Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.22. 22:40:45

Hát ez a Real, ha nincs emberelőny, nehezen ment volna tovább. Ívelgettek végig középre. Ettől függetlenül inkább a Bayernt vagy a Juvét kapjuk.
De szerintem megkapjuk a Realt. :?
Remélem, nem kapja meg a Real Juvét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2015.04.22. 22:41:56-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.22. 22:39:36

A papírforma érvényesült végül, ahogy várni is lehetett. Csak a Bayernt nem szeretném, a másik kettőt kiütjük, sokkal jobbak vagyunk náluk jelenleg, zongorázni lehet a különbséget játékban.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.22. 22:35:19

noname írta:Csak szerintem szánalmas, hogy az olasz bajnok bekkel a francia 3. ellen?
Kátenáccsó.

Juve - Realt és Barca - Bayernt kérek az elődöntőkben!

Na jó, legyen inkább Barca-Juve és Bayern-Real.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hank1ee 2015.04.22. 22:40:29-kor.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.22. 22:34:27

noname írta:Csak szerintem szánalmas, hogy az olasz bajnok bekkel a francia 3. ellen?
Végig ilyen a meccs, hogy próbálkozik a Monaco hiszen hátrányban van, de az olaszok lezárnak minden rést. Voltak lövőhelyzetek, pattogott már a gólvonal környékén is a labda, de Vidal kihúzta. Sajnos az a kicsi plusz hiányzik a franciákból, ami kéne. Előző meccsen is végig partiban voltak és most is, de rutinból lehozza a Juve sajnos.

Azért nagyon bosszantó, mert egy véleményes tizenegyes volt Torinóban, ami dönthet és Kondogbia esete is minimum gyanús volt. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.04.22. 22:29:10

Csak szerintem szánalmas, hogy az olasz bajnok bekkel a francia 3. ellen?
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.22. 19:35:03

Értem hogy ti hogy számoltok, csak szerintem érdemesebb en bloc számolni mint sem egy csapatra levetítve, hogy nekik mennyi plusz terhelés, hiszen nem egy csapatról lenne szó. Ha nyolc gárda játszik egymás ellen az 28 meccs összesen, míg ha azt veszem a negyeddöntő-elődöntő-döntő összmérkőzések száma meg 13 meccs, nem mindegy a különbség. Ráadásul vegyétek azt is hozzá, hogy közvetítés szempontból sem lenne túl baráti.

veb, két mérkőzés után nem lenne senki esélytelen, de értem mit akarsz mondani, hogy utolsó fordulókra lenne érdektelen csapat.

A sorsolással, lebonyolítással nincsen gond, csak a pénzelosztás és a bejutás, ami viszont egyenlőtlen feltételeket teremt.

Monaco lineup: Subasic, Rabbi, Fabinho, Abdennour, Kurzawa, Kondogbia, Toulalan, Silva, Moutinho, Carrasco, Martial
Juventus starting XI: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Evra, Tevez, Morata.


RMA: Casillas; Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao; Kroos-Pepe-Isco; James-Chicharito-Cristiano.
ATM: Oblak; Juanfran-Miranda-Godín-Gámez; Koke-Saúl-Tiago-Arda; Griezmann-Mandzukic.

szerk: Bernardo Sliva betétele jó húzásnak tűnik, eddig is voltak kifejezetten jó meccsei. Kondogbiának is volt egy jó kis lövése és Silva meg az ötös sarkáról majdnem öngólt rúgatott. :D Jó lesz ez, így tovább.

Nem szoktam bírózni, de ha az előző meccsen tizenegyes volt, akkor Kondogbia két oldali letarolása a tizenhatoson belül miért semmi? :D És Chiellininek második sárga is lett volna...
https://www.youtube.com/watch?v=cbzw2az0YVE
????
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.22. 19:31:15

Ez azért nem lenne jó, mert nem lenne döntő meccs. Annak meg azért megvan a hangulata... :)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.04.22. 19:27:47

Tökéletes lebonyolítási rendszer nincs. A legtöbbször amúgyis az aktuális forma dönt, vagyis hiába lenne "mindenki mindenki ellen" rendszer, egy adott csapat úgyis minden meccsen valamilyen szinten eltér az előző meccshez képest. Nem beszélve a sérülésekről, eltiltásokról. Ráadásul ebben a lebonyolításban joggal merülhetne fel az, hogy a már biztos esélytelen az utolsó körben leadja a meccset az egyik nagy favoritnak. Akkor meg azért menne a hőbörgés. Szerintem jól van ez így, aki nyerni akar, az gázoljon át mindenkin és akkor nincs miről beszélni. Talán egyedül a döntő oda-visszavágós rendszerét hoznám vissza, egy ekkora sorozatban ugyanis még a legjobbak is kifoghatnak egy rossz napot. Ha pedig az pont a döntőre esik, az elég nagy szívás, mert nincs esély a javításra.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.04.22. 19:17:38

Szerintem felesleges lenne még az oda-visszavágós rendszer is... Mindenki mindenkivel, semleges pályán, és kész. Ha a legjobb 8-at meghívnák oda, akkor csapatonként 7meccs a sorozatban. A mostani rendszerben 5 meccset játszik a döntős csapat a negyeddöntőtől. +2 meccs csapatonként, viszont tényleg a legjobb csapat nyerné meg a sorozatot, valamint ez a sok sorsolás miatti botrány tényleg enyhülne, mert amelyik csapat nem kerül be a legjobb 8-ba,az meg sem érdemli(vagy nagyon rossz sorsolása volt neki).
Egyetértek veled Bob, ez nem segítené a kis csapatokat, viszont ez sport,biznisz, itt annak kell(ene) mindig nyernie, aki az adott évben a legjobb, és nem Figo kedvező sorsolása által, a Bundesliga 4.-1. helyéig sorba kapni az ellenfeleket, és kijelenteni,hogy na, idén ők voltak a legjobbak. Ergo aki nyerni akar,az tegyen is érte, a szerencsét a lehető legjobban ki kellene zárni a sorozatból,ami az első helyet illeti.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.22. 19:02:14

azért nem lenne jó ez a rendszer (főleg az odavisszavágos), mert két kör után lehet két csapatnak esélye sem lenne nyerni és érdektelensége fulladna a meccs.... bár mint egy oda-visszavágos 5-0-s első mecccs után
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.22. 18:56:10

Hat meccs mindenkinek az összesen 4*6/2=12 meccs. Míg a jelenlegi elődöntőkben van 4 meccs. Igazad van mert a döntőt nem számoltam, akkor összesen a mostani kiírásban van 5 meccs. Ha oda-vissza vágó lenne 4 csapat között akkor meg 12 meccs, az +7. Rengeteg plusz terhelés.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.04.22. 18:42:42

Bob_Marley írta:Ha mindenki játszana mindenkivel oda-vissza az a négy között az +8 meccs, nem kis szám. Nagy leterhelés lenne, s szerintem értelmetlen. Főleg hogy oldanák meg, mikor EB-VB év van (ergp két évente)? Így is baromi sűrű a program, szinte lehetetlen még betenni meccseket. És mondjuk baromi jó lenne, meg örülne mindenki ha Oroszországba kellene utazgatni kéthetente. :D
Miért + 8 meccs? Lemegy a legjobb 8, megvan a 4 döntős. A jelenlegi bl döntősökhöz képest csak + 3 meccs lenne, hát a csoportkör lenne 6 meccs mindenkinek, a jelenlegi szabályok szerint meg 2 elődöntő + a döntő, ez továbbra is csak + 3 meccset jelentene. Sok a szám, hülyén megfogalmazva, remélem érted/értitek :D Ha úgy gondoltad, hogy a csoportkör után lenne még elődöntő meg döntő akkor én nem így értettem. Aki megnyerné a csoportot az a Bajnokok ligája győztes és kész.

Nem kellene mondjuk 20 csapat egy bajnokságban, csak 18, meg mondanám, hogy nem kell FA kupa meg liga kupa, de hát ez az új BL a legerősebb bajnokság csapatait úgysem érintené :twisted: :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.22. 18:19:48

Ha mindenki játszana mindenkivel oda-vissza az a négy között az +8 meccs, nem kis szám. Nagy leterhelés lenne, s szerintem értelmetlen. Főleg hogy oldanák meg, mikor EB-VB év van (ergp két évente)? Így is baromi sűrű a program, szinte lehetetlen még betenni meccseket. És mondjuk baromi jó lenne, meg örülne mindenki ha Oroszországba kellene utazgatni kéthetente. :D

Az egész nálam ott értelmét vesztette, hogy boldog boldogtalan indulhat. Értem, hogy valaki erősebb még ha a negyedik is egy bajnokságban, de kiemelést nem érdemelne. Valódi bajnokok csoportkör, maradék selejtező. Bajnokok ligája? Már lassan bajnok sincsen, csak eszkimó bajnokság nyolcadik helyezettje meg gibraltári osztályozón bent maradó...Másik oldalon meg ott van a pénz faktor, de úgy érzem a rendszer pont azokat támogatja, akiknek amúgy is van pénzük.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.04.22. 17:44:26

hajnesz írta:
MÁS: Sokat gondolkoztam már ezen, szerintem a legjobb 8után valami liga formájában kellene,hogy összemérjék a csapatok az erejüket, és akkor nem lenne kérdés,hogy ki európa legjobbja. Több meccs, viszont ezt valahol az elején redukálni lehetne,hogy a kicsik több selejtezőt játszanak, így a nagyoknak ugyanannyi meccset kelljen lejátszani, mint most. Vélemény? :D Platini milyen néven van regisztrálva a fórumon? :lol:
Nekem is eszembe jutott már ilyen. Sokkal jobb lenen ha meglenne a 4 legjobb csapat (vagyis az elődöntőbe jutott csapatok) és ott mindenki játszana mindenkivel idegenben és otthon is, így + 3 meccsel több lenne. Vagy mindenki egyszer játszik mindenki ellen. Több pénz a kluboknak tv társaságoknak és több idegeskedés nekünk :D És persze nagyobb fáradtság a csapatoknak, de mondjuk nem kellene Ázsiába meg Amerikába elmenni turnézni és kilehetne pihenni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.04.22. 17:32:06

Chino írta:Ennek ellenére a Bayern rohadt kemény ellenfél lenne. Jelen esetben talán a Real-nál is erősebb. Élvezetes párharc lenne az biztos. A 7-0 pedig rohadtul nem játszik. Egyrészt az egy ennél is erősebb, jobban "egyben lévő" München volt, nálunk egy szétesett, Roura által vezetett, sérült Messivel (akkoriban szinte csak rá lehetett számítani) felálló csapat. Ráadásul mi szinte a szezonbeli leggyengébb teljesítményünket hoztuk.
Plusz megjegyzendő azért az is, hogy se Neymar, se Suárez, se Rakitic nem volt még akkor, akik a jelenlegi csapat vezérei közé sorolandók.. Teljesen más azóta a cspatunk.

Én a Münchent vagy a Juvet szeretném kapni amúgy, egyiknél se lennék biztos a továbbjutásban, de szeretném, ha mindkettő csapattal játszanánk még egy meccset legalább. Most jöhetne a München, aztán Juvet meg megverhetjük a döntőben. :mrgreen: Ja igen, és fő a magabiztosság.. :D

Amúgy komolyra fordítva a szót, még mindig nem tartom magunkat esélyesebbnek senkinél, ha az MSN jó napot fog ki, és Ini is így tolná mindenki ellen, akkor azt mondom, hogy teljesen reális, hogy mi nyerjük meg, de mindegyik tényező elég instabil, szóval bármi lehet. De bízzunk a legjobbakban, hál istennek az sem mondható, hogy esélytelenek lennénk, egy jó napon bárkit képesek vagyunk megfogni szerintem, amiről év elején álmodni se mertem még, szóval optimista vagyok. A sorsolást meg nagyon várom, valamiért Münchent érzek, és örülnék is neki, nagy csörte lenne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.22. 17:15:36

Alcantara írta:Nem kellene összecsinálni magát egyeseknek, mert a Bayern hozott egy jó meccset.
Ez a posztonkénti levetítés max. elméleti játék, itt nem egyénenként versenyeznek ebben a sportágban a játékosok, majd az összeadandó pontok alapján jön ki a jobb csapat, mint a tornában.
Ez pontosan így van. A legjobb példa egy Atletico-Real/Man City/PSG összevetés. Nyilván számít, de nem ez a döntő.
Ennek ellenére a Bayern rohadt kemény ellenfél lenne. Jelen esetben talán a Real-nál is erősebb. Élvezetes párharc lenne az biztos. A 7-0 pedig rohadtul nem játszik. Egyrészt az egy ennél is erősebb, jobban "egyben lévő" München volt, nálunk egy szétesett, Roura által vezetett, sérült Messivel (akkoriban szinte csak rá lehetett számítani) felálló csapat. Ráadásul mi szinte a szezonbeli leggyengébb teljesítményünket hoztuk.

A tegnapi meccsük meg kb. kabaré. Most néztem meg, hát a portugálok már az első bekapott gól után feladták. Utána meg még két fejesgól aztán már csak a meccs végét várták.
Voltak azért necces meccseik (pl. City) de azért csak magabiztosan továbbjutottak egy halálcsoportból, a bajnokság semmit nem vesz ki belőlük, a sérültjeik is visszatérhetnek, emellett más faktor is (pl. Pep)
Szerintem ha objektíven állunk hozzá, egy olyan 60-40 nekik. A Real ellen viszont nagyon megnézném őket. Nem feltétlenül azért mert valamelyik erős kiesne, hanem durva párharc lenne. Kizártnak tartom, hogy a Real kiessen, a hiányzók ellenére sem. Igaz, hogy az X is jó az ATMA-nak, de nem érzem hogy képesek lennének idegenben egy bravúrra. Az egyedüli esélyük, ha találnak ők találnak egy gólt és Cr-éknek kell futni az eredmény után.

Azt pedig lehet mondani, hogy a Juve nem fekszik stb., de két meccsen kizárt, hogy ezt a triót megfogják.
Forca Barca!!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.04.22. 16:58:33

Bob_Marley írta: Előzőleg is bejött a Juve lesimázza 3:0, úgyhogy bízok benned. :D

Monaconak nem tudom mit kellene még tennie, hogy számításba legyenek itt véve. Az olasz csapat semmivel sem jobb gárda és otthon továbblehet menni. Hajrá Monaco
Szerintem aki bejut a BL-ben a legjobb 8közé,az már mind jó csapatnak van elkönyvelve. Viszont vannak jó, és jobb csapatok, a Monaco nálam csak egy jó csapat, akinek idén jól kijött a sorsolás, és semmi több. Nem érzem őket annyira szervezettnek, ami elég lenne ahhoz, hogy a tudáskülönbséget ledolgozzák. Juve is ugyanebbe a kategóriába tartozik, egy masszív,erős csapat, de nem érzem őket top4 csapatnak, csak jó sorsolást kaptak,s ennyi, de ez semmit nem vesz el az érdemeikből. Nagy pénzbe mernék fogadni rá,hogy aki őket kapja meg az elődöntőben, az biztos döntős lesz! (bár ez is csak egy vélemény,az enyém)

MÁS: Sokat gondolkoztam már ezen, szerintem a legjobb 8után valami liga formájában kellene,hogy összemérjék a csapatok az erejüket, és akkor nem lenne kérdés,hogy ki európa legjobbja. Több meccs, viszont ezt valahol az elején redukálni lehetne,hogy a kicsik több selejtezőt játszanak, így a nagyoknak ugyanannyi meccset kelljen lejátszani, mint most. Vélemény? :D Platini milyen néven van regisztrálva a fórumon? :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.22. 16:04:07

Bob_Marley írta: Előzőleg is bejött a Juve lesimázza 3:0, úgyhogy bízok benned. :D

Monaconak nem tudom mit kellene még tennie, hogy számításba legyenek itt véve. Az olasz csapat semmivel sem jobb gárda és otthon továbblehet menni. Hajrá Monaco
:D

én azért nem szurkolok a monaconak, mert egyrészt minek ( :D ), másrészt ha továbbmennek az elődöntőben a bayern tuti bemakkolná őket a szatyor-porto kombó után. és az ugy nem lenne tul jó érzés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.22. 15:38:33

visca el barca írta:esti tippek

- juve meccsen egy megagigabrutál merő unalom 0-0
Előzőleg is bejött a Juve lesimázza 3:0, úgyhogy bízok benned. :D

Monaconak nem tudom mit kellene még tennie, hogy számításba legyenek itt véve. Az olasz csapat semmivel sem jobb gárda és otthon továbblehet menni. Hajrá Monaco
Kép
Kép
Kép
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.04.22. 15:32:37

Kövezzenek meg, de én örülnék egy Real-továbbjutásnak. Most hogy kulcsszereplők sérültek le, jól jönne nekünk ha még a végletekig le is fáradnának, és bebiztosítanának nekünk egy bajnoki címet. Tudom nem szép dolog ilyenre gondolni, de ki nem örülne neki? :D
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.04.22. 15:22:12

Mihu írta:Azért maradjunk annyiban, hogy ez a Bayern rúgott nem is olyan régen 2 meccsen 7 gólt a Barcának, ahol 180 perc alatt mindössze egy Bartra helyzet került a nevünk mellé... Én egy meccsből indulnék ki, pontosabban egy félidőből, ez pedig a tavaszi El Clásico első játékrésze.
A 7:0 -ás eredményt elért csapatokat, te beazonosítod a mostanival?
Elég nevetséges összehasonlítás.
A másik azonosításod:el Classico első félidő? Hol jegyzik? Egy mérkőzés általában 90 percig tart.
Lehet tévedek, de azt a meccset mi nyertük. Ennyi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.22. 14:51:37

Szerintem 1-1-el az Atletico jut tovább :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
teodor
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015.03.18. 11:44:04
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.22. 14:44:01

Petr írta:Szinte biztos vagyok benne, hogy az esti madridi derbin aki az első gólt lövi, az megy tovább. Egyik csapatban sem látok elég erőt ahhoz, hogy felálljon a padlóról, Simeone ide vagy oda. A Real támadni fog, az AM védekezni, csak a szokásos. Megnézem, élvezetes lesz, ahogy aprítják egymást.
Ha az Atletico hozza a szokásos "bunkó foci" stílusát és ha egy-két emberüknek megy a foci (a Töröknek ,Franciának, Gabi és ha meg meri húzni( beteszi Torest) és persze ha nem azt a nagyon fáradt csapatot látom amit 2 hete akkor továbbmegy az Atletico
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.04.22. 14:33:06

Szinte biztos vagyok benne, hogy az esti madridi derbin aki az első gólt lövi, az megy tovább. Egyik csapatban sem látok elég erőt ahhoz, hogy felálljon a padlóról, Simeone ide vagy oda. A Real támadni fog, az AM védekezni, csak a szokásos. Megnézem, élvezetes lesz, ahogy aprítják egymást.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.22. 14:28:58

S.Agüero írta:7-0-ból meg ne induljunk már ki...
A 7-0 óta idénre annyira megváltozott nálunk a mentalitás, a csapat szerkezete, a támadójáték, a letámadás, ergo minden, hogy teljesen abszurd viszonyítási alap, ráadásul a srácok 100%, hogy nagyon visszavágnának érte azóta is, és még Guardiola személye is plusz motivációt jelentene. A Bayern most nagy részben azért is nyert, mert felszívta magát egy sokkal gyengébb ellenfél ellen, akivel szemben a világ szégyene lett volna kiesniük, de komoly erőpróbájuk még nem volt a BL-ben, a csoportkörben a City nálam még nem számít annak. Szerintem kiejtenénk őket most, várom is, hogy megkapjuk Pepéket.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése