már el, nem való neki a profi labdarúgás a sérülései miatt.
Rosicky: keveset játszott, de amikor beállt, mindig tudott egy kis pluszt hozni.
Arteta: nem lehet látni, de hihetetlenül fontos eleme a csapatnak, nélküle legtöbbször meghalt a középpályánk.
Wilshere: nagyon sokat jelentett a jelenléte a pályán, rajta mindig lehetett látni, hogy meghalna a győzelemért. De nem tudom eldönteni, hogy b2b-ként vagy AM-ként lenne-e hasznosabb, mert a megindulásai miatt egyértelmű, hogy az utóbbi, viszont a killer passai legtöbbször nem jöttek be. Most lesz egy kisebb műtétje, de a felkészülési időszakban már ott lehet, nagyon fontos, hogy végigdolgozza ezt a nyarat, hogy a következő szezonban 100%-os legyen és végre elkerüljék őt a sérülések. Ja, nem tudom, hogy van-e ilyen statisztika, de szerintem legtöbbször vele szabálytalankodtak ebben a szezonban.
Ramsey: első pár hónapban rengeteget szidtam őt, mert csak alibizett, viszont február óta nagyon hasznos és azóta pár meccsen egyértelműen MOM volt. Kell ő ebbe a csapatba.
Cazorla: a szezon igazolása, első évében már felvette a PL ritmusát. Passzoknál nagyon magabiztos, minden támadás átment rajta, killer passok, távolról is bátran próbálkozott (ami hiánycikk nálunk). Viszont ha éppen rossz napja volt, akkor a csapat is csak szenvedett. Illetve, ha az első pár percben nem jöttek be a megoldásai/sokszor faragták őt, akkor teljesen elment a kedve a játéktól.
Coquelin: én bírom őt, de érthetetlenül kevés lehetőséget kapott, pedig az egyetlen igazi DM a csapatban. Remélem nem adjuk őt el.
Gervinho: nem is tudom, hogy mit írjak róla. Igazából a kutyámra hasonlít, amikor a kertben játszunk, ő is mindig kivezeti a labdát a betonra. Amúgy néha jól jön ő a szélre az utolsó 20-25 percekre, amikor megtudja verni a lassú védőket. Viszont nagyon kevés esze van a focihoz, nem sajnálnám, ha eladnánk őt.
Oxlade-Chamberlain: rengeteg potenciál van benne, viszont idén mintha kicsit megállt volna a fejlődésben, sajnos nagyon kevés jó meccse volt. Jövőre sokkal több kell majd tőle.
Podolski: szerintem jó volt, viszont képtelen végigjátszani egy PL iramú meccset, legtöbbször a 65. percben le kellett őt cserélni, mert már nem kapott levegőt. Amúgy középcsatárként szerintem max. 1-2x kapott lehetőséget, pedig szerintem ott sokkal hasznosabb lett volna. De első szezonnak nem volt ez rossz.
Giroud: vele bajban vagyok, mert korrekt statot hozott össze, viszont szerintem nem illik bele a játékunkba, egy embert nem tud megverni 1-1-ben, körülményes és rengeteg helyzetet elrontott. Arról meg már nem is beszélve, hogy a kihagyott helyzetei után olyan arcokat vág, ami miatt simán tarkón vágnám egy büdös ponttyal. Na mindegy, nyáron hozni kéne egy csatárt elé.
Walcott: szerintem sokat fejlődött, mintha tudna már labdát vezetni, cselezni és beadni is. Miután aláírta az új szerződését, kicsit visszaesett, de nem volt ez rossz szezon tőle, sőt.

Szezon játékosai:
1. Cazorla
2. Mertesacker
3. Arteta

Szezon csalódásai:
1. Vermaelen
2. Sagna
3. Szczesny

Szezon igazolása:
1. Cazorla

Szezon meccsei:
1. Reading 7-5
2. Spurs 5-2
3. Newcastle 7-3

Szezon gólja:
1. http://www.youtube.com/watch?v=1vCbux8XHK0

Akik eligazolhatnak nyáron:
- Sagna: 1-2 évig még jó lenne ide, de szerintem váltani akar, a Monaco-t jó lenne lehúzni.
- Fabianski.
- és akikért nem sírnék, ha mennének: Diaby, Gervinho.
Szóval szerintem most nem fogják annyira szétszedni a csapatot.

Akikről pletykálnak:
- Júlio César, Adler
- Lichtsteiner, Piszczek, Ashley Williams, Skrtel
- Grenier, Bender, Kouyaté, Tioté, Gonalons, Kondogbia
- Jovetic, Benteke, Higuain, Villa
Egy Júlio César, Piszczek, Ashley Williams, Grenier, Benteke ötösnek örülnék már.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2013.06.02. 15:56:38

Gareth Tello írta:Komoly lenne...
Tottenham are plotting a sensational £45million move to bring both David Villa and Jackson Martinez to White Hart Lane this summer.
:shock:
Így menne Defoe és Adebayor is, de Levy úgysem fog ennyi pénzt kiadni két emberre, max ha Bale megy.
Levy bácsi helyében én Bentekét próbálnám átigazolni a Villától. A szezon egyik nagy felfedezettje.
(Egyébként a belga fociban egy aranygeneráció van születőben, lassan már erősebb lesz a válogatottjuk mint a hollandoké...)
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.30. 12:46:16

Komoly lenne...
Tottenham are plotting a sensational £45million move to bring both David Villa and Jackson Martinez to White Hart Lane this summer.
:shock:
Így menne Defoe és Adebayor is, de Levy úgysem fog ennyi pénzt kiadni két emberre, max ha Bale megy.
Game90 írta:Na, GT, ahogy ígértem, jövök egy szezonértékelővel:

4. Arsenal
5. Tottenham
Na elmész te a tudod hova :mrgreen:
Amúgy pont tegnap akartam egyet pü-zni neked, hogy mi a helyzet.
Game90 írta:Amúgy olyan jókat ill. hosszan írtál (grat!), hogy az én kis pár soros értékelésemet ki is dobtam a kukába... :oops: :lol: Az átigazolási terveiteket is nyugodtan leírhatod, addigra talán jobban össze tudom szedni a gondolataimat... :mrgreen:
Köszi, de azért nem kellett volna a kukában landolnia az értékelésednek. :cry: :D Mai nap folyamán leírom majd, ha össze tudom szedni a gondolataimat. :D

Addig is:
- A Chelsea a Porto francia középhátvédjét, a 21 éves Eliaquim Mangalát szeretné megszerezni, akit azonban a Monaco is figyel.
Pénz vs pénz. :mrgreen:
- Lukaku reméli, hogy a Chelsea-nél játszhat a következő szezonban, de jelezte, hogy ha nem szerepel José terveiben, akkor meg fog fontolni más ajánlatokat is.
- Az Arsenal hamarosan ajánlatot tehet Skrtelért.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.05.29. 16:54:15

Na, GT, ahogy ígértem, jövök egy szezonértékelővel:

4. Arsenal
5. Tottenham







:mrgreen:

Amúgy olyan jókat ill. hosszan írtál (grat!), hogy az én kis pár soros értékelésemet ki is dobtam a kukába... :oops: :lol: Az átigazolási terveiteket is nyugodtan leírhatod, addigra talán jobban össze tudom szedni a gondolataimat... :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.24. 17:13:21

Bocs a dupláért, most már tényleg itt vagyok az értékeléssel.

Kezdjük a szezon eseményeivel, csak nagy vonalakban.
Rosszul kezdtük a bajnokságot, köszönhetően annak, hogy a Villas-Boas által kigondolt új taktika (lásd lejjebb) még nem állt össze teljes mértékben a fejekben. Vereség Newcastle-ben, majd egy iksz a West Brom és a Norwich ellen is... Pocsék start. Aztán úgy tűnt, beérett a dolog, négy mérkőzést nyertünk sorozatban (köztük a United elleni csodálatos 3-2-vel), én személy szerint ekkor már azt gondoltam, hogy sima lesz a BL-hely. De kiderült, hogy az a bizonyos taktika még egyáltalán nem kiforrott... Szépen kikaptunk a mumus Norwichtól (ligakupa), majd a Wigantől, a Citytől és a Senaltól is (Adebayor piros lap, ezt ne felejtsük el). Ezután viszont olyan feltámadást hajtott végre a csapat, amilyet rég nem láttunk a White Hart Lane-en. November végétől márciusig szinte minden találkozót megnyertünk, amit csak lehetett, elvertük a Liverpoolt, a Villát (4-0, Bale-tripla), ikszeltünk a Uniteddal, az Európa-ligából kiejtettük a Lyont, a szezon egyik legszebb meccsét produkálva 2-1-es sikerrel abszolváltuk a második észak-londoni derbit, végül pedig 3-0-ra elkalapáltuk az Intert.
És aztán beütött a krach. Egy nagyon jó meccsen 3-2-re kikaptunk az Anfield Roadon, Bale megsérült, aztán 3-0-ról majdnem kizúgtunk az Inter ellen, kikaptunk a Fulhamtől, ikszeltünk a kék liverpooliak ellen, és tizenegyesekkel kiestünk az EL-ből Baselben... Az idény legfájdalmasabb időszaka volt ez, Bale hiánya nagyon lehúzta a csapatot (erről is majd lejjebb).
Maradt a PL, ahol már mindenki tudja, mi történt. Hajtottunk becsülettel, hol jól játszottunk, hol kevésbé, legyőztük a Cityt (comeback of the year!), leikszeltünk az Abramovics-együttessel és a Wigannal, elvertük a Southamptont és a Stoke-ot és a Sunderlandet... De ez is kevés volt, a fontos meccseket hozó Arsenal nem veszítette el a negyedik helyét, úgyhogy maradt nekünk az ötödik pozíció - az EL.

Nagyon csalódott voltam és vagyok most is emiatt, szerintem jogosan érzem úgy, hogy simán meglehetett volna az a negyedik hely, ha úgy játszunk, mint a november és március közötti időszakban.

Ennek ellenére összességében azt gondolom, hogy egy jó szezonon vagyunk túl.
+ AVB (lásd lejjebb)
+ az AVB-féle új taktika hatalmas előrelépés, most ugyan még szenvedtünk vele rendesen, de hosszabb távon még sokat jelenthet a csapatnak
+ egyértelműen jobb játék, mint az előző szezonokban
+ nagyon kevés hiányzott csak a negyedik helyhez, és azért az ötödik sem tragédia
+ Bale!
+ az igazolások megint nagyon bejöttek
- az Európa-liga-kiesés...
- a vezetőség nem volt elég határozott a télen, amikor csatárt kellett volna igazolni, mert látszott, hogy ez a Defoe-Adebayor páros közel sem lesz elég...
- a Bale-függőség

Úgy gondolom, alapvetően három dolog miatt nem jött össze a BL-helyezés:
1. Sandro sérülése. Kulcsfontosságú figura volt a brazil, védekezésben emberfeletti, amit nyújtott a sérüléséig, akármennyire is igyekezett Parker vagy Huddlestone, azt az űrt sajnos nem tudták betölteni, ami Sandro kiesésével keletkezett. Az eredményeken ugyan eleinte nem látszott meg a brazil hiánya, ám nem egy olyan kapott gólra emlékszem, amit Sandro lazán elhárított volna. Ráadásul a sérülés miatt Parker is több játéklehetőséghez jutott, mint amennyi a tökéletes lett volna a számára - nem tudott annyira koncentrálni, amennyire kellett volna, a szezon vége felé egyre több hibát vétett, a Basel elleni üres kapus bénázását sosem feledem.
2. Bale sérülése. Köré épült a taktika, az egész Spurs, úgyhogy sajnos nem meglepő, hogy a sérülése után nem tudtuk megfelelően pótolni. Nagyon hiányzott, egyrészt az, hogy akármikor el tud dönteni a meccset, másrészt az, hogy éppen ennek a következményeképpen annyira bíznak benne a többiek, hogy negatívan hat a teljesítményükre, ha nincs a pályán a walesi. Nincs Bale, nincs önbizalom, nincs erő - vannak nagyon kínos pontvesztések és egy kiesés a második számú európai kupasorozatból.
3. Nem igazoltunk csatárt. Az új taktika (lejjebb...) más szerepet követelt meg a csatárainktól, amit korábban megszokhattak. Ehhez sajnos egyikük sem tudott igazán alkalmazkodni. Villas-Boas látta is ezt, nem véletlenül akart csatárt igazolni a télen (Benteke szerepelt a kívánságlista elején, ha jól emlékszem), a vezetőség viszont sajnos nem lépett időben, úgyhogy ez a transzfer elmaradt. (Öröm az ürömben, legalább Holtby jött.)

A szezon talán legnagyobb pozitívuma nálam Villas-Boas..
1. Az új taktika. Nem kívánom részletesen kifejteni (sokakat szerintem nem is érdekel), a lényeg a következő: a Redknappnél még a bal oldalon szereplő Bale-nek szabad kezet adott, amellett, hogy az alapvető pozícióját a balszélsőről a csatár mögötti irányító helyére módosította. Így Bale jobban bonthatta meg a védelmeket, ott tűnt fel, ahol úgy ítélte meg, hogy a legnagyobb szükség van rá (ebben jó volt, mert játékintelligenciája van bőven), és mivel kifejezetten sokoldalú futballistáról van szó, mindenhol gondot tudott okozni, középen, a bal és a jobb szélen, esetleg középcsatárként is, arról nem is beszélve, hogy a pozícióváltások teljesen elbizonytalanították az aktuális ellenfelet is, akik nem tudták követni a játékosok (főleg Bale) mozgásait. Ehhez természetesen a többieknek is alkalmazkodniuk kellett, így jött létre az a taktika, hogy Bale mellett a csatár (Defoe vagy Adebayor), Lennon és a bal oldalon szereplő játékos (Sigurdsson, Holtby vagy Dempsey) is folyamatosan mozgásban volt, helyet cseréltek egymással, behúzódtak középre vagy éppen ki a szélre, ahogyan a helyzet megkívánta. Itt meg kell említeni azt is, hogy tipikus irányító így nem volt a csapatban, ezért nagyon nagy szerepe volt Dembélének (Sandrónak is, de főleg a belgának) a mélységből történő játékszervezést, irányítást illetően, ezt a feladatot Dembélé majdnem tökéletesen meg is oldotta általában.
A taktika hatalmas előnye egyrészt a játékosok pozícióváltogatása miatt a kiszámíthatatlanság (az ellenfelek nem tudják, mi fog történni) és az, hogy Bale szabad kezet kapva eszméletlen mennyiségben kezdte el termelni a gólokat, és gyakorlatilag akármelyik meccset el tudta dönteni egy jól időzített találattal. Hátránya az volt, hogy Defoe-ék nem tudtak alkalmazkodni hozzá, mivel meglehetősen statikus játékosokról van szó, illetve a totális Bale-függőség kialakulása, aminek a negatív oldala meg is mutatkozott a walesi sérülésekor (lásd feljebb).
2. Teljesen új légkört teremtett a csapaton és a klubon belül, a vezetők elismerik, a játékosok szeretik, tisztelik és bíznak benne - tűzbe mennének érte. Kell ennél több? Csak remélni tudom, hogy Villas-Boas lesz a mi Fergusonunk.

Na, nézzük a játékosokat.
Lloris - Tökéletes igazolás #1, a kezdeti bizonytalankodások után folyamatosan hozni tudott egy nagyon jó szintet, nem egy bravúrt mutatott be az idény során. Ha nem igazol el egy nagyobb klubba, akkor jó pár évig nem lesz problémánk a kapus posztjával.
Friedel - Eleinte küzdött, nem akarta elfogadni, hogy Lloris lesz az első számú kapus, végül aztán beadta a derekát, de amikor lehetőséget kapott (egy második számú kapushoz képest elég sokszor), akkor jól teljesített, nem látszott rajta egyáltalán, hogy már túl jár a negyvenen. Még egy szezon erejéig marad szerencsére.
Walker - A mi Dani Alvesünk. :D Hajtott, robotolt, zakatolt, nem mondom, hogy hiba nélkül, mert talán többet is bakizott, mint tavaly, de összességében így is egy abszolút jó idényt hozott le Kyle, kirobbanthatatlan volt a jobbhátvéd posztjáról. És még mindig csak 22.
Naughton - Hát... Nekem nagy kérdőjel még mindig. Kiszámíthatatlan a srác, van, hogy olyan meccset hoz le jobb- vagy balhátvédként, hogy azonnal a kezdőbe követelem, a következő mérkőzésen aztán olyan pocsékul játszik, hogy azt sem értem, hogy került a PL közelébe. Még csak 24, mindkét oldalon bevethető, és a mi kutyánk kölyke, de még egy szezonnál többet nem adnék neki, ha ennyire ingatag marad a teljesítménye.
Dawson - A Kapitány, aki mindenkiben tartotta a lelket akkor is, amikor már mindenki más feladta volna, aki belevetődött a felső sarokba tartó lövésekbe, hogy megmentse csapatát a góltól, aki felrázta a fiúkat, amikor kellett. Nagyon jó szezonja volt, le a kalappal előtte. Az idő múlása rajta is meglátszott már néha-néha sajnos, ennek ellenére általában hozta, amit elvártunk tőle.
Gallas - A hihetetlen rutin sokszor jól jött, de azért be kell látni, Gallasnak már nem való a PL, eljárt fölötte az idő. Olyan lassú és körülményes volt néha, hogy a szívem szakadt meg.
Caulker - Ő a jövő embere, ezt egyre biztosabban érzem, még akkor is, ha nem egyszer bizonytalankodott, hibázott idén. Látszik, hogy tehetséges srácról van szó, levegőben kiemelkedő, földön még fejlődnie kell, de ha játszatjuk egyre többet, szerintem pár éven belül simán alapkezdő lehet.
Kaboul - Out of season-sérülést szedett össze augusztusban, úgyhogy sokat nem tudok mondani róla, ami a szezonbeli játékát illeti. :D Remélem, visszarázódik majd a sérülése előtti formájába, nagyon kell a csapatnak.
Vertonghen - Tökéletes igazolás #2, tényleg majdnem perfekt szezonja volt, szinte azonnal beilleszkedett, mindegy volt neki, hogy közép- vagy balhátvédként számít-e rá AVB, mindenhol hozta azt, amit kellett, védekezésben kimagaslót nyújtott, ráadásul védő létére négy góllal és három gólpasszal zárt a Premier League-ben. Hatalmas gratuláció, csak így tovább, őszintén remélem, hogy nem fogja elvinni egy szűk elitbe tartozó csapat az évek folyamán.
Assou-Ekotto - Sérült volt szeptembertől januárig, és utána nagyon nem tudta a tőle megszokottat hozni. Gyermeteg hibák, mind védekezésben, mind támadásban, egy-két klasszis villanástól eltekintve nem tetszett Benny játéka.
Sandro - Már írtam feljebb, kiemelkedőt nyújtott a játék szinte minden szegmensében a sérüléséig, meg is látszott a hiánya a csapat játékán ezután. Bízom benne, hogy a visszatérése után is fogja hozni a fantasztikus formáját.
Dembélé - Tökéletes igazolás #3, ő is elképesztően hamar beilleszkedett, a szezon kezdete után egy-két héttel már olyan természetességgel passzolgatott Bale-ékkel, mintha világéletében ezt csinálta volna. Szűrt, aztán irányított, ha kellett, cselezett (nem is akárhogy), gólt ugyan csak kettőt lőtt, de kit érdekel, amikor egyébként a csapat egyik legfontosabb láncszemévé nőtte ki magát már az első szezonjában.
Parker - Sandro sérülése után (majd pláne akkor, amikor Dembélé is kidőlt) más alternatíva nem lévén sok lehetőséget kapott, eleinte nagyjából tudta is pótolni a brazilt, voltak ragyogó meccsei, aztán viszont túl sokat hibázott (Basel...), láthatóan már sok volt neki ez a mennyiségű játékperc, ami nem meglepő annak fényében, hogy már 32 éves az emberünk.
Huddlestone - Támadásban meglepően sokat javult, nem egyszer gólpasszal örvendeztette meg a népet a White Hart Lane-en, védekezésben viszont nem tetszett. Túl lassú, mozgásban és néha felfogásban is, párszor csak fogtam a fejem, hogy miért nem reagált gyorsabban. Ja, néha vágta a fát is rendesen. Nem itt képzelem el a jövőjét.
Livermore - Sokat nem játszott, amikor igen, akkor meg nem jól. Még mindig nem látom benne a jövő Spurs-középpályását, szerintem a nyáron túl kellene adni rajta.
Tom Carroll - Ő sem játszott sokat, de amikor igen, akkor általában tetszett. Talán több játéklehetőséget érdemel.
Sigurdsson - Hát érdekes idénye volt, az kétségtelen. Az első hónapokban rendszeresen nagyon rosszul játszott, nem találta a helyét, aztán kb. decemberre belelendült, és csomó kapufát lőtt, szóval a szerencse még mindig nem állt mellé, aztán a West Ham elleni góljával megtört a jég, és a szezon hátralévő részében már kifejezetten tetszett, amit csinált, gólokat lőtt, jól mozgott, ekkorra tette magáévá az itteni taktikát.
Holtby - Az ő januári leigazolása inkább a jövőnek szólt, mint a jelennek, úgyhogy annyira nem is lepődtem meg, hogy nem játszott jól. 50-60 perceket kapott általában, próbált beilleszkedni, volt néhány remek megoldása, de összességében halovány volt. Aztán az idény végére feljavult, és gyorsba adott is két gólpasszt két topcsapat (a City és a Chelsea) ellen. Lesz ő ennél még sokkal jobb is, ebben biztos vagyok.
Lennon - Az új taktikának eleinte ő is vesztese volt, nem igazán érezte a helycseréket, pozícióváltásokat, aztán novemberre belejött, és volt egy remek időszaka, amikor csak úgy ontotta a gólokat és az asszisztokat. Majd márciusra ismét legyengült, nem hozta a tőle megszokott játékot sajnos.
Dempsey - Ő volt az, aki mindenki szidott (én is), pedig ha nem is rendszeresen, de szállította a gólokat és a gólpasszokat, mert sikerrel alkalmazkodott az új taktikához balszélsőként és csatárként is megállta a helyét, pedig nem lehetett könnyű neki, hogy a Fulhamből idecsöppenve hirtelen sokkal kevesebb játéklehetőséghez jutott (a Fulhamben ugyebár alapember volt).
Defoe - Decemberig jól játszott, sőt, rúgott hámat a Maribornak, kettőt a West Hamnek, a Readingnek, a Fulhamnek...Aztán becsődölt, hogy miért, az számomra rejtély, és januártól májusig összesen 2, azaz kettő gólt lőtt... Nagy csalódás volt, ha az őszi formáját át tudta volna menteni tavaszra, könnyen lehet, hogy megelőztük volna az Arsenalt.
Adebayor - Defoe tökéletes ellentettje. Értékelhetetlen ősz után (Senal elleni piros...) áprilisra összekapta magát, lőtt egyet a Baselnek, az Evertonnak, aztán gól-gólpassz a Chelseanek. Ennek ellenére összességében így is csapnivaló idényen van túl.
BALE - Nem véletlenül hagytam a végére, hihetetlen, elképesztő, káprázatos, fantasztikus, amit művelt. A hátán vitte a csapatot, a lehető legtökéletesebben kihasználta mindazokat az előnyöket, amelyeket az nyújtott számára, hogy Villas-Boas szabad kezet adott neki. Lehet, hogy egyemberes csapat lettünk emiatt, de azt mondom, megérte, a rengeteg felejthetetlen pillanat miatt, amit Bale szerzett nekünk, Spurs-drukkereknek idén. Azok a gólok, a bombák, a kapus mellett finoman eltekert ziccerek, a hihetetlen sprintek, a védők végtelen szívatása, a Vertonghennek adott zseniális assziszt, és még sorolhatnám. Világklasszis. Tökéletes szezon.
Köszönünk mindent, Bale, zseni vagy.

És a végére...
1. A szezon meccse:
a) United 2-3 Spurs - a címvédőt megverni idegenben. Van még kérdés?
b) Spurs 2-1 Arsenal - az elképzelhetetlenül sima győzelem, az AVB által kitalált taktikának köszönhető két gól (Bale, Lennon)
c) Spurs 3-1 City - a hihetetlen fordítás, az a meccs, amire örökre emlékezni fogok, köszönöm, fiúk.

2. A szezon igazolása: nehéz kérdés, végül Vertonghen mellett döntöttem, de Dembélé is ott loholt honfitársa nyakában.

3. A szezon játékosa: nincs kérdés, Bale.

4. A szezon gólja:
a) Bale vs West Ham - http://www.youtube.com/watch?v=CFgekB3J ... r_embedded
b) Bale vs Sunderland - http://www.youtube.com/watch?v=Q7xUzgulIzM


Na, egyelőre ennyit, tervezek még hosszabban írni a nyári átigazolási terveinkről, a jövőről. :)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.22. 20:08:20

Szezonértékelő mégiscsak holnap. :oops:
Game90 írta:Amúgy miért vagy ideges? Csak jött a papírforma :mrgreen: :twisted: Vagy te is olyan infót kaptál, hogy kiegyenlített a Newcastle? :lol: :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=xOnBc30qbq4

Az mi, hogy a legjobb góllövők között nincsen Arsenal-os, viszont a legtöbb gólpasszt adók között 3 is? :P

Ezt mióta mondják már? 5-6 éve? :)
1. Áhh, nem tudom, csak eszembe jutottak azok a kis hülyeségek, szerencsétlenedések, hibák, amiken elment ez a BL-helyezés... :cry:
2. Van Persie-nek még nincs meg az utódja. :mrgreen:
3. Mikor fog bekövetkezni? Jövőre? Igen.
Amúgy kössünk már egy fogadást.
:arrow:
Ha jövőre a Spurs előrébb végez, mint a Senal, akkor egy hónapig az általam választott avát és siget viseled, ha a Senal végez előrébb, akkor nyilván fordítva. Hm? :-k :D

Gary Neville PL-álomcsapata (2012-2013)
David de Gea, Manchester United
Pablo Zabaleta, Manchester City
Rio Ferdinand, Manchester United
Jan Vertonghen, Tottenham
Leighton Baines, Everton
Gareth Bale, Tottenham
Steven Gerrard, Liverpool
Michael Carrick, Manchester United
Juan Mata, Chelsea
Luis Suárez, Liverpool
Robin van Persie, Manchester United
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.05.22. 01:44:38

Gareth Tello írta: Game, mit szólnál egy hosszabb szezon- és játékosértékeléshez Senal-részről? :P Én holnap szerintem összedobom a spursöset, ha már nem leszek ideges.
Terveztem írni a szezonról, fejben már meg is van a nagyobb része, már csak le kéne gépelnem :D Kb. csütörtök-péntek körül jövök majd az értékeléssel.

Amúgy miért vagy ideges? Csak jött a papírforma :mrgreen: :twisted: Vagy te is olyan infót kaptál, hogy kiegyenlített a Newcastle? :lol: :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=xOnBc30qbq4

Egyébként a Castle elleni meccsből csak az utolsó 20 percet láttam, csak kicsit voltam feszült, főleg Walcott kapufájánál...
Gareth Tello írta: 2. Vannak viszont statok, amik szintén nem sok embert érdekelnek rajtam kívül, de ez van. :mrgreen:
Az mi, hogy a legjobb góllövők között nincsen Arsenal-os, viszont a legtöbb gólpasszt adók között 3 is? :P
Barcaman14 írta: Az Arsenalnál jövőre várom azt, hogy kiesnek a top4-ből, kivéve ha jócskán megerősítik a keretet, de általában a fordítottja valósul meg,
Ezt mióta mondják már? 5-6 éve? :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.05.21. 20:54:21

„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.21. 16:09:36

lukaku a cselzi játékosa elvileg.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.21. 16:03:07

örülök, hogy az Arsenal megint megcsinálta és ott lesz a BL-ben. Bár azért még lesz egy selejtező is addig...

Nem igazán követtem idén a PL-t, de jövőre azért jóval kiegyenlítettebb szezon várható, gondolom. Moyes nagy kérdés, hogy mire megy a MU-val, de én nem várok tőle elsőre egy nagy fölényű bajnoki címet, de a tűz közelben 100%, hogy ott lesznek.

Azzal, hogy Mancinit elküldték a City-től, máris erősödtek szvsz. :) Valószínűleg megint lesz ott jövés menés és ha végre megtalálják a keret minőségéhez megfelelő trénert, akkor jóval jobb szezont produkálhatnak.

Aztán ott lesz több mint valószínű Mourinho Chelseaje. lehet őt utálni, de azért minden csapatánál maradandót alkotott( a Realnál is :lol: )

Spurs: ha jól értesültem, úgy néz ki, hogy Bale maradni akar, ez már félsiker és még sikerül erősíteni, akkor nem csak a 4. helyért küzdhetnek.

Az Arsenalnál jövőre várom azt, hogy kiesnek a top4-ből, kivéve ha jócskán megerősítik a keretet, de általában a fordítottja valósul meg,

Akit nagyon szeretnék újra a legjobbak között látni, az a Liverpool. Nekem nagyon hiányoznak már az elitből. :roll:

Más: Lukaku jelenleg kinek a tulajdonában van? Mert, ahogy látom egész szép szezont futott.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.21. 15:04:40

Bocsássatok meg a dupláért, de nem tehetek róla, hogy csak engem érdekel a PL. :twisted: :mrgreen: Lassan már kérelmezni fogom a Director del Premier League címet. :D

Naszóval,
1. Spurs-szezonértékelővel csak holnap jövök, ha nem gond, bár nem hiszem, hogy ez sok embert érdekelne rajtam kívül. :mrgreen:
2. Vannak viszont statok, amik szintén nem sok embert érdekelnek rajtam kívül, de ez van. :mrgreen:

GOALS
1. Robin van Persie 26
2. Luis Suárez 23
3. Gareth Bale 21
4. Christian Benteke 21
5. Michu 18
6. Romelu Lukaku 17
7. Dimitar Berbatov 15
8. Frank Lampard 15
9. Rickie Lambert 15
10. Edin Dzeko 14

ASSISTS
1. Juan Mata 12
2. Eden Hazard 11
3. Santi Cazorla 11
4. Theo Walcott 10
5. Wayne Rooney 10
6. Lukas Podolski 9
7. Steven Gerrard 9
8. Carlos Tévez 8
9. David Silva 8
10. Robin van Persie 8

SHOTS PER GAME
1. Luis Suárez 5,7
2. Gareth Bale 5
3. Demba Ba 4,5
4. Robin van Persie 3,7
5. Andy Carroll 3,3
6. Wayne Rooney 3,2
7. Jermain Defoe 3,2
8. Adel Taarabt 3,2
9. Olivier Giroud 3,1
10. Michu 3,1

KEY PASSES PER GAME
1. David Silva 3,3
2. Leighton Baines 3,1
3. Luis Suárez 2,7
4. Juan Mata 2,7
5. Steven Gerrard 2,6
6. Santi Cazorla 2,5
7. Adel Taarabt 2,5
8. Steven Pienaar 2,3
9. Gareth Bale 2,3
10. Stewart Downing 2,2

SUCCESSFUL DRIBBLES PER GAME
1. Luis Suárez 2,9
2. Adel Taarabt 2,7
3. Santi Cazorla 2,3
4. Jack Wilshere 2,2
5. Mohamed Diamé 2
6. Sergio Agüero 1,9
7. Raheem Sterling 1,9
8. Mousa Dembélé 1,8
9. Eden Hazard 1,8
10. Gareth Bale 1,8

AVERAGE PASSES PER GAME
1. Mikel Arteta 80,9
2. Yaya Touré 78,9
3. Michael Carrick 77,1
4. Steven Gerrard 66,3
5. Santi Cazorla 65
6. Bacary Sagna 59,9
7. Gareth Barry 58,8
8. Lucas Leiva 58,8
9. James McCarthy (Wigan) 57,6
10. David Silva 57

PASS SUCCESS
1. Kim Sung-Yueng (Swansea) 92,7%
2. Jamie Carragher 92
3. Mikel Arteta 91,5
4. Per Mertesacker 91,5
5. Leon Britton (Swansea) 91,4
6. Mousa Dembélé 90,9
7. Samir Nasri 90,7
8. Martin Skrtel 90,5
9. Giorgos Karagounis 90,3
10. Tom Cleverley 90,2

És végül:
A WhoScored PL-álomcsapata (2012-2013)
Mata nálam beférne Walcott helyett.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.19. 20:56:17

miihii írta:GT koma, igyál meg vmi erőset néhány pohárral, aztán közben ízlelgesd a Senal mottót: "Majd jövőre!" :twisted: :P
(Jelzem, már megtörtént, de) ez nagyon nem volt vicces.





















:evil: :evil: :mrgreen:

Norwichi gyerek amúgy laza volt:
http://www.101greatgoals.com/gvideos/go ... ster-city/
City szezonja is vereséggel ért véget, így kerek az az év nekik. :twisted:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.19. 20:46:36

Egy darabig nézegettem a körkapcsolást, de nem voltak vmi jó meccsek. Aztán a Zenál góllal meg is pecsételődött a nyitott kérdés nagyjából, uh utána hamarosan ott is hagytam a meccseket. Azt láttam, h Bale ismét hatalmas gólt akasztott, de ez már csak szépségtapasz volt, nem osztott már semmit.

GT koma, igyál meg vmi erőset néhány pohárral, aztán közben ízlelgesd a Senal mottót: "Majd jövőre!" :twisted: :P

A MU meg szépen megfáradt :?
Láttam, h 0:3 volt már, aztán kicsit meglepett, amikor olvasom, h 5:5 lett a vége :shock: Pedig még 2:5 is volt... Na mindegy, a bajnokság megvan, gólzáporral búcsúztatták A SZŐR-t 8)

Kösz mindent Fergie papi, gyaníthatóan te voltál az utolsó mohikán, aki akár csak megközelítően ilyen sokat ült egy csapat padján.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése