Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.23. 16:37:57

drobika írta:
2023.11.23. 16:15:03
Ezeket a megállapításokat, honnan szeded? Nem kevés személyeskedés mellett?:)
Pontosan mindenki véleményét tisztelem. Még a tied is, csak jelzem, hogy semmi sem igaz abból, amit itt leírtál a Gavi topikban.
Én ezt a dolgot így látom, és ennyi.
na tessek, ha valakinek mas a velemenye, mar rogton elo van veve a szemelyeskedes kartya

en azt kerdeztem, honnan veszed, hogy nem szeretnek ezeket a bajokat elkerulni a Barcanal?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.23. 16:15:03

Deluigi írta:
2023.11.23. 10:46:43
drobika írta:
2023.11.23. 10:30:57
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
honnan gondolod, hogy nem gondolkodnak ezen

nagyon furan latod a vilagot, amit te mondasz az szent es (s)erthetetlen, ellenvelemenynek helye nincs :)
Ezeket a megállapításokat, honnan szeded? Nem kevés személyeskedés mellett?:)
Pontosan mindenki véleményét tisztelem. Még a tied is, csak jelzem, hogy semmi sem igaz abból, amit itt leírtál a Gavi topikban.
Én ezt a dolgot így látom, és ennyi.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.23. 10:46:43

drobika írta:
2023.11.23. 10:30:57
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
honnan gondolod, hogy nem gondolkodnak ezen

nagyon furan latod a vilagot, amit te mondasz az szent es (s)erthetetlen, ellenvelemenynek helye nincs :)
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.23. 10:30:57

Beszédesek a számok.
Nyilván azt is figyelembe kell vennünk, hogy azért nem vagyunk egyformák, és a terhelést ki így, ki úgy bírja.
Tény, hogy kicsinálhatatlan ember nincs.
Gavi sérülése után arról kellene megindulnia a vitának, és majd valamilyen megegyezésnek, hogy miképp lehet jó eséllyel ezeket a bajokat elkerülni.
Ehelyett a felelősségtologatás, és a sárdobálás megy. Mert az az egyszerűbb, de legalább haszontalan...
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.23. 09:46:58

https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... d-iniesta/

Gavi a sèrülèsèig 148 felnőtt meccsen játszott
Összehasonlításkènt(azonos èletkorig, percek a link alatt)
Raul 105
Cr 88
Torres 79
Messi 62
Xavi 47
Iniesta 15
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 13:01:03

Andris írta:
2023.11.21. 17:59:27
drobika, én egyszerűen nem tudom feldolgozni amit írsz.
Ahogy írtad korábban, sokszor egyetértünk. Meg ha nem értünk egyet, akkor is mindig értem a szempontrendszert meg a logikát legalább. De most nem megy. :(

Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.

Egyszerűen nem értem, hogy nem egyértelmű az, hogy óriási baklövés, hatalmas mulasztás történt. Annyira nagy, hogy a szavakat sem igazán találom.

Azt is megjegyzésre érdemesnek tartom, hogy a szalagsérülések pont a legkevésbé olyanok, amik a nagy terheléstől tudnak kialakulni. Persze ez is előfordul, de akkor is azért, mert az izmok nem működnek már normális módon, nem vesznek le elég terhelést a szalagokról.
A szalagsérülés egyértelműen egy rossz mozdulat, vagy valami kompromittált mozgástartomány miatt következik be, 99,999%ban.
Például ha érzékeny a 2 percel azelőtt megrúgott/megrándult bokád, vagy ha lezsibbasztottak nemrég

Azt sem tudom, hogy mennyire lehet komolyan venni, hogy szerinted a szövetség majd pont a Barcának enged játékosokat visszatartani szép szóra, bemondásra... ez egy elég naív gondolatnak tűnik, no offense.
Andris :)
Most tényleg:) Gavit a Barcában ,, használjuk,, annyiszor, amennyiszer. A terhelésének 99,5 %-át ott kapja. Hidd el, értek az egészségügyhöz. Nincs birtokomban az orvosi jelentés, de én mindössze annyit mondtam, amit a Barca is nyilatkozott, hogy a sérülésért a szöv.kapitány a felelős, mert játszatott egy olyan játékost, aki amúgy is túl van hajtva. Ezt az Index és mások is lehozták.
Mindezek után amikor a baj bekövetkezik, akkor másra tolni a felelősséget pusztán hárítás, és gyávaság! Nyilván van felelőssége a szövetségnek is, de egyszerű klub-szövetség kommunikációval ezt el lehetett volna kerülni. És nem kötelező a válogatottban játszani, többször fordult elő sok-sok alkalommal, hogy valakit nem engedtek el. Ne tegyünk már úgy, mintha ezt nem tudnánk.
Én annyit mondok , a válogatottba azokat hívják meg, akik a legjobbak. Oda menni megtiszteltetés, akkor is, ha az embernek sok a dolga. Ajánlom Szoboszlai D. nyilatkozatát e témában. Természetesen, ha ennyire túl van tolva valaki, akkor mint írtam lett volna megoldás.
Most utólag igazságot tenni, amikor mindenki a saját igazát magyarázza innen-onnan annak van értelme? De most őszintén kérdezem...
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 867
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.11.21. 23:10:16

Andris írta:
2023.11.21. 17:59:27


Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.
Xavi is milliószor követ el ilyet.

Azt lásd meg, hogy hibás döntés és rossz döntés közt van különbség. Utólag ez a Gavis dolog rossz döntés volt, de alapvetően nem hibás. Ezer eset van a pályán, hogy valakire rálépnek, megrúgnak és gyors jegelést kér/kap, de azonnal szalad játszani. Senkin nincs fájdalomérzékelő bekötve, senkit nem ultrahangoznak meg gyorsan, itt az edző lényegében csak a játékosára tud hallgatni. Minden oké? Persze. Nem fogják leszedni ilyenkor, vagy nagyon ritka az az edző. A játékosnak kéne elég érettnek lennie hozzá, hogy érezze a saját testén, hogy oké, ez most nem kóser, inkább jelzem, hogy kicsit kiállnék, mielőtt levágnék féllábbal egy sprintet... De most kivételesen nem szidom Gavit sem. A másik topikban páran pont azt boncolgattuk, hogy rengeteg rúgást kap ma egy játékos, aki hajlandó cipelni kicsit a labdát. Az, hogy 5-10 percig itt-ott nagyon fáj, zsibbad, szúr, sétában bicegm mondhatni természetes.

Egy válogatott edző iszonyú keveset van a játékosaival, most mondhatod, hogy edzőmeccsen miért Gavit nyomatja, hát azért mert szerelmes belé és vele akarja felépíteni A CSAPATOT,persze, hogy edző meccsen is játszani fog Gavi. Egy válogatottnál nagyon kevés idő van próbálgatni, a megérzéseidre kell hallgatni és összecsiszolni azokat akiket lehetőleg a csapatban akarsz tudni leginkább. És ehhez kihasználsz minden meccset.

Én most is tartom, hogy a Barca ezt a kört megúszta, egyáltalán nem állunk olyan rosszul, mint mondjuk a Real, de általánosságban is szemet szúr, hogy mindenhol milyen sok a sérült. Lehetne ezellen tenni, de mindenkinek bevételi forrásokról kellene lemondani, szóval nem fognak. Inkább a klubcsapatok nyáron is nagy meccseket vívnak, ezer csapatosra bővítik a VB-t és a BL-t stb...
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.11.21. 22:11:29

drobika írta:
2023.11.21. 15:25:10
Szerintem döbbenetes dolog, hogy a válogatottra fogják egyesek ezt a sajnálatos sérülést.
A klub csapágyasra hajtja, majd a válogatott 2 meccsén pont akkor előjön ez a súlyos sérülés, amit ráadásul a klub által nyilatkozó is elismervén, hogy amúgy is túlhajszolt játékossal előfordul, ez kész!
Ez az érvelés akkor lenne igaz, ha a válogatottnál vakok vagy egyéb hozzá nem értők vannak. Ha valamelyik klub-manager játék alapján állítják össze a csapatot, akkor tényleg nem ismerik Gavi terhelését. Ettől még rosszabb verzió is lehet, de nem szeretnék összeesküvés-elméleteket gyártani.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.21. 19:35:58

Az alapproblémát én az "évi 70 meccsben" látom (vagy nemtom mennyiben; elég sok van mindenesetre). A minőség is hígul emellett, 10 meccsből egy élvezhető van. Plusz írtuk itt, hogy a Barcát sújtják itt a sérülések folyamatosan; most megnéztem, a Realban van jelenleg 8 sérült (köztük két kapusuk háromból). Illetve több nagyobb csapatnál komoly sérüléshullám van jelenleg.

Így utólag nálam más megvilágításba kerül mondjuk Busi, Alba, Rakitic, Suárez stb. teljesítménye: őket sokszor alibizéssel, lötyögéssel vádoltuk, de valószínűleg ők szimplán a rutinjukból fakadóan jobban ismerték a testüket, és tudták, mi az, ami már nem fér bele (elég ritkán is dőltek ki hosszabb időre, ezért is tudtak alapemberek lenni sokáig). A Gavi, Araújo, Baldé-féle ifjú titánokban ez a tapasztalat még nincs meg, féktelenül mennek az "évi 70 meccsen", és sajnos ezt az edzőik ki is használják, aztán meg van az eredménye negatív értelemben (is).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 17:59:27

drobika, én egyszerűen nem tudom feldolgozni amit írsz.
Ahogy írtad korábban, sokszor egyetértünk. Meg ha nem értünk egyet, akkor is mindig értem a szempontrendszert meg a logikát legalább. De most nem megy. :(

Hogy gondolhatod azt, hogy edző vagy, és jól döntesz, amikor egy tét nélküli meccsen a kulcs(!)játékosod fájdalommal küzdve ápolást kér, te meg lezsibbasztod és visszaküldöd?
Xavit egy ugyanilyen lépésért már kiátkoztátok volna kb tízezerszer.

Egyszerűen nem értem, hogy nem egyértelmű az, hogy óriási baklövés, hatalmas mulasztás történt. Annyira nagy, hogy a szavakat sem igazán találom.

Azt is megjegyzésre érdemesnek tartom, hogy a szalagsérülések pont a legkevésbé olyanok, amik a nagy terheléstől tudnak kialakulni. Persze ez is előfordul, de akkor is azért, mert az izmok nem működnek már normális módon, nem vesznek le elég terhelést a szalagokról.
A szalagsérülés egyértelműen egy rossz mozdulat, vagy valami kompromittált mozgástartomány miatt következik be, 99,999%ban.
Például ha érzékeny a 2 percel azelőtt megrúgott/megrándult bokád, vagy ha lezsibbasztottak nemrég

Azt sem tudom, hogy mennyire lehet komolyan venni, hogy szerinted a szövetség majd pont a Barcának enged játékosokat visszatartani szép szóra, bemondásra... ez egy elég naív gondolatnak tűnik, no offense.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.21. 17:10:51

https://www.goal.com/en/news/can-footba ... ygdwoch6u8

Kötelező elengedni a kluboknak, vagy a FIFA büntet.

Kivève
-játèkos sèrülèsre hivatkozik
-elutasítja a meghívást (ritka, ezek után behívják vajon?)
-viaszavonul a válogatottságtól

Innentől kezdve szerintem a szövetsègi kapitányon a felelősség, hogy sörmeccsen játszatja e, mikor rajta kívül mindenkit rotált.

Pedri, Brais Mendez, Zubimendi, Merino, Soler, Fábián Ruiz, Sancet, Rodri, Riquelme, Canales, Koke, Llorrente, Veiga, Ceballos akik manapság szóba kerülnek a válogatottnál, kp-s poszton, kisebb neveket nem említve (pl. Saulnak nagyon jól megy idèn, nem is kis nèv).

Szerintem nem jogos Gavit minden meccsen játszatni.

Èrdekessèg, Xavi is hasonló sèrülèssel bajlódott 2005/06-os szezonban.
https://www.transfermarkt.us/xavi/verle ... ieler/7607
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 16:23:34

bence0330 írta:
2023.11.21. 15:58:00
No meg amúgy is nehezen képzelem el, hogy mikor alig van játékosunk, a klubunk kedvesen mosolyogva nézi, ahogy elmegy a játékos ilyen félig brahimeccsekre. :D De tudtommal ezt nem lehet megakadályozni, csak kamusérüléssel.

A miénk azért nagyobb felelősség, előre meg lehetett mondani, hogy vagy óriási mázlival elkerüli ezt a témát, csak idő kérdése - pont mint Pedrinél -, de a szövetség is vastagon benne van, nekik jobban kéne vigyázniuk rá, mert több opciójuk van, kevesebb jelentősége van sok meccsnek, és amúgy is el kéne fogadni, hogy a klub érdeke az első.
Nem kötelező elengedni senkit válogatott meccsre. Más kérdés, hogy a nemzeti 11-ét mindenki nagy becsben tartja a klubok részéről, ezért elengedik.
De kommunikálni lehet ám... Számtalan formája van ennek.
A leghülyébb formája a dolognak, ha a játékos mondja le a válogatottságot. Ez lehet eseti ( mondjuk itt lehetett volna), vagy végleges.
Nyilván azonban mindenki, egy ilyen fiatal srác főleg, él hal, ha bekerül. Nála észszerűbbeknek kellett volna dönteni, helyette megy a mutogatás.
Gyerekes, haszontalan, mondhatni gusztustalan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 15:58:00

No meg amúgy is nehezen képzelem el, hogy mikor alig van játékosunk, a klubunk kedvesen mosolyogva nézi, ahogy elmegy a játékos ilyen félig brahimeccsekre. :D De tudtommal ezt nem lehet megakadályozni, csak kamusérüléssel.

A miénk azért nagyobb felelősség, előre meg lehetett mondani, hogy vagy óriási mázlival elkerüli ezt a témát, csak idő kérdése - pont mint Pedrinél -, de a szövetség is vastagon benne van, nekik jobban kéne vigyázniuk rá, mert több opciójuk van, kevesebb jelentősége van sok meccsnek, és amúgy is el kéne fogadni, hogy a klub érdeke az első.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.11.21. 15:38:55

drobika írta:
2023.11.21. 15:25:10
Szerintem döbbenetes dolog, hogy a válogatottra fogják egyesek ezt a sajnálatos sérülést.
A klub csapágyasra hajtja, majd a válogatott 2 meccsén pont akkor előjön ez a súlyos sérülés, amit ráadásul a klub által nyilatkozó is elismervén, hogy amúgy is túlhajszolt játékossal előfordul, ez kész!
Akkor van szánk, telefonunk, számtalan mód a beszélgetésre, és kérjük, hogy a játékosunk ne lépjen pályára, de a játékos is lemondhatja a meccset pont ilyen szitu miatt.
NEM KÖTELELZŐ részt venni a válogatott meccsein!
A kommunikáció, megegyezés elmarad, aztán utána a vádaskodás, egymásra mutogatás.
Nem tudok mást mondani, egyszerűen DÖBBENET!!!
Én emlékszek ilyen esetekre:
- Hello, kérlek ne vigyétek el Pedrit az olimpiára, végigjátszotta a szezont, majd a nyarat is, túl van hajszolva
- Köszi az értékes észrevételt, Pedri jön velünk az Olimpiára
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 15:25:10

Szerintem döbbenetes dolog, hogy a válogatottra fogják egyesek ezt a sajnálatos sérülést.
A klub csapágyasra hajtja, majd a válogatott 2 meccsén pont akkor előjön ez a súlyos sérülés, amit ráadásul a klub által nyilatkozó is elismervén, hogy amúgy is túlhajszolt játékossal előfordul, ez kész!
Akkor van szánk, telefonunk, számtalan mód a beszélgetésre, és kérjük, hogy a játékosunk ne lépjen pályára, de a játékos is lemondhatja a meccset pont ilyen szitu miatt.
NEM KÖTELELZŐ részt venni a válogatott meccsein!
A kommunikáció, megegyezés elmarad, aztán utána a vádaskodás, egymásra mutogatás.
Nem tudok mást mondani, egyszerűen DÖBBENET!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.21. 14:13:05

gránit írta:
2023.11.21. 13:17:17
Mindegy, ki a hibás, vagy kinek van nagyobb felelőssége.
Sajnos ez pont ilyen. Mindenkit a saját fájdalma érint meg leginkább.
Sérülések voltak, vannak, lesznek.

Szerintem sem dramatizálni, sem bagatelizálni nem szabad. Ez sport, ami teljesítményről, dicsőségről, pénzről szól és legyen az játékos, edző, szurkoló, szóval mindenki a maximumot szeretné a maga módján kihozni vagy éppen magkapni ebből.
Minden szinten, minden szereplő a határokat feszegeti, másképp nem is lehet ezt csinálni.
Aki a határokat feszegeti, annak folyamatosan benne van, hogy bármikor bárhonnan jöhet egy "visszajelzés", hogy megérkezett a határra.... :mrgreen:
Nincs semmi értelme statisztikákat sem bújni, de egészen biztosan több olyan 20 év alatti játékos létezik, akik top bajnokságokban folyamatosan játszanak, nemzetközi kupákban érdekeltek és válogatottak is.
Minden ilyen srác mindíg mindenhol játszani akar és ez teljesen természetes, normális, ezért csinálja.

Aki kevesebb lehetőságet kap, azok folyamatosan többet szeretnének játszani, ez egy ördögi kör, amiben van szerencse lehetősége is és - sajnos - pech is.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.21. 13:17:17

Nagybarcelona írta:
2023.11.21. 13:07:39
El kell engedni a klubnak.
Ha sérültet jelentünk, akkor is? Nem hiszem.

A válogatott is mondhatja, hogy nálatok több meccset játszik, miért nem rotáljátok.

Mindegy, ki a hibás, vagy kinek van nagyobb felelőssége. Azzal nem jutunk előrébb, ha a felelőst megállapítjuk. Azt kell nézni, hogy hogy lehet elkerülni a hasonló eseteket. Fájdalmakkal küszködő játékosokat nem elengedni tét nélküli, felesleges töltelékmeccsekre. Ha sérüléssel bajlódik valaki, a válogatott "szünet" pont jól is jön a regenerálódásához.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.21. 13:07:39

drobika írta:
2023.11.21. 11:37:00
Még jó, hogy mindíg van felelős! Többnyire az kiabál, akinek a háza ég!
Akkor a Barcának kellett volna szólni, hogy nem engedjük, mert ez van. Kérjük ne játszon stb.
Lejátszott a csapatban egy csomó meccset, aztán megsérül máshol, persze, hogy azok a hibásak...
Meg lehetett volna ezt beszélni nem????
Nem egymásra mutogatni most, mert annak semmi, de semmi értelme!
El kell engedni a klubnak. Kèrhetik, mint Koeman ès a klub, hogy ne játszassák Pedrit, de láthatjuk mi lett a vège. Sajnos Gavinál is lehet visszatèrő problèma, mint Pedrinèl.

Ezzel kellene valamit kezdeni, Bence leírta leegyszerűsítve, mert ez egy vicc ilyen formában.

Ami viszont tanulságkènt kellene, hogy szolgáljon, Xavinak is meg kellene próbálni kímèlni ezeket a fiatalokat. (Raphinha/Ferran VS 16 èves Yamal)
Sokszor írtam, a szakértők szerint a fiatalok izomzata mèg nincs kifejlődve ebben a korban, ezèrt kímèlni kellene őket.

A spanyol szövetsègnek (válogatott, bíróküldès) ès a La Liganak (ostoba FFP-je) is jóval racionálisabban kellene tevèkenykednie, mert nagymèrtèkben károsítják a saját klubjaikat ès játèkosaikat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 12:51:01

Speciel szerintem most teljesen jogos kiakadni a spanyol válogatottra, ez egyáltalán nem azon múlik, hogy a Barcának rossz periódusa van.

1. Gavi amúgy is szanaszét van hajtva, minden meccsen kb végig pályán volt-van a Barcában és a válogatottban is. Mindenki tudta. Ha bárkit pihentetnek egy már tét nélküli meccsen, ő lett volna az első számú jelölt. Ehhez képest ő volt az egyetlen kb, aki nem pihent.

2. Ha van egy tét nélküli meccsed, és egy kulcsjátékosod fájdalmat érez, akkor nem szétfújod zsibbasztóval és visszaküldöd játszani, hanem azonnal AZONNAL lecseréled. Ez is teljesen egyértelmű, és teljesen igaz általánosságban IS. Klubfociban, válogatott fociban 10/10, 100/100, 1 000 000/1 000 000 alkalommal így csinál egy edző. Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy tét nélküli volt.

Óriási baklövés történt, és igenis a válogatott a felelős ezért.

Hogy egyébként széthajtjuk őket, ott nyilván arányosan eloszlik a felelősség, és a Barcát is terheli.

De ne csináljunk már úgy, mintha nem csináltak volna gigantikus hibát a válogatottnál. Eszem megáll....
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.21. 12:11:32

Az azért nem igaz, hogy a '90-es években fele ennyi meccset játszottak. Többet futnak ma, ez igaz. A nemzetek ligáját látom egy teljesen felesleges sorozatnak, enélkül semmivel nem játszanának több meccset, mint korábban, sőt.

Szerintem az egy lényeges különbség, hogy akkor a hentesek azért tudtak és akartak is focizni. Például Simeone. Vagy Stam, akinek "hentes" volt a beceneve, de a labdával tudott bánni. A kisebb csapatok is próbáltak játszani. Amit ma sok csapat művel, az nem futball.

Tét nélküli meccsekre meg nem kell elengedni a játékosokat, ha már a FIFA nem hajlandó kettéválasztani a klubszezont és válogatottszezont.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 11:37:00

Még jó, hogy mindíg van felelős! Többnyire az kiabál, akinek a háza ég!
Akkor a Barcának kellett volna szólni, hogy nem engedjük, mert ez van. Kérjük ne játszon stb.
Lejátszott a csapatban egy csomó meccset, aztán megsérül máshol, persze, hogy azok a hibásak...
Meg lehetett volna ezt beszélni nem????
Nem egymásra mutogatni most, mert annak semmi, de semmi értelme!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.21. 11:25:57

kluivert1899 írta:
2023.11.21. 08:43:44
drobika írta:
2023.11.21. 07:16:52
Közben az Indexen kijött, hogy a Barcelona ( konkrétan ki mondta, az nem derült ki) a Szövetségi kapitányt okolja Gavi sérüléséért. Nem kellett volna játszatni, mert amúgy is túl van terhelve. Na ezekkel kapcsolatban azért felmerültek bennem kérdések.
Általános tekintetben igazad van, de úgy érzem, jelen esetben jogos a klub felháborodása.
- Gavi a Grúzia elleni meccs előtt 3 nappal végig tolta a Ciprus elleni találkozót.
- A szövetségi kapitány a Ciprus elleni meccshez képest 9 poszton változtatott a kezdőben, sajnos Gavi ismét kezdett, pedig nagyon jól tudta, hogy Pedri és de Jong sérülése miatt túl volt játszatva.
- Az EB-re való kijutás már megvolt, persze kellett a csoportelső hely, de az Gavi nélkül is meglett volna.
Sajnos most az EB-ről is lemarad, így a szövetségnek is nagy érvágás a kiesése.
Teljes mértékben a szövetsègi kapitány a felelős. Meg is èrtem a klub felháborodását. Egy fèlig meddig sörmeccsen. Van helyette vagy 10 kp-s, akit játszathatott volna. Padon Sancet, Merino, Zubimendi. De a 18 èves gyereknek kellett megint kezdeni. Sokat kritizálom Xavit, neki is van rèsze a túljátszatásban (felkèszül Yamal, Balde?), de a válogatottban mindig játszatni kell, mikor pár hete már közöltèk, hogy fájdalmat èrez, lehet hazajön a válogatottból, majd kezdettèk. Múltkor volt is kèp a Tribunan, hogy Gavi nincs teljesen rendben, fáradtnak tűnik, mintha fájdalma lenne, az egyik válogatott meccsen. Ès mèg behívhatott volna 5-6 egyèb kp-t is, nem pedig a 18 èves gyereket szèthajtani.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 10:59:11

Azért azt a TÉNYT ne felejtsétek el, hogy nem a válogatottban lett túlhajtva, ahogy a riport fogalmaz!
Ezt nem szabad elfelejteni! A Barcában lett túlhajtva, aztán a válogatottban meg lesérült.
Ezt nem lehet a szöv. kapitányra fogni!
Ezen az alapon sosem lehetne pályára lépni a nemzeti csapatban, mert már sokat játszott a klubban. Akik odakerülnek, azok nem véletlenül vannak ott.
NAgyon szerencsétlen dolog történt. Ez tény, és hát gyógyulást most már , mert a felelősséget ide-oda tologatni semmi értelme.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1124
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.21. 10:24:11

grgly50 írta:
2023.11.21. 08:50:57
Lehet, hogy csak a hír nem jutott el hozzám, de nem nagyon emlékszem, hogy ennyi súlyos - 6-8 hónapra maródi legyen - sérülés lett volna. Volt, akadt, de nem ennyi. Lehet, hogy csak több infó jut el hozzánk?
Például törésből, meg az ellenfelek okozta sérülésekből régen több volt. És voltak, akik így is végigjátszották a meccset, amikor még csak kettőt lehetett cserélni, a kapust is beleértve.
A hírek akkoriban is eljutottak a szurkolókhoz, csak más csatornákon, például sokkal többen jártak edzőmeccsekre, tarcsira, kétkapus edzésekre, ahol informálódni lehetett. Persze most a hazai csapatok drukkereire gondoltam, mert régebben szinte kizárólag ilyenek voltak.
Viszont a közvetítésekben mindent többször is visszajátszanak, mint valami csúcsjelenetet, látványosságot, ahogy aláfordul a boka, ilyeneket régebben nem lehetett látni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.11.21. 10:07:54

grgly50 írta:
2023.11.21. 08:50:57
Igen, néztem. Már amit a magyar tv közvetített. Igen, régen is voltak "favágók", "hentesek", de őket a saját csapatukból is kirakták.
Továbbá: Lehet, hogy csak a hír nem jutott el hozzám, de nem nagyon emlékszem, hogy ennyi súlyos - 6-8 hónapra maródi legyen - sérülés lett volna. Volt, akadt, de nem ennyi. Lehet, hogy csak több infó jut el hozzánk?
Szerintem pont ez a kulcs. Régen sokkal több favágó volt, de mégsem volt ennyi súlyos sérülés. Abban az időben kb fele ennyi meccset játszottak évente, + az intenzitásról ne is beszéljünk. Felgyorsult a játék, már a 2000-es évekhez képest is.
Válasz küldése