Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
rhuni
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.01.13. 12:25:20
Tartózkodási hely: Air Day

2016.02.25. 00:06:07

PSV sem volt rossz btw. Helyzeteik megvoltak, atleticonak meg irányítani kellett a meccset, ilyenkor jellemzően megáll a tudomány. Küzdésből sok mindenki példát vehetne a PSV-től az biztos, hangulat is komoly volt végig. Ilyenkor fogom a fejem, hogy Dzsudzsi milyen csapatot hagyott ott a pénzért és egy orosz bajnokságért, még akkor is ha papíron erősebb volt. Mostanra simán lehetne csk és élő klublegenda.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.24. 22:39:37

Neztem az Atletico meccs javat, sajnalom hogy nem lottek golt, mert erdemeltek volna. De legalabb hajtaniuk kellett vegig, nem tudtak annyira rapihenni a hetvegere, egy X nagy segitseg lenne nekunk.

Amugy Koke eszmeletlen milyen pontatlan lett. Eskuszom az az ember visszafele fejlodik. Benne van, hogy csak rossz meccseit fogom ki iden mindig, mert osszefoglalokban lattam mar nagy passzt tole. De ma is, ami kiugratas, vagy oldalvaltas volt reszerol, az 85%-ban pontatlan volt. 13/14-ben volt a legjobb allitom, es nem csak a szogletei miatt. Valami nagyon nem klappol a jatekaval iden, ennel azert ugyesebb o. De ilyen jatekkal eselye nincs a valogatott kezdore, ha Thiagoek nem serulnek le, az is biztos - lehet a keret se lesz meg, inkabb SR-t vinnem helyette.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10106
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.24. 17:04:37

Ne légy naív. Következő körben megkapjuk őket, a Real meg a Wolfsburgot.
Wolfsburg?! Őket nem hiszem, mert az még akár veszélyeztethetné is őket, aztán úgy járnának mint a Schalke 04 ellen :D
Majd megkapják a Benfica-Zenit győztesét, biztos ami biztos, mi meg a Bayernt [-X

Amúgy Juventusnak szurkolok hátha tovább megy, persze kevés erre az esély, de na.
Jól megszívták, a Cityt oda-vissza verték csoportban, aztán pont az utolsó meccsen beelőzi őket a City, és erre a Juve megkap egy Bayernt, ez ám a balszerencse mit ne mondjak. :roll:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.24. 11:47:54

Pep csapatai mindig is hajlamosak lesznek előnyben elkényelmesedni, ahogy a Barca is. Nehézzé tették a saját dolgukat, még akkor is, hogy még így is előnyben vannak. Nagyon hiányzik nekik egy ép KH, első Juve gól is vicc kategória volt.

A Juve pedig tényleg szívvel játszott és ennek köszönhetik, hogy visszajöttek a párharcba. Dybala, Pogba meg a csapategység viszi a hátán ezt a csapatot. Nem kedvelem őket túlzottan, de azért el kell ismerni, hogy szívvel küzdenek mindig.

Egyik csapatot se szeretem, szóval nekem mindegy melyik jut tovább, de remélem a győztes a Realt kapja a következő körben. Tovább fogyna a top csapatok száma, meg úgy érzem mind a Juve mind a Bayern egyelőre szervezettebb mint a Madrid.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.24. 09:53:29

Az Allianzban kivégzik őket.

Néztem a meccset, eddig nem formáltam véleményt róla, de Pogba nagyon jól és alázatosan focizott, viszi ezt a Juvét keményen.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2016.02.24. 09:47:39

noname írta:A 2-2 azt mondanám a Bayernnek kedvez, de a Juve 2-0-ról jött fel, tehát van egy erős morális előnyük a meccs végén. Érdekes lesz a visszavágó, mert a Bayern nem fogja megúszni kapott gól nélkül. Fontos volt, hogy a Juve elhiggye, hogy legyőzheti a Bayern a nyári távozók ellenére is és ez a 2-2 most igazolta ezt. Ahogy most állnak a dolgok lehet ez lesz az egyetlen érdekes visszavágó.
Szerintem erősek a következtetéseid. A Bayern gyakorlatilag végig kontrollálta a meccset, helyzeteket alakított ki, és birtokolta a labdát. Nekem telibe olyannak tűnt a meccs, mint a 2010-es Arsenal-Barca, amikor a Barca jobb focival, végig uralta a meccset, de az angolok feltámadtak a semmiből, és találtak két gólt. Ettől függetlenül a visszavágón kb. esélyük sem volt. Hasonlót érzek most is, Münchenben legalább 2, de inkább 3 lesz közte (mondom ezt úgy, hogy a Juve jobb, mint az akkori Arsenal, a Bayern meg talán egy szint, de Messi miatt inkább gyengébb, mint az akkori Barca).

Ja, és szerintem a 2-2 pont azt igazolta, hogy nem tudják őket megverni, még otthon sem. Egyik góljuk sem volt kidolgozott akció gyümölcse, az elsőt Kimmich ajándékozta, a másodikat talán Vidal, arra már nem emlékszem pontosan, lényeg, hogy két eladott labda, ebből 2-3 kontrázó Juve játékos, a hiányos München védelemre vezette a labdát. Ez az egyetlen esélyük idegenben is, hogy a Bayern elad egy labdát, találnak egy gólt, aztán (meg addig is) catanaccio... ami már most sem működött. Nem látok esélyt rá, hogy ezzel (hangsúlyozom, hogy ezzel) a játékkal a Juve továbbmenjen.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2016.02.24. 09:34:06

Titinho írta:...
úgy idéztél, hogy az én mondatomat is benne hagytad :P


az ánglis csapatok "szurkolói" felvették már egy ideje az angolok lenéző, fennhéjázó stílusát... nagyon nem tetszik nekik, hogy az európai kupákhoz már évek óta közük nincs, a bajnokságuk kiegyensúlyozott, de nem azért, mert a kicsik felerősödtek a nagyok szintjére, hanem a nagyok romlottak le annyira, hogy a kisebbek is esélyesek velük szemben...
ez az év sem az angolokról fog szólni, hanem a spanyolokról, németekről, talán olaszokról...
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2016.02.24. 09:31:46

Nem tudom hányan olvastátok el a "beharangozót" az utwengeren, de a csávó gyakorlatilag a sportággal, a párharccal semmit nem foglalkozott, csak a katalán játékosok magánügyein, hogy adócsalás, meg börtön, meg stb! Meg a "több mint egy klub" jelmondatunkon lovagolt!
Mindezt a leggusztustalanabb alpári módon! Frusztrált és ijedt volt a csávó! Nem tudok más magyarázatot!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.24. 09:18:31

Ezeket a trollokat egyáltalán hol találjátok?!

Amúgy az Arsenalról még annyit, hogy a szurkolóik elvileg a stílus, a filozófia miatt szurkolnak annak a csapatnak. Ez esetben a szurkolóik helyében elbújnék gyorsan valami kő alá jövő februárig, mert az Arsenal jobban hasonlított egy Mou-féle cselzire, mint az Arsenalra. Ne nevezze magát nagy csapatnak az, amely teljesen feladja a játékstílusát. Példának ott van a Bayern, Juve, SAF-féle MU. Ezek sose adták fel a stílusukat, még akkor is, ha az nem az ideális volt (MU elleni 2 BL döntő, Juve elleni döntő). Van amúgy még egy kicsinyes arrogáns, szemét csapat, ami rendszerint feladja a stílusát ellenünk, úgy hívják Real. :roll: Az szép, hogy végre Wenger taktikusan küldte ki a csapatát, de ez erős túlzás volt.

Amúgy gusztustalan, sportszerűtlen, mi?! :lol: Mondja ezt annak a csapatnak a szurkolója, melynek edzője többet foglalkozik azzal, hogy a Barca ifineveldében leskelődjön az öltözőben, mint hogy a csapatát taktikailag felkészítse. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2016.02.24. 09:13:13

Egyébként, azt vettem észre, hogy Sanchez tegnapi produkciója nem sokban, sőt megkockáztatom, hogy semmiben sem változott a korábban, a barcában megszokottnál...
Volt neki egy két jó megmozdulása(amit a futási sebességének köszönhetett), de ennyi. Ez most vagy azért volt mert :
1, tényleg olyan amilyen és milyen jó hogy az árából anno megvettük Rakitic-et, ugye?!
2, Alves, Rakitic kettős nem adott neki lehetőséget
3, dekoncentrált és frusztrált a régi 'barátokkal' szemben?!


Még egy kis szössz:
Neymar és Suarez...a világ legjobb kapusa kifogott az előbbin...az utóbbin meg Frau Fortuna....
Majd otthon bemennek ezek is!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.02.24. 08:59:40

Barcaforever írta:Nagyon érik a Barça - Bayern döntő, ha minden így megy tovább. Pep utolsó edzői meccsén a Bayern padján nevelő együttese ellen, jó barátja ellen a világverő címvédő ellen. Ennél nagyobb dráma nem kéne. :wink:
Ne légy naív. Következő körben megkapjuk őket, a Real meg a Wolfsburgot.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2016.02.24. 08:52:55

Az utwengeres Úrral vajon most mi lehet? :D :D :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.02.24. 08:27:43

Barcaforever írta:Nagyon érik a Barça - Bayern döntő, ha minden így megy tovább. Pep utolsó edzői meccsén a Bayern padján nevelő együttese ellen, jó barátja ellen a világverő címvédő ellen. Ennél nagyobb dráma nem kéne. :wink:
El Clásico...
Újabb angol zakó, újabb rúgott gól nélkül...hazai pályán.
Újabb spanyol diadal, megint kapott gól nélkül... :wink:
Íme a világ legerősebb bajnoksága.

Azt mondják angol. Én aszt mondom mutassanak meghatározó Angol játékosokat.
Azt mondják kemény, és az UEFA bírók tutyi mutyisága miatt nem nyernek. Azt mondom nézd meg e tegnapi meccset hogy pattannak le az "angolok" a 40 kg-os Messi Neymar duóról.

Az "angol" csapatok a labdarúgás nagyszülei. Sokat köszönhetünk nekik, de már nem értik mi történik körülöttük.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2016.02.24. 08:19:44

zola8787 írta:Na majd jövőhéten az Arsenal megmenti az angolok becsületét :D
És még mindig nem. :D :D
Én írta:a spanyol csapatok úgy győztek a meccseiken, hogy még gólt sem kaptak :!: =D> Az angolok pedig 4 csapattal 3 rúgott gólt tudnak felmutatni...
Újabb angol zakó, újabb rúgott gól nélkül...hazai pályán.
Újabb spanyol diadal, megint kapott gól nélkül... :wink:

Az angol csapatok, úgy hozták le az európai küzdelmek első körét, hogy 0 győzelemmel, 3 vereség, 2 döntetlen, 5 csapat mindössze 3 gólt tudott összvissz rúgni. Grat :!: =D>

Ha ma még az Atletico is győz, az azért nem kis diadal lenne a spanyol focinak: RM, Valencia, Bilbao, Sevilla, Villarreal, Barcelona (győztek, kapott gól nélkül) + még az Atletico jöhetne ide. :D
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2016.02.23. 22:58:42

Nagyon érik a Barça - Bayern döntő, ha minden így megy tovább. Pep utolsó edzői meccsén a Bayern padján nevelő együttese ellen, jó barátja ellen a világverő címvédő ellen. Ennél nagyobb dráma nem kéne. :wink:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19589
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.23. 22:48:53

Kapcsolgattam közben, nem érzem azt hogy még ha fel is jött a Juve de reálisan tovább tudjon menni. Nagy grat nekik, mert 0:2 után visszamásztak, de a Bayern szinte végig tökéletesen kézben tartotta a meccset, s ezt várom a visszavágón is. Persze jöhet egy kontra jöhet bármi,d e a Bayernt egyben lévőbb csapatnak gondolom. Juveban ott a szív és nagyon kapartak az egyenlítésért, össze is jött ez sokat segíthet de nagy morális előnyt nem hiszem hogy jelent, hogy feljöttek, mire jön a visszavágó senki nem fog rá emlékezni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.23. 22:47:05

idegességemben kapcsolgattam, juve elég nagyot darált a második félidőben, megérdemelten egyenlítettek...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.23. 22:44:11

A 2-2 azt mondanám a Bayernnek kedvez, de a Juve 2-0-ról jött fel, tehát van egy erős morális előnyük a meccs végén. Érdekes lesz a visszavágó, mert a Bayern nem fogja megúszni kapott gól nélkül. Fontos volt, hogy a Juve elhiggye, hogy legyőzheti a Bayern a nyári távozók ellenére is és ez a 2-2 most igazolta ezt. Ahogy most állnak a dolgok lehet ez lesz az egyetlen érdekes visszavágó.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19589
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.23. 20:00:39

Azért szép csendben van ma egy Juventus-Bayern. :D Olvasgattam twitteren, meg meccselőzetest és nem mondom hogy sokan, de vannak azért jó páran, akik "meglepetést" éreznek. Ebben a párharcban a fene se tudja mi számít ugye meglepetésnek, mivel mégiscsak egy tavalyi döntős játszik egy évek óta minimum elődöntős ellen. :D Ha a miénkre azt írtam 1:1 körül érzek, akkor itt hatványozottan gondolom ezt. Bayernnél azért akadnak gondok, főleg sérülések, meg talán a fejek sem olyan makulátlan tiszták így hogy Pep elmegy, de úgy érzem hogy továbbmennek a németek (sajnos. :D ). Én mindkét csapatot kifejezetten nem szeretem, de Pep miatt mégiscsak inkább Bayern, s szerintem idegenben meg is rúgják azt az egyet, ami ebben a párharcban rengeteget számíthat, mert nem hiszem hogy sok gól döntene. Annál okosabbak és felkészültebb edzőkről van szó, mintsem agyatlanul kiküldjék csapataikat.

Aztán lehet totál mást fogunk látni, s teszem azt nyer a Juve 3:0-ra. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2016.02.19. 15:13:52

zola8787 írta:
westerngom írta:na evvel lécci ne humorizáljunk! :?

Az biztos, hogy ahányszor elgázoltuk őket, most meg lesz a motiváció ellenünk :D és a formájukat tekintve még akár meg is lephetnek minket Londonban, de nem lehet kétséges a továbbjutás.
A mi formánkat tekintve, teljesen felesleges az ő formájukat nézni. Egy esélyük van, ha a 16-oson belül folyamatosan felrugdosnak minket, azzal megfoghatnak.
Most arra céloztál, hogy ha tizit kapunk azt úgy is kihagyjuk??! :mrgreen:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.02.19. 15:07:52

westerngom írta:
zola8787 írta:Na majd jövőhéten az Arsenal megmenti az angolok becsületét :D
na evvel lécci ne humorizáljunk! :?

Az biztos, hogy ahányszor elgázoltuk őket, most meg lesz a motiváció ellenünk :D és a formájukat tekintve még akár meg is lephetnek minket Londonban, de nem lehet kétséges a továbbjutás.
A mi formánkat tekintve, teljesen felesleges az ő formájukat nézni. Egy esélyük van, ha a 16-oson belül folyamatosan felrugdosnak minket, azzal megfoghatnak.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.19. 14:48:56

Londonban már 2x is megszenvedtünk ellenük, méghozzá 2 olyan meccsen, amit 3-4 góllal nyerhettünk volna, ha a helyzetek be is mennek. Nekik minden bejött, nekünk nem sok. Itt az ideje, hogy egyszer alaposan elverjük őket idegenben is!
A Fifa egy szégyen
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2016.02.19. 14:41:57

zola8787 írta:Na majd jövőhéten az Arsenal megmenti az angolok becsületét :D
na evvel lécci ne humorizáljunk! :?

Az biztos, hogy ahányszor elgázoltuk őket, most meg lesz a motiváció ellenünk :D és a formájukat tekintve még akár meg is lephetnek minket Londonban, de nem lehet kétséges a továbbjutás.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2016.02.19. 10:59:20

Nagyon egyszerű a helyzet:

az izgalom nem = a színvonallal :!:

Az angol bajnokságban nagyobb az izgalom, több meccsen születik meglepetés, több a rangadó, több a kiélezett meccs, viszont ez nem párosul legtöbbször a minőséggel.

spanyoloknál van 3 kiemelkedő csapat (régebben többnyire kettő), akik nem játszanak annyi fordulatos,és necces meccset, de minőségben nagyobb szintet képviselnek. Sőt a spanyol kisebb csapatok ugyan nem képesek a 3 nagyot megleckéztetni olyan szinten, mint az angolok a sajátjaikat, de mégis magasabb a minőségük, amire egyértelmű példa az EL. A BL meg arra,hogy a két bajnokság top klubbjai hol is állnak egymáshoz képest.

Szóval az atmoszféra sokszor jobb nézői szempontból az angoloknál,és ha még fordulatos is a meccs sokan rámondják,h hú de jó a bajnokság,de ez megtévesztő.
Játék minőségben sokkal jobb a spanyol, viszont független szemmel több a fordulatos (ezért izgalmas,élvezhető) az angol bajnokságban.

De az nem kérdés,h melyik a jobb játékot képviselő bajnokság.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.02.19. 10:05:26

Az angol drukkerek (általánosságban azok, mert csapatuk mellett fanatikus megszállottsággal védik bajnokságuk becsületét, érdek szurkolást is főleg tőlük látok, szóval amikor egy Liverpool fan azt mondja inkább nyerje az MU a BL-t mint a Barca. Szerintem röhejes.)

Az a nézőpont hogy milyen jó bajnokság, mert a Stoke city meg a West Brom is megveri a nagyokat. De ez a "nagy" csapatok szégyene, vagy a "kis" csapatok érdeme. Jó kérdés, ezért dönt a nemzetközi kupa, amit az elmúlt években egyértelműen a spanyol csapatok határoznak meg.

De sajnos nem sajnos én vallom a "Dögöljön meg a szomszéd tehene!" elvet, ha nem a Barca akkor bárki csak a Real ne nyerjen.

Mondjuk a helyi szurkolók hozzáállása általában a legnormálisabb. Onnantól hogy ki esik a Barca nem érdekli őket. Az Atletico-Real mAdrid BL döntő előtt kérdezgettem Barcelonában néhány helyi fiatalt, és azt mondják nekik mindegy csak jövőre nyerjen a Barca!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése