Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.30. 19:44:09

Barcaforever írta:http://27.media.tumblr.com/tumblr_lkdhg ... o1_400.gif

Ez melyiken volt a madridi elődöntőn??
Én úgy emlékszem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2011.05.30. 19:41:33

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lkdhg ... o1_400.gif

Ez melyiken volt a madridi elődöntőn??
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.05.30. 10:44:11

Egy hihetetlenül drámai videó a Ramos-Messi 5-0-ás esetről. Komolyan mondom, ez hatalmas!!! :lol: Én itt röhögök magamba, hogy valaki hogy képes egy ilyen videót csinálni... Amúgy szerintem tényleg jó, a zene meg a hanghatások, a lassítás. Minden faja. De akkoris, kit visz rá a lélek, hogy erről egy ilyen videót csináljon??? Kész... :lol:

u.i.: Nem azért tettem be, hogy most 2 oldalon keresztül Ramos anyukájának a becézgetése legyen a téma...
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 23:55:14

ha jól emlékszem jöttek itt páran azzal, hogy Messi üres kapuba passzolja csak be a labdát.
Itt le lehet ezt ellenőrizni
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... terrAS8a_o
én személy szerint három ilyet számoltam össze.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.29. 21:26:50

bence-barca írta: Fordított helyzetben nyilván ugyanígy lenne, de itt főleg az zavar engem, h ez Mou óta jött ki, azelőtt soha senki nem UNICEF-ezett például... :?
mou-n kívül senki sem unicefezik. egyébként mou meg mer mondani mindent,ami nem tetszik neki,akár jogos,akár jogtalan. ezért kedveli sok realos. hogy nyers,bunkó stílusban teszi és állandó jelleggel,az probléma. engem is zavar,hogy folyton sír a szája,de igazat adtam 1-2 olyan dologban,melyről az elődei mélyen hallgatnak. pl: az uefa kritizálása(abban már nem,hogy a barcát segíti). sok ember van,akit meg lehet vezetni és jómagam is könnyen meggyőzhető vagyok bizonyos dolgokban,de a az esetek 90%ában saját véleményem van,melyből csak komoly meggyőzés esetén engedek. ez a szurkolók jó részénél nem így van. ez van.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.05.29. 21:24:08

Ronal.10 írta:Mért ez mit jelent? :oops:
Por Qué? azt jelenthi h MIÉRT? Ezzel rinnyált múúúrinyó, nem értette h miért esett ki Real a BL -ből, meg ilyenek...
Azt Pinto visszaszólt: MERT MI VAGYUNK A LEGJOBBAK!
KépKép
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2011.05.29. 21:17:46

Sanama írta:Mourinho nyafogott a Bl kieses utan azt hiszem,hogy MIERT (por que) kell kedvezni a Barcanak mindig?! :D
http://www.youtube.com/watch?v=GSGMDC4F ... re=related

Crackovia: http://www.youtube.com/watch?v=CEfCgNVPtmI
:lol:
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 21:03:04

lehet, hogy ennek nincs hírértéke, de a kupa épségben megérkezett a stadionba.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.05.29. 20:49:21

Mourinho nyafogott a Bl kieses utan azt hiszem,hogy MIERT (por que) kell kedvezni a Barcanak mindig?! :D
http://www.youtube.com/watch?v=GSGMDC4F ... re=related
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2011.05.29. 20:47:18

soadroli írta:
:lol:
Na ezt egy telt házas Nou Campban, egy El Clasicon :lol:
Mért ez mit jelent? :oops:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5201
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.05.29. 20:23:25

:lol:
Na ezt egy telt házas Nou Campban, egy El Clasicon :lol:
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.05.29. 20:17:47

Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.29. 19:46:17

Emlékszem én annak idején a galaktikus korszakban mi is kellőképp rühelltük a Madridot. És igazából a dolgok miértjét tekintve ugyanazokért a dolgokért, mint a maiaik a Barcát. Ilyen hype mellet felnagyítódik minden negatívum: téves ítéletek, beszólások, megmozdulások. És [auto_cenzúra] elege van az embernek, hogy a csapból is ők folynak.

A mostani helyzet abban különbözik, hogy jobban elterjedt az internet használata 10 évvel ezelőtthöz képest. És persze mindig a leghülyébbek a legnagyobb hangadók (kis gonoszsággal felhozhatnám Mourinhot is, de maradjunk a fórumokon), az internetet legnagyobb számban a legfogékonyabb korosztály használja (tizenévesek), az emberek meg egymást hergelik megállás nélkül, mindenki azt hall meg, amit akar.

Nekünk Barca drukkereknek meg az a feladatunk, hogy nagyvonalúan eltekintsünk ettől, nekünk nincs okunk ma se szégyenkezni, mert lesöpörtük a világ legerősebb bajnokságának legjobbját a színről egy teljesen fair döntőben, megnyertünk majdnem mindent, a sok sárdobálás pedig nagyrészt a vereséget feldolgozni képtelen, haragos tinédzser szájtépése.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 19:24:48

daffy írta:
bence-barca írta: A pár engem se érdekelne, de az a baj, h már sokan vannak... :roll:
Igazából ebben az a bosszantó, h nem látják az igazságot, h mi nem csak megérdemeltük jobban de jobbak is vagyunk, ill. nem a bírók v a UNICEF miatt jutunk tovább mindig.
ahogy a sikerekkel jönnek a divatdrukkerek,úgy a hosszú sikerekkel jönnek azok,akiknek elegük van a barcából. mind2 természetes folyamat. a szurkolói viselkedések pedig kivétel nélkül minden csapatnál többnyire egyformák és az emberi gyarlóságból fakadnak. ezzel szintúgy nem tudsz mit tenni. még így is ti vagytok jobb helyzetben
Fordított helyzetben nyilván ugyanígy lenne, de itt főleg az zavar engem, h ez Mou óta jött ki, azelőtt soha senki nem UNICEF-ezett például... :?
krampusz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007.06.26. 22:13:09

2011.05.29. 19:20:46

Kit érdekelnek a "sértődött "Madrid drukkerek? Most nem az
Elismerem a Real Madrid érdemeit és tisztelem is!!! Az, hogy van itthon egy-kettő vagy jó pár magát Real Madrid drukkernek taró-mint ahogy itt is és máshol is vannak divat drukkerek-akik nem látnak tovább szemüknél, az Ő gondjuk. Nekem vannak haverjaim akik Real szimpatizánsok. Megosztott véleményük ha együtt vannak, de ha szemtől-szembe beszélek velük, akkor mindegyik elismeri, hogy nincs igazuk. De nekem nem is ők a mérvadóak,!!!Van egy spanyol kollégám, akit itt Mo-on dolgozik- már 30 éve Real Madrid drukker, Real összes hazai meccsén ott van. Ő mondta, hogy ez nem méltó a Real-hoz ami most megy és cseppet se elfogadott Mourinho Madridban mind ahogy itthonról gondolják, istenítik. A sértődött Real drukkerek meg nézzék ma este rtl-en alkeoszt, a normálisakat meg "üdvözlöm"!! Remélem, hogy nemsokára egy jó és szépen JÁTSZÓ Real Madridot láthatunk és nem a jelenlegit.

Most meg ünneplés van és pont.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.29. 19:17:36

bence-barca írta: A pár engem se érdekelne, de az a baj, h már sokan vannak... :roll:
Igazából ebben az a bosszantó, h nem látják az igazságot, h mi nem csak megérdemeltük jobban de jobbak is vagyunk, ill. nem a bírók v a UNICEF miatt jutunk tovább mindig.
ahogy a sikerekkel jönnek a divatdrukkerek,úgy a hosszú sikerekkel jönnek azok,akiknek elegük van a barcából. mind2 természetes folyamat. a szurkolói viselkedések pedig kivétel nélkül minden csapatnál többnyire egyformák és az emberi gyarlóságból fakadnak. ezzel szintúgy nem tudsz mit tenni. még így is ti vagytok jobb helyzetben
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 18:50:11

csababarca írta:Hát igen, Mourinho ilyen, ebből él évek óta.

De mindegy,nagy ívben teszek rá,hogy pár megkeseredett madridista "nem tud" ehhez a maximálisan megérdemel BL győzelemhez gratulálni.
A pár engem se érdekelne, de az a baj, h már sokan vannak... :roll:
Igazából ebben az a bosszantó, h nem látják az igazságot, h mi nem csak megérdemeltük jobban de jobbak is vagyunk, ill. nem a bírók v a UNICEF miatt jutunk tovább mindig.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.05.29. 18:48:00

Hát igen, Mourinho ilyen, ebből él évek óta.

De mindegy,nagy ívben teszek rá,hogy pár megkeseredett madridista "nem tud" ehhez a maximálisan megérdemel BL győzelemhez gratulálni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 18:44:56

Azért írok ide, h ne duplázzak a BL topicunkban.
Azért látszik, nem csak a csapatnál, hanem a szurkolóknál is megvan a tisztelet. Most néztem MU-s fórumokat és leírták azt, amit láttak és nem a kifogásokat. Tehát mindenki írta, h jogos Barca győzelem stb. Ehhez képest madridi fórumokon meg megy az ócsárolás, de azt hiszem azt nem kell leírni, h ők,h "látták" a Barcát... :roll:
Érdekes, tavaly Pelle volt és akkor madridi fórumokon is volt tisztelet és leírták a gratulációt meg a többi évben. Megjött Mou és nem csak a csapatot, hanem a szurkolókat is megfertőzte sajnos. :(
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.29. 14:41:42

Tudom ugyan, hogy a Real szurkolók 90%-a testületileg megsértődött és a Manchesternek drukkolt - nem is hibáztatom őket, a maradék 10%-nak pedig köszöni a csapat a gratulációt és szurkolást - de kicsit tegnap azért a spanyol "bohócliga" - köztük a Real Madrid - becsületéért is ment a csata. Anélkül szeretném ezt leírni, hogy az értelmetlen, végtelen vitát újra nyitnám a két bajnokság közti különbségről: egy újabb strigulát beírhatunk a "magunk" oldalára, a Real is dominált az angol ellenfelével szemben, a Barca pedig lemosta a világ legerősebb bajnokságának legerősebb csapatát, a Manchesternek félig-meddig hazai pályáján.

A két nagy párharca jövőre pedig minden bizonnyal érdekesen fog alakulni. Nagyon valószínű, hogy a Madrid csak jobb lesz, nekünk formailag igen, de játékban, tudásban már nagyon nehéz javulni, a motiváltságot pedig egyáltalán szinten tartani se könnyű. Ilyen formán én felkészülök lelkileg a nyáron, hogy a jövő év már a Realé (már tavaly nyáron is megtettem), az alapvető törvényszerűségeket a Barcelona se tudhatja sokáig elkerülni, a Madrid pedig élhet a lehetőséggel. Csak az bánt, hogy Mourinho királlyá lesz koronázva közben. Ha pedig ismét dominálunk egy újabb évben, akkor az is csak egy plusz ajándék lesz a csapattól!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.05.29. 13:14:24

Bob_Marley írta: s a "hogyan focizzunk a Barca ellen" című könyvbe eddig csak Mourinho tudott írni,
Rubin Kazany?????????!!!!!!!! :D :D :D

(komolyra fordítva a szót, azért az is elképesztő volt amit az oroszok csinálnak, és szintén célravezető)
Avatar
kimber
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.08.16. 20:03:31

2011.05.29. 13:07:41

Mikaos írta:Egy utolsó piszkálódást hadd engedjek meg magamnak az "ó" szezonban. De tényleg egy utolsót (mielőtt elkezdődik az új szezon 2 nap múlva :D ).

Ahogy a Manchester viselkedett tegnap a pályán és azon kívül...valami ilyesmit vártam volna a R.Madridtól is ez évben, de igazából a közelben sem jártak ehhez a teljesítményhez. Ez azért szomorú, mert a Madridnak nem volt része sosem az alpári viselkedés. Legalábbis én nem emlékszem ilyenre. Pontosan azóta lett egyenlő a Madrid az alpári kifejezéssel, amióta Mou (the Rat) a színre lépett.
Két idegen országbeli csapat között sosem lehet olyan feszültség, mint egy Real-Barca, Roma-Lazio, Inter-Milan, Man.Utd.-Liverpool, Ranger-Celtic között. Persze az alpári viselkedésre nem mentség az évszázados ellentét sem, de ebben mindkét fél azonosa mértékben felelős. Kár azon morfondírozni, hogy ki kezdte, de az 5-0 után voltak a Barcának is nem túl szimpatikus megnyilvánulásai, amik alaposan feltüzelték az amúgy sem higgadt kedélyeket. Le kell zárni mindenkinek magában ezt az évadot, levonni a tanulságokat, és a következő szezonban tiszta lappal indulni. Ezért legtöbbet a játékosok tudnak tenni, itt a remek alkalom erre, a spanyol válogatott soron következő meccsein. Mondjuk azzal kellene kezdeni, hogy a madridi játékosok gratulálnak válogatottbeli társaiknak a barca bl sikeréhez, ez jó alap volna a továbbiakhoz, a szurkolóknak is. ;)
Hala Madrid!
Viva Espana!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19606
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.29. 13:01:38

sjd írta: Azért szerintem te se mondanád, hogy a tegnapi meccsünk nem volt élvezhetőbb mondjuk a Real elleni 2-0nál (csak hogy az eredmény is hasonló legyen). Szerintem ez a három meccs nem a jobb játékkal emelkedik a Clasicok fölé, hanem már eleve magával a játékkal (azaz, hogy volt játék)
Továbbra sem vitatom el a Real taktikájának hatékonyságát, a létjogosultságát is csak egy kicsit, de azt azért el kell ismerned, hogy ha a futball nevű játékban szeretnél gyönyörködni, akkor inkább nézed a Barca-Arsenalt (ahol szintén nem volt sok gól)
Persze egyértelmű, mi az említett meccseken magas színvonalat hoztunk!Ha a mostani BL döntőt, viszonyítjuk mondjuk a Real elleni 2:0hoz, taktikailag élvezhetőbb volt a 2:0 rengeteg finom kis lépés volt azon a meccsen, s igazi sakkjátszma volt!De ahogy te fogalmaztál, játékban akarok gyönyörködni, akkor egyetértek veled a felsoroltak!De a klasszikusoknak megvolt a varázsa, s nagyon nagy taktikai harc volt (én meg azokat imádom)!
Tegnap az MU nem tudta megoldani a legalapvetőbb feladatot, hogy kivegyék Xavi-Iniesta kombót, nincsenek hozzászokva, hogy védekezni kell, taktikailag csalódás volt az MU, mi meg "csak" a szokásos játékot hoztuk :lol:

szerk: a lényeg az lett volna, hogy a RM elleni meccsek is nagyon színvonalasak voltak, s a "hogyan focizzunk a Barca ellen" című könyvbe eddig csak Mourinho tudott írni, mert Ferguson (pedig valóban nagy edző) semmit nem tudott még ezzel kezdeni, míg portugál kollégája nagyon szépen felépítette a várat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2011.05.29. 13:09:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
kimber
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.08.16. 20:03:31

2011.05.29. 12:59:57

Fecooo írta:
kimber írta: Puyolra, Xavira és Iniestára nem tudok nem szeretettel és tisztelettel tekinteni (játszanak akárhol), mert legalább annyi ideje vagyok a La Furia Roja drukkere, mint ahány éve Madridista. Tudom, sokan így voltak, vannak Raúllal és talán Casillassal is közületek, de valahol ez a normális, nem?
természetesen így normális, teljesen felesleges gyűlölködni, bevallom neked és nagyon nem vagyok kibékülve a MU-val (az Arsenallal szimpatizálok), a Sir is sokszor az agyamra megy, de tegnap hatalmasat nőttek a szememben!
nem kerestek kifogást, 1-2 játékos kivételével férfiként viselték a vereséget és nem próbáltak meg sérülést okozni a "mieinknek"...

ha ilyen meccsen esetleg alulmaradtunk volna a Madriddal szemben, asszem nem szóltunk volna egy szót sem...
a Real kerete alkalmas lehetett volna rá, h a felforgatott védelmünket erőből áttörje, Villa és Pedro impotenciája komoly veszélyt hordozott volna magában... az a baj, h a Real Madrid csak egy eszköz Murinnyó személyes bosszúhadjáratához...
Így gondolom én is. Ez a Madrid már meg tudta volna jobban is szorongatni a Barcát, ha a játékra koncentrál. De az 5-0 után elszakadhatott valami Mourinhoban, aki nem akart beleszaladni egy újabb nagy pofonba, ezért volt ez az óvatos (sz@r) taktika. Csak helyenként tudtunk szépen játszani, voltak jó periódusaink, talán egy egész félidőnk is, ami biztató lehet a jövőre nézve, a csapat képességeit tekintve. (A durvaságokat most hagyjuk, az nem méltó a Madridhoz.)
De inkább kaptunk volna ki mi is úgy, ahogy az egyébként általam sem túlságosan kedvelt Man.Utd., emelt fővel, bátor játékkal a jelenleg még biztos jobb csapattól.
Hala Madrid!
Viva Espana!
Válasz küldése