Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7442
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.01. 01:06:33

bunga írta:
2023.04.29. 10:18:43
Vannak olyan edzők, akik játék közben látványosan bele tudnak nyúlni csapatukba, csapatuk játékába. Xavi nem ilyen. Ez nem lenne baj, viszont akkor minden az állandó csapatjátékon, az összeállításon és a kijelölt taktikán múlik. Így komolyabban változtatni csak félidőben lehetne (hacsak nem kényszerből:sérülés, kiállítás).
Azért nem ilyen egyszerű a képlet. Amúgy sincs olyan hosszú padunk, erre pedig rátett egy lapáttal, hogy szinte egész szezonban rendre 2-3-4 kulcsjátékosunk sérült, eltiltott stb. volt. A védelembe alapból nem kellett/lehetett cserélni, ha úgy adódott álltunk fel/mentünk át három védős felállásba. A középpályára szintén nem igazán volt merítési lehetőség Amíg Dembélé egészséges volt két szélsővel játszottunk akik voltak is cserélve. Ahhoz, hogy ne legyen komoly minőségi romlás a játékban túl sokat nem lehet változtatni.

Xavi megítélésénél pedig vegyük számba azt is, hogy hányszor rendelkezett olyan csapattal amiből egy igazi kezdőt ki tudott volna állítani. Ennek ellenére Ancelottit is többször lemeccselte, akinek nem volt ilyen problémája. Ráadásul egy teljesen új csapatot kell felépíteni, teljesen új taktikával, stratégiával. Több mint a fél kezdő új emberekből vagy tinikből áll, ahogy az elsődleges cserék is.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.30. 22:02:10

Xavi azt nyilatkozta, hogy Yamal meghatározó játékos lehet. Ezek szerint vannak ilyenek. De tudja valaki, hogy a jelenlegi keretből Xavi kit tart ilyennek? Előbbre lennénk, ha tudnánk.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.29. 10:18:43

Vannak olyan edzők, akik játék közben látványosan bele tudnak nyúlni csapatukba, csapatuk játékába. Xavi nem ilyen. Ez nem lenne baj, viszont akkor minden az állandó csapatjátékon, az összeállításon és a kijelölt taktikán múlik. Így komolyabban változtatni csak félidőben lehetne (hacsak nem kényszerből:sérülés, kiállítás).
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.29. 08:03:36

Valaki(k) írta(ák), hogy Xavi nem gyakorol önkritikát...
Javasolom, olvassák el a főoldali cikk előző meccsre vonatkozó részét!

Angolul én még hangsúlyosabbnak éreztem, hogy nem jó taktikát választott (bár ugyanez szerepel a cikkben, de mégis :lol: )...
“We spoke to the players and there was a football concept that didn’t work out. It was our mistake. We have to react tomorrow.”
A kérdésre, hogy a játékosok hozzáállásával volt-e gond: “It’s a footballing issue. I also make mistakes as a coach. Maybe the fact that Madrid lost makes us relax a bit. It happened to us in Almería and it happened to us again. You always have to be hungry to win”.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.28. 20:57:54

Sonoma írta:
2023.04.28. 20:19:52
Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.
Ha azt venném ( vennénk) alapul, hogy ez az egyetlen igazság és/vagy helyes út, amit te leírsz útmutatásként, az felvet veled szemben is kérdéseket.
Ha sehol sem vagyunk ahhoz, hogy Xavi helyét megkérdőjelezzük, te sem kérdőjelezheted meg semelyik játékos helyét a csapatban , mert hozzájuk képest, te sem vagy sehol, még ahhoz se, hogy embereket találj a posztjára.
Innentől kezdve csak dicsérni lehet(ne) őket a mutatott játéktól függetlenül.
Ennél a pontnál meg csak egy lépésre lennénk az orwelli társadalomtól...
Teljesen félreértetted, de valóban félreérthető a megfogalmazás, erre én nem is gondoltam. :)
Úgy értettem, hogy se eltelt időben, se meccs, szezon, kupasorozat mennyiségekben nem járunk ott, hogy igazán határozottan és megalapozottan felmerülhessen Xavi alkalmassága vagy alkalmatlansága ("helyét megkérdőjelezzük"). Egyszerűen még nem elég az info, nem is lehet elég.
Más egyéb szempontok alapján sem, szerintem, mert mint már sokszor leírtam, szerintem látványos ugrás van összességében sportszakmai szempontok alapján nézve (illetve az alapján próbálom) a csapatban, mondjuk tavalyhoz képest, és tavaly előtthöz képest is. Alapvetően szerintem töretlenül ívelünk Xavival felfele. Ezt persze úgy értem, hogy: töretlenül - nem figyelembe véve pár hetes kilengéseket, mint pl a mostani, vagy tavalyi kísértetiesen hasonló április, hanem összességében nézve egy szezont, illetve a felfele ívelés sebességét (meredekségét) sem feszegetve. Ezek külön témák, amiket ennél a másfél évnél szerintem valamivel hosszabb távon kell majd vizsgálni, és megnézni, hogy mire futunk ki, de ezen a ponton semmiképp nem indokolt megszakítani Xaviék projektjét.

A helyére keresgélést is különválasztanám, attól függetlenül, h Xavi vajon rossz vagy jó edző-e:
Egyrészt véleményem szerint nincs az az edző (Guardiola az örök kivétel), aki ezt a csapatot garantáltan jobban tudná irányítani minden adott körülménnyel és környezeti változóval együtt - jelenleg. Én is tudok egy maroknyi edzőt, akik szerintem abszolút felső polc, és ezen a ponton általánosságban biztosan jobbak, mint Xavi, de ennek ellenére nem gondolom, hogy bármelyikkel bármi garancia lenne napjainkban ennél a klubnál.
Másrészt meg nem is elérhető a legtöbb, aki meg igen, az se megfizethető számunkra, és még nem is lesz 1-2 évig.

Szóval ha akarom, akkor se tudom kisakkozni a gyakorlatban, hogy miért, és hogyan váltanánk Xaviról.

Ahogy te értelmezted a mondatom, az meg se fordult a fejemben, természetesen mindannyiunknak egyformán szabad ezeket a kérdéseket körbejárni, attól függetlenül, hogy nagy valószínűséggel mindannyiunk laikus. Ráadásul még véletlen sem tudjuk magunk abba a (döntési)helyzetbe képzelni, mielőtt nyilatkozunk, amiben a mindenkori Barca edző van, de ez se számít, a fórum többek közt pont arra van, hogy megpróbáljuk. :)
(Bár, halkan jegyzem meg, szerintem páran nem próbálják meg, és inkább csak a Fifa managerben érzik magukat a monitor előtt. De ez tényleg csak pár ember, ráadásul nem azok talán, akikkel nagy csörtéket rendezünk itt néha. :D )
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.28. 20:45:14

Nagybarcelona írta:
2023.04.28. 17:25:53
Többre most nincs időm, nem azt mondom, hogy ők jobbak lennènek, őket hozzuk, de azèrt Xavitól jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, ès ők csak másodvonalas edzők.
Ha nem azt akartad mondani, hogy ők jobbak lennének, akkor tulajdonképpen miért soroltad fel a nevüket?
Ha majd Xavinak lejár a szerződése és nem akar hosszabbítani, vagy a vezetőség idő előtt elküldi, akkor érdemes lenne majd olyan edző nevét felhozni, aki jobb nála, és el is érhető. Ami nem könnyű, hiszen a jó edzők általában foglaltak.
De ez most különben sem időszerű, Xavi az edző.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 613
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.04.28. 20:19:52

Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.
Ha azt venném ( vennénk) alapul, hogy ez az egyetlen igazság és/vagy helyes út, amit te leírsz útmutatásként, az felvet veled szemben is kérdéseket.
Ha sehol sem vagyunk ahhoz, hogy Xavi helyét megkérdőjelezzük, te sem kérdőjelezheted meg semelyik játékos helyét a csapatban , mert hozzájuk képest, te sem vagy sehol, még ahhoz se, hogy embereket találj a posztjára.
Innentől kezdve csak dicsérni lehet(ne) őket a mutatott játéktól függetlenül.
Ennél a pontnál meg csak egy lépésre lennénk az orwelli társadalomtól...
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.04.28. 18:48:49

Nagybarcelona írta:
2023.04.28. 17:25:53
Menedzserek èrdemei
Van Bronchorst
Holland bajnok (Feyenoord, az Ajax ès a PSV előtt 18 èv után), 2 kupa, 2 szuperkupa, skót kupa, EL második, a döntőben a minket kiejtő Frankfurt ellen
Conte
4* olasz bajnok, 2 szuperkupa, Angol bajnok, FA kupa, UEFA kupa második
Emery
4 UEFA kupa, EL második, francia bajnok, kupa
Többre most nincs időm, nem azt mondom, hogy ők jobbak lennènek, őket hozzuk, de azèrt Xavitól jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, ès ők csak másodvonalas edzők. Xavi?
Ezek a nevek közül én Conte, Emery, Van Bronckhorstban 3-ban gondolkodnék, közülük bármelyik erősítés lenne. De sajnos ismerve a vezetőség felfogását, úgyis valami b kategória érkezne ahogy már megszokhattuk.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.28. 17:25:53

Menedzserek èrdemei
Xavi: katari bajnok, katari kupagyőztes, spanyol szuperkupa győztes, remèljük bajnok
A "kinevetett edzők"
Pochettino: ligakupa második, BL második, francia bajnok, kupagyőztes, szuperkupa győztes
Van Bronchorst
Holland bajnok (Feyenoord, az Ajax ès a PSV előtt 18 èv után), 2 kupa, 2 szuperkupa, skót kupa, EL második, a döntőben a minket kiejtő Frankfurt ellen
Bielsa
3* argentín bajnok, Libertadores második, Olimpiai bajnok, Copa America második, Spanyol Kupa, UEFA kupa második
Guardiola pèldakèpe
Conte
4* olasz bajnok, 2 szuperkupa, Angol bajnok, FA kupa, UEFA kupa második
Emery
4 UEFA kupa, EL második, francia bajnok, kupa
Pellegrini
2* argentín bajnok
UEFA Interroto győztes, angol bajnok, 2 ligakupa, spanyol kupa
Spalletti
2 olasz kupa, szuperkupa, 2 orosz bajnok, 99% olasz bajnok a Napolival 33 èv után, törtènelmük során harmadszorra.
Gallardo
Uruguay bajnok, argentín bajnok, 3 kupa, 2 szuperkupa, 2 Libertadores
Többre most nincs időm, nem azt mondom, hogy ők jobbak lennènek, őket hozzuk, de azèrt Xavitól jóval nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, ès ők csak másodvonalas edzők. Xavi?
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2705
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.28. 15:37:28

Andris írta:
2023.04.28. 14:55:49
Küldd el privát, ha megvan még és úgy gondolod, szívesen elolvasom.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.28. 15:21:39

Idèn 300 milliós profitot várnak a gazdasági karok által, szóval vèlemènyem szerint butaság az olyan hír, hogy hitelt vettek fel a rezsire ès a játèkosok fizetèsère. El kellene fogadni, hogy a gazdasági karok nèlkül mèg nagyobb csávában lennènk, mert büntetne az UEFA, ès a hiteleiket sem tudnánk törleszteni, valamint a játèkosokat fizetni. A Barca Corporate meglèvő hányada a felmèrèsek szerint 700+ millió èrtèkű. (Ebből adtuk el ugye a Barca Studios 49%-át 200 millióèrt, valamint 25 èvre a közvetítèsi jogdíj 25%-át 500 millióèrt) Ha Laporta ès a többi szakember úgy gondolta, hogy minősègileg, hosszabb távon így tud a klub fennmaradni, ès fejlődni, akkor nekünk szurkolóknak is el kell fogadnunk. A 800 millió helyett 1,5 milliárdos Espai Barca project kivitelezèsèbe sincs semmi beleszólásunk, azt is el kell fogadni, hogy a számok alapján 150 millió helyett 250 milliós bevètelt várnak, amiből 2026-tól 100 millió lesz a törlesztő èvente. Ehhez hozzáadjuk a 40 milliós èves közvetítèsi jogdíj kiesèst, ès a meg nem nevezett törlesztèsi összeget a hitelállományra, elmondhatjuk, hogy a klub a maximális bevètelnövelèsre törekszik. Na ebbe nem biztos, hogy belefèr a türelem az edzővel szemben, mikor 200 milliót költöttek a keretre, ès tovább akarják azt erősíteni. A szponzorok bevonzása minden eddiginèl fontosabb szempont, akik nem biztos, hogy annyira èrtèkelnèk a csúfos kupakiesèseket, a 11 bekapott kevès gólt, vagy az 56 rúgottat. Laporta is behatárolt türelemmel tud Xavihoz hozzáálni, mèg ha a mèdiában támogatja is, biztos vagyok benne, a klub èrdekèben fog cselekedni, ha váltani kell. Messit a legnagyobb ikonunkat is beáldozta a gazdasági èrdekekèrt.
https://www.google.com/amp/s/www.thefoo ... -loss/amp/
Itt találtam egy jó cikket a bevètelekből 2021-ig. Tavaly láthattuk a gyenge minőségű keretet ès a 560 milliós rekord (utolsó èvekhez kèpest) alacsony bevètelt. A linkelt cikk alatt látható, hogy 300+ millió a szponzorokból származó bevètel, ami gondolom Messi (a fèl csapat)távozása után nagyon visszaesett. Persze választhattuk volna a lassú csapatèpítèst is, foldizni a Laportáèk által nyilatkozott omladozó Camp Nout, negatív irányban megközelíteni a tavalyi 4. helyezett Sevilla èves 250 milliós bevètelèt, szèpen lassan elveszítve a szponzorokat ès a klub presztízsét, ami nagy mèrtèkben a felszín felett tartja a klubot.
https://www.statista.com/statistics/251 ... by-stream/
Linkelem a szintèn nagy hitelállománnyal rendelkező Tottenham bevèteleit összehasonlításkèppen a PL-ből, ahol a La Liga elit csapatai, köztük a Barca közvetítèsi jogdíjjaival hasonló, 140+ millió. A szponzori bevètelek tudnak kiemelkedő bevètelforráshoz juttatni.
Xavinak tehát nem csak a szurkolóknak kell megfelelni, de a szponzorokènak is. A bajnoki cím valószínűleg egy kis levegővételhez tudná juttatni a klubot, de jövőre szüksèg lesz egy sikeresebb BL szereplèshez. A klub gazdasági ès sportszakmai törekvèseinek Xavi nem biztos, hogy meg tud felelni, ès eljön az idő, hogy a cèlnak megfelelőbb edzőt választanak. Megvolt a fejlődèsben a szerepe Koemannak ès Xavinak is, kèrdès Xavi mikor èri el a saját határait. Ha a sikertelensèg (BL kiesès 2*) bevètelkiesèssel is párosul, akkor kènytelen lesz Laporta változtatni, nem tudja kompenzálni tulajdonrèsz eladásával, nyári haknitúrákkal. Itt leírjuk a kritikánkat, ami biztos vagyok benne, hogy a vezetősègben is megfogalamódott.
Szerk.: A La Liga jelenlegi ès UEFA leendő szabályozása alapján a bevètel 70%-a mehet bèrkeretre. 600 bevètelnèl 420. Ez jelenleg 600+ milliós bèrkeret, ezèrt kell csökkenteni, ezèrt lenne mínuszos az idei gazdasági èv a gazdasági karok nèlkül. A bevètelnövelèssel idővel elvileg a keret minősège is javulhat, persze a pènz, vagy egy új edző sem garancia semmire.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.04.28. 15:46:34-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.28. 14:55:59

Az elnök úr folyamatosan azt nyomta, hogy eredményeket kupákat akar. Teljesítménykényszer van. Nem holnap, ma.
Kell a pénz, ezért adták el a családi ezüst jó részét. Kellenek az eredmények, hogy jöjjön pénz. Ezért is volt nagy érvágás két év alatt kétszer kibukni a BL.csoportkörből, és utána az EL-ből is.
Ha azt mondta volna, emberek nincs lé, nem adjuk el a családi ékszereket, van Masia, építkezni fogunk, és majd felépítünk egy versenyképes csapatot, akkor joggal vetődhetne fel az, hogy nincs türelem a szurkolóknál. De nem ezt kérte mondta!
Összevásároltak fűt fát virágot, hoztak egy volt kiváló labdarúgót, és elvárják az eredményeket egy olyan focival, aminek leáldozott. Fel kellene ébredni!
Abszolut joggal kritizálják Xavit. A játék nem javult, eredményességben nem javult, kivéve otthon, de ilyen mákos szezon sem volt még tegyük hozzá. Az embereknek nincs kialakult helye még mindig, mentálisan negatív helyzetben ugyanaz mint régen.
Szerintem hiba volt Xavi kinevezése.
Abban pedig maximálisan egyetértek az ellőttem szólókkal, hogy megfogalmazhatjuk a kritikát, ha mások az edző melletti kiállásukat.
Persze abban is van igazság, hogy messze vagyunk attól, hogy valaki meg is hallgassa.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.28. 14:55:49

Troym írta:
2023.04.28. 14:11:09

Ez a fogyasztói társadalom már csak ilyen, az emberek véleményt, urambocsá kritikát fogalmaznak meg.

Ha jól tudom a foci a szurkolók miatt van, akkor meg lehessen már véleményünk, esetleg kifejezhessék mennyire ótvar a csapat játéka. Ott tartunk, hogy a Barcelona (támadó)játéka gyatrább, mint a 98-04 közötti holland ámokfutás időszakában. Eredményes, de gyatra, lehet első helyen áll a csapat, de kb nézhetetlen már lassan.
Ami azért szörnyű, mert akkoriban sokszor csak a BL helyekért kapart a csapat és a mainál látványosabb, szórakoztatóbb meccseink voltak egy nagy halom olyan szerencsétlennel, akinek sose lett volna szabad a csapat mezét viselnie, olyan edzőkkel, akik tényleg top3 all-time legrosszabbak voltak, sokszor fehér zsebkendők százai, ezrei lengtek a levegőben mindeközben.
(Ezt a gondolatot csak azért hozom ide, mert nem a Messi csúcson lévő 120 gólos szezonok lehetnek csak a mérvadóak.)

Szóval azért nem ítélnék el másokat, mert másfél szezon után Xavi fémjelezte csapat teljesítményét, vagy az edzőét nem tartják megfelelőnek ide ennyi idő és meccs után.

Még egy apróság: Aki ugyanezt a kritikát és bizonyos játékosok helyét kérdőjelezi meg, mi a más abban, mintha az edzővel teszi ugyanezt? (Márpedig játékosok kapcsán mindenki csinálja, te is, én is, mindenki) Ugyanúgy a csapat részei edző, játékos, sportiogazgató, elnök, szertáros néni. Ha Xavi megérdemel teszem azt 2-3 évet építkezni, akkor minden leigazolt, vagy felhozott játékos esetén is ugyanez kéne igaz legyen.
Megírtam a választ, de inkább kitöröltem. Szerintem 100%ban elbeszélsz amellett tartalom szempontból, amit írtam. Sajnálom, de inkább megőrzöm most ezt a dolgot, és bővebben nem szállok bele.

Kritizálja Xavit, aki akarja, én is megteszem sokszor. Aki meg leváltaná/elküldené; nem gondoja, hogy javított; nem gondolja, hogy bármi esély van további javításra még; vagy azt hiszi, hogy bárki mással garantáltan jobb lenne; arról meg leírtam, mit gondolok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2023.04.28. 14:49:33

Nem semmi amit Emery művel a villával. Kár hogy valakinek a világ összes pénze is kevés volna, ahhoz hogy itt bármilyen csodát csináljon. Guardiola annak idején elküldte a fél bagázst, legendákat mint dinhot, decot. Itt meg Busquets meg Roberto még mindig kezdő? Elképesztő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Grundel 2023.04.28. 15:01:15-kor.
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2705
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.28. 14:11:09

Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Ez a fogyasztói társadalom már csak ilyen, az emberek véleményt, urambocsá kritikát fogalmaznak meg.

Ha jól tudom a foci a szurkolók miatt van, akkor meg lehessen már véleményünk, esetleg kifejezhessék mennyire ótvar a csapat játéka. Ott tartunk, hogy a Barcelona (támadó)játéka gyatrább, mint a 98-04 közötti holland ámokfutás időszakában. Eredményes, de gyatra, lehet első helyen áll a csapat, de kb nézhetetlen már lassan.
Ami azért szörnyű, mert akkoriban sokszor csak a BL helyekért kapart a csapat és a mainál látványosabb, szórakoztatóbb meccseink voltak egy nagy halom olyan szerencsétlennel, akinek sose lett volna szabad a csapat mezét viselnie, olyan edzőkkel, akik tényleg top3 all-time legrosszabbak voltak, sokszor fehér zsebkendők százai, ezrei lengtek a levegőben mindeközben.
(Ezt a gondolatot csak azért hozom ide, mert nem a Messi csúcson lévő 120 gólos szezonok lehetnek csak a mérvadóak.)

Szóval azért nem ítélnék el másokat, mert másfél szezon után Xavi fémjelezte csapat teljesítményét, vagy az edzőét nem tartják megfelelőnek ide ennyi idő és meccs után.

Még egy apróság: Aki ugyanezt a kritikát és bizonyos játékosok helyét kérdőjelezi meg, mi a más abban, mintha az edzővel teszi ugyanezt? (Márpedig játékosok kapcsán mindenki csinálja, te is, én is, mindenki) Ugyanúgy a csapat részei edző, játékos, sportiogazgató, elnök, szertáros néni. Ha Xavi megérdemel teszem azt 2-3 évet építkezni, akkor minden leigazolt, vagy felhozott játékos esetén is ugyanez kéne igaz legyen.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.04.28. 13:46:50

Andris írta:
2023.04.28. 13:15:47
ocsike83 írta:
2023.04.28. 12:07:23
Jézusom. Ezeknek a fele még viccnek is rossz....
Nekem ez a reakcióm nagyjából arra, ami a topikban folyik az elmúlt hetekben, úgyhogy inkább nem is veszek már részt benne, amikor meg tudom állni. Komoly türelem-tréning. :D
Ezen az edző listán viszont már csak egy jót mulattam, az is valami. :D (bár Pellegrininek és Emerynek is nagy tisztelője vagyok pl)

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.

Emlékszem régebben, mikor még stabilak voltunk, hogy milyen sajnálattal és szánalommal tekintettem azokra a csapatokra és szurkolókra, akik kb évente váltanak edzőt, meg már a negyediket fogyasztják négy év alatt, meg 1-1 rossz hónap, vagy akár rossz meccs alapján kezdenek újabb teljes felforgatáson gondolkodni. Még ma is így vagyok, mikor meglátok egy Unitedet, Chelseat, PSGt... szánakozok, hogy mennyire nem érzik ötödik nekifutásra sem a szurkolóik, vagy akár a vezetőik, mennyire nem úgy működik a klubfoci, ahogy ők elképzelik, és mennyire nem megoldás a problémáikra például a játékosok összevásárolgatása, meg az évente, kétévente új edző felvonultatása.
Részben már mi is ide jutottunk. Sz_arból várat, tegnapra, és ha nem sikerül ezen a falon áttörni, akkor fussunk fejjel neki újra. Aztán újra.
Valójában nekem is hasonló a véleményem.
Mivel illik tisztelezben tartani mások véleményét, csupán annyit jegyeznék meg, hogy egy fórumon is lehetne reális gondolatokkal traktálni az olvasókat. Mert a magam részéről sok felelőtlen, irreális ötletekkel találkozom.
Az, hogy Xavi szakmailag mennyire felkészült, nem tudom. Hogy milyen lehetőségei vannak, azt sem. De amikor azt hallani, hogy a klub olyan helyzetben van, hogy hitelből fizetik a játékosok csökkentett járandóságait, lehet-e motiválni őket vérizzadásra?
S az edző: Volt itt több edző, aki nem rendelkezik Barca DNS-el, mégsem nyertünk BL-t. Közelmúlt siker edzői új csapatoknál bukdácsolnak.
Új edzőt hozni? Kétlem, hogy minimum Xavi fizetéséért vállalná-e egy komolyabb szakember.
Szóval én is azt mondom, maradjunk a realitások talaján, bízva, hogy egyszer élvezettel lehet nézni a Barcelona meccseit.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.28. 13:15:47

ocsike83 írta:
2023.04.28. 12:07:23
Jézusom. Ezeknek a fele még viccnek is rossz....
Nekem ez a reakcióm nagyjából arra, ami a topikban folyik az elmúlt hetekben, úgyhogy inkább nem is veszek már részt benne, amikor meg tudom állni. Komoly türelem-tréning. :D
Ezen az edző listán viszont már csak egy jót mulattam, az is valami. :D (bár Pellegrininek és Emerynek is nagy tisztelője vagyok pl)

Sehol se vagyunk ahhoz, semmilyen tekintetben, hogy Xavi helyét megkérőjelezzük, meg ahhoz se, hogy embereket találjunk a posztjára.
Csak látványosan képtelenek az emberek megemészteni azt, hogy a Barca már egy ideje nem azon a szinten van, még most sem, és még nem is lesz egy darabig. Valahova be kell csatornázni a csalódottságot, és ez most (is) az edző személye.

Emlékszem régebben, mikor még stabilak voltunk, hogy milyen sajnálattal és szánalommal tekintettem azokra a csapatokra és szurkolókra, akik kb évente váltanak edzőt, meg már a negyediket fogyasztják négy év alatt, meg 1-1 rossz hónap, vagy akár rossz meccs alapján kezdenek újabb teljes felforgatáson gondolkodni. Még ma is így vagyok, mikor meglátok egy Unitedet, Chelseat, PSGt... szánakozok, hogy mennyire nem érzik ötödik nekifutásra sem a szurkolóik, vagy akár a vezetőik, mennyire nem úgy működik a klubfoci, ahogy ők elképzelik, és mennyire nem megoldás a problémáikra például a játékosok összevásárolgatása, meg az évente, kétévente új edző felvonultatása.
Részben már mi is ide jutottunk. Sz_arból várat, tegnapra, és ha nem sikerül ezen a falon áttörni, akkor fussunk fejjel neki újra. Aztán újra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.04.28. 12:07:23

Nagybarcelona írta:
2023.04.27. 19:56:03
Troym írta:
2023.04.27. 19:26:32
Nálam Gallardo jobb lenne. Nem mondom, hogy most küldjük el Xavit, de ha így lenne, én Gallardot látnám szívesen.
...Bielsa, Pochettino, Gallardo, Enrique, Van Bronchorst, De Boer, illetve más stílus: Conte, Loputegui pènzèrt elhozni: Spalletti, Emery, Arteta, Pellegrini.....
Jézusom. Ezeknek a fele még viccnek is rossz....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7422
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.28. 11:46:46

Én odáig mennék, hogy ha az Inter visszavágón BÁRKI játszott volna a fiatalok közül EG és Piqué helyett, akkor továbbjutunk, 3 óriási hibából kaptuk a gólokat, miközben azért vágtunk is 3-at. Ha Mingueza marad 5. számú védőnek, akkor is továbbjutunk. Azt a teljesítményt alulmúlni nehéz lett volna. Ennél Riad szerintem simán jobb, de kétlem, hogy bárki a B-ből rosszabb teljesítményt tudott volna lehozni. És az a gond, hogy ez nem csak utólagos okoskodás, előre lehetett sejteni, hogy az a páros bukni fog rendesen.

De legalább a szezon azon felében magával a játékkal semmi gond nem volt, kár hogy nem sikerült megfelelő rotálással, játékosmenedzsmenttel legalább félig-meddig megtartani azt a szintet, akkoriban azért folyamatosan sok helyzetet dolgoztunk ki csapatmelóval.

Azzal, hogy Xavi annyira fél a fiatalok szerepeltetésétől, mint a tűztől, nem csak az a gond szerintem, hogy mi lett volna, ha, hanem az olyan tehetségek, mint pl Barbera ingyen fog távozni, mert látja, hogy esélye sincs itt. Elkótyavetyéljük az értékeinket, ő és Riad ugye mindenképp olyanok, akiket top, vagy magas szintű klubok követnek, Barberát már elvesztettük - pedig hát egy szem Lewy volt a posztra, szóval lehetett volna perceket adni neki -, felkészül Riad, akin fél Európának ott van a szeme. És az a durva, hogy ezek a játékosok azt látják, hogy úgy nem kapnak perceket sem, hogy helyettük EG-Piqué-Alonslow bénázik, vagy Lewy játszik végig 4 hónapot 16 perc padon töltött idővel 34 évesen. Elég rossz érzés lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.28. 11:46:36

bunga írta:
2023.04.28. 11:39:47
Biztos, hogy a rendelkezésre álló fiatalokkal a bajnokságban nem lehet azonnal eredményt elérni? Illetve a BL-ben túljutni a csoportkörön?
utolag lehet okoskodni, de ugyanez megtortenhetett volna ugy is, hogy fiatalokkal allunk fel

akkor az lett volna a hiba, miert jatszottunk fiatalokkal, miert nem a legjobb csapat ment a palyara?

tavaly a fiatalokkal szepen leszerepeltunk, 0 kapura rugas nelkul estunk ki a BL-bol, miert kellett volna ezt megismetelni iden? legalabb szepen szerepeltunk, a biroi dontesek miatt nem jutottunk tovabb es a jatek is szep volt
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.28. 11:39:47

Deluigi írta:
2023.04.28. 11:26:29


ezt kb ugy kepzelem el, mint amikor vesznek fel egy alkalmazottat

-sajnalom, kell 10 ev tapasztalat
-de hisz kezdo vagyok, nincs tapasztalatom
-sajnalom, akkor el kell menni dolgozni es tapasztalatot gyujteni
-jo, de ha nem vesznek fel, akkor hogyan szerezhetek tapasztalatot?

Xavi eseteben:

-fiatalokat kell beepiteni a csapatba
-de akkor nem lesznek eredmenyek 1-2 evig
-arrol szo sem lehet, meg kell nyerni mindent, amit lehet +1
de akkor nem jatszhatnak a fiatalok
Biztos, hogy a rendelkezésre álló fiatalokkal a bajnokságban nem lehet azonnal eredményt elérni? Illetve a BL-ben túljutni a csoportkörön?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.28. 11:26:29

bunga írta:
2023.04.28. 09:59:31
Xavi eddig összesen egy fiatalt épített be a csapatba: Baldet. Ha csak akkor mer újabb fiatalt játszatni, amikor már eldőlt a bajnoki cím, az nem túl nagy edzői bravúr. De hát úgy látszik, nem csak ő, hanem az elnök és a board is le van tapadva a 30-asoknál.
ezt kb ugy kepzelem el, mint amikor vesznek fel egy alkalmazottat

-sajnalom, kell 10 ev tapasztalat
-de hisz kezdo vagyok, nincs tapasztalatom
-sajnalom, akkor el kell menni dolgozni es tapasztalatot gyujteni
-jo, de ha nem vesznek fel, akkor hogyan szerezhetek tapasztalatot?

Xavi eseteben:

-fiatalokat kell beepiteni a csapatba
-de akkor nem lesznek eredmenyek 1-2 evig
-arrol szo sem lehet, meg kell nyerni mindent, amit lehet +1
de akkor nem jatszhatnak a fiatalok
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.28. 09:59:31

Xavi eddig összesen egy fiatalt épített be a csapatba: Baldet. Ha csak akkor mer újabb fiatalt játszatni, amikor már eldőlt a bajnoki cím, az nem túl nagy edzői bravúr. De hát úgy látszik, nem csak ő, hanem az elnök és a board is le van tapadva a 30-asoknál.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.28. 06:59:46

Nagybarcelona írta:
2023.04.27. 18:28:21
Subinho írta:
2023.04.27. 18:15:33
Koemant ne is hozzuk fel. A Barca Top3 legrosszabb edzője volt. Öt felemlegetni, hogy milyen jó volt gyengébb kerettel..... No comment.
Viszont ettől még Xavi sem jó. Lehet, hogy jobb, mert persze vezetjük a bajnokságot, de a mutatott játék ugye.... Egyébként lehet pont neki derogál ez az európai kupa nélküli lét. Lehet ő nem tudja motiválni a srácokat, azután, hogy megint elúszott minden elég hamar.
Ki kell mondjuk, az utolsó igazán jó edző Lucho volt.
Akart egy kis reformot, de.összeakadt az öregekkel. Én lehet megpróbálnám visszahozni. A fiatalokkal tud bánni és mer hozzájok nyúlni. És ne a VB-t vegyük példának, hanem az EB-n azt a fiatal csapatot összerántotta és végül csak a végső győztes olaszok állították meg. Akkor ismertük meg Ferran Torrest is, emiatt őrültem pl. hogy megszereztük. Most meg.....
https://tribuna.com/amp/en/news/fcbarce ... eir-stats/
Mièrt lenne Xavi sokkal jobb, ha 200+ millió elkőltèse után majdnem ugyanolyanok voltak a statjaik azonos meccsszám alapján. Akkor Xavi is benne van a top 3 legrosszabban. Mindig feljön ez a Messi ott volt neki. Leírtam, hogy neki is köszönhetô volt a jó formája. A bajnokság pedig nem a 85 lőtt gólon múlt (mennyi is most 55?), hanem a bekapott 38-on, Lengletestül, Firpostol, Umtitistől, Destetstől, Albástól Piquestől. Szerintem ne is hasonlítsuk a mostanihoz, mert rossz rá is gondolni. Ès ezzel nem Koeman "magasztalom", hanem a piedesztálra helyezett Xavi szintjèt próbálom belőni a közèpszerű Koemanhoz kèpest. Megismètlem, ha a Barca a top 3. Legèrtèkesebb klub, a top 8. (nyáron 6.) legèrtèkesebb kerettel, Xavi vajon benne van a top 10 legjobb edzőben?
Xavi nincs sajnos a Top10-ben, ezt látjuk. 20-ban lehet, de ez nem elég egy BL továbbjutáshoz. Nekem kicsit olyan, mint amikor kinevezték Lampatrdot anno a Chelseahez és látványos, jó játékot játszottak. Majd jött a gyenge játék és nem volt ötlete, mit kellene csinálni, szépen el is küldték. Xavi is kitalált valamit, szépen működött, amíg nem ismerték ki, aztán azóta nincs új ötlet, mit kéne csinálni, csak az "eddig működött, nem értem, mi a baj, na próbáljuk megint, most hátha jó.lesz;",aztán nem....
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.27. 19:56:03

Troym írta:
2023.04.27. 19:26:32
Nálam Gallardo jobb lenne. Nem mondom, hogy most küldjük el Xavit, de ha így lenne, én Gallardot látnám szívesen.
Ezèrt lett volna fontos Koeman megtartása èv vègèig egy megerősített kerettel, aztán Ten Haagot kinevezni. Tèlen mèg Tuchel szabad volt, a Bayern beáldozta akár a szezonját is, de ha jól megy nekik, èvekre választottak edzőt. Most akik szabadok, ès jók lehetnek a stílusunknak: Bielsa, Pochettino, Gallardo, Enrique, Van Bronchorst, De Boer, illetve más stílus: Conte, Loputegui pènzèrt elhozni: Spalletti, Emery, Arteta, Pellegrini,
Most kb ezek jutnak eszembe. Egy jó edző aranyat èr. Más stílus, de a Liverpool ès az Atleti sem lenne normális elküldeni Kloppot ès Simeonet, akik felèpítettèk a csapatukat, mindkettő munkásságát elismerem. Èn Van Gaal óta nem vagyok megelègedve az edzőinkkel :) Guardiola sikeres volt, de ő pedig állandóan túlvariálja ès elguardiólázza, ès mindig elit csapatokat irányított. Enrique nagyon szimpatikus volt edzőkènt is. Nagyon fontos szempont, hogy manager is legyen, aki jól választja meg az igazolandó játèkosokat, ès ki tudja hozni belőlük a maximumot. Na ez nálunk nagyon hiányzik, már a stílusunkból is lejjebb adnèk, ha nem lenne az igazolásaink 70%-a bukás
Válasz küldése