Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 22:13:51

Nero. írta:
2021.03.26. 17:29:01
És még valami: Ha valóban a vakcina a megoldás, akkor miért nem indul el a gyártás 0-24ben, katonaságot, stb. mindent bevonva és olyan gyorsan legyártani ahogy csak lehet.

Lehet hogy így van, nem tudom, én mindenestre egyik vakcinagyárat húznám fel a másik után és annyit csináltatnék amennyit csak lehet, brutális munkatempóban.

Pénz nem számít, más ügyekben úgyis ellopják a tízszeresét is.
Az a baj, hogy ez sokkal bonyolultabb. Egyrészt egy megfelelő gyár felépítése, a megfelelő szaktudású emberek összeszedése, a maradék képzése. Ez hosszú évek munkája sajnos. Egy rosszul elkészített vakcina a megfelelő szakértelem híján, na az igazán veszélyes lehet.
Másrészt a vakcina készítőivel is meg kell egyezni a jogi kérdésekről, hogy lehessen gyártani, stb.
A hírekben lehet olvasni, hogy folyamatosan próbálják növelni az európai kapacitásokat plusz gyárak bevonásával, de sajnos ez egy nagyon komplex és lassú folyamat.

Ettől még zajlik folyamatosan a bővítés. Nem véletlenül nő az elkészülő vakcinák száma exponenciálisan. Elvileg júniusban már egy hónap alatt termelődik majd annyi, mint az első 4-5 hónapban. Megy a munka a háttérben, csak hát nem két szöget kell beütni egy fadarabba. :?


Az online oktatás egyetem alatt, abban a korban egyértelműen nem működhet. Ott még hatalmas szükség van a személyes jelenlétre, ráhatásra. Nagyon remélem, hogy ez volt az utolsó ilyen évük, mert ez egyértelműen tarthatatlan hosszabb távon.


A kormány meg ezzekkel az egyeztetésekkel laza fél évett késett. Bekaphatják az összes fszomat de tényleg. Minden szakértő megmondta már novemberben, hogy 20 órás boltzárás hülyeség. Csináltak egy halom látszat intézkedést aminek nem volt valódi, érdemi haszna a járványkezelésben, de cserébe az emberek életét megnehezítették, sőt a járvány terjedését még fokozzák is.
Akkor elkezdeni bevezetni majd a boltok nyitási idejének kinyújtását, hogy eloszolhasson a tömeg, és kevesebb legyen az ember/m2 amikor már az emberek jelentős része be lesz oltva? Zseniális. Alig fél évet csúsztak vele.
Kedden voltam háziorvosnál. Rendelési időben, a beteg emberek közé a 20m2-es váróterembe odarendeltek egyszerre 20 nyugdíjast oltásra. Ha eddig nem kapták el, és haltak bele, hátha majd most. Undorító.


A másik topic ez a felháborodottság az oltási igazolvány miatt. Még semmi sincs kőbe vésve, máris mindenki lázadozik. Éppen csak nem tudjuk mi ellen. Nevetséges.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 20:45:12

LG írta:
2021.03.26. 19:43:10
https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
és már várom decemberben a melldöngölős híreket, hogy ennyivel meg annyival nőtt az igazolt sportolók száma :lol:

konditerem...az utolsó amire szüksége van az embereknek.
de mi nem focizhatunk haveri szinten szabad levegőn. röhej.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.26. 19:43:10

https://24.hu/belfold/2021/03/26/blikk- ... onditerem/

Na, az ilyenekkel van a baj. Hiába a korlátozások, az emberek egy jelentős része minden kiskaput kihasznál és minden lehetőséggel visszaél. Sok a helyen a kocsmázások, bulikázások is meg vannak oldva feketén. Határokkal most nem tudom mi a helyzet, de ott is nagyon sokáig lehetett teljesen ellenőrizetlenül átjárkálni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 18:16:22

visca el barca írta:
2021.03.26. 17:59:59
Annak is marha sok ertelme, hogy engem mint tanart jovoheten beoltanak es apr 19en indul a suli.

A masodik oltast majus elejen megkapon es mire vege az iskola vedett is leszek. Fuck logic.
kapkodás megy ebben is.
ahogy bezártak a sulik, be kellett volna oltani minket, tanárokat, aztán akkor húsvét után vissza tudtunk volna menni, vagy április közepén.

most írogatják össze a tankerületek a tanárokat, kapják az adatokat a regisztrációról, péntek délután. bravó.
ezt már régen meg kellett volna csinálni, aztán bejelenteni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.26. 17:59:59

Annak is marha sok ertelme, hogy engem mint tanart jovoheten beoltanak es apr 19en indul a suli.

A masodik oltast majus elejen megkapon es mire vege az iskola vedett is leszek. Fuck logic.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 17:29:01

Gondoltam hogy “sokat” ér az online oktatás.


És még valami: Ha valóban a vakcina a megoldás, akkor miért nem indul el a gyártás 0-24ben, katonaságot, stb. mindent bevonva és olyan gyorsan legyártani ahogy csak lehet.

Lehet hogy így van, nem tudom, én mindenestre egyik vakcinagyárat húznám fel a másik után és annyit csináltatnék amennyit csak lehet, brutális munkatempóban.

Pénz nem számít, más ügyekben úgyis ellopják a tízszeresét is.

Egyébként oltottság tekintetében top 5 vagyunk világszinten, az mondjuk nem rossz azért.

Közben most olvasom hogy húsvét után már este 10ig is ki leszünk engedve.
Gondolom ha jól viselkedünk akkor júliustól már lehet éjfél is.
Kabaré
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.26. 16:53:44

csababarca írta:
2021.03.26. 16:12:12
OV mai kijelentése meg árulkodó, nem a társadalom nem pedagóguspárti, hanem ők tojnak az egészbe, nem véletlenek ezek a fizetések sem, a társadalom aljához tartozunk a kormány szerint is, ennyit érdemlünk, pont.

Ebben az a pikáns, hogy pedagógus körben ráadásul nem elhanyagolható támogatottságot élvez OV.
Politikát teljesen mellőzve, a társadalom egyéb érdekeit is figyelembe véve, teljesen logikus lenne a korházi dolgozók után a bölcsödei, ovodai és iskolai dolgozók oltása, hogy legalább legyen hova vinni a gyereket, mert munkába kell járni a szülőknek.
Nem ez volt a témátok tudom, csak beugrott néhány gondolat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.26. 16:12:12

Nero. írta:
2021.03.26. 12:20:15

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...

Egy szóval: borzalmas.

Lehet itt mondani, hogy mennyire felkészült erre az oktatási hálózat, nagyon nem.
A kréta egy vicc, szerencsére mi kötöttünk megállapodást a google-l, classroomot használjuk, minden tanárnak, tanulónak van sulis email címe, stb.
Persze az OH a krétát ajánlja, hogy ott tartsd az órát, aztán mióta kréta van a reggeli órákban szinte elérhetetlen, mert nem tudja kezelni a terhelést.

Tanulóknak nem jó, kell a személyes jelenlét, hiába vagyok ott kamerán keresztül, és állok fejen, a személyes beszélgetés teljesen más. Nálunk mondjuk az van, hogy a 3-4es tanulók is 5ösöket szereznek, mivel nem tudjuk kizárni a "csalást".
Mondjuk nekem mindegy, ha már legalább dolgozat alatt kinyitja a füzetét, könyvét, akkor azalatt is ezzel foglalkozik, hátha rájuk ragad valami:D

De én tavaly se örültem ennek, most is kivagyok már, mert egyszerűen jobban elfáradok a gép előtt ülésben, mint amikor személyesen vagyok jelen.

OV mai kijelentése meg árulkodó, nem a társadalom nem pedagóguspárti, hanem ők tojnak az egészbe, nem véletlenek ezek a fizetések sem, a társadalom aljához tartozunk a kormány szerint is, ennyit érdemlünk, pont.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.03.26. 15:41:50

Nero. írta:
2021.03.26. 12:20:15

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...

Nem vagyok tanár, a másik oldalról viszont el tudom mondani a tapasztalatom. Egyik barátom 12 éves lánya, jelenleg hatodik osztályos. Eddig végig osztályelső volt, kitűnő tanuló, nagyon ügyes kislány, aki nem csak bemagolja a dolgokat, hanem érti is, mi miért történik. A matek nagyon jól ment neki, most jelenleg 3-as dolgozatokat ír, és már annak nagyon örül, mert nem érti, fogalma sincs az anyagról. Úgyhogy elkezdtem járni hozzájuk, segítek neki tanulni, így már érti. Csak arra van szüksége, hogy személyesen elmagyarázza neki valaki.

Gondolom nagyon sokan vannak így országszerte. És ő még egy jó eszű kislány, aki fogékony is az új ismeretekre. Most képzelem, egy nála kevésbé szorgalmasabb vagy nehezebben tanuló gyereknek milyen trauma lehet ez, hogy ott ül a gép előtt, és fogalma sincs, miről beszél a tanár.

Ez hosszútávon nagyon káros lesz a gyerekekre, de nem a tanárokat hibáztatom, lehetetlen online átadni a fontos alapokat, pedig erre épülne minden további tananyag.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3355
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.26. 14:59:41

Leon írta:
2021.03.26. 11:20:15


Vírus tagadó sosem voltam, mert van meg sok másik is. Egy eltúlzott felfújt baromságnak tartom továbbra is.
A környezetemben többen is elkapták, fiatal idős, gyerek, stb. Nem halt bele egyik sem. Akiket megviselt azok is aszonták kb annyira voltak rosszul mint más légúti betegségnél.
Ez jogos, vonjuk le következtetést a te környezetből :D Nyilván a kórházak azért keresnek már olyan önkénteseket,akiknek közük nincs az egészségügyhöz,mert szerintük is ez egy felfújt cirkusz.

Sok baromság van ezen a fórumon,de amit te csinálsz az messze viszi a prímet. De én vagyok a hülye,hogy beállok a sorba,és egyáltalán reagálok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.26. 14:50:24

Itt tele a kórház. Szó szerint értsd,aki tud járni,az mehet haza.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 13:20:05

dévid villa írta:
2021.03.26. 12:41:17
A fogorvost nem viccből rendelik be, hanem azért mert olyan sz*r a helyzet. Egyrészt a kormány késlekedése miatt, másrészt meg a Gődényék által meghülyítettek miatt, akik tojnak az egészre.

Ne szépítsük: tulajdonképpen Bergamo 2.0 lettünk.
Igen, csak a kérdés az az, hogy valóban olyan brutális mennyiségű kórházi kerülésre szoruló covidos van, vagy egyszerűen a kórházak nem elég felszereltek/nincs elég személyzet stb.

Mindegy, én regisztráltam, amint lehet oltsanak be, csak legyen már vége ennek a cirkusznak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.26. 12:41:17

A fogorvost nem viccből rendelik be, hanem azért mert olyan sz*r a helyzet. Egyrészt a kormány késlekedése miatt, másrészt meg a Gődényék által meghülyítettek miatt, akik tojnak az egészre.

Ne szépítsük: tulajdonképpen Bergamo 2.0 lettünk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.26. 12:20:15

A gyógymód hatása rosszabb mint maga a betegség. Vagy valami ilyesmi.

Az emberek nagyrésze teljesen meg van törve lelkileg, nagyon sokan épp most mennek tönkre vagy hamarosan tönkre fognak.

A korlátozások ellenére ugyanúgy tömeg van egy csomó helyen (tömegközlekedés, bevásárló központok stb.) úgy hogy előbb utóbb így is úgyis elkapjuk.

Nem lesz kötelező a vakcina - ígérték. Mindenki olyan vakcinát választ amilyet akar - ígérték. Jelenleg ott tartunk hogy vagy beadod ezt a ruszki/kínai szennyet vagy nem mehetsz sehova, de még ebből sincs elég.

A magán fogorvosom reggel hívott hogy lehet hogy jovoheten nem fogok tudni menni, mert őket is be akarják rendelni a Covid-osztályra. A magán fogorvost.

Konditermekbe is ma razziáznak, szégyellje magát aki próbálja erősíteni az immunrendszerét.

2 hete konzultáció volt a nyitásról, aztán rá 3 napra mindent bezártak.

Vicc, mi meg csak nyeljük.

De legalább a nagypofájú/arrongás bűnbanda fidesz bukni fog 22ben, ebben egyre biztosabb vagyok.

Tanároktól kérdezem hogy milyen az online oktatás? Képzelem mennyi haszna van...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.03.26. 11:41:09

Leon: azt elárulod, hogy szerinted mi lenne a megoldás? Lehetőleg olyan megoldás, amivel a kórházak túlterhelődését is megakadályozod, tehát az, hogy nincs korlátozás, az nem opció.

Lehet jönni azzal, hogy korábban elkapták az ismerősök, és senkinek nem volt komolyabb baja, de a brit mutáns ami most terjed, az kb. egy másik vírus, ami fertőzőbb, meg veszélyesebb is, szóval nem fair az összehasonlítás. Tesóméknál a kórházban van jópár 20-30 éves amúgy, meg most már 40-50-esek is halnak meg ismert alapbetegség nélkül.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.03.26. 11:20:15

sansz írta:
2021.03.26. 07:13:59
Nálunk xiaomi légtisztítók vannak, ár/érték arányban verhetetlen szerintem. Mondjuk így se mondanám olcsónak. Kb félévente kell szűrőt cserélni (van vagy három féle,lehet választani) és 12000 ft körül van de persze nem segít ezen,hogy a forint annyit ér már mint a használt wcpapír :(
Mi szeretjük őket, tényleg hatékonyak és okosak. Előbb szokták észrevenni a káros szagokat,mint az orrom. Egyszercsak hallom,hogy felpörög a venti és tíz másodperc múlva megérzem,hogy valaki cigivel ment el az ablak előtt. Elég hatékony is és az idősebb szerintem már kb 4 éves lehet és megállás nélkül megy éjjel-nappal. A párásítás funkció jó volna, bár szerintem még mindig sokkal olcsóbb mellé venni egy csak párásító gépet.

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Vírus tagadó sosem voltam, mert van meg sok másik is. Egy eltúlzott felfújt baromságnak tartom továbbra is.
A környezetemben többen is elkapták, fiatal idős, gyerek, stb. Nem halt bele egyik sem. Akiket megviselt azok is aszonták kb annyira voltak rosszul mint más légúti betegségnél.
De mindegy mit gondolok mert a kormány így is sikeresen tönkre tette a turizmust, aztán a vendéglátást.
Most épp a szolgáltatókat csinálják ki. Kiváncsi leszek mikor fogják az élelmiszerboltokat is bezárni meg ha már szolgáltatás akkor az áramot is kikapcsolhatnák meg a vizet és a gázt is igazán elzárhatnák, legyen már télleg teljes a korlátozás... :mrgreen:
Lehet jönni savazni meg trollozni! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 10:37:34

Én szabadtéren nem viselem a maszkot, pláne akkor nem, ha nincs a környéken senki. Eddig is így tettem és továbbra is így lesz.

Viszont ez a vírustagadó kifejezés elég sértő és nem is valós. Ezt valaki elkezdte és mentek utána sokan. Nincs szó vírustagadásról, nálam legalábbis tuti nincs.

Ahogy a vírus előtt is, azóta is ugyan úgy viselkedem. Kezet mosok "előtte, utána is", nem nyúlkálok az arcomhoz, nem nyalogatok össze minden szembejövőt.

Két kollégám kapta el és két jóbarátom, de más a környezetemben senki. Ettől függetlenül nem tagadom a vírust, csak nem rettegek, megteszek néhány dolgot én is, amik eddig is alapok voltak, de mást nem.

Ui. : tegyük hozzá, hogy én egy éve itthon vagyok HOban, tehát, ha járkálnék rendszeresen bkv-n pl lehet, hogy már megkaptam volna (ha még nem estem át rajta, mert az is simán lehet) és máshogy vélekednék.

Egy bajom van, aki eddig beletüsszentett a metro kocsiba, az akkor is meg fogja tenni, ha feloldják a korlátozást.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.26. 10:12:16

sansz írta:
2021.03.26. 07:13:59

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Én nem voltam vírustagadó, és az előírt járványügyi szabályokat is mindig betartottam. Ugyanakkor elismerem, hogy alábecsültem a vírust, és akkor változott jelentősen a véleményem, mikor láttam, hogy a környezetemben is egyre többen halnak bele, és a teljesen leterhelt egészségügyi ellátást. Itt már javul a helyzet, nálatok pedig ahogy látom, most van nagy baj:

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... sok-475898
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.26. 08:46:55

Igen, ebben amúgy valóban az a furcsa, hogy egy évekkel ezelőtt történet került elő.
Miközben kiderült volt már egy hasonló robogóval is, ami el is évült anélkül hogy történt volna bármi is. Teljesen egyértelműen vagy összekapott a háttérben valakivel, vagy csak szimplán ezzel próbálja most a FIDESZ elterelni a figyelmet a járványhelyzetről meg egyebekről. Valódi következménye nem lesz ennek sajnos, éli tovább életét.

Ez már lassan megszokott dolog, hogy mindig amikor a FIDESZ számára kényelmetlen dolgok történnek ami rossz színben tünteti fel őket, hirtelen ilyen random botrányok robbannak ki celebeknél, amivel rengeteg ember figyelmét jól el lehet terelni.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.03.26. 08:22:02

Nero. írta:
2021.03.24. 15:24:56
https://youtu.be/UYyftqdCQsA

=D> =D>

Egyébként bennem nincs irigység Berkire, mindig is tudtam hogy egy pojáca, de remélem tényleg leültetik 1-2 évre. Nagy a mellény, rá fér egy kis nevelés.

Az is érdekes hogy 3 éves ügyet most vettek elő. Gondolom valakivel összebalhézott a fidesznél aztán most megmutatják neki hogy a hatalommal nem érdemes szórakozni.
jobb körülmények várnák a jégen,mint az átlag magyart az albérletben
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.26. 07:13:59

Nálunk xiaomi légtisztítók vannak, ár/érték arányban verhetetlen szerintem. Mondjuk így se mondanám olcsónak. Kb félévente kell szűrőt cserélni (van vagy három féle,lehet választani) és 12000 ft körül van de persze nem segít ezen,hogy a forint annyit ér már mint a használt wcpapír :(
Mi szeretjük őket, tényleg hatékonyak és okosak. Előbb szokták észrevenni a káros szagokat,mint az orrom. Egyszercsak hallom,hogy felpörög a venti és tíz másodperc múlva megérzem,hogy valaki cigivel ment el az ablak előtt. Elég hatékony is és az idősebb szerintem már kb 4 éves lehet és megállás nélkül megy éjjel-nappal. A párásítás funkció jó volna, bár szerintem még mindig sokkal olcsóbb mellé venni egy csak párásító gépet.

Másik téma: még hónapokkal ezelőtt sok vírustagadó vagy legalábbis "kényelmetlen a maszk, nem hordom és ez csak egy influenza" véleménnyel rendelkező írt ide. A véleményetek nem változott?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.03.24. 15:24:56

https://youtu.be/UYyftqdCQsA

=D> =D>

Egyébként bennem nincs irigység Berkire, mindig is tudtam hogy egy pojáca, de remélem tényleg leültetik 1-2 évre. Nagy a mellény, rá fér egy kis nevelés.

Az is érdekes hogy 3 éves ügyet most vettek elő. Gondolom valakivel összebalhézott a fidesznél aztán most megmutatják neki hogy a hatalommal nem érdemes szórakozni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.20. 20:27:52

A mobilklímák szerintem nem ennyire komplexek, de ez inkább csak tipp. A legújabb típusú normál klímákban viszont szinte mindegyikben van légszűrő is már, még ha nem is olyan minőségű mint egy kifejezetten légtisztítóként funckionáló eszközben.

A legtöbben amúgy ahogy néztem a Xiaomi-t dícsérik. Árban abszolút jó, és ahogy néztem a hozzászólásokat, annyit tud is amennyibe kerül bőven.
A Dyson egyértelműen kimagaslott a legtöbb tesztben, de irreálisan drága szerintem úgy, hogy párásítás/egyéb funckió nincs benne.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.03.20. 19:28:36

Ez a légtisztó kérdés hónapok óta fel-fel merül nálunk. Még semmi se tetszett meg.
A 3in1 nagyon vonzó ha nyáron tényleg működőképes. Én egyelőre csak légtisztítóban gondolkodok, az a legfontosabb talán. Philipsen kívül mi lehet jó? Sencort én nem vennék, airfryerben ráfáztunk vele, nagyon zajos, vissza is vittük 1 hónapja, azóta sincs hír róla.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.03.20. 17:44:16

Amugy ezek a legtisztito-parologtato-legkondicionalo gepek?
Szeretnenk egy kis mobilklimat amit neha-neha be lehet kapcsolni,aztan akkor az lenne a legjobb ami 4 az 1-ben..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése