Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.27. 23:50:27

bence0330 írta:
2023.12.27. 23:38:05
Most lehet, hogy erősebbek mentálisan, a győzelem miatt. De kb 6 évig legalább akkora "lúzerek" voltak, mint mi.
Ha már "lúzerség" és némi összehasonlítás, ha így szóba hoztad.
Nem kell, hogy megértsem és nem is akarom megérteni, de egy zuhanó fázisú "lúzerség" és egy felfelé ívelő "lúzerség" összehasonlítása számomra teljesen értelmezhetetlen. Nincs mit és mivel összehasonlítani ellentétes mozgások esetén.

Barca szurkolóként simán bevállalnám és aláírnám most a jövőre nézve mától azt a kb 6 év "lúzerségű" utat, amit a City beutazott, ha a játékunk minősége is ugyanezt a "lúzer" utat járná be.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.27. 23:38:05

Peter írta:
2023.12.27. 23:27:45
Nem láttam a meccset, azzal tisztában vagyok, hogy a 3-1 csalóka (is) lehet, de mégis megoldották valahogy (top játékosok amúgy más csapatokban is vannak), nem botlottak 4 nappal és közte egy karácsonnyal a klub vb cím után.

Lehet, hogy nincs folyamatos henger, de nem gondolom, hogy jelenleg lenne miért aggódniuk a City szurkolóknak és összességében ez mindent elmond a jelenlegi Cityről.

Mentalitás.... :oops:
Azért annyi top játékosa talán senkinek nincs, mint nekik.

Ez gondolom utalás, hogy nekünk meg aggódni kéne. 1 ponttal kevesebbet gyűjtöttek azonos mennyiségű meccs alatt, mint mi, és jelenleg közelebb vannak hozzájuk az üldözők is. Kb annyira kell aggódniuk, mint nekünk. Nyilván a BL indulás meglesz nekik, mint ahogy nekünk is, vagy legalábbis max 1%-ot adok mindkét csapatnál, hogy nem lesz. Főleg, hogy nekünk jó eséllyel elég az 5. hely, nekik meg sanszos, hogy a 4. kell. (ezt belekalkulálva nekünk 7 pont az előnyünk a valószínűleg legjobb nem BL-induló hely előtt, a Citynek 1)

Amúgy ha már mentalitás: tökugyanazt csinálták évekig a BL-ben, mint mi 15 után úgy 19-ig. A BL legjobb, vagy egyik legjobb csapataként rendre 2-3 gólos előnyökről kaptak ki teljes összeomlás közepette náluk gyengébb csapatoktól, mire a korunk egyik(?) legjobb edzője a 7. szezonjában végre túllépett ezen, megnyerte a trófeát. Bár szerintem azt sem mentalitással, hanem most annyival jobbak voltak mindenkinél, hogy ez elég volt. Mint nekünk 10-12 éve.

Most lehet, hogy erősebbek mentálisan, a győzelem miatt. De kb 6 évig legalább akkora "lúzerek" voltak, mint mi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.27. 23:27:45

bence0330 írta:
2023.12.27. 23:02:09
Hát azért ezt szerintem megúszta a City rendesen, ebből bármi lehetett volna. Ez sem az a henger, vagy inkább folyékony City volt, inkább a top játékosaik oldották meg valahogy a dolgot.
Nem láttam a meccset, azzal tisztában vagyok, hogy a 3-1 csalóka (is) lehet, de mégis megoldották valahogy (top játékosok amúgy más csapatokban is vannak), nem botlottak 4 nappal és közte egy karácsonnyal a klub vb cím után.

Lehet, hogy nincs folyamatos henger, de nem gondolom, hogy jelenleg lenne miért aggódniuk a City szurkolóknak és összességében ez mindent elmond a jelenlegi Cityről.
Megúszták, nekik biztosan szerencséjük van/volt csak úgy véletlenül.

Mentalitás.... :oops:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.27. 23:02:09

Hát azért ezt szerintem megúszta a City rendesen, ebből bármi lehetett volna. Ez sem az a henger, vagy inkább folyékony City volt, inkább a top játékosaik oldották meg valahogy a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.27. 22:11:07

Nehéz meccs ez a Citynek, az Everton jól védekezik, és veszélyesen kontrázik, illetve rögzített szituációkból is többször zavarba hozták a vendégeket.

+ nagyon úgy néz ki, hogy idén a top csapatok sem gyűjtenek annyi pontot a végén, mint az előző években. Az egész mezőny nagyon erős. Pl. az Everton is nagyot megy az utóbbi időben, igaz, a Spurs-től éppen kikaptak utoljára, de az sem volt sima. Ha nem lenne a levonás, simán ott lennének a top 10-ben, és ebben a mostani PL-ben már az is nagy telejsítmény.

A második félidőben nagyobb intenzitásra váltott a City, nagyon úgy néz ki, meg is fordítják

Nem szerencsétlen gyerek ez az Alverez, hitvány 11-est lőtt, de valahogy bement.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.27. 22:08:04

A tegnapi meccsekről lemaradtam, de úgy látom jó izgalmas volt az MU meccs. Kíváncsi vagyok, ez ad-e lökést a folytatásra, szép győzelem egy- jelenleg- erősebb csapat ellen, de ha most ezután elbuknak 2 kötelezőt akkor nem sokat ért.

Ez a City hétvégéje volt, Arsenal-Pool x, Villa x, majd vereség, ugyanakkor most az új fordulóban meg egyelőre Everton-City 1:0. Ha tudnak fordítani nincs gond, ha mégsem, akkor nem sokat nyertek a boxing day-es menettel :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 23:25:54

davi10 írta:
2023.12.26. 23:03:22
A meccset nem néztem, annyit látok, hogy a Villa-ban Lenglet barátunk kezdett, és ha jól látom, 2 meccse kezdő a Villa-ban, 2 meccs óta nyeretlenek :D
Bár ez igazolások topikba való már, de mivel a Milannak az 5. belsővédője dőlt ki, nagyon komolyan nézegetik már a mostani ablakban. :D Elvileg Lenglet hajlana rá. Nyilván a fizuja felét nekünk kéne állni, hacsak nem olyan nemes a francia, hogy lemond egy jó adagról.

De ja, mondjuk nem hinném, hogy ma ezért kaptak ki, egyszerűen megállt az egész csapat az első 20-25 perc után. Elsőre szerintem azt hitték, megvan, aztán már lehet, hogy kicsit be is tojtak, amilyen elánnal jött rájuk a United.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 23:15:29

davi10 írta:
2023.12.26. 23:03:22
A meccset nem néztem, annyit látok, hogy a Villa-ban Lenglet barátunk kezdett, és ha jól látom, 2 meccse kezdő a Villa-ban, 2 meccs óta nyeretlenek :D
Nem volt jó meccse egyik sem. Egyedüli bűnbaknak azért nem tenném meg, de sokat hibázott ő is.

Mindkét csapat megérdemelte, amit kapott végül.

A MU 0-2 után olyan teljesítményt rakott le, amellyel akár reménykedhetnének, hogy megindulhatnak felfele. Csak az a baj, hogy már néhány hasonló a szezonban, aztán mindig kiábrándító meccseket hoztak utána. Meglátjuk, ETH ha mást nem is, egy kis időt nyert ezzel. Az biztos, hogy van erő ebben a csapatban, csak ritkán jön ki, és ez bizony az edző felelősége is.

Az Aston Villa pedig két gólos vezetésnél teljesen visszaállt. Szépen visszaengedték a meccsbe a hazaikat, amikor pedig már lendületben voltak, akkor nem bírták megállítani őket. Ez csúnya pofon nekik és Emerynek, ahogy az előző meccsen elért x is az volt. 5 igen értékes pontot buktak ezen a két meccsen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.26. 23:03:22

A meccset nem néztem, annyit látok, hogy a Villa-ban Lenglet barátunk kezdett, és ha jól látom, 2 meccse kezdő a Villa-ban, 2 meccs óta nyeretlenek :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 22:44:15

1000 perc után gól. :D

Megérdemlik, csodásan fociznak, az egész meccs jó, örülök nekik. Lehet 1-1 ilyen meccs katalizátor is, bár több ilyenje volt már idén nekik, legutóbb a CFC ellen, aztán megint 2-3 0 teljesítmény.

Persze ha a centerüknél átszakad valami, már sokat jelenthet.

Huhh, az argentin asszem csak görcsöl.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 22:42:40

3-2 Év végére a dán is megérkezett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 22:34:37

Garnachon tavaly látszott, mire képes, de idén már abszolút érett, felnőtt focit tol, nem csak szépet, hatékonyat is. Oké, ez mázli volt, de akkor is.

És már majdnem jött is a Villa. Evans megérkezett végre, ez most a jó Leicesteri formája. Hatalmasat játszik, nem is tudom, hányadik fontos mentése stresszes szituban.

És úgy játszanak ilyen jól, hogy a legjobb játékosuk elég rossz napot fogott ki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 22:32:20

2-2! Maximálisan megérdemelt egyenlítés, sőt! Most már vajon az Aston Villa elkezd újra focizni? :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 22:25:58

LG írta:
2023.12.26. 22:19:25
Ez a szitu szerintem is necces volt. Martinez ugyan a labdát rúgta el először, de veszélyes, vaddisznó mozdulattal jött ki.

Szerk: Ott van a gól! Ezt már nagyon megérdemelték. =D>
Igen, ez mindig nehéz ügy. Igazából lehetne az ilyen followthroughs témákra valami büntetés, mert ugyanolyan veszélyes, mintha nem találta volna el a labdát. Mondjuk legalább adni egy sárgát, de a szabálytalanságot nem. Vagy nem tudom, nehéz kérdés.

Tényleg nehéz lehet kirúgni valakit, hogy közben meg rendre képes ilyen játékra is vele a csapat. A csapatban nyilván sokkal több van, de lehet, hogy TH-ban is.

Az AV már vagy 40-50 perce nem csinál semmit. És ezt sokszor látom tőlük. Néha tényleg nehezemre esik megfejteni így laikusként, miről igazán jók ezek az Emery-csapatok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 22:19:25

Ez a szitu szerintem is necces volt. Martinez ugyan a labdát rúgta el először, de veszélyes, vaddisznó mozdulattal jött ki.

Szerk: Ott van a gól! Ezt már nagyon megérdemelték. =D>

Ej, Garnacho ezt elönzőzte. De jó meccs lett ez így. 2-0-nál azt hittem, elengedik a francba, erre hatalmasat mennek. Csak lehet, hogy későn jött ez a feltámadás...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2023.12.26. 22:26:00-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 22:16:40

Ja, hát kicsit én is sajnálom őket. Rashford pl. hónapokig a világ legjobb balszélsője volt, azóta meg képtelen gólt lőni. Idén szerintem marad a Puskás díj nekik, mint legnagyobb öröm.

Az látszik, hogy edzőt buktatni nem akarnak, az első 20-25 perc óta nagyon jól játszanak, akarnak, csak hát...

Annak a magyarázatára mondjuk kiváncsi lennék, hogy miért a csúcsán is nagyon lassú, visszatérőben meg méglassabb Eriksen indul be már sokadszor a vonalak mögé, hogy aztán röhögve lekocogják a védők...

Főleg, hogy ő pont az indításokban jeleskedne.

Na, ebből mi lesz vajon. Martinez nem szokott sokat törődni a másikkal... de szerintem jogosan lett ez szabályosnak ítélve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 21:34:31

Varane-t sokan sírták a MU kezdőjébe, de nem úgy tűnik, hogy ő hiányzott ebből a védelemből, nagyon rossz ő is.

Az viszont szimpatikus, hogy nem adták fel a hazaiak, mennek, próbáloznak, és vannak komoly helyzeteik.

Szerk: helyzetek alapján már akár meg is fordíthatta volna a MU. De iszonyatos, amit a befejezéseknél csinálnak, a támadóik be vannak oltva gól ellen. :roll:

Szerk: finoman szólva sem vagyok MU-fan, de már sajnálom őket. Végre betalálnak, erre a VAR elveszi gólt. Pár centin múlott.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 20:17:46

Ja, nem is csúnyát lőtt, úgy látszik neki is ziccerbe nem szabad csak kerülnie, 18-ról rendben van. :D

Én a 60. percnél kapcsoltam be, és láttam hogy 14 kísérlet az első félidőben, és a 80. percig 0 a másodikban... mi a fene történhetett... a kontravezetéseik döbbenetesen gyengék voltak, egymás után mindenki a másik mögé rakta a labdát...

Megeszem a kalapom, ha ez a 19 éves srác a Burnley-ben nem végzi 50M ár felett egy nagycsapatban, ha nem jövőre, akkor utána. Félelmetes, nem tudják tartani, utána is néztem kicsit, ezt elég stabilan csinálja. Az év felfedezettje lehet a PL-ben.

Gomez és Endo focizott tán egyedül.

Jota viszont mindig elképesztő százalékkal váltja gólra a helyzeteit, eldőlt a meccs. El nem tudom képzelni, hogy lehetett onnan ballal gólt lőni...

A Unitednél lehet, hogy edzőbuktatás lesz, ja. Bár ők is kifognak 1-2-3 meccsenként egy nagyon magas szintűt, ki tudja, nem ma lesz-e pont így.

Látom közben a NF eléggé meglepte a Newcastle-t, ők nagyon leszakadni látszanak az élbolyról. Persze úgy, hogy a fél keret sérült vagy eltiltott, nem csoda.

Szerk:

ten Hag csak megvonta a vállát a kapott gólnál. Szerintem ő beletörődött a sorsába. Azért ha tippelnem kellett volna Xavi és TH között, hogy a két hasonlóan romokban lévő csapat élén melyik fog megbukni, nem a hollandra tippeltem volna. A MU ráadásul azért jobban állt anyagilag is. Lehet, hogy nagyon jól jártunk, hogy nem őt hoztuk.

Bár még nem telt el fél óra, asszem ez kb eldőlt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 19:40:06

A Pool meccs elejéről lemaradtam, erre látom, hogy Nunez betalált. Látszik, hogy karácsony van. :D
Vezethetnének már többel a vendégek, de megint kimaradnak a lehetőségek. Nehogy ráfizessenek.

Este meg, ha MU-nak szerencséje van, akkor kikapnak, és ten Hag lemond. Ez lenne nekik a legjobb. Ha kiszenvednének egy olyan x-et, mint a Pool ellen, az csak a szenvedésüket hosszabbítaná meg. Nem vagyok az az ember, aki mindenért kizárólag az edzőt veszi elő, és mindig az edzőcserébe látja a megoldást, de ebben az esetben szerintem már nincs visszaút, ez a házasság már tönkrement, mindkét félnek jobb, ha minél hamarább vége lesz.

Szerk: közben egy meg nem adott gól. Érdekessége, hogy a középpályások hozták össze. Az a helyzet, hogy ma jól muzsikálnak Szobi nélkül. Igaz, az ellenfél sem egy Arsenal, de ez egy kis ébresztő kell, hogy legyen Dominiknak.

Beállt Szobi, de kifelé jött róla a ziccer. :?
A cserék óta még rossz is a Liverpool, most már inkább az egynlítés van a meccsben, mint a 2. Pool gól. :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 13:59:49

brazilfan írta:
2023.12.26. 13:50:09
De a VAR nem csak a játékos gondolataitól, szándékától teheti függővé, hogy tanulmányoznak-e egy esetet. Ha a hátvéd a 16-oson belül szerelni AKAR, de elkésik, és a lábat találja el, akkor az 11-es, hiába nem a buktatás volt a szándéka. És ha a bíró nem fújt, akkor tévedés történt, és a VAR-nak közbe kell lépnie.
Itt a 16-oson belül kézzel értek a labdához, ami eleve visszanézésre kellene hogy kötelezze a VAR-t, hogy helybenhagyhassa vagy felülbírálhassa a bíró ítéletét. Arra már nem emlékszem, hogy a közvetítéskor ki volt-e írva, hogy a VAR vizsgálódik, de úgy rémlik, hogy nem. Szóval lehet, hogy meg se nézték.
Hm, bevallom, erre én sem emlékszem.
Persze, az esetek többségében nincs jelentősége a gondolatnak, szándéknak, erre elég szigorú szabályok vannak. Pl a fej fölé emelt kar 100%-ig büntető és kész, nincs apelláta. Ha hátulról becsúszva elkésik a védő, nincs apelláta. Csakhogy ebben az esetben pont egy olyan szabályról beszélünk, ahol a szándéknak elég komoly jelentősége van. Ha ártatlanság védelme van, akkor támaszkodni akart és természetes testhelyzetben volt a keze. Ha nem, akkor nem feltétlenül.

Ez egy nagyon speciális eset, mert nehéz meghatározni a természetes kéztartás fogalmát is egy ilyen elcsúszásnál, illetve teljes mértékben támaszkodásról sem beszélhetünk, ami ugye automatikusan nem tizi. Ezért is lépett ugye be a szándék kérdése, mert 1-2 centivel elmaradtunk a konkrét támaszkodástól. Nem irigylem a bírót, VAR-t, nem lehetett egyértelműen jó döntést hozni.

Ezeket a kivételeket pont azért találták ki, hogy kicsit kontrolláltabb körülmények közt visszahozzák a vétlen kezezés fogalmát, mert 1-2 évig borzalmas volt, mikor mindenki szinte már szándékosan a védő kezébe akart durrantani, mert minden tizi volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.26. 13:50:09

bence0330 írta:
2023.12.26. 13:22:15
És itt jön képbe az a sarkalatos pont, hogy a VAR mikor hívhatja ki a bírót, ez felejtődik el sokszor. Csak és kizárólag egyértelmű tévedés esetén. Aki ennél az esetnél megmondja biztosra, mire gondolt közben a norvég, és mi volt a szándéka, az kereshet is új szakmát valami gondolatolvasóként.
De a VAR nem csak a játékos gondolataitól, szándékától teheti függővé, hogy tanulmányoznak-e egy esetet. Ha a hátvéd a 16-oson belül szerelni AKAR, de elkésik, és a lábat találja el, akkor az 11-es, hiába nem a buktatás volt a szándéka. És ha a bíró nem fújt, akkor tévedés történt, és a VAR-nak közbe kell lépnie.
Itt a 16-oson belül kézzel értek a labdához, ami eleve visszanézésre kellene hogy kötelezze a VAR-t, hogy helybenhagyhassa vagy felülbírálhassa a bíró ítéletét. Arra már nem emlékszem, hogy a közvetítéskor ki volt-e írva, hogy a VAR vizsgálódik, de úgy rémlik, hogy nem. Szóval lehet, hogy meg se nézték.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.26. 13:22:15

brazilfan írta:
2023.12.26. 09:51:39
https://www.youtube.com/watch?v=FaW3pj6HXUs
Ezen a videón 0:08-nál szerintem az látszik, hogy a kéztartásnak nem a támaszkodás, talajfogás a célja, hanem a tenyér, ujjakkal a talaj felé, a labda útjába „van helyezve”, a labda megállítása céljából. Hogy a kar mozgásiránya a testhez való leszorítás miatt történt-e, nem tudom, lehetséges, de a kéz a labdát szeretné megállítani, nem pedig a testet megtámasztani.
0:19-nél még egyértelműbb, a kéz már csak pár centire van a talajtól, mégsem támaszkodik. Ha támaszkodni akarna, akkor a tenyér síkja párhuzamos lenne a talaj síkjával.

Én nem hibáztatom a bírót, mert lehet, hogy nem látta, de ha a VAR ugyanígy képkockánként nézte meg az esetet, és úgy ítélték meg, hogy a támaszkodás volt a cél, akkor szerintem rosszul ítélték meg.
Mondom, ezt el tudom fogadni, lehet, hogy a labdára irányult a mozdulat. Csak szerintem ez minden, csak nem egyértelmű egy megcsúszás közben. Az is lehet, hogy támaszkodni akart, de hirtelen nem is volt képben, hogy hol van, mert másra figyelt. Vagy tényleg a labdára irányult. Vagy csak random kalimpált esés közben. Passz.

Persze, a bírót ma már szerintem senki sem szidja, mert rájöttünk a lassítások korában, hogy esélytelen, hogy egy bíró hibátlanul fújjon a pályán, fizikai képtelenség. A VAR szobában nagyobb a felelősség. Azaz nagyobb lenne, ha...

És itt jön képbe az a sarkalatos pont, hogy a VAR mikor hívhatja ki a bírót, ez felejtődik el sokszor. Csak és kizárólag egyértelmű tévedés esetén. Aki ennél az esetnél megmondja biztosra, mire gondolt közben a norvég, és mi volt a szándéka, az kereshet is új szakmát valami gondolatolvasóként.

Szóval az utolsó mondatodnál épp ez az, hogy nem feltétlenül úgy ítélték meg, hogy a támaszkodás volt-e a cél. Ez kvázi irreleváns kérdés, hogy ők befújták volna-e, vagy nem. Nekik azt kellett mérlegelniük, hogy egyértelmű bírói tévedés történt-e, ami ebben az esetben szerintem nem így történt. Két eset is necces, a természetes helyzet és a támaszkodás is.

És ha nem mosom bele azt, hogy ennek a szabálynak mennyi értelme van, hanem csak azt veszem alapul, hogy ez a szabály és kész, akkor szerintem jó döntés született a VAR-szobában, hogy nem hívták ki az on field bírót. És amúgy lehet, hogy mellesleg ott úgy gondolták, hogy ez inkább tizi, mint nem, de ez teljesen lényegtelen a jelen szabályok keretei közt.

Ha a bíró megadta volna a tizit, akkor sem hívták volna ki.

Ezen kéne változtatni, minden kétséges (és meccset befolyásoló esetnél ki kéne hívni szerintem a bírót, mert sokszor nem azért ítélt egyik vagy másik irányba, mert így gondolta, hanem mert nem látta. Vagy egy ilyen kétséges esetben szavazással dönteni vagy a 3 VAR bíró közt, vagy 2 VAR bíró és a pályán lévő közt. Vagy ilyesmi. Alighanem nagyobb %-ban születne meg a jó döntés. De ez mindegy a mostani eset szemszögéből, csak ötlet. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21164
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.26. 12:53:42

bence0330 írta:
2023.12.25. 20:20:44


(Az sem nagyon érdekel, ha a youtube kommentek 95%-a szerint büntető, a fenti példánál is így volt, a szurkolók 90+ %-a szerintem nem nagyon van tisztában az ilyen apró kitételek létezésével sem nagyon, mindez összhangban azzal, hogy a VAR csak egyértelmű tévedésnél hívható ki...)
Szerintem meg a közvéleményt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Nem mondom, hogy a többség nem tévedhet, de legalább meg kell hangatni a szavukat.
Abban igazad van, hogy valószínűleg sokan nincsenek tisztában, hogy a mostani szabályoknál mikor jár büntető kezezésnél. Ez szerintem probléma, főleg, hogy jöttek már krtitikák edzőktől és játékosoktól is, hogy a jelenlegi szabályok nehezen követhetők, és ezt én is így gondolom. Az haladás, hogy nem fújnak be mindent kéznek, mint régebben, de ez már a ló másik oldala szvsz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.26. 09:51:39

bence0330 írta:
2023.12.25. 20:20:44

https://www.youtube.com/watch?v=FaW3pj6HXUs
Ezen a videón 0:08-nál szerintem az látszik, hogy a kéztartásnak nem a támaszkodás, talajfogás a célja, hanem a tenyér, ujjakkal a talaj felé, a labda útjába „van helyezve”, a labda megállítása céljából. Hogy a kar mozgásiránya a testhez való leszorítás miatt történt-e, nem tudom, lehetséges, de a kéz a labdát szeretné megállítani, nem pedig a testet megtámasztani.
0:19-nél még egyértelműbb, a kéz már csak pár centire van a talajtól, mégsem támaszkodik. Ha támaszkodni akarna, akkor a tenyér síkja párhuzamos lenne a talaj síkjával.

Én nem hibáztatom a bírót, mert lehet, hogy nem látta, de ha a VAR ugyanígy képkockánként nézte meg az esetet, és úgy ítélték meg, hogy a támaszkodás volt a cél, akkor szerintem rosszul ítélték meg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.25. 20:20:44

brazilfan írta:
2023.12.25. 10:03:13
Az angol bírók azzal indokolják Ödegaard kezezésének a továbbengedését, hogy előtte elcsúszott. Azért ért a labdához, mert elcsúszás közben önkéntelenül is meg akart támaszkodni. Én ezt nem értem, szerintem az elcsúszás része a futballnak, mint a szögletzászló vagy az öngól. Ha valaki elcsúszik, akkor nem szakad félbe a játék, nem szokták megvárni, amíg feláll, hanem mindenki megy tovább, és ha gól, akkor gól, akár fair play, akár nem. Ha Ödegaard elcsúszik (senki nem bántotta, magától csúszott el), és közben kézzel beleér a labdába, az miért nem szabálytalan? Ha másfél méterről rálövik egy hátvéd karjára a labdát, akkor az 11-es, ez meg nem?
Most itt kettéválasztanám a dolgot. Mi lenne a logikus, és mit mond a szabály. Az elsőt hagyjuk szerintem, mert a döntés szempontjából nem releváns, csak annyit tennék hozzá, hogy legtöbben örülnének, ha nem fújnának be mindent tizinek, és pont emiatt születtek az ilyen - relatív logikus, még ha nem is hibátlan - kivételek a szabálykönyvben. Volt már ugye olyan 1-2 évig, hogy kb minden kéz büntető volt és kész. Az nem tetszett a népnek - nekem sem. Régen ugye volt a "nem szándékos kezezés", amit visszahozni követelt a nép, és ezt kb így lehet megoldani, 1-2 konkrét kivétellel. Szerintem. Nem mondom, hogy csiszolni nem lehetne rajta, de nekem alapvetően szimpatikus az elv.

Tudtommal a szabály két pontjával is lehet érvelni a büntető jogossága ellen, bár a kettő sok ponton összemosódik.

- Természetes kéztartás/test mellé próbálja húzni. Nálam ez egyértelmű volt. Még a támaszkodását is veszélybe sodorta szerintem, ahogy próbálta esés közben a teste mellé szorítani. Erre asszem Sinya írta, hogy a labdát akarta eltalálni. Elfogadom érvnek, bár nem így láttam, viszont itt már mindenképp felmerül az, hogy NEM EGYÉRTELMŰ. Soha senki nem fogja megmondani, miért húzta maga felé a kezét, látta-e egyáltalán a labdát, volt-e ideje egyáltalán reagálni rá csúszás közben. Szerintem nem, persze lehet, hogy igen, de hogy nem lehet tudni, az tuti, még maga a norvég sem biztos, hogy tudja, mit csinált ott a másodperc tört részénél ösztönből, nemhogy a VAR bíró.
Ami ugye azért jön a képbe, mert a VAR egyértelmű tévedésnél hívhatja csak ki a bírót. Most hagyjuk, ennek mennyi értelme van, de jelenleg ez a helyzet.

- Támaszkodó kéz automatice nem büntető. Tudom, hogy itt támaszkodásról a szó szoros értelmében nem lehetett szó, nem volt lent a keze, és végül valahogy meg is találta az egyensúlyát enélkül, de egyértelműen annak indult a dolog, szerintem ez nem kérdés. Ez akkor megint egy ilyen árnyalt dolog, hogy most akkor annak számított-e, vagy sem. Mivel volt ugye egy megcsúszás, amit támasztani AKART, minimum erős érv amellett, hogy ebbe a kategóriába sorolható, bár nyilván nem ismerem szóról szóra a megfogalmazást és az "apróbetűt".

Szerintem mindkét ponton minimum véleményes a dolog a jelenlegi szabályok szerint, és itt jön be az, ami miatt szerintem jó a döntés: hogy nem egyértelmű bírói hiba, mert simán lehet ellene/mellette érvelni. Ugyanúgy semmi gondom nem lett volna, ha megadják a pályán, és utána nem hívják ki a bírót. Főleg, mivel kicsit talán a Poolnak szurkoltam, még ha kvázi független nézőként is.

Én bíróként 60% eséllyel megadtam volna a tizit, szóval nem ez ellen érvelek, hanem hogy szerintem miért nem kellett a VAR-nak beleavatkoznia, és miért hagyták helyben a pályán lévő bíró döntését (amit én rossz szabálynak tartok, de ez van jelenleg, úgyhogy lényegtelen)

Arra sokat nem adnék, hogy Saliba szerint tizi volt-e a pályán látottak alapján, vagy sem, láttam már rengeteg esetet, ahol a játékos nem is tudta a pontos szabályt (A Milannál volt egy ilyen tavaly Tomorinál, a labda megjátszása esélye nélkül tiszta gólhelyzetben hátrahúzta a kezével az ellen vállát, ez a teljesen fekete-fehér dolog, és a büntető mellett pirosat kapott, amin mindenki felháborodott, pedig 100%-osan a szabálykönyv szerint történt, és a sértett támadó is úgy gondolta, hogy aligha volt büntető és piros... :D )
És mellette még az sem biztos, hogy látta tökéletesen az esetet.
Olyan hűdenagyon még Klopp sem akadt amúgy ki, pedig ő aztán szokott.

(Az sem nagyon érdekel, ha a youtube kommentek 95%-a szerint büntető, a fenti példánál is így volt, a szurkolók 90+ %-a szerintem nem nagyon van tisztában az ilyen apró kitételek létezésével sem nagyon, mindez összhangban azzal, hogy a VAR csak egyértelmű tévedésnél hívható ki...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése