Európa-bajnokságok & Világbajnokságok

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a Világbajnokságot?

A szavazás 2022.12.18. 12:44:24-kor befejeződött.

Címvédés, Franciaország
15
33%
Ezúttal Messiéknek összejön, Argentína
29
64%
Horvátország idén megnyeri
1
2%
Folytatódik a csoda, Marokkó
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15495
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.28. 18:49:24

NovaProspekt írta:
2021.06.28. 18:44:06

Laporte-tal valszeg összeszokottabb, még ha nem is játszott sokat. Miért essenek ki? Mert a sok madridi, magukat már sokszorosan leégetett középszert nem vitte ki LE? Még ha vérszegény is a spanyol csapat, meg tilitoli, legalább támadni próbálnak, 0-0-nál is, ami a legtöbb csapatról nem mondható el.
Szerencsére a barcásokról ezek nem mondhatóak el, hogy sokszorosan leégett középszerek :lol:
Ez egy idióta módon összeválogatott csapat.
A mondandóm lényege az volt, hogy régen válogatottnak lenni jelentett valamit, ma pl a spanyoloknál semmit, mert nem teljesítmény alapján válogat LE.

Egy darab játékos nincs, aki valamilyen szinten is szimpatikus lenne, Morata, Busquets, Pedri, Alba kvartettől egyenesen kivagyok.
Támadnak, támadnak, de Morata elől mint egy bója, ha eltalálják talán jól pattan le róla valaki elé, igazi balfék.

Nekem a barcás tötymörgés köszön vissza, csak Messi nélkül, és ez köszi, elég a klubszezon közben "élvezni".
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.06.28. 18:44:06

csababarca írta:
2021.06.28. 18:36:42
Régen a válogatotban való szerepést, pláne egy EB-n ki kellett érdemelni.
Ez az Eric Garcia mivel érdemelte ki, azon kívül, hogy játszott 300 percet a szezonban?
Egy Pau Torres (most csak olyat említek aki keretben van) lehozott egy nagyon jó szezont, stabilan az EL-t nyert Villarealban, és padozik EG mögött, akinek a beválogatása is röhejes.

Remélem kizúgnak a fenébe, csak az fáj, hogy jövőre ebből a sótlan spanyol csapatból 4-en is alapkezdők lesznek, csapágyasra hajtva.
Laporte-tal valszeg összeszokottabb, még ha nem is játszott sokat. Miért essenek ki? Mert a sok madridi, magukat már sokszorosan leégetett középszert nem vitte ki LE? Még ha vérszegény is a spanyol csapat, meg tilitoli, legalább támadni próbálnak, 0-0-nál is, ami a legtöbb csapatról nem mondható el.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2021.06.28. 18:41:17

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.28. 18:23:22
Ez miafene :mrgreen:

Kapus benézte de ebben azért Pedri is benne van hiába bírom a kiscsávót, de ilyen pattogó labdát ilyen erővel saját kapu felé még megye3-ba se csinálnak.
Há edzöbá most nem azé, de annyi pénzér azé a labdát le kéne tudni venni...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15495
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.28. 18:36:42

Régen a válogatotban való szerepést, pláne egy EB-n ki kellett érdemelni.
Ez az Eric Garcia mivel érdemelte ki, azon kívül, hogy játszott 300 percet a szezonban?
Egy Pau Torres (most csak olyat említek aki keretben van) lehozott egy nagyon jó szezont, stabilan az EL-t nyert Villarealban, és padozik EG mögött, akinek a beválogatása is röhejes.

Remélem kizúgnak a fenébe, csak az fáj, hogy jövőre ebből a sótlan spanyol csapatból 4-en is alapkezdők lesznek, csapágyasra hajtva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.28. 18:27:25

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.28. 18:23:22
Ez miafene :mrgreen:

Kapus benézte de ebben azért Pedri is benne van hiába bírom a kiscsávót, de ilyen pattogó labdát ilyen erővel saját kapu felé még megye3-ba se csinálnak.
Szegény, pedig előtte adott egy gólpasszt Kokenak. Mondjuk szerintem akármilyen hülye visszapassz volt, ez 100%-ban kapushiba.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.28. 18:23:22

Ez miafene :mrgreen:

Kapus benézte de ebben azért Pedri is benne van hiába bírom a kiscsávót, de ilyen pattogó labdát ilyen erővel saját kapu felé még megye3-ba se csinálnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15495
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.06.28. 18:21:38

A jó öreg vágjuk haza vakon 40 méterről a labdát full indokolatlanul :lol:

mondjuk kapusé volt ettől függetlenül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.06.28. 17:42:49

bali 15 írta:
2021.06.28. 17:08:13
El kellene lassan gondolkodni azon is, és ezzel elindítanék egy vitát is, hogy CR nem lesz-e szerintetek egyre nagyobb fék nemcsak a portugál, hanem az aktuális klubcsapatának?
a klubcsapatában már eléggé fék, nem véletlenül akarja sztem a Juve már egy ideje elküldeni. a válogatottban elfér még sztem ő, sokat jelent az ő jelenléte a csapattársaknak, akár csak mentálisan is.

amúgy elképesztő, h 36 évesen milyen szinten van még mindig fizikálisan, más aranylabdások ebben a korban már el voltak hízva, vagy le voltak sittelve (elhízva) :lol: még ha a mezőnyben semmit nem is mutat.

Szerk.: ezt a spanyol Laporte-García-Gayá hármast érdemes figyelni, nálunk is összejöhetnek ők a közeljövőben
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2021.06.28. 17:08:13

El kellene lassan gondolkodni azon is, és ezzel elindítanék egy vitát is, hogy CR nem lesz-e szerintetek egyre nagyobb fék nemcsak a portugál, hanem az aktuális klubcsapatának?

Félreértés ne essék, tudom hogy a Serie A gólkirályáról beszélünk. De valakinek a környezetében tököt kellene növesztenie és megmondani neki a következőket:

"Figyelj haver őszinte leszek: nem tudsz szabadrúgást lőni. Egykor talán tudtál, de már nem megy. A Juventusban eltöltött 3 éved alatt mindössze 3 szabadrúgásgól született, ebből kettőt nem te lőttél, hanem Dybala és Pjanic. Ha fontos számodra a csapat, akkor szépen félreállsz és átadod a helyedet másoknak."

Másik:

"Tudom, hogy speciális étrend, speciális edzés stb. de a halandóság elleni harcot szépen lassan te is kezded elveszíteni. Ez már nem a Manchester United. A szélekről betörni és kicselezni a védelmeket, ez se nagyon megy már neked. Menj be szépen középre, majd Brunóék a segged alá teszik a labdát, te csak tegyed be szépen a kapuba"

Félreértés ne essék, továbbra is egy kiemelkedő játékos. De ő már nem az az ember, akinek a tizenhatoson kívülről egy cselsorozattal kellene felállt védelmekkel próbálkoznia mert már nem nagyon megy.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.28. 16:19:54

sansz írta:
2021.06.28. 13:19:59
NovaProspekt írta:
2021.06.28. 11:03:01


nem az ősrobbanásig kell visszamenni, nem ez a lényeg. a portugál válogatott Santos kezei alatt az egyik leginkább célfocit játszó csapat (ezt már bizonyították nem egyszer), te meg bele szeretnéd látni, h itt ők fociznak, meg ők fociztak volna, ha továbbmennek. persze, de sajnálom őket, h nyomtak, és mégis kiestek. persze, h mentek mint a hülye, miután hátrányba kerültek, jóhogy nem nyugszanak bele a kiesésbe szépen csendben :D

Nem szeretném bele látni, hogy a portugálok fociztak, de 0:0-nál is próbáltak játszani, a belgáknak nagyon kevés momentumuk volt akkor is.

Azért elég sok csapat nem tud (nem is akar) így nyomni, akkor se ha kéne, én ezt sem becsülném le. De mondom, a gól előtt sem a belgák játszottak. Hidd el, nem a portugálok miatt fogok a kardomba dőlni, de a stabilan rosszabbul játszó csapat ment tovább (megint) és ettől azért nem vagyok boldog, pedig nem a szívem csücskei a portugálok, CR évek óta a múltjából és a marketingértékéből él, Pepe pedig egy barom, akinek pár évente csak összejön olyan megmozdulása ami miatt a pálya közeléből is el kéne tiltani. De mindez irreleváns.
Stabilabban rosszabbul? Ezen a meccsen valóban nagyon gyengék voltak a belgák, de a csoportban volt 2 meccsük mikor nagyon jól tolták. Portugáloknak volt egy viszonylag tűrhető meccse a franciák ellen, 10 jó perce ellenünk, meg egy jó gyenge meccsük németek ellen.
A 2016-os EB-n mutatott teljesítményük miatt én most nagyon örülök a kiesésüknek :)
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.06.28. 15:57:43

Véleményem szerint a portugál játékosokat, akik kiválóak és mindent tudnak a fociról belekényszerítik évek óta (na nem az ősrobbanás óta) egy védekező felfogású célfociba. 2016 ban is csúfosan játszottak, hatalmas malaccal és most sem volt ez másképp. Őszintén szólva megérdemelték a kiesést, még akkor is ha tegnap jobbak voltak a belgáknál. Sajnálom a játékosokat, akik nem igazán mutathatják meg zsenialitásukat. ( Ez alól persze a nagy kedvenceim CR és Pepe kivételek)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.28. 15:38:27

Hazard és Bruyne sérüléseiről van hír? Elsőnél combhajlító huzit láttam, annak sztem vége is az eb-nek. Második cseréje csak óvatosságnak tűnt.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.28. 13:19:59

NovaProspekt írta:
2021.06.28. 11:03:01


nem az ősrobbanásig kell visszamenni, nem ez a lényeg. a portugál válogatott Santos kezei alatt az egyik leginkább célfocit játszó csapat (ezt már bizonyították nem egyszer), te meg bele szeretnéd látni, h itt ők fociznak, meg ők fociztak volna, ha továbbmennek. persze, de sajnálom őket, h nyomtak, és mégis kiestek. persze, h mentek mint a hülye, miután hátrányba kerültek, jóhogy nem nyugszanak bele a kiesésbe szépen csendben :D

Nem szeretném bele látni, hogy a portugálok fociztak, de 0:0-nál is próbáltak játszani, a belgáknak nagyon kevés momentumuk volt akkor is.

Azért elég sok csapat nem tud (nem is akar) így nyomni, akkor se ha kéne, én ezt sem becsülném le. De mondom, a gól előtt sem a belgák játszottak. Hidd el, nem a portugálok miatt fogok a kardomba dőlni, de a stabilan rosszabbul játszó csapat ment tovább (megint) és ettől azért nem vagyok boldog, pedig nem a szívem csücskei a portugálok, CR évek óta a múltjából és a marketingértékéből él, Pepe pedig egy barom, akinek pár évente csak összejön olyan megmozdulása ami miatt a pálya közeléből is el kéne tiltani. De mindez irreleváns.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.06.28. 11:11:45

Vissza lehet menni 56-ig, meg az ősrobbanásig, de alapvetően aki csak egy jó meccset akart nézni, ahol az egyik csapat állítólag szupersztárokkal van tele és űrfocit játszanak - az baromira mérges lehet a belgákra. És tökmindegy, hogy a portugálok mikor húztak időt valaha és mi lett volna, "ha".

A képlet egyszerű, a belgák egy pillanatig sem játszottak jól (a portugálok sem végig), volt egy bombagólnak nevezett lövés, ami igen, erős volt, meg csapódott, de baromira védhető volt.

És így születnek a túlsztárolt csapatok és játékosok, győzelmi sorozattal trappolnak a döntőbe, valójában kifejezetten jól egyszer sem játszottak. Úgyhogy ilyenkor jogosan lehet sajnálni a portugálokat, meg a focit is. Szerintem a portugálok jobban emelték volna a nívót. Amire amúgy nagyon ráférne.
Azért ezt annyiban korrigálnám, hogy mindkét csapat szupersztárokkal van tele és mindkét csapat csalódást keltő teljesítményt nyújtott, nem hiszem, hogy csak csak a belgákat kéne ekéznünk. Voltak azért szép támadások a belga oldalon, de tény, hogy lényegében az 1-0-t akarták lehozni bármilyen érdemi foci nélkül. Azért Pepével és Ronaldoval a sorokban nehéz volt szimpatizálnom ezzel a portugál csapattal, pedig alapvetően kedvelem őket.

Sajnos eddig kb. az összes "esélyes" csapatra jellemző volt a csalódást keltő tartalékoló foci az olaszokat leszámítva (az osztrákok elleni meccsig), bár őket én nem is gondoltam esélyesnek. Kérdés, hogy csak tartalékolnak, vagy ennyire elege van mindenkinek a szezonból.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.06.28. 11:03:01

sansz írta:
2021.06.28. 10:59:20
NovaProspekt írta:
2021.06.27. 23:15:13
hagyjuk már a portugálokat, ha ők találnak egy gólt a belgák helyett, ugyanilyen sunyi módon visszaállnak utána. 2016 után ne kelljen már bemutatni őket. :lol:
Vissza lehet menni 56-ig, meg az ősrobbanásig, de alapvetően aki csak egy jó meccset akart nézni, ahol az egyik csapat állítólag szupersztárokkal van tele és űrfocit játszanak - az baromira mérges lehet a belgákra. És tökmindegy, hogy a portugálok mikor húztak időt valaha és mi lett volna, "ha".

A képlet egyszerű, a belgák egy pillanatig sem játszottak jól (a portugálok sem végig), volt egy bombagólnak nevezett lövés, ami igen, erős volt, meg csapódott, de baromira védhető volt.

És így születnek a túlsztárolt csapatok és játékosok, győzelmi sorozattal trappolnak a döntőbe, valójában kifejezetten jól egyszer sem játszottak. Úgyhogy ilyenkor jogosan lehet sajnálni a portugálokat, meg a focit is. Szerintem a portugálok jobban emelték volna a nívót. Amire amúgy nagyon ráférne.
nem az ősrobbanásig kell visszamenni, nem ez a lényeg. a portugál válogatott Santos kezei alatt az egyik leginkább célfocit játszó csapat (ezt már bizonyították nem egyszer), te meg bele szeretnéd látni, h itt ők fociznak, meg ők fociztak volna, ha továbbmennek. persze, de sajnálom őket, h nyomtak, és mégis kiestek. persze, h mentek mint a hülye, miután hátrányba kerültek, jóhogy nem nyugszanak bele a kiesésbe szépen csendben :D
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 873
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.06.28. 10:59:20

NovaProspekt írta:
2021.06.27. 23:15:13
hagyjuk már a portugálokat, ha ők találnak egy gólt a belgák helyett, ugyanilyen sunyi módon visszaállnak utána. 2016 után ne kelljen már bemutatni őket. :lol:
Vissza lehet menni 56-ig, meg az ősrobbanásig, de alapvetően aki csak egy jó meccset akart nézni, ahol az egyik csapat állítólag szupersztárokkal van tele és űrfocit játszanak - az baromira mérges lehet a belgákra. És tökmindegy, hogy a portugálok mikor húztak időt valaha és mi lett volna, "ha".

A képlet egyszerű, a belgák egy pillanatig sem játszottak jól (a portugálok sem végig), volt egy bombagólnak nevezett lövés, ami igen, erős volt, meg csapódott, de baromira védhető volt.

És így születnek a túlsztárolt csapatok és játékosok, győzelmi sorozattal trappolnak a döntőbe, valójában kifejezetten jól egyszer sem játszottak. Úgyhogy ilyenkor jogosan lehet sajnálni a portugálokat, meg a focit is. Szerintem a portugálok jobban emelték volna a nívót. Amire amúgy nagyon ráférne.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.28. 10:43:44

bali 15 írta:
2021.06.28. 07:46:36

Teljesen megértem ezt a pragmatizmust mégis valahol nagyon idegesítő az, hogy egy csomó, világválogatott szintű kerettel rendelkező csapat úgy játszik mint egy kiscsapat...
Ezen gondkodtam én is, hogy vajon mennyire szórakoztat engem a mostani foci? Egyéniségek nincsenek, a gólszerzés helyett a gól elkerülése lett az elsődleges cél. Sok gólos meccsek eltűnőben. Persze, kivannak zsigerelve a játékosok is, de nekem kezdi elveszíteni a szórakoztató jellegét.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2021.06.28. 07:46:36

A labdarúgás története elég sok esettanulmányt szolgáltatott arra, hogy a szépen játszó csapatok nem mindig érnek oda a végén. Magyarország '54, Hollandia '74, Brazília '82 és még lehetne sorolni.

Teljesen megértem ezt a pragmatizmust mégis valahol nagyon idegesítő az, hogy egy csomó, világválogatott szintű kerettel rendelkező csapat úgy játszik mint egy kiscsapat...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3376
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.27. 23:22:26

NovaProspekt írta:
2021.06.27. 23:15:13
hagyjuk már a portugálokat, ha ők találnak egy gólt a belgák helyett, ugyanilyen sunyi módon visszaállnak utána. 2016 után ne kelljen már bemutatni őket. :lol:
hát ja, végülis teljesen jogos..... 8)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.06.27. 23:15:13

hagyjuk már a portugálokat, ha ők találnak egy gólt a belgák helyett, ugyanilyen sunyi módon visszaállnak utána. 2016 után ne kelljen már bemutatni őket. :lol:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3376
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.27. 23:05:22

Azért ez a Vermaelen gyerek nálunk egy könnyed la liga meccset sem volt képes végigtolni
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.27. 23:03:20

Szeretnék én annyira leégni Angliában, mint Lukaku :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.06.27. 23:02:14

Ezek a portugálok magukat verték meg, ez a belga csapat simán legyőzhető lett volna... Lövöldöznek távolról, bár nem tud egyik se, beadások borzalmasak voltak, ívelgetésekről ne is beszéljünk.

Befejezéseknél mindig rossz döntést hoztak. Így nehéz, az tény.

Szimpatikusabb csapat egyébként, mint ez a belga.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.27. 23:01:14

LG írta:
2021.06.27. 22:55:27
Inkább a Chelseaben és a MU-ban égett le, a WBA-ban és Evertonban jó volt.

Itt azért már komoly a tét, ne nagyon várjátok, hogy az a csapat, amelyik vezetést szerez, nagyon erőltetni fogja a támadásokat.

A portugálokat meg nehogy megsajnáljuk 2016 után. :roll:
4 klubban is játszott? azta, nem is tudtam. Nem sajnálom őket, csak ahogy támadgattak, én a gólért szorítottam, és aztán jöttem rá hogy ja várj, ők a portugálok :D Jobb ez így, hogy a belgák mentek tovább de ők se győztek meg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21292
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.06.27. 22:55:27

Kalapos írta:
2021.06.27. 22:46:56


Lukaku micsoda gép. Pedig Angliában ő is leégett.
Inkább a Chelseaben és a MU-ban égett le, a WBA-ban és Evertonban jó volt.

Itt azért már komoly a tét, ne nagyon várjátok, hogy az a csapat, amelyik vezetést szerez, nagyon erőltetni fogja a támadásokat.

A portugálokat meg nehogy megsajnáljuk 2016 után. :roll:
Válasz küldése