Csapatmunka a javából!
Sound On! 🔊🔊 pic.twitter.com/5eF2QUDuOt
— FC Barcelona (@FCBarcelona) October 26, 2024
Köszi szépenbowlinggolyo írta:Törin 90 pont az írásbeli 60 pont a szóbeli,de a másik 2nél úgy van ahogy írtad.FtcSikiHun írta:A matek, töri, magyar érettségiken, 100 pont a max. jelenleg? Írásbelieken.
Plusz tudna valaki ajánlani valami jó '56-al kapcsolatos könyvet?
Mihez kellene '56os könyv,mert a tavalyi OKTV-n volt '56os könyv nem volt túlzottan jó,de olyan rossz se
Törin 90 pont az írásbeli 60 pont a szóbeli,de a másik 2nél úgy van ahogy írtad.FtcSikiHun írta:A matek, töri, magyar érettségiken, 100 pont a max. jelenleg? Írásbelieken.
Plusz tudna valaki ajánlani valami jó '56-al kapcsolatos könyvet?
Telefonos értékesítő? (bocs, nem jut eszembe jobb)LM10 írta:A környezetem szerint elég dumás vagyok, meg jól fogalmazok, és a fizikai munka se kenyerem.
Szerintem meg nem a tandíj motiválna ( egyetértve azzal, hogy sok a komolytalan diák), hanem egy erős felvételi rendszer és erősebb bentmaradási feltételek ( ezek vannak ahol meg vannak, de pl pont nem a bölcsészszakokon, ne haragudj torrentkiller, de azt hiszem fogalmad sincs a bölcsészszakokról... Maximum a szabadbölcsész picit egyszerűbb, de az sem büfé, a többi meg mindenhol erős... A büfészakokról nekem is vannak elképzeléseim, mint pl kommunikáció, aminek félig részese vagyok, menedzser stb-stb,de nem a bölcsész az). Ugyanis a tandíjtól eleve megrettennének, ráadásul egy-egy félév mindenkinek sikerülhet rosszabbul önhibáján kívül és, ha emiatt átkerül fizetősre, akkor lehet otthagyja,mert a diákhitel szerintem sem megoldás. Az most az alapszükségletekre jó, ha meg megemelik az összegét, hogy a tandíj is beleférjen, akkor jobban eladósodnak a fiatalok, mint a magyar állam. Vezessenek be erős felvételi rendszert, szép lassan vezessék ki ezt a vicces Bologna-rendszert és szigorítsanak egy-két dolgot, de ne a pénzbehajtásra menjen ki a dolog. Így is egy-egy suliban az az érzése az embernek, hogy mindenáron az a céljuk, hogy minél több apróság miatt megbüntessenek és tejelj 1-2 ezreket ( nem feltétlen tanulmányokra gondolok). Egyébként is gyűlölöm az anyagias szemléletet, de az oktatásban még inkább. Egy szóval egy kicsit toldozott-foltozott régi rendszert képzelnék el, ami olcsóbb lenne az állam számára, mint a mai, mert pár iskola szerintem feleslegessé is válhatna, létszámcsökkentések stb...roonie írta:2. Az a baj, hogy ez igy igaz, de egy faktort kihagysz az egeszbol, ez pedig az allam, ami nem kepes finanszirozni ezt az egeszet. (tul sok diak abszolut mertekben, tul sok gyoker aranyaiban). Akikrol en beszelek, azok nem csak apuci kedvencei (azok is, ezt alairom), hanem rengeteg-rengeteg diak, akik allamin vannak (Ok, nem feltetlenul Corvinus, bar ott is rengeteg ilyen szak van), de igazabol nem erdekli oket es nem is jok. Olyat, akit erdekel, jo is, csinalja is, nagy szamban nem tudom, hogy melyik magyar egyetemen talalsz, sajnos. (Pl Budapesten az orvosin lehet, a [auto_cenzúra] az egeszben, hogy ok vannak legkevesbe megfizetve, de ez egy ujabb, nagyon hosszu tema lenne).sjd írta: 1. ok, értem
2. erre van a felvételi ponthatár, jó szakra inkompetens ember nem fog bekerülni. persze ilyen kertész meg vendéglátós szakokon, ahol 350 ponthatár, lehet h vannak inkompetens emberek, de aki összeszed 460 pontot Corvinusra, az nem csak vegetálni fog. Akikről Te beszélsz, azok pont azok az apuci kedvencei, aki 2es érettségivel és szemeszterenként 500k forinttal bekerült a költségtérítésesre, ráadásul az egyetemek a pénz miatt már ide vesznek csak fel embereket, ami hatalmas kib*szás egy szerényebb anyagi körülményű diákkal szemben (egyik ismerősöm mesélte, hogy 11 állami és 69 költségtérítéses van a szakján, úgy h eredetileg feleannyi hely vt kiírva, de vhogy csináltak még ugyanannyit végül)
3. Amit írsz, az az, hogy a munkatapasztalatot előnyben részesítik a diplomával szemben, amit nem is vitatok, de egyelőre egy érettségizettnek se tapasztalata, se diplomája nincsen (valamint a diploma legalább biztosíték arra, hogy nem éhbérért fogsz dolgozni)
A tandij motivalna is, szurne is es az is meg tudna tenni, aki tehetseges, de nincs anyagi hattere: diakhitel. Nem azt mondom, hogy a jelenlegi formaban eletkepes, de meg lehetne csinalni ugy, hogy az legyen! (pl UK, akkor kezdik el visszafizetni, amikor egy bizonyos szintet atlep a fizetesuk)
3.Igazad van, ezert mondtam, hogy a kezdet nehez lenne. En inkabb abban gondolkoztam, hogy vegyuk ket srac helyzetet, egy aki egyetemre ment ezen a teruleten, meg az aki nem es valahogy (ez itt a nehez resze, tudom, de megoldhato) elkezdett dolgozni. Na most mivel valszeg a szulei ugyanugy segitik mindket sracot, ezert az elejen nem szamit igazan, hogy minimalberen vagy picit felette keres-e csak a pelda masodik szereploje. 4-6 ev utan, amikor a masik srac elvegezte az egyetemet, na ekkor mar lenne kulonbseg es szerintem a masodik javara, 4-5 ev munkatapasztalattal es kapcsolatokkal, hamarabb fog magasabb pozicioba jutni, mint a frissdiplomas. (Hangsulyozom, ezen a teruleten, ahol a munkatapasztalat meg tobbet er, mint mashol!) Ez szomoru a jelenlegi egyetemistakra nezve, de Mo-n jelenleg ez van.
Valojaban csak arra akartam ravilagitani, hogy nem feltetlenul az az ut a legjobb, hogy gimi utan egyetem, van amikor bizony sokkal tobbre lehet vinni, ha egy kicsit mashogy csinalod, mint a tobbiek. Es ez erre az ugyintezos dologra erzesem szerint hatvanyozottan igaz.
Ezt konkrétan arra írtam, hogy miért mennek az emberek egyetemre, ha nem érdekli őket, egyáltalán nem gondolom, hogy államnak pénzt kéne költenie rájuk.roonie írta: Azert mert az atlag csaladban alapelvaras, hogy kettessel egyetmre menjen a gyerek, ezert meg az allamnak miert kene erre penzt koltenie, hogy hulyeket kepezzen feleslegesen? Ne nevettess.
Ez valóban egy rossz példa volt, de az egy szerencsés eset, ha találsz munkát, nekem mindenesetre a szüleim nehezen dolgoznák fel , ha nem kerülnék be egyből az egyetemre,(és sok más szülő is a saját gyerekével kapcsolatban), ezt akartam érzékeltetni, részemről a téma ezen része lezárvaroonie írta:Mi az, hogy arra nincs penz, hogy dolgozz? Az penzt hoz, a csalad helyzete csak jobb lesz tole, hogy egy eltartottbol egy penzkereso lesz.
Nem is akarok felvenni házra meg kocsira hitelt, de ehhez jelentősen hozzájárulna az, ha pályafutásom első 5 évében tudnék félre tenni rá, ahelyett, hogy a diákhitelem fizetem. Ez a 300e Ft-os fizetés meg álom az ország többsége számára, egy tanár pl. soha nem fog ennyit keresni, de az elképzeléseid szerint mégis kéne tandíjat fizetni.roonie írta:A diakhitel meg mindig nem ilyen formaban gondolom, mint most van, ez tiszta sor. Viszont egyetem utan te hol akarsz kocsira meg hazra hitelt felvenni? Miert normalis az, hogy egyetem utan rogton elso allas es veszed a hazat meg a kocsit? Szerintem ez igy elegge elhibazott eletkep sok szempontbol.
Az viszont, hogy mondjuk 3 millat visszafizetsz amikor a fizetesed mondjuk 300eFt fele kerul, es fizeted mondjuk 4-5 evig, ez egyaltalan nem nagy cucc, nezd mar meg mit csinalnak nyugaton, miket fizetnek vissza, meg akkor is, ha tobbet keresnek. Itt nem kene 5 millakat szemeszterenkent kifizetni az oktatasra.
Nézd, az egyetemmel most az állam azt támogatja, hogy ne bolti eladó legyél minimálbéren, hanem mondjuk mérnök havi 400ért, mert az adót is ennek megfelelő mértékben fogod fizetni (és fogja fizetni majd az Audi meg a Mercedes, aki idejön a képzett munkaerő miatt). Ehhez képest a nyugdíj az ország demográfiai viszonyainak köszönhetően a jövő legkomolyabb gazdasági problémája lehet.roonie írta:Az meg, hogy nyugdijat ilyen alapon el lehetne torolni, remelem nem gondoltad komolyan, mert nagyon nem ugyanaz a ketto.
Azert mert az atlag csaladban alapelvaras, hogy kettessel egyetmre menjen a gyerek, ezert meg az allamnak miert kene erre penzt koltenie, hogy hulyeket kepezzen feleslegesen? Ne nevettess.sjd írta: Szerintem ez minden családban alapelvárás most már, hogy ha 2es szint felett tudtad teljesíteni a gimit, akkor menjél egyetemre, még ha nem is tudod, h mi akarsz lenni. De persze arra meg nincs pénz, hogy egy évig még mondjuk dolgozz vagy nyelvet tanulj, mire kitalálod.
Én azért úgy gondolom, hogy az egyetem kiválasztásánál annyi lehetőséged van, hogy csak találsz egy olyan helyet, amit érdekel is, persze én is láttam már olyat, hogy valaki félbehagyott egy szakot, de sztem ez nincs olyan létszámban, hogy problémát jelentsen az államnak és tandíjat kelljen bevezetni. (A "sokba kerül az államnak" alapon meg akár a nyugdíjtól kezdve a tb-ig sok mindent meg lehetne szüntetni...)
A motivációra pont most találták ki, hogy a leggyengébbek átkerülhetnek költségtérítésesre (és viszont)
A diákhitelről meg inkább ne beszéljünk, örülsz, ha a koleszt ki tudod fizetni belőle, nem egy albérletet, és akkor ilyen évi 500 ezres tandíjakról ne is beszéljünk. Vagy ha esetleg többet veszel fel, a felnőtt életedet kezdheted azzal, hogy kifizetsz egy többmilliós hitelt, miközben felveszed a következőt lakásra, kocsira stb.
A bölcsészkar büfészak? Érdekes. Ahogy látom nincs tapasztalatod, h ott pl mi folyik és mik a követelmények.torrentkiller írta:
Ebből tudod mi lenne? Az ilyen bölcsész meg egyéb büfészakokon maradna hallgató.
Szerintem ez minden családban alapelvárás most már, hogy ha 2es szint felett tudtad teljesíteni a gimit, akkor menjél egyetemre, még ha nem is tudod, h mi akarsz lenni. De persze arra meg nincs pénz, hogy egy évig még mondjuk dolgozz vagy nyelvet tanulj, mire kitalálod.roonie írta:Akikrol en beszelek, azok nem csak apuci kedvencei (azok is, ezt alairom), hanem rengeteg-rengeteg diak, akik allamin vannak (Ok, nem feltetlenul Corvinus, bar ott is rengeteg ilyen szak van), de igazabol nem erdekli oket es nem is jok. Olyat, akit erdekel, jo is, csinalja is, nagy szamban nem tudom, hogy melyik magyar egyetemen talalsz, sajnos. (Pl Budapesten az orvosin lehet, a [auto_cenzúra] az egeszben, hogy ok vannak legkevesbe megfizetve, de ez egy ujabb, nagyon hosszu tema lenne).
A motivációra pont most találták ki, hogy a leggyengébbek átkerülhetnek költségtérítésesre (és viszont)roonie írta:A tandij motivalna is, szurne is es az is meg tudna tenni, aki tehetseges, de nincs anyagi hattere: diakhitel. Nem azt mondom, hogy a jelenlegi formaban eletkepes, de meg lehetne csinalni ugy, hogy az legyen! (pl UK, akkor kezdik el visszafizetni, amikor egy bizonyos szintet atlep a fizetesuk)
Most nem tudok egy egesz torvenytervezetet ide lefirkantani, de a lenyeg az, hogy en sem ugy gondolom, hogy minden marad a regiben es egyszercsak lesz tandij, ami raadasul az egesz oktatas koltseget fedezi. Egyaltalan nem ilyen egyszeru es nem is igy ertettem.torrentkiller írta:
Ebből tudod mi lenne? Az ilyen bölcsész meg egyéb büfészakokon maradna hallgató. Pl a mérnök szakokon meg csak olyanok lennének aki ki tudja fizetni a félévért a milliós nagyságrendű összeget. Nem tudom te milyen anyagi helyzetben vagy, de ezt nem sok ismerősöm tudná finanszírozni (köztük én sem). De a helyeket meg fel kell tölteni, szóval "akármilyen sötét vagy gyere, mert tudsz fizetni" helyzet állna elő.
2. Az a baj, hogy ez igy igaz, de egy faktort kihagysz az egeszbol, ez pedig az allam, ami nem kepes finanszirozni ezt az egeszet. (tul sok diak abszolut mertekben, tul sok gyoker aranyaiban). Akikrol en beszelek, azok nem csak apuci kedvencei (azok is, ezt alairom), hanem rengeteg-rengeteg diak, akik allamin vannak (Ok, nem feltetlenul Corvinus, bar ott is rengeteg ilyen szak van), de igazabol nem erdekli oket es nem is jok. Olyat, akit erdekel, jo is, csinalja is, nagy szamban nem tudom, hogy melyik magyar egyetemen talalsz, sajnos. (Pl Budapesten az orvosin lehet, a [auto_cenzúra] az egeszben, hogy ok vannak legkevesbe megfizetve, de ez egy ujabb, nagyon hosszu tema lenne).sjd írta: 1. ok, értem
2. erre van a felvételi ponthatár, jó szakra inkompetens ember nem fog bekerülni. persze ilyen kertész meg vendéglátós szakokon, ahol 350 ponthatár, lehet h vannak inkompetens emberek, de aki összeszed 460 pontot Corvinusra, az nem csak vegetálni fog. Akikről Te beszélsz, azok pont azok az apuci kedvencei, aki 2es érettségivel és szemeszterenként 500k forinttal bekerült a költségtérítésesre, ráadásul az egyetemek a pénz miatt már ide vesznek csak fel embereket, ami hatalmas kib*szás egy szerényebb anyagi körülményű diákkal szemben (egyik ismerősöm mesélte, hogy 11 állami és 69 költségtérítéses van a szakján, úgy h eredetileg feleannyi hely vt kiírva, de vhogy csináltak még ugyanannyit végül)
3. Amit írsz, az az, hogy a munkatapasztalatot előnyben részesítik a diplomával szemben, amit nem is vitatok, de egyelőre egy érettségizettnek se tapasztalata, se diplomája nincsen (valamint a diploma legalább biztosíték arra, hogy nem éhbérért fogsz dolgozni)
Ebből tudod mi lenne? Az ilyen bölcsész meg egyéb büfészakokon maradna hallgató. Pl a mérnök szakokon meg csak olyanok lennének aki ki tudja fizetni a félévért a milliós nagyságrendű összeget. Nem tudom te milyen anyagi helyzetben vagy, de ezt nem sok ismerősöm tudná finanszírozni (köztük én sem). De a helyeket meg fel kell tölteni, szóval "akármilyen sötét vagy gyere, mert tudsz fizetni" helyzet állna elő.roonie írta: 2.Az allam nem a jo kepessegueket finanszirozza, hanem mindenkit. Nezd mar meg mi van a magyar egyetemeken, tele van inkompetens gyokerekkel, akik nem csinalnak semmit, csak vegetalnak az egyetemen/foiskolan.
A tandij bevezetese nem feltetlenul vonja maga utan azt, hogy csak a penzes diak tudna elvegezni, van erre rengeteg alternativa, csak szet kell nezni (kulfoldon esetleg..). Plussz a tandij nem azt jelenti, hogy mindenki be tud kerulni, aki fizet.
1. ok, értemroonie írta: 1. Nem azt mondtam, hogy senki se vegezzen egyetemet! Azt mondtam, hogy az vegezzen, akit erdekel! Az orvosom olyan legyen, akit erdekel, elhivatott es minden rendben lesz.
2.Az allam nem a jo kepessegueket finanszirozza, hanem mindenkit. Nezd mar meg mi van a magyar egyetemeken, tele van inkompetens gyokerekkel, akik nem csinalnak semmit, csak vegetalnak az egyetemen/foiskolan.
A tandij bevezetese nem feltetlenul vonja maga utan azt, hogy csak a penzes diak tudna elvegezni, van erre rengeteg alternativa, csak szet kell nezni (kulfoldon esetleg..). Plussz a tandij nem azt jelenti, hogy mindenki be tud kerulni, aki fizet.
3.Az, hogy mi van egy allashirdetesben es hogy mi a magyar valosag, az ket nagyon kulonbozo dolog. A tapasztalat ott is ott van es sokkal fontosabb egy vallalatnak, hogy tenylegesen el tudd latni a feladatod, mint hogy legyen rola papirod. Foleg egy ilyen "ugyintezos" korben, nem igazan a tudas szamit.. Ertem en, hogy az allashirdetesben az van, mint requirement es ez igy igaz is, de meg igy is azt gondolom, hogy a tobb ev munkatapasztalat ezen a teruleten annyi elonyt nyujt, hogy elobb fognak alkalmazni, mint egy frissdiplomast es hamarabb lehet magasabb szintre jutni. (az elejen persze igy nehez, de messze nem lehetetlen)
1. Nem azt mondtam, hogy senki se vegezzen egyetemet! Azt mondtam, hogy az vegezzen, akit erdekel! Az orvosom olyan legyen, akit erdekel, elhivatott es minden rendben lesz.sjd írta:
Akkor őszintén kívánom neked, hogy majd olyan orvos operáljon, aki nem végzett egyetemet!
(az meg zseniális, hogy azon fel vagy háborodva, hogy az állam a jó képességűek felsőfokú oktatását finanszírozza és inkább bármilyen hülyének adnál diplomát, ha van pénze)
A második felén már csak nevetni tudok, látom h értesz hozzá, könyörgök, csak egy jegyzői álláshirdetést nézz meg: "elvárás: Felsőfokú képesítés, igazgatásszervezői vagy állam- és jogtudományi doktori képesítés". Mégis hogyan helyezkedjen el szerencsétlen srác 0 tapasztalattal, 0 végzettséggel egy ilyen felelős munkakörben?
Szia!LM10 írta:3 hónap van kb a jelentkezésig, szóval belehúztam, és nézelődtem kicsit Nekem olyan munka feküdne, ami ilyen ügyintézős, irodai, stb. Ismerősöm ajánlotta ezt:
http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=8752
Erről van valakinek bármi tapasztalata?
Másrészt ezen kívül tudnátok nekem még ajánlani pár olyan szakot/kart, amelyek elvégzése után a fent említett körben tudnék elhelyezkedni?
Akkor őszintén kívánom neked, hogy majd olyan orvos operáljon, aki nem végzett egyetemet!roonie írta:Bocs a kirohanasert, de ez az oktatasi rendszer kikeszit, mindenki megy egyetemre, az is akit igazabol nem is erdekel, csak olyan "korben" szeretne dolgozni. Es ezt finanszirozza az allam, gyonyoru... de a diaktuntetes az megy! (btw nem ertek egyet a felsooktatasi torvenytervezettel, de mondjuk onmagaban azt, hogy legyen tandij, egyaltalan nem tartom ordoktol valonak)
Milyen kor? Mar ne is haragudj, de az, hogy irodai meg ugyintezos az nem egy kor..LM10 írta:3 hónap van kb a jelentkezésig, szóval belehúztam, és nézelődtem kicsit Nekem olyan munka feküdne, ami ilyen ügyintézős, irodai, stb. Ismerősöm ajánlotta ezt:
http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=8752
Erről van valakinek bármi tapasztalata?
Másrészt ezen kívül tudnátok nekem még ajánlani pár olyan szakot/kart, amelyek elvégzése után a fent említett körben tudnék elhelyezkedni?