Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.04. 14:47:02

gránit írta:
2024.05.04. 13:32:55
Vékonyabb lesz a jég azoknak, akik nem jutnak be a top 8-ba, eggyel több akadályt kell venniük.

Ha már szóba került a többi sportág, kosárlabdában május 8-án, jövő hét szerdán 21 órától játsszuk a negyeddöntő ötödik meccsét az Olympiacos ellen. Amúgy valóban a férfi labdarúgás a leggyengébb szakosztályunk, pedig még azt sem mondanám, hogy ott a legerősebb a konkurencia. A görhokit is említsük meg, amelyben szintén hasítunk.
Aki második lett volna a csoportkörben, annak plusz teher, hibázási lehetőség, aki harmadik, annak javítási lehetőség, vigaszág.

Ezt a görhokit nem értem, egy focis fórumon. Van ennek bármi értéke, lehet ezt bárhol követni, nézi bárki is? A kosárról meg a kéziről még elhiszem, hogy ha döntőt játszunk, nézi mondjuk a foci-Barca fanok mondjuk 10%-a, de ezek inkább csak kompenzálása a focis eredményeknek. :oops: Mint amikor valaki kitalálta, hogy klubszinten, minden szakágat figyelembe véve sikeresebbek vagyunk, mint a reál, mert több BL-t nyertünk a huszonvalahány hoki trófeánkkal, aztán csodálkoztunk, hogy mindegyik rajtunk röhög...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.04. 13:32:55

Vékonyabb lesz a jég azoknak, akik nem jutnak be a top 8-ba, eggyel több akadályt kell venniük.

Ha már szóba került a többi sportág, kosárlabdában május 8-án, jövő hét szerdán 21 órától játsszuk a negyeddöntő ötödik meccsét az Olympiacos ellen. Amúgy valóban a férfi labdarúgás a leggyengébb szakosztályunk, pedig még azt sem mondanám, hogy ott a legerősebb a konkurencia. A görhokit is említsük meg, amelyben szintén hasítunk.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.04. 12:11:19

bence0330 írta:
2024.05.04. 12:05:23
superman írta:
2024.05.04. 11:49:19
A csapatok két-harmada továbbmegy, 36-ból 24. Képtelenség lesz kiesni, még Xavinak is. Az első 8 közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9.-24. helyezettek, pedig oda- visszavágós rájászás párharcot játszanak a nyolcaddöntőért. Tehát ha valaki a 9.-24. helyről továbbjutva döntőt játszik, az 4 meccsel játszik többet, mint az idei döntősök. Mondjuk nyilván nem sok döntős lesz, aki nem az első nyolcból ér majd a fináléba. A többségnek plusz két meccs lesz az idei menetrendhez képest.
Ja, ez jól hangzik, de a valóságban ugyanúgy 16 csapat megy tovább, mert hát az a rájátszás igazából még nem annak számít. Tehát aki nem hozza az első 8 hely valamelyikét (ami ugye eddig a csoportelsőket jelentette), akkor egy egyenes kieséses meccsel többet kell játszania a legjobb 16-ig. A régi BL-ben meg az első 16 automatikusan odaért. Ez nyilván kedvezőtlen lesz a 9-16. helyezettekre nézve, nekik pechük lesz az új rendszerrel. A többieknek meg jó lesz, mert még menthetnek.
Persze, de a hagyományosan nagycsapatoknak adott esetben rengeteg lehetőségük lesz javítani. Tehát sokkal kisebb lesz az esély "véletlenül" kiesni. De nyilván az első 8-nak a legjobb, meg ahogy írtam a legtöbbször közülük ér majd oda 2 csapat a döntőbe, ahogy eddig is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.04. 12:05:23

superman írta:
2024.05.04. 11:49:19
A csapatok két-harmada továbbmegy, 36-ból 24. Képtelenség lesz kiesni, még Xavinak is. Az első 8 közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9.-24. helyezettek, pedig oda- visszavágós rájászás párharcot játszanak a nyolcaddöntőért. Tehát ha valaki a 9.-24. helyről továbbjutva döntőt játszik, az 4 meccsel játszik többet, mint az idei döntősök. Mondjuk nyilván nem sok döntős lesz, aki nem az első nyolcból ér majd a fináléba. A többségnek plusz két meccs lesz az idei menetrendhez képest.
Ja, ez jól hangzik, de a valóságban ugyanúgy 16 csapat megy tovább, mert hát az a rájátszás igazából még nem annak számít. Tehát aki nem hozza az első 8 hely valamelyikét (ami ugye eddig a csoportelsőket jelentette), akkor egy egyenes kieséses meccsel többet kell játszania a legjobb 16-ig. A régi BL-ben meg az első 16 automatikusan odaért. Ez nyilván kedvezőtlen lesz a 9-16. helyezettekre nézve, nekik pechük lesz az új rendszerrel. A többieknek meg jó lesz, mert még menthetnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.04. 11:49:19

Troym írta:
2024.05.04. 11:36:37
Szerintem a saját kalapból nem, de lehet nem jól értem. Úgy jön ki a 6 "csoportmeccs" nem? Így meg nem mindegy, hogy 2 meccs első kalaposok ellen, vagy 2 meccs második kalaposok ellen.
Jövőre 8 "csoportmeccs" lesz, amit talán ligameccsnek hívnak majd ezután. 4 otthon, 4 idegenben, 8 különböző csapat ellen, 4 kalapból 2-2-2-2. Ezért nem tudom mi jelentősége tud lenni a kalapoknak egy adott csapat számára.
bence0330 írta:
2024.05.04. 11:46:31
Én is így értelmezem. Max annyiban van kicsit kevesebb jelentősége talán, hogy mivel több a meccs, és nem csak az első kettő megy tovább, ha mondjuk az egy BM-Reál páros, és nem tudjuk megverni őket, akkor is talán nagyobb esély van továbbmenni, mert több meccs alatt talán jobban kijön a tudáskülönbség. Amikor meg mondjuk egy csoportharmadiknak egy Intert kapunk, az már mindjárt necces, mert ki-ki meccsé válik.

De azért jó lenne első kalaposnak lenni, ja, bár ha így áll a dolog, kevesebb rá az esély, mint hogy ott leszünk.
A csapatok két-harmada továbbmegy, 36-ból 24. Képtelenség lesz kiesni, még Xavinak is. Az első 8 közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9.-24. helyezettek, pedig oda- visszavágós rájászás párharcot játszanak a nyolcaddöntőért. Tehát ha valaki a 9.-24. helyről továbbjutva döntőt játszik, az 4 meccsel játszik többet, mint az idei döntősök. Mondjuk nyilván nem sok döntős lesz, aki nem az első nyolcból ér majd a fináléba. A többségnek plusz két meccs lesz az idei menetrendhez képest.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.04. 11:46:31

Troym írta:
2024.05.04. 11:36:37
Szerintem a saját kalapból nem, de lehet nem jól értem. Úgy jön ki a 6 "csoportmeccs" nem? Így meg nem mindegy, hogy 2 meccs első kalaposok ellen, vagy 2 meccs második kalaposok ellen.
Én is így értelmezem. Max annyiban van kicsit kevesebb jelentősége talán, hogy mivel több a meccs, és nem csak az első kettő megy tovább, ha mondjuk az egy BM-Reál páros, és nem tudjuk megverni őket, akkor is talán nagyobb esély van továbbmenni, mert több meccs alatt talán jobban kijön a tudáskülönbség. Amikor meg mondjuk egy csoportharmadiknak egy Intert kapunk, az már mindjárt necces, mert ki-ki meccsé válik.

De azért jó lenne első kalaposnak lenni, ja, bár ha így áll a dolog, kevesebb rá az esély, mint hogy ott leszünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2655
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.04. 11:36:37

superman írta:
2024.05.04. 10:21:46
Troym írta:
2024.05.03. 22:46:36

Amúgy még épp első kalapban vagyunk 91-es koefficiens van nekünk, 88 a Leverkusennek. Ha hozzák a visszavágót és mondjuk a döntőt is megnyerik, akkor második kalapba kerülünk.
Ennek amúgy nincs túl nagy jelentősége, nem? Mert tudtommal jövőre minden csapat játszik mind a négy kalapból 2 különböző csapattal.
Szerintem a saját kalapból nem, de lehet nem jól értem. Úgy jön ki a 6 "csoportmeccs" nem? Így meg nem mindegy, hogy 2 meccs első kalaposok ellen, vagy 2 meccs második kalaposok ellen.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.05.04. 10:21:46

Troym írta:
2024.05.03. 22:46:36
Mennyi BL döntőt játszunk: női foci, futsal, kézilabda 4es döntő. Egyesületi szinten amúgy nagyon lenyűgöző, csak belerondít a képbe a férfi focicsapat.

Amúgy még épp első kalapban vagyunk 91-es koefficiens van nekünk, 88 a Leverkusennek. Ha hozzák a visszavágót és mondjuk a döntőt is megnyerik, akkor második kalapba kerülünk.
Ennek amúgy nincs túl nagy jelentősége, nem? Mert tudtommal jövőre minden csapat játszik mind a négy kalapból 2 különböző csapattal.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2655
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.03. 22:46:36

Mennyi BL döntőt játszunk: női foci, futsal, kézilabda 4es döntő. Egyesületi szinten amúgy nagyon lenyűgöző, csak belerondít a képbe a férfi focicsapat.

Amúgy még épp első kalapban vagyunk 91-es koefficiens van nekünk, 88 a Leverkusennek. Ha hozzák a visszavágót és mondjuk a döntőt is megnyerik, akkor második kalapba kerülünk.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2024.05.03. 20:59:01

Ha a labdarúgók nem is , de a futsalosok most jutottak be a BL döntőbe!

5-4-re verték a Sportingot.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21200
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.03. 19:03:14

Akkor fogalmazok úgy, hogy szerintem onnan már megcsinálják. Épp ez, hogy pl. az Atalanta teljesen kiszámíthatatlan csapat, de németek viszont nagyon stabilak, hátrányban sem adják fel, és a "gép is dob nekik". Nyilván nem lesz így mindig, de most már erre a néhány meccsre kitarthat(na) a lendület.

Tapasztalataim szerint ezek a nagy sorozatok általában amúgy is olyan meccsen szakadnak meg, ahol kb. senki nem vájra.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.03. 18:07:27

Igen, a döntőt még a Fradi ellen sem lehetne biztosra venni. :) Nemhogy egy Atalanta ellen, akik egy meccsen bárkit el tudnak agyabugyálni, az a meccs ugyanúgy lehet 4-0 mint 0-3. A kupadöntő sem lefutott, hiába alsó osztályú csapat, egy meccsen bármi lehet, főleg, hogy ha jelenleg nem is tűnnek úgy, akár még el is fáradhatnak a legvégére. Vagy mondjuk megveri őket a Frankfurt, és elvesztik ezt a Madrid 8.0 verhetetlen imázsukat, és máris bátrabban mennek neki az ellenfél játékosai az adott meccsnek.
De tényleg nagyon durva, szerintem kb csak az aktuális ellenfeleik nem szurkolnak nekik, hogy összejöjjön, meg valami ősi riválisok. Ezt a fajta történetet mindenki szereti, főleg ma, mikor tele vagyunk olajos klubokkal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.05.03. 18:03:13

LG írta:
2024.05.03. 06:21:27
Innen már nagyon jó esély van arra, hogy a Lever triplával zárja a szezont, és az sem kizárt, hogy veretlenül. :shock: Még két húzósabb meccsük van: hétvégén Frankfurtban és a Roma elleni visszavágó. Ha ezeket megcsinálják, akkor onnan megvan.
Es a donto?
:D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21200
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.03. 06:21:27

Innen már nagyon jó esély van arra, hogy a Lever triplával zárja a szezont, és az sem kizárt, hogy veretlenül. :shock: Még két húzósabb meccsük van: hétvégén Frankfurtban és a Roma elleni visszavágó. Ha ezeket megcsinálják, akkor onnan megvan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 22:36:04

Fura egy gól volt ez a második, mintha mindenki várt volna valamire. De nagyon szép volt a lövés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2655
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 21:35:30

Chino írta:
2024.05.02. 19:30:44
Nem folyamat kapunk ki a Realtól, hanem 4-szer zsinórban. Nem mondtam többet ennél.
Az, hogy polcokkal felettünk vannak, azt meg egész egyszerűen hasonlítsa össze bárki:

- Kapus nekik jobb, de oké legyen egál.
- Komolyabb kaliberű védők
- Fiatal dinamikus középpályások kiegészülve néhány veteránnal, akik nem 90, hanem 20 perceket kapnak
- Sokkal komolyabb támadó, akár tempóban, agilitásban
- 4szeres BL győztes és sokszoros bajnok edző

Ha általánosságban írsz a változó szurkolói véleményekről, elfogadom, konkrétan tőlem biztos nem láttál 5 percenként más véleményt, nagy pálfordulásokat, egész konstans módon ugyanazt gondolom, maximum néha optimistább / pesszmistább kicsit, de az alapvéleményem kb ugyanaz.
- Xavi nem elég jó ide. Nem rossz edző, de nem is annyira jó, mint ami ide szükséges
- Nincs sem top védelmünk, sem top középpályánk, sem top támadóink, inkább csak magunkat szeretnénk ezzel megnyugtatni
-Nem tudunk helyén kezelni sem veteránokat, sem ifistákat. Egyiket sem kéne mindig 90 percekig pályán tartani, de folyamatosan esélyt kell adni fiataloknak, abból tanulnak.
- Ha nincsenek világmegváltó játékosaink, akkor a görcsösen ugyanazon taktikához ragaszkodás marhaság. Ezért írtam, hogy legyen a taktikánk, hogy győzünk, amit valaki kifigurázott, holott ez annyit jelent, hogy nekünk a taktikát váltogatni kell és olyanokra szabni, akik elérhetőek.
- FdJ nem rossz, de nem is akkora klasszis, hogy összedőlnénk nélküle
- Szerintem mindenki eladható kéne legyen, max az összeg lenne némelyeknél nagyon magas
- Nem véletlen vérzünk el 10 éve BL / EL meccseken. A váratlan helyzetekre és nagyobb tempóra nem tudunk reagálni, nem koncentrálunk eléggé.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7434
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.02. 19:30:44

bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03

Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Sokmindenben egyetértünk, csak máshogy nézem. Szerintem sem véletlen, hogy folyamat kikapunk a reáltól, de az sem, hogy rendre 85+ percben 1 góllal. (oké, ott a szuperkupa, akkor gyengék voltunk, de ezt lehetne ellensúlyozni saját győzelemmel is, azt hagyjuk). Az alap az, hogy egyenrangú meccset játszunk velük, aztán valahogy kikapunk. Ugyanez a BL-döntős, sőt, ott a Cityt felülmúló Inter ellen, ugyanez a PSG ellen, stb. A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt.
Azért én azt nem mondanám, hogy folyamat kikapnánk a Realtól. Ha jól emlékszem 6 vs 4 (5?) az arányunk Xavi regnálása alatt. Ebből az egyik vereség rendes játékidőben X volt. Plusz voltak részünkről is rájuk nézve megalázó győzelmek. Pl. a bajnoki 4:0, a Szuperkupa döntő.

Plusz, ha mi szenvedünk ki egy győzelmet, döntetlent, akkor gyengéék vagyunk, rossz nézni, szerencsénk van stb., ha ők teszik ugyanezt mennyire erősek fejben, megtanultak nyerni stb.

Nem azzal van a problémám, hogy bármilyen kritikát fogalmazunk meg a csapat vagy Xavi kapcsán, mert nagyon sokszor jogos a negatív visszhang. Ott a las palmasi kiszenvedett emberőlönyös 1:0, a Mallorca, a Bl-ben a Shaktar, de a portói odavágót sem tehetjük ki az ablakba a győzelem ellenére. Ez most csak néhány példa, voltak ezen kívül is nagyon gyenge meccseink, főleg a januárunk volt kritikán aluli.
A tavalyi 1:0-ás Clasicó számomra semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint pl. az őszi, annak ellenére, hogy az utóbbit elvesztettük. A kupában lefociztak minket, valahogy szerencsével sikerült kibekkelnünk egy szűk győzelmet, de idén sokkal jobbak voltunk nálunk, szinte végig magasan uraltuk a meccset, viszont Bellingham úgy találta el a labdát, ahogy jó ha 10-ből egyszer, meg flippereztek egyet. Ennek ellenére én nem voltam igazán szomorú, mert a játékunk, taktikánk, minden ült.

És a vélemények is nagyon gyorsan tudnak változni. Jott a Napoli oda-visszavágó, ahol esélyük sem volt az olaszoknak, megvertük a PSG-t, már a BL-győzelemről meg a bajnoki esélyekről ment a mantra, aztán elég volt egy hét, hogy egy európai alsó-középcsapat szintjére legyünk helyezve. Mindkét vélemény elég véglet, de szerintem bőven megvannak a pozitívumok az idei szezonban is, minden negatívum mellett.

Plusz várjuk meg a nyarat, mert nagyon sok múlhat azon. Xavinak és Decoéknak is egy minőségi vkp a cél és szerintem amellett is többnyire az igazi hiányposztokra koncentrálnak, de most nagyon sok függ, hogy a liga hogyan reagál a költségvetésre.
Forca Barca!!!!
safranek
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.05.02. 17:42:53

Troym írta:
2024.05.02. 14:19:17
bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset.
A Real meg nem hangyányival jobb. Gyakorlatilag a 38-39 éves Modric, 35 éves Kroos, 35 éves Nacho, cserekapus Lunin játéka esetén hangyányival jobbak. Az alapcsapatuk meg polcokkal felettünk van.
Ez igy santit szerintem. A messi fele barca fenyevekkel volt jobb a realnal, de sokszor nehez volt ellenuk. A real (ha nem is annyira, mint anno a messi barca) sokkal jobb, de a barca nekik valamiert nehez dio. Bar az egyertelmunek latszik, hogy a real nem akar dominalni a meccseken, ahol nem egyertelmuen jobbak. Siman atadjak a teruletet es kivarnak a lehetosegre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.02. 16:05:45

LG írta:
2024.05.02. 10:22:27
aktuális forma alapján a Roma-Lever is komoly rangadó lehet,
Amennyiben a várakozásoknak megfelelően alakul, ez is valódi focimeccsnek ígérkezik a labdarúgás világából.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2655
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 14:19:17

bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset.
A fő eltérés szerintem a gondolkodásunkban, hogy szerintem az alapokkal van a gond.
Ezt úgy értem, hogy a fizikai, mentális és taktikai felkészítés nem európai top szint, nem megfelelő.

Innentől addig vagyunk versenyben, ameddig valaki(k) a saját egyéni képességeiknek hála valami előnyhöz juttatnak minket. Pl Yamal lecselez több védőt és mostani példa szerint Raphinha mind a két meccsen belőtte a nem kidolgozott, hanem elé hulló lehetőséget. Gratula nekik kettőjüknek érte, de ez csak elfedte a támadójátékunk szenvedését, mert olyan érzetet kelthet, mintha felépített játék alapján vezettünk volna.

Ugyanez hátul, az nem a taktika nagyszerűsége, hogy utolsó pillanatban Cubarsi, vagy akárki földöntúli bravúrral szereli mondjuk Mbappet.
Van 3-4 olyan játékosunk, aki egyszerűen ellensúlyozza a többi játékos és az edzői hatalmas hibáit, de ez mindig ideig-óráig működhet. Ezért érzed banánhéjnak és jönnek a mi lett volna gondolatok, mert végülis a meccs végén úgy tűnik, hogy akár sikerülhetett volna, de valójában meg nem.

A Real meg nem hangyányival jobb. Gyakorlatilag a 38-39 éves Modric, 35 éves Kroos, 35 éves Nacho, cserekapus Lunin játéka esetén hangyányival jobbak. Az alapcsapatuk meg polcokkal felettünk van.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1103
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.02. 14:13:11

A PSG elleni párharcunkat természetesen nem tudom összehasonlítani a Dortmundéval, hiszen az ő visszavágójuk még előttünk van.
Az ODAVÁGÓT hasonlítottam össze, a mi meccsünk látványosabb, fordulatosabb, minőségibb volt a tegnapi meccsnél.

A góljaink, illetve az azokhoz vezető támadásaink is látványosabbak voltak, Raphinha első góljánál Yamal középre nyesése, a másodiknál pedig Pedri passza volt nemcsak pontos, hanem szép is.

Hozzá kell tenni, hogy a PSG második párizsi gólja is mutatósabb, fociszerűbb volt, mint a Dortmund kontrája.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.02. 14:12:27

Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Egyetértek. Kicsit olyan, mintha nem akarnánk haladni a korral. Érdemes elolvasni Eric Garcia nyilatkozatát Michelről
https://www.football-espana.net/2024/05 ... ean-finish
Nekem feltűnt pár dolog. Csapat összhang, pl. Ferranról cikkeztek, hogy nem ünnepelt Lewy 3. góljánál, Gündogan, Lewy nyilatkozatai.
Kiemelte Garcia mennyit edzenek, videókat néznek az ellenfelekről, mire számíthatnak, újabb kihívások elé állítják a játékosokat edzéseken. Persze jön mindjárt valaki, hogy ez a Barcanal is megy, csak 10 éve nem ez látszik, és a nyilatkozatokban is nem az megy, hogy alkalmazkodnunk az ellenfelek játékához, hanem a Barca DNS-t kell játszani, a pozíciós játékot, miközben minőségileg gyengébb a keret, anyagilag sem lehet versenyezni a sok milliárdos csapattal és a minőségi játékos is egyre kevesebb úgy általánosságban a pályákon, akikre nem 2-3 csapat utazik, hanem 8-10.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.05.02. 14:14:18-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 14:03:30

Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03
bence0330 írta:
2024.05.02. 12:50:46
Alaptaktikával, játékunk felépítésével, a meccsink iramával, minőségével szerintem sok gondunk nem volt.
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Sokmindenben egyetértünk, csak máshogy nézem. Szerintem sem véletlen, hogy folyamat kikapunk a reáltól, de az sem, hogy rendre 85+ percben 1 góllal. (oké, ott a szuperkupa, akkor gyengék voltunk, de ezt lehetne ellensúlyozni saját győzelemmel is, azt hagyjuk). Az alap az, hogy egyenrangú meccset játszunk velük, aztán valahogy kikapunk. Ugyanez a BL-döntős, sőt, ott a Cityt felülmúló Inter ellen, ugyanez a PSG ellen, stb. A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset. Ez szerintem 90%-ban egy rossz edzői döntés a meccs közben, végén, de lehet épp más is. Nem mondom, hogy csak és kizárólag a cseresznye hiányzik a torta tetejéről, de a torta amúgy rendben van, még ha bele is lehet kicsit kötni, a cseresznyének viszont hűlt helye. Pont ezért van ez a milettvolnaha téma. Ha nem lennénk elég jók amúgy, akkor nem is lehetne milettvolnaházni. Akkor nem is vennénk fel velük a versenyt a meccs 90%-ában. Így lehet érezni legalább, hogy mindig valami banánhéjon csúszunk el, ami nem szerencse kérdése, ez hosszabb minta alapján egyértelmű, de attól még az is tény, hogy rendre csak apróságokon múlik a dolog. Ez azért valahol jó jel szerintem. Jó alap lehetne, innen lehetne építkezni és továbblépni, csak sajna én ebben annyira nem hiszek jelenleg, Xavival semmiképp, mert bár szerintem alapvetően jó képességű edző, ide abszolút nem elég fejben, jelenleg, és ezek okozzák az apróságokat, amik miatt rendre éppen kikapunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2655
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 13:48:03

bence0330 írta:
2024.05.02. 12:50:46
Alaptaktikával, játékunk felépítésével, a meccsink iramával, minőségével szerintem sok gondunk nem volt.
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.02. 13:28:30

Az a baj,h en mar ugy nezem a bl meccseinket,h folyamat bennem van a felsz,h mikor csinalnak valami hulyeseget hatul vagy mikor forditanak ellenunk.Ezt valahogy nem ereztem tegnap a Dortmundnal sem,stabilak voltak vegig,de emlithetnem a realt,h hiaba vezet az ellenfel,tudom,h elmegyek wcre mire vegzek mar forditottak.[auto_cenzúra] unalmas mar 15 ota ezt nezni es az idei agon kotelezo lett volna nyert helyzetbol elodontot jatszanunk.
Válasz küldése