Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 17:29:46

zsoltfree írta:
2021.04.20. 17:26:53

Jah. Skócia tényleg baromira olcsó, se. Annak pedig megint rengeteg értelme van, hogy összehasonlítasz egy legolcsóbb skót szállást a magyar legnépszerűbb régió, azon belül a legforgalmasabb település áraival.
Gyere,összehasonlítom neked úgy,hogy ne kelljen kötekedned. Győrben ugyanazon évben az Ibis hotel 18k volt/éjszaka.
Skóciában az Ibis hotel 22k volt/éjszaka.
Blokkot is bemutassam?
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 17:26:53

daffy írta:
2021.04.20. 15:00:52
nagyon durva,mert nyárra 180-200k a szállás siófokon 5 napra. csak reggeli van benne,semmi flancolás.
skóciában 22k volt éjszakánként ugyanez. 200k-ból 4 napot elvoltunk kint ketten lakhatással,repjegyekkel,költőpénzzel,mindennel.
Jah. Skócia tényleg baromira olcsó, se. Annak pedig megint rengeteg értelme van, hogy összehasonlítasz egy legolcsóbb skót szállást a magyar legnépszerűbb régió, azon belül a legforgalmasabb település áraival.

A lakásárakhoz még egy dolgot azért tegyetek hozzá. A 2010-es mélypont például nem elenyésző részben azért is volt, mert:
- gazdasági válság volt már pár éve (és fletó locsolt a tűzre egy kis benzint még)
- deviza hitel miatt kb rengetegen az autójukért harcoltak, ami hirtelen 1,5 vagy kétszer annyiba került mint tervezték
- továbbá a bedőlt devizahitelek miatt túlkínálat volt árverezett vagy olcsó ingatlanokkal a piacon, ami nem csökkent, mert nem volt pénz a lakosságnál (többek között az első pont miatt)
Itt persze a mai fiatalok nem irigykednek a kb 10 évvel idősebbekre, akik ugyanígy nehezen jutottak lakáshoz, de "szerencséjükre" vehettek deviza hitelre, ami aztán 2-szeresen megdrágította. Szóval ilyeneket nem árt a teljes képhez belekalkulálni.

"Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni." - mindig is szimpatikus voltál eddig is. A karma viszont az ilyen drága jóembereket mindig megpuszilja előbb utóbb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 16:59:53

Barcaforever írta:
2021.04.20. 16:55:42
Nekem azt magyarázzátok meg, hogy miből ez a nagy felújítás őrület? Ez a 6/3 milliót fel se hozzátok, mert az kb 4-4,5/3 millió a valóságban a januári emelések után.
pedig az is hozzájárul, egy mikor ha nem most őrület vette kezdetét.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 16:55:42

Nekem azt magyarázzátok meg, hogy miből ez a nagy felújítás őrület? Ez a 6/3 milliót fel se hozzátok, mert az kb 4-4,5/3 millió a valóságban a januári emelések után. Én is most nagy felújításban vagyok, de azt látom (Nyíregyházán) hogy ablak csere a kocka régi parasztházaknál és kezdik a többi részét, teljes emelet bontások, tető stb. Olyan őrült pénzszórást látok, amit nem értek és a CSOK se használható erre, kevés ember vállal be sztem 3 gyereket, az erős azért. Azon is gondolkodtam, hogy lehet csak nekem szúr szemet, mert én is alakítok.

De egy idősebb vadőrrel beszéltem 2 hónapja, azt mondta, hogy Nagymaroson olyan házak mennek most 38-40 millióért amik 2 éve 15-20 milliót értek.
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 16:20:37

daffy írta:
2021.04.20. 16:14:50
recrea írta:
2021.04.20. 16:08:48
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Azon filózunk asszonnyal,hogy idősebb korunkra veszünk egy Pápa környéki faluban házat. Tegnap láttam patentul felújítottat 18,9ért. (kívül felújítandó). Arra így vagy úgy,de elvileg futni fogja,ha máshogy nem,örökségekből. Aztán nyugdíj (ha lesz) mellett nem kell albérletet fizetni.
Most jól élünk,nem kuporgatunk,megvesszük,amit szeretnénk. Valószínű ennél jóval többet is spórolhatnánk,de az nem élet. Nem akarok úgy kicsekkolni 70 évesen,hogy kuporgattam végig,de van egy házam. Inkább éljek jól és ne legyen,csak öreg koromra.
(nem szórom a pénzt,nem alkoholizálok,nem dohányzom. de nem a legolcsóbb vajat veszem le a polcról. és sajnos azt érzem,hogy ma már ez gyakran luxus)
Szerintem neked érdemes nézegetni a falusi csok-ra alkalmas településeket a mostani lakhely vagy a melóhely közelében. 5+5 millió támogatás, talán “csak” házasság kell hozzá. Keresni egy Kádár kockát (azok statikailag rendben vannak) és felújítani folyamatosan, ha van ingerenciád.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 16:14:50

recrea írta:
2021.04.20. 16:08:48
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Azon filózunk asszonnyal,hogy idősebb korunkra veszünk egy Pápa környéki faluban házat. Tegnap láttam patentul felújítottat 18,9ért. (kívül felújítandó). Arra így vagy úgy,de elvileg futni fogja,ha máshogy nem,örökségekből. Aztán nyugdíj (ha lesz) mellett nem kell albérletet fizetni.
Most jól élünk,nem kuporgatunk,megvesszük,amit szeretnénk. Valószínű ennél jóval többet is spórolhatnánk,de az nem élet. Nem akarok úgy kicsekkolni 70 évesen,hogy kuporgattam végig,de van egy házam. Inkább éljek jól és ne legyen,csak öreg koromra.
(nem szórom a pénzt,nem alkoholizálok,nem dohányzom. de nem a legolcsóbb vajat veszem le a polcról. és sajnos azt érzem,hogy ma már ez gyakran luxus)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 16:08:48

daffy írta:
2021.04.20. 15:46:30
De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
Nos, te kiszorultál az ingatlanpiacról, elvették Tőled a vásárlás lehetőségét. Nem tudom, hogy hol laksz, de marad az albérlet vagy hozol egy rohadt nagy kompromisszumot, és olyan ingatlanba költözöl, ami bőven az elvárásaid alatt van.

Magyaroszágon x millió embernek el van engedve a keze, vagyis lesz.rja a vezetés, h mi lesz velük, utca és éhezés a sorsuk.

Én adóssággal terhelt ingatlanokkal foglalkozom, sajna most kevés a meló (a moratórium és a kedvező hitelkörnyezet miatt), de nemsokára jön a manna, olyan elképesztően sok hitel fog bebukni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 16:00:26

daffy írta:
2021.04.20. 15:46:30

De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
CSOK akkor jó, ha három gyerekre aláírsz.
akkor 10 millát kapsz azt nem kell visszafizetni, mellé 15 milla kamattámogatott hitel.
Akkor a fele a 100nm-es házadnak kb megvan:D (ha van telked)

Két gyereknél már csak 2,5et kapsz "ingyen", 10 milla kamattámogatott hitellel, az már lassan egy telekre sem elég.
Babaváró jó opció, 10 milla hitel, egyéb kondíciókkal.
Kérdés, hogy a 3 éves szüneteltetés közben is kamatozik e, vagy jegelődik az összeg. Ez nem tiszta nekem.

Mi most kaptunk fatertól 25 millát (telket megvettük önerőből, köszönhetően az amerikai munkának,meg hogy másfél éve szülőknél lakunk, kevés a költségünk), azzal neki tudunk indulni, meg esetleg a babaváróval, az 35 milla...nagyjából 70-80%osra kész lehet a ház, ha sok mindent magamnak megcsinálok.

De mi szerencsések vagyunk, hogy most jött egy jó ajánlat apum földjeire, és belátta, hogy hülye lenne nem eladni:D ötöde a mienk, meg majd még ad ha úgy van.
De ez egy szerencsésnek mondható szitu, önerőből sose lenne házunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 15:54:21

Hát igen, Budapesten 1m/nm ár alatt akkor találsz csak újépítésű lakást, ha irgalmatlanul rossz helyen van.
Például az egyik legforgalmasabb bejövő autóút mellett közvetlenül. :D

Sajnos a szomorú valóság, hogy a saját lakás egy álom, CSOK nélkül.
Egy fiatal pár, mondjuk mindketten megkeresik a magyar átlagot, 550e nettó. Egy kisebb bérelt lakásban élnek, elkezdenek gyűjtögetni sajátra. Spórolsak, olcsó a bérleti díj, havi 300at félre tudnak tenni.
Egy mondjuk 45 milliós átlagáras lakásra összegyűjteni így 150 hónap alatt tudnak. Az 12,5 év. :D

Persze jöhet a hitelfelvétel ilyenkor, amivel előbb tied a lakás, és megspórolod a bérleti díjat. Cserébe a kamat miatt többet fizetsz vissza, szóval még azzal is max 10-11 évre tudod lecsökkenteni.

És hát legyünk őszinték, azért nem feltétlen a havi nettó 300 az átlag megtakarítás itthon egy háztartásban...

(ui.:igen tudom, ez egy eléggé lebutított számítás)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 15:46:30

csababarca írta:
2021.04.20. 15:38:35
Barcaforever írta:
2021.04.20. 15:27:26


Brutál ami megy az ingatlan, lakás, ház piacon. 2 éven belül vidéken is az új lakások nm ára 700e/nm lesz, most 500e. :shock:
nálunk már most 6-800e/nm árak vannak.
40nm lakások 30-35 között.
De így hogy vesznek az emberek lakást? Mire összespórolok 10 millát az önerőre,addigra nem elég a 10 és idősödöm én is.
Baba nincs tervben,így babaváró nem játszik. Nem szándékozom örökölni a közeljövőben sem. Totál nem tudom miből lenne nekem lakásom,házam. (de tudom,kartonból)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 15:38:35

Barcaforever írta:
2021.04.20. 15:27:26


Brutál ami megy az ingatlan, lakás, ház piacon. 2 éven belül vidéken is az új lakások nm ára 700e/nm lesz, most 500e. :shock:
nálunk már most 6-800e/nm árak vannak.
40nm lakások 30-35 között.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 15:27:26

csababarca írta:
2021.04.20. 15:13:47
Atlantis írta:
2021.04.20. 15:05:33

Sajnos nem csak azt, hanem itt kifejezetten erős a kereslet-kínálat irreális egymásra reagálásra.
Lásd például tavaly a belföldi szállások árának elszállása.
Nekünk zamárdiban 5eFt/fő/éjszakáról ugyanaz a szállás 10eFt/fő-re nőtt augusztusban, mert "hát sokan kerestek, és volt aki hajlandó lenne ennyiért is jönni". Márpedig nem tudok 100%-os fizetés emelkezdésről tavaly, sőt. Ugye rengeteg ember elvesztette az állását, vagy töredékét kereste az előtt a nyári szezon előtt.

Nálunk az árak szerintem pont az a baj, hogy nem a fizetések növekedéséhez igazodnak, hanem kizárólag a kereslethet: addig emeljük, amíg van aki megfizeti.
Inkább legyen kevesebb, de sokat fizető vendégünk/vásárlónk, mint sok vendég/vásárló aki kevesebbet fizet. Még ha ezzel hosszú távon rosszul is járnak akár. Itt mindenki azonnal és most szeretne meggazdagodni. :D
igen valami ilyesmi mentalitás uralkodik sajnos.
Ezért mondom, hogy az emberek az ostobák.

Mi telket kerestünk nyár óta.
Már majdnem rábólintottunk egy 15 milliós telekre, de jobban belegondultunk, és úgy voltunk vele, hogy bakker ne támogassuk már ezt a romlott helyzetet ami van a piacon, azzal, hogy mi is beállunk a sorba.
Találtunk ugyanott 7 nettóért.

De erre másik példa: ismerősök Pestről leköltöztek volna ide, voltak a telket megnézni, 11,5ért hirdették (az is irreális ár). Megegyeztek 11 milliára. Már elkészítették az ügyvédek az adásvételit, stb, jöttek volna le aláírni. Telefonált indulás előtt pár perccel az eladó, hogy ne jöjjenek, meggondolta magát, inkább megtartja.
Utána 10 perccel ugyanaz a telek már 16ért volt eladó az ingatlan.com-on.
Nyerészkedés megy, 11 milliónál is már keresett volna rajta 3-400%ot (tudom, mert azokhoz a telkekhez 10 éve 2-3 millióért jutottak ott hozzá), de nem, több kell.

Mi is jártunk így, elmentünk telket megnézni 12ért, mire hazaértem hívott az ingatlanos, hogy az eladó inkább 16ot kérne érte:D
Döbbenet. A probléma, hogy vannak gyökerek akik megveszik ezeket is hitelre.
Én Veresegyházon vettem lakást 18-ban 23 millióért, ráköltöttem, bútorokkal, csempézéssel, laminálttal együtt 4 milliót maximum, tavaly márciusban, kb a legrosszabbkor feltettem hírdetni, úgy voltam vele, merjünk nagyot álmodni 41 millióért, 2 hónap csend után, jöttek folyamatosan nézni majd júliusban alku nélkül elvitték...

Most nyíregyi barátaim 1. emeleti lakásukat 70 nm 45 millióért adták el. :lol:

Brutál ami megy az ingatlan, lakás, ház piacon. 2 éven belül vidéken is az új lakások nm ára 700e/nm lesz, most 500e. :shock:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 15:13:47

Atlantis írta:
2021.04.20. 15:05:33

Sajnos nem csak azt, hanem itt kifejezetten erős a kereslet-kínálat irreális egymásra reagálásra.
Lásd például tavaly a belföldi szállások árának elszállása.
Nekünk zamárdiban 5eFt/fő/éjszakáról ugyanaz a szállás 10eFt/fő-re nőtt augusztusban, mert "hát sokan kerestek, és volt aki hajlandó lenne ennyiért is jönni". Márpedig nem tudok 100%-os fizetés emelkezdésről tavaly, sőt. Ugye rengeteg ember elvesztette az állását, vagy töredékét kereste az előtt a nyári szezon előtt.

Nálunk az árak szerintem pont az a baj, hogy nem a fizetések növekedéséhez igazodnak, hanem kizárólag a kereslethet: addig emeljük, amíg van aki megfizeti.
Inkább legyen kevesebb, de sokat fizető vendégünk/vásárlónk, mint sok vendég/vásárló aki kevesebbet fizet. Még ha ezzel hosszú távon rosszul is járnak akár. Itt mindenki azonnal és most szeretne meggazdagodni. :D
igen valami ilyesmi mentalitás uralkodik sajnos.
Ezért mondom, hogy az emberek az ostobák.

Mi telket kerestünk nyár óta.
Már majdnem rábólintottunk egy 15 milliós telekre, de jobban belegondultunk, és úgy voltunk vele, hogy bakker ne támogassuk már ezt a romlott helyzetet ami van a piacon, azzal, hogy mi is beállunk a sorba.
Találtunk ugyanott 7 nettóért.

De erre másik példa: ismerősök Pestről leköltöztek volna ide, voltak a telket megnézni, 11,5ért hirdették (az is irreális ár). Megegyeztek 11 milliára. Már elkészítették az ügyvédek az adásvételit, stb, jöttek volna le aláírni. Telefonált indulás előtt pár perccel az eladó, hogy ne jöjjenek, meggondolta magát, inkább megtartja.
Utána 10 perccel ugyanaz a telek már 16ért volt eladó az ingatlan.com-on.
Nyerészkedés megy, 11 milliónál is már keresett volna rajta 3-400%ot (tudom, mert azokhoz a telkekhez 10 éve 2-3 millióért jutottak ott hozzá), de nem, több kell.

Mi is jártunk így, elmentünk telket megnézni 12ért, mire hazaértem hívott az ingatlanos, hogy az eladó inkább 16ot kérne érte:D
Döbbenet. A probléma, hogy vannak gyökerek akik megveszik ezeket is hitelre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 15:05:33

csababarca írta:
2021.04.20. 14:54:05

Mert nálunk különösen az van, hogy ha a fizetések nőnek akkor a piac azonnal kompenzál.
Sajnos nem csak azt, hanem itt kifejezetten erős a kereslet-kínálat irreális egymásra reagálásra.
Lásd például tavaly a belföldi szállások árának elszállása.
Nekünk zamárdiban 5eFt/fő/éjszakáról ugyanaz a szállás 10eFt/fő-re nőtt augusztusban, mert "hát sokan kerestek, és volt aki hajlandó lenne ennyiért is jönni". Márpedig nem tudok 100%-os fizetés emelkezdésről tavaly, sőt. Ugye rengeteg ember elvesztette az állását, vagy töredékét kereste az előtt a nyári szezon előtt.

Nálunk az árak szerintem pont az a baj, hogy nem a fizetések növekedéséhez igazodnak, hanem kizárólag a kereslethet: addig emeljük, amíg van aki megfizeti.
Inkább legyen kevesebb, de sokat fizető vendégünk/vásárlónk, mint sok vendég/vásárló aki kevesebbet fizet. Még ha ezzel hosszú távon rosszul is járnak akár. Itt mindenki azonnal és most szeretne meggazdagodni. :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 15:00:52

nagyon durva,mert nyárra 180-200k a szállás siófokon 5 napra. csak reggeli van benne,semmi flancolás.
skóciában 22k volt éjszakánként ugyanez. 200k-ból 4 napot elvoltunk kint ketten lakhatással,repjegyekkel,költőpénzzel,mindennel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.20. 14:54:05

Nero. írta:
2021.04.20. 14:24:52
Hiába az elmúlt években látható fizetésemelkedés, gyakorlatilag egy az egyben nyugati árak vannak. Elképzelni nem tudom, hogy átlagkeresetből hogyan lehet tisztességesen megélni.
Mert nálunk különösen az van, hogy ha a fizetések nőnek akkor a piac azonnal kompenzál.
Elég az építőipart megnézni, hogy szöktek fel az árak alapanyagban, azzal, hogy jött a csok meg a babaváró.

Tudom, romlott USA, meg nyugat, de én Amerikában 2013-ban is 1 dollárért vettem meg az fél literes arizona teát, vagy kólát, meg 2019ben is. De mondhatnék más élelmiszert is, étteremben is direkt most csekkoltam, ugyanannyiért ettem a 2013-ban Times Squaren hambit mint két éve:D
Most ezek nem reprezentatív példák, de Budapesten nem tudok olyan éttermet ahol 2013-2019es viszonylatban nem nőttek meg az árak.
Itt az éttermek is egyből korrigálják az árakat, de muszáj is nekik, hiszen ők is ugye jól akarnak járni.

Meg csomó ilyet lehetne még mondani, ruhaneműk ára se sokat mozog ott, mozijegy is majdnem állandó, stb.

Ez az ország, meg gyanítom a többi is a kizsákmányolásról szól, ahogy van az embernek egy jó éve, mondjuk megemelik a fizuját 5-10%-al, már az árak megemelkednek minimum ennyivel, de inkább többel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.20. 14:24:52

Hiába az elmúlt években látható fizetésemelkedés, gyakorlatilag egy az egyben nyugati árak vannak. Elképzelni nem tudom, hogy átlagkeresetből hogyan lehet tisztességesen megélni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.20. 14:21:52

recrea írta:
2021.04.20. 13:06:22
Nagyon kíváncsi vagyok meddig tud menni ez a dolog. Globálisan nem látom át annyira ezt a helyzetet, de itthon nem tűnik hosszú távon tarthatónak ami megy.
A fizetések nőnek mondjuk évente 5%-al, az árak meg 10%-al. Persze most csak hasra ütöttem a számokkal, de eléggé így érzem a helyzetet.
A bolti dolgok árai mennek felfele, a vendéglátásban, szórakoztatóiparban úgyszintén. Minden téren érezhető a drágulás.Tényleg egyre erőteljesebb érzékelhető, hogy egy egyre szűkebb réteg kezében öszpontosul egyre nagyobb vagyon.

Eljutottunk arra a pontra, hogy most már azzal tudunk spórolni nyaraláskor, ha külföldre utazunk. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3346
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.20. 13:40:52

Barcaforever írta:
2021.04.20. 10:53:42
Az telefonommal van vmi vagy ti is jártok úgy az nso-n, hogy kattintotok egy cikkre, elhomályosul az oldal, amikor mégegyszer kattintok meg átirányít vmi teljesen más oldalra? (covid, oltások, vakcina témák)
Almás teló....nso - megnyitod - cikkre kattansz - reklám (ki x) - megjelenik a cikk
utána már reklám nélkül normálisan működik bármelyik cikkre kattansz
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 13:06:22

daffy írta:
2021.04.20. 12:21:02
recrea írta:
2021.04.20. 08:37:54
Erről a szuperligáról az jutott eszembe, h a világban egyre drágább minden és mindenki, közben az értéke meg egyre kevesebb :)
Ne is mondd. 20-25%-ot drágul a hús?! Felszedem a parkettát és tartok csirkét a másodikon. Amikor levitték az áfa-t,akkor hirtelen 1500ról 1000ft lett a csirkemellfilé kilója. Aztán szépen felkúszott 1600 körülre. Most 2000 körüli áron fog menni. Inkább beváltom a fizetésem apóra és megeszem azt,jobban laktat,mintha az egészet húsra költöm. Nevetséges.
Arról nem beszélve (amire céloztam is), hogy milyen minőségű csirkemellet kapsz a boltban. Büdös, vizes, felfújt, ízetlen.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.04.20. 12:21:02

recrea írta:
2021.04.20. 08:37:54
Erről a szuperligáról az jutott eszembe, h a világban egyre drágább minden és mindenki, közben az értéke meg egyre kevesebb :)
Ne is mondd. 20-25%-ot drágul a hús?! Felszedem a parkettát és tartok csirkét a másodikon. Amikor levitték az áfa-t,akkor hirtelen 1500ról 1000ft lett a csirkemellfilé kilója. Aztán szépen felkúszott 1600 körülre. Most 2000 körüli áron fog menni. Inkább beváltom a fizetésem apóra és megeszem azt,jobban laktat,mintha az egészet húsra költöm. Nevetséges.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 10:57:18

Barcaforever írta:
2021.04.20. 10:53:42
Az telefonommal van vmi vagy ti is jártok úgy az nso-n, hogy kattintotok egy cikkre, elhomályosul az oldal, amikor mégegyszer kattintok meg átirányít vmi teljesen más oldalra? (covid, oltások, vakcina témák)
Ugyanez. Szifonom van.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.04.20. 10:53:42

Az telefonommal van vmi vagy ti is jártok úgy az nso-n, hogy kattintotok egy cikkre, elhomályosul az oldal, amikor mégegyszer kattintok meg átirányít vmi teljesen más oldalra? (covid, oltások, vakcina témák)
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.20. 08:37:54

Erről a szuperligáról az jutott eszembe, h a világban egyre drágább minden és mindenki, közben az értéke meg egyre kevesebb :)
Avatar
TimKing
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.04.14. 09:41:51

2021.04.14. 09:46:44

Nehéz időben élünk, amikor minden fejjel lefelé fordul ...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TimKing 2021.04.14. 09:48:30-kor.
Válasz küldése