Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.15. 10:14:49

dévid villa írta:
2020.10.11. 20:09:00
https://www.youtube.com/watch?v=1NLyTLUlZgo

Nagyon ajánlom a Leon-féléknek a videót (azoknak, akik szerint a védekezés és a gazdaság működése kizárja egymást)
Te meg azt nem vagy hajlandó elfogadni, h nekünk nem a védekezéssel van a problémánk, hanem annak a teljes következetlenségével és önös érdekével, valamint hogy politikai célokra használják fel, félelmet és széthúzást keltve. Nem, nem mindenhol így csinálják, pl a videóban említett országban sem. És ezek sokkal egyértelműbb tények, mint a vírus valódi jelenléte és egészségügyi hatásai. Pár példa, de te is tudod ezeket magadtól:

- nyári szezonban 0 korlátozás (első hullám, második hullám, valaki ezt elhiszi ennek a kormánynak? :D ha igen, azzal beszélni se vagyok hajlandó
- focimeccsre akárhányan mehetnek maszk nélkül, alkoholt lehet inni
- zárt térben lehet maszk nélkül 500 főig (bár senki nem számolja) koncert, buli, szabad ég alatt szintén
- az éjjel nappali Pest belvárosában nyitva lehet, ahol tobzódnak az alkohol miatt a népek
- 23 óráig dugig lehet bármelyik pub, maszk nélkül, utána felébred a vírus
- nézd meg jövőre majd a számokat, focira több TAO megy el majd, mint a vírus elleni védekezésre
- hitelt nem kell fizetni, eltoljuk a problémát, helyette elkölti a magyar hülyeségekre azt a pénzt

- a 15 fős osztályteremben a szétültetett gyerekeknek maszkban kell lenniük tanórán
- a simagöröngyösi kocsmának be kell zárni 23-kor, ahol kb. 10-en ülnek minden éjjel
- a gyógyszertárban egyszerre 5 ember tartózkodhat maszkban
- tavasszal rákos embereket dobáltak ki kórházakból, és itt had fordítsam meg azt a demagóg szöveget, h mi van, ha a te rákos rokonodat dobják ki a 70 éves alkoholista miatt, akinek pozitív lett a pcr tesztje
- a végrehajtások és a kilakoltatások ugyanúgy mennek, emberek kerülnek utcára, a munkahelyek megszűnése miatt még többen fognak

Nyugtass meg, h Te sem látsz ezekben logikát?

Mindezt írom úgy, h nekem jobban megy most, mint a Covid előtt (pedig nem maszkot meg fertőtlenítőt árulok), a családom meg olyan iparágban dolgozik, amire semmi hatással nincsenek a korlátozások és a Covid, sőt, egy izmos élelmiszerválság még jól is jönne.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.14. 15:07:26

dévid villa írta:
2020.10.14. 13:39:22
sansz írta:
2020.10.13. 23:38:53
Amúgy a videóban nem az van,hogy a védekezés olyan jó hatással lenne a gazdaságra, sőt. És egy sor olyan dolgot sem zár ki,hogy segítheti a thaiokat pár dolog(genetika, általános viselkedés stb).
Én sem ezt mondtam. Nyilván megsínyli a gazdaság a dolgot, de jelenleg Thaiföldön minden nyitva van és élik az emberek a mindennapjaikat. És ez azért lehetséges, mert időben léptek, és türelmesen kivárták, hogy vége legyen a járványnak az országban, és csak azután lazítottek. Viszont a határokat továbbra is zárva tartják. Nekünk is valami hasonlót kellett volna, nem pedig engedni az embereket a Balatonra meg az Adriára. Persze ezek nem lettek volna népszerű intézkedések.
Ebben abszolút igazad van, csak kár a "ha" és "volna".
Ez a hajó már elúszott, ahogy a vidióban is elmondta a csóka. Más kérdés, hogy mi magyarok átlagban nem vagyunk olyan "szellemi" beállítottságon, hogy mindenki egy irányba haladjon tömegesen. Átlagban az ázsiai ember sokkal fegyelmezettebb, mint egy magyar. Ez is meg a gazdasági berendezkedés közti különbség is hátrány ebben a covidos időszakban. Lényeg, hogy a félelem egészséges szinten befolyásolja a cselekedeteidet. Persze az egészséges szó jelen esetben nagyon szubjektív, de akkor is tisztelni kell tőled eltérő viselkedést.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.14. 13:39:22

sansz írta:
2020.10.13. 23:38:53
Amúgy a videóban nem az van,hogy a védekezés olyan jó hatással lenne a gazdaságra, sőt. És egy sor olyan dolgot sem zár ki,hogy segítheti a thaiokat pár dolog(genetika, általános viselkedés stb).
Én sem ezt mondtam. Nyilván megsínyli a gazdaság a dolgot, de jelenleg Thaiföldön minden nyitva van és élik az emberek a mindennapjaikat. És ez azért lehetséges, mert időben léptek, és türelmesen kivárták, hogy vége legyen a járványnak az országban, és csak azután lazítottek. Viszont a határokat továbbra is zárva tartják. Nekünk is valami hasonlót kellett volna, nem pedig engedni az embereket a Balatonra meg az Adriára. Persze ezek nem lettek volna népszerű intézkedések.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.13. 23:38:53

hau30 írta:
2020.10.11. 21:20:54
dévid villa írta:
2020.10.11. 20:09:00
https://www.youtube.com/watch?v=1NLyTLUlZgo

Nagyon ajánlom a Leon-féléknek a videót (azoknak, akik szerint a védekezés és a gazdaság működése kizárja egymást)
Mit vársz egy ilyen poszt után? A hitterítő üzemmódod után a Leon félék, mint én is majd azt mondja, hogy igen ez az amire vártam?! Most megvilágosodtam! Stb...
Egyrészről irigylésreméltó helyzetben vagy, mert annyi időd van, hogy ilyen sűrűn irogatod a covidos okosságaid, másrészt annyira azért nem irigyellek, mert az ilyen féle posztjaid számomra azt üzenik, hogy nehezen dolgozhatod fel a tőled nem azonos véleményeket, mind rövid és hosszú távon, vagyis elégge harcban állhatsz itt-ott az életben. Az pedig fárasztó lehet.
Azért az tényleg picit fura érv,hogy ha valaki logikusan érvel, akkor szerinted nehezen dolgozza fel a vele nem azonos véleményeket, de előtte mehet a kamudoki propagandája, meg ez csak nátha duma és hogy ezt a vírust csak felkapták, akiknek érdekükben áll.

Amúgy a videóban nem az van,hogy a védekezés olyan jó hatással lenne a gazdaságra, sőt. És egy sor olyan dolgot sem zár ki,hogy segítheti a thaiokat pár dolog(genetika, általános viselkedés stb).
De az biztos,hogy a járványt az tudja legjobban megfogni,aki előbb lép hatásosan és ebbe nem fér bele az "ez csak nátha" propaganda.
Ha az exponenciális görbe látványosabb szakaszán találjuk magunkat, ott már még nagyobb áldozatok kellenek kisebb sikeresség mellett.
Elég jó volt a kritika arról a szemétről is. Ez a pár álszakértő nem simán hülye, hanem szándékosan, eszközöket használva manipulálnak, konkrét hazugságokkal saját anyagi érdekükben. Erre nincsenek szavak. Olyan ez,mint a táltoscseppek kitalálója. Idős betegeknek adta el a csapvizet és kereste magát agyon.

Félreértés ne essék,lehet hinni bármilyen hülyeségben, de a jelenlegi tudományos állásfoglalások nem vélemények. A kék szín csúnya, a konyhabútor nem passzol? Ezek vélemények. A vírus jelenléte és hatása viszont nem vélemény kérdése.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.11. 21:24:19

hau30 írta:
2020.10.11. 21:20:54
dévid villa írta:
2020.10.11. 20:09:00
https://www.youtube.com/watch?v=1NLyTLUlZgo

Nagyon ajánlom a Leon-féléknek a videót (azoknak, akik szerint a védekezés és a gazdaság működése kizárja egymást)
Mit vársz egy ilyen poszt után? A hitterítő üzemmódod után a Leon félék, mint én is majd azt mondja, hogy igen ez az amire vártam?! Most megvilágosodtam! Stb...
Egyrészről irigylésreméltó helyzetben vagy, mert annyi időd van, hogy ilyen sűrűn irogatod a covidos okosságaid, másrészt annyira azért nem irigyellek, mert az ilyen féle posztjaid számomra azt üzenik, hogy nehezen dolgozhatod fel a tőled nem azonos véleményeket, mind rövid és hosszú távon, vagyis elégge harcban állhatsz itt-ott az életben. Az pedig fárasztó lehet.
Valami érdemi reakció esetleg a tartalomra? Ha nincs, akkor lapozz tovább kérlek. Nem kell itten pszichológiailag elemezgetni a másikat. Most komolyan az a baj, hogy próbálok egy kis felelősségtudatot terjeszteni? Ettől már "harcban állok az életben"? :D ha nincs ellenérv, csak ennyit bírtok kitalálni?
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.10.11. 21:20:54

dévid villa írta:
2020.10.11. 20:09:00
https://www.youtube.com/watch?v=1NLyTLUlZgo

Nagyon ajánlom a Leon-féléknek a videót (azoknak, akik szerint a védekezés és a gazdaság működése kizárja egymást)
Mit vársz egy ilyen poszt után? A hitterítő üzemmódod után a Leon félék, mint én is majd azt mondja, hogy igen ez az amire vártam?! Most megvilágosodtam! Stb...
Egyrészről irigylésreméltó helyzetben vagy, mert annyi időd van, hogy ilyen sűrűn irogatod a covidos okosságaid, másrészt annyira azért nem irigyellek, mert az ilyen féle posztjaid számomra azt üzenik, hogy nehezen dolgozhatod fel a tőled nem azonos véleményeket, mind rövid és hosszú távon, vagyis elégge harcban állhatsz itt-ott az életben. Az pedig fárasztó lehet.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.11. 20:09:00

https://www.youtube.com/watch?v=1NLyTLUlZgo

Nagyon ajánlom a Leon-féléknek a videót (azoknak, akik szerint a védekezés és a gazdaság működése kizárja egymást)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.10.09. 14:21:46

sansz írta:
2020.10.09. 13:40:39
Ez a legelvakultabb rajongói vélemény, commentben nem lenne vele semmi gond, címlapon a csúsztatásokkal együtt már kicsit gáz valóban.
Egyre népszerűbb ez a "névtelen tömeggel" való vitázás. Komolyabb újságoknál látni már olyat, hogy "mert a facebookon azt írták hogy...". Ahogy te is írtad, ez nem más mint egy terjedelmes komment, abból is dühből írt fajta.

Komolyan is lehet egy ilyen témát venni, viszont, akkor több időt kell rászánni, ahol képekkel (címlapokról, híresebb emberek tweetjeiről, tömeges MessiOut hashtagekről), megfelelő terjedelmet biztosítva ahhoz, hogy tényleg minden szempontból körüljárja a témát.

Elolvasva kicsit olyan érzésem van, hogy kaptam egy konklúziót, hogy kérjek bocsánatot, de nem tudom hogy mit tetem...

A vitában oldalválasztás nélkül gondolom, hogy a sokat emlegetett új korszak nem fog elkezdődni, amíg a két félből bárki a klub kötelékében marad. Az lesz az Új Barcelona, ahol se Messi, se Barto nincs ott. A történelem majd megítéli a többit.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.09. 13:40:39

hajnesz írta:
2020.10.09. 12:00:20
menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Szerintem is ez csak egy érzelmi alapon íródott cikk, ahol a kollégát zavarta, hogy nem mindenki Messi fan, és valakik őt is okolták az elmúlt évek eseményeiért. Ki fog bocsánatot kérni Messitől? Mikor fog ő bocsánatot kérni tőlünk, szurkolóktól? Mi a Barcelonának szurkolunk, és nem Messinek.
Ez a legelvakultabb rajongói vélemény, commentben nem lenne vele semmi gond, címlapon a csúsztatásokkal együtt már kicsit gáz valóban. Azt is a vakrajongók kifelejtik, pedig úgy teljes a dolog, hogy Messi azt állítja, jelezte, hogy nyáron elmenne - ez vagy így volt, vagy nem. De akkor miért nyilatkozta le töbször is, hogy marad és maradni akar? Az egész Messi ügy nagyon kusza és csak az biztos, hogy Messi IS nyakig sáros benne. Semmiféle lejáratókampány nem kellett, megtette ezt maga. Olyan bocsánatkérés jár Messinek, amit maga is adott, hónapokkal megkésve: Ha hibáztam volna(de nem) hát akkor bocsi. Ha Messi célja Barto megbuktatása lenne, azt ezerszer megtehette volna.
Amúgy nem baj, hogy nem akarta megbuktatni, mert nem ez a dolga, csak fárasztó, hogy böfög egyet és ezt megpróbálják egyesek hősi csatakiáltásnak elhitetni másokkal.

Én egyébként Messinek is szurkolok, de a 3 évvel ezelőtti játékának, a nevének nem. Barcának azért kicsit a nevének is(ez is elvakultság, de a szurkolás egy ponton azért mindig erről szól..)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.10.09. 12:00:20

menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Szerintem is ez csak egy érzelmi alapon íródott cikk, ahol a kollégát zavarta, hogy nem mindenki Messi fan, és valakik őt is okolták az elmúlt évek eseményeiért. Ki fog bocsánatot kérni Messitől? Mikor fog ő bocsánatot kérni tőlünk, szurkolóktól? Mi a Barcelonának szurkolunk, és nem Messinek.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.09. 10:47:51

menczel írta:
2020.10.08. 18:42:17
Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
Nekem komplett cikk furcsa.
Eleje: kérjenek bocsánatot azok akik szerint Messi irányít a klubbon belül, szvsz túlnőtte a klubbot.
Vége: Igazából Messinek köszönhetjük az elnök eltávolításának lehetőségét is, szvsz nagyobb hatalma van mint bárkinek (hiszen 3 csúfos BL kizúgás, pénzmosás, I3 Ventures semmi más nem volt elég)
Én: What? :D

Vagy:
Sokan voltak ugyanis, akik a híres burofax után különböző platformokon támadást indítottak a klub történelmének talán legfontosabb és legjobb játékosa ellen.
Aztán felsorol ezernyi régebbi dolgot ami semmilyen összefüggésben nincs a "híres burofax"-al.

Ez a cikk szerintem egy nagyon alacsony színvonalú, színtisztán érzelmi alapú vélemény kinyilvánítás.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1625
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2020.10.08. 18:42:17

Senki nem olvassa el a cikket mielőtt ki van rakva?
"Tegnap nagy sikert ért el a bizalmatlansági indítvány komoly sikert ért el: hivatalosan is átlépte a sikerességhez minimális szükséges 16.521 érvényes szavazatot. Ennek kapcsán született meg az alábbi gondolatmenet: milyen szerepe van Messinek a bizalmatlansági indítványban? Vajon mennyire fair volt Messivel szemben az a sok támadás, amiről még a goal.comnak adott interjújában is megemlített?"
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.10.08. 14:16:27

defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05
Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Egyetértek, de nem csak a szakmával képtelenek vitára, hanem a józan paraszti ész is hiányzik. Egyik oldalon van az orvos illetve a kamara, ami képviselné őket. Ez oké, nyilván az az érdekük, hogy a leglazább feltételek mellett a legtöbb pénzt kihozzák a dologból. De ott a másik fél, a beteg, akit attólmég nem fognak jobban kezelni, mert az orvos lecseréli a suzukit mercire. Tehát egy három szereplős vitának és a végén egyezségnek kéne lennie, orvos, állam és ebteg közt, de egyelőre csak állam van.
Én, ha orvosokra gondolok, nagyon felemás a véleményem és biztos vagyok benne, hogy a többség is így van ezzel. Van orvos, aki a beteg miatt két hét alatt kiolvas egy kis könyvtárnyi könyvet, hogy igazolja a feltételezését és tudjon érdemben segíteni a betegnek és van olyan orvos, aki hónapokig kálciumkúrára fogja a beteget, mert allergiára gyanakszik(!!) aztán végstádiumban derül ki, hogy leukémia. És emberi oldalról ugyanígy óriási a szórás. És akkor nem beszéltünk a rendszerszintű problémákról, akár csak a háziorvoslás terén, az ami 100 éve innovatív volt, az ma egy nagyon káros gyakorlat. Illetve most az a háziorvos keresne milliókat, aki a kezdődő tüdőgyulladásos beteget másfél óráig váratja tíz másik beteg gyűrűjében és közben hallod az idős nénivel folytatott kedves beszélgetését, kávéspoharak csörömpölését, ahogy a cukrot keveri el.. (Fontos, hogy idős emberek lelkével is foglalkozzon szakorvos, csak nem a kényelmes háziorvosnak kéne és pláne nem úgy és akkor, hogy tele a rendelő aktívan beteg, egymást is fertőző emberrel).
Amúgy az orvosok egyénileg és a rendszer is elég jól és objektíven mérhető lenne, a pénzek elosztásának egy részét nyugodtan lehetne mérésekhez és teljesítményekhez kötni. Csak jujjujj, az állami őskövületi rendszerekben a teljesítmény, hatékonyság emlegetése is már sírást okoz.
Oktatásnál majdnem ugyanez a helyzet. Legjobb mikor elküldenek pár tanárt meg oktatásért felelős embert Finnországba tanúlmányútra, hogy a magyar oktatás reformjait kidolgozzák. Aztán kiderül, hogy egyik sem tud angolul, szóval az előadásokból semmit nem értenek, lényegében állami pénzen eleszegetnek pogácsákat meg megnéznek egy-két múzeumot.
Ma sajnos sok esetben nem a szakma krémje az oktató itthon, sőt és azok, akik változást hozhatnának ha akaratuk lenne is, teljesen alkalmatlanok a feladatra.
Nagyon sok reform és átszervezés kellene és persze pénz is, de önmagában, hogy pénzzel tömünk ki fogalmatlan orvos őskövületeket, vagy nem gyereket, csak tantárgyat oktató(de azt is rosszul) tanárokat, nem lesz semmi se jobb sajnos.
És hiába keresnek milliókat az említettek, így is fizetve minden adót, ha komoly bajod van mehetsz magánorvoshoz és viheted a gyerekedet (ha van lehetőséged) korszerűbb magán/alapítványi iskolába.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.08. 14:09:28

Atlantis írta:
2020.10.08. 14:00:06

Igen, ez amúgy érdekes, hogy így pár nappal később hogy elkezdte mindenki átolvasni a konkrét szövegezését a javaslatnak hirtelen kibukott hogy valójában 10ből 9 egészségügyi szakszervezet ezt nem találja elfogadhatónak/fenntarthatónak. Szóval felveti a kérdést, hogy akkor a kormány kivel is egyeztetett a kidolgozáskor, és kiknek a javaslatai alapján készült el? :D
Ugyan ez volt a pedagógus bértáblánál is.
Szakszervezetek közül egyel megegyeztek róla, a többivel le sem ültek, aztán mosták kezeiket.
Meg persze ment a “teljes szakmai támogatottság” duma.
Annyira unalmasan, egysíkúan politizálnak és kommunikálnak, hogy előre ki lehet már találni mit mondanak majd.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.08. 14:00:06

dévid villa írta:
2020.10.08. 10:39:33
defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05

Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Csak felfelé lehet eltérni a végleges, elfogadott törvény szerint: https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/egy ... 14995.html
Igen, ez amúgy érdekes, hogy így pár nappal később hogy elkezdte mindenki átolvasni a konkrét szövegezését a javaslatnak hirtelen kibukott hogy valójában 10ből 9 egészségügyi szakszervezet ezt nem találja elfogadhatónak/fenntarthatónak. Szóval felveti a kérdést, hogy akkor a kormány kivel is egyeztetett a kidolgozáskor, és kiknek a javaslatai alapján készült el? :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2020.10.08. 10:39:33

defender3 írta:
2020.10.08. 10:24:05
Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Csak felfelé lehet eltérni a végleges, elfogadott törvény szerint: https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/egy ... 14995.html
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2020.10.08. 10:24:05

Atlantis írta:
2020.10.06. 09:57:35
Az orvosok béremelésének nagyon örülök, bár azért egyből árnyalja a dolgot ugye ez a több lépcsős dolog, illetve a mérnöki/informatikai fizetéseket maximum vidéken ugorja csak meg egyelőre, de az irány mindenképp pozitív!
Pár nap után azért látszik, hogy megint egy elkapkodott szakmai vita nélküli döntés volt. Nem is csoda, hogy nem akarják az orvosok. Az is szép és jó, hogy emelik de ha olyan minősítést kap egy orvos akkor 20%-al csökken a fizu. Az akár 2 évre az ország túl felére küldenek és van rá 10 napod, hogy mindent elintézz is nagyon felemelő lehet. A hálapénz eltörlésének örülök, de úgyis megoldják majd, hogy maradjon.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ege ... 14973.html
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.10.06. 21:03:19

daffy írta:
2020.10.06. 19:28:14
nekem a napi munkám része az országban való utazás. egy tehergumi szerelőt Mosonmagyaróvárra 1500 nettóért óránként nem lehet találni (értsd szó szerint,mert másfél év hirdetés után is csak dolgozni nem akaró,alkoholista,stb jelentkezett),míg ugyanezért Miskolcon 2 utcányit állnak sorban a jelentkezők.
Ennek egyszerű oka van, kevés az 1500 Ft Óváron.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2020.10.06. 19:28:14

nekem a napi munkám része az országban való utazás. egy tehergumi szerelőt Mosonmagyaróvárra 1500 nettóért óránként nem lehet találni (értsd szó szerint,mert másfél év hirdetés után is csak dolgozni nem akaró,alkoholista,stb jelentkezett),míg ugyanezért Miskolcon 2 utcányit állnak sorban a jelentkezők.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.10.06. 18:47:28

Vidéken úgy gondolom már teljesen más, és sokkal nehezebb a helyzet ilyen szempontból. Kevesebb a választási lehetőség, és emiatt a fizetések sincsenek akkora versenyben.
Jaja, ez így van. Tavaly ősszel én is vidéken nézelődtem először munka után, de egy hónap próbálkozás után meguntam, hogy összesen egy helyre tudtam beadni az önéletrajzomat, onnan se jött visszajelzés.

Amikor Pesten kerestem melót, egy hét alatt kb. 20-30 megkeresésem volt, szóval volt miből válogatni. Plusz ugye a fizu is bőven jobb, mint otthon lett volna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.10.06. 18:08:18

törit és angol tanitok, de angol tanári diplomám nincs. törire magantanulonak meg senki nem megy. ez egy rém egyszeru tantargy, csak magolni kell, ezért senki nem fog oranként 4-5e ftot kifizetni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.10.06. 17:06:38

Szerintem a lehetőségek terén nagyon sokat nyom latba az, hogy ki hol lakik.

Budapesten azért a rengeteg multi miatt ha van diplomád és beszélsz angolul, akkor már mindenféle irodai munkára felvesznek simán (support, call center, asszisztens), de sokszor még az sem kell.
Akkor ugye ott van az Aldi, Lidl, és egyéb láncok, bolti eladó, ellenőr, biztonsági őr, ahova szintén nem kell képzettség a legtöbbször, ami csak hirtelen eszembe jut, meg hát a vendéglátás amikor éppen nincs covid. Szóval Budapesten azért úgy gondolom teljesen más a helyzet, mint mondjuk Szolnokon, vagy Szekszárdon. Itt a rengeteg iskola és egyetem miatt magántanárokra is például sokkal nagyobb az igény.

Vidéken úgy gondolom már teljesen más, és sokkal nehezebb a helyzet ilyen szempontból. Kevesebb a választási lehetőség, és emiatt a fizetések sincsenek akkora versenyben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 16:51:19

Sanama írta:
2020.10.06. 16:40:43

Én pl. pont jártam törire, érettségi előtt 1-1,5évvel kezdtem el, hogy normálisan felkészüljek. A tanár pedig fullon volt, akihez mentem, csak törivel.
Te pont jártál, most te lennél a 10ből 1.
Max emelt szint miatt mennek el töriből magántanárhoz, de nálunk kb egyre kevesebb emelt szintes van töriből. (Érthető okból, pedig amúgy a legkönnyebb)

Nekem tavasszal 3-4 volt eddig, ez a max, más töritanárok nem is magánoznak mert felesleges 1-2 tanuló miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2020.10.06. 16:40:43

csababarca írta:
2020.10.06. 16:28:34
Sanama írta:
2020.10.06. 16:22:37

Magánórák? Pusztán kiváncsiság. 10évvel ezelőtt, nálunk gimiben kb. nem volt olyan tanár aki délután ne tartott volna különórát. És már akkor is ezek alsóhangon 5ezer/óra.
Nem tudom mit tanít veb, de pl törire egyáltalán nincs kereslet ilyen szinten, max érettségi előtti időszakban, ott én pl tartok, de nem 5ért.

Nyelv, matek, ezek a tanárok vannak jó helyzetben, rogyásig vannak magánokkal.
Én pl. pont jártam törire, érettségi előtt 1-1,5évvel kezdtem el, hogy normálisan felkészüljek. A tanár pedig fullon volt, akihez mentem, csak törivel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.10.06. 16:28:34

Sanama írta:
2020.10.06. 16:22:37

Magánórák? Pusztán kiváncsiság. 10évvel ezelőtt, nálunk gimiben kb. nem volt olyan tanár aki délután ne tartott volna különórát. És már akkor is ezek alsóhangon 5ezer/óra.
Nem tudom mit tanít veb, de pl törire egyáltalán nincs kereslet ilyen szinten, max érettségi előtti időszakban, ott én pl tartok, de nem 5ért.

Nyelv, matek, ezek a tanárok vannak jó helyzetben, rogyásig vannak magánokkal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése