Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 21:45:16

Elég könnyű síppal befújt tizi volt ez.

Na ez a bajom a cityvel, és ezért nem tudok hinni benne, hogy a realt ki tudják verni.
Pont az ilyen momentumok miatt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.04.19. 21:40:52

Szégeny Upamecano jól elintézte a Bayernt :D de még le is szorította a kezét aztán mégsem [-X

Szerk.: de Fortuna is vele van, kap egy pirosat amit visszavonnak les miatt majd kap a City róla egy tizit amit Haaland fölé rug :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.04.19. 21:28:05

Lehet a németek iránti antipatia mondatja velem,de azért megnéztem volna azt a norvég kiugrást nem Stuttgartbol,hanem valami közelebbi kamera nézetből. És esetlegesen egyvonalbeli kamerából


Inter vezet, erik az a városi derbi, parádés
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 21:00:20

bence0330 írta:
2023.04.19. 19:10:49
....
Értelek, de nem értek egyet.
A játékunk minősége sem ér fel az elit klubokhoz, sajnos.
Persze, ha 100%-ot hozunk, mint mondjuk a BM ellen 40 percig, akkor igen. Csak ez ritka mint a fehér holló, még a bajnokságban gyengébb csapatok ellen sem tudjuk ezt a minőséget tendenciaszerűen hozni. Ez baj.

A többi fejtegetés ahogy mondtam, feltételezések garmadája.
Az eredmények önmagukért beszélnek. És sajnos a jó játék sem mindig párosul eredménnyel, ezt is fejtegettem, hogy a mi stílusunkra ez hatványozottan igaz. Ha meg nem adunk 100%ot akkor szinte garantáltan bukó.

Nem állítom, hogy a stílusunkkal nem lehet eredményesnek lenni, viszont a játék minőségével amit mutatunk hosszútávon, szinte biztosan nem, ez kiderült.
Realnak kicsit olyanok vagyunk, mint a BL nekünk. De azért pl ki-ki meccsen a kupában lerendeztek sajnos minket.

Na mindegy, jövőre ennél amit mutatunk több kell, mert abban szerintem egyetértünk, hogy még egy bl csoportkörös kiesés (várhatóan az első kalapból) az már sokaknál nem fog beleférni, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.04.19. 20:41:01

Csak ket dolog ami fölmerült itt beszélgetésekben
-
1.Xavi nem épít csapatot:

Szerintem a csapat felet kialakitotta 2023 ra ( es nem Pique Lenglet Bellerin Alba Róberto stb kell nézni egyszerre, jezusom csoda h agyonvertek mindenhol),a Hátsó-Középső szekciót +1-2 ….
nyilván ez pont nem az a szekció amitől nyalcsorgatva ülsz le Barca meccset nézni es nem ezzel fogod lebombazni Európát, de Szükségszerű enelkul esélyed sincs a fentire!
Itt meg van a kellő minőség a gond csak annyi h nincs ( támadó ) JHV es Busquets 35 millio éves !
Felállás: 4-2-3-1
Szerintem igy voltunk a legstabilabbak es a legprosszivebbek is egyszerre !
Védekező részleg pipa
Felállás pipa

TS
Kounde - Araujo - Christensen - Balde
————Busquets — De Jong ————

Eddig megvagyunk szerintem!
Viszont ami ezután jön elorefele na az totál homaly !!!

2. Miben miert “jobb” a Real:

Egy tipikus győztes klub annak minden előnyével es terhevel , azon kívül szerintem nem sok mindenben sőt !
De Egy dologban mindenképp , náluk a csapat orra az nagyon meg van komponálva, nálunk a bal oldal luft nekik a legerosebb , a jobbosuk beugros poszt nálunk Dembele/Raphinha val a legerosebb ugyanúgy vannak vének es nagyon fiatalok is
Viszont a Modrich -Valverde - Vinicius - Benzama es tok mindegy Rodrigo vagy Assensio 5-6 os fogat borzasztóan érzi vakon egymást… látszik a goljaikon, a tamado passzjatekonaz egyerintokon , a visszatett labdakon stb … es nyilván egyénileg is top a legtöbb !

Ebben vagy ettől nagyon eredményesek!
( persze nem tudjuk mi van ha náluk is kiesne egyszerre Modrich es Vinicius mondjuk hosszabb időre )

Ehhez képest a Barcanal a Pedri Lewandowski érződik de ha hozza teszem még Ribertot Fatit Torres Gavit Raphinha a kepletbe hat neha ugy érzem mintha aznap az öltözőben találkoztak volna először !
Itt sok dolga van meg Xavinak , nincs osszeszokotsag nincs összhang igy sebesség es pontosság sincs es azert egyéni képességekkel is gondok vannak pár embernél !
Ennyi a különbség :-)

-
A 4-2-3-1 bol 6 megvan profilra, marad 4 hely ebből kezdő szint Pedri Lewandowski Dembele … maradt 1 hely , alapbol bal oldali poszt az senkinek nem jo vagy nem eleg jo …:O
Es jönne a ballábas Messi ?!
-
Kounde - Araujo - Christensen- Balde
————-Busquets —De Jong ————
Messi ————-Pedri——— Dembele
——————Lewandowski—————

- de az igazi kicsi jatekos gyémánt alakzat :-)

————-Pedri———
B Silva——————Gavi
————-Messi———-
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.04.19. 19:32:00

Persze, hogy sokan a negatív dolgokat emelik ki, hiszen a BL-ben továbbjutásos rendszer dönti el a végjátékot, így nem is az a döntő, kinek hány jó meccse volt a szezonban, hanem az, hogy kinek volt kevesebb rossz meccse. Hiába veri szét egy csapat az ellenfeleit ősszel, ha tavasszal becsúszik néhány rossz meccs, máris rossz szájízzel ér véget számára a szezon. Néhány rossz meccsen, akár egyetlen rossz meccsen is állhat vagy bukhat egy szezon.

A Ligában 29 meccsen 53 gólt szereztünk. Ez nagyon kevés. A mérvadó nemzetközi meccseinken hat meccsen hat gól. Nagyon kevés. Tavaly tavasszal pozitívabban láttam a jövőt, mint most. A szurkolók szerintem nem türelmetlenek. Ha látnák a fejlődést, nem bánnák, ha ennek beérése időbe kerül. Csak nem látható ez a fejlődés. A védelem meg lett erősítve, ez a csapatrész erősödött. A középpálya állóvíz, csatársorunk gyakorlatilag nincs.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.19. 19:24:12

bence0330 írta:
2023.04.19. 19:10:49
A Citytől alighanem nagyon messze vagyunk.
nyaron veluk is 2-2 volt az eredmeny, ha jol emlekszem

persze, felkeszito baratsagos volt, de akkor is, legalabb nem remegtek a labak

edit: https://www.youtube.com/watch?v=Q4j_UAw0TIw kozben utananeztem, 3-3 volt
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 19:10:49

csababarca írta:
2023.04.19. 15:44:05
...
Hát ja, nagy helyzetek, ami a Lewy kategóriának már majdnem ziccer, pár tényleges ziccer, meg egy nyíltan elcsalt büntető Dembélére. Meg összességében úgy játszottuk át a rettegett BM középpályát 1-2 érintésekből kontrákkal, hogy azt sem tudták, hol vannak. Azért ha az első félidő 0-4, akkor sem szólhattak volna semmit a bajorok. De tényleg ők maguk is lenyilatkozták, hogy jobbak voltunk, nekünk kellett volna nyerni.
Ezen kívül kb minden szavaddal egyetértek, én a stílusvitára reagáltam, mert az folyik már 1-2 napja. Ha egyszer egy csapat fölé tudunk nőni, és kialakítunk sok gólszerzási lehetőséget, és mégis vesztünk, akkor nem a stílusunkkal volt a baj, hanem az élességgel. És persze, hogy nem ez számít, a BL 95%-a fejben dől el, ha két legalább polcra hasonló szintű csapat találkozik. És abban mi vagyunk a leggyengébbek talán egész Európában. Ezt sosem vitatom, sőt.
De ennek semmi köze ahhoz, hogy tikitakázunk-e (amúgy szerintem nem, csak tanácstalanul passzolgatunk, ha betomörül az ellen, mert nincs jobb ötlet...), vagy kontrázunk, vagy bármi, ha egyszer a helyzetek megvannak, és mindenki lába reszket, még a szezon amúgy legjobb kapusáé is, mikor nagy meccs van. Messze nem a stílussal van a legnagyobb gond, azt most a teljes csapatot kinyírva kb nem is tudjuk játszani. Azzal van a gond, hogy bárkivel játszunk, bizonyos meccseken akár óriási fölényben is, lehet tudni, hogy úgy sem fogunk nyerni, mert úgyis kihagynánk akár még 3 tizit is, ha ezen múlna a továbbjutás. Ezt kell megoldani, addig nem érdemes szerintem kb semmi mással foglalkozni, mert tökmindegy. Ne kell RM-i magasságokba emelkedni, ez még náluk is kivételes időszak most, de egy átlagos szintre fel kéne érni fejben, anélkül mindegy mit csinálunk. Nem is értettem, hogy mostuk le a pályáról a Madridot egy kupadöntőben. Gondolom ez volt az a régi érás eset, mikor annyival vagyunk már jobbak egy meccsen belül, hogy még bénázva is be tudjuk verni a gólokat.

A MU is nagy falat volt, bár a 180 percet nézve kb egál volt szerintem a meccs (az is a kulcsemberek nélkül), de ezt meg arra reagáltam, hogy "fényévekre vagyunk a topcsapatoktól". A MU-Inter-BM-től sem voltunk fényévekre, az tuti, a világverő Reálnál meg konkrétan mi vagyunk az esélyesek. A Citytől alighanem nagyon messze vagyunk. Vagy egy abszolút csúcson lévő BM-től, esetleg szintén csúcson lévő PSG-től, de ez már nekem kérdéses.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 17:21:15

Sonoma írta:
2023.04.19. 13:55:19
Hogyan érne (érhetne) be Xavi munkája, ha a keret felét minden évben leakarja cserélni?
Itt nincs csapatépítés. Kész játékosokat akar venni Xavi a legtöbbször. Úgy nehéz építkezni, ha minden évben elküldöd a játékosok felét, plusz csak olyanokból válogathatsz akiknek lejár a szerződésük, mert nincs pénzünk átigazolásra.
A legjobb az egészben, nem biztos, hogy engedi a Liga az új játékosok igazolását a nyáron.
Ha valamikor akkor most lenne fontos a hosszútávra tervezés, de ez nagyon nem látszik.
Lesérül 3-4 játékosunk és a csapat lesüllyed a kieső helyezettek színvonalára?

Hogy van az, hogy a Madrid 30+ középpályával és középcsatárával sokkal minőségibb footballt tud játszani, mint a miénk? Ők miért nem "öregednek " úgy, mint a mieink?
A Madrid miért meri rotálni a játékosait (még ha az időnként egy-egy vereségbe is kerül a bajnokságban), mi miért nem?

Én nem látom azt a nagy csapatépítést, amit itt egyesek vizionálnak.
Azt látom, Xavi összerakott egy viszonylag kreatív kezdőt és azt járatja csapágyasra. Ha ebből kiesik 2-3 ember a rendszer összeomlik. Ezt nem tartom csapatépítésnek.
Nem tudom, honnan ez a jól informáltság Xavival kapcsolatban, de kétlem, hogy szándékosan csinálna sz*rul mindent. Ezt a fél csapat dolgot sem értem, maximum Auba/Depay azok a távozók, akiket fájlalhatunk, de ezek nagyrészt anyagi okból eredtek, nem Xavi könyörgött ellenük jó eséllyel. A védelemmel is problémád van? Hol lennénk az erősítések nélkül? A KP-ra (sajnos) egyedül Kessié jött, de ő sem meghatározó (sajnos), a csatársort érintette a legnagyobb változás, de az a fél csapat lecserélése minden évben elég barokkos túlzás.

A Reál 30+-os alakulat valóban jobban teljesít Mi az oka? Fogalmam sincs, de ez megint nem Xavi hibája, a rotálásról meg annyit, hogy a Reál aztán végképp nem rotál, ők is évek óta a gálakezdőjükkel nyomják, 2-3 posztra van minőségi cseréjük, csak jobban elkerülik őket a sérülések.

Az utolsó gondolatoddal én is egyetértek, bár nem tudom, ez miért zárja ki a csapatépítés fogalmát. Nincs jelenleg másfél csapatnyi erős játékosunk, ez van. Van egy erős kezdő 11, 1-2 kiesést elbírunk, de pl. a KP nagyon érzékeny, ott lényegében nullát. Vákony a csapat, na. Nincs pénz.
Peter írta:
2023.04.19. 15:10:01
Rómához csak pont annyi köze van a maiaknak, hogy a mélységi irányítás Róma óta nem változott illetve csak lassabb lett, aminek a kompenzálása nem igazán hatékonyan működik.
Ehhez csak még annyi, hogy Rómától minimum megosztó volt Piqué szerepe is és láss csodát, senkinek fel sem tünik a hiánya a pályán....hacsak nem az ellenfeleinknek.... :wink:
Sanda gyanúm, hogy a vezérlőegység cseréjével is hasonlóan járnánk.
Nem hiszem, hogy Piqué olyan megosztó lett volna a vége felé, de persze, hogy nem hiányzik, mert közben igazoltunk 3 embert a helyére és Araujo is befutott. Azért ha Garcia, Lenglet és Mingueza lenne a merítés középre, vakarnánk a fejünket.

Busi szintén olyan, hogy szerintem teljes az egyetértés a fórumon is, hogy már csak kiegészítő szerepkör lenne neki való, de azzal, hogy mondjuk holnaptól nem lenne a csapat tagja, még nem oldódna meg a probléma. Látjuk, így is haldoklik a KP, rövid a pad, de abban egyetértek, hogy Businak lejárt az ideje, "pótolni" kell. De az hosszútávon kevés, hogy random srácokat dobunk be a helyére, aztán majd lesz valami. Persze ezt évekkel ezelőtt meg kellett volna oldani, de most megint visszaérünk oda, hogy nincs pénz. Persze a meglévőt szerintem is jobban el lehetett volna költeni, én sem hoztam volna feltétlenül a Lewy/Raphi pakkot, szóval nem szándékozom mosdatni Laportáékat, de nem könnyű a helyzet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.19. 15:44:05

bence0330 írta:
2023.04.19. 13:38:39

Mint mondtam, JÁTÉKBAN, és ha CSAK JÁTÉKOT nézünk. És ezt a Bayern játékosai maguk is elismerték meccs után, pedig hát ők nem túl naivak. :D Abban igen, ez egyszerűen lemérhető a kialakított helyzetekből. Fejben meg megvertük magunkat/a BM minket, nézőpont kérdése, más téma, de a játékunk elég lett volna egy 5-2-es győzelemhez is. És itt még a az elmaradt vádliratalpalásos büntetőt meg sem említettem, csak a kihagyott ziccereket. Azért ha egy nagyszájú Müller lenyilatkozza, hogy jobbak voltunk náluk, az jelent valamit.
Csak ez semmit nem ér és jelent, főleg a BL-ben.
Ezt megtanulhattuk volna már.

De most direkt megnéztem a bővített összefoglalóját a meccsnek, mert annyiszor felhozod ezt az agyonverés témát arra a meccsre vonatkozóan, hogy gyanús.

Na az első 45 percben tényleg jobbak voltunk, de főleg az első fél órában (Pedri, Lewa 2x, ezek közül főleg az első Lewa lehetőség nevezhető ziccernek), utána felébredt a bm, és voltak helyzetei, lehetőségei, kisebbek mint nekünk az tény.

50. percben benyaltuk a gólt, és onnan kalap-kabát, 3 perc múlva kaptuk a következőt, és eldőlt a meccs.
És a 63. percben volt a legnagyobb ziccerünk, Pedri azonban kihagyta.
Innentől már a BM is minimált focizott.
Szóval azt akarom mondani, hogy 45 percig tudtuk felvenni a versenyt, és jobbnak lenni. Ez egy BL-ben, ahol a csoportban is 4 félidős párharcokat nyomsz, édes kevés.
Hiába a jó játék, mert azt nem mondom, hogy 45 percig nem játszottunk jól és BL szinten. Mert ott megvolt.

De ez az agyonverés azért barokkos túlzás, még ha a játékra érted is. De tény, hogy a BL-ben valószínűleg a legjobb félidőnk volt egy erős csapat ellen.

A másik meg, hogy a real tavaly játékban kit vert agyon? Senkit kb, de amikor kellett, betették a hálóba a labdát, kegyetlenül, kíméletlenül. Kisebb helyzetekből, mint amiket Lewa vagy Pedri elrontott ezen a meccsen.

Sokszor mondtam, de ránk mindig is jellemző volt, főleg a BL-ben, hogy játékban abszolút top szintet kell lerakni, és akkor van eredménye. Mi rossz játékkal, alárendelten focizva nagyon ritkán boldogultunk a BL-ben. Ez a focink, játékunk velejárója.

Ami meg úgy február óta történik a csapattal, sérülések ide-oda, az eléggé kiábrándító.

szerk.:
egy kétmeccses párharcban a BL-ben ma nagyon nagy bajaink lennének, nem csak a City ellen. Még egy MU is nagy falat volt az EL-ben.
Szerintem, de ez hipotetikus, mert nincs rá bizonyíték.
Csak arra, amit pár napja beírtam eredménysor, ami objektíven megmutatja, hol is a helyünk Európában.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.19. 15:10:01

Guille írta:
2023.04.19. 12:59:02
Szurkolói szemmel amúgy tényleg szomorú, amit művelünk nemzetközi szinten sok éve, de kérdem én: Xavinak és Laportának ehhez pl. mi köze? Ha téged felvesznek egy munkahelyre, számonkérik tőled a cég előző 5 évi szerencsétlenségét? Na én innen számítom a sok időt és a türelmet, nem Rómától, mert ahhoz itt sok köze nem volt senkinek (tudom, Busi :P).
A türelem időszámítása Xavitól és Laportától sajnos csak újraindult és az idő előrehaladtával az események összecsúsznak, ha kevés a pozitív impulzus. Tudom, értem, de az élet is ilyen....

Rómához csak pont annyi köze van a maiaknak, hogy a mélységi irányítás Róma óta nem változott illetve csak lassabb lett, aminek a kompenzálása nem igazán hatékonyan működik.
Ehhez csak még annyi, hogy Rómától minimum megosztó volt Piqué szerepe is és láss csodát, senkinek fel sem tünik a hiánya a pályán....hacsak nem az ellenfeleinknek.... :wink:
Sanda gyanúm, hogy a vezérlőegység cseréjével is hasonlóan járnánk.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.19. 13:55:19

Guille írta:
2023.04.19. 11:48:57
De a Napoli/Milan fogatnak is sok éve kellett, amíg beért a munka, nem összevásárolták a világsztárokat, mint az olajos csapatok. És, ha így folytatják, 1-2 éven belül ugyanez a keret sokkal többet fog érni. Szóval összetett dolog ez. Az Arsenal kerete pl. már többet ér a Barcáénál, tavaly még a mienk ért többet.

Amúgy szerintem egyáltalán nincs fantasztikus keretünk, pláne neveket nézve. Inkább az öregek a "sztárok", akik a legjobban fikázva is vannak.
Aki nem követi a Barcát, szerintem a játékosok feléről azt sem tudja, kik ezek. Inkább tehetséges a mag, de jópár poszt lyukas.
Hogyan érne (érhetne) be Xavi munkája, ha a keret felét minden évben leakarja cserélni?
Itt nincs csapatépítés. Kész játékosokat akar venni Xavi a legtöbbször. Úgy nehéz építkezni, ha minden évben elküldöd a játékosok felét, plusz csak olyanokból válogathatsz akiknek lejár a szerződésük, mert nincs pénzünk átigazolásra.
A legjobb az egészben, nem biztos, hogy engedi a Liga az új játékosok igazolását a nyáron.
Ha valamikor akkor most lenne fontos a hosszútávra tervezés, de ez nagyon nem látszik.
Lesérül 3-4 játékosunk és a csapat lesüllyed a kieső helyezettek színvonalára?

Hogy van az, hogy a Madrid 30+ középpályával és középcsatárával sokkal minőségibb footballt tud játszani, mint a miénk? Ők miért nem "öregednek " úgy, mint a mieink?
A Madrid miért meri rotálni a játékosait (még ha az időnként egy-egy vereségbe is kerül a bajnokságban), mi miért nem?

Én nem látom azt a nagy csapatépítést, amit itt egyesek vizionálnak.
Azt látom, Xavi összerakott egy viszonylag kreatív kezdőt és azt járatja csapágyasra. Ha ebből kiesik 2-3 ember a rendszer összeomlik. Ezt nem tartom csapatépítésnek.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 13:48:47

markionni írta:
2023.04.19. 13:28:01
'Jatekban agyonverte' a Barca a Bayernt, a Bayern meg koszoni szepen es eredmenyben tette ugyanezt. :lol:

Szoktam olvasgatni a forumot es ez a gyermeki naivitassal atszott optimizmus, ami teged jellemez Bence az lenyugozo, biztos jo fej ember lehetsz az eletben. Viszont ha a Barca vezeteseben is igy gondolkodnak es nem csak a szaraz tenyeket nezik, akkor nem sok jora szamithatnak.
Igaz. Nekem is ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg a fórum alapján :)
A stílusunkkal az a baj, hogy lassú és körülményes. Unalomig ismételhetném, hogy nincsenek meg azok a játékosok, akik ezt a focit látványosan, eredményesen tolták.
A végén már ők sem, mert jött az erőfoci, a direkt kaputámadás, a kevés húzás, és az átlövés. Na most nálunk egyik sincs meg. Félek amig Busi a csk. (és ennek nagy jelenősége van), addig nem is lesz változás. Xaviban sem látom a változást nagyon. FDJ, Pedri,Gavi, Dembele,Lewy, TS, Araujo, Balde,Christensen
Ők azok, akikre lehet korszerű játékot felépíteni. De ez egy csapat sincs. Busi, Alba, SR, EG,Alonso,Torres, nos ők nagy kérdések, Mint ahogy Fati is.
Jövőre is ott leszünk a BL csoportkörben. Lehetne javítani, van mit.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 13:38:58

markionni írta:
2023.04.19. 13:28:01
'Jatekban agyonverte' a Barca a Bayernt, a Bayern meg koszoni szepen es eredmenyben tette ugyanezt. :lol:
Ebben igazad van, de mikor volt ez máshogy a Barcánál?

Úgy értve, hogy mióta követem a csapatot (15-20 éve kb.) mindig is rengeteg helyzet kellett nekünk a gólokhoz, sosem tudtunk eredményes célfocit játszani. Amikor világverő volt a csapat, akkor is képesek voltunk kihagyni az összes helyzetet, aztán meg lekontráztak néha 1 mákos góllal.

Szóval ilyen szempontból fontos, hogy úgy vernek el, hogy felmossák velünk a padlót, vagy úgy, hogy az első félidőben tényleg lefociztuk a Münchent. Pláne, hogy sokan a játékot kritizálták alább.

(amúgy Bence tényleg elég optimista karakter, de rengeteg nagyon pesszimista hozzáállás van a fórumon, ezt meg nem nagyon teszik szóvá, ha a másik oldalra túloz bárki).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 13:38:39

markionni írta:
2023.04.19. 13:28:01
'Jatekban agyonverte' a Barca a Bayernt, a Bayern meg koszoni szepen es eredmenyben tette ugyanezt. :lol:

Szoktam olvasgatni a forumot es ez a gyermeki naivitassal atszott optimizmus, ami teged jellemez Bence az lenyugozo, biztos jo fej ember lehetsz az eletben. Viszont ha a Barca vezeteseben is igy gondolkodnak es nem csak a szaraz tenyeket nezik, akkor nem sok jora szamithatnak.
Mint mondtam, JÁTÉKBAN, és ha CSAK JÁTÉKOT nézünk. És ezt a Bayern játékosai maguk is elismerték meccs után, pedig hát ők nem túl naivak. :D Abban igen, ez egyszerűen lemérhető a kialakított helyzetekből. Fejben meg megvertük magunkat/a BM minket, nézőpont kérdése, más téma, de a játékunk elég lett volna egy 5-2-es győzelemhez is. És itt még a az elmaradt vádliratalpalásos büntetőt meg sem említettem, csak a kihagyott ziccereket. Azért ha egy nagyszájú Müller lenyilatkozza, hogy jobbak voltunk náluk, az jelent valamit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.19. 13:41:45-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.04.19. 13:28:01

'Jatekban agyonverte' a Barca a Bayernt, a Bayern meg koszoni szepen es eredmenyben tette ugyanezt. :lol:

Szoktam olvasgatni a forumot es ez a gyermeki naivitassal atszott optimizmus, ami teged jellemez Bence az lenyugozo, biztos jo fej ember lehetsz az eletben. Viszont ha a Barca vezeteseben is igy gondolkodnak es nem csak a szaraz tenyeket nezik, akkor nem sok jora szamithatnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7278
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 13:18:12

Ha most csak a játékról beszélünk, és félretesszük a lúzerségünket - mert most inkűbb úgy látom, a stílussal megy a fő baj - akkor nem voltunk lemaradva a tét nélküli BM-meccsen kívül európától.

A BM-et odavágón játékban kb agyonvertük. És nem is tilitolival. Akkor még kb megvolt hozzá a csapatunk is. Az Inter első meccsen sem voltunk rosszabbak a várhatóan BL-elődöntős Internél, még ha akkor elég kilátástalan is volt a focink, a visszavágón meg sokkal jobbak voltunk, csak hát Piqué-Garcia... és ezeken kiesett már a koplett védelmünk is. De mondom, most játékról beszélünk, stílusról, a stílusunkal domináltuk ezeket a meccseket helyzetekben, csak balfékek voltunk, és mindenki mindent kihagyott, ez egész más tészta. Probléma, mégpedig rettenetesen súlyos fajta, de semmi köze a stílushoz. A United odavágón is egy kicsit jobbak voltunk, meg a visszavágó első félidejében is.
Közben a RM-ot többször szivatuk meg, mint ők minket.

Ezekből el nem tudom kiépzelni, hogy jön az le, hogy JÁTÉKBAN messze vagyunk Európától. Kiesés utáni tét nélküli meccsen nyomott el minket a BM, meg egy félideig rengeteg hiányzóval MU. A többin mi voltunk a jobbak. Talán egy Citytől vagyunk egyedül ténylegesen messze, de az nem szégyen.

Fejben fényévekre vagyunk Európától, nem kérdés, de ennek semmi köze ahhoz, hogy taktikailag mit játszat Xavi, főleg, hogy pl a BM ellen kontrákból hagyott ki Pedri és Lewy 6 db ziccert.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.19. 13:01:19

A pénz tud focizni?
Miért kell összehasonlítani szubjektív vélemények alapján beárazott játékosok árának összegét egymással ?
Mások, más értékre becsülnek játékosokat. A Transfermarkt is csak hozzávetőleges adat.
A játékot kell összehasonlítani. A nemzetközi mezőnyben igenis nem is kicsi a lemaradásunk. Nekünk ha így marad kell egy új kupát kiírni. Ahol a ki tud többet passzolni, és kinél van többet a labda kupa a neve. Ott tuti befutók vagyunk, máshol meg nézők.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 12:59:02

Peter írta:
2023.04.19. 12:35:26
Kiváncsiságból érdekelne, hogy hány jó meccsünk volt ebben a szezonban, szerinted?
Türelmetlenség? Nézőpont kérdése. Az idő mindent megold a bölcsek szerint, de ezen időn belüli tartalom minőségén lehet(ne) változtatni néhány adódó pillanat megragadásával....

Önmagában mit jelent akkor a bajnoki cím, ha a BL semmit?
Akkor mi lehet az ami bármit is jelent önmagában?
November és február között bizony elég sok volt.

Nem az idő old meg semmit, de szükség van időre bizonyos dolgokhoz. Nem ugyanaz a két dolog.

Nem azt írtam, hogy a BL semmit nem jelent, ezt remélem nem komolyan értetted így. De az, hogy főleg Messi évekig elvitte a csapatot a hátán, az nem jelenti azt, hogy előrébb voltunk, bár kozmetikailag jobban festett a dolog, tény. A nehézségeket csak elodázta. Láthajtuk, hogy mit ér egy Chelsea, vagy egy tavaly még döntőző Liverpool BL szereplése. Mi menne itt a fórumon, ha 8-11. helyen lennénk a bajnokságban?
Most elindult valami egy irányba, de máris csak a rosszat látjuk mindenben, miközben van legalább egy félcsapatnyi remek játékosunk a jövőre és jó eséllyel kupáink.

Szurkolói szemmel amúgy tényleg szomorú, amit művelünk nemzetközi szinten sok éve, de kérdem én: Xavinak és Laportának ehhez pl. mi köze? Ha téged felvesznek egy munkahelyre, számonkérik tőled a cég előző 5 évi szerencsétlenségét? Na én innen számítom a sok időt és a türelmet, nem Rómától, mert ahhoz itt sok köze nem volt senkinek (tudom, Busi :P).

Nagybarcelona: garancia semmire sincs, és nem is azt mondom, hogy jajj de jól csinálunk mindent, nekem is sok gondom van a játékkal/igazolásokkal. Csak úgy látom, sokan folyamatosan a vágyaikat vetítik csak ki az alapvető realitásokal ignorálva. És minden pofonnál elfelejtjük a pozitív dolgokat, egyből sz*rrá változik minden és mindenki, és akármelyik csapat, akinek a hónapban épp jól megy, az meg "mekkorakirály". Ez a része nem tetszik.
Meg igen, nem lehet mindent, mindig jól csinálni. Nyilván hibázik Xavi, a játékosok, az elnök, de Laportát leszámítva kb. a legtöbben tapasztalatlanok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guille 2023.04.19. 13:04:32-kor.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.19. 12:54:32

Guille írta:
2023.04.19. 11:48:57

Amúgy szerintem egyáltalán nincs fantasztikus keretünk, pláne neveket nézve. Inkább az öregek a "sztárok", akik a legjobban fikázva is vannak.
Aki nem követi a Barcát, szerintem a játékosok feléről azt sem tudja, kik ezek. Inkább tehetséges a mag, de jópár poszt lyukas.
Az első felèben teljesen igazad van. A másik felèben viszont ezekkel nem èrtünk sokat egyet
-idèn mikor voltak jó meccseinek?
(beírtam ide az idei meccseinket.)
Tavaly februártól áprilisig igen, azóta a fèl keret kicserèlődött (Pique, Alba, Auba, Luuk, Mingueza, Adama, Alves, Lenglet, Dest, Nico, Dembele volt szerintem a kulcs a 14 gólpasszával), bőven erősödött is, de már ősszel is nyögvenyelős focit játszottunk, akkor viszont Lewandowski rugdosta a gólokat. Már Dembele, Pedri, De Jong sèrülèse előtt is gyenge meccseket játszottunk, ès szerintem ősszel sem volt meggyőző, de akkor mèg jöttek a gólok, a Bilbaot kitömtük a 4 kp-s felállással, utána egyre rosszabb lett a helyzet, az addig is rövid kp-t pedig túlhajtottuk
-Azèrt adták el a gazdasági karokat, közvetítèsi jogdíjakat 25 èvre, hogy minősègi játèkosok èrkezzenek. Azèrt Lewa, Raphinha, Kounde, Kessie, Christensen de mèg Alonso ès Bellerin valamint Ferran sem ismeretlen vagy "kis nevű" játèkosok. Visszakötve az írásod első felèhez, most úgy tűnik cserèlni kellene/akarjuk a fèl keretet, pènz nèlkül. Mi a garancia, hogy majd az újak beválnak. Itt van pèldakènt Depay ès Auba, akik fèl-fèl szezon alatt 12-12 gólt szereztek, ès vèlemènyem szerint sportszakmailag ès gazdaságilag is jobban jártunk volna velük, mint Ferrannal ès Raphinhaval. Valaki írta is, az árukból mehetett volna más posztokra
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.19. 12:35:26

Guille írta:
2023.04.19. 11:09:54
A türelemhez meg annyit, hogy rugózhatnánk itt azon is, hogy de rohadt jó meccseink is voltak idén, mégis mindenki csak a sz*r meccseink alapján ítéli meg a szezont, Xavit, a játékosokat.
Szóval de, rohadt türelmetlen a többség.

Szóval egyrészt jogos, alapnak kéne lennie, hogy a BL-ben vitézkedjünk, ahogy sokáig az is volt, másrészt viszont önmagában ez semmit sem jelent.
Kiváncsiságból érdekelne, hogy hány jó meccsünk volt ebben a szezonban, szerinted?
Meccseink színvonalának tekintetében milyen tendenciát lehet jelenleg felfedzni?
Türelmetlenség? Nézőpont kérdése. Az idő mindent megold a bölcsek szerint, de ezen időn belüli tartalom minőségén lehet(ne) változtatni néhány adódó pillanat megragadásával....

Önmagában mit jelent akkor a bajnoki cím, ha a BL semmit?
Akkor mi lehet az ami bármit is jelent önmagában?
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 11:48:57

Zsolti írta:
2023.04.19. 11:25:30
Csak hasonlitsd ossze ezeknek a csapatoknak, illletve a Barcelonanak a keretet nevekben/ertekben/tehetsegben. A jelenlegi keret is europa top 8 siman, de a Koeman kerete is boven eu top 15 volt Messi utan. Egyaltalan nem a minoseggel van/volt baj.
Ez igaz, de akkor hasonlítsuk össze mondjuk a keretünket a Chelsea, a PSG, vagy a City értékével (amúgy egyik olasz csapat, sincs sokkal alattunk).

Szóval egyrészt jogos, alapnak kéne lennie, hogy a BL-ben vitézkedjünk, ahogy sokáig az is volt, másrészt viszont önmagában ez semmit sem jelent.

De a Napoli/Milan fogatnak is sok éve kellett, amíg beért a munka, nem összevásárolták a világsztárokat, mint az olajos csapatok. És, ha így folytatják, 1-2 éven belül ugyanez a keret sokkal többet fog érni. Szóval összetett dolog ez. Az Arsenal kerete pl. már többet ér a Barcáénál, tavaly még a mienk ért többet.

Amúgy szerintem egyáltalán nincs fantasztikus keretünk, pláne neveket nézve. Inkább az öregek a "sztárok", akik a legjobban fikázva is vannak.
Aki nem követi a Barcát, szerintem a játékosok feléről azt sem tudja, kik ezek. Inkább tehetséges a mag, de jópár poszt lyukas.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.04.19. 11:25:30

Guille írta:
2023.04.19. 11:09:54
Bezzeg pl. a Napoli meg a Milan de remekelt az elmúlt években a nemzetközi kupában. De az Arsenalt is említhetnénk.

Negatív példának meg szintén ott van számtalan klub, Liverpool, Chelsea, Juventus, Atletico Madrid stb.
Csak hasonlitsd ossze ezeknek a csapatoknak, illletve a Barcelonanak a keretet nevekben/ertekben/tehetsegben. A jelenlegi keret is europa top 8 siman, de a Koeman kerete is boven eu top 15 volt Messi utan. Egyaltalan nem a minoseggel van/volt baj.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.19. 11:19:59

Nyiri81 írta:
2023.04.19. 09:23:43
Azért irónikus hogy itt páran leszólják a BL elődöntös, negyeddöntőst csapatokat úgy hogy mi még a csoportból se jutottunk ki 2. éve :D
Megint nem értem minek minket belekeverni?
A Milant a Milannal vetettem össze. Hogy egykor kik kellettek a bl4 hez, meg most kikkel jutottak oda. De ide vehetem az Intert is, vagy a vénségekkrel meg egy Viniciuszdzsuniorral idejutó madridot, akiket ha összevetünk mondjuk a 2012es énejükkel...hát nem tudom. Konkrétan ha a legjobb 8at nézem, mondjuk 2010 óta a Napoli és a City az, akinek nem volt ezen időszak alatt a mostaninál klasszisokkal jobb csapata. Igazából talán azt nem emésztem meg, hogy ennyire nivótlan lett a világ futballja. Az, hogy mi még itt se vagyunk tényezők az már a mi sarunk. De attól, hogy mi olyanok vagyunk, amilyenek, még nem fogom a lósz@rt dobostortának nézni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.19. 11:09:54

Bezzeg pl. a Napoli meg a Milan de remekelt az elmúlt években a nemzetközi kupában. De az Arsenalt is említhetnénk.

Negatív példának meg szintén ott van számtalan klub, Liverpool, Chelsea, Juventus, Atletico Madrid stb.

Ezzel nem azt mondom, hogy más is sz*r, jajj de jó, örüljünk, hanem, hogy ez benne van a top fociban, más klubok is egyszer fent vannak, aztán sokáig nincs siker.

A türelemhez meg annyit, hogy rugózhatnánk itt azon is, hogy de rohadt jó meccseink is voltak idén, mégis mindenki csak a sz*r meccseink alapján ítéli meg a szezont, Xavit, a játékosokat.
Azért egészséges kerettel alapvetően jó meccseket hoztunk és nem unalmas 1-0-ák voltak többségben. Oké, hogy ez még kevés, ez a Barcelona, de szerintem még mindig sokan nem fogják fel mekkora slamasztikában volt/van a klub.
Évek kellenek, és persze ez nem jelenti azt, hogy pl. Xavi lesz a tuti, de pár gyenge meccs után nem üldözném el, meg azért sem, hogy ha a fél KP sérült, akkor beteszi Robertot, nem pedig 17 éves srácokat.

Szóval de, rohadt türelmetlen a többség.
Válasz küldése